Midzomernachtfeest met slangen, kamelen, en puupenkoppen Panorama Lisiduna Beroep: Opperwachtmeester bij de politie agena r'l™i „Hier ben ik even helemaal van de wereld" plaatselijk nieuws ACHTERVELD - Het midzomernachtfeest van afgelopen vrijdag in Achterveld was een groot succes. Om 18.00 uur begon voor twaalf enthousiaste deelnemertjes de playbackshow. Harry Voltman, voorzitter van de carnavalsvereniging 'De Pliupenkoppen' en van de Stichting Vrienden van Huize Sint Joseph, vertelt: „Terwijl de kinderen optraden, waren ze tegelijkertijd op een videoscherm te zien. Heel professioneel allemaal." Het weer werkte mee, het was een echte zomeravond," aldus Harry Voltman. Naast een zigeunerorkerst, trad de buikdanseres 'Morena' op. Deze werd geassisteerd door een heuse kameel en twee slangen. Achtervelders werden met een paardetram naar het feest gereden. Daar wachten hen onder andere een barbecue en een schiettent. Later op de avond traden verschillende bands op. Een tafelgoochelaar zorgde voor de nodige stunts. De hofkapel van de carnavalsvereniging en de dansmariekes waren ook van de partij. Het bestuur van de carnavalsvereniging, de zogenaamde Raad van Elf Puupenkoppen, werd door het publiek meteieren bekogeld. „Het publiek moest daarvoor betalen. Met deze attractie is veel geld binnengekomen." Het bezoekersaantal was boven verwachting: ruim duizend mensen. „Er was zo'n goede sfeer, dat wij zeker volgend jaar weer zoiets gaan organiseren. De bezoekers hebben samen enkele duizenden guldens bijeen gebracht. Het geld wordt gebruikt voor een paar goede doelen, zoals een nieuwe piano voor Huize Sint Joseph. Harry Voltman: „De bekendmaking van de schutterskoning en de prijsuitreiking verloting werd gedaan door burgemeester Panis van Leusden. De burgemeester en zijn vrouw werden opgehaald in een Amerikaanse limousine. Het was plezierig voor de organisatie dat zij langer bleven dan dat zij gepland hadden." Ter afsluiting van de happening in Achterveld werd er siervuurwerk afgestoken. „Het vuurwerk was een succes. Zo werd er een plezierige avond afgesloten, die zonder enige wanklank of incidenten is verlopen," aldus Harry Voltman. Buikdanseres Morena treedt m het begin van de avond buiten op. De winnaars van de playbackshow nemen hun prijs in ontvangst. ^OËNSDAG 4 JULI 1990 J" iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimimiiiiiiiiHiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiii^^ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 'iet publiek deinst niet terug voor het gevaarlijke dier. iiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ïallonnenwedstrij d EUSDEN - Van de ruim 600 balon- en, die op Koninginnedag onder aspiciën van de Oranjevereniging «usden werden opgelaten, zijn er m zeventig teruggevonden. Drie alonnen kwamen aan de andere ant van de Noordzee in Engeland ■recht. Anderen strandden vlak >3 de Nederlandse kust, in de pro- ncie Zuid-Holland. Een aanzien de deel werd teruggevonden in btterdam. Ook in de provincie irecht zijn balonnen uit Leusden Eniggevonden. De volgende nummers hebben «i prijs gewonnen: 301, 358, 402 ieze dne balonnen werden in En gland gevonden), 65, 366, 143 en 10. De bezitters van deze balon- £n kunnen zich m verbinding «Hen met B. Lagerwey, Hamers- skiseweg 18. Videoband LEUSDEN - Op een speciale bij eenkomst in verzorginsghuis 't Ha- mersveld aan de Albert Buining- gaarde 34 zal donderdag 19 juli de videoband worden vertoond, waarop het afscheid van de Leus- dense huisarts Lantink is vastge legd. Er zijn drie voorstellingen, die rspectievelijk beginnen om 13.30 uur, 15.30 uur en 19.00 uur. De voor stellingen duren ongeveer ander half uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. KPO naar 't Loo LEUSDEN - Een groepje vrouwen van de plattelandsvrouwen orgna- nisatie KPO heeft donderdag 28 juni per fiets het Apeldoornse kas teel 't Loo bezocht. De tocht was een uitvloeisel van de wens van een aantal vrouwen eens een langere fietstocht te maken, dan de gebrui kelijke. De heenreis voerde langs Kootwijk, Assel en Hoog-Soeren, waarna de lunch op het kasteel werd gebruikt. Terug ging de tocht langs Uddel, Garderen en Voort huizen, waarna het diner klaar stond Hoevelaken. Met 90 kilome ter achter de wielen kwamen de vrouwen 's avonds weer m Leusden terug. Hamershof 10 jaar LEUSDEN - In het kader van het tienjarig bestaan van winkelcen trum De Hamershof, wordt zater dag 7 juli een aantal feestactivitei- ten georganiseerd. De snelteke naar Bram Levi zal voorbijgangers portretteren, terwijl de Leusdense muziekvereniging Lisiduna tussen 14.00 uur en 16.00 uur een muzikale demonstratie zal verzorgen. Tussen 15.00 uur en 16.00 uur zal een ballonvaarder zijn vervoermid del temidden van het winkelende pubhek gereed maken voor een tocht. Winnaars van een slagzin wedstrijd kunnen een tochtje met de ballon winnen. Daartoe moeten de deelnemers in 27 etalages van de Hamershofwmkels letters ver zamelen, waarmee uiteindelijk een slagzin gevormd kan worden. De oplossingen moeten voor 14.00 uur binnen zijn. Tijdens het klaarma ken van de ballon, rond 15.30 uur, worden de prijswinnaars bekend gemaakt. Die mogen een tochtje per ballon boven Leusden maken. De ballon zal omstreeks 20.00 uur opstijgen. Deelnameformulieren zijn verkrijgbaar bij: Modena, De- corette, Poelier Brons en bij Hak kenbar Van Beek. Vrouwen voor Vrede LESUDEN - De Leusdense groep van Vrouwen voor Vrede houdt za terdag een demonstratieve bijeen komst in winkelcentrum De Ha mershof. Er wordt actie gevoerd tegen kernproeven, die onlangs in de Veremgde Staten zijn gehou den. Er zal worden aangedrongen op een algeheel verbod op het ne men van kernproeven. Tijdens de actie kunnen kaarten worden ge stuurd naar de Amerikaanse am bassade en naar de minister van buitenlandse zaken, die in het na jaar op een conferentie m Geneve met 141 collega's opnieuw het af schaffen van kernproeven zal be spreken. Oude ansichtkaarten LEUSDEN - Gedurende de zomer maanden is in de hal van het ge meentehuis een bescheiden ten toonstelling ingericht met oude an sichtkaarten met afbeeldingen van de gemeente Leusden. Tevens is er oude fotografie-apparatuur te zien. Verscheidene ansichtkaarten dateren uit het begin van deze eeuw, met afbeeldingen van ge bouwen die reeds lang met meer bestaan. De kaarten zijn voor een belangrijk deel eigendom van de Leusdense verzamelaar Van Loe- nen, die zijn collectie gedeeltelijk ter beschikking stelde. De tentoonstelling is op ope ningstijden van het gemeentehms te zien. 6 juli t/m 12 juli 1990. GRAND THEATER SNOUCKAERTLAAN 4 033-618900/614632 Zaterdag 21 juli gelegenheid om als één van de eersten de nieuwste film met Richard Gere m PRETTY WOMAN te zien. Aanvang 19.30 uur. SHE'S OUT OF CONTROL vr. t/m do. 13.45-18.45-21.30 uur. zo. ook 16.30 uur DE GULLE MINNAAR vr. t/m do. 13.30-18.45-21.15. zo. ook 16.15 uur. THE DELINQUENTS vr. t/m do. 19.00-21.30 uur. OOK HONDEN GAAN NAAR DE HEMEL vr. t/m do. 13.45. zo. ook 16.15 uur. IMPULSE vr. t/m do. 13.30-19.00-21.30. zo. ook 16.15 uur. LOOK WHO'S TALKING vr. t/m do. 14.00-19.15-21.45. zo. ook 16.30 uur. DOWN TOWN vr. t/m do. 14.00-19.15-21.45. zo. ook 14.00 uur. FAMILY BUSINESS vr. t/m do. 13.15-18.45-21.30 uur. zo ook 16.30 uur. Favoriete plek: „M'n tuintje op Asschat" ,,'t Is in m'n woonplaats Achterveld bijna een gewoonte om een stukje grond te hebben, waar je wat verbouwt. Toen ik hier een jaar of negen geleden kwam wonen, ontkwam ik er dan ook eigenkjk met aan om zelf ook een tuintje te nemen. Ik heb dit stuk grond op Asschat uiteindelijk gevonden en het bevalt me om meerdere redenen mtstekend. Het tuimeren is een echte hobby van me geworden. Zeker in het seizoen ben ik hier vaak te vinden. Gemiddeld wel een dag per week, denk ik zo. „Een belangrijke functie van m'n tuin is wel het contrast met m'n werk. Ik heb een vrij drukke baan als pohtieman, waarm mensen nogal eens een beroep op je doen en dan vind ik hier uitgesproken rust. Heerlijk. En het levert nog wat op ook, in de vorm van onbespoten groenten en fruit. Dus zeer gezond. „Om het geld hoefje het niet zozeer te doen. Ik bedoel, als je gaat uitrekenen hoeveel tijd je erin steekt, kun je nooit concurreren met de winkel. Het rendement van zo'n tuin, in de vorm van voedsel, is dus eigenlijk alleen maar mooi meegenomen. Wel is het denk ik zo, dat de kwahteit van de spullen die je hier verbouwt beter is als wat je in de winkels kan kopen. Maar het belangrijkste is voor mij toch wel dat ik hier even helemaal van de wereld kan zijn. Ik kan hier de accu weer opladen, ik vind het een stimulans. Dat heb ik trouwens ook met m'n andere hobby's; hardlopen en fietsen. Ik heb een racefietsje, waarmee ik de nodige kilometers maak. „Ik ben een jaar of negen geleden deze kant op gekomen, Ik kom oorspronkelijk uit Ermelo, maar heb lange tijd gewerkt m het Brabantse Oudenbosch. U weet wel, waar die mooie kathedraal staat. Ondanks het feit dat dat plaatsje ook niet zo heel groot was, stond je daar als politieman midden in de 'grote boze wereld'. Er zat daar nogal veel harde criminaliteit. Toen ik na een sollicitatie hier in Achterveld terecht kwam, was dat wat dat betreft een hele verademing. Wel gaf het op een andere manier veel drukte. Ik had een tijd lang als rayoncommandant van het dorp kantoor aan huis en op een gegeven moment weten de mensen je te bereiken. Zeker als je je gezicht regelmatig in het dorp laat zien. En dat houdt dan niet op na kantoortijd. Soms dag en nacht. Ik heb nogal eens een vrij uurtje opgeofferd voor zaken in Achterveld. Op die momenten was het helemaal heerhjk om je op de tuin terug te kunnen trekken. Daar was je dan echt even helemaal onbereikbaar voor wie dan ook." „Nu ik voor een belangrijk deel m Leusden zit, als toegevoegd kaderhd, is de drukte in Achterveld wel wat afgenomen. Ik word met meer zo vaak thuis gebeld als voor die tijd. Ik heb nu ook meer kantoorwerk gekregen. En ook dan is het prettig om zo nu en dan naar de turn te kunnen. „Met het werk hier ben je eigenlijk nooit klaar. Er is altijd wel wat te doen. Zeker met dit weer, als het zo nu en dan regent. Dan bijf je bij wijze van spreken aan het wieden. Ik verbouw hier aardappelen, sla, bietjes, worteltjes, bonen. M'n doperwten zijn m'n trots. Maar ik vind het ook leuk om te experimenteren met meer exotische spullen, zoals komkommers en tomaten. Vorig seizoen had ik bijvoorbeeld een fantastische tomatenoogst. Verder de ik ook wel iets met bloeiende planten. Wat zomergoed, maar ook Dahlia's bijvoorbeeld. Ik heb ook wat fruit staan. Een paar pruimenbomen en struiken met aalbessen en zwarte bessen. Die tuin is iets waar je nooit mee klaar bent. Maar ik heb er mijn hart aan verpand!"

Leusder Krant | 1990 | | pagina 7