aul Ossendrijver verdedigt el in Ronde van Achterveld U is leuk om in eigen dorp te rijden „Anderhalfuur is lang genoeg" Buiten de Tour ssendrijver viert veren jubileum van Druten en Roy Diepeveen Toursplinters Henk van 't Klooster in Achterveldse ronde: Bonificaties EHBO Namen TRVELD - De drieëen- 'e internationale Tour or van Achterveld be- dag 15 juli. Een week den 125 wielrenners andere Duitsland, Denemarken ie- __g een wedstrijd. Er uschillende afstanden twaalf-dertien jarigen, en jarigen en nieuwe- •junioren dames. Ach- d levert slechts twee tmers; Roy Diepeveen d Renata van Druten eiden rijden mee in de >rie veertien jarigen. Roy Diepeveen is het de :eer dat hij meerijdt in de Junior. Hij: „Vorig jaar als een van de laatste nj- In het tussenliggende Roy echter hard getraind, e weken zit hij zelfs iedere dag op de fiets. „Ik wil dit jaar wel bij de eerste tien finishen." Renata van Druten is een van de weinige meisjes die meedoen aan de Tour. Er zijn maar vijftien junio ren dames in totaal. Renata heeft nu bijna een jaar wielrennen als hob by. Zij zegt: „Ik vind het leuk om een keer mee te doen aan de wiel rennerwedstrijd in Acherveld. Het is best wel hard trainen, twee tot drie keer in de week." Renata vindt het wel zwaar om iedere dag op nieuw te fietsen. „Ik ben tevreden als ik de Tour uitfiets. De veldwed- strijden gingen redelijk, dus het moet lukken." Zowel Roy als Renata zijn lid van de wielervereniging 'De Valleiren- ners' uit Veenendaal. Zij trainen daar op een auto-vnj parcours op lastigheidjes als 'kop overnemen'. Roy werd tweeënhalf jaar geleden enthousiast voor het wielrennen doordat hij naar de jaarlijkse Tour in Achterveld ging kijken. Nu njdt hij zelf wedstrijden door heel Ne derland. „Ik doe aan ongeveer vijf enzeventig wedstrijden in een jaar mee. Daar kom je vaak dezelfde mensen tegen. Ik vind het leuk om lekker hard te njden. Het is wel zwaar, maar wel erg gezellig. Het gaat ook steeds beter." De wedstrijden voor de jeugd zijn nooit langer dan vijfentwintig kilometer lang. Er mogen ook geen versnellingen op de fietsen zitten, anders kunnen de deelnemers zichzelf overbelasten. Het blijft dus een echte jeugdsport, waar ieder een voor zichzelf het parcours rijdt. De Engelse deelnemers willen nog wel eens samen njden, maar dat is eigenlijk niet de bedoeling. De jeugd mag ook maar aan één grote wedstnjd m het jaar meedoen; in Assen, Emmen of Achterveld. „Het gaat er sportief aan toe. Ik ben een keer tegen een boom aangereden. De andere wielrenners rijden dan wel door, dat moeten ze wel. Maar als ze over de finish zijn, dan komen ze wel vragen hoe het ermee gaat- "aldus Roy. Woensdag 18 juli is er een mini- tour voor kinderen tot en met elf jaar. Bij die tour kan met gewone fietsen worden gereden. Vroeger reed iedereen de hele Tour de Ju nior op de gewone fietsen. De va der van Renata werd bijvoorbeeld in 1962 op de fiets van zijn moeder kampioen van Leusden. Renata en Roy hebben een voor deel van de thuiswedstrijd; ze heb ben het parcours al kunnen njden. Vooral de zogenaamde bergrit bij de Leusderheide van 1000 meter hebben zij al gefietst. Renata weet nog met of ze in de toekomst wel doorgaat met het wielrennen. Roy heeft echter grote plannen. Hij zegt „Er zit een stijgende lijn in, ik wil wel doorgaan. Het lijkt me leuk om amateur te worden, maar niet ten koste van alles." NSDAG 11 JULI 1990 bouwvakvakantie in die penode met beschikbaar zal kunnen zijn. Ook wat de gastgezinnen van de jeugdige renners zou men dan eventueel in de problemen kunnen komen. Een andere wijziging in de Ron de van Achterveld is de organisa tievorm. Zoals voorzitter-tourleider Johan Ossendrijver het verwoordt heeft de organisatie vorig jaar be sloten de vereniging, die tot dusver het internationaal jeugdwielerfes- tijn sedert tientallen jaren met veel succes van de grond tilde, onder te brengen in de „Stichting Tour de Junior Achterveld". De overweging daartoe was om de vijfdaagse wed stnjd voor jongens en meisjes van dertien tot en met zestien jaar on der auspiciën van de wielerbond, de KNWU te kunnen organiseren. Daarmee heeft dus de Tour de Ju- mor naast de Ronde van Achter veld een officiële status gekregen. Verder is er nog een wijziging ten opzichte van de voorgaande ronde voor liefhebbers en vetera nen. Zondag aanstaande zal de start evenals in vroeger jaren weer plaats hebben op de Jan van Arkel- weg en met aan de Hessenweg. Het parcours blijft overigens ongewij zigd. Van de Jan van Arkelweg rijdt men via de Pater Stormstraat naar de Hessenweg en vandaar naar de start/finishlijn. De afstand per ron de blijft onverkort 1150 meter; er wordt gekoerst over ongeveer ze ventig kilometer, dat zijn zestig ron den. PODIUM Het mag duidelijk zijn na de stnjd in de afgelopen jaren dat het ge vecht om de titel in Achterveld zich deze keer meer dan ooit toespitst op een treffen tussen de plaatselij ke prominenten. De Ronde van Achterveld, waarnaar altijd weer met de nodige spanning en vanwe ge de lokale omstandigheden met emoties wordt uitgekeken, is daar voor een passend podium. Paul Os sendrijver, de winnaar van twee jaar geleden, mocht vorig jaar een pittige aanval op zijn titel verwach ten van de zijde van zijn vrienden en ex-Achterveldse plaatsgenoten Jan Dijkhof, Jos Kerkhof en Hans Versteeg, die er fel op waren ge brand de overwinning in eigen huis te houden. Het dnetal kreeg daar toe echter geen gelegenheid om dat de Ronde van 1989 door enor me regenbuien moest worden ge staakt en daarna volledig afgelast. Aanvankelijk werd de wedstrijd geneutraliseerd - het peloton was gesloten - en de coureurs zochten waar zij maar konden een goed heenkomen in het dorp.Maar na een kwartier was het gehele par cours één groot zwembad; het wa ter stond in de straten tot de stoe pranden en het hervatten van de wedstrijd bleek onmogelijk. Dit jaar komt dus voor de Achter- velders, belust op herkansing, de nieuwe mogelijkheid. Maar de rij en van de opponenten blijken uit gedund. Jos Kerkhof, in de Ronde van Leusden een aantal weken ge leden nog verrassend derde en ook in Utrecht vonge week zater dag nog eindigend op een voor treffelijke derde positie, kan we gens vakantie-afspraken komende eerste de eindstreep en vorig jaar viel de Ronde daar, die elke keer weer geldt als de aanloop naar de Tour de Junior letterlijk in het water, zodat Paul ook nog altijd bezitter is van die begeerde titel. Maar mannen als Jan Dijkhof en Wessel Kerk hof plus een aantal belagers van buiten de regio liggen de komende zondag duidelijk op de loer. stond de Ronde op de nationale wieleragenda in de laatste week van juli, maar nu besloot men daar van dit jaar af te wijken omdat een aantal medewerkers van de Tour de Junior deze keer vanwege de RVELD - De Ronde van Achterveld zal dit jaar meer ,jt het strijdtoneel worden van felle duels, niet in de I plaats in het sportieve vlak tussen lokale concurrenten. nog altijd Achtervelds titelhouder Paul Ossendrijver #'r recent de wielerronde in zijn eigen woonplaats Leus- ur zich toe en is in de gemeente thans tweevoudig jen. Twee jaar geleden passeerde hij in Achterveld als teek eerder dan in voor- Achterveldse toumooiveld. Daar- l )aren gaan de pedaaind- toe hadden de organisatoren reeds Le keer van start in het vorig jaar besloten. Traditioneel Sport -De vijf beste deelnemers van een wegwedstrijd in de Tour de Junior krijgen bonificatie. Er is respectievelijk 5,4,3,2 en 1 seconde te verdienen voor het algemeen klassement. De snelste in totaaltijd njdt telkens in de witte, gele of rose trui. De verschillende kleuren zijn ge bonden aan een bepaalde ca tegorie; 12 jaar witte trui, 13 jaar gele trui, 14 jaar gele trui, nieuwelingen gele trui en ju- ruoren-dames rose trui. -Bij iedere doorkomst van de wegwedstrijden zijn er 3,2 en 1 punten te verdienen voor het puntenklassement. Dit geldt met voor de eindaan- komst. Tijdens de kntenums zal op willekeunge momenten worden gebeld voor de pun ten. De leider in dit klassement komt in de groene trui. Indien deze renner(ster) al in het geel njdt, dan krijgt de tweede deze. -De winnaar per categorie van de bergtijdnt komt in het bezit van de bolletjestrui. Dit geldt niet voor de junioren-da- mes. -Tijdens het kriterium zal op willekeurige momenten ge beld worden voor tussen- sprints voor punten voor de groene trui. -De E.H.B.O. is met vele ge diplomeerde mensen aanwe zig. -De Motomjdersvereruging Multi-Force' verleent dit jaar medewerking voor de veilig heid van de renners. -De Koninklijke Nederland se Wielren Unie heeft weer een prachtige beker ter be schikking gesteld voor de strijdlustigste renner onder de 14-jarigen. -Iedere deelnemer krijgt een aandenken aan de 33e Tour de Junior. -De grote prijsuitreiking vindt plaats zaterdag 21 juli om 20.00 uur m 'Ons Gebouw' -Er zijn ereprijzen. Deze worden geschonken door Prins Bernhard, Commissaris van de Koningin m de provin cie Utrecht, gemeente Leus den, gemeente Barneveld, Ko ninklijke Nederlandse Wiel ren Urne en de Duitse ambas sadeur. -Grote namen zijn him wier- lerloopbaan begonnen bij de Tour de Junior m Achterveld. Zo zijn er Leo Duyndam, Hen- me Kuiper, Matthijs de Koning, Hennie Stamsmjder, Dick Dek ker, Volker Diehl, Rene Beu ker, Michel Zanoli en Michel Cornelisse. -De jury voor de Tour de Junior wordt gevormd door Wim Dolman, Wim Sal an, Evert de Wilde en Jan Mispe laar. De mikrofonist is Ton Ra demaker. ACHTERVELD - De 33e Tour de Junior wordt een by- zonder voor de 37-jarige tour leider en voorzitter van de stichting Johan Ossendrijver. Het wordt namelijk zijn 25ste Tour sinds hij als dertienjarige m 1966 voor het eerst aan het jeugdwielerfestijn deelnam. De jonge Ossendrijver bleek het wielrennen m het bloed te zitten want hij legde meteen de eerste de beste keer beslag op de gele trui in zijn categorie. Hij zou vier keer aan de Tour deelnemen en ein digde alle jaren bij de eerste tien in het algemeen klasse ment. In 1970 nnam hij vanwe ge zijn leeftijd afscheid als ren ner maar bleef de Tour trouw: hij meldde zich als medewer ker. De medewerker werd na verloop van tijd secretaris en is thans voor het zesde achter eenvolgende jaar Tourleider. De gele trui, die hij het eerste jaar won, werd hem definitief geschonken ter gelegenheid van zijn huwelijk met Joke Smink in 1978. zondag niet aan de start verschij nen. Zijn broer Wessel, die op zijn beurt vorig jaar niet kon deelne men vanwege een gebroken schouder na een valpartij in de Ronde van Zeewolde, zal wel aan de startlijn komen om de honneurs waar te nemen en de eer van de familie hoog te houden. Maar ook een andere zekere fa voriet zal noodgedwongen aan de kant blijven. Hans Versteeg, die een sterk voorseizoen reed, is de volgende belangrijke afwezige in het lokale circuit. Hij brak in de driedaagse wielerronde van Har derwijk nadat hij al voor de ronde in zijn woonplaats had ingeschre ven een sleutelbeen. En Piet Tol boom. ook al Achtervelder met dui delijke aspiraties, zag zich ge dwongen wegens rugklachten zijn startbewijs in te leveren. Wat blijft er dan nog over aan plaatselijke tegenstand voor de tweevoudig Leusder titelhouder Paul Ossendrijver, mag men zich afvragen. Welnu, in de eerste plaats is er nog de sterke Jan Dijk hof, die in de zogenaamde afwach- tingswedstrijd Midden-Nederland afgelopen weekend in Utrecht, waar Ossendrijver overigens ook als winnaar uit de bus kwam, als vierde finishte nadat hij dit seizoen al dne overwinningen op zijn naam had gebracht, waarvan de laatste in Ermelo. En verder is er mogelijker wijs tegenstand te verwachten van de Leusdenaren Ed Dijkhuizen, Ed Smit en Henk van 't Klooster. De laatste was in het verleden ooit gele truidrager in de Tour de Junior en bewees daarmee best op de peda len rond te kunnen komen. Verder zal Paul Ossendrijver zonder twijfel behoorlijke tegen stand mogen verwachten van een man als Robert Hoffmann, die nog een appeltje met Paul heeft te schillen na zijn tweede plaats in de Ronde van Leusden. Andere kandi daten voor de hoogste plaats op het podium zijn zondag de sterke Alex Bosch uit Huizen, die als derde ein digde tijdens het nationale kam pioenschap (waar Ossendrijver zesde werd) en Dirk Sassen uit Uit hoorn,die zich dit seizoen ook al een aantal malen in de prijzen reed. BEDRIJVENTEAMS Verder is er deze zondag ook weer traditiegetrouw een ploege- nachtervolging voor en na de Ron de van Achterveld. Om 13.00 uur valt het startschot voor deze wed strijd, waaraan ploegen deelnemen van „vnjetijdsrijders". Dat zijn door diverse bedrijven samengestelde LEUSDEN - Met de Ronde van Achterveld begint zondag 15 juli een belangrijke wieler week in de gemeente. Henk van 't Klooster is een van de Leusdenaren die meedoen aan de Ronde in de categorie lief hebbers/veteranen. Hij: „Ik rij mee voor de aardigheid. Als je in deze klasse wilt winnen, dan moet je vaker trainen. Ik ben tevreden als ik de zeventig ki lometer in het peloton uitfiets." Henk van 't Klooster fietste zo'n dertig jaar geleden al mee in de Tour de Junior in Achter veld. De wedstrijd was echter in die tijd minder professio neel. „Wij hadden een gewone fiets, en geen racefiets. De fiet sen werden wel langzaam maar zeker omgebouwd tot wat wij een racefiets vonden... De spatborden werden eraf gehaald en er kwam een krom stuur op de fiets," aldus Henk van 't Klooster. „De Tour de Junior sprak wel meer aan bij de bewoners van Achterveld. De jongens, die meereden, kwamen alle maal uit de dorpen uit de om geving. Nu is het ook leuk, al leen heel anders. De meeste njders komen van verre naar Achterveld toe." Van 't Klooster vindt dat de Tour leuk is opgezet. Ook vroeger verschenen er al hon derd deelnemers aan de start. Van 't Klooster wist twee maal als beste wielrenner de eind streep te passeren. „In de leeftijdsgroep van dertien en veertien jaar ben ik kampioen geworden." Van 't Klooster traint twee tot drie keer in de week om mee te kunnen doen aan wedstrij den zoals de Ronde van Ach terveld. „Ik njd ongeveer vijf entwintig wedstrijden m een jaar, zoveel mogelijk in de om geving. De wedstrijden zijn echt de kick van het fietsen. Dan kan je zien hoe ver het staat." „Ik vind het aardig om met een peloton door een dorp te jagen. Ieder jaar leidt dat wel een keer tot een valpartij." Van 't Klooster traint bij de Ren- en tourclub „Amersfoort", waar een auto-vrij parcours is. „Het mooiste is om met wedstrijden de weg op te gaan, maar dat is met meer mogelijk. In feite is een ronde van twintig kilome ter leuker om te njden, maar dat kan niet meer." „Het is anderhalf uur indivi dueel rondjes rijden. Er zijn meer mensen van de club die meerijden, die probeer je met in het vaarwater te zitten, maar het blijft ieder voor zich. Ik vind anderhalf uur lang ge noeg. Het is zelfs wel eens ge beurd dat ik onderweg afge stapt ben." Van 't Klooster merkt wel op dat de publieke belangstelling voor het wielrennen steeds verder afneemt. „Landelijk ge zien komen er steeds minder mensen naar een tour kijken. In Achterveld valt het nog wel mee. Als het een beetje mooi weer is, komt er wel publiek." Henk van 't Klooster, éen van de Leusdense deelnemers aan de Ronde van Achterveld. Op smalle tubes door de straten van Achterveld. teams van steeds vier renners, die vijf voorronden rijden over het par cours van 1150 meter, hetzelfde dus van de grote ronde. De dne snelste ploegen uit de voorronden gaan over naar de finale over tien ron den, die na afloop van de Ronde van Achterveld wordt verreden; starttijd ongeveer 16.00 uur. Vorig jaar werd de wedstnjd gewonnen door de ploeg van de rijwielspe ciaalzaak Blom uit Leusden met als goede tweede het team van het Achterveldse bouwbedrijf Miha Bij redelijke weersomstandighe den tenslotte mag een enkel regen buitje nauwelijks afbreuk doen aan de als altijd weer goed georgani seerde, perfect voorbereide wed strijddag die de verwachting mag doen koesteren van een boeiend spektakel. Gerard Trebert Deelnemers ronde van Achterveld 1. Bert Agenant, Amersfoort, 2 Dick Ariesen, Rhenen; 3. Alex Anesen. Vee nendaal; 4 Marcel de Bie, Apeldoorn; 5. Peter Bijeman, Breukelen; 6. Wim Blokland, Hardirixveld; 7 Renee Boers, Hoevelaken; 8. Dnes Bos, Oldebroek; 9. Jaap Bos, Voorthuizen, 10. Herald Bosch, de Meem, 11 Alex Bosch, Hui zen; 12. Ed Bosse, Almere, 13. Frank Brandse, Maaissen; 14 Jan van de Bnnk, Veenendaal; 15. Wim de Bruin, Bussum; 16. John Buisman, We esp, 17 Joost Buiting, Nieuwegein; 18. Arnold Cramer. Loenen; 19. Hans van Dijk, Nieuwegein; 20 Jan Dijkhof. Achter veld; 21. Ed Dijkhuizen. Leusden. 22 Ron Dijkhuizen, Nieuwegein; 23. Wil lem Drogtrop. Naarden; 24. Antoine van Duivenvoorde. Dordrecht, 25. Rei- nald van Egdom, Soest; 26 Gert-Jan Evers, Maartensdijk; 27 Cor Faber, Soest; 28 Wim Fransen, Herveld; 29. Erik van Gils, IJsselstein, 30. Cees de Groot, Harderwijk; 31. Jan Hamstra, Er melo; 32. Renger Hamstra; Harderwijk. 33. Gemt Hardeman. Doom, 34. Ab ten Have. Elburg; 35 Arnold Heemskerk, Oudewater, 36. Joop de Heus. Wijk bij Duurstede, 37 Ron den Hild, Culem- borg; 38. Robert Hoffmann, Ermelo; 39 Hans Hofman, Gouda, 40. Hennie van Hoorn, de Meem; 41. Marcel Kamer ling, Amsterdam. 42 Wessel Kerkhof. Achterveld; 43. Teus Kers, Lopik; 44 Frank Kleibergen, Papendrecht; 45 Frans Khjn, Utrecht; 46. Gerard Koudijs. Ede; 47. Lucas Kremer, Utrecht; 48 Fred Kr ook, Amsterdam; 49 Raymond de Kroon. "s-Gravendeel; 50. Louis Ku- siak, Utrecht; 51. Louis de Lange, Am- hem; 52 Ton van Maunk. Nieuwegein. 53. Jan van der Meijden, Heukelum; 54 Emiel Meijers, Hoogland, 55 Gert Mos terd, Amersfoort; 56. Pieter Nehmel- man, Culemborg; 57. Jan Oosterbeek. Amerfoort; 58. Paul Ossendrijver, Leus den, 59. Lars Ossenkoppele, Nieuwe gein; 60 Marco Out. Maarsbergen; 61 Stan Paardekooper, Zoeterwoude; 62 Frans Paardekooper, Zoeterwoude; 63. Kns de Roos, Hierden; 64 Dennis van der Sanden, Veenendaal; 65. Dirk Sas sen, Uithoorn, 66 Maarten Schaap. Hil versum; 67 Jan Scherpenzeel, Nieuw- poort; 68. Melle Sibma, Ureterp; 69 Jaap Smit. Franeker; 70. Ane van Soest. Ochten; 71 Huib van Soest. Dode- waard; 72 Jan-Willem van Soest, Hou ten; 73. John Spek. Polsbroek. 74 Peter van 't Spijker. Scherpenzeel. 75. Marco Stoop, Breukelen. 77. Nick Toussaint, Naaldwijk; 78. John Tromp, Kudel- staart; 79. Eddy van Veldhuizen. Drie bergen; 80. Ad Verdel, Oude water, 81 Hans Vermeulen, Benthuizen; 82. Renk Vermeulen, Nieuwegein, 83. John Ver schuren. Papendrecht; 85 Ben Vlaan deren. Maarssenbroek, 86. Jan VIas- tuin, Scherpenzeel; 87 Paul de Vre. Hooglanderveen; 88. Jaques van We gen. Amersfoort; 89 Hans Wijbergs. Arnhem; 90. Ane van Wijhe, Vreeland. 91. Cees Wildschut, Blokker, 92 Ron Wilting, Nieuwegein; 93. Ronald Wol- beer, de Meem; 94 Hans Wubben, Roelofarendsveen; 95. Martin van Zijl, Utrecht; 96. Jan-Willem de Koning, Utrecht; 97. Fond Verhoeven, Amster dam; 98. Ed Smit, Leusden, 99. Henk van 't Klooster. Leusden; 100. Wim Vis ser, Soest. viert dit Jaar zijn zilveren jubileum

Leusder Krant | 1990 | | pagina 11