Spanning kenmerkt wedstrijdverloop in eerste open biljarttoernooi BVL Haaien naar derde plaats Verlies voor Red Caps Sport kort Uit de bladen Trainer BVO'79 Indeling Leos Ponywedstrijd WOENSDAG 20 JUNI 1990 LEUSDEN - Het eerste toernooi om het kampioenschap van Lensden driebanden, georganiseerd door de Binnensportver eniging Leusden is in alle opzichten buitengewoon succesvol verlopen. Niet alleen kon worden gesproken van een perfekte organisatie, ook het wedstrijdverloop bleek tot de laatste ca rambole verrassend en vol spanning. In de open klasse streden uiteindelijk twee leden van de biljartvereniging Leusderkwar- De 130 leden tellende biljartver eniging BVL, waarvan er 35 deelne men aan de competitie van de Ko ninklijke Nederlandse Biljartbond en de overigen, een kleine hon derd dus, als rekreanten te boek staan, blijkt met het initiatief om te komen tot een open titelstrijd drie banden in de roos te hebben ge schoten. De organisatie van het ge heel was in handen van Piet Lagas, binnen de vereniging voorzitter van de sectie competitiebiljarters. De deelnemers aan het toernooi waren naar sterkte ingedeeld in drie klassen, een derde, een twee de en een open klasse. In de laatste klasse was deelname alleen moge lijk op uitnodiging, waarbij een moyenne hoger dan 0.55 als graad meter gold. Men speelde volgens een knock out-systeem; de verliezer viel dus steeds af. Verder was er geduren de de drie dagen het steeds meer - ook in professionele kringen - toe gepaste systeem van dne sets per partij, waarbij het aantal te maken caramboles in de derde, tweede en open klasse respektievelijk tien, twaalf en vijftien bedroeg. Met twee gewonnen sets ging men dus door naar de volgende ronde. les scoorde in slechts tien beurten. Kramer bleef op een score van zes steken en verloor ook de tweede set, zij het op het nippertje met 15- 14. In de andere kwart-finales moest Amersfoorter Albert van der Lin den m de tweede BVL-speler Ton Huyskes zijn meerdere erkennen. Ton won in dne sets (12-15, 15-13, 15-12) van de eveneens zeer sterke opponent in een uitermate span nende partij. De beide andere partijen gaven het volgende resultaat te zien: Frits Meulensteen van de Vergulde Wa gen m Amersfoort verloor met 1-2 (15-2, 8-15, 9-15) van zijn plaatsge noot Cees Mol en Anton Frederik- tier uit Amersfoort om de titel en de fraaie wisselbokaal, namelijk Bert de Vries en Cees Mol. Eerstgenoemde werd in de slotfase, nadat Mol de gedoodverfde winnaar leek te worden, kampioen driebanden van Leusden 1990. Winnaars in de tweede en derde klasse werden respektieve lijk de Leusdenaren Gerrit Aartsen en Erwin Troeleman, bei den lid van de organiserende vereniging BVL. STUNT In de open klasse de hoogste categorie dus, zorgde Hans Rijkers van de organiserende vereniging, die in de tweede klasse was ge plaatst maar om het deelnemers veld van acht te completeren te vens was uitgenodigd om in de open klasse te acteren, in de kwart-finales voor een daverende verrassing door de als nummer 1 geplaatste John Kramer van de BV75 uit te schakelen. Rijkers had zijn overwinning bovendien te dan ken aan een formidabele eerste set, waann hij de vijftien car ambo- LEUSDEN - De Badminton club Badminton Voor Ontspan ning '79 (BVO'79) heeft voor het komende seizoen een nieuwe trainer weten te strikken. Frank Janssen uit Wijk bij Duurstede zal de teams die uit komen in de competitie gaan trainen. LEUSDEN - De competitie- indelingen voor de vrouwen en mannen van volleybalver eniging Leos voor het seizoen ^O/^l zijn bekend. Het eerste team van de vrou wen speelt in de tweede divi sie B, waarin afgelopen sei zoen promotie naar de eerste divisie op een haar werd ge mist. De Leusdenaren zullen de volgende nieuwe teams ontmoeten: Altemo (Apel doorn), Amsterdam, EAW 2 (Arnhem), News Flash/OVRA (Haarlem), Volendam en Ab coude. De oude bekenden zijn Del ta Lloyd/AMVJ 2 (Amstelveen), Molenwiek/C (Zaandam), Madjoe (Enkhuizen), Brother/ Martinus 3 (Amstelveen) en Dinto (Warmenhuizen). Het eerste team van de man nen speelt ook dit jaar weer in de promotieklasse, nadat af gelopen seizoen degradatie juist kon worden ontlopen. In deze klasse is niet veel veranderd. De Leusdense ploeg ontmoet de volgende teams, die ook afgelopen sei zoen tegenstander waren: Spi rit (Amersfoort), Renswouw (Renswoude), AGAVS (Soes- terberg), Harderwijk 2, Har derwijk 3 en Vollkei 2 (Amersfoort). Touché 86 (Baarn), OMS (Putten) promoveerden naar de promotieklasse en Brezan/ SSS 2 (Barneveld) degradeer de. LEUSDEN - Afgelopen zon dag heeft de tweede uitwisse lingswedstrijd dressuurrijden tussen de ponyverenigingen De Treekerruiters en Nieuw Hagenauwe plaatsgehad. On der prima weersomstandighe den vond dit evenement plaats op het terrein van Nieuw Hage nauwe. Er waren in totaal 28 kinde ren, 14 véin de Treekerruiters en 14 van Nieuw Hagenauwe, die allemaal op de pony's van Nieuw. Hagenauwe moesten rijden. Dit waren dezelfde deelnemers als die van de eer ste uitwisselingswedstrijd bij manege De Treek. Het voor deel van deze uitwisseling is dat de kinderen op een vreem de pony de bak ingaan en zo hun vaardigheden kunnen to nen. Ook hebben ze bij elkaar kunnen zien hoe het reilen en zeilen van de andere vereni ging toe gaat. Ook de contac ten onderling zijn erg belang rijk. De jury was dezelfde als bij de eerste wedstrijd, het geen een positieve invloed had op de puntentelling omdat zij vergelijken kon. Ook de te rijden proef was dezelfde. De uitslag 1. Christina Verbeek, Treekemii- te»; 2. Anouk Melchers, Treekerruiters; 3. Elisabeth Vasvisser, Nw. Hage nauwe. Het totaal aantal behaalde punten van beide verenigingen was- Treekerrui ters 1.602 punten en Nw. Hagenauwe 1.603 punten. Organisator Piet Lagas overhandigt de msselbeker aan Bert de Vries. Op de foto verder de winnaars in de derde klasse, Erwin Troeleman en geheel rechts Cemt Aartsen (tweede klasse). sen moest buigen voor medeclub lid Bert de Vries (10-15, 15-12, 10- 15). Twee BVL'ers dus in de halve finale. Hans Rijkers moest het op nemen tegen Cees Mol en begon hoopvol op zondagmorgen met een 15-12 overwinning in de eerste set. Mol kwam echter terug met 15-11 en 15-9 en daarmee was de strijd voor Rijkers ten einde. Ton Huys kes bleek kansloos tegen de uitein delijke winnaar van het toernooi Bert de Vnes. Huyskes ging in twee sets met 15-5 en 15-8 ten onder. De finale zou een ongekend enerverende apotheose te zien ge ven. Bert de Vries trok de eerste set naar zich toe 15-8), maar Cees Mol gaf zich niet gewonnen en scoorde gelijk via 15-12. Lange tijd zag het er vervolgens naar uit dat Mol met de wisselbeker naar huis zou gaan. Uit een schijnbaar verloren positie kwam De Vries in de slotfase even wel terug en scoorde onder luid applaus de beslissende laatste ca rambole (15-14). BVL-KAMPIOENEN In de tweede en derde klasse kwamen Leusdenaren, leden van de BVL als winnaars uit de bus. In de tweede klasse zorgde Gerrit Aartsen voor een verrassing door de hooggeplaatste Maarten Qui- spel uit Baarn met lege handen naar huis te sturen (12-7, 12-10), waar mee hij een finaleplaats opeiste. In de andere halve finale won Arno Punt uit Baarn van Nico Aartsen in twee sets (12-5, 12-6). Gcnii Aart sen liet zi iii de eimdstrijd geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Hij won de eerste set in slechts Verrassend winnaar van het toernooi werd Bert de Vries uit Amersfoort. acht beurten met 12-3 en veroverde de titel in de tweede set met 12-7 uit vijftien beurten. De halve finales m de derde klas se werden een onderonsje voor de leden van de BVL. Martin van Heugten klopte Ben Schuiten met 10-2, 6-10 en een beslissende ca rambole na dertig beurten bij de gelijke stand 7-7. Erwin Troeleman LEUSDEN - Het afgelopen weekeinde werden, tijdens wed strijden in Amersfoort op vrijdag, Veenendaal op zaterdag en opnieuw Amersfoort op zondag, de Kampioenschappen van de Kring Utrecht 1990 afgesloten. De wedstrijdselectie van de Leusdense Zwem- Poloclub De Haaien slaagde er in zich naar een tweede plaats in het medailleklassement te zwemmen, voorwaar een fraaie prestatie. ter rugslag als de 400 meter vrije slag) en Jan Willem van Dijk (2e op de 400 meter vnje slag). Zaterdag was de eerder ge noemde estafetteploeg opnieuw goed op dreef. Dit keer stond op nieuw de 4x100 meter vrije slag op het programma, nu voor de da mes. De toegenomen concurren tie zorgde ervoor dat de snelle, jeugdige Haaienploeg, in een tijd van 4.22.4, nu met de derde plaats genoegen moest nemen. Daar naast keerden drie van de vier ploegleden ook deze keer met in dividuele medailles huiswaarts: Marieke Ruitenberg met brons op zowel de 200 meter rugslag als de 200 meter schoolslag, Simone Sy- brandy met een zilveren plak op de 200 meter rugslag en Tamara van Gorkom met een zilveren me daille op de 200 meter schoolslag. Verder zwom Karlijn van Stralen zich naar een fraaie derde plaats op de 100 meter vrije slag en na men Jan Willem van Dijk en Ches ter Marsman wederom plaats op het erepodium, beiden om een zil veren plak op de 100 meter vrije slag en de 200 meter wisselslag in ontvangst te nemen. Tenslotte was er voor Kim Bijleveld een bronzen medaille weggelegd op de 200 meter schoolslag. Terug naar ons viertal op de esta fette. Zij kwamen op zondag in ac tie op de 4x200 meter vrije slag voor dames en wisten in een sterk bezet veld opnieuw naar de derde plaats te zwemmen. Daarna sloe- Vrijdagavond ging het al direkt goed van start met goud voor de estafetteploeg op de 4x100 meter vrije slag, meisjes onder de 16 jaar. Saskia Helsdingen, Tamara van Gorkom. Maneke Ruitenberg en Simone Sybrandy brachten daarvoor 4.22.9 op de klokken. Alle vier de ploegleden zwom men zich later op die avond ook individueel m de medailles. Ta mara van Gorkom zwom op de 100 meter schoolslag, een nummer waarop Marieke Ruitenberg derde werd, zelfs naar een tweede plaats, in een tijd die haar onmiddellijk een startbewijs voor de later dit jaar te verzwemmen Nederlandse Kampioenschappen opleverde. Saskia Helsdingen en Simone Sybrandy sleepten, in de voor hen geldende leeftijdsklasse, een zilveren medaille in de wacht op de 200 meter vlinderslag. Ver der waren er die avond medailles voor Sandra van Wegen (le op de 200 meter vlinderslag), Chester Marsman (2e op zowel de 100 me- gen met name Saskia Helsdingen en Simone Sybrandy individueel toe op de 100 meter vlinderslag en de 200 meter vrije slag. Voor Hels dingen resulteerde dat m resp een tweede en een derde plaats, terwijl Sybrandy resp. zilver en goud aan de erelijst kon toevoe gen. De afsluitende wedstrijden op zondag leverden de Haaien nog meer edelmetaal op. Zo was de 1.15.0 van Sandra van Wegen vol doende voor goud op de 100 me ter vlinderslag, verliet Simone Bui telaar het Amersfoortse water met een bronzen medaille op dezelfde afstand en was de Leusdense zwemvereniging goed vertegen woordigd op de zware 400 meter wisselslag individueel: brons voor Jeroen Verhoeven, zilver voor Jan Willem van Dijk en de bijna ge heel van een zware blessure her stelde Rogier Tolboom en goud voor Chester Marsman. Daarmee leverde deze jaargang van de Kringkampioenschappen voor de Haaien in totaal 62 medail les op. Alleen de Leden van de Amersfoortse AZPC hadden er meer. In het medailleklassement, waarin goud het hoogste en brons het laagste aantal punten oplevert, betekende dat een verdiende derde plaats. Uitslagen Kampioenschappen Kring Utrecht 1990. 4x100 meter vrije slag: Helsdingen, Ruitenberg, v. Gorkom en Sybrandy (3e) 4.22.4, Helsdingen, Ruitenberg, v Gorkom en Sybrandy (le) 4.22 9. 4x100 meter wisselslag: Van Dijk. Van Wegen, Marsman en Küthe 4.38.4, Van Gorkom. Smits, Van Dijk en Tolboom 4.55.9 4x200 meter vrije slag: Tolboom, v Gorkom, Verhoeven en Van Dijk 9.50.0, Helsdingen, Ruitenberg, v. Gor kom en Sybrandy (3e) 9.37 9 50 meter vrije slag: Rob van Wegen 25.5, Chester Marsman 25.7. 100 meter rugslag: Jan Willem van Dijk 1 13.8, Chester Marsman (2e) 1.04.3 100 meter schoolslag: Elwine Hermans 1.35 5, Xandra Verschuur 1.38 5, Kim Bijleveld 1.29 7, Marieke Ruitenberg (3e) 1 25.6, Tamara van Gorkom (2e) 1 20.7, Carine Kampes 1.32.3, Karlijn van Stralen 1.51.0 100 meter vlinderslag: Xandra Ver schuur 1.25.8, Elwine Hermans 1.19 0, Sandra van Wegen (le) 1.15 0, Kim Bij leveld 1.25.2, Simone Buitelaar (3e) 1.21.9, Tamara van Gorkom 1.18.7, Sas kia Helsdingen (2e) 1.11.3, Simone Sy brandy (2e) 1 184 100 meter vrije slag: Karlijn van Stralen (3e) 1 29.4, Wemer v.d. Berg 1.15.3, Ro gier Tolboom 1.04.3, Jan Willem van Dijk (2e) 59.6, Rob van Wegen 57.8, Chester Marsman (2e) 56.0. 200 meter rugslag: Kim Bijleveld 2.57.5, Simone Buitelaar 3.00.3, Tamara van Gorkom 2.58.9, Saskia Helsdingen 2 49.5, Maneke Ruitenberg (3e) 2.44.6, Simone Sybrandy (2e) 2.40.4 200 meter schoolslag: Kim Bijleveld (3e) 3.10.6, Simone Buitelaar 3.32.0, Ta mara van Gorkom (2e) 2.59 5, Marieke Ruitenberg (3e) 3.04.3, Carine Kampes 3.239. 200 meter vlinderslag: Sandra van We gen (le) 2.55 0, Saskia Helsdingen (2e) 2.38.9, Simone Sybrandy (2e) 2.55.7. 200 meter vrije slag: Sandra van We gen 2.33.8, Simone Buitelaar 2.34.5, Kim Bijleveld 2.34.6, Saskia Helsdingen (3e) 2.23.0, Maneke Ruitenberg 2.24.4, Si mone Sybrandy (le) 2.18.6. 200 meter wisselslag: Elwme Hermans 2.55.5, Rogier Tolboom 2.46 8, Rob van Wegen 2.40.3, Chester Marsman (2e) 2 18.1. 400 meter vrije slag: Rogier Tolboom 5.16.4, Jeroen Verhoeven 5.39 2, Jan Willem van Dijk (2e) 4.37.2, Rob van Wegen 4 59.5, Chester Marsman (2e) 4.23.3. Wemer v.d. Berg 5.45.6. 400 meter wisselslag: Jeroen Verhoe ven (3e) 6.17.9, Rogier Tolboom (2e) 6.12.4, Jan Willem van Dijk (2e) 5.21.7, Rob van Wegen 5.32.7, Chester Mars- man(le)4.54 6. LEUSDEN - Afgelopen zondag heeft The Red Caps een honkbal- wedstnjd gespeeld tegen het in de onderste regionen verkerende HCAW 3 uit Bussum. Red Caps starte de wedstrijd met slechts 6 basisspelers, omdat enkele spelers geblesseerd waren geraakt. On danks de verzwakte opstelling ging de strijd aanvankelijk gelijk op. Na 2 innings spelen was de stand 0-1 voor HCAW. De Bussu- mers hadden een punt weten te scoren op een veldfout. In de derde inning scoorden ze echter 3 punten door enkele verre honkslagen. Red Caps vocht hard terug, door een drie-honkslag van Jacques Knopf en 4 wijd voor Marcel Kruyt en Gilbert Anderson scoorden ook zij 3 punten. De tussenstand was dus 3-4 voor HCAW. De volgende in ning ging volledig mis. Twee honkslagen gevolgd door 2 veldfouten gaven HCAW de mo gelijkheid 3 punten te scoren. The Red Caps slagploeg stelde weder om teleur, en kwam niet tot scoren: 3-7. In de vijfde en laatste slagbeurt sloeg HCAW hard toe, ze starte deze inning met 2 honkslagen en 2 veldfouten, voldoende om de Leus dense werper te laten vervangen. De tweede werper werd echter ook met gesteund door goede veldaktie's, zodat er maar liefst 5 maal werd gescoord. The Red Caps kon de laatste slagbeurt nog 2 maal scoren door een honkslag van invaller Jan Brandsen. De uiteinde lijke uitslag 5-12 voor HCAW kwam hard aan. In de eerste helft van de kompetitie waren de Bussumers nog met 17-8 op eigen veld versla gen. The Red Caps heeft in een viertal wedstrijden op rij verloren en heeft zo onderhand hard wat punten nodig voor handhaving in deze klasse. moest de eerste set aan Herman Bosman laten (5-10), maar kwam daarna overtuigend terug (10-5. 10-7). In de finale versloeg Troele man zijn tegenstander in twee sets. Van Heugten verloor met 10-7 en 10-4. Voor de laatste set had Troe leman niet meer dan elf beurten nodig, een waardig kampioen. Vastgesteld kon worden dat de meeste spelers boven hun kunnen presteerden em blijk gaven van een uitstekende wedstnjdmentali- teit, hetgeen met name kon worden gezegd van de leden van de orga niserende vereniging. Een fry keu ter waarde van tweehonda gulden, ter beschikking geste door Biljart Service George Vt meulen, werd gewonnen door Ge rit Aartsen, die met acht beurten kortste set van het gehele toemc op zijn naam bracht. Organisator Piet Lagas en zijn m dewerkers zijn niet van plan hetl deze ene keer te laten. „Er is na aanleiding van het verloop van i kampioenschap alle reden om een jaarlijks toernooi van te n ken", zo stelde hij tevreden vast WEINIG NIEUWS Van het clubbladenfront is weirug te melden. Voor de meeste clubs is de vakantie aangebroken en van de nog spelende clubs ontvangen wij (nog) geen clubblad (Red Caps?). Dus ook voor de clubbladen breekt de 'komkommertijd' aan. Ook het clubblad 'Club praat' van de badnutonvereni- ging BVO'79 is deze keer een dun exemplaar geworden. Dat is een beetje vreemd, want het is pas het tweede clubblad van dit jaar. Volgens de redactie ligt dat aan het 'gebrek aan inspiratie van de kant van de redactie' en 'aan de andere kant waren er dit keer niet veel mgekomen stukken'. NOG EVEN WENNEN Toch kunnen we uit 'Club praat' van BVO'79 nog wel het een en ander putten. Zo wilde voorzitter Rob Maas in zijn rubnek 'Onder de Hamer" iedereen bedanken voor de belangstelling vanuit de club bij zijn huwelijk. Alleen moest hij nog even wennen aan de toevoeging 'mede namens mijn vrouw". Prins Bernhard had daar vroe ger geen enkel probleem mee, maar de herkenning van het benoemen van 'mijn man' of 'mijn vrouw' zal iedereen die getrouwd is ongetwijfeld be kend voorkomen. RECREANTEN Bij de recreantencompetitie bij de badmintonclub BVO'79 komt het nog al eens voor dat wedstrijden geen doorgang kunnen vinden, omdat spelers verhinderd zijn. Op zich hoeft dat geen probleem te zijn, want de wedstrijden kunnen in onderling overleg op een an der tijdstip alsnog worden ge speeld. Mocht dat allemaal niet luk ken, dan kan de hulp van de wedstrijdleiding worden inge roepen. In de recreantencompetitie worden dubbels gespeeld. De recreantencommissie heeft dan ook een gouden tip voor de spelers. Zij adviseert de spelers het volgende: 'Zorg dat je in ieder geval het telefoonnummer van je partner kent!' Maar als je de naam van je partner kent, kom je ook al een heel eind. SCHEIDSRECHTERS In "Voetbal', het 14-daagse blad voor de voetbalsport van de afdeling Utrecht van de KNVB, staan onthutsende cij fers van een enquête onder scheidsrechters. Zij beoor deelden 142 clubs op een aan tal punten. Daaruit blijkt dat bij ruim vijftig procent van de clubs de ontvangst matig tot slecht was te noemen. Bij ruim 65 procent van de clubs waren de kleedruimten matig schoongemaakt of zelfs smerig. Ruim de helft was te klein en bij bijna dertig pro cent van de clubs werd de kleedkamer gebruikt als op slagruimte. Het gedrag van het kader was bij vijftig procent van de clubs matig tot onbehoorlijk Bij bijna zeventig procent van de clubs was het gedrag van de spelers van de thuisclub matig tot slecht. Bij zestig procent van de clubs werd de houding van het publiek als matig tot slecht er varen. De verzorging tijdens de rust laat ook nog veel te wen sen over. Bij ruim 85 procent was de verzorging matig tot slecht. In totaal is 226 maal gepro beerd de scheidsrechter te bewegen waarschuwingen niet op het wedstrijdformulier te vermelden. Van de 212 ver enigingen hebben 135 zich daaraan schuldig gemaakt. Het afdelingsbestuur heeft de clubs dan ook het volgende geschreven: 'Wij vrezen dat als de behandeling van de scheidsrechters op de huidige wijze wordt voortgezet, er bin nen afzienbare tijd bijna nie mand meer bereid zal zijn om scheidsrechter te worden.' Verdere opmerkingen over bodig.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 8