>e Tour: het kleine verschil lussen winnen of verliezen Asielzoekers worden al met argusogen bekeken Ambtenaren willen nieuwe collega's Belastingen omhoog Verplicht scheiden chemisch bouwafval Nieuwe lijst met wensen MAP bekend gemaakt Deze week in de Leusder Krant KEISTAD B.vr )andoek 'Verduin zet ze in je eigen tum' verwijderd Vernieling gedenksteen Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden MOLENAAR CITR0ËN Konijntje in De Wetering hoofdredakteur Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV krant LEUSDEN - Het aantal arbeids plaatsen op het gemeentehuis wordt uitgebreid van 160 naar 167. Tenminste als de ge meenteraad dit voorstel uit het Meerjaren Activiteitenplan (MAP) voor de jaren 1991 tot en met 1994 in november bij de begrotingsbehandeling over neemt. De uitbreiding zal de gemeente de komende jaren een bedrag van 193.000,-- per jaar kosten. Een lijst met deze en andere wensen werd deze week door wethouder Vroon (financiën) gepresen teerd. In september zal het voor de Leusdenaren mogelijk zijn hun mening over dit nieuwe beleid voor de komende vier jaar te geven. Daarna zal de raad zich over het MAP buigen. Voor eenmalige subsidies is er een bedrag beschikbaar van ruim 3 miljoen gulden. Als alle wen sen voor 1991 gehonoreerd worden, kost dat de gemeente een bedrag van ruim 2,5 mil joen gulden. Er blijft dus bijna 600 duizend gulden over. Ook voor de jaren 1992 tot en met 1994 zijn er overschotten. Deze zullen waarschijnlijk gebruikt worden om de tekorten op lan ge termijn te dekken. Voor de jaren 1991 tot en met 1993 zijn er tekorten op het gebied van de jaarlijks terugkerende uit gaven. Deze zijn respectieve lijk 54 duizend, 63 duizend en 28 duizend gulden. In 1994 zal er volgens de ramingen 50 dui zend gulden overblijven. LEUSDEN - Leusdenaren moeten rekening houden met de verhoging van een aantal tarieven in 1991. Zo zal het op halen van het huisvuil 32 gul den meer gaan kosten. Nu be taalt een Leusdens huishouden hiervoor een bedrag van 170 gulden. Dat wordt met ingang van 1 januari volgend jaar 206 gulden. De verhoging is nood zakelijk omdat de AVU, het bedrijf dat het Leusdense huis vuil verwerkt, de gemeente hogere tarieven in rekening brengt. Al eerder werd aange kondigd dat de Onroerend Goedbelasting met 1 procent omhoog gaat en dat de riool rechten met 5 gulden ver hoogd worden. De hondenbe lasting gaat fors omhoog. Hon- debezitters moeten er op reke nen dat het tanef met tien pro cent omhoog gaat. Met een deel van de meeropbrengst wil de gemeente de overlast van deze huisdieren bestrij den. De gemeenteraad beslist in het najaar over deze tariefs verhogingen. ie van de vele winnaars bij de 33e aflevering van de Tour de Junior in beslissingen op de laatste dag. Johan Bruinsma gnste zaterdag bij de 14- srveld. Onder ideale weersomstandigheden werd de Tour ook dit jangen alsnog de titel voor de neus van de gedoodverfde winnaar Flons ?of een goed emde gebracht. Een week lang deden ruim honderd fOunder weg. De titel bij de nieuwelingen leverde voor het eerst in de wielrenners hun uiterste beste dit internationale wielerfestijn op hun geschiedenis van de Tour de Junior een Deense overwinnaar op. Sunne te schrijven. Op de slotdag kon nog een aantal verrassende win- Mathiesen sloeg in de laatsste ronde zijn slag. Bij 12- en 13-jarigen stonden worden genoteerd. de winnaars, Bons Berkhout en Arjen Witsen, al eerder vast. als in de Tour de France van vorig jaar, toen Greg Lemond op de te dag de eindzege veilig stelde, vielen in Achterveld de meeste Zie voor meer wielersport uit Achterveld de sportpagina 's in deze krant. ACHTERVELD - Vorige week is in de nacht van woensdag op donderdag 's nachts rond de klok van half twee de Gedenksteen Achterveld omver gewor pen. De steen is een monu ment voor de gesneuvelde soldaten in de Tweede Wereldoorlog. De plaats is gebroken en de meeste letters zijn beschadigd. De nog maar pas onthulde steen is betaald (driedui zend gulden) door oud strijders en de burgerij van Achterveld. Algeheel herstel is niet meer mo gelijk, de kosten van het opknappen bedragen ongeveer zevenhonderd vijftig gulden. Achter4veld hoopt dat de personen, die verant woordelijk zijn geweest voor de vernieling het schadebedrag (anoniem) willen storten op gironum mer 1750609, ten name van Groep Achterveld 1939-1945. Het bedrag kan ook in een envelop wor den gedeponeerd in de brievenbus aan de Hes senweg 317. Na betaling zal door de Groep aan de politie wor den verzocht geen nader onderzoek meer in te stel len. WOENSDAG 25 JULI 1990 - 22e JAARGANG NO. 13 .•iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiimi!; x z IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMI Brandweergarage zonder toeters en bellen 3,4,5,6, 2,8 Asielzoekers met argusogen bekeken 3,9,10,11 O De Til ruikt naar verf 15,16 De Tour-junioren wachten op 1991 Gele truidrager Arjen Witsen bij de start. 1 Ierse kinderen willen komen spelen üiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiui illinium iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ui iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii' Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel. 033-630304 Donderdag koopavond (advertenties) MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Wethouder Corxi Verduin (PvdA) hoopt en verwacht geen problemen met betrekking tot de inspraak. „Wij vinden dat dit in Leusden mogelijk moet zijn. Voor de goede orde het wordt geen soort bio-vakantieoord. Toestan den als in Marum (een plaats nabij Groningen, waar rechts radicale groeperingen zich ernstig hebben gekant tegen een opvangcentrum, red.) verwacht ik niet in Leusden." De heer Van Beeck, hoofd Op vang Asielzoekers Ministerie WVC, benadrukt dat 'Nederland met de rug tegen de muur staat'. „Voor de meest urgente opvang moeten wij nu al gebruik gaan ma ken van een tentenkamp in Heu- men, waar de Avondvierdaagse deelnemers hebben overnacht. Voor september-oktober moet dat kamp weg zijn. Wij zijn dan ook uitermate tevreden met de positie ve reactie van gemeente Leusden." Het grondgebied van het voor malig Kamp Waterloo is eigendom van Domeinen, het is niet meer in echt gebruik. Pikant detail in de hele gang van zaken is dat er een medewerker van WVC vorige week dinsdag een inspectie heeft gehouden op het terrein. Omwo nenden hebben de man er met moeite van kunnen overtuigen dat er geen gebouwen meer staan...! „Bedroevend vinden wij de hele procedure, iedereen heeft zwijg plicht maar men loopt hier wel rond met in het achterhoofd de inrich ting van een nieuw kamp. Nog maals, het mag dan nu al voor tach tig procent zeker zijn, maar de twintig procent is nog niet binnen. Wij zullen ons blijven verzetten. En dan niet om de mensen, maar om de gevolgde procedure." De buurt heeft concreet al een aantal eisen. Er moet in ieder geval een degelijke afscheiding komen tussen het kamp en de huizen. Bur gemeester Parus erkeni dat er mo gelijk overlast kan ontstaan, maar „met de nodige voorzieningen te treffen is veel mogelijk". Het feit dat het ministerie reeds in het publiek orgaan 'Trefpunt' daags voor de officiële bekendma king tot publicatie is overgegaan noemt Panis 'niet zo aardig en niet zo gelukkig'. „Toch til ik daar niet zo zwaar aan, want ik begrijp dat op een groot departement dit soort zaken nu eenmaal kan gebeuren". De burgemeester zal proberen de onduidelijkheden bij omwonen den donderdagavond op de infor matie-bijeenkomst weg te nemen. „Ik kan mij best voorstellen, dat de mensen zich zorgen maken over het opvangcentrum. Driehonderd mensen komen er ongeveer in het kamp in een soort camping-idee. Die mensen gaan natuurlijk buiten zitten en muziek maken, dat kan emge hinder veroorzaken. Maar door aan de achterkant van de hui zen voorzieningen te treffen in de I vorm van schuttingen neem je de grootste hinder al weg. De ge meente wil ook de nodige waar borgen hebben met betrekking tot de milieu-overlast. Dat soort zaken moet goed geregeld worden voor er sprake kan zijn van het inrichter van een opvangcentrum." Schuin achter Kamp Waterloo ligt Camping Het Paradijs, een ter rein met enkele basisvoorzienin gen voor kamperen speciaal be doeld voor militairen en hun gezin nen. De campinggasten en beheer der stellen het op prijs indien er een goede afrastering zal komen tussen de camping en het kamp. „Wij hebben niets tegen op de mensen die er zullen komen, im mers er zal toch ergens ruimte vrij gemaakt moeten worden. Nee, wij zijn bijzonder teleurgesteld over de gevolgde procedure. Er is ons niets meegedeeld, er werd alleen maar gezwegen." De container voor chemisch bouwafval, die in 1988 op het bouwterrein van het Ruige Veld geplaatst werd. LEUSDEN - Leusden is de eer ste gemeente in Nederland die particulieren en bedrijven ver plicht om bij bouwen en slopen chemisch afval te scheiden van het ovenge materiaal. De ge meenteraad nam donderdag avond een voorstel aan om een nieuwe bouwverordening met deze va2i ie bieuen. In 1988 nam de gemeente een proef waarbij op het Ruige Veld een container werd ge plaatst voor de bouwonderne ming UBA. Dit bedrijf kon het chemisch afval, dat vrijkwam bij de bouw van de woningen in de jongste wijk van Leus den, hierin deponeren. De THiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiimimiiiT Vereniging van Nederlandse Gemeenten juicht het Leus dense initiatief toe en advi seert andere gemeenten in Ne derland de bouwverordening over te nemen. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiHiiimiiimiiiiiiiiiimitr WATERLOO ...„Leusden houdt het waardig" SDEN - Driehonderd asielzoekers krijgen een stacaravan ewezen op het terrein Kamp Waterloo. De gemeente heeft öef gereageerd op een verzoek van het Rijk een opvang- elijkheid te creëren. De plannen liggen donderdag ter visie et gemeentehuis. Inspraak is mogelijk tot 7 september. Het ingcentrum zal, afhankelijk van de inspraak en eventuele raarschriften, half oktober in gebruik kunnen worden ge en. In totaal zullen tachtig 'wintervaste' caravans worden lezet. De omwonenden reageerden dit weekend al met het ffigen van een spandoek aan het toegangshek: Werduin zet je eigen tuin'. Burgemeester Panis is ervan overtuigd dat de nodige voorzieningen eventuele overlast kan worden komen. Waterloo wordt een tijdelijk driehonderd asielzoekers, voor eangscentrum waar ongeveer maximaal vijf jaar, gehuisvest kun nen worden. Het centrum zal onder verantwoordelijkheid van het Rijk vallen, de gemeente zal wel be stuurlijke medewerking moeten verlenen. De bedoeling is voor het ondersteunend personeel op het centrum te werven m de gemeente Leusden. Ook voor de toeleve ringsbedrijven zal in eerste instan tie van de plaatselijke leveranciers gebruik worden gemaakt. De omwonenden van het terrein hebben vrijdagmiddag een bnef ontvangen over de plannen. Don derdag is er een informatiebijeen komst voor de mensen uit de di recte omgeving. v Waterloo maakt plaats voor tachtig caravans. Het hek is nu nog dichtgebonden met prikkeldraad.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 1