in Nico Romeyn zoekt naar nieuwe balans bij Roda-za. SVA gaat met nieuwe trainer volgend seizoen Roda (zondag) gemotiveerd onder trainer Teus Kommer leusiler krant VOETBAL Roda zaterdag WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1990 Kijk - dat is nou de grote kracht van SVA in Achterveld!' Achterveld Selectie: Gerard van de Bedum, Gerard van de Breemer, Harrie van Dalen, Jos van Dalen, Erik Hak, Jerry Houtveen, Erik de Jong, Corno Kok, Peter van Mid delaar, Fred van de Pol, Peter van Ruitenbeek, Henk Rijnsoe ver, Jeroen Tolboom, Rob de Vet te, Henk Voorburg, Wim Vos, Gerbrand van Zandbrink. ACHTERVELD - 'SVA moet blijven wat de club altijd is geweest: een vxiendenploeg. Mensen, die het goed met elkaar kunnen vinden en zich bij onze vereniging thuis voelen. En dan is het eigenlijk niet zo erg belangrijk in welke klasse je uitkomt, alhoewel we natuurlijk wel zullen proberen kampioen te wor den en daarna automatisch hogerop te komen'. Nuchtere woorden van SVA-voorzitter Cor van Marwijk. Hij is de man, die als geboren en getogen Achtervelder niet alleen de spreekbuis is van zijn voetbalclub, waarmee hij als het ware is vergroeid, maar tegelijkertijd de gevoelens vertolkt van die specifieke, in elk opzicht zo sterk verbonden leefgemeenschap van Achtervelders binnen de uitgestrekte gemeente Leusden. Voorzitter Cor van Marwijk laat niet na het duidelijk te onderstrepen als hij zegt: *We willen niet promoveren ten koste van alles. Bij sommige andere clubs mag dat dan wel het geval zijn, wij van SVA zijn van mening dat we in de eerste plaats een vriendenclub willen blijven. We blijven liever in de tweede klasse van de afdeling spelen dan dat we van buiten ad mensen gaan aantrekken, zoals dat elders wel duidèlijk het geval is.' En hij vervolgt: 'Er is bij SVA sprake van verbondenheid met de vereniging, van clubtrouw dus. Als een speler uit Achterveld verhuist, naar Leusden bijvoorbeeld, zal hij toch bij SVA blij ven voetballen. Dat zie je vrijwel nergens bij andere verenigin gen'. EERSTE VEREISTE De Sportvereniging Achterveld beschikt m het komend seizoen over een nieuwe oefenmeester. De hamer van vong jaar Cor Hoogland gestopt en heeft inmiddels plaats gemaakt voor Dick Mulder uit Lun- 'eren. Deze was aanvankelijk trai ner van het tweede elftal en is aan het einde van het vorige seizoen gedurende de laatste drie maan den hoofdtrainer geworden van Lunteren, dat uitkomt in de eerste klasse van de KNVB. Voorzitter Van Marwijk is tevreden met de komst van Mulder. 'We hebben Dick Mulder ook duidelijk gemaakt wat we willen en toen hij ons van zijn kant vroeg wat Achterveldse voetballers starten de competitie met goede moed wij wilden geantwoord dat we met willen promoveren ten koste van alles. We hebben gezegd dat we een vriendenploeg zijn en dat wil len blijven. Daarom willen we ook geen spelers van buiten of zoals we dat zelf noemen 'buitenlanders Daaraan hebben we hier in Achter veld geen enkele behoefte. Een taken van de trainer te bemoeien. Maar ik wil wel dat we als bestuur tegen de spelers regelmatig moe ten behoren te zeggen dat ze hun mond moeten houden tegen de scheidsrechter; dat ze zich niet met de leiding hebben te bemoeien. In princioe gaat het er om dat we als SVA moeten zorgen dat het een fijne club moet blijven'. 'ALLES VOOR ELKAAR' Als Cor van Marwijk over 'zijn' Achterveld praat blijkt zijn grote liefde voor zijn prachtige geboorte dorp. 'We vormen samen een klei ne maar hechte gemeenschap. Hier wordt alles gedaan door ie dereen en we doen ook alles voor elkaar. Ik vind daarin een tegen stelling met bijvoorbeeld Leusden, waar alles uit elkaar is gegroeid'. En over zijn voetbalclub: 'Kijk nou eens naar SVA, waarvan ik voorzitter ben. Als er iets moet wor den gedaan aan verbetering van de accommodatie, iets aan het terrein of wat dan ook, dan trek ik mijn ouwe kloffie aan en ga meewerken, daar ben ik als voorzitter toch niets te goed voor? Maar dat geldt niet alleen voor mij, dat is ook met de andere bestuurs- en commissiele den het geval. Dat moet toch kun nen? LEUSDEN - 'Meer evenwicht, daar heeft het vorig seizoen in utijn team aan ontbroken. Ik hoop dat het van nu af wat dat betreft beter zal gaan. Ik heb daarin ook alle vertrouwen want jjcheb de beschikking gekregen over een bredere selectie. Dat is een goede zaak; er zijn mensen bijgekomen die over ervaring beschikken. Die weliswaar een aantal jaren niet regelmatig hebben gespeeld, maar wel hun routine kunnen overbrengen op de jongere garde. Dat is een winstpunt." eerste vereiste is dat we de club blijven die we altijd zijn geweest', aldus de energieke, tot het uiterst gemotiveerde praeses van de voet balvereniging m het Kerstens Sportpark. Zelf heeft voorzitter Van Mar wijk, die nu zijn zesde seizoen in gaat als leider van de vereniging en geboren en getogen Achtervelder is, jarenlang deel uitgemaakt van het hoogste team vein SVA. Hij be gon als twaalfjarige bij de club, was veertien jaar toen hij in het tweede elftal uitkwam en op zijn zestiende debuteerde hij in het hoogste elftal 'Het voetballen was in die tijd nog echt leuk', aldus de nu 45-jari- ge Van Marwijk. 'Er was nog geen televisie, dus zag je ook nog niet al die smerige overtredinge, waar over ik me nu zo kan ergeren, ik vind ook dat het mijn taak is als voorzitter om me met de spelers bezig te houden zonder me met de Teus Kommer voorzitter daarover: 'We hadden goede hoop op promotie, eindelijk. De start was hoopvol en ook na de winterstop leek promotie naar de KNVB via een tweede plaats zeer wel mogelijk. Maar toen kwam in de slotfase de ongelukkige 1-0 ne derlaag bij 's Graveland door een penalty en waren de kansen weer verkeken. Het tweede is wel kam pioen geworden en dat betekent in feite, dat het eerste er binnen de club een concurrent heeft bijge- kregen'. Voorzitter van der Belt betreurt het vertrek van Harry Oussoren, de 23-jarige steunpilaar van de hoofd macht van vong seizoen, die niet meer aktief als speler in het veld komt maar er de voorkeur aan gaf als trainer bij de B-selectie te fun geren. Een gevoelige aderlating, noemt Van der Belt het, maar hij blijft optimistisch wat het nieuwe seizoen betreft. 'We blijven kei hard werken aan promotie', luiden de laatste woorden ten afscheid. Roda zondag hoofdklasse Selectie: Hans van Bekkum, Eef van de Berg, Frans van de Berg, Edwin Boog, Remco Bosman, Ron Burgsteden, Rick Buunk, Hans Heymen, Ferry Houtveen, John Jansen, Peter Knijf, Marco Ous soren, Bob Schoordijk, Henk Strij- bos, Sander Verzuu, Eric Vis, Meindert Vlugt, Henk Weis- haupt. treffen we binnenkort weer sommi ge bekende namen. Trainer Ro meyn prijst zich gelukkig met de komst van een man als Koen var. Dijk, jarenlang een prominente centrumspits van het eerste zon dagsteam. 'We hebben vong sei zoen de nodige problemen gehad met het scoren en dan mag een speler als Van Dijk toch wel een belangnjke aanwinst worden ge noemd,' meent hij. Uit het eerste elftal van het Amersfoortse KWA komt Pedro Pastor, eveneens een aanwinst. Hij was bij zijn vonge club mid-mid en is op tal van plaat sen inzetbaar. Goede verwachtingen zijn er ook ten aanzien van Paul Verhoeven, een spitsspeler van het tweede van SO Soest. 'Meer scoren zal het de vies zijn voor de wedstrijden in de nieuwe competitie en dan kan een man als Verhoeven een belangnj ke troef zijn', meent Nico Romeyn. Ed Steenbeek, een voormalige HVC-er, die een aantal jaren niet heeft gespeeld en zich thans bij Roda heeft gemeld, kan eveneens een aanwinst van betekenis wor den, zoals reeds in de oefenwed strijden is gebleken. Dan is er verder de ex-KWA'er René van Tilburg, die wellicht een plaats krijgt in de selectie en last but not least Ronald de Haas, na enkele jaren terug van wegge weest. De voormalige crack uit het eerste zaterdagteam zal na zijn af wezigheid weer even aan zijn con ditie moeten schaven, maar alleen door zijn jarenlange routine zal hij belangrijk kunnen bijdragen tot het zo gewenste evenwicht m het team, waaraan het vong seizoen naar de mening van trainer Noco Romeyn zozeer heeft ontbroken. De verwachtingen? 'Ik wil het van wedstnjd tot wed strijd bekijken', stelt Romeyn met de nodige voorzichtigheid. 'Ik denk dat het dit seizoen nog moei lijker wordt dan vorig jaar. Er zijn naar mijn mening geen echt zwak ke tegenstanders. Laten we het er op houden dat we met elkaar voet ballend zo goed mogelijk gaan presteren. En wellicht worden we dan ook nog kampioen' GEEN CONTROVERSE Roda-zaterdag knjgt in het nieu we seizoen te maken met een nieu we voorzitter. In de komende alge mene jaarvergadering zal Henk- Jan Westland worden opgevolgd door Rob Burger, die reeds een groot aantal jaren bestuursfuncties heeft uitgeoefend bij de Leusdense voetbalvereniging. Zo was hij sinds 1982 wedstrijdsecretaris bij de za terdagafdeling en dne jaar lang algemeen sectretaris van de club. Over de algemeen bekende te genstellingen tussen de zaterdag en zondagafdelingen binnen de vereniging meent Burger, dat er geen sprake zou moeten zijn van LEUSDEN - 'Eigenlijk staat mij maar één doel voor ogen: hogerop komen, dus dat betekent promoveren. En ik heb te maken met een spelersgroep, die heel gemotiveerd blijkt, dat is dus een goede uitgangspositie. Ik ben geen man die de tweede viool wil spelen; voor mij telt alleen de eerste viool en dat wil ik ook aan mijn spelers overbrengen'. De nieuwe trainer van Roda-zondag heet Teus Kommer, 44 jaar oud en woonachtig in Scherpenzeel. Hij geeft duidelijk blijk te weten wat hij wil, een enthousiaste coach, die in het maatschappelijk leven een leidinggevende functie heeft in het bedrijfsleven en daarnaast ook nog eens kan terugzien op een carrière van vijftien jaar als voetbaltrainer. GOEDE KEUS Heeft Roda-voorzitter Gerard van der Belt wederkerig dezelfde prettige ervaringen met de nieuwe trainer? 'Ja, ik ben blij met Teus Kommer vanwege zijn enthousias me en inzet. Ik heb kunnen vast stellen dat hij goed ligt bij de groep en ik ben ervan overtuigd dat hij in staat is om de kar te trekken'. Het afgelopen seizoen is voor het zondagse vlaggeschip m de eindfa se teleurstellend verlopen. De InHpcpIprttPuanRftHa 7atorH eersie Zaïeraagieam zal na Zijn ai- veiciuyuiy mccm Duiyci, Udi ei e seiecue van noaa-zateraag wezigheid weer even aan zijn con- geen sprake zou moeten zijn van Fake Schonewille in duel met zijn tegenstander Teus Kommer was in de zeventi ger jaren gedurende lange tijd ak tief voetballer bij de Hilversumse voetbalverenigingen Zebra's en Altius tot hij op reeds vrij jonge leeftijd hulptrainer werd bij de tweede klasser Scherpenzeel en daarna hoofdtrainer bij Barneveld. In diezelfde functie gaat hij nu de zondagspelers van Roda'46 naar hij vurig hoopt en verwacht naar een hoger plan brengen. Hij heeft de selecties van de drie hoogste elftallen onder zijn hoede en prijst de motivatie van zijn groep. 'Het gaat tot dusver uitste kend; ik heb het gevoel dat we een goed seizoen gaan maken' Teus Kommer prijst zich geluk kig met de samenwerking met het bestuur. Daarover weet hij te mel den: 'Ik heb vooral met voorzitter Gerard van der Belt een uitsteken de verstandhouding. Hij heeft me wegwijs gemaakt em ik heb de indruk gekregen dat er bij Roda'46 sprake is van een goede organisa tie. Dat is trouwens ook noodzake lijk; als het aan de bovenkant met goed loopt kan men beneden ook niets verwachten. Het gaat om de organisatie rondom en die is in Leusden zoals het moet zijn'. De afstand van zijn woonplaats Scher penzeel naar het Leusdense sport park levert voor Kommer geen be zwaren op? 'Allerminst. Als het even kan en het is mooi weer - dat is het dus de laatste maanden constant - pak ik mijn fietsje. Dat hoop ik nog lang te kunnen volhouden. En wat is nou helemaal tien kilometer...?' Nico Romeyn wil geen beloften doen, die hij niet kan waarmaken. algemeen bestuur altijd gepleit voor een goed onderling overleg over de diverse zaken. Nu sta ik natuurlijk m de eerste plaats in de bres voor de zaterdagafdeling, maar we moeten blijven waken over de belangen van de gehele vereniging', stelt de nieuwe voor zitter nuchter vast. En verder: 'Ik hoop op een goe de start. De spelers van de selectie moeten tot op de bodem gaan. Zo niet, dan moeten ze rekreatief gaan voetballen. Met Romeyn hebben we een trainer die zijn werk goed doet en in de praktijk naar de spe lers weet over te brengen, wat hij nuttig en noodzakelijk vindt'. Selectie: Peter de Beer, Wim van de Biezen, Remco Bitterling, Jack Bijkerk, Coen van Dijk, Edwin van Ginkel, Ronald de Haas, Har ry Kerssies, Ronald Koelman, Hans Nieuwenhuis, Pedro Pastor, Fake Schonewille, Ed Steenbeek, Michel Tiggelhaven, René van Tilburg, Paul Verhoeven, Klaas de Vries, Frank Vissers, Harm Wassink. Nico Romeyn begint aan zijn eer- ne volledige seizoen als hoofdtrai ner bij de zaterdagselectie van Roda'46. Vorig seizoen kreeg hij te maken met een jonge ploeg, waar hij weliswaar grote verwach tingen koesterde, maar achteraf ift hij toch moeten vaststellen, dat er te weinig evenwicht bestond wegens gebrek aan routine. Romeyn: 'Op den duur heeft ons it opgebroken. Er waren wel een paar oudere, laten we zeggen ge- mtineerde krachten, maar dat is op de beslissende momenten on voldoende gebleken om de nodige rast in het elftal te brengen. Er was bijvoorbeeld een wedstrijd, waarin we met 3-0 voorstonden en dus normaal gesproken hadden moe ten winnen. Dan gaat zo'n voor sprong verloren en eindigt het met 3-3 en dat komt eenvoudig omdat je met een klaarblijkelijk te jonge, nog onervaren ploeg in het veld staat'. Terugkijkend naar het afgelopen seizoen meent Romeyn dat de prestaties nogal zijn tegengevallen, maar dat dat een duidelijke oor zaak heeft gehad. Het was alle maal verklaarbaar maar dat bete kent ook dat we nu met wat meer voorzichtigheid aan het nieuwe sei zoen gaan beginnen. In ieder geval zijn er wat ruimere mogelijkheden omdat de selectie zich heeft ver breed'. enige controverse. 'Dat is en blijft een moeilijke zaak, het is bijna een cultuur geworden. Zelf heb ik in het

Leusder Krant | 1990 | | pagina 19