I Puddingpop '90 viert het eerste ustrum met topper Herman Brood Panorama Lisiduna IS leusden krant v. Programma Puddingpop „Het stonk hier dat het een lust was" id ir rff WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1990 kijk op kunst EUSDEN - Voor de vijfde keer in successie is jongerencentrum Geut zaterdag 1 september het decor voor het Puddingpop- stival. Zes regionale en landelijk bekende groepen zullen die g het podium in de voor de gelegenheid sterk vergrootte tent De Geut bevolken. Het klapstuk vormt ongetwijfeld het itreden van Herman Brood and his Wild Romance, waarïnee iddingpop 1990 zal worden besloten. )e eerste lustrumviering van jdmgpop zal vermoedelijk ook teen de laatste zijn op de huidi- lokatie. Het onderkomen van jongerencentrum aan de Zwar- reg verkeert in deplorabele at en de gemeente is momenteel uk bezig de bouw van een meuw sgerencentrum voor te bereiden, de komst van het nieuwe cen- i zal vermoedelijk ook voor ddingpop een nieuwe lokatie zocht moeten worden. Het eerste lustrum gaat gepaard een forse schaalvergroting, jodzakelijk geworden door de ■ote publieke belangstelling in I. Zo heeft de organisatie een nt laten aanrukken, die liefst an- rhalf keer zo groot is als die van afgelopen jaren. Bovendien zal tent met meer op de gebruikelij ke plaats vemjzen. Vanwege ruimteproblemen zal het podium nu worden opgericht op het wei land tussen De Geut en de Bankgi rocentrale. Op de plaats waar vori ge jaren de tent stond, zal nu een groot terras worden aangelegd. Puddingpop 1990 begint zater dag om 14.00 uur, wanneer de tent opengaat. Om 15.00 treedt de eer ste band, The Bodie, op. Amers- foorter Kees 'Soundmixshow' van de Bie, alias Joe Fopper, presen teert bij die gelegenheid zijn nieu we band. Om 16.30 uur is het de beurt aan L'Attentat, een aan het beruchte Claw Boys Claw verwan te band. Vervolgens treden op: Ma gie Frankie and the Blues Disease, Sue Chaloner and her Soul Train en Angela (ex-Dolly Dots) and the Rude. Herman Brood moet daarna >tus =denvergadermg DA "USDEN - De provinciale plannen or grootschalige woningbouw in regio Amersfoort, waaronder usden, zullen onderwerp van ipgaande gesprekken zijn tij- ns een extra ledenvergadering n het CDA. Naar aanleiding van i beraad zal het CDA het defini- ve fractiestandpunt innemen. De speciale ledenvergadering maandag 3 september worden (houden in de kleine zaal van lorthal De Korf. wangerschaps- ymnastiek IUSDEN - In een cursus van tien sen wil het Kruiswerk Leusden/ :hterveld aanstaande moeders rtrouwd maken met zwanger- hapsgymnastiek. De cursus, die jensdag 12 september van start at, is speciaal bedoeld voor ouwen die in de maanden no- mber, december en januari oeten bevallen. De cursus wordt gegeven m jkgebouw De Heelkom, Walter in Amersfoortstraat 36 m Achter- ld. De cursus is gratis voor leden n het Kruiswerk. Aanmelden kan (gelijks van 8.30 uur tot 10.00 uur, lefoon: 03425 - 2588 of tijdens het ireekuur van de wijkverpleeg- indige op maandag, woensdag vnjdag van 13.00 uur tot 13.30 u, telefoon: 03425 - 1333. Voor leer informatie kunnen belang enenden bellen met Anja Buurma, lefoon: 03495 - 36159. loedafname-avond CHTERVELD - De EHBO-vereni- ng in Achterveld houdt dinsdag september in Ons Gebouw, Hes- inweg 214, een bloedafname- rond. Bloeddonoren tussen 18 en jaar worden opgeroepen die avond bloed af te staan. De avond begint om 19.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Cursus 'afslanken' LEUSDEN - Het Kruiswerk Leus den/Achterveld start begin okto ber met een cursus 'Goed gewicht'. De cursus is bedoeld om zwaarlijvi- gen bewust te maken van hun eet patronen. om daarmee het overge wicht structureel te lijf te kunnen gaan. De cursus wordt gegeven door een wijkverpleegkundige en een dietiste. De cursus omvat zeven lessen, die op dinsdagavond van 20.00 uurtot 22.00 uur worden gegeven. De cursus start dinsdag 2 oktober. Plaats van handeling is het Kruisge- bouw aan de Roo van Aldewerelt- laan 13 in Leusden-Zuid. Deelne mers dienen lid te zijn van het Kruiswerk. De cursus kost een tientje. Belangstellenden kunnen voor meer informatie op werkdagen bellen met 948875 (van 9.00 uur tot 12.30 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur). Aanmeldingen dienen voor 14 september binnen te zijn. Oud papier DWS ACHTERVELD - De Achterveldse muziekvereniging DWS houdt za terdag 1 september een oud pa pieractie. Daartoe zal die dag op het Groot Achteveldplein een con tainer staan opgesteld. Mensen die het oud papier met zelf kunnen brengen, kunnen con tact opnemen met de vereniging onder nummer 03425 - 1833 (E. Tol boom). Het papier wordt dan opge haald, mits de aanmelding vrijdags voor 19.00 uur binnen is. Inwoners van Stoutenburg kunnen het oud papier brengen bij W. Wouters, Hessenweg 95 in Stoutenburg. het klapstuk vormen van Pudding pop '90. Zijn optreden staat ge pland voor 23.30 uur. THE BODIE Puddingpop '90 wordt geopend door The Bodie, waarin Amers- foorter Kees van de Bie de centrale figuur is. Van de Bie verwierf zich de afgelopen jaren landelijke be kendheid door zijn optreden in de Soundmixshow van Hennie Huis man, waarin Van de Bie met een fantastische cover van Joe Cockers 'With a litte help from my friends' moeiteloos doordrong tot de lan delijke finale. Amersfoort en om geving waren op dat moment al langer op de hoogte van de zang kwaliteiten van de kroegbaas uit het drukbezochte café Zeezicht, die onder meer met de hardrock band 'Eucalypta' zijn reputatie ves tigde. Voorafgaand aan het succes volle televisie-optreden bij Hennie Huisman maakte Van de Bie Amersfoort al onveilig als Joe Fop per, waarin hij samen met begelei dingsband The Fabulous Five re pertoire van Joe Cocker coverde. In die hoedanigheid trad Van de Bie ook al eerder op tijdens Pud dingpop en stal toen de harten van het aanwezige publiek. Met The Bodie is Van de Bie recentelijk meuwe wegen ingesla gen. Samen met onder meer lead- gitarist Raymond van Lier, met Van de Bie destijds het hart van 'Euca lypta', is de Amersfoorter meer de richting van de heavy funk opge gaan. Op het repertoire staan on der meer covers van de Red Hot Chilipeppers en 24-7-Spyz. Ook ei gen composities staan echter op het programma. The Bodie bestaat uit: Raymond van Lier (gitaar, zang), Chris Punt (drums), Ai^en Michels (bas) en Kees van de Bie (zang). L'ATTENTAT De naam van L'Attentat wordt in publikaties nogal eens in verband gebracht met de voor Puddingpop vertrouwde naam Claw Boys Claw. Vreemd is dat met omdat beide bands zijn ontstaan uit de Amster damse band The Suspenders. Zan ger Allard Jolles drumde nog gerui me tijd bij Claw Boys Claw, voordat hij zich volledig ging toeleggen op zijn carrière bij L'Attentat. Herman Brood, de absolute uitsmijter van Puddingpop '90. L'Attentat maakt op Amerikaan se leest geschoeide rockmuziek, maar met een vleugje Amsterdam se humor, zoals de band het zelf uitdrukt. Muziek van Status Quo, ZZ Top en The Rolling Stones vormt een belangrijke inspiratiebron voor de band. Maar ook eigen werk staat op het repertoire. Vong jaar verraste de groep de talnjke bezoekers op het Waterpopfestival met een wervelend live-optreden. De band bestaat uit: Tex Youn ger (drums). Dan Ackerman (gi taar), James D. Casaliru (bas), Al Jones (zang), L.J. Wiegerdick (gi taar). MAGIC FRANKIE Het avondprogramma van Pud dingpop 1990 wordt geopend door de bluesformatie van Magie Fran kie and the Blues disease, een band die momenteel op bluesgebied tot één van de toonaangevende groe pen op dat gebied in Nederland wordt gerekend. Blues, dat al sinds de start van Puddingpop een vast onderdeel is van de programme ring, staat momenteel weer volop in de belangstelling. John Lee Hooker, B.B. King en andere blues-grootheden scoorden re centelijk, al dan niet in samenwer king met artiesten als Bonnie Raitt, Santana en U2, wereldhits. Magie Frankie maakte in Neder land furore door optredens als 'special guest' bij B.B. King en Ray Charles. Magic Frankie is vooral beïnvloed door Chicago-bluesar- üesten als Muddy Waters. De muziek valt vooral op door het authentieke stemgeluid en de messcherpe soli van Magie Fran kie. Magie Frankie bestaat uit: Ma gie Frankie (zang, gitaar, mondhar monica), Coen van de Bergh (drums), Frank van Heteren (drums) en Carel de Neeve (bas). SUE CHALONER Na het succesvolle optreden van de Amersfoortse soul-formatie Joe- ri Gagann, vong jaar, heeft de or ganisatie van Puddingpop ook dit jaar een soul-act naar Leusden we ten te halen. De uit Engeland af komstige, maar in Nederland resi derende Sue Chaloner. zal in de - --/V:; The Bodie, de nieuwe groep van Amersfoorter Kees van de Bie. programmering van Puddingpop het soul-element voor haar reke ning nemen. Net als bij de blues, is ook de publieke belangstelling voor de soul het laatste jaar storm achtig gegroeid. Gezien haar re putatie, moet Sue Chaloner in staat worden geacht tijdens het Pud dingpopfestival die belangstelling verder aan te wakkeren. Chaloner draait al heel wat jaar tjes mee in het Nederlandse pop- circuit. Zo was ze ooit één van de hoofdrolspelers in de Nederlandse versie van de hippie-musical 'Hair' en v/as ze de vrouwelijke helft van het duo 'Spooky and Sue', dat in de jaren zeventig diverse hits scoorde Sue Chaloner and her Soul Train maakt muziek, dat zich laat verge lijken met het repertoire van de vroege Chaka Kahn (m haar Ru- fus-tijd) en de huidige Aretha Franklin. Tijdens eerdere optre dens verwierf Sue Chaloner zich de bijnaam 'De Nederlandse Tina Tur ner'. Ook over de landsgrenzen heen is de naam van de band in middels gevestigd. De laatste single van de groep kon inmiddels een aantal keren op de Nederland se televisie worden bewonderd. Sue Chaloner and her Soul Train bestaat uit: Sue Chaloner (zang), Orlando Milan (bas), Ene White (gitaar), Marceline Vishnudatt (keyboards), Koert Nuyten (drums), Wendel Monsson (achter- grondzang), Van de Heuvel (syn thesizers) en Delfos (altsaxofoon). ANGELA Met de komst van Angela and the Rude naar Puddingpop lijkt een traditie in ere te zijn hersteld. Im mers, tijdens de eerste twee editi- ties van het popfestival was de voorlaatste plaats steeds inge ruimd voor een meidengroep en zangeres Angela Groothuizen maakte eens deel uit van Neer- lands populairste meidengroep The Dolly Dots. De schijn bednegt echter, want Angela and the Rude heeft niets uit te staan met een mei dengroep. Integendeel, hier is sprake van één van de meest veel belovende Nederlandse bands van 1990. Stevige melodieuze rock, op Amerikaanse leest geschoeid, wordt gebracht door een gezel schap dat zijn sporen m de muziek reeds ruimschoots verdiend heeft. Zangeres Angela Groothuizen debuteerde m de hardrockband 'The Howling Hurricanes'. Van 1979 tot eind 1988 scoorde ze aan de lopende band hits met The Dolly Dots. Het afgelopen jaar was ze actief in de cabaretgroep 'Purper'. Angela Groothuizen produceer de ooit de eerste elpee van Roberto Jacketti en deed dat samen met Ruud Mulder. De samenwerking met Mulder, die mede-opnehter was van de Amsterdamse funk- band 'Spargo', is m Angela en the Rude hersteld. Angela and the Rude is inmiddels een begrip ge worden in de Nederlandse pops- cene, na een succesvol single-de buut. Materiaal van de eerste CD 'Young Souls'zal ongetwijfeld cen traal staan tijdens het optreden van de band op Puddingpop 1990. Angela and the Rude bestaat uit: Angela Groothuizen (zang), Ruud Mulder (gitaar), Tjeerd van Zanen (gitaar), Hans Eykenaar (drums), Remko Deyl (bas) en Pieter de Bruin (piano, keyboards) HERMAN BROOD Na vier eerdere mislukte pogin gen, is de organisatie van Pudding- pop er dit jaar in geslaagd Herman Brood naar Leusden te halen om de editie van 1990 af te sluiten. Daar mee beklimt één van de meest kleurrijke muzikanten uit de Ne derlandse pophistorie, die hij voor een deel zelf heeft meegeschre ven, het podium in Leusden. Brood scoorde voor het eerst landelijke bekendheid als pianist in de legendarische Drentse rythm blues-formatie 'Cuby and the Blizzards', waar hij samen met on der meer Eelco Gelling (ex-Golden Eamng) en Harry Muskee een op vallende verschijning was op de Nederlandse podia. Nadat de pu bliciteit rond zijn persoon wat was geluwd en Cuby- muzikanten in an dere bands als Sweet d'Buster (Herman Deinum, Hans Lafaille), The Golden Earring (Eelco Gelling) en de Harry Muskee Gang (Harry Muskee) furore maakten, sloeg Brood keihard terug met zijn Wild Romance. Samen onder meer met stergitarist Danny Lademacher scoorden elpee's als Street, Sphntz en het live-dubbelalbum 'Cha-cha' enorm. De hit 'Saturday Night' staat inmiddels als een pop-klassieker te boek. Maar terwijl Herman Brood aan de vooravond leek te staan van een glansrijke, ook ïnter- natioanle carrière, en met stunts als een huwelijk met de Duitse Nina Hagen de ogen van de pers op zich gencht wist, liet een echte door braak op zich wachten. Nog één keer kwam Herman Brood terug, via de toen zeer populaire Hennie Vnenten (Doe Maar), met wie hij de hit 'Als je wint, heb je vrienden' scoorde. Inmiddels lijkt Brood een meuw dieptepunt in zijn gnllige loopbaan te hebben overwonnen en is de weg terug naar de bekendheid weer gevonden. Tegenwoordig oogst Brood niet alleen als muzi kant. maar ook als dichter en schil der waardering en roem. Herman Brood and the Wild Ro mance bestaat uit: Herman Brood (keyboards, zang), David HollesteÜe (gitaar, zang). Roy Bakker (drums, zang) en Ivo Severijns (bas, zang). VOORVERKOOP De voorverkoop, die inmiddels in volle gang is, duurt nog tot 31 augustus. Tot die tijd zijn kaarten verkrijgbaar bij: café The Wish, Zwarteweg 3 Leusden-Centrum; cafetaria De Boogschutter, Prinses Irenelaan 15, Leusden-Zuid; Mu ziek Staffhorst, Hellestraat 11-15, Amersfoort; VW, Stationsplein 28, Amerfsoort. Kaarten kosten 12,50 in de voorverkoop. Aan de kassa op de dag zelf betalen bezoekers een rijksdaalder meer. Voor meer informatie over het Puddingpopfestival kunnen be langstellenden contact opnemen met Frits Ringers, telefoon: 944915 of 946848. 14.00 uur Zaal en tent open 15.00 uur: The Bodie 16.30 uur: L'Attentat 18.15 uur: Magie Frankie and the Blues Disease 20.00 uur Sue Chaloner and her Soul Train 21.30 uur Angela and the Rude 23.30 uur Herman Brood and the Wild Romance KPO-bijeenkomst LEUSDEN - De afdeling Leusden van de Katholieke Plattelandsvrou wenorganisatie (KPO) opent het meuwe seizoen met een bijeen komst over het thema 'Leefbaar heid op het platteland'. Dat thema zal als een rode draad door het meuwe verenigingsjaar lopen. Ge durende het meuwe vereruginsg- jaar zullen leden van de KPO. sa men met verschillenden deskundi gen, zich buigen over meuwe ont wikkelingen in de samenleving op het platteland. De eerste avond wordt dinsdag 4 september gehouden in De Kom aan de Hamersveldseweg. De aan vang is 20.00 uur. Koor jubileert LEUSDEN - Het Leusdens mannen koor De Valleizangers viert m het meuwe seizoen het eerste lustrum. Het vijfjarige koor zal ui april 1991 ter gelegenheid daarvan een lu strumconcert verzorgen. Daar naast zullen er het gehele jubi leumjaar extra activiteiten worden ontplooid. Het repertoire van het koor vaneert van klassieke man nenkoorzang tot werk uit Ameri kaanse musicals. het koor repeteert eike donder dagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur m basisschool De Groenhorst m Groenhouten. Belangstellenden of potentièle nieuwe leden zijn wel kom op een oefenavond. Voor mer informatie kunnen geïnteresseer den bellen met secretaris Joop Keur: 946239. EHBO-cursus LEUSDEN - De afdeling Hamers- veld van de EHBO-verenigmg start donderdag 13 september met een rueuwe EHBO-cursus. De cursus beslaat zestien lessen, die elk twee uur duren. De lessen worden gege ven in basisschool De Heerd aan de Berkelwijk 33. De kosten bedragen 115,-. Belangstellenden kunnen zich donderdag 6 september van 19.30 uur tot 20.30 uur in De Heerd laten inschrijven voor de meuwe cursus. Volkdansen LEUSDEN - De dansschool van de Leusdense Ilona van den Burg start woensdag 5 en donderdag 6 sep tember met cursussen 'Volksdan sen'. Zo zijn er cursussen voor be ginners. gevorderden, kinderen, tieners, volwassenen en 40-plus- sers. De lessen worden gegeven in De Blijhof aan de Lisidunalaan 2. Belangstellenden kunnen voor meer informatie terecht bij Uona van den Burg, telefoon: 942252 Ouders van kleuters LEUSDEN - Het Kruiswerk Leus den/Achterveld start begin okto ber met een aantal gespreksavon- den voor ouders van peuters en kleuters, de cursus beslaat vijf maandagavonden van 20.00 uur tot 22.00 uur. Tijdens de gespreks- avonden zullen opvoedingsmoei lijkheden met kinderen in de leef tijd van anderhalf tot vier jaar cen traal staan. De cursus, die een tientje kost, wordt gegeven m het wijkgebouw 'Leusden-Zuid' aan de Roo van Al- dewereltlaan 13 en gaat alleen door als er minimaal tien deelnemers kunnen worden ingeschreven. Be langstellenden kunnen zich telefo nisch opgeven onder nummer: 948875 (alleen op werkdagen van 9.00 uur tot 12.30 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur). Naam: Joop Kramer Beroep: Electriciën Bekend van: Biljartclub BV'75 Favoriete plek: „De oprijlaan van huize De Boom" „Ik heb speciale herinneringen aan deze plek in Leusden, omdat ik hier feitehjk de eerste schreden zette op de bodem van mijn nieuwe woonplaats Het was in 1959 dat mijn vrouw en ik naar een huis gmgen zoeken. Maar in Woudenberg, waar ik geboren en getogen ben, konden we niets vinden. Daarom viel ons oog op het toenmahge Hamersveld, waar al wel wat nieuws gebouwd werd. En zo kwam het dat ik op goeie dag samen met m'n verkering achter op de fiets, via dit laantje over het landgoed De Boom en de Hamersveldseweg m'n nieuwe woonplaats binnenreed." Eigenlijk had ik liever gezien dat de foto andersom gemaakt was, met het doorkijkje naar de Hamersveldseweg. Dan zag je al die boerderijen, net als wij toen. Dat kon alleen niet, omdat er gewerkt wordt aan het toegangshek naar De Boom. Maar die boerderijen was ook het eerste wat wij van Leusden zagen. En die stonden toen nog allemaal met de kont naar de weg. En achter die boerderijen lagen allemaal mesthopen, zodat het hier stonk dat het een lust was. Het eerste wat mijn vrouw dan ook zei was 'in dat stuikgat wil ik niet wonen!' Gelukkig dacht ze daar later anders over. „We zijn terecht gekomen in de Ansfhduslaan, in éen van de allereerste uitbreidingsplannen van Leusden. Ik heb Leusden in de jaren die volgden ook gestaag zien groeien. Ondanks het feit dat ik uit een dorp kom en Hamersveld aanvankehjk ook een dorp was, heb ik er helemaal geen problemen mee gehad dat de gemeente zo groot werd. Integendeel, ik vond het leuk, allemaal nieuwe mensen. „Ik heb me hier altijd met het sportleven bezig gehouden. In het begin was ik zeer actief bij de voetbalvereniging. Ik heb daar nog een aantal jaren voor vast achter de bar gestaan en de jeugdafdeling helpen opzetten. Later werd de club me te groot en ben ik bij de biljartclub terecht gekomen. Dat bevalt me nog steeds erg goed. „De groei van Leusden heb ik aan den hjve ondervonden m de tijd dat ik bij Coen van de Berg heb gewerkt. In die tijd heb ik als electriciën ook de modernisatie bijvoorbeeld van de landbouw meege maakt. Dan moesten we bij boeren stroom aanleggen voorde electrische melkmachines en de boilers, die toen in zwang raakten. Als het nodig was en het zo uitkwam metselden we overigens ook wel een muurtje. We voelen ons nog steeds erg thuis in Leusden. Ondanks alle kritiek die er geweest is op het bestuur, denk ik dat men enn geslaagd is van Leusden een mooie gemeente te maken. Schitterende fietspaden en mooie huizen. En kijk eens wat men van de Smoussesteeg, het tegenwoordige Cohenpad heeft gemaakt. Dat is toch uruek, dat je zo rustig van de ene kant van Leusden naar de andere kan fietsen. Nee, ik woon hier met plezier en hoop hier ook met plezier dood te gaan. Al hoop ik dat dat nog even zal duren. i

Leusder Krant | 1990 | | pagina 5