Leusden 4000 kilo chemisch afval eerst naar het arbeidsbureau uw persoonlijke gegevens beter beschermd GEMEENTE GEMEENTE WOENSDAG 27 JUNI 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente leusden nr. 33, 27 juni 1990 tuingroendepot opgeheven Het tuingroendepot aan de Klepelhoek/Zuiderin- slag is opgeheven. Ge bruikers van dit depot zijn in het vervolg aangewezen op het tuingroendepot op de gemeentewerf of op het tuingroendepot aan de Kuperssingel. resultaat inzameling: Dankzij een zeer actief beleid én de grote medewerking van de bevolking vervult de gemeente Leusden een voorlopcrsrol op het gebied van het gescheiden inzamelen van afval. Het doel hiervan is tweeledig: enerzijds bescherming van het milieu en an derzijds beperking van de kosten van afvalverwerking. Tot het afval dat in onze gemeente gescheiden wordt in gezameld behoren naast glas en pa pier, tuinvuil, metalen, hout en puin ook chemicaliën en afgedankte koel kasten. voorkomen is het zaak uit afge dankte koelkasten het freon af te tappen voordat ze worden ge sloopt. Het is nog maar kort dat er apparatuur bestaat die het moge lijk maakt om dat te doen. Leusden behoort tot de eerste gemeenten die van die mogelijkheid gebruik zijn gaan maken. Het aftappen ge beurt periodiek door medewerkers van de Technische Universiteit Twente met assistentie van mede werkers van de afdeling Gemeen tewerken. Vorige week zijn er weer 56 afgedankte koelkasten en diepvriezers afgetapt, die de afge lopen twee-en-halve maand op de gemeentewerf zijn afgeleverd Dat kan iedere werkdag van 9 00 tot 12.00 uur en van 13 00 tot 16.00 uur en op zaterdagen van 9.00 tot 12.00 uur. Deze openingstijden gelden ook voor het afleveren van chemi caliën en het storten van ander af val. Vorig jaar is de Wet Persoonsregistraties in werking getreden. Deze wet bindt het vastleggen en gebruik van uw persoonsgegevens aan regels. De WPR, zoals de wet afgekort heet, bepaalt dat uw persoonlijke gegevens alleen mogen worden gebruikt voor het doel waarvoor ze zijn aangevraagd. In een postbus 51-spotje heeft de rijksoverheid sinds medio vorig jaar herhaaldelijk gewezen op het bestaan van deze wet en op het feit dat u ook in veel administraties een bekende Nederland" bent. een lijst van deze registraties opge nomen De Wet bepaalt hoe de gemeente met die registraties moet omgaan en in een aantal gevallen betekent dat er aparte beheersreglementen gemaakt moeten worden. Deze lig gen voor u ter inzage bij het bureau voorlichting van de gemeente (het zgn. registratieregister). Hier vindt u ook de speciale Postbus 51-folder die over de wet persoonsregistra ties is geschreven Zoals uit bovenstaande blijkt, legt de WPR aan de houders (zoals de gemeenten) van persoonsgegevens de verplichting op daarmee zorg vuldig om te gaan Maar deze wet geeft ook het recht aan de geregi- streerden om de over hen opgeno men gegevens in te zien en deze te verbeteren wanneer zij niet juist zouden zijn. Verzoeken moeten schriftelijk worden ingediend en de gemeente is verplicht daarop bin nen één maand te antwoorden. Ook de gemeente Leusden houdt tal van persoonsregistraties bij De meest bekende is het register van de Burgerlijke Stand. In dit regis ter staan alle gegevens van u ver meld met betrekking tot uw bur gerlijke staat d.w.z. naam, geboor tedatum, kinderen etc. In dit regis ter staan zoveel persoonlijke gege vens dat de rijksoverheid het nodig geoordeeld heeft hiervoor een aparte wet in het leven te roepen nl. de wet Gemeentelijke Basisad ministraties (GBA). Deze wet, die binnenkort in werking treedt, kent nog veel meer waarborgen voor het onbevoegd hanteren van uw gege vens dan de Wet Persoonsregistra ties. De Burgerlijke Stand valt dus niet onder de WPR, maar een groot aantal andere registraties doet dat wel. Om nu als burger te weten welke onder de WPR vallende regi straties er bij de gemeente Leusden worden bijgehouden is in onder staande officiële bekendmaking op zoek naar een baan? Wanneer u op zoek bent naar een baan, ligt het voor (fel hand eerst eens bij het Arbeidsbureau naar binnen tt gaan. De medewerkers van het Arbeidsbureau weten wat er op de arbeidsmarkt te koop is. En van die kennis kunt u uitstekend gebruik maken. Maar het arbeidsbureau doet meer dan alleen werkzoe kenden en werkgevers bij elkaar brengen. Wanneerees werkzoekende niet de juiste opleiding of ervaring heeft, kan zij of hij via het arbeidsbureau in aanmerking kome3 voor aanvullende cursussen of omscholing Ook vooi beroepskeuze-advies kan men op het arbeidsbureau k- recht. Over de activiteiten waarmee het arbeidsbureau ook u wellicht van dienst kan zijn is een folder verknjg. baar bij het bureau Voorlichting in het gemeentehui Het arbeidsbureau zelf is gevestigd aan de Zonnehof 2i in Amersfoort, telefoon (033) 641411Het is op werkda gen geopend van 9 00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. inzameling chemisch afval Bij de in mei gehouden inzamelak- tie heeft de chemokar ruim 4000 kilo chemisch afval opgehaald. Het grootste deel daarvan bestond uit verfresten, bijna 3000 kilo. Batte rijen en medicijnen werden ook op grote schaal ingeleverd, respectie velijk 250 en 100 kilo Het zelf ont wikkelen en afdrukken van foto's is in onze gemeente kennelijk een populaire hobby, want aan foto- chemicaliën werd een kleine hon derd kilo opgehaald Dat geldt ook voor het zelf olie verversen, er werd 400 liter afgewerkte olie op gehaald. koelkasten De koelvloeistof in koelkasten be staat uit freon, dat bij verdamping de ozonlaag aantast. Om dat te Bij de ukite in mei heeft de chemokar ruim 4000 kilo chemisch afval opge haald vergaderagenda donderdag 28 juni: raads vergadering. In deze vergadering zal de raad ondermeer besluiten over verzoeken van de openbare basisscholen De Heerd, Het Startblok, De Bongerd en 't Palet om een aantal zaken te ver vangen Het betreft de vervanging van een klim- huis op het schoolplein van De Heerd, de vervan ging van een zand/water tafel voor de kleutergroep van 't Startblok en van meubilair voor de perso neelsruimte van dezelfde school, de vervanging van een klimhuis op het schoolplein van De Bon gerd en de vervanging van verlichtingsarmaturen en gordijnen in de directieka mer van 't Palet. Totaal is met deze vervangingen een bedrag van 8.000,- gemoeid. In dezelfde vergadering wordt de raad gevraagd 32.250,- voor het oude renwerk beschikbaar te stellen. Bijna de helft van dit bedrag zal worden ge bruikt voor het opzetten van een nieuw systeem voor het aan huis bezor gen van maaltijden, be kend onder de naam Ta- feltje-dek-je. Verder zal de raad een verordening vaststellen ter bescher ming van de persoonlijke levenssfeer bij persoons registraties; elders in deze aflevering van Van 't Erf wordt op deze nieuwe ver ordening nader ingegaan. dinsdag 3 juli: commissie Welzijn en Onderwijs. woensdag 4 juli: commis sie Sociale Zaken, Volks huisvesting, Emancipatie en Milieu. donderdag 5 juli: commis sie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en Verkeer. De vergaderingen van de commissies en de raad worden gehouden in het gemeentehuis, 't Erf 1 en beginnen om 20.00 uur. De agenda's met bijbeho rende stukken liggen van af vijf dagen voor de be trokken vergaderingen ter inzage bij het bureau Voorlichting Leusden bekendmakingen verleende vergunningen bouwvergunningen Dioriet 8, uitbreiden woning (voorgevel) en bouw berging. De Brouwerij 6, aanpassen gevel L. de Colignylaan 2, uitbreiden woning v.d. Lagemaathof 23, uitbreiden woning. Heetvelderweg 5, uitbreiden/verbouwen jong- veestal/hooiopslag. Tiendvrij 15, bouwen woning met garage diverse vergunningen Korfbalver. Antilopen, aanwezig hebben van speelautomaten Café ,,De Boogschutter", idem. Snackbar ,,De Swartesteegh", idem. Jongerencentrum ,,de Til", idem. Kantine V.P.G.L idem. Café ..Hamersveld", idem. Sporthal ,,De Meent", idem. ,,De Moespot", idem Restaurant ..De Pepermolen", idem Cafetaria Verhagen", idem. Ver. „Humana", plaatsen kledingcontainers. De heer H. Hartog, pleinfeest Grifthorst. De heer A. J. Kool, pleinfeest Galicie Project Midzomernachtfeest, reklamebordcn. Project Midzomernachtfeest, diverse attracties. De heer F. Punt. straat-/pleinfeest. Peuterspeelzaal Blijhof I. muziekverg. draaior- gel. Culturele Raad Leusden, Culturade Culturele Raad Leusden, reklameborden Cultu rade. De heer A. F Bijleveld, pleinfeest Dalmatic. Wolff Vuurwerk b.v., vervoeren, lossen en af steken vuurwerk L.T.V De Eemelaar, ontheffing sluitingsuur Renamed M C„ muziekvergunning. L.T.V. Leusden, ontheffing sluitingsuur Ned. Evenementen Bureau, optocht met mu ziek. De heer E. van Harten, hete-luchtballon opstij ging- Broekhof Vuurwerk, vervoeren, lossen en bezi gen binnenvuurwerk. De heer A. Pater, straatfeest Zuylenburg Ned. Brandwonden Stichting, kollektevergun- ning. Unesco Centrum Nederland, kollektevergun- ning. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1. te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen), en bij de afdeling Groen. Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). ter inzage-legging ontwerp-bestemmingsplan „Zwanenburg 1990'' De burgemeester van Leusden brengt ter open bare kennis, dat met ingang van maandag 2 juli 1990, gedurende één maand, voor een ieder ter inzage zal liggen het ontwerp-bestemmingsplan .Zwanenburg 1990". omvattende de gelijkna mige bestaande woonwijk, de streekschool voor beroepsbegeleidend onderwijs en het gebied tussen de woonwijk en de Burg. v.d. Postlaan. Gedurende de termijn van de ter inzage-legging kan een ieder eventuele bezwaren tegen het ontwerp-bestemmingsplan schriftelijk indienen bij de gemeenteraad. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt ter inzage op werkdagen van 9.30 uur tot 12.30 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene za ken van het gemeentehuis (kamer 208) verkeersmaatregel Lepelaar Burgemeester en wethouders van Leusden ma ken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens bekend, dat zij besloten hébben: 1. op het gedeelte rechts van de in- en uitrit van de parkeerplaats bij Jacco's cafetaria/ijssalon aan het begin van de Lepelaar een parkeer verbod in te stellen door middel van het plaatsen van borden volgens model 49 uit het Reglement Verkeersregels en Verkeerste kens; 2. de werkingssfeer van dit verbod te beperken door middel van een onderbord met de tekst .dit verbod geldt alleen op woensdag tussen 12.00 uur en 19.00 uur." Dit besluit ligt voor een ieder op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur gedurende een termijn van 30 dagen na dagtekening van deze bekendma king ter inzage op het gemeentehuis, afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, 't Erf 1. kamer 209. Iedere belanghebbende kan beroep instellen tegen deze maatregel binnen 30 dagen na dagte kening van deze bekendmaking. Het beroep schrift dient aan H. M. de Koningin gericht te worden, maar te worden ingediend bij de Com missaris van de Koningin in de provincie Utrechts. Postbus 18100, 3501 CC Utrecht. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzageéén en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen Het plaatsen van twee lokalen op het perceel De Meent 2. Het vernieuwen/vergroten van een paardestal op het perceel Langesteeg 1. De tekeningen liggen van donderdag 28 juni t/m woensdag 12 juli 1990 op werkdagen, 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeen tehuize afdeling Ruimtelijke Ordening/Algeme ne Zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-Cen trum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp- (deel-)uitwerkingen ex art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wet houders worden ingediend. inspraak lokatie nieuw jongerencentrum het plan Het gemeentebestuur wil op het terrein nabij de ijsbaan een nieuw jongerencentrum realiseren. Nieuwbouw is nodig om twee redenen Op de eerste plaats is het gebouw van jongerencen trum ..de Geut" aan de Zwarteweg dringend aan vervanging toe. Het huidige gebouw is bouwvallig en onveilig en zal worden gesloopt. Op de tweede plaats dient het nieuwe gebouw als vervanging van het gebouw ,,de Woelige Hoek", waarin jongerenvereniging „JUID" haar activiteiten houdt. Dit gebouw is voor het jongerenwerk ongeschikt. De lokatie voor het nieuwe jongerencentrum is zodanig gekozen, dat verwacht kan worden dat eventuele overlast naar de woonomgeving tot een minium beperkt wordt Daarnaast is aan dacht besteed aan een goede ligging ten opzichte van en bereikbaarheid vanuit zowel Leusden- centrum als Leusden-zuid In het programma van eisen dat aan de keuze van de lokatie ten grondslag ligt, zijn diverse mogelijkheden de revue gepasseerd Op basis van het programma van eisen heeft de gemeenteraad op 26 april 1990 gekozen voor de lokatie nabij de ijsbaan. Voor deze lokatie is een inrichtingsplan ge maakt. de inspraakprocedure Burgemeester en wethouders verlenen aan inge zetenen en aan natuurlijke en rechtspersonen die een belang in de gemeente hebben gelegen heid tot inspraak op de lokatie. In verband hiermede ligt het inrichtingsplan van maandag 2 juli tot en met vrijdag 13 juli 1990 (op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur) ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Ook het programma van eisen ligt daarbij ter inzage. Reacties op of opmerkingen met betrekking tot de lokatie dienen uiterlijk 16 juli 1990 schrifte lijk te zijn ingediend. Daarvoor kan gebruik worden gemaakt van inspraakformulieren, die op het gemeentehuis verkrijgbaar zijn. uitvoering wet persoonsregistraties De Wet Persoonsregistraties (WPR) geeftn voor het vastleggen en gebruik van persoon gegevens door (ondermeer) de overheid WPR geeft aan burgers het recht de over opgenomen gegevens in te zien, te verbet! aan te vullen of te verwijderen en na te \i aan wie de gegevens zijn verstrekt. Onder de werking van de WPR vallen de vo de bij de gemeente Leusden aanwezige reg ties; 1. Leerlingenvervoer;* 2. Leerplichtadmimstraties;* 3. Hinderwetbestand;* 4. Drank- en Horecawet;* 5. Archief Sociale Dienst.* 6. Debiteuren/verhaalsadministratie So Zaken;* 7. Gemeentelijk Informatiesysteem Diet en Administraties;* 8. Overzicht woningzoekenden;* 9. Registratie uitvoering Wet Wapens ei 10. Registratie uitvoering Jachtwet.' 11 Postregistratiesysteem ingekomen pos 12. Overzicht verkochte percelen grond. 13. Vreemdelingenregistratie; 14. Dienstplichtadministratie;* 15. Rijbewijzenregister; 16. Paspoortenadministratie;* 17. Bestand onroerendgoedbelasting.' 18. Bestand Gemeentegaranties;* 19. Bestand Afvalstoffenheffing." 20. Bestand Hondenbelasting;* 21. Abonnementenadministratie CAI; 22. Debiteurenadministratie Belastingen; 23. Bestand Rioolrecht; 24 Debiteurenadministratie Algemene D> Voor de registraties met de toevoeging reglement opgesteld. Deze reglementen» aan in het registratieregister dat bij het br voorlichting ter inzage ligt. In de rubriek Erf' (zie hierboven) wordt nader op de ingegaan. Voor verdere informatie kano: worden opgenomen met de stafafdeW stuurszaken, telefoon (033) 961614.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4