Heerlijk primitief, werken met je handen' Vlilieuboer wil tuin- ifval composteren leusder hmwt Actie Taxi houdt adempauze leusdep krant iNWB-leden zetten zich in voor onderhoud Den Treek-Henschoten Blijhof speelt al dertig jaar jLanvraag onderscheiding Fietstoertocht Aanrijding Opgepakt Onzedig Amersfoorters bekennen inbraken Camera's gestolen Faillissement Nieuw asfalt voor viaduct Voorverkoop Puddingpop WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1990 plaatselijk nieuws £USDEN - Werken in je vrije tijd. Voor veel mensen een thrikbeeld, maar de deelnemers aan de ANWB-landgoedkam- en hebben er geen problemen mee. Integendeel. Zij trekken ezamenlijk de natuur in, om zich te wijden aan het onderhoud an het landschap. Ook landgoed Den Treek-Henschoten be- oort tot de locaties die door de ANWB-leden regelmatig wor- en bezocht. Elke twee weken kampeert de groep ANWB-leden lidden in de bossen van het landgoed dat ligt op het gebied van e gemeentes Amersfoort, Lensden, Woudenberg en Maarn. Al Deer dan twintig jaar komen zij daar. Tot grote vreugde van de igenaar van het landgoed, want deze mensen zijn op hun vrije aterdag bezig met het onderhoud van een tweeduizend hec- ire groot gebied. Werk dat vroeger door bosarbeiders werd icht, maar nu niet meer te betalen is. Als tegenprestatie rijgen de vrijwilligers de gelegenheid om in de vrije natuur te unperen. |e ben eigenlijk een echte bui- nman. maar ik zit de hele week de airconditioning. Dan vind je it wel eens lekker om in de bui- nlucht te vertoeven," zegt C. olie, in het dagelijks leven be- >erder van een groot bedrijfsge- 5uw ten westen van Amsterdam. )e meeste mensen die dit werk jen, verdienen hun brood met jofdwerk. Boekhouders, leraren, ensen die in de VUT zitten ook. één van onze vrijwilligers is zelf jsarbeider. maar die blijft dan eer achter op de kampeerplaats op de kinderen te passen, ter- jl zijn vrouw in het bos aan de ggaat." >ze zaterdag is de groep die meestal uit meer dan veertig men sen bestaat, vanwege de vakantie redelijk uitgedund. Al om acht uur njden de auto's van het kampeer- terreintje, op weg naar een plek op het grondgebied van de ge meente Leusden. Bij een terrein vol met naaldhout stappen zo'n acht mensen, waaronder één vrouw, uit, om met de handzaag in de aanslag in het bos te verdwij nen. De laagste takken van de sparren moeten van de stam wor den afgehaald. Er wordt gezellig gepraat, maar het tempo ligt rede lijk hoog. „We zijn meestal vrij fa natiek," merkt Grolle ten over vloede op. „Soms moet je de men sen zelfs wel eens temperen, ze Enkele ANWB-leden zijn hier bezig met onderhoudswerkzaamheden. Elke twee weken komen zij naar landgoed Den Treek-Henschoten. waar zij m de vnje natuur mogen bivakkeren zijn niet gewend om hard met hun lichamen te werken." Het gaat volgens hem om een „apart slag mensen". „Wanneer ik aan vnenden vertel dat ik in mijn vnje tijd m het bos aan het werk ben, vragen ze of ik wel goed bij mijn hoofd ben. Ze verklaren me helemaal voor gek wanneer ze ho ren dat ik er elk jaar ook nog eens vijfenzestig gulden voor moet be talen. Maar we verrichten goed werk en krijgen de kans om hier te kamperen. Je bent dan echt één met de natuur. Heerlijk, ik zie er alüjd weer naar uit." De groep die hier in Den Treek komt bestaat uit een harde vaste kem. Sommige leden komen zelfs al bijna twintig jaar. Er is weinig verloop. Vooral wat oudere stel len, man en vrouw, zijn aanwezig. Bas (25) is een van de jongere vrij willigers. Hij is onderzoeker van beroep. De vrouw waar hij mee getrouwd is heeft hij op een ANWB-landgoedkamp leren ken nen. „Sommige mensen komen hier uit idealisme, om aan natuurbescher ming te doen," vertelt hij. „Maar ik doe het vooral voor het kamperen Het is heerlijk rustig en je kunt als je daar prijs op stelt je eigen gang gaan. En gezellig is het ook. Soms organiseren we een barbecue." De gemiddelde leeftijd van de groep ligt boven de veertig jaar. Grolle, die als mentor en lid van het ANBW-ledenhulpkorps de verbindende schakel is tussen de ANWB en de vrijwilligers aan het kamp. hoopt daarom dat er de ko mende jaren wat meer jong bloed bij de kampen zal komen. „Het zou jammer zijn wanneer dit soort activiteiten zou verdwijnen. De landeigenaren zijn er blij mee, want we houden het bos in goede staat. Het gaat om arbeidsintensief werk. We verwijderen berke boompjes van heidevelden, we verwijderen de vogelkers die de grond verzuurt en we maken wan del- en ruiterpaden vrij. Er is zo veel te doen, we raken nooit uitge werkt. Alleen het grote productie werk zoals het rooien en planten van bomen doen we met, evenals werk dat gevaarlijk is. Hoewel we ook wel eens een grot zieke boom willen vellen. Dat levert een fasci nerend schouwspel op." Op negen verschillende plaatsen in Nederland organiseert de ANWB de weekendkampen. Daarnaast zijn er ook zomerkam pen. Dan blijven de vrijwilligers twee weken lang onafgebroken op dezelfde plaats, ook ergens in de vrije natuur. „Het gaat vaak om mensen uit de Randstad." aldus Grolle. „Mensen die soms in een flatje wonen, maar hier met het openen van hun deur uitzicht heb ben op het bos. Ze leven hier pri mitief, de enige luxe die we heb ben is stromend water en een gat in de grond dat door een tent wordt bedekt Dat is ons toilet. En toen wij hier ons tienjarig jubileum vierden, heeft de landeigenaar zelfs een warme douche voor ons aangelegd Een unicum voor een landgoedkamp, maar het toont hoe blij de landgoedeigenaar, een stichting, is met ons werk. Na ruim twee uur houdt de groep het voor gezien. De hitte wordt steeds moeilijker te verdragen De auto's njden weer terug naar de kampeerplaats. ,je ïcunt net hier met vergelijken met een camping," vertelt Bas, die als een van de weinigen met een tent aanwezig is. De meeste men sen hebben een caravan. „Heer lijk, dat kamperen in de vnje na tuur. Het mag nergens in Neder land en telkens wanneer we op va kantie op een camping staan, rea liseren we ons hoe bijzonder dit eigenlijk is." Bij de kampeerplaats aangeko men, luidt een jong meisje geest driftig een bel „Voor iedereen een teken dat het weldra koffietijd is en een verzoek om een keteltje water op het vuur te zetten. Dat wordt dan gebruikt voor de kof fie," vertelt Grolle. Wanneer iedereen in een halve kring is gaan zitten, wordt die kof fie ingeschonken. Wespen blijken een ware plaag Een mevrouw slaat verwoed met een vlie genmepper om haar heen. Bijna iedereen is de afgelopen dagen al verschillende malen gestoken. De echte natuur heeft ook haar min der prettige kanten. Dat de ANWB een club van auto mobilisten is, stoort de deelne mers die zich inzetten voor de na tuur, met. „De ANWB wil onder steuning geven op recreatief en toeristisch gebied," licht woord voerder J. Kromkamp toe. We doen veel op het gebied van vrije tijdsbesteding en dat is een markt die zich nog altijd uitbreidt. Maar de enkele honderden mensen die zich elk jaar voor deze landgoed kampen inzetten blijven natuurlijk een marginaal verschijnsel verge leken met de drie miljoen leden die we hebben. Toch zouden we het aantal deelnemers graag zien groeien." iUSDEN - Milieuboer Fokko lma wil het Leusdense tuin- en antsoenafval inzamelen en la- d verwerken tot compost. Til- azegt een particulier gevonden hebben, op wiens terrein het ral gebracht kan worden, waar t tuin vuil tot compost verwerkt in worden. Vorige week werd kend dat de gemeente het tuin- val niet op het nog in te richten euwe tere in van de de gemeen- reiniging zal opslaan, maar het containers wil afvoeren naar centrale tuin- en bouwafval- £«rtplaats in Maanbergen. Til- H i hoopt met zijn initiatief dat 'w ze oplossing niet nodig is. ethouder Com Verduin van Mi- zei in een reactie op zijn initia tief, dat het niet waarschijnlijk is dat Tilma daarvoor toestemming krijgt. Volgens haar stopt de gemeente met met het zelf verwerken van het groen, omdat dit proces te duur zou zijn, zoals uit eerdere berichten bleek. „Wij hebben van de provin cie Utrecht een tijdelijke vergun ning voor de opslag van het groen bij 't Sluisje langs het Valleikanaal. Dat afval zal verwerkt worden in een aarden wal op het terrein van de golfclub De Hooge Kley. Als wij het straks willen opslaan bij de meuwe gemeentereiniging, die na de opening van de aansluiting op de A 28 daar vlakbij ingencht zal worden, moeten wij aan strenge milieu-eisen voldoen." „Daarvoor moeten wij dure in vesteringen doen. Zo moeten wij zorgen dat er geen stankoverlast kan optreden. Die eisen zijn te recht, maar het is voor ons goedko per om na verkleining door de Kompomix van de firma De Ridder uit Soesterberg, het tuin vuil naar Maarsbergen te brengen. Daar kan het gebruikt worden als afdeklaag. Wij zijn nu in onderhandeling om ons turn vuil na een aantal voorbe werkingen door ons, zoals verklei ning en inklinking, daar aan te bie den. Het blijft dus zinvol voor Leus- denaren om het groen naar de tuin- vuilstortplaatsen m de wijken te brengen." Het woord compost dat in eerder berichten gebruikt is vindt Verduin ongelukkig gekozen. „Het produkt dat na verwerking door ons de af gelopen jaren is ontstaan is anders dan compost. Het gaat om grond- verbeteraar. Overigens is het een zuiver produkt. Er zijn weliswaar nog steeds mensen die bij het tuin afval zaken als plastic gooien, maar dat is er door ons steeds uitge haald." Voor het produkt dat Tilma wil maken is volgens haar weinig afzet te vinden. Dat is volgens haar nog een reden waarom het idee van Tilma niet levensvatbaar is. LEUSDEN - Op 28, 29 en 30 au gustus (dinsdag, woensdag en donderdag in de laatste vakantie week) vieren wij op grootse wijze dat Speel- en recreatievereniging Blijhof dit jaar 30 jaar bestaat. Deze dagen zal het op het Blijhof- terrein. Lisidunalaan 2, Leusden, groot feest zijn, er zullen 3 dagen lang 's morgens en 's middags ak- tiviteiten worden georganiseerd voor kinderen van 4 tot 12 jaar Dinsdagmorgen is er een optre den van Pimmetjes Pret Parade Deze theatervoorstelling is bijzon der veelzijdig en beslist aan te ra den. Tijd: 10 00-11.45 uur, de zaal is open vanaf 9.30 uur. Kosten voor leden ƒ4,-, voor niet-leden 5, - Kinderen die 's middags ook bij ons blijven kunnen hun meegebrachte boterham en drin ken samen met ons nuttigen. Dinsdagmiddag kunnen alle kin deren zich lekker met water uitle ven. We houden dan een smeer poetsmiddag Alle dingen die nor maal met mogen, omdat je er te vies van wordt, zijn deze middag mogelijk. We hebben een groene- zeephellmg, waar je vanaf mag glijden, we spelen mét water in de zandbak, we doen ezeltje prik maar dan met waterballonnen, ie dereen mag zichzelf of een ander SDEN - Wie zich geduren- Je een lange reeks van jaren [^Jijzonder verdienstelijk heeft emaakt bij de uitoefening (fn haar of zijn beroep of bij et vervullen van maatschap- lijke functies, kan in aan- irking komen voor een Ko ninklijke Onderscheiding JLO.). De uitreiking daarvan indt veelal plaats ter gele- tnheid van een jubileum of kcheid, dan wel op Konin- nnedag. invragen van een K.O. worden i regel ingediend door de burge- eester. Wie iemand kent, die (Dicht voor een onderscheiding in aanmerking komt kan de burge meester verzoeken een aanvraag in te dienen. Behalve het vermelden van de naam, voornamen, plaats en datum van geboorte en het huidige woon adres, dient zo'n verzoek verge zeld te gaan van een overzicht van vervulde functies met daarbij het jaar van aanvaarding en beëindi ging. Verder is het van belang de bijzondere verdiensten op te noe men. Voor onderscheidingen die ter ge legenheid van de eerstvolgende Koninginnedag worden verleend, moeten de verzoeken tot het indie nen van een aanvraag uiterlijk vrij dag 17 augustus bij de gemeente binnen zijn. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke woensdag. Elndredaktie: Gernt Jeuring Redaktle: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp Redaktle-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker Inlevering kopij en advertenties: Uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. Redaktle en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsprijs: Kwartaal 13,30, halfjaar 26,10, jaar 49.50. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17.30 en 18 30 uur), tel 033-940691 (tot en met 15 aug Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag: 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num mer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 115,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT Is een uitgave van de BDU-Krantenkomblnatle te Barneveld. Sinds november 1989 heeft de Stichting Terugkeer Chileense Ballingen (STCB) zich geijverd voor de terugkeer van de Chi leense balling Alfonso Olivero Angulo en zijn gezin. Alfonso was een zogenaamde kleine middenstander (winkelier) in Chili en als zodanig aangesloten bij een vereniging die de kostprijs van de levensmiddelen zo laag mogelijk wilde houden. Dit om de meestal zeer arme mensen te helpen om zich in het (dure) levensonderhoud te kunnen voorzien. De activiteiten van de vereniging waren een doom in het oog van de leden van Pinochets junta en dit werd de aanleiding tot de ar restatie van middenstanders, waaronder Alfonso Zonder vorm van proces werd hij opgesloten in een Chileense gevangems het geen uiteraard een verschrikke lijke ervaring is. Zij die weten hoe de behandeling m Chileense ge vangenissen toegaat kunnen ver tellen over martelpraktijken waar je de haren van overeind komen. Uiteindelijk werd gesteld dat Al fonso een straf keeg van vijftien jaar. Na vier jaren opgesloten te hebben gezeten werd hij ineens voor de keus gesteld: de reste rende elf jaar uitzitten of verban ning naar een land dat kenbaar heeft gemaakt een aantal ballin gen te willen opnemen. Alfonso koos toen voor Nederland en hier begon een leven dat enerzijds be stond uit aanpassen en anderzijds uit verlangen om zo snel moglijk weer terug te gaan naar een (ho pelijk dan humaner) Chili. In Nederland leerde Alfonso zijn vrouw Bernaditte kennen. Zij is de dochter van een andere Chi leense balling, eveneens woon achtig in Amersfoort. Na verloop van tijd trouwden zij en kregen twee kinderen In 1988 waren de elf jaren van bal lingschap voorbij en was het (theoretisch) mogelijk terug te ke ren naar Chili. Praktisch gespro ken was dit onmogelijk vanwege de financiën. Sinds zijn komst naar Nederland en na het leren van de Nederlandse taal werkte Alfonso via een uitzendbureau bij een zui velindustrie in Nijkerk. Van dit mi nimumloon was het onmogelijk om veel te sparen. Bovendien was er nog een groot probleem. Na te rugkomst in Chili zou het zeker met gemakkelijk zijn werk te vin den, om niet te zeggen onmoge lijk. Medewerking hierbij kun je vergeten, zo luidden de benchten uit Chili. Toen vong jaar de Stichting Terug keer Chileense Ballingen erachter kwam dat het gezin Ohveros graag terug wilde en de daarbij be staande problemen niet zelf kon den oplossen, werd de Aküe Taxi geboren. Na onderzoek bleek dat er een mogelijk was om in San Ber nardo (op 30 km van Sanüago) een zelfstandig taxibednjfje te begin nen. Voorwaarde was dat Alfonso een taxi(busje) moest hebben dat aan de eisen zou voldoen. De kos ten hiervoor bedragen 30.000, - Hiermee was ook het doel van de aktie vastgesteld: het werven van 30.000,- voor de aanschaf van de taxi. De Stichting begon met een benefietavond in het Centrum voor Beroepsbege- leiding en Beroepsbeoefening (CBB) in Amersfoort als aktie-on- derdeel. Vervolgens bood de woon/werkgemeenschap van de Stichting Emmaüsgangers zich aan voor de organisatie van een feestmarkt en werd een Chili- avond georganiseerd in een Leus dense kerk. Hierna werden so ciale instellingen aangeschreven en kloosterorden, alsmede bedrij ven. Als voorlaatste aktie-onder- deel hield de St. Caeciliaschool (waar de kinderen Oliveros onder wijs volgden) een sponsorloop en tenslotte werd een huis-aan-huis- collecte georganiseerd Na al deze aktieonderdelen werd de balans opgemaakt. De Stich ting Terugkeer Chileense Ballin gen is blij met het resultaat, het ge zin Oliveros niet minder. Met wat particuliere hulp en het beschei den spaargeld is het doel bereikt 30.000,-. Na dit succes besloot Alfonso met zijn gezin om te onderzoeken wan neer de terugreis kan worden aan vaard. Een reis. terug naar het vaderland dat hem de toegang elf jaren heeft ontzegd. Maar toch ook het vaderland waar hij zegt thuis te horen. Zeker nu, nadat Pi nochet het presidentschap heeft moeten neerleggen en er een bur gerregering is gekomen. Hoewel Pinochet nog aan het hoofd van het Chileense leger staat en uit dien hoofde nog behoorlijk lastig kan zijn. is het gezin vastbesloten in Chili opmeuw te beginnen. Dank zij de steun van de Neder landers die dit mogelijk maakten, met gebruik van de hier door ak- ties geworven geldmiddelen, met andere woorden: met de taxi. 'Ak tie Taxi' is afgelopen, de aktie met de taxi in Chili kan beginnen. Als op 24 september a s. Alfonso, Ber naditte en hun kinderen naar Chili vertrekken zijn de bestuurders van de stichting, alsmede de werkgroepleden, blij dat de klus geklaard is. Het vervolg is dan aan Alfonso die het taxibedrijfje ten behoeve van zijn gezin en met groot enthousiasme zal starten. Het ga ze goed. De Stichting Terugkeer Chileense Ballingen zal nu eerst gas terugne men. Na alle inspanningen volgt er een penode van rust Wie weet hoe lang? Er zijn nog meer ballin gen uit Chili in Nederland, ook in Amersfoort. Wanneer zij een be roep doen op de stichting zal het aktievoeren weer beginnen. Dan ook zal Alfonso ons al hebben la ten weten hoe het ze vergaat in San Bernardo Uiteraard zullen we u dat laten weten. De Stichting Terugkeer Chileense Ballingen dankt iedereen die op welke manier dan ook heeft mee gewerkt aan de Aktie Taxi. Alle gevers mogen weten dat Alfonso en zijn gezin hen zeer erkentelijk is Daaraan zal hij nog menigmaal terugdenken wanneer hij m zijn taxi zijn ritten uitvoert. LEUSDEN - De 13e fietstoertocht Midden Nederland start zaterdag 1 september bij cafe restaurant de Hakhorst in Leusden. Er zijn dne tochten uitgezet door een deel van de Veluwe en de Utrechtse Heuvel rug. De te njden afstanden zijn res pectievelijk 40, 85 en 150 km. Elke deelnemer ontvangt na afloop een herrinnenngsmedaille. Wie aan de fietshappening mee wil doen, kan zich laten inschnjven bij de familie Meeuwsen, tel. 033- 942617. De inschrijfgelden bedra gen 4,- voor de 40 km. en 7,- voor de 85 en 150 km. Inschnjven op 1 september aan de start is 2 gulden duurder. LEUSDEN - Twee auto's hebben afgelopen vnjdagochtend behoor lijke schade opgelopen tijdens een aanrijding op de kruising Hessen- weg/Horsterweg. Een bestuurder werd verblind door de zon, waar door hij de auto uit Achterveld niet heeft zien naderen. LEUSDEN - De politie van Leusden heeft maandagmiddag een per soon aangehouden in het bosper ceel Treekerweg/Doornseweg. De vijftigjarige M.W.H.R. werd door de politie gezocht wegens diefstal len en schennis van de eerbaar heid. Er wordt een onderzoek inge steld. LEUDEN/AMERSFOORT - De poli tie in Amersfoort heeft twee Amersfoorters van 19 en 20 jaar aangehouden, die onder meer twee inbraken in Leusden hebben bekend. Het gaat om diefstal van goederen uit het reisbureau Holi day Feeling en bij de fysiothera peut aan de Korte Geer. Er wordt nog ondrzocht of de twee Amers foorters betrokken zijn bij enkele andere inbraken in Leusden. LEUSDEN - Op de parkeerplaats van Albert's Corner aan de Dode- weg is woensdagavond omstreeks 18.00 uur ingebroken in een auto van een mwoner uit Alblasserdam. Er werd een ruitje ingeslagen en de kofferbak werd opengebroken. Uit de auto verdwenen 2 camera's en een zoomlens, die een gezamelijke waarde hadden van 1000,- LEUSDEN - Een potloodventer is afgelopen vrijdagavond om tien uur gesignaleerd op de Groene Zoom in Leusden. Een mevrouw vluchtte naar huis en waarschuwde de politie. Die arriveerden echter te laat en troffen memand meer aan. Utrecht/Leusden - Bij vonnis van het arrondissementsrechtbank te Utrecht is het volgende faillisse- ment - na intrekking van surséance van betaling- uitgesproken: Data- audio-commuiucation-systemen Nederland b.v. en tevens DAC- Systemen Nederland, statutair ge vestigd te Leusden, feitelijk geves tigd te Zeist. (net wat je wilt) schmincken, we hebben een heel groot bellen- blaasbad en er zijn nog meer an dere spelletjes met water. Uiter aard worden de kinderen hierbij vies en nat (hoewel ze na afloop schoongespoten zullen worden) denken we dat het het makkelijk ste is als ze een zwembroek aan hebben en een handdoek in een plastic zak mét naam meenemen. Als het weer een beetje te koud is hebben we een alternatief pro gramma achter de hand. Tijd: 1245-14.30 uur, kosten: leden 2,niet-leden 3,-. Woensdag is de hele dag gereser veerd voor een echte Indianen- middag. Deze dag zal helemaal in het teken staan van het wilde wes ten. Iedereen zal als een echte in diaan geschnunckt worden, we gaan echte hoofdtooien maken, ie dereen mag ponynjden, met echte pony's!!! We bakken echte indianenbroodjes, maken totem palen waar we omheen mdianen- dansen kunnen doen, en natuur lijk maken we ook echte vredes pijpen. Alle kinderen die india- nenkleren hebben mogen die na tuurlijk aantrekken, en als je een wigwam hebt. zet er dan je naam op en neem hem mee, dan maken we een wigwamdorp. Heb je nog dozen voor onze totempalen, neem die dan ook mee! Tijd. 10.30-14.30 uur. Kosten: leden ƒ3,- en niet-leden 4,- Donderdagmorgen gaan we net als vong jaar van hele grote kar tonnen een mini-bouwdorp ma ken. Deze dozen moeten natuur lijk wel eerst omgebouwd worden en versierd, ramen en deuren ko men er niet vanzelf in! Tijd: 10.30- 12.00 uur. Kosten, leden 2.- en met-leden ƒ3,-. Zoals alle dagen kunnen kinderen die 's middags ook blijven bij ons overblijven, wel zelf brood en dnnken (met naam) meebrengen Donderdagmiddag draaien we een echte familiefilm: Pippi in Ta- katukaland. Deze Nederlands ge sproken film is voor alle leeftijden heel leuk. en velen zullen zich Pippi van vroeger nog herinneren. Tijd: 12.45-14.30 uur. Kosten leden ƒ2,-; met-leden ƒ3,- Daarna onze grote ballonnenwedstrijd. Ie dereen mag voor 1,-een ballon oplaten en de verst gekomen bal lon krijgt een mooie prijs Tijd: 14 30-15.00 uur. Voorverkoop toegangskaarten maandag 27 augustus van 19.00- 20.00 uur, in het Blij'hof-gebouw, Lisidunalaan 2, Leusden. Kosten voor een 3-dagen-kaart: leden ƒ8,-; niet-leden 13,-. Leden krijgen alleen korting op vertoon van de lidmaatschapskaart. Overblijven is gratis, en bij ie dere aktiviteit krijgen alle kinde ren een beker limonade en iets lekkers daarbij. Inlichtingen: tel. 944951,946593,845844. LEUSDEN - Het viaduct aan de Heiligenberger- weg, tussen Leusden en Amersfoort, krijgt een nieuw deklaag. Het is noodzakelijk voor deze werkzaamheden de Heili- genbergerweg tussen de A28 en de Ringweg Ran denbroek in Amersfoort af te sluiten. Van 14-17 augustus is het viaduct onbereikbaar voor automobilisten. Voor verkeer tussen Amers foort en Leusden wordt een omleiding aangege ven over de Gasthuislaan, Amhemseweg en de Lockhorsterweg. Deze omweg geldt niet voor fietsers. Vrachtverkeer zwaarder dan zes ton moet gebruik maken van de route via de Amhemseweg en de Maanweg (Leusden-zuid). Ook de bewoners van per celen langs het afgesloten stuk Heiligenbergerweg kunnen geen gebruik ma ken van het wegdek. Zij moeten hun auto voor de afsluiting parkeren en het laatste stuk lopen. LEUSDEN - Vanaf deze week is de voorverkoop gestart voor het Pudding popfestival 1990. In een grote feesttent bij jonge rencentrum De Geut vindt 1 september het festival plaats. Het programma ziet er als volgt uit: het festival wordt geopend door The Body, de nieuwe band van Amersfoorter Kees de Bie, daarna komt de Amster damse gitaarband 1 At tentat. De avond wordt ge start met blues en soul. Magic Frankie and the Blues Disease en Sue onaioner ana the Soul Train. Het hoogtepunt komt ongetwijfeld later op de avond met een optre den van Angela and the Rude en Herman Brood and his Wild Romance. De Puddingpoptent is dit jaar ruim anderhalf maal zo groot. Gezien de grote opkomst in 1989 wordt het kaarten kopen in de voor verkoop sterk aangera den. Voorverkoop-adressen: Café The Wish aan de Zwarte weg, Cafetaria De Boogschutter aan de Prin ses Irenelaan in Leusden- Zuid. Tijdens de voorver koop betaalt men twaalf gulden en vijftig cent, op de avond zelf aan de kas sa vijftien gulden.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 3