Leusden NÜVU wegwijs in leusden gemeente adviseert glas op de weg ®0UtiToi e GEMEENTE 50% KORTING positiekleding 't SCHUURTJE Reisverzekering Als u straks op vakantie gaat een goede reis en veel vakantieplezier. ©9 WOENSDAG 11 JULI 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 35, 11 juli 1990 informatiegids in nieuw jasje Aan de bestaande rubrieken als onderwijs, gezondheidszorg en sport is in de jongste uitgave van Wegwijs de nieuwe rubriek .mi lieu" toegevoegd. Hierin zijn ondermeer klachten- en meidnummers opgenomen alsme de een lijst met inleveradressen voor allerlei soorten afval en ge bruikte spullen. De gids wordt vanaf woensdag 18 juli huis aan huis bezorgd. Wie op 25 juli de gids nog niet in huis heeft, wordt verzocht contact op te ne men met het bureau Voorlichting, telefoon (033) 961653. Men krijgt de gids dan alsnog thuisgestuurd. Voor aanvullingen en correcties kan eveneens contact worden op genomen met het bureau Voorlich ting. vergaderagenda donderdag 19 juli: raadsvergadering De vergadering begint om 20.00 uur De agenda en de stukken liggen vanaf donderdag 12 juli ter inza ge bij het bureau Voor lichting in het gemeente huis. ongediertebestrijding t We zitten weer midden in het seizoen dat we last ondervinden van „onge dierte". Ongedierte tussen aanhalingstekens, omdat veel van de diersoor ten waarvan wij overlast ondervinden, in de natuur een uiterst nuttige functie vervullen. Maar als ze ons huis binnendringen, zijn we wel genood zaakt maatregelen tegen ze te nemen. w Volgende week verschijnt de uitgave-1990 van de gemeentelijke informatie gids „Wegwijs in Leusden". De gids, die sinds 1976 jaarlyks uitkomt, is in een nieuw jasje gestoken. Ook de indeling is ten opzichte van vorige uitgaven gewijzigd: er is naar gestreefd door een logischer rangschikking van de onderwerpen het gebruiksgemak te vergroten. actuele folder Europa 1992 verandert ook uw wereld Wanneer u in een van de landen op vakantie gaat, die samen de Europese Gemeenschap vormen, zult u weinig tot niets meer merken van grens controles. Wat u wel merkt zijn de - soms grote - prijsverschillen van le vensmiddelen, benzine en andere consumptie-arti kelen. En het komt ook voor dat stopcontacten zo afwijken van de in Neder land gebruikelijke, dat de stekker van uw haardro ger of scheerapparaat niet past. Na 1992 wordt dat anders: alle grensposten binnen de EG worden opgehe ven, BTW-tarieven gelijk getrokken en technische normen en richtlijnen op elkaar afgestemd Dat zijn niet de enige ver anderingen. Er staat nog veel meer te gebeuren. Wie daar meer over wil weten kan bij het bureau Voorlichting de gratis bro chure „Europa 1992 ver andert ook uw wereld" komen afhalen. De beste manier om geen last van insekten te hebben, is te zorgen dat ze niet binnen kunnen komen. Te denken valt daarbij aan het plaat sen van horren, het afdichten van kieren, naden en leidingdoorvoe- ren, het voorkomen van voed selaanbod en het zorg dragen voor een goede hygiëne. Ondanks genomen maatregelen kan het toch voorkomen dat insek ten zich op ongewenste plaatsen vestigen en hinder voor de bewo ners veroorzaken Verdelging is dan soms noodzakelijk. Daarbij moet worden voorkomen dat het middel erger is dan de kwaal: het bestrijden van mieren door middel van petroleum is zonder meer scha delijk voor het milieu Wie last ondervindt van wespen, mieren, vlooien of ander ongedier te, kan zich voor advies wenden tot de gemeente. De afdeling Ge meentewerken is graag bereid in formatie en raad te geven over de bestrijding van ongedierte in en rond het huis. Het is echter niet zo, dat de gemeente zelf de bestrijding van wespen, mieren of vlooien ter hand neemt Dat is een zaak van de betrokken bewoners. De gemeente treedt wel op, wan neer er sprake is van gevaar voor de volksgezondheid of het milieu. Dat is bijvoorbeeld het geval bij kak kerlakken en ratten. Een steeds vaker in Leusden aangetroffen rat is de muskus- of bisamrat Die kan door zijn graverijen ernstige oever- schade veroorzaken. De gemeente stelt het op prijs wanneer het aan treffen van deze rattensoort wordt gemeld. Overigens treedt de gemeente ook bestrijdend op bij wespennesten langs openbare wegen of nabij speelplaatsen. In zulke situaties kan de hulp van de gemeente wor den ingeroepen. Het meidnum mer, ook voor informatie en ad vies, is (033) 961773, b.g.g. 961710. van 15 tot 22 juli in achterveld doorgaand verkeer beperkt Vanaf komende zondag staat Achterveld weer een week lang in het teken van de Tour de Junior. In ver band daarmee zullen in de periode van 15 tot 22 juli met name in de vroege avonduren de Hessenweg en de Jan van Arkelweg voor doorgaand verkeer zijn afgesloten. Op zon dag 15 juli zijn de Hessen weg en de Jan van Arkel weg de gehele middag voor doorgaand verkeer afgesloten; datzelfde geldt ook voor de Jan van Ar kelweg op zaterdag 21 juli. Tijdens de afsluitin gen zal het verkeer wor den omgeleid via met bor den aangegeven routes. Een volledig overzicht van de afsluitingen is te vinden in de elders op deze pagi na gepubliceerde bekend making. een gevaar voor rolstoelgebruikers Glas op de weg kan een lekke band veroorzaken. Dat is vervelend, maar voor de meesten van ons niet onoverko melijk. Dat is anders voor mensen die zijn aangewezen op het gebruik van een rolstoel. Glas op de weg kan hen in grote problemen brengen. Wanneer zij een lekke band krijgen, staan ze machteloos. En het kan zelfs levensgevaarlijk zijn, wanneer zoiets bij het oversteken van een drukke weg gebeurt. Wie glas op de weg (of op de stoep) laat vallen, hoort de scherven vanzelfsprekend ook op te ruimen. Wie denkt „Laat maar liggen" handelt onverantwoord, in het bij zonder tegenover zijn gehandicapte medeburgers Glos op paden of wegen kan rolstoelgebrui kers in grote problemen bren gen. Leusden GEMEENTE bekendmakingen verleende vergunningen diverse vergunningen Mw W J. v. Holland, vaste standplaats week markt. Tour de Junior, tourcamping 9 t/m 28 juli 1990 Carnavalsver. De Puupenkoppen, art. 38 Drank- en Horecawetverg. voor 18 juli 1990. Dhr. A. Ratennk, art. 38 Drank-en Horecawet verg. voor 4 en 31 augustus 1990 Feestcomité Achterveld, braderie op 18 juli 1990 O.b.s „de Hobbit", schoolplemfeest met bar becue. AMBC Achterveld, drie puzzelritten. Families Glas en De Kok, buurtfeest Tolboom straat/Wildenburgstraat. Nefkens Opel Amersfoort, inruilwagenshow Power Valley, dhr. v Veldhuizen, Trekker- Trek wedstrijden op 4 en 31 augustus 1990 Mw. De Pruyssenaere, lustrumfeest „De Ste ge!". bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen), en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). voorbereidingsbesluit Hamersveldseweg 77 De burgemeester van Leusden brengt ter open bare kennis, dat de gemeenteraad in zijn open bare vergadering van 28 juni 1990 een voorbe reidingsbesluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft genomen voor het perceel plaatselijk bekend Hamers veldseweg 77. kadastraal bekend gemeente Leusden, sectie F, nr. 5175 ged. (bibliotheek) Het voorbereidingsbesluit ligt vanaf maandag, 16 juli 1990, op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). wegafafsluitingen in Achterveld In verband met de Ronde van Achterveld, de Tour de Junior en een braderie zullen op de hieronder aangegeven dagen en tijden de vol gende wegen voor alle verkeer zijn afgesloten zondag 15juli 13.30-17.30 uur. Jan v Arkelweg, P. Stormstraat, Hessenweg maandag 16 juli 18.30-22.00 uur. Jan v Arkel weg, P. Stormstraat. Hessenweg dinsdag 17 juli 18.30-22.00 uur. Jan v. Arkel weg. Hessenweg, Klëttersteeg woensdag 18 juli 13 45-16.00 uur, Oldenbarne- veltstraat, D. v Weedestraat, W. v. Amersfoor- straat 18.00-20.30 uur. Jan v. Arkelweg, P. Storm straat, W. v. Amersfoortstraat 18.00-23.30 uur, Hessenweg donderdag 19 juli 09 15-11.00 uur, Klettersteeg, J. v, Arkelweg 18.30-22.00 uur. Jan v. Arkelweg, Hessenweg, Klettersteeg vrijdag 20 juli 09.15-11.00 uur, Klettersteeg, J v Arkelweg 18.30-22.00 uur. Jan v. Arkelweg, Hessenweg, Klettersteeg zaterdag 21 juli 12.45-16.00 uur, J. v. Arkelweg, P. Stormstraat, W. v. Amersfoortstraat Omleidingsroutes zullen ter plaatse worden aan gegeven. verleende hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Leusden ma ken ingevolge artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat door hen onder voorschriften, welke tot strekking hebben gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, een vergunning is verleend inge volge de Hinderwet 1 op 5 juni 1990 aan de heer J. de Vries, woon achtig Moorsterweg 11 te Leusden, voor het oprichten en in werking hebben van een vee houderijbedrijf. alsmede opslag van dieselo lie op het perceel plaatselijk bekend Moor sterweg 11 te Leusden, 2. op 29 juni 1990 aan de N.V Nederlandse Gasunie voor een meet- en regelstation voor aardgas op het perceel kadastraal bekend gemeente Leusden, sectie K, nummer 334, gelegen aan de Arnhemseweg. De beschikkinge en alle terzake zijnde stukken liggen vanaf 11 juli 1990 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, 't Erf 1. op werkda gen van 8.30 tot 12.30 uur en bovendien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur op de afdeling burgerzaken/bodekamer, 't Erf 1zulks na tevo ren gemaakte afspraak, telefoon 033-961742, ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont werp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan dc voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. verzoeken om hinderwetvergunning Op de secretarie van de gemeente Leusden, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, 't Erfl, ligt vanaf 11 juli 1990 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en bovendien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur op de afdeling burger zaken/bodekamer, 't Erf 1, zulks na tevoren gemaakte afspraken, telefoon 033-961742, ge durende een maand ter inzage: 1. het verzoek met bijlagen van de heer A. G van Roomen, woonachtig Laapeerseweg 2 te Leusden, om een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een veehouderijbedrijf met mestopslag, alsmede opslag van dieselolie en huisbrandolie op het perceel plaatselijk be kend Laapeerseweg 2 te Lcusden; 2. het verzoek met bijlagen van de heer D. van de Brink, woonachtig Hessenweg 135 te Stoutenburg, om een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een veehouderijbedrijf met mestopslagf op het perceel plaatselijk be kend Hessenweg 135 te Stoutenburg; 3. het verzoek met bijlagen van mevrouw J van Dijk van Kessel, woonachtig Langesteeg 7a te Leusden, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een loonbedrijf op het perceel plaatselijk bekend Langesteeg 7a te Leus den. 1 Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door een ieder geduren de een maand na de bekendmaking van deze kennisgeving schriftelijk worden ingebracht op een openbare zitting, waar gelegeheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aan- aanvrager en de adviseurs, slechts worden inge steld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaren heeft inge bracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen Beroep tegen de op het verzoek om vergunning genomen beschikking kan later, behalve door de vraag. Een verzoek tot het houden van bedoelde zitting kan gedaan worden tot een week voor bovengenoemde datum. vaststelling verordening persoonsregistratie Burgemeester en wethouders maken bekend dat in de vergadering van 28 juni jl de gemeente raad van Leusden de Verordening Persoonsregi straties heeft vastgesteld. Hoewel de Wet Persoonsregistratie rechtstreeks van toepassing is op de registraties die binnen de gemeente voorkomen, heeft de raad het toch gewenst geacht om in aanvulling op de wet een verordening vast te stellen. Dit omdat de be scherming van de persoonsgegevens niet alleen gediend is met een landelijke regeling, maar vooral ook met het binnen de gemeente schep pen van bestuurlijke en organisatorische waar borgen voor het juiste gebruik ervan. Dit betreft met name de volgende onderwerpen: a. het eenduidig bepalen wie binnen de ge meente houder is en welke verplichtingen, naast de in de wet genoemde, op de houder rusten; b het toezicht op bepaalde besluiten door de raadscommissie algemene bestuurszaken zo als de koppeling van geautomatiseerde be standen. c. het scheppen van duidelijkheid aan geregi- streerden over de binnen de gemeente aan wezige persoonsregistraties door het instellen van een openbaar gemeentelijke register; d. het koppelen en integreren van persoonsre gistraties, m de verordening aangeduid met bijzondere vormen van verstrekking. Uitvoering aan bovengenoemde punten is reeds gegeven d.m v. het vaststellen van reglementen voor bepaalde registraties en het instellen van een openbaar register dat bij het bureau voor lichting voor eenieder ter inzage ligt. Voor nade re informatie wordt verwezen naar de publica ties die op 27 juni in deze krant zijn verschenen. ZIJDEBLOEMEN OOK VOOR ZUDE BRUIDSBOEKETTEN 1e etage - Krommestraat 18, Amersloort - tel. 033-619220 op de gehele kollektie Graag lol ziens in Torenplein 31Barneveld Zorgt u echter voor zekerheid op uw reis en sluit een reisverzekering al. Tegen diefstal, schade, verlies en ook tegen een aantal onvoorziene kosten. Deze unieke verzekering, met als extra zekerheid bij scha in het buitenland de ANWB staat dag en nacht voor utó Premietabel Premie per persoon per dag (kinderen tot en met 4 jaar zijn gratis meeverzekerd) Met 250,- Geen eigen risico eigen ris Pakket I - exclusief geneeskundige kosten - inclusief geneeskundige kosten Pakket II - exclusief geneeskundige kosten - inclusief geneeskundige kosten 0.90 1.15 1.00 1.25 1.2 14 1.51 1.7 - Minimum premie per polis 15.-. poliskosten 5.-. ONDERLINGE VERZEKERINGS MAATSCHAPPIJ LEUSDEN W Hamersveldseweg 8 - 3833 GP Leusd VV I I I Telefoon 033-950704 O O Als Onderlinge aangestoten b«i de N<J* Met elkaar Voor elkaar.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4