cAL „Internationaal tennis in Amersfoort promoten" I SOL sluit rumoerig verlopen seizoen af 'oernooidirecteur Hülsenbeck van dertiende 'Masters'-tennistoernooibij Flehite: Tennis toernooi udotrainer 'romotie teddings- iwemmen Marathon Badminton Voetbal lustrum Tennistoernooi Clubkampioenschappen LTV unsl Het dertiende 'Masters'-tennistoernooi wordt dit jaar van dinsdag 17 juli tot en met zondag 22 juli gespeeld op tennispark Flehite aan de Zandbergenlaan op de rand van het Leusderkwartier. Dan zullen de finales van het Dutch International Satelite Circuit worden gespeeld. De voor ronden worden gehouden in Geleen, Scheveningen en Velp. Dit maakte C. Hülsenbeck, toernooileider, donder dag 10 mei bekend tijdens een persconferentie op het tennispark. Het tenniscircuit staat onder supervisie van de Interna tionale Tennisfederatie (ITF) en onder auspiciën van de Nederlandse Tennisbond (KNLTB). Nationale en interna tionale jonge tennisspelers zullen strijden om ATP-punten. Deze punten bepalen de plaats van een speler op de we reldranglijst. Het prijzengeld bedraagt dit jaar vijftigduizend dollar, terwijl in vorige jaren 'slechts' 25 duizend dollar beschik baar was. Op de persconferentie maakten de organisato ren bekend dat aan dit toernooi ATP-punten mogen wor den toegekend als was het een 75 duizend dollar toernooi. De toernooicommissie, die zich in een aparte stichting heeft gebundeld, heeft beslag weten te leggen op een hoofdsponsor. De uitgeverij Handelspost uit Hoevelaken heeft zich voor vier jaar vastgelegd als hoofdsponsor. Op de persconferentie zette directeur A. Bontje en voorzitter J.W. van Lieshout, namens de Stichting Flehite Internatio naal Tennistoernooi, hun handtekening onder het vierjari ge contract. Heinze Bakker (NOS, Studio Sport) zal tijdens het toer nooi als 'speaker* fungeren. De AVRO-televsie zal aan de finales door midddel van sfeerbeelden aandacht schen ken. De toegang is tijdens de finale-dagen, zaterdag en zondag, 7,50; een passe-partout kost 12,50. De overige dagen is de toegang gratis. ftMERSFOORT - „Ze hebben mij de mooie titel van toernooi- ecteur gegeven. Zelf noem ik mijn functie liever toernooilei- loe r, ik coördineer de zaken die aan het toernooi voorafgaan." e§ sper Hülsenbeck is voor het derde achtereenvolgende jaar drijvende kracht achter de dertiende Dutch International lellite Circuit, beter bekend als de 'Masters'. De finales aniJiden traditioneel bij de tennisvereniging Flehite gespeeld, jaar zullen tussen 17 juli en 22 juli de 24 overgeblevenen jjden om de felbegeerde ATP-punten. m 'loc t 20 Ie oud-voorzitter van teiuusver- ling Flehite noemt de belang- te verandering van het 'Mas- -orsl'-toernooi de toekenning van I op a ATP-punten. „Die punten zijn eke i jonge en beginnende spelers r d wider belangrijk, want aan de i van die punten wordt de we- roir ranglijst samengesteld. Hoe je op de lijst staat, hoe vaker gevraagd zal worden, hoe meer ïtq je kan vragen en eventueel tenen." m voor de extra ATP-punten in c nerking te komen, moest het tNf enbedrag van 25.000 dollar rol den verhoogd naar 50.000 dol- „Voor het verkrijgen van de als was het een 75.000 dollar het noodzakelijk om 'free-hos- te verlenen. Dat betekent ot e el dat we 'bed-and-breakfast' II de spelers moeten verzorgen, nda r alle spelers worden gastou- gezocht, die dus voor een bed en ontbijt zorgen." INSORING »r al deze veranderingen het toernooi een gedaante- eling ondergaan. De profesio- ering van de sport en de daar- gepaard gaande sponsoring *n daar alles mee te maken. persconferentie vergeleek ite-voorzitter Jan-Willem van Lieshout het Masters-toernooi en zijn tennisvereniging met een va- der/zoón relatie. „De Masters is de uit de kluiten gegroeide zoon, die geen driewieler meer wil maar een moutain-bike. Dat betekent dus dat de zoon graag op eigen benen wil staan." De zoon is ondergebracht in een aparte stichting, die los staat van tennisvereniging Flehite. De Stich ting Flehite Internationaal Tennis toernooi (FITT) moest op zoek naar een sponsor, omdat de hoofdspon sor zich terugtrok. Door het verho gen van het prijzengeld moesten de organiserende tennisverenigin gen in Apeldoorn en Assen, waar de voorrondes werden gespeeld, afhaken. De voorrondes worden nu ge speeld m Geleen (Tennnisvereni- ging DSM) van 25 juni tot en met 1 juli; in Scheveningen (Tennisver eniging De Metselaars) van 2 juli tot en met 8 juli en in Velp (tennnisver- eniging Beekhuizen) van 9 juli tot en met 15 juli. De FITT nam een organisatiebu reau in de hand, die ook ervaringen hadden bij de toernooien op het Melkhuisje in Hilversum en de Masters in Apeldoorn. Een uitgeve rij uit Hoevelaken werd bereid ge vonden om voor vier jaar als hoofd sponsor van het toernooi te funge ren. Als co-sponsor zal Stabilac Judotrainer Karei van Oven :eemt afscheid van Avanti. Iinsdag 26 juni gaf hij zijn laat- le judotraining. In het meuwe «zoen wordt Gerrit Mulder ie nieuwe trainer bij Avanti. larel van Oven's laatste trai- ing bestond uit een etentje d alle judoka's m de kantine inde gymzaal. de De derde promotie voor een am van de Leusdense Jeu de alesclub 'De Hakhorst' is feit. Afgelopen weekend aja ^'gden Bep en Bob Bloemen- lQl. «al en Jan van de Mosselaar ior dit heugelijke feit. In de competitie eindigde "Leusdense drietal op een tomotieplaats in de vijfde in totaal vier teams yd op twee plaatsen in de at yde klasse gestreden. Het esdense triplette won in stijl de eerste twee wed den, waardoor de promo- 'aleen feit was. Dat de derde ,;dstnjd tenslotte verloren "3, kon de feestvreugde niet derven. ze De Amersfoortse Reddmgs ge- 'gade (ARB) geeft maandag- :3nd 9 juli tijdens de zwem- ttdaagse een demonstratie, begint om 19.00 uur in au- ffcmbad Octopus m Leusden. len *Amersfootse ReddingsBri- laat zien hoe een dren- an- üig uit het water wordt ge- [e® ^d- Er worden ook bevrij- "gsgrepen en vervoersgre- pen getoond. Een spectaculai re tuigjesredding en het te wa ter laten van een auto zijn een onderdeel van de demonstra tie. Een gediplomeerde duiker van de Amersfoortse Duikver- eniging verleent assistentie. Na afloop kunnen toeschou wers zelf oefenen in het klos- gooien en in de bevrijdings- en vervoersgrepen. De Jeu de Boulesvereniging houdt komende zaterdag een marathon op de banen naast De Hakhorst. Er wordt 's och tends om zeven uur gestart. De wedstrijden gaan, op een half uur barbecue na, door tot 's avonds twaalf uur. Aan deze zeventien uur durende mara thon nemen ditmaal acht tri- plettes deel. De Badmintonclub Leusden sloot afgelopen zaterdag het seizoen af.De jeugd deed dat met een uurtje bowlen in De Korf. In de ochtend vond het relatietoernooi plaats voor de jeugd van de badminton. Der tig koppels gingen badminton nen met een familielid, een vriend of vriendin. De win naars waren: Mark Kuil en Se- bastiaan van Gelder (t/m 11 jaar), Vincent Braaf en Berry Schuur (12 jaar), Mark Kropff en Mattias Vos (13 jaar en ou der). Bianca Heynsdijk en Charlotte Wansink hadden de meeste punten behaald. Mans- ka de Wilde en Tanja Rooks waren 'de ongelukkigsten'. De sportiefsten van het toernooi waren Wijnand en Remco Rijn- ders. Tijdens de prijsuitreiking werd de trainer van de jongste jeugd, Sweder Hormann, in het zonnetje gezet. Hij geeft in het volgende seizoen geen trainin gen meer. optreden. Daarnaast zijn er nog tientallen Amersfoorste bedrijven die het toernooien al jaren onder steunen en dit zullen blijven doen. Directeur Dontje van de hoofd sponsor noemt de sponsoring het 'socialseren' van zijn bedrijf. „We hebben de afgelopen tien jaar veel al gekeken naar de kwantiteit. We willen daar nu de kwaliteit aan toe voegen en daarbij op zoek gaan naar een bredere draagvlak in deze regio. We willen terug naar de basis en daar is sponsoring van een zo'n belangrijk tennistoernooi een uitgelezen mogelijkheid voor." En om in de vader en zoon-termini- logie te blijven, sprak Dontje van het kleine broertje, dat ook in de familie zit en zijn steentje graag wil bijdragen. nissers hier gespeeld. Haarhuis, Schapers, Nijssen en Koevermans, maar ook bijvoorbeeld een Curren heeft op Flehite gespeeld. Alleen Tom Okker heeft hier nooit ge speeld, maar misschien halen we die ook nog een keer hierheen." De toernooileider bladert m de deelnemerslijst en noemt inschrij vingen uit Amerika, Haiti, Japan („veel Japanners"), Argentinië, Chili, Barbados, Israel, Tsjecho- Slowakije, Joegoslavië, Marokko, Austalië en vrijwel alle West-Euro- pese landen. VRIJWILLIGER JAPANNERS Het toernooi is alleen voor man nen en vooral bestemd voor jonge beginnende tennissers, die op deze manier aan ATP-punten kun nen komen. De belangstelling voor het toernooi is erg groot. Er zulen zo'n tweehonderd tennissers mee spelen. Hülsenbeck: ,Ja, de belangstel ling is enorm. We hebben zelfs de nummer 200 van de wereldrangs- lijst mogen inschrijven. Ter verge lijking: Bons Becker verloor op Ro- lad Garos in Parijs van de Fransman Champion, die op plaats 160 staat. Dus wij verwachten zes dagen lang dertig topwedstnjden. De verbre ding van de tenrustop zet zich nog steeds voort. Maar ook bijvoor beeld een speler als Jan Dogger heeft zich ook dit jaar weer inge schreven. Hij is er een poosje uitge weest, maar gold een aantal jaren geleden toch als een talent. Verder hebben al grote Nederlandse ten Tijdens het toernooi zal het ten nispark achter bejaardencentrum De Amershorst aan de Bosweg een ware gedaantewisseling onder gaan. „De metamorfose van het ter- rem is enorm. Er zal voor het pu bliek een soort 'promo-dorp' wor den neergezet, waar hapjes, drankjes en informatie verkrijg baar zal zijn. Daarvoor worden twee banen opgeofferd. Op de twee banen voor het clubhuis wordt een echt centre-court met tribune gebouwd, waar alle wed strijden gespeeld zullen worden. De twee achterste banen zullen dienst als traningsbanen voor de spelers. Het clubhuis zal worden omgetoverd tot een heus restau rant." Tijdens deze zes speeldagen zal er dus voor de leden geen moge lijkheid zijn om hun favoriete sport te bedrijven. Agnes van Leijen- horst, gastvrouw tijdens het toer nooi: „De leden hebben tijdens de ledenvergadering hun toestem ming gegeven. Je houdt toch dat een aantal leden het er niet mee Toernooileider Casper Hülsenbeck op het 'centre-court' van tennisvereniging Flehite. waar de finales van de Dutch International Satehte Curcuit worden gespeeld. Op de achtergrond het clubhuis dat tijdens het toernooi zal worden omgetoverd tot een restaurant. eens zijn, maar op deze manier on derscheidt je je natuurlijk wel van andere verenigingen. De leden hebben bovendien gratis toegang en kunnen gemeten van toptennis." Hülsenbeck: „De doelstelling van de Stichting is om het interna tionale tennis in Amersfoort te pro moters Wij huren de banen van Flehite en cüe wordt daar natuur lijk alleen maar beter. Dat is ook één van de redenen dat er bijvoorbeeld geen contributieverhoging hoeft te komen. Er gaat een stimulerende werking van het toernooi uit voor het tennissen." Van Leijenhorst zorgt als gast vrouw voor een soepel verloop van het toernooi naast het tennisge- deelte. „Ik regel de gastgezinnen, houdt contact met de catering, die het horecagedeelte heeft gepacht, en zorg dat er genoeg vrijwilligers zijn. Ja, we hebben ballenjongens en -meisjes nodig en allerlei ande re leden die allerhande klusjes op knappen. Het vinden van de vrij willigers is meestal geen pro bleem. Je moet ze natuurlijk met meteen na het toernooi vragen voor het jaar daarop, want dan zeggen ze nee." HISTORI Hülsenbeck: „In '76 hadden wij een internationaal A-toernooi waar een aantal attactrieve uit het Oost blok aanwezig waren, die toen nog maar dne weken weg mochten. Het jaar daarop wilde wij ze op nieuw uitnodigen, maar zij gingen naar een Satelite-toernooi in België. Wij kwamen op de gedachte om zelf zo'n toernooi te gaan organise ren en hebben een tennistoernooi aangevraagd bij het Satelite-cir- cuit. Wij hadden meestal naast de Masters een A-toernooi, maar dat mocht op een gegeven moment niet meer van de tennisbond. Door de toch wat tanende belangstelling van de laatste jaren hebben we besloten om het Masterstennistoer- nooi op te waarderen en het profe- sioneler aan te gaan pakken. En daar zijn we in geslaagd." „Drie jaar geleden ben ik toer nooidirecteur geworden, toen de vorige er mee stopte. Ik had net als voorzitter van de bouwcommissie de herbouw van het clubhuis be geleid. Ik dacht ik nu wel genoeg voor de vereniging gedaan. Maar ik vond het zonde als het Masters- toernooi weggegaan zou zijn, dus heb ik mezelf aangeboden als toer- nooüeider." Voor Hülsenbeck zit het werk er tijdens het toernooi op. „Nee, tij dens het toernooi doe ik mets. Een beetje handjes schudden en verder gewoon aanwezig zijn." LEUSDEN - Met een onderlinge badmintoncompetitie heeft de Sportorganisatie Lisidunahof vo rige week dinsdag het seizoen afgesloten. Na het verlies van de afdeling volleybal (tekort aan le den), leek dit jaar om dezelfde reden de badmintonafdeling van de sportvereniging ter ziele te gaan. Een ledenwerfcampagne, gekoppeld aan het openbaar ma ken van de vereniging, had ech ter succes: de badmintonafdeling groeide van minder dan tien naar bijna 30 leden, waarmee het be staansrecht van de club aange toond leek. Toch zijn alle problemen nog niet opgelost. Met name op accom- modatiegebied liggen er nog voe tangels en klemmen. Voorzitter Jan van der Hammen: „Zelfs nadat wij op advies van b&w een open vere niging zijn geworden, hebben wij met de indruk dat de accommoda- tieproblematiek niet serieus geno men wordt. Voor de afdeling zaal voetbal en badminton huren wij zaalruimte van de gemeente. Om dat wij tot voor kort een besloten vereniging waren, uitsluitend be stemd voor mensen van Lisiduna hof, raakten wij jaar na jaar ruimte kwijt of kregen we steeds wisse lende uurtjes op verschillende avonden, omdat reguliere sport verenigingen voorgingen. Brief wisselingen en een gesprek met de wethouder leidden niet tot enige verandering. Waar het bestuur ruim vijf maanden heeft moeten wachten op een reactie van de ge meente, moesten wij uiteindelijk in één dag reageren op een con- cept-jaarrooster. Ook een bezwaar hiertegen leidde niet tot emge reactie. Hoewel het ledenbestand weer groeit en de activiteiten toe nemen, zijn wij bezorgd over de continuïteit op de langere termijn." LEUSDEN - Ondanks de regen en de wind op zondag, waarop normaal zo'n vijftig partijen kun nen worden gespeeld, heeft de wedstrijdconunissie met kunst en vliegwerk toch kans gezien er nog dertig „door te draaien". Tennisvereniging LTV Look horst organiseert deze week op zes van haar negen banen op het Burg. Buiningsportpark haar jaarlijkse open tennistoernooi met 270 partij en: 20% meer dan vorig jaar, toen dit toernooi voor de eerste keer niet in september maar in juni/Juli werd gespeeld. In de sterkste (B-)categorie heb ben zich 7 heren en 10 dames ge meld voor de enkelspelen. De he ren, waaronder de gedoodverfde winnaar Danny Egter en de cluble den van Lockhorst Frank Vissers en Willem Dupon spelen in poules. De dames starten direct in het schema; grootste kanshebster op de titel is Lisette Schoemaker van Soest Zuid; van LTV Leusden heeft zich Chantal Mot gemeld en van LTV Lockhorst Ingeborg Richel. In puoltjes van vier worden de HDB en GDB gespeeld. Een groter aantal deelnemeers is te melden in de C-categone. De heren spelen in een schema met 32 en de dames met 16. In C worden verder alle spelsoorten gespeeld: HDC, DDC en GDC. De grootste deelname is, als van ouds, in de D-categone: 58 heren en 32 dames hebben zich aange meld voor de enkelspelen. In de HDD strijden 36 dubbels om de hoogste eer. Het is voor bondsgedelegeerde Ton Rond en wedstrijdleider Aart Costerus te hopen, dat zij verder geen regen meer zullen krijgen; zowel het uitwijken naar andere parken en/of het laten spelen van prosets komt een toernooi nooit ten goede. Aanstaande zondag zijn de fina- lepartijen en de prijsuitreiking ge pland. Roda '46 kijkt terug op een succesvol lustrum. Dat is te le zen in Roda Actueel, het club blad van de voetbalvereni ging. De viering van het 25-ja- ng bestaan van de zaterdag-af deling is grandioos verlopen. De competitie verliep daaren tegen een stuk minder floris sant. Ondanks de hoge ver wachtingen vooraf, speelde het eerste team in de hoofd klasse geen echte rol van bete kenis. Roda-zaterdag had dit seizoen wel en goed visitie- kaartje met het zaalvoetbal- toernooi, het nederlagentoer- nooi tegen eerste klas ama teurs uit de regio als het jubli- leumtoernooi. Deze waren een succes en dus zeker voor her haling vatbaar. Vooral de spe ciale wedstrijd tegen Oranje onder 15 jaar was een soort jubüeum geschenk voor de Jeugd-afdeling. Roda '46 moet hogerop, staat te lezen m het clubblad. De jeugd krijgt daarom en betere opleiding die nodig is om met nog meer plezier te voetballen en om nog betere jeugdleden af te leveren aan de senioren- afdelingen. Jaap de Haan, jeugdvoorzitter, schrijft: „Ge zien het aantal kampioenen kan het prestatiegericht werken met de jeugdleden nog beter, nog meer doen op het mentale vlak als instelling en het willen kampioen wor den dient naar mijn mening nog meer aandacht te krijgen." Het open Eemelaar toernooi wordt voor de twaalfde maal gehouden op zaterdag 4 au gustus in Achterveld. Nol Wes- sels schrijft in het blad van de tennisvereniging LTV de Ee melaar over het negen dagen durende evenement, dat de re creanten in die week niet zo gek veel kans krijgen om een balletje te slaan. Maar de ge zelligheid rond het toernooi vergoed veel. Zondag 12 au gustus is de grote finaledag, alle Eemelaarders worden op het park verwacht jom te gaan genieten van goede partijen en mooi weer. De finalisten van de clubkampioenschappen van de LTV Leusden, die begin deze week werden afgerond. Edwin Cornelissen mag zich de nieuwe clubkampioen van LTV Leusden noemen. Hij speelde op zaterdag 23 juni tegen zijn broer Ene Cornelis sen. Deze 'familie-partij' moest na de eerste set in het voordeel van Edwin Cornelissen we gens de niet meer ophouden de slagregen worden ver plaatst naar maandagavond 2 juli. Deze partij besliste uit- eindlijk dat Edwin met 6-3/6-4 kampioen werd. Bij de vrouwen werd Betty Klave voor de zevende maal clubkampioene. De 44-jarige Betty Klave speelde tegen de 14-jarige Simone Smits. Reeds de eerste set moest middels een tie-break worden beslist in het voordeel van Betty Klave 7-6. De tweede set won Simone overtuigend met 6-2. De derde set besliste uiteindelijk dat Betty Klave voor de zevende maal met 6-4 kampioen werd. Overige uitslagen: De-B: A.Brouns/B.Roest 1-6/2-6. De- C: I. Brok/A. Edens 7-5/6-2. He-B: R. Boogaard/W. van Beek 6-2/7-5. He-C: J. Jansen/ W.Verhoef 7-6/6-4. De clubkampioenschappen werden gekenmerkt door fik se regenbuien. Een recent door de vereniging aange schafte waterstofzuiger kon op 23 juru op effektieve wijze m gebruik genomen worden. Af gelopen zondag moesten de finalepartijen echter op het Valleipark worden gespeeld.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 9