Leusdenaar Paul Ossendrijver zegeviert in eigen Ronde „In mijn hart blijf ik toch een Achtervelder" os Kerkhof (drie) en Hans Versteeg (zes) maken lokaal succes compleet Anita |onde-winnaar Paul Ossendrijver hecht meer waarde aan winst in Achterveld (OENSDAG 20 JUNI 1990 (et programma van de Ren- en gclub Amersfoort kende deze jnd een „valse" start. Eigenaars j auto's in het parkoers weiger- hardnekkig gehoor te geven ide herhaalde oproepen om hun jtuigen te verwijderen, hetgeen iina eigenhandig diende te ge neden door de medewerkers de organisatie. Maar het ge- j was wel dat er inmiddels een aaging was ontstaan van een (uur, waardoor de wedstrijdlei- was gedwongen om de wed- met tien kilometer in te kor den alle problemen waren op- Bten het startschot had geklon- schoot Paul Ossendrijver als pijl uit de boog richting Pru- han om daar onmiddellijk met voorsprong van een tiental Iers afstand te nemen van de (ervolgende meute. In zijn ge- chap meldde zich reeds in die sungsronde Rob Hoffmann en ma zagen de toeschouwers - Ier deze keer dan voorgaande - een uur lang vrijwel onafge- cen dit duo met een constante sprong van rond de twintig se- len op de rest voorbij razen. BETEKEND i had er tegen het einde van |koers alle schijn van dat Ossen- ver en Hoffmann in een afgete- l eindduel de strijd zouden 3 beslechten. Maar ook hier schijn te bedriegen. In de latste bocht, toen het tweetal steeds zijn voorsprong had n te behouden, werd door de Pasul Ossendrijver op het hoogste podium, geflankeerd door Rob Hoff mann (tweede) en Jos Kerkhof uit Achterveld (derde). geworden bleek op de chronome ter, want de als derde gefinishte Jos Kerkhof had met de rest van het overgebleven peloton slechts een achterstand van twee sekonden. Kerkhof na afloop: „Ik vind het geweldig leuk voor Paul dat hij de ronde in zijn eigen meuwe woon plaats heeft gewonnen en het was natuurlijk ook een verdiende over winning. En wat mijn eigen derde plaats betreft, daarmee ben ik hardstikke blij. Ik was tenslotte de snelste van het hele peloton". En winnaar Paul Ossendrijver: „Ik ben bewust van het begin af snel weg gegaan. Dat had ik ook tevoren tegen Hoffmann gezegd en geluk kig kwam hij er snel bij. Daarna hebben we constant samen in het zelfde tempo gereden. Wat de rit zelf betreft, het is en blijft een moeilijk parkoers met al die boch ten. Gelukkig is het droog geble ven; anders waren er op die klin kers zeker valpartijen gekomen". AMATEURS Met tachtig kilometer voor het stuur - tweemaal zoveel als hun voorgangers - vertrokken de ama teurs voor een wedstrijd over 57 ronden. Het zou de wedstrijd wor den van Bennie van Leijen uit Wa- geningen. Na enige schermutselin gen in de aanvangsfase zouden ook in deze koers twee coureurs de dienst uitmaken, waardoor de strijd meer en meer een eentonig en eenzijdig beeld ging vertonen. Van Leijen kreeg ver voor het tweede deel van de wedstrijd na zijn geslaagde ontsnapping bezoek van Sjors van Vliet uit Lopik en dit tweetal ging in krachtige samen werking op zoek naar het steeds verder terugvallende peloton, LEUSDEN - Haai naam is Anita Kok (nog wel), haar be roep secretaresse en haar hobby: rondemiss. Dat bete kent zo'n twintig tot dertig keer per jaar wielrenners kassen, die de ereplaatsen bezetten na een wedstrijd. Daarnaast zet zij uitstekende koffie. Kortom: Anita Kok be reidt zich oitstekend voor op haar aanstaande huwelijk. We treffen de rondemiss in de riant ingerichte BDU-wa- gen terzijde van de start- en finishlijn van de Ronde van Leusden, waar Joop Brons bij afwezigheid van de leider van het promotieteam Gert Ansink, die met vakantie is, de scepter zwaait. Brons, die al tien jaar bij het bedrijf werkt en thans belast is met de advertentieverkoop, is in gezelschap van de gebroe ders Ton en Mark Roska- m,alsmede Arjan Ansink. En thousiast vertelt hij over de inrichting van de speciale jury- annex gastenbus, die door het BDU-promotieteam in de winter van 1988-'89 op Het BDU-promotieteam bestaande uit Joop Brons, Ton en Mark Roskam en rondemiss Anita Kok. basis van vrijwilligheid in vrije uren werd gerealiseerd. Joop Brons: „Alles hebben we zelf gedaan, het timmer werk, het schilderen en zandstralen. Maar nu kun nen we tenminste met een mooie wagen voor de dag ko men. Dat mag ook wel, want als team bezoeken we zo'n vijftig tot zestig evenemen ten, wielerwedstrijden, de ballonfiësta, het Gouden Ei, de Tulpenrallye, noem maar op". Intussen wijdt rondemiss Anita (21) onder goedkeu rend oog van haar toekom stig echtgenoot Dries Maar ten Bakkenes (25) zich aan haar specifieke taken: de verzorging van de officials, de gasten en haar mede teamgenoten. Sloten koffie gaan er tijdens de wedstrijd door. „Gezellig werk, hoor. En ja, dat kussen van die fiet sers, dat hoort er nu eenmaal ook bij. Maar de belangrijk ste kus is op 29 juni. Dan gaan we namelijk trouwen!" SDEN - „Natuurlijk ben ik blij en trots dat ik als Leusde- krdeze Ronde van Leusden heb gewonnen. Maar in mijn hart |ien blijf ik toch Achtervelder en daarom vind ik het toch angrijker dat ik nog steeds de laatste winnaar ben en blijf kde Ronde van Achterveld". _pol Ossendrijver leunt tevreden achterover in zijn gerieflij- Ivoning aan de Ruige Velddreef, waar hij samen met zijn nte Irma, waarmee hij twee jaar geleden trouwde, nog liet van zijn triomf op de klinkers van Leusden. Maar zijn hten gaan al weer uit naar de krachtmeting in Achter- L de plaats waar hij evenals zijn vrouw is geboren en Ggen: de Ronde van Achterveld, straks op 15 juli, waar Paul |titel als lokale „wielerkoning" moet verdedigen. Paul: „En i maar dat de concurrentie dan klaar ligt!" ft de concurrentie rekent Paul Irijver dan zijn plaatsgeno- JfflDijkhof en Jos Kerkhof, dek- |selle coureurs, die bovendien kers zijn van de Leusden- Ibnaar. Over die overwinning: |il had er deze keer echt op opt. Ik ben ook sterk van start i, had in de eerste bocht na rt al tien meter voorsprong en J-tweede vijftien meter. Ik ver sie hulp van Rob Hoffmann uit want daartegen had ik al Jie start gezegd dat ik van plan 1 weg te gaan. En ïnder- tflcwam hij bij me. Toen heb ben we de koers samen gemaakt en uiteindelijk heb ik dan toch kun nen winnen. Heerlijk hoor, twee jaar in Leusden wonen en dan ein delijk na al die jaren winnaar van de ronde in je eigen woonplaats". Paul Ossendrijver nam dit jaar voor de achtste keer deel aan de Ronde van Leusden. Zijn prestaties werden in de loop der jaren steeds beter. De eerste keer eindigde hij in het peloton en daarna klasseer de hij zich als volgt: een tiende plaats, een zesde, een vijfde, twee maal een derde, een zevende in de editie van vorig jaar en deze keer dus de erepalm, Een duidelijke progressie dus. ACHTERVELD.... In het gesprek in het Leusdense Ruige Veld ontkomen we niet aan Achterveld, waar de wortels diep liggen bij Irma Legdeur (25) en Paul Ossendrijver (27), die twee jaar geleden in het huwelijk traden en daarna hun domicilie verlegden naar Leusdens jongste woonwijk, waar zij zich na een jaar moeizaam wennen thans zonder meer geluk kig voelen. Paul: ,Ja, die Ronde van Achter veld. Ik ben nog altijd de laatste echte winnaar. Twee jaar geleden won ik de wedstnjd en vorig jaar moest de koers vanwege een zwaar onweer halverwege worden gestaakt. Dat betekent dus dat ik op dit moment zowel winnaar ben van de Ronden van Achterveld en van Leusden. In Achterveld startte ik voor het eerst m 1982 en werd toen derde. Een jaar later werd ik zevende, het jaar daarop was ik amateur, in 1985 eindigde ik als tweede, in '86 was ik weer amateur, het jaar daarop reed ik niet vanwe ge studieredenen en in 1988, twee jaar geleden dus, won ik de wed strijd". De Ronde van Achterveld heeft Pauls voorkeur omdat het parkoers sneller is, minder gevaarlijk dan Leusden, waar de vele bochten en de klinkers het rijden riskanter ma ken en natuurlijk het aantal fans - familieleden en vrienden - voor de nodige morele steun zorgt. Waarom is Paul Ossendrijver nooit van liefhebber overgestapt naar de categorie amateurs? „Dat heeft te maken gehad met mijn studie. Als amateur moet je regelmatig trainen om aan de top mee te kunnen komen en dat bete kent dat je daarin natuurlijk veel tijd moet steken. Ik heb een oplei ding genoten als bouwkundige aan de HTS in Utrecht. In de perioden dat ik stage liep had ik voldoende tijd om als amateur te rijden; daarna niet meer. Ik ben nu werkzaam als werkvoorbereider in de bouw, een kantoorbaan bij een bedrijf in Zeist. Daardoor kan ik zonder extra te trainen een of twee wedstrijden in de week als liefhebber rijden. Weet je wat zo aardig is? Ik treed eigenlijk in de voetsporen van mijn broer Johan de vermaarde organi sator van de Ronde van Achter veld, de Tour de Junior en wed strijdsecretaris van tal van regio nale wielerevenementen - GT)die tien jaar ouder is, ook als werk voorbereider in de bouw is begon nen en nu projektleider is. Dat hoop ik dus ook nog eens te worden". Irma, bescheiden vanuit haar hoekje: ,Ja hoor, hij volgt echt zijn broertje!". EEUWIGE TWEEDE Paul Ossendrijver blikt nog eens achterom, denkt terug aan het feit, dat hij als achttienjarige begon met wielrennen. Daarvoor was hij ver dienstelijk voetballer bij de SV Achterveld,waar hij in het eerste elftal, maar meestal in het tweede uitkwam. Maar het wielrennen kreeg hem in de greep. Vijf jaar geleden leek hij goed door te bre ken, maar helaas werd hij „eeuwi ge tweede". In nauwelijks een maand tijd werd Paul viermaal tweede en tweemaal derde. Dit seizoen lijkt optimaal te verlo pen want dit zijn de resultaten tot dusver: vijf wedstrijden gewonnen (Apeldoorn op 22 april, Beuiungen, 20 mei,het distnctskampioenschap van Midden-Nederland op de Vla sakkers op 4 juni, Leusden op 13 juni en het afgelopen weekend in Nijmegen). „Misschien ligt het wel aan mijn nieuwe fiets", denkt Paul, die zich na negen jaar op zijn oude karretje (overigens niet zonder succes) de weelde heeft gepermitteerd om voor drieduizend gulden een nieu we racer aan te schaffen. „Ik heb er nu drie wedstrijden mee gereden en er twee mee gewonnen, waar van de eerste in Leusden met een rammelkast, vanwege een los ge trilde ketting. Maar verder is het tot nu toe een pnma seizoen, het beste tot dusver voor mij. Want behalve die drie overwinningen reed ik driemaal lek, werd eenmaal derde, tweemaal zevende, tweemaal acht ste, eenmaal twaalfde, eindigde eenmaal in het peleton en werd zesde in het nederlands kampioen schap. In zo'n nationale titelstrijd ontmoet je natuurlijk de besten van het land. Die wedstrijd in Droge- ham in Friesland ging over hon derd kilometer en normaal rijd je als liefhebber hooguit zo'n zestig kilometer. Dat ging me best boven mijn macht en dan is zo'n zesde plaats toch eigenlijk nog niet zo slecht". NOG VIJFTIENMAAL Zestien wedstrijden heeft Paul Ossendrijver er tot op dit moment in het lopende wielerseizoen op zitten en zoals gezegd is hij niet ontevreden. Hij verwacht er nu nog zo'n vijftien of twintig te zullen rij den. Zijn vrouw Irma: Als het enigs zins kan hoop ik er bij te zijn. Ik vind de sfeer leuk; ik was er ook het afgelopen weekend bij toen hij won in Nijmegen. Zelf fiets ik ook graag, maar dat wordt wat minder nu ik m oktober een baby ver wacht. Maar als ik naar Achterveld wil ga ik toch altijd op de fiets". Paul: „Wielrennen kan een mens tot op late leeftijd, dat zie je bij de veteranen. Maar je moet er de tijd voor hebben. Een man als mijn broer Johan heeft langzamerhand zo'n drukke baan gekregen, dat hij niet meer kan meedoen aan wed strijden. Jammer, want hij zou nog best een goede zijn. Doping? zei je. Nee, dat woord kennen we niet als Lefhebbers in de wielersport. Er is wel controle, maar dan alleen tij dens de nationale kampioenschap pen. Dan worden de eerste drie aankomenden en bij loting drie an dere deelnemers getest. Maar daar komt natuurhjk nooit iets uit. We doen onze sport als hobby. Die is op zich zelf al duur genoeg. Met de paar tientjes, die we voor een ge wonnen wedstrijd krijgen, kom je ook al niet erg ver; de reiskosten zijn meestal hoger dan de premies. Moet je dan ook nog risico's nemen met je hchaam? Nee hoor, dat laten we dan maar Lever aan de profs over". IJSDEN - Van start tot finish heeft het vastgestaan dat de chtervelders in de veertiende editie van de Ronde van Leus- 'Deen prominente rol zouden gaan spelen. Toen na afloop van strijd voor liefhebbers en veteranen de balans kon worden gemaakt bleek de winst te zijn gegaan naar Leusdenaar Paul isendrijver, die zichzelf eigenlijk nog altijd Achtervelder temt met in zijn kielzog Jos Kerkhof (derde) en Hans Versteeg fsde)- Paul Ossendrijver, de glorieuze winnaar, bleek deze keer genaakbaar. Hij reed met groot machtsvertoon en samen met ,b Hoffmann uit Ermelo, districtskampioen van Gelderland, ls hij gedurende de gehele wedstrijd voor het peloton on- jjpbaar. heren voorzichtig positie gekozen om de beslissende slag aan de meet te slaan. Dat zou het duo bijna opbreken, want het snel genader de peloton kreeg de beide leiders te pakken en dat leidde uiteindehjk toch nog tot een verbeten gevecht aan de meet. Paul Ossendrijver had genoeg kracht over om Hoffmann in de sprint te kloppen. Maar hoe hache- Ljk de situatie voor de beide kem phanen in die laatste meters was waar geen enkele poging meer werd ondernomen om de jacht op de koplopers te ondernemen. Deze slaagden er uiteindehjk in een ron de voorsprong te nemen. In de eindfase bleek Van Leijen- ,tot voor kort nog uitgeschakeld door een schouderblessure na een ernstige valpartij, over de beste krachten te beschikken. Hij maakte zich los van Van VLet en won glo rieus met veertig sekonden voor sprong op zijn vluchtmakker, die evenals de winnaar met een ronde voorsprong op de rest de finishlijn toucheerde. UITSLAGEN: Liefhebbers/veteranen: 1 Paul Os sendrijver, Leusden, 2. Rob Hoffmann, Ermelo, 3. Jos Kerkhof, Achterveld, 4. Cees de Groot, Harderwijk, 5. Jan van den Brink, Veenendaal, 6. Hans Ver steeg, Achterveld, 7. Joop Atsma, Sur- huisterveen, 9 Alex Bosch, Huizen, 10. Benno Pauw, Nieuwegein, 11. Sinus van Leijen, Wageningen, 12. Fred Janssen, Hilversum. Amateurs: 1. Bennie van Leijen, Wa geningen, 2. Sjors van VLet, Lopik, 3. Frans Berrens, Nieuwegein, 4. Sjonriie Lieverst, Bussum, 5. Thijs Stoel, Wezep, 6. Paul Casteels, Apeldoorn, 7. Jan Spij ker, Kampen, 8. Arno van Boeijen, Baarn, 9. Hans Kok, Loenen, 10. Harry Wolters, Goor, 11. Gerald Scheffer, Renkum, 12. Anton Pater. Driebergen.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 9