Leren kanoën Steun voor Hulpdienst zakelijkheden nieuws" =uit net bedrijfsleven leussier krant Wisselvallig jaar voor schakers SVL Red Caps verrassen koploper FAK: 2-1 Zwemmers mogen armworstelen r1 HEINEMAN ANTIEK S Honkballers moeizaam langs Wombats Koele winden Electnciteit Fa. Heineman Marktkramen gestolen Gestolen bromfiets terecht plaatselijk nieuws LEUSDEN - In de jaarlijkse algemene Ledenvergadering van de Schaakvereniging Leusden werd afgelopen donderdag te ruggeblikt op een seizoen dat dat bijzonder treurig begon met het overlijden van erelid en oud-voorzitter Joop van Santen, de persoon die vele jaren het gezicht van de club was. Dit feit heeft voor velen een zware schaduw over het seizoen gelegd. Schaaktechnisch was het voor de s.v. Leusden een wisselvallig jaar. Het eerste bondsteam speelde wat beter dan het vorig seizoen, maar kon toch de sprong naar de Promotieklasse niet maken. In de eindrangschikking bleken de Leusdenaren op de derde plaats terug te vinden in de Eerste Klasse B. De andere teams konden de za ken geen fleuriger aanzicht geven. Integendeel zelfs, want het tweede en het vierde team degradeerden. Bi] de jeugdteams vielen er ook geen kampioenschappen te vie ren, zij het dat het D2-team er vlak bij is geweest. In de interne competitie werd Jaap de Jager jr. met overmacht kampioen. Zeventien overwinnin gen, twee remises en slechts een nederlaag waren zijn deel. Op gro te achterstand werd zijn broer Pie- ter tweede. De beker van groep 2 was voor Egbert Moed. Weliswaar waren er maar liefst vier spelers in die groep die meer punten hadden, maar zij hadden niet het minimum aantal partijen gespeeld om voor een beker m aanmerking te ko men. Ook in de groepen 3 en 4 waren spelers die de beker om die reden misliepen. Hier waren uitein delijk Dick Willigenburg en Harold Struiwig de gelukkigen. Groep 5 werd met overmacht gewonnen door Erwin Verschuur. Jaap de Jager nam naast de kam pioensbeker ook nog de snel schaakbeker en de beker voor de zomercompetitie mee naar huis. Alleen de beker voor het beste resultaat in de bondscompetitie moest hij aan Sander Berg (9 uit 11!) laten. Financieel gezien sloot de vere niging 1989 af met een klein nade lig saldo. Zowel de baten als de lasten vielen wat lager uit dan be groot. Niettemin werd zonder con tributieverhoging een sluitende be groting voor 1990 en 1991 gepre senteerd. Het ledental van de vereniging steeg in 1989 licht, dankzij toeloop van jeugdschakers. Bij de semoren was de tendens zelfs iets dalende. In het bestuur was er een muta tie. Secretaris Jan Nijhofi met herkiesbaar had gestej opgevolgd door Margo zodat de SVL nu een vani weinige schaakclubs is E vrouw in het dagelijks is voor de club overige^ eerste keer, want in hei bekleedde mevrouw deze funktie gedurende jaren. Penningmeester nendaal en jeugdleider}; maars waren herkiesbaar den herbenoemd. Eindstand huiscompetititi 1 J de Jager jr. (20 partijen) 2. P. de Jager (18) 3. Uneken (23) 4 Velker(7) 5 De Rijke (24) 6. Vos (21) Roelofs(12) 8. H. Peperkamp 10) 9. J. van Baardewijk (17) 10 A. Peperkamp (14) 11. Van Dokkum(lO) 12. Shahrizadeh (22) 13. Van Tuyll (2) 14. Zijlstra (15) 15. Moed (21) Eindstanden groepsbeken Groep 2: 1Moed 15e in totaalstand) 2.Stienen(16e) 3. Elschot(18e) Groep 3: 1. Willigenburg (20e) 2 Halkes (25e) 3. Boogaard (26e) Groep 4: 1. Struiwig (32e) 2 Wisman (25e) 3. Veenendaal (36e) Groep 5: 1. Verschuur (35e) 2. Van de Pol (50e) 3. Van Kleef (53e) LEUSDEN - Onder auspiciën van de commissie Stimulering Sportdeelname konden de Leusder iV afgelopen week kennismaken met de kanosport. Niet alleen in theone: het tweede deel van de bije bestond uit pure praktijk. Op de vijver, die 's winters dienst doet als ijsbaan, gingen de cursisten te i WOENSDAG 4 JULI 1990 LEUSDEN - Na een slechte start aan het begin van het sei zoen, begint het eerste dames- softbalteam van de Red Caps steeds beter te spelen, wat afge lopen weekende juni leidde tot een 2-1 overwinning op FAK, tot dan de nummer 1 in de eerste klasse. De punten bij de Red Caps wer den gelijk m de eerste innings ge maakt door Vanessa Manz en An- nemieke Pot, die respectievelijk door een honkslag en een stootslag op de honken kwamen. Doordat er bij FAK veel vangballen gemaakt werden bleven verdere punten uit bij TRC. De eerste dne innings van de wedstrijd begon Astrid de Kooter op de pitcherplaat en werd in de vierde iniung afgelost door Anne- rrueke Pot, die ondanks de vele malen 4-wijd die zij gooide toch geen punten tegen kreeg, door zeer goed veldwerk van het infield: eerste honkvrouw Judith van Eyk, tweede honkvrouw Lmdy Schuin, derde honkvrouw Hetty Middel man en korte stop Kitty van der Sanden. Vooral de laatste innings was erg spannend, toen de speelsters van FAK drie honken bezetten en de laatste nul nog gemaakt moest wor den. Deze laatste nul werd ge maakt door een aangooi van de pitcher naar het derde honk, in plaats van over de thuisplaat, waar door de honkloopster van FAK in gesloten werd tussen dne en de thuisplaat en uitgetikt kan worden door catcher Vanessa Manz. De wedstrijd verliep erg snel door goed veldwerk van beide partijen, waardoor deze wedstrijd eerder beëindigt kon worden om dat de maximale 7 innings al binnen de anderhalf uur gespeeld waren. Deze en volgende week worden er nog een aantal wedstnjden ge speeld om te bepalen welke teams er na de zomerstop in de promotie- of degradatiepoule gaan spelen. Cijfers: Scoreverloop: TRC: 2-0-0-0-0-0-0 - 2. FAK: 1-0-0-0-0-0-0 - 1 Werpcijfers: TRC: A Kooter 0 - 4 - 0; A Pot 0 - 8 - 0; FAK: L. Janszen 4-0-5. Slaggemiddelde TRC: V. Manz 0,666; A. Pot 0,333; R. van Wessem 0,333; H. Middelman 0,333 Slaggemiddelde FAK: H. Mulder 0,333; L. Janszen 0,333. MOEIZAAM In een spannende wedstrijd heb ben de herenhonkballers van The Red Caps toch de volle winst ge grepen tegen de aanstaande de gradant Wombats uit Utrecht. De wedstrijd begon aanvankelijk voorspoedig voor de Leusdenaren, Jacques Knopf begon gelijk met een twee honkslag. Ook de volgen de slagmensen Nick van Vulpen, Gerard Mennen en Eli Blom tim merden de honkbal ver weg. Daar op werd twee maal gescoord. In de volgende inning sloeg Jacques Knopf wederom een twee honk slag, goed voor één punt. De Utrechtenaren kwamen deze in nings met verder dan het derde honk. In de derde innings kwamen bei de teams een maal tot scoren: 4-1. In de volgende slagbeurt van The Red Caps werd een maal ge scoord. door een perfecte opoffe ringsslag van catcher Nick van Vul pen. Dit zou tevens het laatste punt zijn voor de Leusdenaren. The Wombats hadden nog wat vuur werk m gedachten en trakteerden de Red Caps-werper, met twee honken bezet, op een twee honk slag. De stand 5-3 gaf aanleiding tot een pitchers wissel. Jacques Knopf verscheen op de werpersplaat en hield de Wombats de volgende twee innings van scoren af. De ze vende en laatste innings werd toch nog spannend. De Wombats scoor den 5-4 en hadden het tweede en het derde honk bezet met slechts één „nul" Door een dne slag en een veldaktie van de tweede honk- man naar de betrouwbaar spelen de eerste honkman André Hak- voort werd de wedstrijd alsnog af gesloten. Zondag stond er een uit- wedstnjd tegen The Moorfielders uit Ede op het programma. Dne innings lang werd er afwisselend gespeeld en gestopt wegens de regenval. Bij een stand van 6-1 voor The Moorfielders werd de wed strijd afgelast. Op 8 juni a.s. om 11 uur wordt deze wedstnjd in zijn geheel over gespeeld. Dat er weer met 0-0 be gonnen wordt komt The Red Caps best goed uit. Red Caps - Wombats: 5-4. Slaggemiddelden: Guido van Dijk, 1,000 (2 uit 2); Nick Vulpen, 0,667 (2 uit 3); Jacques Knopf, 0,667 (2 uit 3); Eli Blom, 0,500 (1 uit 2); André Hakvoort, 0,333 (1 uit 3); Gerard Mennen, 0,333 (1 uit 3). AMERSFOORT - In De Groene Stee wordt in het najaar een cursus electriciteit voor meisjes georgani seerd. De inhoud van de cursus is afgestemd op meisjes van 10 tot 12 jaar. De Groene Stee zoekt vrou wen die deze club zouden willen begeleiden en ervanng hebben in een technisch beroep. Belangstel lenden kunnen zich meieden bij Marjan Absil, Wiekslag 92, tele foon: 752270. Vier dagen lang kunnen de liefhebbers hun baantjes trekken in De Octopus. LEUSDEN - Een armworstelwed- strijd, de verkiezing van miss Oc- topussy, duikdemonstraties en aerobic-dansen zijn de activitei ten die de Zwemvierdaagse van maandag 9 juli tot en met vrijdag 13 juli in zwembad De Octopus omlijsten. De afstanden zijn 250 meter per dag voor deelnemers tot 12 jaar en 500 meter voor zwemmenrs van 12 jaar en ouder. Het is mogelijk om een dag over te slaan, als in ieder geval maar op vier dagen de vereiste afstand gezwommen. Dit jaar is er veel aandacht besteed aam de activiteiten, die niet direct met het zwemmen te maken heb ben. Opvallende attractie daarbij is de armworstelwedstrijd. De win naar krijgt een jaarabonnenment voor het zwembad, krijgt een jaar gratis fitness, kan voor 500,-- sportkleding aanschaffen en krijgt een gratis zonnebankkuur. De voorrondes zijn op donderdag 12 juli. De finale is een dag later. De organisatie probeert de Amers- foorter Joop van Kasteel te strikken voor de prijsuitreiking. Van Kasteel werd tweede bij de officiële we reldkampioenschappen, die on langs in de Verenigde Staten wer den gehouden. De activiteiten beginnen elke avond vanaf 18.00 uur en duren doorgaans tot 22.00 uur. Alleen de slotavond is om 23.30 uur afgelo pen. De deelnemrs aan de zwem vierdaagse kunnen ovengens zelf kiezen wanneer zij hun baantjes willen trekken. Dat is 's ochtends mogelijk vanaf 7.30 uur tot 8.30 uur, 's middags van 12.00 uur tot 13.00 uur en 's avonds van 18.00 uur tot 20.00 uur. In de avonduren kan men de hele avond gerbuik maken van het recreatiebad. Deelname kost 9,50 per persoon. Het complete programma is ondermeer beschik baar bij het zwembad. De vier daagse wordt georganiseerd door Octopus in samenwerking met LZ PC De Haaien. 'Men ziet derhalve uit onze waarnemingen dat de mees te winden hier te lande west en zuidwest zijn: zou dit niet komen omdat de Noordzee in opzicht van deze landen ten westen ligt, terwijl de zon ons aardrijk meer dan de zee ver warmt en dus ook de lucht boven onze aarde meer ver hit en doet uitzetten. Dit moet wel meest des zomers plaats hebben, omdat de verwar ming dan voornamelijk ge schiedt'. Dit citaat valt te lezen in het dagboek van Petrus van Musschenbroek. Hierin staan een reeks weerwaar- nemingen vermeld, door hem gedaan in Leiden en Utrecht in de periode 1728 tot en met 1758. De tekst slaat een beetje op het gedrag van de huidige zomer tot nu toe, die volledig naar de pijpen danst van het Azorenhogedrukgebied. Koele westelijke tot zuid westelijke winden zorgen voor wisselvallige sferen. Het kwik kan met moeite de 18 graden halen. De meest verre computerkaarten, die Offenbach het levenslicht liet zien, lopen nou ook niet direkt over van optimisme. Het hogedrukgebied krijgt later in de week wel reis plannen, maar de bestem ming zal voor ons weinig per spectieven opleveren voor een weekeinde, waarin we weer eens lekker kunnen luieren in een stralend zon netje. Het gaat een filiaal op bouwen in de omgeving van IJsland. Tegelijkertijd trekt een opvullende depressie, die ons in de tweede week- helft parten gaat spelen, in de richting van Scandinavië. De bovenlucht krijgt, gesti muleerd door een noord westelijke hoogtestroming, een portie koude lucht te ver werken, hetgeen de stabili teit zeker niet ten goede zal komen. Gisteren kwamen we aan de voorzijde van een uitdie pende depressie boven Ier land. Met een zuidenwind kan het tijdelijk ietsje war mer zijn geworden. Later of de dag zal de bewolking ver der zijn toegenomen, in de avond en nacht gevolgd door regen. Daarna schakelt de natuur opnieuw over op meer herfst achtige tonelen. Morgen en vrijdag komen we onder in vloed van het lagedrukge bied, dat via de Noordzee naar zuid Zweden koerst. Dat zal de wind extra energie verschaffen. Het wordt dan opnieuw wisselvallig met buien. In het weekeinde zal een uitloper van het hogedrukge bied iets dichterbij ons land liggen. Er komt dan wat meer zon en de temperatuur onder gaat een hele lichte stijging. De maand juni ligt achter ons. Vooral de zon stelde bij zonder teleur. In de Bilt scheen de warmtebron slechts 118 uur, een tekort van 91 uur. Nog somberder was de eerste zomermaand van 1988. Toen konden we slechts 114 uur noteren. Met de temperatuur viel het mee. Door het veelvuldig optre den van bewolking, kon het kwik vooral in de nacht aan de hoge kant blijven. De ge middelde etmaaltempera- tuur bedroeg in Leusden 15.4 graden, iets boven normaal. Het was wel een vrij natte maand. In Leusden viel 73.9 mm, in Achterveld 75.8. On danks het buiige karakter waren er dus weinig ver schillen. Medewerker Kiel- stra noteerde 4 dagen met een temperatuur van 25 gra den of hoger, dat zijn zomer se dagen. LEUSDEN -Inde jongste wijk van Leusden, 't Ruige Veld, is een project van 71 woningen zo goed als afgerond. De woningen worden op dit moment opgeleverd. Dinsdag vond op de Bouwdriest een officiële sleuteluitreiking plaats, om één en ander te vieren. Wethouder Com Verdum reikte de sleutels uit aan de familie Rikkerink, die de nieuwe woning zullen gaan betrekken. De woningen zijn gebouwd door UBA bouw b.v. uit Uithoorn. Breng vrijblijvend een bezoek aan onze showroom. Meer dan 200 antieke meubelen in eiken en mahonie. Kabinetten, kasten, hoekkasten, kisten, buro's, tatels, stoelen enz. Verkoop met inruilgarantie. Tevens groothandel. Hoevelakenseweg 194, Terschuur Tel. 03426-1381 Geopend di. t/m za. 9.00-17 00 uur j LEUSDEN - Onbekenden hebben dinsdag, na afloop van de wekelijkse markt op De Biezenkamp, een viertal kramen ontvreemd. De kra men lagen op een oplegger, die geparkeerd stond in de Berkenlaan. De gestolen waar vertegenwoordigd een geschatte waarde van 2.500,-. Over de identiteit van de daders tast de politie nog in het duister. LEUSDEN - Een oplettend broertje was er de oorzaak van dat een Leusdenaar zijn gestolen bromfiets weer in zijn bezit kreeg. De brommer was woensdag bij zwembad Octopus weggenomen. Het broertje zag een onbekende met de brommer van de ge dupeerde Leusdenaar nji De nieuwe bezitter bleek voertuig van anderen te 1 ben gekocht. De identi van de dieven is inmidi bekend. Op de Goudplevier maandag een zogenaa: Mountainbike weggenoi De fiets vertegenwooi een waarde van naar ting drieduizend gulden, tuigen zagen een man in witte overall aan de morrelen. 1COC LEUSDEN - De stichting Hulpdienst Terminale Zorg Leusden/Achterveld heeft vonge week van c~ Leusden een donatie van 1.000,-ontvangen. De president van de Lionsclub, Floor, overhandigde deel de coördinatrice van de Hulpdienst, mevrouw Nabuurs. In de begeleidende toespraak benadrukte F goede werk dat de stichtmg in zijn ogen voor de Leusdense gemeenschap vemcht. Mevrouw Nabuurs merkte in haar dankwoord op dat de stichting het afgelopen jaar al den 1 geroepen om ondersteuning te geven aan het thuisfront, wanneer mensen thuis willen sterven. 1 donaties en giften en het werk van vrijwilligers is de stichtmg nog steeds m staat gratis hulp te bi Mensen die geïnteresseerd zijn in het werk van de stichting, kunnen contact opnemen met mevrou^'i telefoon: 03425 - 1242 (liefst tussen 9.00 uur en 10.00 uur 's morgens).

Leusder Krant | 1990 | | pagina 12