wordt teveel van het goede' 'Derde drogist ubilerend Puddingpop rekt 1100 bezoekers Breuk in Vrouwenraad Sport centraal in speciale bijlage OPEN DAG VHR5200899. 2x15 Watt boxen, CDenaudiorack, nu Deze week in de Leusder Krant Onrust in Hamershof over komst Etos Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden MOLENAAR CITROËN TALEIMPRAKTIKUM AMERSFOORT Sanyo videorecorder VHR5100799. Nu met gratis 3 speelfilms. Aristona stereoset 6 september Onderwijs voor volwassenen. Twee weken voorwaardelijk KEISTAD B.V. MITSUBISHI DEALER 1 Konijntje in De Wetering HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV i* krant WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1990 - 22e JAARGANG NO. 19 LEUSDEN „Onverenigbaar heid van visies" heeft deze week geleid tot een break in het dagelijks bestuur van de Vrouwenraad, Voorzitter Greet Dreef gaf op de eerste vergadering van het nieuwe seizoen haar functie terug. Oud-wethouder en raadslid Evelien Blom zal de functie van Dreef tijdelijk waarne men. Over de oorzaak van de problemen wil de raad niet meer kwijt dan dat „de sa menwerking binnen het da gelijks bestuur op het per soonlijk vlak niet functio neerde." De Vrouwenraad is een koepelorganisatie, waarin alle vrouwenorganisaties in Leusden vertegenwoordigd zijn. De Raad fungeert onder meer als gesprekspartner voor de gemeente, als het gaat om vrouwenaangele- genheden. Het dagelijks be stuur bestaat na het vertrek van Greet Dreef uit: Tineke Nieuwstraten, Johanna Tie- scheffer, Ineke van der Meer, Elly van der Hoeven en interim-voorzitter Evelien Blom. (advertenties) Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag koopavond. Engels. Duits, Frans, Spaans, Portugees, Italiaans, Zweeds, Nederlands START DIREKT! - Joh. Wagenaarstraat 12A - Telefoon 033-729097 LEUSDEN - De Leusder Krant draagt de lokale sport een warm hart toe. Deze week daarom een 'sport-special' met een overzicht van de stand van zaken op dit moment. Tal van sporten, die in het Leusdense worden beoefend, ko men aan bod. De trainers van de clubs komen in meer of minder gewichtige bewoordingen hun verwachtingen voor het komend seizoen duidelijk maken. Het enthousiasme en de animo zijn bij allen aanwezig, nu nog de resultaten. Om een goed overzicht te houden op de komende tijden heeft de Leusder Krant van de verschillende sporten een programma-overzicht gemaakt. Een beetje handige sport club scheurt het voorblad van het sportkatem af en hangt de plaat op in de kantine, als geheugensteuntje maar ook als service aan de supporters. Niet alleen voetbal komt in de schijnwerpers te staan, ook volleybal, hockey, korfbal, waterpolo, handbal en zwem men hebben een plaats gekregen. De vooruitblikken ken merken zich door een gezonde dosis grote verwachtingen, de ploegen uit Leusden gaan het maken dit jaar...!! De Leusder Krant wenst iedere ploeg, van klein tot groot en van zwemmen tot voetbal, in ieder geval veel spelple- zier en een gezonde competitie-geest! De onderwerpen van de special in het kort: Roda'46 en Achterveld beginnen nieuwe seizoen sterk Een sterk tweemanschap geeft LEOS vrouwen een nieuwe impuls Handbal LHV mikt op handhaving in eerste klasse Hockeysters hebben dit jaar goede kans op kampioenschap Koos Meinsma is weer terug bij Antilopen Waterpolovereninging zit in de lift RADIO DRIEENHUIZEN B.V. Leusderweg 214 - 3817 KG Amersfoort - Telefoon 033-613512 't Erf 13 - 3831 NA Leusden - Telefoon 033-944236 10.00-12.00 uur iiiiniiiiiiiiiiiie illinium iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii minimi minium iiiiiiii hui iiiiiiiiiiiiiii minium iiiiiiiiiiiiiiii Puddingpop schudt Leusden op haai grondvesten. Het middagpro- E gramma werd maar nmatig bezocht, 's avonds waren ere mveel Brood-hefhebbers. Een enkeling werd het allemaal wat teveel van het goede. De organisatie blikt tevreden terug, de recensent genuan- E ceerd. pag. 5 Topsport in Leusden In het weekend komen handbalprofs laten zien dat het ook met een relatief klein balletje mogelijk is doel te treffen. LHV nodigde de kanjers, maar meer nog ook u, voor een toernooi m E de Korf. MAVO - HAVO - VWO - MEAO - PBVE - NT2 Korte Beroepsgerichte cursussen 19.00-21 00 uur Dag-/Avondsch. Gem. Amersfoort-Zeist Leusderweg 249 - Amersfoort Tel. 033-631668 650181 LEUSDEN - De mogelijke komst van een Etos-vestiging zorgt voor onrust in het winkelcentrum Ha- mershof. De drogisterij uit de ke ten van Ahold aast al jarenlang op een plek in het winkelcentrum en is op dit moment in onderhan deling met een ondernemer, die wil stoppen met zijn activiteiten in Leusden. Deze ontwikkeling leidt met name bij DA-drogisf Kniep tot groot ongenoegen. Voor de tweede keer binnen korte tijd wordt deze middenstander met een concurrent opgezadeld. Al eerder opende Het Kruidvat een filiaal in het winkelcentrum. ,,Ik heb daar de eerste jaren duidelijk hinder van ondervonden," zegt drogist Kniep, die al vanaf de ope ning van de Hamershof in het win kelcentrum gevestigd is. „Net nu mijn omzet zich weer begint te sta biliseren, krijg ik dit weer." Hij ver wacht tegenvallende omzetten in de eerste jaren na de opening van het Etos-filiaaL De kritiek van Kniep richt zich vooral tegen de eigenaar van het pand dat aan Etos verkocht wordt. „Deze man zorgt ervoor dat hef winkelcentrum zwakker wordt. Niemand heeft er op de lange ter mijn baat bij dat zijn zaak, die ex clusieve mode verkoopt en goed past in het winkelcentrum, ver dwijnt en dat er weer een drogist bijkomt. De aantrekkelijkheid van het centrum wordt daarmee klei ner en dat treft niet alleen mij, maar iedereen in De Hamershof." De drogist erkent overigens dat het iedereen vrij staat zijn zaak te ver kopen aan wie hij wil. Het is echter volgens hem een kwestie van soli dariteit. Volgens Kniep gaat het om STER-mode, een exclusieve zaak voor dameskleding. De eigenaar, de heer Hilhorst, die ook in Soest een aantal modezaken heeft, wil over de mogelijke verkoop van zijn ïslonely at the top: Zanger Allard Jolles van de veelbelovende band L'Attentat werkt zich s middags voor vrijwel een lege zaal in het zweet. LEUSDEN - De vijfde editie van Puddingpop zit erop. En de organisatie kan terugzien op een geslaagde lustnimuitgave van het Leusdense popfestival. Met name Herman Brood die met zijn komst een hartewens van de organisatie vervulde, zette met een spetterend slotoptreden, dat pas rond half twee werd beëindigd, het jubileumfestival luister bij. Maar ook de optredens van met geluidsoverlast. Op het eind van de avond kwam een boze buurtbewo ner m de tent zelf verhaal halen, waarbij een lid van de organisatie klappen opliep. De ordedienst heeft het incident m de kiem kun nen smoren. Ringers: „Die man was zó onredelijk. Zo ga je niet met elkaar om. Als je last hebt, kunnen we daar over praten. We hebben na het voorval de geluidsappara tuur ook zachter gezet. Maar ik denk dat de geluidsproblemen op zich erg meevallen. Ik kan me nau welijks voorstellen dat iemand m de buurt er last van heeft, als bij voorbeeld de ramen dicht zijn. Dan moet men maar een keer met de ramen dicht slapen. De beste graadmeters zijn voor mij twee buurtbewoners, die zo dichtbij wo nen, dat ze er echt last van hebben. Dat zijn twee autochtone, oudere Leusdenaren, die we elk jaar een bloemetje brengen. Ze zijn ook dit jaar zondag bij ons langs geweest en hebben ons verteld dat ze heer lijk geslapen hebben. Daar ben ik trots op en daar richt ik me ook naar. Bovendien is het maar één keer per jaar, dus waar hebben we het eigenlijk over." Eén keer verscheen een ambu lance ten tonele om een onwel ge worden bezoeker op te vangen. Een overdaad aan alcoholische versnaperingen lag hoogstwaar schijnlijk aan het incident ten grondslag. Ringers: „We hebben geen risico willen lopen, dus heb ben we een ambulance gewaar schuwd. Ik heb overigens gehoord dat de bewuste jongeman maan dag al weer aan het werk was, dus dat is ook meegevallen." Volgens de politie heeft Puddingpop zich 'keurig aan de vergunning gehou- den', ondanks het feit dat het pro gramma een kleine drie kwartier uitliep. Over de programmering was Ringers achteraf goed te spreken, al vond hij het jammer dat met name Magic Frankie en Sue Chalo- ner konden de toets der knnek ruimschoots doorstaan. Te weinig aandacht kregen het Amersfoortse The Bodie en het talentvolle L'At tentat, bands die 's middags voor een vrijwel lege tent de warming- van het festival dienden te ver zorgen. Een ondankbare taak, waar de groepen zich desalniette min met aanstekelijk enthousiasme van kweten. Verdeeld waren de reacties op het optreden van ex- Dolly Dot Angela Groothuizen met haar met veel bravoure gelanceer de, pretentieuze band Angela and the Rude. Ruim 1100 betalende toeschou wers passeerden zaterdag de kas sa, een kleine honderd bezoekers minder dan vorig jaar. De organi satie wijt dat vooral aan het slechte weer in het begin van de dag, waar door het festival aarzelend op gang Icwam. Toch is Puddingpop'90 uit de kosten gekomen. Organisator Frits Ringers: „Het break-even point lag weliswaar iets hoger dan vong jaar, maar met iets minder dan duizend bezoekers zouden we al uit de kosten zijn gekomen. Daar zijn we dus ruimschoots in ge slaagd." Over het besluit van de organi satie om een veel grotere tent te gebruiken, is Ringers ook uiterma te tevreden. „Vorig jaar stonden mensen echt als een haring in een ton en daar was dit jaar absoluut geen sprake van. Zelfs bij Herman Brood was er voldoende ruimte om je te bewegen en te dansen. Boven dien hebben we de catering in de tent ruimer kunnen opzetten en dat heeft merkbaar resultaat opgele verd. Ondanks het feit dat er min der bezoekers waren, hebben we meer frisdrank en bier omgezet." Puddingpop'90 is vrijwel zonder noemenswaardige incidenten ver lopen. Bij de politie zijn enkele klachten binnengekomen over name het middagprogramma niet goed bezocht werd. „Dat was vorig jaar anders. Wij staan voor de keu ze, wat doe je daaraan? Moeten we volgende keer ook al vroeg in de middag 'zwaar* gaan programme ren? Voorlopig denk ik van niet. We openen traditioneel met een lokale 'act' en dat willen we eigen lijk ook zo houden. Ik zie zelfs lie ver nog een Leusdense band als eerste op het podium, dan bijvoor beeld een Amersfoortse. Ik denk dat het slechte weer aan het begin van de dag ons een beetje parten heeft gespeeld. Verder zijn een hoop mensen op 'The Bodie' van Kees van de Bie afgekomen, in de veronderstelling dat hij z'n Joe Coc ker-act zou doen. Toen dat niet zo bleek te zijn, is een aantal toch afgehaakt." „Toch denk ik dat de brede pro grammering met voor elk wat wils een goede formule is. Mensen die Herman Brood niet zo geweldig vonden, liepen bijvoorbeeld weg met Angela Groothuizen en an dersom. Wat mij betreft was Magie Frankie een absolute uitschieter. Fantastisch wat die man voor een show maakte! Ik ben erg tevreden en volgend jaar zijn we er gewoon weer." Meer over Puddingpop'90 elders in dit nummer. LEUSDEN/UTRECHT - Een 29-ja- rige inwoner van Leusden, die in zijn woonplaats een aanrijding met een andere auto niet gemeld had en bovendien een aanrij dingsformulier had vervalst, werd dinsdag door de Utrechtse politierechter mr T. Rothuizen tot twee weken voorwaardelijke ge vangenisstraf en 750,- boete veroordeeld. Tegen de man was duizend gulden boete en twee weken voor waardelijk geëist. Volgens drogist Kniep is de eigenaar van de dameskledingzaak Ster mode in onderhandeling met Etos over de verkoop van zijn zaak. mmmmmmÊÊÊÊÊÊmÊÊtmtmÊÊÊm Hoge weg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 zaak geen enkele mededeling doen. Ook de heer H.M. Janssen, hoofd van de afdeling vein Etos, die de overname van het pand begeleidt, wil nog niets bevestigen. „Het zou nogal pijnlijk zijn voor de betrok ken werknemers als zij uit de krant moeten vernemen dat de zaak ver kocht is." Volgens hem is de ver koop echter op een haar na rond. Hij sluit overigens niet uit dat de Etos de werkgelegenheid van de medewerksters geheel of gedeel telijk veilig zal stellen. Janssen zegt dat zijn bedrijf al jaren uit is op een plek in De Ha mershof. „De ontwikkeling van de markt in Leusden is voor ons altijd een groot genoegen geweest. Onze formule past daar uitstekend in. Wij zullen zowel de markt van Het Kruidvat, als van de DA over lappen, maar Leusden is de afgelo pen jaren zo gegroeid dat er voor ons allemaal plaats is." Met de bezwaren van Kniep wordt een oude discussie aange wakkerd over het vestigingsbeleid van het winkelcentrum. Eind vorig jaar maakte de eigenaar van reis bureau Holiday Feeling bezwaar tegen de komst van een tweede reisbureau. Toen opende Star Tra vel een filiaal in de Hamershof. Vlak na de opening van het win kelcentrum (1980) gold nog een zogenaamde inbeddingsperiode van vijf jaar. Daarbij werden eige naren verplicht alleen hun zaak te verkopen binnen hun eigen bran che. Op die manier kregen de 'Ha- mershofpioniers' de tijd om hun zaak levensvatbaar te maken. Die periode is inmiddels verstreken. Ook de gemeente Leusden kan en wil zich niet bemoeien met het ves tigingsbeleid, omdat volgens eer dere uitlatingen van wethouder Joost de Jongh 'de gemeente niet de hoeder kan zijn van het onder nemerschap'. pag. 7 Panorama Lisiduna gunt ons een kijkje m het privéleven van de voorzitter van de amateur-schildersvereniging Loysden, Uilenbroek. E Met schildersezel, verftube en doek is deze liefhebber betrapt inde buurt van Nieuw Hagenauwe Pag. 9 Schrijnende toestanden in asielzoekerscentrum Heumensoord brengt de Waterloo-omwonenden niet op andere gedachten Eer- der manipulatie dan voorlichting" klinkt het strijdbaar. pag. 13 Sport, sport, sport en nog eens sport. De schoenen uit de kast, het leder opgepoetst en kraakheldere krijtlijnen De opening van het seizoen gaat gepaard met een vooruitblik in de sport special van de Leusder Krant. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii- ...„Overdosis"... Ti 111111111111111111111111111| 111111111111111111111111111117? ±iii ui iiiiiiiiiiinii iiiiiiii in nu in in ii iiiiiiii in ni'E DERDE DROGIST

Leusder Krant | 1990 | | pagina 1