Leusden Damn BESTEL UW STUDIEBOEKEN BIJ BOEKHAND? HAMERSHOF BOEKHANDEL HAMERSHOF HEINEMAN ANTIEK trouwen gehandicaptenbeleid volop in ontwikkeling geef inbrekers geen kans GEMEENTE Fa. Heineman VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS REPARATIE (alle merken auto's) En vooreen goede gebruikte auto. AUTOBEDRIJF E. BOSHUIS DREMPELS WEG! APK-KEURING UITLATEN ACCU'S TREKHAKEN BANDEN PLAAT- EN SPUITWERK WOENSDAG 18 JULI 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 36, 18 juli 1990 over trouwen gesproken Deze in valide park eerplaats bij de Ha mershof is onlangs verbreed en van een duidelijke markering voorzien Hei is een van de maatregelen in hel kader van hei gemeentelijke gehandicaptenbeleid. (Foto Janus Visser) Wie trouwplannen heeft, weet dat er een boel gere geld moet worden En dat is meer dan het organise ren van de bruiloft, ook met de gemeente moet er het nodige worden gere geld: de uittreksels uit het geboorte- en persoonsre gister moeten worden aangevraagd, de datum van ondertrouw en huwe lijk moeten worden be paald. de huwelijksrech ten moeten worden be taald en de getuigen moe ten worden uitgekozen. Hoe. waar en wanneer dat allemaal moet gebeuren en welke kosten daaraan zijn verbonden, is te lezen een nieuw gidsje dat de gemeente deze week heeft uitgebracht. De titel ervan luidt ..trouwen en wat daarbij komt kijken". Het gidsje is gratis verkrijg baar bij de afdeling Bur gerzaken en bij het bureau Voortlichting. en wat daarbij komt kijken Een nieuwe uitgave van de ge meente Leusden het gidsje trouwen en wat daarbij komt kijken" Het gemeentelijk gehandicaptenbeleid is volop in ontwikkeling. Nog dit jaar zal hierover een nota verschijnen. Daarin wordt ondermeer een meerjaren plan voor gehandicapten-voorzieningen gepresenteerd. Die zullen vooral bestaan uit maatregelen om de toegankelijkheid van openbare gebouwen en winkelcentra te verbeteren en obstakels in de woonwijken te verminderen. Bij de ontwikkeling van het ge meentelijk gehandicaptenbeleid speelt de stichting Welzijn Mensen met een Handicap - meer bekend onder de naam Duwgroep Leusden - een belangrijke rol als belangen behartiger van de Leusdense ge handicapten. Tussen de Duwgroep en de ge meente vindt regelmatig overleg plaats en deze groep is ook nauw betrokken bij de opstelling van de beleidsnota. De samenwerking tussen Duw groep en gemeente heeft intussen al geleid tot het aanpakken van een aantal knelpunten. Een recent voorbeeld daarvan is het verplaat sen van de glasbakken bij de Bie- zenkamp. Op de oude plaats be lemmerden de bakken de vrije doorgang voor invaliden. Boven dien stonden ze vlak bij een oprit voor rolstoelen, zodat er een ver grote kans op lekke banden was. Andere voorbeelden van verbete ringen zijn de aanleg van extra in validen-parkeerplaatsen bij de Ha mershof en het verbeteren van be staande door verbreding en betere markering. Daarnaast is een groot aantal over steekplaatsen geschikt gemaakt voor rolstoelgebruikers door de be staande stoepranden te vervangen door glooiende op- en afritten. Gehandicapten die op hun weg met bepaalde knelpunten worden ge confronteerd, wordt verzocht con tact op te nemen met de heer J. A. ter Maten, secretaris van de Duw groep. telefoon (033) 940939 of met de afdeling Welzijn, telefoon (033) 961654. vergaderagenda Woensdag 18 juli, extra in gelaste vergadering van de commissies OREV. SVEM en FBB In deze vergadering wordt een notitie besproken over de aanpak van een procedure om te komen tot een structuurschets voor de ontwikkeling van Leusden. Het tijdstip van de verga dering houdt verband met de komende vakantiepe riode en de noodaak om kort daarna de reageren op de provinciale notitie ..De toekomst getekend" waarin aan Leusden een groeitaak wordt toebe dacht. Donderdag 19 juli, raads vergadering. In deze laatste vergade ring voor het zomerreces krijgt de raad 26 punten te behandelen. Het belang rijkste daarvan is onge twijfeld het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van de nieu we brandweergarage Verder komen aan de orde een notitie over de transportkosten van huis vuil, een voorstel over de aanvraag van zogeheten bouwcontingenten voor 1991, een voorstel om in de bouwverordening de verplichting op te nemen om tijdens de bouw vrij komend chemisch afval apart in te zamelen en een voorstel om ruim 3 ton be schikbaar te stellen voor een opknapbeurt van De Biezenkamp. De vergaderingen begin nen om 20.00 uur De vol ledige agenda's met de bij behorende stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting. In augustus zijn er geen vergaderingen. Voor sep tember ziet de vergader agenda er als volgt uit 11 september, commissie Welzijn en Onderwijs (W en O); 12 september, commissie Sociale Zaken, Volkshuis vesting, Emancipatie en Milieu (SVEM) 13 september, commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening. Economische Zaken en Verkeer (OREV) 17 september, commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken (ABZ) 18 september, commissie Financieel Beleid en Be heer (FBB) 27 september, raadsverga dering laatste nummer Dit is voorlopige het laat ste nummer van de ge meentelijke informatieru briek „Van 't Erf'. Tijdens de vakantieperio de wordt de verschijning gestaakt. Het eerstvolgen de nummer zal weer ver schijnen in de Leusder Krant van woensdag 5 september Voor de lezers die apart op „Van 't Erf' zijn geabonneerd, betekent dit dat zij de betreffende pagina uit de Leusder Krant de komende zes we ken niet krijgen toegezon den vakantie: Vrijdag begint ook in Leusden weer de grote jaarlijkse vakantie-uittocht. De komende zes weken zullen heel wat huizen onbewoond zijn: een gouden periode voor inbrekers. Tenzij u nog tijdig maatregelen neemt om de kans op inbraak zo veel mogelijk te beperken. Bekijk voor u vertrekt uw woning nog eens kritisch. Is dat slot van de achter- of keukendeur echt wel voldoen de? Zijn naar buitendraaiende deuren en ramen voor zien van dievenklauwen? En moet die schuifpui met nodig van een extra beveiliging worden voorzien? Het treffen van dat soort maatregelen kost een paar centen. Maar u bent duurder uit, als na terugkomst uw huis leeggestolen blijkt te zijn. Daarnaast zijn er ook maatregelen die geen geld kosten, met buren of kennissen afspreken dat zij een oogje in het zeil houden. Vraag hen ook uw brievenbus regelmatig te ledigen. Zorg er voor dat uw huis er zo bewoond moge lijk uitziet: dus niet de gordijnen sluiten en zeker geen mededelingen op de deur die op uw afwezigheid duiden. Kostbare spullen die van buitenaf duidelijk in het zich staan, bergt u weg. Bij het bureau Voorlichting in het gemeentehuis en op het politiebureau is de gratis folder „Voorkom inbraak in uw woning" verkrijgbaar. Daarin staan nog meer tips om uw woning te beveiligen. In de folder zit een registratiekaart, waarop u alle be langrijke gegevens van uw waardevolle eigendommen kunt invullen. Mocht er onverhoopt in uw woning wor den ingebroken, dan kunt u in ieder geval een duidelijke aangifte doen. Daarmee vergroot u de kans dat u uw eigendommen terugkrijgt. tl k Loop voor u met vakantie gaat de inbraakgevoelige punten van uw huis na. Leusden bekendmakingen verleende vergunningen bouwvergunningen Wildenburgstraat 7, bouwen schuur Tijmensenpoort 9, plaatsen dakkapel Benedictijnenhove 48, plaatsen dakkapel Claverenbladstraat 128, plaatsen dakkapel Wildenburgstraat 9, bouwen schuur Begijnhove 42. plaatsen dakkapellen Pachter 13, plaatsen dakkapellen Kon Wilhelminalaan 3, bouwen hobbyruimte en carport Belmolen 10, uitbreiden woning Kuperssingel 142, bouwen schuur diverse vergunningen St. O J. J. C De Geut, geluidswagen Pudding popfestival op 31 aug 1990 de heer W. JResinkbuurtfeest binnenplein De Pirken-Nabbert en Bitterschoten De Klaveet. geluidinstallatie, verkoop van snacks en houden van terras tijdens trekker- trekwedstrijden bestuur A. V Triathlon, houden van de Water- looloop op 20 oktober 1990 bestuur Evanglische Gemeenschap Leusden, optreden mime- en jeugdgroep de heer A Verhagen, Drank- en Horecawetver- gunning art. 38 de heer J G. Maarsseveen, Drank- en Horeca- wetvergunning art 38 L T. V. De Eemelaar. ontheffing sluitingsuur, muziek- en dansvergunning de heer J. G Visser, Drank- en Horecawetver- gunning art. 38 de heer W. van Someren. een poffertjeskraam kapvergunning Pelgrimshove 11. kappen van een Larix bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen), kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen), en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, tele foon 961752 (kapvergunningen) ontwerp- hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Leusden. ma ken ingevolge artikel 24, tweede lid, onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend, dat vanaf 18 juli 1990 ter gemeentesecre tarie, afdeling milieu- en bouw- en woningtoe zicht, 't Erf 1, op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en bovendien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur op de afdeling burgerzaken/bodeka mer, 't Erf 1, zulks na tevoren gemaakte af spraak, telefoon 033-961742, gedurende twee weken ter inzage liggen de ontwerpbeschikkin gen ingevolge de Hinderwet voor veehouderijen van: 1. de heer B van Oosterom. Zwarte Goorder- weg 12 te Stoutenburg; 2. de heer J. C. van Esveld, Ruifweg 1 te Stou tenburg; 3. Maatschap L. R en C. J. Huurdeman. Eng- weg 1 te Stoutenburg; 4. mevrouw J. Brons-Berkhof, Stoutenburger- laan 8 te Stoutenburg; 5. de heer AC. Voorburg, Asschatterweg 76 te Achterveld; 6. de heer J. C. van Burgsteden. Hessenweg 138 te Achterveld; 7. de heer H. van Woudenberg. Kolfschoter- dijk 22 te Leusden; 8. de heer F. Veldhuizen. Heetvelderweg 7 te Leusden; 9. de heer E. A. van de Bremer. Hamersveldse weg 127 te Leusden; Wij zijn voornemens om de gevraagde vergun ningen) te verlenen onder voorschriften, welke tot strekking hebben gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerpbe schikkingen) kunnen gedurende twee weken na bekendmaking van deze openbare kennisgeving schriftelijk worden ingebracht door de aanvra ger en diegenen die reeds schriftelijke of mon delinge bezwaren hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen, die daartoe redelijkerwijs niet of niet tijdig in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij burge meester en wethouders worden ingediend In dien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degenen die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouw)vergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. het bouwen van een carport op het perceel Hoef ijzer 34 het uitbreiden van de woning op het perceel Toermalijn 23 het bouwen van een berging op de percelen Rosmolenstraat 80 en Wildenburgstraat 73 het plaatsen van een schutting op het perceel Claverenbladstraat 2 De tekeningen liggen van donderdag 19 juli t/m woensdag 1 augustus 1990 op werkdagen 's mor gens van 8.30 uur tot 12 30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling Ruimtelijke Ordening/ Algemene Zaken, kamer 208, 't Erf 1 te Leus den-Centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp-(deel-)uitwerkingen ex. art 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. Breng vrijblijvend een bezoek aan onze showroom. Meer dan 200 antieke meubelen in eiken en mahonie. Kabinetten, kasten, hoekkasten, kisten, buro's, tafels, stoelen enz. Verkoop met inruilgarantie. Tevens groothandel. Hoevelakenseweg 194,Terschuur Tel. 03426-1381 Geopend: di. t/m za 9.00-17 00 uur I v. ZANDBRINI V IN ST ALL ATIEVVI Wilgenlaan 23a 3831 XT Leusóen Tel. 033-94 m verwarming - konvektorputten - rendementsmebngt sanitair - keukens - badkamers - dakbedekking - zink* gas- en waterleidingen - onderhoudswerkzaamheó 24-uurs service FERDIVUGTS Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elk gewenste maat in elke gewenste kleur Ook uw adres voor: Boven 6.000 - 3 maanden of 10.000 km garantie. Inruil mogelijk. Wegens vakantie gesloten van 23 juli t/m 11 augustus. Maandag 13 augustus staan wij weer tot uw dienst. Amhemseweg 38 - Leusden-Z. Tel. 033-940505. Haal een gratis bestellijst. De Brouwerij 3 - 3831 ND Leusden Tel. 033-944125 Geef voor een samenleving zonder drempels! Nationaal Revalidatie Fonds Bunnik. telefoon 03405 - 63244

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4