'Het gaat ons om een hogere waardering van ons beroep' errie, overlast n vernielingen Ramp of'remp': Skaten op eigen risico I Deze week in de i l Leusder Krant I Blokkendoos voor de hoogste bieder Minister Alders I Vial uit de zorgen door I i verhuur Claeverenblad I Leusdense wijkverpleegsters draaien zondagsdienst 1 Oud papier 1 KEISTAD B.V. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden woensdag 4 juli 1990 - 22e jaargang no. 10 I Muziekschool uitvoering Schade bij aanrijdingen Gratis leren WK-bal als u voor ons scoort. Konijntje in De Wetering HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV rkrant INTERIEURVERZORGING VAN KERSBERGEN De speciaalzaak in woningtextiel vindt u in winkelcentrum Hamershof. Wij leveren alle gerenommeerde merken tapijtengordijnen - dekbedden - dekbedhoezen - toilet- en badkamerkleedjes - karpetten tafekleden zonwering - douchegordijnen en bedmode Dealer van: Kendlx Gardisette - Jap - Tulipan - Forbo - Desso Boras enz. j 1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111 ijf LEUSDEN - Vanochtend is mi nister Albers op bezoek ge weest bij de basisschool De Vallei aan de Asschatterweg. De minister reikte de Panda- pnjs uit. De prijs bestaat uit een set leskisten, voor elke jaar groep van de school één en een oorkonde. De leerlingen krijgen ieder ook een eigen oorkonde en een button. De Pandaprijs van het wereld Natuur Fonds kan jaarlijks ge wonnen worden door een ba sisschool sie met de hele project waann de zorg en lief de voor natuur en milieu cen traal staan. „De Vallei heeft de pnjs ge kregen, omdat de inzending de noodzaak aantoont van een verantwoord gebruik van ma terialen en een duurzame aan dacht voor de natuur in het leerplan. Dankzij de inspan ningen van de school zijn ook de ouders doordrongen van het belang van natuur- en mi lieubescherming," aldus Anna- bet Banniere, hoofd Educatie WNF. school heeft gewerkt aan een Hummuimimi LEUSDEN - De eigenaar van het voormalig cultureel cen trum 't Claeverenblad Kees Vial is voorlopig uit de proble men. Vial, die in het voorjaar stopte met zijn werkzaamhe den, had zijn boerderij ver kocht aan een ontwerpbureau, maar werd daarin dwars ge zeten door het bestemmings plan dat voor zijn eigendom geldt. In de voormalige boer derij mag alleen een vrij be roep worden uitgeoefend. Vol gens de gemeente viel het ont werpbureau ruet in die catego rie, omdat het bedrijf ook een ^'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 11 li i mi in lm i ui li li i uil I Minim mil muni li hi in li in ii muil ui Minimin in li li inn minimi mini in Meer woningen voor mensen met de laagste inkomens. Journalist Joop de Wilde is nog twintig ballonnen van zijn brevet verwijderd. Een Heer van stand: Ollie B. Bommel in het Amersfoortse Flehite. Dertiende Masters-tennistoemooi in Amersfoort. Met Aat Daale op de pedalen. Pag. 3 Pag. 5 1 Pag. 8 Pag. 9 1 Pag. 11 1 Til 11111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111 r drukkerij m het gebouw wilde vestigen. Vial heeft het ge bouw nu verhuurd aan de heer R. Caspers, die zich bezig houdt met de werving en se lectie van hoger personeel. Caspers wil in de boerderij een eigen bedrijf beginnen. Voorlopig huurt hij het gebouw van Vial met de mogelijkheid om de boerderij in de toe komst te kopen. Het bedrijf van Caspers heeft twee men sen in dienst. De gemeente heeft geen bezwaar tegen de vestiging van het bedrijf in 't Claeverenblad. =iiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii7 LEUSDEN - De gemeente gaat de terreinen van de voormali ge basisschool de Blokken doos in Leusden-Zuid en van het gymnastieklokaal in Ach terveld verkopen aan de hoog ste bieder. De kavels kunnen apart of samen worden ge kocht en zijn bedoeld voor de bouw van in totaal 12 vrije- sectorwoningen. Binnenkort zullen gegadigden via adver tenties m de plaatselijke kran ten en in een vakblad voor on roerend goedspecialisten worden opgeroepen via ma kelaar Reimus en Snel een bod te doen. De gemeente wil mini maal 600.000,- voor de twee terreinen ontvangen. De pro jectontwikkelaar Magon had een optie op de Blokkendoos, maar het bedrijf kwam in finan ciële moeilijkheden. Dat was voor de gemeente reden om de optie te laten vervallen. DEN - De Leusdense jeugd heeft eindelijk een officiële skateboard- Een splinternieuwe baan nabij het zwembad moet de jeugd, overi- lot een jaar of twintig, gaan vermaken. Een ramp volgens de een. een 0 volgens de ander. Hoe dan ook, de jongeren zijn er blij mee. louder Bram Vroon had nauwehjks de plechtigheid afgesloten of de 1 verdrong zich rond en op de baan. De wethouder het er overigens twijfel over bestaan: de gemeente aanvaardt geen enkele aanspra- 'Jieid bij eventuele ongelukjes. is een van de redenen, waardoor de bouw enigszins vertraagd is. jullie mogen ruet mopperen, want het komt niet zo vaak voor dat er n de beslissing en de daadwerkehjke uitvoering zulk een korte tijd Het was de jongeren allemaal een zorg Skaten, daar waren zij voor gekomen. Na de officiële openingshandeling werd de baan vrijgegeven voor iedere belangstellende. Toen bleek direct al de tekortkoming: de baan kan met goed fatsoen maar worden gebruikt door een skater. De rest moet hjdzaam toezien tot er een fout wordt gemaakt. Het zwembadpersoneel kijkt met gemengde gevoelens naar de nieuwe baan. „Er is ons helemaal ruets gevraagd of meegedeeld. De baan is gewoon gebouwd. Nu hebben wij geen problemen met de baan zelf, maar wij zien het al gebeuren dat men met alle problemen en ongelukken de weg naar zwembad weet te vinden. Meer over de skateboardbaan op de kinderpagina. 1 EN - Onbekenden hebben Kt tennispark van de LTV den aan de Valleilaan in het «inde vernielingen aange- De schade is aanzienlijk, de identiteit van de daders !e politie nog in het duister, ssende bromfietsers hebben linkelcentrum De Hamershof overlast gezorgd. Bewoners Sden vrijdag omstreeks mid- Echt over heme, veroorzaakt een groep jongeren. Toen de politie op de plaats des onheils ver scheen, waren de bromfietsers in middels vertrokken. Onbekenden hebben in het weekemde de gemeentewerf aan de Hamersveldseweg bezocht. De ongenode gasten richtten een spoor van vernielingen aan. De schade kon nog niet worden vast gesteld. Baldadige jongeren hebben op de Burgemeester De Beaufortweg voor overlast gezorgd. Een viertal jongeren op een fiets waren vol gens getuigen met bierflesjes aan het gooien. Bij het zwembad m de Eurowo- rungen, de wijk Rozendaal, hebben onbekenden m de nacht van zater dag op zondag een poederblusser ontvreemd en leeggespoten in de kleedkamer. Van de Achterveldse basis school St-Joseph werd dit weekem de een ruit ingegooid. De dader(s) bleven onbekend. Ull||||||lllllimilllllllllllllllllllllllimilllllllllll£ LEUSDEN - Vrijdagavond ge- E ven de leerlingen van de Mu- E E ziekschool Leusden een gratis uitvoering. In de aula van E school, Eikenlaan 1verzorgen E E de leerlingen een gevarieerd E programma. Aanvang 20 uur. ETlllllllllllllll|||||||||||||||||||||||||||||||||)|||||||||"= LEUSDEN - Na de succesvolle ac ties van het personeel van de ver- pleeg- en ziekenhuizen, gaan deze week de wijkverpleegkun digen het proberen. Zij willen een loonsverhoging van 10 procent. De werkgever, de nationale Kruisvereniging wil niet verder gaan dan 5,5 procent, waarvan volgens hun voorstel ruim de helft door verlaging van de pen sioenpremies gerealiseerd zou moeten worden. Ook de mede werkers van de Leusdense Kruis vereniging doen aan de acties mee. 1 de vernielingen, die dit weekeinde op het tennispark van de Ileasden aan de Valleilaan werden aangericht. LEUSDEN/ACHTERVELD - Ma teriële schade was het gevolg van een aanrijding, zaterdag avond rond tien over elf op de Asschatterweg in Achterveld. Een Bameveldse automobilist verleende bij het verlaten van een erf geen voorrang aan een Achtervelder. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Een Leusdenaar trof zijn auto, die geparkeerd stond op de Muldenj, bij terugkomst van het boodschap pen doen zaterdagochtend be schadigd aan. Een onbekend ge bleven automobilist was daar ken nelijk met zijn auto bij het verlaten van de parkeerhaven tegenaan ge- ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIL. ACHTERVELD - In verband E E met de oud-papieractie van de muziekvereniging DWS zal E zaterdag een container wor- E E den geplaatst op het Groot Achterveldplein E Degenen, die door omstandig- E heden het oud papier niet zelf E kunnen komen brengen kun- E E nen dit telefonisch melden E (voor vrijdag 19 uur) aan de E heer Tolboom (03425-1833). f E Het papier zal dan worden op- E gehaald. Inwoners van Stou-1 E tenburg kunnen het oud-pa- E pier deponeren bij Wouters E E aan de Hessenweg 95. Eiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiif? reden. Het ongeval moet tussen 11.00 uur en 12.00 uur zijn gebeurd. Een inwoner van Leersum kwam zaterdagnacht omstreeks kwart over éen op de Moorsterweg met de schnk vrij. Tijdens een rem-ma- noeuvre raakte de achterkant van de auto, die hij bestuurde, van de weg en raakte een boompje, waar na het voertuig in de berm tot stil stand kwam. De bestuurder en dne passagiers kwamen met de schnk vrij. Op het bruggetje in de Lockhor- sterweg kwamen zondag om streeks kwart voor dne twee auto mobilisten met elkaar m botsmg. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. Matenele schade was het gevolg van een aanrijding op de A-28, ter hoogte van Leusden. Een auto raakte in een slip, toen hij onver wacht moest remmen. De bestuur der kwam met zijn voertuig tegen de vangrail tot stilstand. Een ach terligger remde eveneens, maar werd door een derde automobilist niet tijdig opgemerkt. Een aanrij ding was het gevolg. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. (advertentie) WEKELIJKS OP VRIJDAG PRESENTEREN 5 OFFICIËLE AUTODEALERS U HUN MOOISTE INRUILWAGENS EXCLUSIEF EN KLEURRIJK OP DE KABELKRANT Vandaag gaan 14 van hen naar Bun- nink, waar het kantoor van de na tionale Kruisvereniging is geves tigd. Dat betekent dat er in Leusden een zogenaamde zondagsdienst wordt gedraaid. Eén medewerker blijft achter voor de dringende za ken en verder wordt het normale verzorgende werk verricht, zoals dat anders in de weekenden wordt gedaan. Ook blijft de kraamdienst in Amersfoort normaal bereikbaar, zodat urgente kraambezoeken kunnen worden afgelegd. „Het gaat ons vooral om de grote achterstand in loon, die wij hebben ten opzichte van vergelijkbare be roepen, waar een HBO-opleiding voor nodig is," zegt wijkverpleeg kundige Heieen Post. Haar collega Nelleke van de Vliet laat een gra fiek zien, waaruit deze achterstand blijkt. Volgens die grafiek verdient een tweede graads-leraar m het basisonderwijs bruto een maand salaris van 5442,-. Een wijkver pleegkundige komt met verder dan 3461,-- per maand. Zelfs een ziekenhuisverpleegkundige ver dient volgens de tabel meer 3807,--). „Het komt voor dat een wijkver pleegster haar opleiding in het zie kenhuis krijgt en daar meer ver dient dan na haar aanstelling bij een kruisvereniging," zegt zij. „Daarna zit zij eigenlijk al aan haar top, want de gemiddelde duur van een loopbaan van een wijkver pleegkundige is 5 jaar." Het probleem van de te hoge werkdruk, dat m de andere secto ren van de gezondheidszorg on derwerp van discussie was, speelt in Leusden volgens haar 'chef, hoofd wijkverpleegkundige Joke Nijhuis, in Leusden met zo'n grote rol. „Ons team is de afgelopen ja ren niet veel veranderd. Wij heb ben weinig zieken gehad en daar om konden wij ons werk redelijk aan. Dat was natuurlijk anders ge weest. als wij met invallers hadden moeten werken. Die zijn natuurlijk niet zo goed ingewerkt als de vaste krachten." De medewerkers van de Leusdense Kruisveremgmg waren dinsdagmiddag druk bezig met de voorbereiding van de acties. Nijhms denkt dat de situatie in Amersfoort minder rooskleurig is. „Ons werk bestaat voor een be langrijk deel mt de verzorging van ouderen, die thuis hulp nodig heb ben en uit de jeugdzorg, zoals kraam- en kinderzorg. In Leusden is dat nog gelijkmatig over de wij ken verdeeld, maar in Amersfoort wonen in de ene wijk meer oude ren dan in de andere Het zou kun nen dat men daar wel te maken heeft met verhoogde werkdruk." In januan fuseerden de kruisver enigingen in Amersfoort en omge ving en vormden de regionale Kruisvereniging Utrecht Noord- Oost. Tot nu toe betekende dat vooral een samensmelting op be stuurlijk gebied, die nog geen ge ladvertentie) MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 volgen had voor het personeel. De garantie dat dit zo blijft is met te geven. Zo is het met uitgesloten dat de Leusdense verpleegkundigen ingeschakeld worden om even tuele Amersfoortse problemen te helpen op te lossen. „Door de slechte arbeidsvoor waarden in onze sector trekt het beroep van wijkverpleegkundige steeds minder mensen," denkt He- leen Post. „Het gaat ons daarom vooral om een betere waardering van ons beroep." juiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimij= E „Verpleegsters nemen de E wijk. Tl 11111111111111111111111111111111111 HI 1111111111111111111 li ACTIES IN HET KRUISWERK

Leusder Krant | 1990 | | pagina 1