In een lommerrijke lus om Voorthuizen Korte route beschrijving leusder hmnt Met Aat Daale op de pedalen (2) Prijsvraag plaatselijk nieuws In de maand juli ver schijnt in de Leusder Krant een viertal prachti ge fietsroutes. Voor elke route is een prijsvraag uit geschreven. De bedoeling is dat tijdens het rijden van deze toeristische rou te enkele vragen worden beantwoord. De oplossing moet dan op een brief kaart gezet worden en deze dient gestuurd te worden naar de redactie van de krant: Leusder Krant/De Stad Amersfoort t.a.v. de redactie Asschatterweg 19 3831 JT Leusden De reacties kunnen inge stuurd worden tot 1 sep tember. De uitslag zal in beide kranten worden vermeld in de loop van september. In de aflevering van vori ge week was om techni sche redenen de prijs vraag weggevallen. Daar om deze week een dubbe le. De oplossingen kunnen gestuurd worden naar de redactie van de Leusder Krant (zie elders deze pa gina). Vragen bij eerste route ('Rond Hoogland door groeistad en natuur'): 1. Wat is het laatste huisnummer van de Al- bert Schweizersingel, ter hoogte van de Tamboe rijnstraat? 2. Hoeveel meter staat er op de borden 'nadering voorrangsweg' op de Nieuwlandseweg en Zel- dertseweg, waar deze we gen op de Bunschoter straat uitkomen (Nieuw landseweg nabij huis met ouderwetse brievenbus en Zeldertseweg bij num mer 12). 3. Hoe heet de laatste boerderij aan de linker kant van de Zeldertseweg, waar deze uitkomt op de Slaagseweg? Hoeveel bomen staan er op het kruispunt van de Zeldertseweg en Slaagse weg bij het bankje, gezien vanaf de Slaagseweg? 1. Wat is de naam van de boerderij op de Brunes- engweg no. 25? 2. Hoeveel kilometer is het naar Amersfoort volgens paddestoel 20335 aan het einde van de Hunnenweg, hoekpunt bij het fietspad in het bos na de Pauwen hof? 3. Hoeveel kilometer is het naar Voorthuizen volgens paddestoel 20830 op hoek punt in het bos Garderen- seweg naar Krachtighui- zen? 4. Wat is de naam van het huis op de Slichtenhor- sterweg in Driedorp op nummers 69 en 71 (num mers staan vermeld op de witte stenen)? 1. Vanuit Amersfoort beginnen over de Hogeweg (oude weg naar Nijkerk). 2. In de bocht voor de spoorwegovergang (treinen rich ting Apeldoorn) bij de drie roodwitte verkeersborden rechtsaf naar Hoevelaken over de Koedijkerweg. 3. Viadukt links over richting Hoevelaken, maar meteen na de afdaling rechtsaf over de Koninginneweg (Horstpad). 4. Aan het einde van deze weg rechtsaf bij de roodwitte hekken de Horstweg op. 5. Horstweg geheel uitrijden tot over het bruggetje bij Klaarwater (begin gemeente Bameveld) en aldaar rechtsaf naar Terschuur over de Hoevelakenseweg. 6. Na Terschuur rechtsaf over het viadukt over de grote weg en de spoorlijn (Stoutensburgerweg). 7. Na de afdaling scherp linksaf de Dronkelaarseweg volgen parallel aan de spoorlijn naar Apeldoorn. 8. Bij volgende splitsing, waar de Dronkelaarseweg naar rechts gaat, linksaf de onbewaakte spoorwegover gang over en rechtsaf over de Brunesengweg. 9. Brunesengweg uitrijden tot aan hoekpunt met boerde rij Veelust bij de N 30, aldaar bomenweg rechtsaf, viadukt onderdoor en links van de spoorlijn naar Apel doorn blijven (dus niet over de spoorwegovergang even verderop gaan! 10. Even rechtdoor langs de spoorlijn en schuin links naar de Nijkerkerweg, aldaar linksaf naar het kruispunt Harselaarseweg/Nijkerkerweg en op dat kruispunt rechtsaf naar het industriegebied Harselaar. 11. Weg door Harselaar geheel uitrijden tot aan de ver keersweg Bameveld-Putten, aldaar oversteken en linksaf het viadukt onderdoor. 12. Direct na het viadukt rechtsaf (Mercuriusweg) over de Zeumerseweg evenwijdig aan de autoweg richting Apeldoorn. 13. Zeumerseweg niet rechtuit volgen maar verderop bij de aanduidingen „doodlopende weg" en „m.u.v. berm" linksaf. Weg blijft aldaar Zeumersweg heten. 14. Op volgende driesprong Zeumerseweg ook blijven volgen en rechtsaf over de Blotenkamperweg met op de hoek de aanduiding Honden- en Kattenhotel De Veluwevallei. 15. Blotenkamperweg geheel uitrijden en blijven volgen tot aan de grote driesprong met Brugveenseweg en Lange Zuiderweg. 16. Aldaar verder oostwaarts over de Lange Zuiderweg en deze blijven volgen tot aan het hoekpunt met het tuincentrum van Aart Kous. 17. Aldaar linksaf over de Polleveenseweg naar de grote weg Voorthuizen-Apeldoorn. 18. Grote weg oversteken en aan de overzijde de Hunne- weg (rechts golfveld) geheel uitrijden tot in het bos bij p. 20335 (Harderwijkerkarweg). 19. Bij genoemde paddestoel linksaf en doorrijden tot p. 20830. 20. Bij p. 20830 linksaf over de Oude Garderensweg en geheel uitrijden tot aan straatweg Putten-Voorthuizen. 21. Aldaar bij p. 21719 bij Krachtighuizen linksaf over het fietspad Putten-Voorthuizen. 22. Enkele kilometers zuidwaarts in dorp Huinen bij win kelcentrum met supermarkt Garskamp rechtsaf over de Beulekamperweg. 23. Beulekamperweg geheel uitrijden tot p. 20764 en al daar linksaf over de Deuverdenseweg richting Amers foort. 24. Bij p. 20763 rechtsaf over de Nieuwe Voorthuizerweg, grote weg oversteken naar Driedorp en de Slichten- norsterweg volgen tot aan p. 2072. 25. Aldaar linksaf naar Nijkerkerveen en naar eigen keu ze huiswaarts. Geschatte afstand: 55 km. WOENSDAG 11 JULI 1990 poel aan het eind van de Hunnenweg. De driesprong Lange Zuiderweg/Brugveenseweg. USDEN/AMERSFOORT - Waren we vorige week nog j,ij huis, deze week en de daarop volgende weken gaan we verder van huis. We gaan naar Voorthuizen, het dorp dat even is door talloze bungalowparken en in de zomer twee zoveel inwoners heeft als normaal. We gaan niet in de ts zelf kijken, maar we rijden er helemaal omheen. Dat rt opnieuw het bewijs dat er vele zijpaden zijn waarop het eer - en ook het fietsverkeer - gelukkig nog geen greep (orthuizen dus. We rijden van- mersfoort over de Hogeweg, iade weg naar Nijkerk. Het fietspad is er nog, maar toch I er v/at moderner geworden, voor we bij de spoorlijn naar doom zijn, kunnen wij vlak de bocht bij de dne roodwitte rechtsaf over de landelijke ijkerweg. Daar is het nog rus ten stroompje rechts, een wit getje. de grote stad op vol de afstand, een dichte bomen- rderop, het is een en al streek- n in beeld. Al snel bereiken et punt waar het viadukt naar elaken een klem colletje t. Even doorbijten en we dalen ir Hoevelaken. Maar we laten laats gewoon liggen en gaan sn rechtsaf parallel aan de rij- Daar zijn we op de Koningin- g met aan het begin de ïiding Horstpad. Aan het ein- m deze gelukkig ook rustige staan er weer roodwitte bor- waar we rechtsaf moeten We komen dan op de Horst een kronkelige weg door het land. Even opletten bij de bocht: links aanhouden. De ;omt uit op Klaarwater na het ren van het bruggetje. Daar zowaar al de gemeente Bar- d. In de verte zoeft het ver- We zitten nu op de rijweg r fietspad en gaan rechtsaf Terschuur over de Hoevenla- weg Het is er wat drukker, het is er toch wel leuk fietsen, eens in Terschuur naar dat p nummer 146 met die bruin- e luiken. Een wegwijzer uit de trekschuit en diligen- >rop zichtbaar. Na Terschuur we rechts het viadukt over. er op de Stoutenburaer- ïs zaak om rechts langs de ijn te gaan rijden. Dat bete- we na de afdaling scherp gaan over de Dron- Niet dronken wor- die scherpe wending! De Dronkelaarseweg langs de spoor lijn krijgt verderop een bocht naar rechts in de richting Bameveld. We gaan naar links bij de kruising en fietsen voorzichtig over de onbe waakte spoorwegovergang. Daar begint, ook al evenwijdig aan de spoorlijn, de verrassend aardige Brunesengweg met verderop een paar fraaie boerderijen, zoals op nummer 2, 14 en 25. Toch valt hier het toenemende lawaai op en dat is geen wonder, want we naderen nu een gecompliceerd aantal kruis punten met autowegen en spoorlij nen. Even goed opletten dus. Aan het einde van de Bruneseng weg ligt de boerderij Veelust en daar gaan we rechtsaf op de hoek. Er ligt daar een korte weg met fraaie bomen. Aan het emde daar van gaan we linksaf het viadukt onderdoor. Het heet daar overi gens nog steeds Brunesengweg Weet u nog waar u bent? Rechts de spoorlijn in de nchting Apeldoorn, die in de verte een aftakking krijgt naar Bameveld. Even doorrijden naar de spoorwegovergang, maar deze niet oversteken! Het heet daar de Nijkerkerweg, waar een fiets pad aanwezig is. Daar gaan we even naar links om te komen op het kruispunt Harselaarseweg/Nij kerkerweg. We gaan op dat kruis punt rechtsaf naar het industriege bied Harselaar. Dat lijkt niet zo leuk, maar het is wel interessant, omdat het opvalt hoeveel bedrijven in dat gebied gevestigd zijn. Er be vindt zich ook een bedrijf dat vroe ger in Amersfoort zoete geuren verspreidde. We njden dus door een streng zakelijk gebied, maar straks is er weer het groen van de vredige bossen. De weg door het industriegebied Harselaar komt uit op de grote weg Bameveld-Putten. Daar steken we over om vervol gens linksaf het viadukt van de au toweg naar Apeldoorn onderdoor te gaan. Meteen daarna (het heet daar Mercuriusweg) zien we rechts Boerderij Pallandt aan de Zeumerseweg. daar op de Harderwijkerkarweg. Linksaf gaan we, noordwaarts het heerlijke bos m. Een lang pad, uit sluitend voor fietsvrienden, over Bato's Erf, waar de tijd heeft stilge staan, brengt ons op het kruispunt bij paddestoel 20830. Daar moeten we echt weer richting huis. Linksaf dus over de Oude Garderenseweg. Daar is het aanvankelijk nog bos rijk, maar al gauw komen we in een meer bewoond gebied waar het toerisme hoogtij viert. We komen in een dorp met de naam Krachtig huizen en lezen op de hoek op pad destoel 21719 dat we rechtuit naar Amersfoort kunnen. Dat doen we met, we gaan linksaf over het fiets pad langs de straatweg Putten- Voorthuizen. Pas waar Huinen be gint en op de hoek aan de overzijde de supermarkt Garskamp duidelijk aanwezig is, steken we over en gaan daar westwaarts over de Beulekampersteeg. Die dienen we helemaal af te rijden. Beulewerk? Als u genoeg conditie hebt valt het best mee. De bestrating is wel wat ouderwets. Klinkers uit de Hel van het Noorden9 De steeg wordt op een gegeven moment straat, maar what's m a name? We gaan niet naar Nijkerk en daarom gaan we bij paddestoel 20764 linksaf over de Deuverdenseweg. Amersfoort is dan nog 14 km verwijderd. Bij paddestoel 20763 gaan we rechtsaf over de Nieuwe Voorthuizerweg en op het volgende kruispunt met de grote weg steken we over naar Driedorp, waar we op de Slichten- horsterweg belanden. Het is daar zoals altijd rustig en landelijk. Ver derop bij paddestoel 20762 moeten we linksaf naar Nijkerkerveen en dan is het zaak dat ieder op zijn manier rechtstreeks naar huis kart. Hopelijk heeft moeder de koffie klaar, want het is een vrij inspan nend tochtje met veel aanwijzin gen. Deze tocht maken met goed weer lijkt wel een verstandig ad vies. Boerderij 'De Schuur' aan de Brunesengweg m de buurt van Bameveld. doorn Die steken we (voorzichtig natuurlijk) over en fietsen aan de overzijde van de weg de Hunnen weg in. GOLFVELD Nu zijn we aan een andere kant van Voorthuizen, waar de welstand al geleid heeft tot het aanleggen van een schitterend golfveld. Die Hunnenweg gaan we helemaal af. Links en rechts vindt u weer fraaie optrekjes. We passeren de ingang van de Pauwenhof, waar onbe voegd volk niet mag komen. Op het hoekpunt m het bos eindelijk weer een paddestoel. Paddestoel 20335. We zijn meens weer in het vakan- tiegebied van onze vaders en moe ders, geneigd om ,,de paden op. de lanen m" te gaan zmgen. We zijn een rechte weg, parallel aan de grote weg. Het is de Zeumerseweg. We belanden daar weer m een landelijk gebied. De weg zou ons helemaal naar een leuk gebied met een fraai meer kunnen brengen, maar dat doen we maar niet, want dan zouden we dezelfde weg terug moeten gaan. Daarom gaan we bij de aanduiding „doodlopende weg" al gauw linksaf. Het blijft er Zeu merseweg heten. Kijkt u eens naar de boerderij Pallandt op nummer 41. We komen op een driesprong en daar is het zaak de Zeumerseweg te blijven volgen, want anders ra ken we absoluut het spoor bijster vool, maar dat is misleidend. Op de hoek leest u het Honden- en Katten hotel De Veluwevallei. Ook staat er een aanduiding Recreatiegebied Zeumeren. Dus allemaal erg on schuldig. De Blotenkamperweg moeten we helemaal blijven vol gen' We komen dan in een fraai gebied op een ruime driesprong, waar ook de Brugveenseweg en de Lange Zuiderweg op uitkomen. Op die driesprong (we kunnen haast spreken van een viersprong) die nen we rechtsaf te gaan over de Lange Zuiderweg Dat is een lange weg door het bos waar op een be- Terschuur met een mgemetselde, ouderwetse wegwijzer De afstanden kloppen overigens nog steeds. paald moment een weg naar links is, de Polleveenseweg. Daar bevindt ^zich rechts op de Lange Zuiderweg Rechts dampt het industriegebied het tuincentrum van ene Aart Kous. en links gaat de toren van Voorthui zen tussen het geboomte schuil. Weer goed opletten, we komen op Polleveenseweg gaan we in en een punt, waar we rechts de Bloten- we bereiken via die weg de oude kamperweg aantreffen. Dat lijkt fri- verkeersweg Voorthuizen-Apel-

Leusder Krant | 1990 | | pagina 7