Overdag tennissen en's avonds iets leuks doen /ielerprofs aan de start in erde Ronde van Amersfoort ernationaal jeugdtennistoernooi Lookhorst in de regen van start ïstad 8 september gastheer van WK-gangers Programma Zomerschaak VOETBAL tie 1 t> ik iwe i ten Met Vie eer j al t It ienc •be ia, n istel 3 Wf cht( m )EN - Spectaculair met een helicopter die op de tennis- landde, een toespraak van burgemeester Panis en het van vlaggen werd de opening van het internationale tennistoernooi in Leusden verricht. Tennisvereniging jockhorst organiseert dit jaar voor de zesde keer een lationaal jeugdtennistoernooi. Deze keer zijn er naast 86 rlandse deelnemers ook 12 Engelsen, 7 Tsjechen en 3 ie spelers, die ondergebracht zijn in Leusdense gastgezin elopen zondag dromden de mers aan het jeugdtoernooi ouders de kantine van Lock- binnen. Nieuwsgierig keken id bij wie ze in huis zouden jven of wie ze in huis zouden Na emg gezoek had elk ezin z'n gasten gevonden en voorzitter Ab Noordkamp »en welkom. Hij benadrukte toespraak: „Ik hoop dat dit oernooi wordt waann jullie lleen aan punten en winnen n, maar ook goed en plezie- sportvrienden met elkaar Maandagochtend, de eerste dag van het toernooi druppelden de spelers het clubhuis binnen en diruppelde de regen op de tennis banen. In het clubhuis zorgde een straatmuziekbandje met typische Hollandse hoempa-muziek voor wat gezelligheid. Tussen de buien door holde groundsman Wim Rut ten met enkele helpers de baan op om met grote sponzen het water van het gravel te halen en op die manier de banen bespeelbaar te maken. Burgemeester Parus van Leusden kwam om de officiële opening te verichten: „Dit is voor mij een speciale gebeurtenis want ik heb een bijzondere herinnering aan deze baan waar ik nu op sta. Dne jaar geleden was de opening van het internationale jeugdtennis toernooi mijn eerste officiële optre den voor de gemeente Leusden." Terwijl Panis alle deelnemers een sportieve week toe wenste en zijn hoop voor redelijk weer uit sprak, begon het ook weer te rege nen. In de vlaggenmasten op het terrein werden, onder begeleiding van trompetgeschal, de vlaggen van de deelnemende landen gehe sen. Om de opening een spectacu lair tintje te geven cirkelde er op dat moment een helicopter boven het terrein rond. Deze verkleinde zijn cirkels en kwam steeds lager vliegen om uiteindelijk te landen op één van de tennisbanen. Bij deze manoevre waaide er zoveel gravel op dat alle omstanders het gravel tussen hun tanden en in hun schoenen terug konden vinden. Uit de helicopter kwam een mand Per helicopter worden de vlaggen van de deelnemende landen aange voerd. Bepaald een spectaculaire binnenkomer. Wat het tennissen betreft, zijn alle deelnemers voor het enkel- en dubbelspel ingedeeld in leeftijds groepen en poules. Alleen de eer ste twee van een poule gaan door naar het hoofdschema. „Degene die met tot dat hoofdschema door gedrongen zijn hoeven met met hun armen over elkaar te zitten, zij spelen dan mee in het gemengd dubbelspel. We proberen elke deelnemer twee wedstrijden per dag te laten spelen. Voor die dub bel partijen zoeken wij trouwens de partners uit. Op die manier kunnen we een goede en een iets minder goede speler koppelen. We hus selen daarbij ook alle nationalitei ten door elkaar zodat iedereen met elkaar kennis maakt", aldus Mark van Dijk. De wedstrijdleiding beschikt niet over een alternatief slecht weer programma. Mark van Dijk: „Er is geen geld om een tennishal af te huren, we kunnen tijdens re genbuien wat kaarten, sjoelen of video's afspelen maar daar houd je mensen geen hele week mee be zig. Gelukkig zijn de weersvooruit- zichtehn voor de komende dagen gunstig." De groundsman en zijn helpers hadden de banen na de regen van de ochtend al weer zo ver opge knapt dat vroeg in de middag de eerste wedstrijden geheel volgens schenma gespeeld konden wor den. Dit betekende voor veel deel nemers pas echt de opening en de start van het toernooi. Michaela du Pon ige sport die hier mogehjk leek was waterballet. waarin een spandoek zat met de tekst: „Welkom bij het ITJ Look horst 1990" met de deelnemende landen en de bijbehorende vlag gen erop getekend. Tijdens het toernooi zal dit spandoek het Lock- horst-terrem sieren. Mark van Dijk, die samen met Mannka Bosboom, Jasmijn Wagenaar, Arnoud Knoop en Jeroen Blansjaar de wedstrijd leiding vormt, vertelde: „Het is nog al bijzonder dat die helicopter op de baan kon landen. Normaal ge sproken mogen helicopters met zo laag vliegen en zeker niet landen. We hadden dan ook speciale toe stemming van de burgemeester nodig om dit mogehjk te maken." LEUKE WEEK Bij het internationale jeugdten nistoernooi gaat het er vooral om, om met elkaar een leuke week te hebben. Jasmijn Wagenaar om schrijft het toernooi als: „Overdag gezellig tennissen en 's avonds nog iets leuks leuks met elkaar doen." Enkele programmapunten voor het avondgebeuren zijn: Bowlen, spuitvoetbal met medewerking van de Leusdense brandweer, een krachtmeting met een rodeostier, een barbecue en natuurlijk een dis co-avond. RSFOORT - De vierde internationale profronde van ■sfoort wordt op zaterdag 8 september verreden. Zowel nde profwielrenners als junioren en amateurs komen naar rsfoort om aan de wielerronde mee te doen. De renners sn en finishen op de Amhemseweg. De afstand, die de ren af moeten leggen, is 60 kilometer, terwijl de amateurs troepsrenners 80 kilometer rijden. Stichting Wielerronde foort organiseert de grote wedstrijd voor de vierde Eerdere jaren is gebleken t een groot spektakel kan n. Dat is mede te danken aan de komst van grote namen naar Amersfoort. Vong jaar wisten bij voorbeeld Gert-Jan Theunisse, Re- né Beuker en Jean-Paul van Poppel het erepodium te bereiken. De meeste wielerrondes in Ne derland hebben te maken met een verminderde belangstelling vooi de wedstrijden van het pubhek. De organisaties moeten er alles voor doen om de wedstrijden niet van de kalender te doen verdwijnen. De penningmeester van de Stich ting Wielerronde Amersfoort, Gert-Jan Nederend, is echter van mening dat dit m Amersfoort niet het geval is. „Vong jaar was er volgens de pohtie 25.000 man pu bhek aanwezig, een aardig aantal. Wij hebben wel het voordeel dat de ronde samenvalt met de keis- tadfeesten. Er is dan al veel pubhek in Amersfoort. Dat trekt 's middags dan naar de profronde toe. Veel mensen van buiten Amersfoort zijn in de stad te vinden." BREUKINK „Net als vorig jaar proberen we grote namen te knjgen. Het is op dit moment nog niet bekend wie er beschikbaar is. Wij hebben onze hoop op Erik Breukink gevestigd. Dat zal pas een week voor de WK definitief bekend zijn. Er is name lijk altijd nog kans op blessures," aldus Gert-Jan Nederend. De wiel renners krijgen een bedrag als startgeld. Bovendien is er per ron de en premie te verdienen. „Dat is een stimulans voor de renners tij dens de wedstrijd om de vaart er een beetje in te houden." „Welke profs er worden uitge nodigd. is sterk afhankelijk van de Tour de France, van de WK en van ons budget." Dat zegt de voorzitter van het organisatie-conuté, Roel den Daas. „Dat zijn de graadme ters, wie wel of niet pubhek gaan aantrekken. Het gaat daarbij vooral om Nederlandse renners. Lievelin getjes van het pubhek zijn er bijna met meer, zoals Zoetemelk en de Kneet dat waren. Dan moet nog bhjken welke renners op onze da tum beschikbaar zijn. Helaas valt Gert-Jan Theunisse ook al af. Met een bepaald budget en een ver langlijstje begint het telefoneren en nog eens telefoneren. Zo wordt het uiteindelijke peleton samenge steld." De man, die als makelaar tussen de beroepsrenners en de organi satie van de wedstrijd instaat, is Geme van Gerwen. Hij moet de profs contrakteren. Van Gerwen was zelf ooit beroepsrenner, maar nu is hij in dienst van de Stichting Bevordering Beroepswielrensport (SBB). Van Gerwen: „Het is boeien de, maar niet altijd dankbare funk- tie. Het organisatie-comité zit voortdurend op je nek. Er moeten, vaak met een krap budget, zoveel mogehjk namen aan de start ver schijnen, maar dat is niet altijd mo gehjk." Van Gerwen kent alle renners, dat is ook de reden dat hij bij alle koersen aanwezig is. „Na het teke nen van de kontrakten houdt mijn werk niet op. Tijdens een koers is het soms nodig om te bemiddelen. Ook rechtstreeks contact met de organisatie is erg belangrijk. De profronde van Amersfoort is nog één van de weinige profcriteriums boven de grote rivieren en die moet er wel blijven." SPONSORS Het prachtige, maar moeilijke parcours in de binnenstad is ge heel gratis voor het pubhek. Het Om de banen van Lockhorst zover m concrne te krijgen, dat er ook daadwerkelijk van een tennistoernooi sprake kon zijn, moest er keihard gewerkt worden. van het publiek', Joop Zoetemelk deed in 1987 mee aan de n Amersfoon. budget van de organisatie moet dan ook met sponsors bijelkaar worden gebracht. Voorzitter Roel van Daas vindt dat geen eenvoudi ge taak. „Er gaat veelal geruime tijd overheen voordat een sponsor overtuigd is. Gelukkig zijn er ook bedrijven, die vinden dat de prof ronde bij Amersfoort hoort." „Bedrijven sponsoren met alleen uit reklame-oogpunt, maar ook vanuit enthousiasme voor de wie lersport. Sponsors moeten we koesteren," aldus Roel den Daas. De geldschieters worden dan ook uitgenodigd om deze dag van top sport in een vip-wagen mee te ma ken. Mensen, die op een andere ma nier helpen om het wielercritenum mogehjk te maken, zijn de Dienst- groep Verkeer van de gemeente politie en de gemeentereiniging Amersfoort. Volgens Roel den Daas maken deze mensen samen met de sponsors, leden en bestuur van de Amersfoortse Ren- en Tour club 'De Pedaalridders' de ronde mogehjk. Marit Roelfsema De rennners wachten in spanning op het stanschot. Archieffoto van het deelnemersveld uit 1989. 10.45 uur: Reklame-Kara- vaan 11.15 uur: Junioren (60 km) 12.45 uur: Reklame-Kara- vaan 13.15 uur: Amateurs (80 km) 15.15 uur Reklame-Kara- vaan 15.45 uur Beroepsrenners (80 km) 17.45 uur: Huldiging be roepsrenners LEUSDEN - In de zomercom petitie van de Schaakver eniging Leusden viel afgelo pen donderdag een verras sende uitslag te noteren, die mogehjk van beshssende in vloed is op de vraag bij wie de titel terecht komt. Favoriet Carel Vos kon namelijk on danks het voordeel van de witte stukken niets van bete kenis doen tegen de sohde spelende Dick Wilhgenburg. Toen hij probeerde taktische complicaties te scheppen ging hij zelf in de fout. Wilh genburg combineerde een witte loper van het bord en won vervolgens op zijn ge mak. Hierdoor speelt Carel Vos plotsehng geen rol van betekenis meer in de strijd om de zomertitel. André Rietveld sloeg deze gang van zaken met genoe gen gade. Hij is nu bijna zeker van tenminste een gedeelde eerste plaats. Bijna was dat echter ook nog misgelopen, want in zijn partij tegen G. Nij- hof zag het er in de eerste fase helemaal niet zo goed voor hem uit. Maar uiteindelijk wist hij zelfs nog het volle punt bin nen te halen, zodat hij nu met de mooie score van 6 uit 7 de komende vier weken kan af wachten of er nog iemand langszij komt. Dat kunnen er overigens nog maar een paar zijn; Van Kampen, Van Baar- dewijk en Stienen kunnen ook nog op 6 uit 7 komen ter wijl De Rijke (die nog maar twee partijen heeft gespeeld) nog met 6 uit 6 de beker zou kunnen wegkapen Uitslagen: Vos - Wilhgenburg 0-1 Rietveld - G. Nijhof 1-0 Gemts - Stienen 0-1 Van Dalen - Uneken 0-1 Boemaars - Moed remise Halkes - Valkenburg 1-0 Zijlstra - Wisman 1-0 Veenendaal - Van Ooik remise Aghalani - Bayat 1-0 K. Modin - Verschuur 1-0 De stand op kop: 1 Rietveld 2 Vos 3 Uneken 4. Van Kampen 5 Wilhgenburg 6 Van Baardewijk Stienen 8. Halkes 9. Veenendaal 10. G. Nijhof 6 uit 7 4.5 uit 6 4,5 uit 7 4 uit 5 4 uit 6 3 uit 4 3 uit 4 3 uit 5 3 uit 6 2.5 uit 4 ZATERDAG 25-8 Woudenberg 1 - Roda 1 14.30 Woudenberg 2 - Roda 2 1200 SDVB 5 - Roda 4 13.30 SDVB6-Roda5 13.30 Roda 6-SDVB 7 13.30 Roda 7-SDVB 8 13.30 DINSDAG 28-8 WOENSDAG 22-8 Roda2-IJsselmeervogels4 19.00 Roda2-Advendo2 Roda4-WTJ4 Roda 8-Roda 9 19.00 19.00 19.00

Leusder Krant | 1990 | | pagina 7