Leusdenaren domineren internationaal jeugd tennistoernooi LTV Lookhorst Van Dijk is derde Rietveld kampioen schaken JSport kort Sport kort Sol Toertocht RODA'46 - SEC Jeu de boule Overwinning honkballers R0DA (ZON.) 2 IN DE KNVB R0DA 2 -JSV 3 Toegang gratis. Klaverjassen Bowlen Coopertest i I Badmintonners en zaalvoet- bailers van de Sport Organisa- tie Lisidunahof (Sol) beginnen 4 september met het nieuwe seizoen. Gemt Jansma en Jan I van de Hammen zullen de sporters in sportzaal 'De I Meent' begeleiden. Over deze I lokatie van de Sol worden echter nog besprekmgen ge voerd met de gemeente. De Sol wil een vaste plek om hun sporten te beoefenen. LEUSDEN - De halve marathon van Leersum werd afgelopen zaterdag onder extreem zware omstandig heden gelopen. Door de hoge tem peratuur werd het een ware slijtage slag voor de deelnemers. Brand van Dijk, de klassementsaanvoer der, en Rob de Vnes waren beiden snel gestart, maar na de eerste ron de van 10,5 kilometer moesten zij het al opgeven. Hans van Dijk, die zijn krachten goed had verdeeld, snelde naar een derde plaats in een tijd van 1.16.28. Hij toont hiermee aan dat zijn vorm voor de halve marathon van Amersfoort en de marathon van Essen is gegroeid. Door zijn prestatie klom Van Dijk, lid van Altis, in het Heuvelrug circuitklassement op naar een der de plaats achter Brand van Dijk en clubgenoot Jaap Rijlaarsdam. De Leusdenaar Kees Versluis eindig de bij de Veteranen in een tijd van 1.29.00 op een negenendertigste plaats in een deelnemersveld van tweehonderd vijftig atleten. LEUSDEN - De meuwe zomerkam- pioen van de Schaakvereniging Leusden heet André Rietveld. In de achtste ronde van de zomercom petitie vielen de vier overgebleven concurrenten allemaal af. Leo de Rijke kan door zijn afwezigheid van afgelopen donderdag nu nog hooguit vijf punten verzamelen en was dus de eerste van de vier waarmee Rietveld geen rekening mee hoefde te houden. De tweede, die afviel, was Enzo van Kampen, na een nederlaag te gen Carel Vos. Net als de voor gaande ronde schakelde Dick Wil- ligenburg vervolgens weer een kanshebber uit, ditmaal Rene Stie- nen. Stienen had een overwinning nodig om in de race te blijven, maar (advertentie) ZATERDAG 1 SEPTEMBER bekerwedstrijd AANVANG 14.30 UUR Wedstrijdbal aangeboden door: Dansstudio Jan en Nettie de Vries, Amersfoort, tel. 033-724725. WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1990 ftJSDEN - Hans Bosboom en Birgitte Schoemaker, beide van [V Lookhorst, hebben in de hoogste leeftijdscategorie van het temationale jeugd tennistoernooi de titels voor zich opgeëist. [V Lookhorst organiseerde het evenement dit jaar voor de sde keer. Afgelopen zondag eindigde het toernooi met het ,eien van alle finalepartijen en het strijken van de vlaggen de deelnemende landen. ïoncentratie tijdens éen van de talloze tenmspartijen. WENNEN mociii helemaal niet mopperen over de uiteindelijke remise. Willi- genburg overzag namelijk kort voor het einde de mogelijkheid af te wikkelen naar een gewonnen pionneneindspel. Niettemin mag hij tevreden terugblikken op zijn score van 4.5 uit 7, tegen gemid deld sterke tegenstanders. De laatste die toen nog kansen had om naast Rietveld te komen was Jan van Baardewijk, die het moest opnemen tegen Leusdens oudste actieve clubschaker, de heer Halkes. Deze 81-jarige vete raan is de laatste tijd weer uitste kend m vorm. Zijn agressieve, maar strategisch verantwoorde, spel kan ook zeer sterke tegenstanders m grote problemen brengen Nu be sliste hij met een fraaie overwin ning de zomercompetitie. Daarbij houdt hij intussen zelf nog uitzicht op de derde plaats. André Rietveld bracht zelf de avond door met een vriendschap pelijke mini-match tegen Bert Une- ken, die ook al uitgespeeld was. In deze vier partijen kwam de kers verse zomerkampioen er met aan te pas, maar de 4-0 nederlaag kon de vreugde om het behaalde kam pioenschap met drukken. uitslagen: Vos - Van Kampen 1-0, Willigen- burg - Stienen remise, Halkes - Van Baardewijk 1-0, Van Dalen - Boe- maars 0-1, G. Nijhof - Aghalani 1-0, Boogaard - Moed 0-1, J. Nijhof - Zijlstra 0-1, Elschot - Wisman 1-0, Gerrits - Valkenburg 1-0, Bayat - Verschuur 0-1. De start van de fiets- en auto- I tocht is zondag 2 september in Achterveld op het plein 'Groot Achterveld'. Fietsers starten tussen 11.00 en 12.00 uur. Au to's kunnen om 12.30 uur ver trekken. De kosten zijn voor leden f7.50, niet-leden f 10,- en kinderen tot 12 jaar betalen f3,-. Opgeven voor 31 augustus bij H. van Middelaar, 03425- 1762. leu de boulesclub 'De Hak- horst' speelt zondag 2 septem ber het tripletten-toernooi. De wedstrijden beginnen 's mor gens om 10.15 uur. Er hebben ach al verscheidene tnplettes opgegeven, zodat het toernooi ut ieder geval doorgaat. spuitvoetbal in samenwerking met de Leusdense brandweer, de bar becue en de disco toen ook op het programma. Die leuke randactivi teiten was één van de redenen dat ik er nog een keer bij wilde zijn. We hopen trouwens Lockhorst een keer uit te kunnen nodigen voor een soortgelijk toernooi bij ons m Engeland", aldus Mark Bullock. Geen van de Tsjechoslo waakse gasten sprak Engels. Mana Rutten, zelf van oorsprong Tsjechische fungeerde tijdens de toernooiweek als tolk: „Vooral in het begin van de week was het nodig om veel uit te leggen om problemen te voorko men." Volgens de Tsjechische be geleiders Vladimir Mensik en Josef Pruch is het belangrijkste verschil tussen de Nederlandse en de Tsje chische spelers het verschil in mo gelijkheden dat ze hebben: „In Tsjechoslowalaje zijn er bijvoor beeld helemaal geen overdekte banen. De Tsjechische kinderen zijn dus met in staat het hele jaar door te trainen. Verder is onze in druk dat dat het mveau van de Tsje chische spelers gelijkmatiger ver deeld is. Hier heb je een groep goede en een groep slechte spe lers." Volgens de begeleiders was het feit dat geen van hen Engels sprak geen belemmering binnen de gastgezinnnen: „We hebben met handen en voeten geprobeerd te praten en hebben een geweldi ge tijd gehad. Misschien was het voor de gastouders soms moeilijk, maar wij zijn hier ontzettend ont vangen. We hebben Amsterdam bezocht en sommige gastkinderen hebben in bijzijn van hun gastou ders zelfs voor het eerst de zee gezien!" Aan het eind van de middag werd nadat alle finales waren ge speeld en de prijzen waren uitge reikt, het internationale jeugdtoer- nooi afgesloten. Jan Tijmensen: Er waren dit toernooi naast deel nemers van LTV lockhorst en spe lers uit Zeeland en limburg ook 12 Engelse, 3 Franse en 7 Tsjechische deelnemers. Volgens de Engelse begeleider Mark Bullock is er geen echt verschil tussen de Nederland se en Engelse spelers: „Het is wel zo dat wij thuis op gras of op een verharde baan spelen; dat zijn snelle banen. De Engelse spelers moesten dan ook erg wennen aan de veel langzamer gravelbanen." Het is met de eerste keer dat een delegatie van de Engelse Stowmar- ket tennisclub meedoet aan het in ternationale jeugdtennistoemooi op LTV Lockhorst. „Acht jaar en zes jaar geleden heeft er ook een groep van onze club meegedaan. den de afgelopen week de wed strijdleiding. Zij waren er voor ver antwoordelijk dat alle wedstrijden in de drie wedstnjdcategonen op tijd en goed verliepen. Jeroen Blansjaar: „Maar alle lof gaat mt naar Jan Tijmensen, die samen met de technische commissie dit toer nooi georganiseerd heeft. Wij heb ben als wedstrijd commissie alleen deze week alles geregeld." Tijdens het toernooi zijn de spelers, als ze zelf niet moesten spelen scheids rechter geweest bij andere partij en. Jasmijn Wagenaar: „Op die mannier voorkom je moeilijkheden en ruzies op de baan en behoud je de gezelligheid; het doel van ons toernooi." Het contact tussen de spelers die de hele week in eikaars gezel schap verkeerden groeide volgens Mark van Dijk met de dag „Elke dag kwamen de mensen weer meer bij elkaar, de groepen inte greerden. Zelfs m de jongste leef tijdscategorie maakten de spelers van verschillende nationaliteiten op allerlei manieren contact met elkaar." Volgens Marinka Bos boom waren er geen noemens waardige problemen: „Er was één twaalf-jang meisje uit Limburg dat heimwee kreeg. Zij is dan ook op woensdag naar huis gegaan." Ook Jeroen Blansjaar vond dat de week gesmeerd liep: „Het leuke was dat ondanks de verschillende speel- sterktes die er soms in een poule waren, de deelnemers tochj een aardig partijtje tennis wisten te spelen en leuk met elkaar omgin gen." WISSELBEKER Halverwege de finaledag werd het toernooi onderbroken voor de uitreiking van de Theo van Dijk wisselbeker. Op deze manier wil het bestuur de herinnering levend houden aan Theo van Dijk de vong jaar overleden ïnitatiefnemer en or ganisator van de voorgaande edi ties van het internationale jeugd- toernooi. De beker zal op elk inter nationaal jeugdtoernooi uitgereikt worden aan een persoon die zich in hoge mate heeft mgezet voor het toernooi. Voorzitter Ab Noord kamp zei: „Het is ons een groot Werper Jacques Knopt van de Red Caps neemt de slagman van Blue Soeks onder vuur. Catcher Edww Verdonk wacht de actie van zijn werper gespannen af. genoegen de wisselbeker voor de eerste keer te mogen overhandi gen aan Jasmijn Wagenaar, voor haar positieve uitstraling op en rond de baan en het enthousiasme en de betrokkenheid waarmee ze zich deze week heeft mgezet." Jasmijn Wagenaar kwam enigs zins overrompeld haar beker in ontvangst nemen. Na afloop vertel de ze: „Ik wist hier helemaal niets van, ik wist dat er een beker uitge reikt ging worden, maar ik dacht dat die voor één van de deelne mende clubs zou zijn. Ik stond dan ook rustig te wachten en dacht dit moet even gebeuren en zo gaan we verder met de finales, toen ik op eens m'n naam hoorde!" Internationaal jeugdtoernooi van Lockhorst was zeer geslaagd. LEUSDEN - De honkballers van The Red Caps nit Leusden start ten in de thniswedstijd tegen The Bine Soeks uit Veenendaal direct sterk. De onverwachte eindstand was 9-1. Andre Hakvoort kwam met een honkslag op 'een' en Ray mond Mennen deelde de eerste mentale tik uit. De bal verdween ver over de outfielders heen, goed voor drie honken. Daarop kon drie maal worden gescoord. Op de werpheuvel stond werper Jacques Knopf te domineren. Na twee innings had hij al vijf keer dne slag gegooid. The Red Caps bleven ondertussen goed slaan. Honksla- gen van achtereenvolgens Eddy de Lely, Jacques Knopf, Andre Hak voort en Eli Blom zorgden voor een 6-0 tussenstand. In de derde inrung kwam de werper van The Red Caps nog Ik heb zelf beide keren als speler deelgenomen en ik heb het toer nooi zelfs een keer gewonnen! Het toernooi van dit jaar lijkt veel op de toernooien die ik heb meege maakt. Zo stonden bijvoorbeeld het Hans Bosboom ondervond in zijn lalepartij niet veel tegenstand ui Martijn bij de Vaate uit Zee- nd. die hij versloeg met 6-2 6-1. )e finale ging inderdaad vnj mak- ïbjk maar in de kwart- en halve iale tegen Willem du Pon en Den- s de Jong heb ik het wel moeilij- er gehad", aldus Hans Bosboom, lok Birgitte Schoemaker won haar lalepartij heel makelijk. Zij ver- oeg de Tsjechische Lenka Bn- lakova met 6-0 6-1. In haar andere 2 utijen stuitte Schoemaker even- lin op veel tegenstand. „Dat was )k niet de reden dat ik meedeed. vond het leuk een gezellige eek te hebben, bovendien is dit et laatste toernooi dat ik dit jaar m )eel. Ik vertrek vanavond voor en jaar naar Brussel, waar ik au- I tir word. Ik vond dit wel een ooie afsluiting", aldus Birgitte :hoemaker. Jasmijn Wagenaar, Mark van ijk, Marinka Bosboom, Arnoud loop en Jeroen Blansjaar vorm- even in de proDiemen, doordat vier honkslagen op nj twee Veenen- daalse punten opleverde. Toch wist Knopf de inning zelf te beéin- digen, door de bal dne maal flit send langs de slagman te gooien, gedurende de laatste twee slag- beurten scoorden beide teams nog enkele malen, maar de strijd was al gestreden. Nadat de Leusdense werper voor de twaalfde maal dne slag had gegooid, vond de scheids rechter het voldoende. Catcher Edwin Verdonk viel in deze wedstnjd in positieve zin op. Hij verving de vaste catcher Nick Vulpen. Tevens werd er nu goed geslagen; acht honkslagen in vijf slagbeurten. Afgelopen zaterdag konden The Red Caps tegen BSCU uit Utrecht met weer voor een stunt zorgen. BSCU was duidelijk een maatje te groot en won met 12-6. Werper Eli Blom werd gelijk goed geraakt. Ondanks drie keer drie slag in de eerste inning, werd er toch dne keer gescoord. Knopf kon als eni ge tegenscoren. Na een drie honk slag werd hij door Andre Hakvoort bmnen getikt. In de volgende in ning werd er vier maal gescoord door de goed slaande Utrechters. Gilbert Anderson kon na vier wijd het tweede punt scoren. De stand was echter toen al 7-2. Gedu rende de derde, vierde en vijfde inning wisten beide teams de thuis plaat schoon te houden. Daarna kwam nog wat vuurwerk van de ploegen. BSCU scoorde vier keer door enkele prima honkslagen en twee veldfouten. De Leusdenaren scoorden ook nog vier keer. Dit kwam met name door twee dne-honkslagen van respectievelijk Knopf en Mennen. De einduitslag was 12-6. Daarmee blijft Utrecht aan kop met de Knic kerbockers. Voor The Red Caps valt geen ereplaats meer te beha len. De Leusdenaren staan mo menteel op de vijfde plaats in het klassement. Zondag 2 september wordt de laatste wedstrijd van het seizoen gespeeld tegen The Fal cons mt Lelystad. „Het internationale jeugdtoernooi is bijna afgelopen. Jullie zijn een week lang met elkaar opgetrokken en je zult wel gemerkt hebben dat dit toernooi niet bedoeld was om veel punten voor een ranglijst te veroveren of om duizenden gul dens te winnen. De hoofdprijs in dit toernooi was gezelligheid en spor tiviteit. Als jullie een beetje van die prijs hebben meegenomen is het toernooi voor ons geslaagd." Hier na werden de vlaggen van de deel nemende landen gestreken en kwam er een emde aan het zesde internationale jeugdtoernooi van LTV Lockhorst UITSLAGEN Er werd gespeeld in drie leeftijds groepen. Spelen van 12 en 13 jaar, spelers van 14 en 15 jaar en spelen van 16 tot 19 jaar. Singles JE1 Hans Bosboom - Marujn bij de Vaate 6-26-1 JE2 Maurice Maas - Vaclav Kulakovsky 2-61-6 JE3 Jan Duba - Armando Probert 6-4 6-4 MEI Birgitte Schoemaker - Lenka Brichakova 6-06-1 ME2 Mireille Drenth - Annemarie Bruynzeel 6-0 6-4 ME3JitkeJoanisova-NadiaMaas 4-6 7-S 5-7 Dubbelspel JD1 Barton/Du Pon - De Jong Blansjaar 6-15-74-6 JD2 Veenma/Rijnders - Vulakovsky/ Engelbert 3-6 4-6 JD3 Mertl/Rijnders - Duba/ Van Elteren 6-4 6-3 MD1 De Hooge/King - Beaumont/ Beckers 6-15-74-6 MD2 Bruyrizeel/Wisman - de Jong/ Bell 6-46-1 MD3 Drenth/Raaymaakers - Maas/ schepers 2-6 2-6 Gemengd dubbel GDI V.d. Hoek/Thiessen - Bell/ Paules 6-2 6-1 GD2 Moluuer/Veen Engelbert/ Bell 1-67-63-6 GD3 Scholten/V d. Kolk - Coffin/ Peperkamp 1-66-31-6 lillllllllllillllililllllliliiiiiiiiiililiiiiiiiililillllllllll (advertentie) ZONDAG 2 SEPTEMBER AANVANG 11.30 UUR Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll In de nacht van 7 op 8 septem ber houdt de Amersfoortse Klaverjasclub Schothorst een marathon voor individuele spelers in wijkcentrum De Trefhorst. De wedstrijd start vrijdagavond om 20.00 uur en duurt tot zaterdag acht uur. In lichtingen bij J. Dix, telefoon 805114. Het wekelijkse bowlinguurtje begint op donderdag 6 sep tember om 14.00 uur in De Korf te Leusden. Er kunnen nog en kele vrouwen meedoen. De kosten zijn vijf gulden per per soon. De Amersfoorste club AV Triathlon organiseert iedere eerste dinsdag van de maand de Coopertest. De eerste keer dat men mee kan doen aan deze 12-minuten-loop is 4 sep tember. De warming-up wordt onder deskundige leiding om 19.30 uur gestart op de atle tiekbaan aan de Hamseweg in de Amersfoortse wijk Schot horst.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 9