iififfm Leusden M. 0SNABRUGGE speel het milieumonsterspel A.WEERLAND bijstand voor bijzondere kosten GEMEENTE GEMEENTE RIJWIEL- en BROMFIETSHANDEL Arnhemseweg 93, Leusden (Z.) - Tel. 03498-1461. WOENSDAG 4 JULI 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 34, 4 juli 1990 Bijna ieder die 18 jaar of ouder is, heeft eigen inkomsten. Dat kan loon zijn, of een uitkering of b.v. studiefinanciering. Met dit inkomen zal hij of zij moeten voorzien in de gewone, algemene kosten van levensonderhoud. Zulke algemene kosten zijn: de uitgaven voor wonen, voor voeding, voor kleding, voor ontspanning, enz. Maar het betreft ook uitgaven, die slechts zo nu en dan voorkomen, zoals belastingen, vervanging van meubilair en stoffering, kosten van verhuizing, e.d. Daarnaast zijn er ook kosten, die als bijzondere (dus als niet-algemene) worden aangemerkt. Voor zulke kosten kan soms een beroep op bijstand worden gedaan. Van bijzondere kosten is sprake wanneer er extra uitgaven zijn ge daan in verband met ziekte (o.a.: reiskosten van en naar specialist en ziekenhuis, bepaalde dieetkosten) of omdat speciale hulpmiddelen noodzakelijk zijn (zoals: eigen bij drage in de kosten van een gebits prothese, van een noodzakelijke bril, van orthopedisch schoeisel). Maar ook proceskosten in verband met alimentatie, kosten van gezins hulp, kosten van noodzakelijke aansluiting op een alarmeringssys teem kunnen tot dergelijke nood zakelijke bijzondere bestaanskos ten behoren. Een belangrijk deel van deze bij zondere uitgaven zal als regel wor den vergoed door b.v. de ziekte kostenverzekering (verzekering via het aanvullingsfonds van het ziekenfonds is hierbij ook van be lang). Afhankelijk van het eigen inkomen, het vermogen en de no dige uitgaven zal mogelijkerwijs een deel of het totaal van de kosten zelf gedragen moeten worden. Er is dan sprake van een zogenaamde eigen draagkracht Wanneer extra uitgaven, zoals bo ven bedoeld, noodzakelijk zijn. wanneer geen vergoeding hiervoor door verzekering of anderszins kan worden verkregen en wanneer de eigen draagkracht onvoldoende is om deze kosten uit het normale inkomen te kunnen betalen, is het mogelijk hiervoor een beroep te doen op de Algemene Bijstands wet. Aan de hand van de verstrekte gegevens zal op de afdeling sociale zaken worden bezien of in verband met de bijzondere kosten aan spraak bestaat op bijstand. Een dergelijke uitkering wordt echter niet gegeven wanneer in het kalenderjaar de extra kosten lager zijn dan 172,-, het zogenaamde drempelbedrag. Zijn er in het ka lenderjaar verschillende bijzonde re uitgaven, dan worden deze kos ten bij elkaar opgeteld Over het meerdere boven 172,- kan bij zondere bijstand worden gegeven, uiteraard rekening houdend met de eigen draagkracht. Ieder, die denkt in aanmerking te komen voor bijzondere bijstand of meer informatie over dit onder werp wil, kan hiervoor contact op nemen met de afdeling Sociale Za ken, bij voorkeur tussen 9 00 en 12.CMJ uur. De afdeling is telefo nisch te bereiken via de nummers (033) 961680, 961681, 961682 en 961683. actuele folders zwemmen in open water Zwemmen in open water is in de provincie Utrecht op veel plaatsen goed mo gelijk. Maar niet overal. Op sommige plaatsen is het water niet schoon ge noeg Op andere plaatsen is het gevaarlijk bijvoor beeld door drukke scheepvaart. Toch blijven er genoeg plaatsen over om wel veilig in open wa ter te zwemmen. Die staan genoemd in een fol der van de provincie Utrecht, gratis af te halen bij het bureau Voorlich ting w(js op reis Vakantie houden kan een feest zijn. Maar het kan ook op een nachtmerrie uitdraaien. De kans daar op wordt groter naarmate de reis slechter is voorbe reid. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een folder uitgegeven met nuttige informatie en tips voor buitenlandgangers. Ook deze folder is gratis af te halen bij het bureau Voorlichting Ook in de gemeente Lensden waart het milieumonster rond Hoe je het kunt verslaan, ontdek je in het milieumonster- spel. De provincie Utrecht heeft een spannend spel uitgebracht. Behalve span nend is het ook leerzaam: spelenderwijs leert men de milieu-problemen in de provincie Utrecht kennen. Bij het spel gaat het erom het milieumonster te pakken te krijgen, dat zich op steeds wisselende plaatsen in de provincie Utrecht ophoudt. Dat kan op de Leusderhei zijn, verscholen tussen de daar oefenende tanks, maar het kan evengoed in de Gelderse Vallei zyn waar het de bodem verzuurt. Net als in werkelijkheid bestaat de kans dat het milieumonster wint, maar als de spelers hun verstand gebruiken, kunnen ze het van hem winnen. Het spel is - in een beperkte oplage - gratis verkrijg baar bij het bureau Voorlichting in het gemeentehuis. Met de zomervakantie voor de deur is het milieumonsterspel een aanrader voor kinderen vanaf ongeveer twaalf jaar, maar ook volwassenen zullen zich er niet mee vervelen. Het spel is verpakt in een brochure met informatie over het milieubeleid van de provincie Utrecht. Elk jaar geeft de provin cie daaraan meer dan honderd mil joen gulden uit. In de brochure wordt verteld over de activiteiten van de provincie op het gebied van water, bodem, lucht, afval en ge luid. Er is ook een groot aantal tips voor een verstandig omgaan met het milieu in opgenomen en een lijst met adressen en telefoonnum mers van instanties die zich met het milieu bezighouden. vergaderagenda woensdag 4 juli: commis sie Sociale Zaken, Volks huisvesting, Emancipatie en Milieu. Op de agenda van de com missie SVEM staat onder meer een notitie over de transportkosten van huis vuil Voor de gemeente Leusden liggen deze erg hoog, omdat zij verplicht is haar afval naar het overlaadstation Lagewei- de bij Utrecht af te voe ren. De transportkosten kunnen voor Leusden la ger worden, wanneer ze gelijkelijk verdeeld wor den over alle gemeenten die naar Lageweide moe ten afvoeren of wanneer Leusden haar vuil naar een dichterbij gelegen overlaadstation kan bren gen. In de notitie worden ten aanzien van beide mo gelijkheden enkele aanbe velingen gedaan, waar over de commissie zich kan uitspreken. De commissie zal zich ook uitspreken over de Wo ningbouwplannen voor de komende vijf jaar. Het gaat daarbij in de eerste plaats om de bouw van ge subsidieerde woningen in 1991. De plannen zijn om in dat jaar in totaal 184 woningen in aanbouw te nemen, waarvan 46 pre mie-koopwoningen in 't Ruige Veld, 40 premie huurwoningen in Hamers- hof-zuid, 33 sociale-huur- woningen aan de Vallei laan, 20 premiehuur en 12 sociale huurwoningen voor ouderen aan de As- schatterweg hoek Toren- akkerweg en 10 premie koopwoningen in Achter veld Daarnaast staan er 23 vrije-sectorwoningen op het programma, waar van 4 in 't Ruige Veld, 14 in Achterveld en 5 in Leusden-zuid. Of deze woningen ook werkelijk komend jaar in aanbouw kunnen worden genomen, hangt vooral af van de toe stemming van het rijk. Die wijst de aantallen te bouwen woningen toe, de zogeheten contingenten. Twee andere zaken die in de commissie SVEM aan de orde komen, betreffen de in de bouwverordening op te nemen verplichting om tijdens de bouw of sloop vrijkomend che misch afval (zoals restan ten verf, kit en purschuim) apart in te zamelen en het vaststellen van een veror dening voor woonwagens. donderdag 5 juli: commis sie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en Verkeer. De agenda van de com missie OREV vermeldt 16 punten. Twee daarvan zijn hierboven al ge noemd; de woningbouw plannen en de aanvulling van de bouwverordening voor wat betreft chemisch afval. :*r Van de andere puntq met name te noemti voorstel voor een g scheepse opknaj van De Biezenkan een voorstel voor dei van een nieuwe weergarage. maandag 9 juli: com® Algemene en Bestuu Zaken. Behalve de al eerdg noemde aanvulling Bouwverordening e vaststelling van eeny dening voor woonuj behandelt de com; ABZ een voorstel o, vertegenwoordiging de raad in door meente gesubsid^ stichtingen. Ook een brief van de Hi sche Kring Leusdee de orde over het g van de expositierui^ de kelder van het geij tehuis. dinsdag 10 juli: ooms Financieel Beleid es heer. Aan veel van de b): ven genoemde ondei pen zit ook een finaa kant. Die worden be ken in de commissie F De vergaderingen nen om 20.00 uur eo den gehouden in de; missiekamer van he meentehuis. Wie \t of opmerkingen over de onderwerpti aan de orde komen, gebruik maken spreekrecht. De volk agenda's met de bijt rende stukken ligge- inzage bij het Voorlichting. De woningbouwplaniwi 1991 en volgende jaren h aan de orde in de com SVEM op 4 juli en in dt missie OREV op 5 juli. Janus Visser) •9 Leusden bekendmakingen verleende vergunningen bouwvergunningen H van Viandenstraat 1, uitbreiden woning. De Biezenkamp 27, verbouwen winkel en woon- eenheid. Grienden 77, plaatsen dakopbouw. Stadhouderslaan 9, uitbreiden woning. Waterhoen 5, uitbreiden woning. Arnhemseweg 91a, bouwen veldschuur. De Pirken 25, bouwen afdak aan schuur. Vlasland 13, plaatsen dakkapellen. Laapeerseweg 2, bouwen mestopslag en hooi- berging. Mariëhove 1, plaatsen tuinhuisje. De Biezenkamp, wijzigen gevels/puien en over kappingen. Groene Zoom 1, uitbreiden tennishal (squash en horecaged.) Emelaarseweg 18, verbouwen/uitbreiden boer derij. Ruige Vclddreef, bouwen woning met bedrijfs pand. Beverhoeve 65, wijzigen achtergevel Postweg 6a, bouwen carport. Houtvester 40, wijzigen achtergevel. Snoekbaars 13, bouwen garage. Schaapherder 23, plaatsen dakkapel. Benedictijnenhove 54. plaatsen dakkapellen. diversc vergunningen P. A A. van der Snee, terrasvergunning L.R. en P C. ,,Nimmerdor", drank- en horeca- wetvergunning. Wijkver. Rossenberg, sportdag. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen), en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). instelling parkeerverboden Burgemeester en wethouders van Leusden ma ken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens bekend, dat zij besloten hebben: 1. Op de Burgemeester van der Postlaan tussen de Blekerij en de Hamersveldseweg aan de zijde van de Blekerij een parkeerverbod in te stellen door middel van het plaatsen van borden volgens model 49 uit het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens. 2. Aan het begin van de Hondsdraf, de Wederik en de Walstro de borden volgens model 49 uit het Reglement Verkeersregels en Verkeers tekens (parkeerverbod) aan de zijde van de woningen te verwijderen en het bord op de hoek Walstro/Valleilaan naar de lantaarn paal voor de snelheidsbeperkende voorzie ning ter hoogte van Walstro 81 te verplaat sen. Dit besluit ligt voor een ieder op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur gedurende een termijn van 30 dagen na dagtekening van deze bekendma king ter inzage op het gemeentehuis, afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, 't Erf 1, kamer 209 Iedere belanghebbende kan gedurende deze ter mijn beroep instellen tegen deze maatregel. Het beroepsschrift moet aan H.M. de Koningin ge richt worden, maar worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, Postbus 18100, 3501 CC Utrecht. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen het uitbreiden van de woning op het perceel Lijsterbeslaan 44 het uitbreiden van de woning op het perceel Claverenbladstraat 71. De tekeningen liggen van donderdag 5 juli t/m woensdag 18 juli 1990 op werkdagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeen tehuize afdeling Ruimtelijke Ordening/Algeme ne Zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-cen trum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp- (deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wet houders worden ingediend. I - v. ZANDBRINK INST ALLATIEWERK Wilgenlaan 23a 3831 XT Leusden Tel 033-941346 verwarming - konvektorputten - rendementsmetingen - sanitair - keukens - badkamers - dakbedekking - zinkwerk - gas- en waterleidingen - onderhoudswerkzaamheden - 24-uurs service Tandprothetische praktijk Kunstgebitten en reparaties. Behandeling volgens afspraak. Spoedreparaties 2 uur). Gratis advies. Telefoon 033-632567 Utrechtseweg 50 (nabij station) A'foort J Avontuur en recreatie zijnd uitgangspunten voor d< speciaal gebouwde fiets, waar de nieuwe generatie fietsers een extra dimensie aan het fietsen kunnen toevoegen, bospadenol heuvels vormen geen hin dernis meer voor deze Sparta 400. Een 6-versnd- ling Sachs Index derail^. Weinmann Cantilever remmen, alu velgen, robuuste bagagedrager, e# beschermde verlichting, du combinatie met het super sterke frame-uit-een-stiA vervullen al uw wensen Kleuren blauw en rood

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4