/owboys en indianen >evolken Dalton-City Pitbull knalt dwars door ruit en grijpt bezorger Postkantoor jubileert Van dobbers, haakjes en dode vis Huizen leeggehaald Bouwdorp in het teken van het Wilde Westen Deze week in de Leusder Krant Hond aangereden KEISTAD B.V. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden woensdag 15 augustus 1990 - 22e jaargang no. 16 Trekkerbehendigheid Voetbaltoernooi Konijntje in De Wetering j^Cro c< LEUSDEN - De vissers staren naar de dobber of er niets gebeurd is. Het water van het Valleikanaal stroomt kabbelend voort en geeft geen geheimen meer bloot. De massale vissterfte van vorige week maakt op de vissers geen indruk meer. 'Vissen doe ik voor mijn lol en dan denk ik niet aan dooie brasems. Trouwens ik heb hier niet gezeten vorige week, dus ik heb van die hele ellende niets mee gekregen. Maar er blijven nog genoeg over om aan de haak te slaan De visser tuurt naar zijn dobber en beschouwt het gesprek als beëindigd. Meer vissers reageren op deze manier. De wereld draait door en regenbuien zijn nodig voor het land van de boeren. Natuurlijk blijft het zonde, maar een ramp is het niet. 'Ik eet nooit vissen die ik hier vang, ik kijk wel uit", zegt een van de weinige hengelaarsters. Het Valleikanaal wordt niet bepaald als schoon viswater ervaren. De vissers zitten hier allemaal voor de lol, voor de sport. Er is een enkeling, die de vis meeneemt, maar de meesten beleven al vol doende bevrediging door de baars, voorn of brasem aan de haak te slaan, het dier te bevrijden en weer in het water terug te gooien. Het water is gepacht door Hengelsportvereniging Amersfoort. „Het is een schadepost voor de hengelsport, "zegt de heer Smulders van de hengelsportvereniging Amersfoort in een reactie op de vissterfte in het Leusdense Valleikanaal. „Er blijft wel visaanvoer van de Barneveldse Beek, maar de dood van de vissen bij Veenendaal merk je wel"De heer Smulders vindt het aantal vissen wat de dood heeft gevonden in het Valleikanaal nog meevallen in verhouding tot de aantallen die er bij Veenendaal boven kwamen drijven. „In het Valleikanaal heb ik er maar enkele honderden kunnen ontdekken. Die kwamen hier voorbij gedreven. De heer Smulders kan zich herinneren dat er vaker massale vissterf te is voorgekomen. „Bij de melkfabriek in Woudenberg ging toen iets mis, zo'n acht jaar geleden. Dat was toen ook een flinke ramp voor de vissers. De visstand heeft zich toen wel snel weer hersteld. De Hengelsportvereniging Amersfoort heeft toen enkele duizenden vissen opnieuw uitgezet in het kanaal.De vereniging zet regelmatig vissen uit in het water. „Er moet dan wel geld voor zijn. De financiën zijn de laatste twee jaar sterk achteruit gegaan. Dat is te wijten aan het dalende ledental. De interesse van de mensen is anders komen te liggen." ten voor een tienrittenkaart bedra gen vijf gulden. De kaart is uitslui tend te koop op maandag 20 au gustus, in combinatie met de aan schaf van een deelnemerskaart. Deelnemerskaarten kunnen maan dag 20 augustus tussen 10.00 uur en 16.00 uur worden aangeschaft (kosten: 12,50) bij jongerencen trum De Geut aan de Zwarteweg 29. 1SDEN - Het Bouwdorp, het grote zomervakantiefestijn voor Leusdense jeugd, zal dit jaar van 21 tot en met 25 augustus tden gehouden op het terrein van jongerencentrum De Geut de Zwarteweg 29. Het thema van dit jaar is het Wilde sten. Het bouwdorp zal voor die gelegenheid daarom dan worden omgedoopt tot Dalton City*. poorten van het bouwdorp i dinsdag 21 augustus om 10.00 open, waarna alle Leusdense boys en indianen tussen 6 en 12 welkom zijn in Dalton City. De held Lucky Luke zal persoon- ie boevenbroeders Dalton uit >tad veriagen, om de stad be woonbaar te maken voor de Leus dense jeugd. Tot en met zaterdag 25 augustus is er dan een groots opgezet programma, die het bouw dorp tot een succes moeten maken. In verband met de wat minder centraal gelegen lokatie, zal er tij dens het bouwdorp een speciale busdienst van kracht zijn. Met een tweetal mini-busjes kunnen kinde ren, die geen ander middel van vervoer hebben, van een viertal plaatsen in de gemeente worden gebracht en gehaald. De haltes zijn voor die gelegenheid geïnstalleerd bij de Woelige Hoek in Leusden- Zuid, de speelplaats op de Kupers- singel, de speelplaats op de Bene- dictijnenhove en cafetaria Jaccd op de Lepelaar. De bussen vertrekken 's morgens tussen half tien en tien uur en keren rond vier uur weer op genoemde plaatsen terug (vrijdags later en wel rond acht uur). De kos- KRANT Tijdens de bouwdorpweek ver schijnt dagelijks de Dalton-City Ga- zette, een krant met nieuwtjes en wetenswaardigheden over zaken rond het reilen en zeilen van Dal ton-City. Deelnemers aan het bouwdorp kunnen m dit medium hun bijdragen kwijt. De organisatie van het bouw dorp zit nog om een aantal vnjwilh- LEUSDEN Bewoners van een huis aan de Doornseweg wacht een nare thuiskomst van vakan tie; onbekenden hebben de wo ning maandagavond ontdaan van waardevolle spullen. Er werden drie video-recorders, een stereo toren, een video-camera en een draagbare telefoon weggeno men. De totale schade wordt ge raamd op 18.000,-. De inbrekers kwamen met grof geweld de wo ning binnen en haalden het hele huis overhoop. De inbraak moet tussen 19.00 uur en 24.00 uur zijn gepleegd. Bij een inbraak in een woning aan de Heetvelderweg werden vi- deo-apparatuur, een cd-speler en ziverwerk ontvreemd. De schade is onbekend. De inbraak moet maan dagavond tussen 19.30 uur en 22.00 uur zijn gepleegd. De hele woning werd nauwgezet aan een onder zoek onderworpen. Inbrekers hebben dit weekein de hun slag geslagen in een gara gebedrijf aan de Zwarteweg. De ongenode gasten kwamen de zaak binnen door een ruit in te slaan. De buit bestond uit dne autoradio's en een hoeveelheid sigaretten. Uit een auto, die geparkeerd stond bij het AC-restaurant aan de Doornseweg, is zondag een tas ge stolen. De waarde van de ont vreemde goederen bedraagt naar schatting 700,-. De inbraak moet tussen 11.30 uur en 12.50 uur zijn gepleegd. Een schade van circa ƒ3.500,- was de negatieve balans van een auto-inbraak op Libel. Onbeken den namen uit het geparkeerde voertuig een radio/cassetterecor der, een herenjas, een paraplu, een aktentas en een rekenmachine mee. De inbraak, die maandag werd ontdekt, is wellicht al een paar dagen eerder gepleegd. Afke Does dwaalt vaak over de heide. Niet alleen, want Afke wordt vergezeld door haar schapen en haar honden. Afke doet straks examen pag. 5 De rust bij Kamp Waterloo keert terug. De omwonenden wachten op de gemeente. De omheining is binnen, maar nu nog de straatverhch- ting. pag. 3 Ton van Heugten leeft tussen de motoren. Vroeger actief als motor coureur, tegenwoordig meer in de luwte. Toch weet hij nog steeds alles van het blok en de races Pag. 7 vervolg op pag 3 LEUSDEN - De 15-jarige kranten bezorger Richard Greving is vrij dagmiddag op de Tolboomstraat gegrepen door een pitbull-ter riër. Het dier, dat alleen thuis was, vloog dwars door de ruit van de voordeur en beet de jongen in z*n kuit. Een buurvrouw bevrijd de na enige tijd de jongen uit zijn benarde positie en slaagde er in de hond te kalmeren. Greving heeft zich met forse bijtwonden in zijn onderbeen in het zieken huis moeten laten behandelen. „Het was een verschrikkelijke ervaring", vertelt Richard Greving, terwijl hij thuis noodgedwongen enkele dagen rust houdt om het gekwetste lichaamsdeel te laten genezen. „Ik schrok me rot. Ineens kwam dat beest dwars door de voordeur heen en pakte me. Door de schok ben ik gevallen, maar de hond bleef me vasthouden. Ik heb daarna heel hard geschreeuwd, tot er mensen kwamen. Dat duurde nog even, omdat het door de vakanties heel erg rustig was in de straat. Uiteindelijk heeft een buur vrouw gereageerd en de hond on der controle gekregen." In het ziekenhuis zijn de wonden aan het been van de jeugdige Leus- denaar behandeld. De grootste wond is gehecht. De reactie van de pitbull kwam voor velen onverwacht. Het dier De 15-jarige Richard Greving: „Het was verschrikkelijk. Ik ben me rot geschrokken. Ik denk met dat ik die wijk ooit nog eens loop. stond niet als agressief bekend. Richard Greving deed de kran tenwijk voor het eerst. Hij nam de wijk voor twee dagen over van een vriend. Greving: „Toen het gebeur de had ik pas twee kranten be zorgd. Dat was ook wel voldoende. Ik denk niet dat ik deze wijk nog eens zal willen doen." pkrant ^iiiiiiiiiiiiiiii mi iiiii iii iii ii ii ii iiii minimum iiii iiiii m ii ii ii mi iiiii iii iiiii iii hiimg ACHTERVELD - Zaterdag 25 augustus worden er trekker- behendigheidswedstrijden gehouden in Achterveld. De wedstrijden worden dit jaar voor de negende maal georga niseerd door Katholieke Plat telands Jongeren Achterveld. Er wordt gestreden om de wis selbeker, die vorig jaar in han den is gekomen van Wim van den Tweel. De festiviteiten vin den plaats op het manegeter rein De Greef, op 't Jannendorp 1. Een ieder kan zich opgeven voor deze wedstrijden tot 18 augustus bij Ossendrijver, te lefoon 1297. Voor de kleintjes tot en met veertien jaar zal er een minitrekkerbehendig- heidswedstrijd worden gehou den. De strijd start om 10 uur en zal tot ongeveer 16 uur duren. De prijsuitreiking vindt 's avonds plaats bij café Voorburg. ?illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll(lllllllllllllllllllilllllllllimillHlllirr Kinderen van asielzoekers vieren vakantie in Den Treek. Groeps leidster Corrien Jansen vertelt en laat zien. pag. 3 In het open tennistoernooi van De Eemelaar strijden Achterveldse finalisten om de eer, de beker en de bloemen pag. 7 Panorama Lisiduna brengt handbalfanaat Johan Bleuel langs de lijn en in beeld. 'Handbal heb ik leren kennen door mijn zoon' pag. 6 ACHTERVELD - Het postkantoor m Achterveld viert dit jaar het 75-jang bestaan. Op 1 december is het precies driekwart eeuw geleden dat het kerkdorp een eigen postagentschap kreeg. In februari vorig jaar nog verhuisde het postkantoor naar een nieuwe behuizing aan de Hessenweg. Was het kantoor eerder in het pand van de Valleiwinkel (ook bekend als de Weikoop) gevestigd, in 1989 werd een naburig pand tot kantoor verbouwd. Vanuit de bevolking zijn er imtiatieven om het jubileum met onopgemerkt voorbij te laten gaan. Zo wil men fondsen werven om een viering mogehjk te maken. Tevens wordt de bevolking opgeroepen anekdotes, historische gegegevens, fotomateriaal en dergelijke te verzamelen. Ook worden er vrijwilligers gevraagd om hand- en spandiensten te verlenen bij de organisatie van de jubileumfestiviteiten. Financiële bijdragen kunnen worden gestort op giro 405022, ten name van J.M. Schouten, (één van de initatiefnemers tot de jubileumviering), onder vermelding van '75 jaar postkantoor'. Andere bijdragen kunnen gemteresseerden eveneens kwijt bij Jan Schouten, Hessenweg 317 in Achterveld. Op de foto het vernieuwde postkantoor aan de Hessenweg bij de feestelijke opening m februari van het vorig jaar. Op de voorgrond beheerder Tergauw, die al 13 jaar de scepter over het agentschap zwaait AMERSFOORT - Het eerste elftal van Voetbalvereniging Hoogland speelt donderdag 16 en zaterdag 18 augustus een toernooL De wed strijden worden gespeeld op het sportpark Langenoord in Hoog land. De voorwedstrijden worden op donderdag 16 augustus ge speeld. Quick Amersfoort speelt om 18.30 uur tegen Sparta Nijkerk. Om 20.15 uur is de wedstrijd Hoog land tegen Scherpenzeel. Op de finaledag, zaterdag 18 augustus, wordt een wedstnjd gespeeld tus sen het Veronicaelftal en een elftal samengesteld uit prominenten en middenstanders uit het dorp. LEUSDEN - Op de Asschatterweg, ter hoogte van de afslag met de Lapeerseweg, kwam een automo bilist maandagavond omstreeks kwart voor twaalf, onzacht in aanra king met een overstekende hond. De auto liep een fikse deuk op, maar de hond bleef ogenschijnlijk ongedeerd. MITSUBISHI DEALER Hageweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 PITBULL ...„door 't been 't bot zien!"...

Leusder Krant | 1990 | | pagina 1