leusder krant Vrouwen willen dit jaar promotie naar klasse I Dorresteyn nieuwe hockeytrainer Antilopen draait mee in de top Vrouwen bij MHCL snel en jong Mixed Hockeyclub moet leren samenspelen Korfballers moeten wedstrijdmentaliteit krijgen ak\« korfbal WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1990 Hockeysters willen eerste drie wedstrijden winnen, zodat ze meteen meedoen voor het kampioenschap. LEUSDEN - „Wij hopen dit jaar al de eerste klasse te halen,"zegt Hans van der Linden. De trainer van het eerste vrouwenteam van de Mixed Hockeyclub Leusden denkt dat het haalbaar is, gezien de kracht van de speelsters. Om de tweede klasse te verlaten, moet het elftal het opnemen tegen tien tegenstanders uit het oosten van het land. Hans van der Linden is vorig jaar gestart met het begeleiden van Da mes 1. Zijn streven was om binnen drie jaar in de eerste klasse te ko men. Dat dit ideaal met een jaar wordt vervroegd, ligt aan het spel van het team. De vrouwen spelen boven verwachting. „In het vorige seizoen deden wij tot in de tweede helft van de competitie mee voor het kampioenschap." Het succes van de hockeysters is een gevolg van de verjonging van het. team. „Vong jaar zijn er zes speelsters uit de jeugd bij gekomen. Het hele spel is sneller geworden, doordat iedereen onder de twintig jaar is. In de competitie levert dat extra re sultaat op." In de tweede helft van het sei zoen werd er beduidend minder gespeeld. „Ik miste de topscoor- ster, Patricia van de Flier, vanwege een blessure. Dat was jammer." Van der Linden hoopt dat het dit jaar beter gaat: „Als we dit jaar de eerste klasse halen, zijn de speel sters sneller geneigd niet te ver trekken. Dat wil nog weieens ge beuren als de speelsters elders gaan studeren. Als het kampioen schap na twee of drie jaar spelen niet is bereikt, zijn ze sneller ge neigd te vertrekken." Het is het zestiende jaar dat Hans van der Linden een team traint, voor het tweede jaar in Leusden. „Ik heb alujd overgangs- en hoofd klasse teams begeleid. Nu is het mveau wat lager, maar het werk blijft hetzelfde." Van der Lmden is vertrouwd met de Leusdense hoc keyclub. „Ik ben in het eerste jaar dat de club bestond trainer van de hele club geweest. Zelf heb ik ook vier jaar in heren 1 gespeeld." Na omzwervingen naar clubs in Laren en Wassenaar is hij weer terug in Leusden. „Het is mogelijk om de eerste klasse te bereiken. Dan zijn we terug in de concurrentiestrijd. Het eerste team van Amersfoort speelt namelijk ook in de eerste klasse. Als de club te laag speelt is het nsico dat het talent wegtrekt naar de betere clubs. Tenzij het niveau hoger wordt, dan gaan er minder weg. Er valt geen gat met de ach terban, omdat dames 2 ook is ge promoveerd. Er is voldoende jeugd aanwezig. Het eerste meisjes team, A 1, is goed inzetbaar. Als er jeugd doorstroomt, komen ze al leen in Dames 1 als ze heel goed zijn. Op die manier wordt het twee de vrouwenteam ook sterker." OOSTEN De onzekere faktor in het geheel is de overplaatsing naar een ande re afdeling, namelijk het oosten van Voor het tweede jaar begeleidt Hans van der Linden het succes volle vrouwenteam. het land. „Het kan m ons voordeel, maar ook in ons nadeel werken. Ik kan er weinig van zeggen. Het is wel een andere mentaliteit. Er wordt tenslotte alleen in het westen hoofdklasse gespeeld. Het oosten ken ik niet. Heren 1 had in het oosten geen succes." „Ik ken geen enkele ploeg. De oude situatie kende ik, dan kon je een speelster op een gevaarlijke tegenstandster zetten. Nu kunnen wij pas in de tweede helft van de competitie op de tegenstanders in spelen." De strategie van de trainer wordt het winnen van de eerste drie wed strijden. „Als je die wint, dan doe je mee voor het kampioenschap. Vo rig jaar stonden we ook meteen bovenin." De vraag is hoe het team uit de winterstop komt. „Vorig jaar was dat zeker niet goed. Er zijn in de tweede helft van de competitie veel punten blijven liggen. Die wa ren we kwijt. Later ging het wel weer beter." De winterstop wordt dit jaar niet, zoals andere jaren, gevuld met zaalhockey. De teams gaan, als de winter het toelaat, veel op het kunstgrasveld spelen. „Door deze andere voorbereiding proberen we sterker in de competitie terug te komen." TRAININGEN Tijdens de trainingen wil Hans van der Lmden aandacht besteden aan de dode spelmomenten, zoals de strafcorners. „Het rendement was veel te laag. We hebben veel corners gekregen, maar er zijn niet veel punten mtgekomen. Ik wil ook extra trainen op de vrije slagen." Terwijl Matty Ankerman naar het tweede elftal vertrekt, komen er dne nieuwe speelsters bij. Brigitte Bosch, afkomstig uit Dames 2, Anouk van Altenburg en Chariot Pothoven, beiden uit Al. Volgens Van der Linden was het een leuk seizoen, gezien het feit dat er nie mand het team verlaat. „Voor Matty werd het systeem wat we nu spelen te snel. Technisch gezien was ze goed." „Iedereen moet opnieuw knok ken om in de basis te komen. Ik doe ook niet aan een sociale wissel. Als iemand goed speelt, blijft die gewoon staan, die gaat er niet uit om iemand anders ook te laten hoc keyen. Ik wissel alleen op een tak- üsch moment. Er zullen drie wissel- speelsters zijn en dat wordt moei lijk voor hen om op de bank te zitten." De selectie bestaat uit: Chariot van de Ven (keepster), Inge Spijk- man, Iris Herder, Nicole Lipjes, Chariot Pothoven, Jupe Schonk, Anouk van Altenburg, Letty den Besten, Jolanda Koopman, Renee Tuininga, Anke den Boer, Eve lien Zwart, Brigitte Bosch en Pa tricia van de Flier. LEUSDEN - Sjaak Dorresteyn is de nieuwe trainer van het eerste mannenteam van de Mixed Hockeyclub Leusden. Hij is niet helemaal onbekend met de Leusdense hockeyers: hij heeft hen al zien hockeyen terwijl hij bij de club 'Voordaan' in Groenekan trainer was. „Ik kende ze van gezicht. Het zijn handige hockeyers. Maar ik heb ze ook een wedstrijd zien spelen, dat ze als een stel kranten liepen te hockeyen. Leusden stond toen met 3-0 voor en de eindstand werd 3-3." Het vorige seizoen wilde de hoc keyclub ook al Dorresteyn als trai ner contracteren. Deze gmg echter liever een jaartje bij SCHC te Biltho- ven als hulptrainer van het eerste elftal werken. „Ik wilde dat graag een jaar meemaken, omdat zij hoofdklasse speelden. Het tweede team had ik zelf onder mijn hoede." In dat jaar heeft Leusden met problemen gekampt met de trainer Rehe. Gert-Jan van de Groep, vier jaar keeper van het eerste, zegt hierover „Rehe werd voor ons to taal onverwacht trainer. Er was bij de spelers mets bekend. Wij zijn wel vol goede moed begonnen. Hij had tenslotte zestien jaar ervaring met het hockeyen en hij viel goed in de groep. In eerste instantie vie len de trainingen tegen, er was wei nig variatie mogelijk." Voor de rest van het matige hoc- keyjaar stelt Van de Groep dat het team dat aan zichzelf te danken heeft. „Onze instelling was met goed. Wij hebben er in het afgelo pen jaar niet genoeg voor gevoch ten. Nu gaat het zelfs in het voor programma al beter." Van de Groep is wel blij dat Heren 1 nog m de eerste klasse blijft spelen. „We zullen geen kampioen worden, maar we gaan er wel voor vech ten." Nadat Rehe het team verliet, werden de laatste vier wedstrijden afgemaakt door Rob Weers, een oude bekende van het team. Weers is zeven jaar lang de trainer ge weest. Leusden stond op de lijst voor degradatiekandidaat, maar wist zich nog net m de allerlaatste wedstrijd te handhaven in de eer ste klasse. TALENT Sjaak Dorresteyn vindt dat Heren 1 een talentvolle groep is. „De ploeg speelt op een redelijk ni veau. Ik vind het een gezellige groep met een goede sfeer. Op zijn tijd kunnen ze goed werken. Dat is belangrijk, een combinatie van ont spanning en prestatie." „Ik wil er een gezellig jaar van maken. Het zou een goede presta tie zijn, als het team zich weet te handhaven in de eerste klasse. En dat is volgens hem de bed$ ling. De doelstelling van het fc mende seizoen wordt door DrJ resteyn gedefinièerd als de sr Iers leren om gegroepeerd te fa keyen. ie u 'tl Nieuwe trainer Sjaak Dorresteyn Daar heb ik wel vertrouwen m. Wij beginnen gewoon met de instelling dat wij alle wedstrijden willen win nen. Wij zien wel waar dat eindigt." „De jongens zijn heel handig op de vierkante meter. Het passen en aannemen van de bal moet echter nog worden verbeterd. De corners kunnen ook beter, maar daar kan je altijd wel op trainen. Soms zijn de mannen te individueel bezig. Het heeft zich al wel verbeterd. Ik heb snel en leuk hockey gezien m de korte tijd dat ik hier ben." In een paar oefenwedstrijden met andere elftallen uit de eerste klasse heeft de nieuwe trainer mooie Leusdense goals gezien, doordat er snel werd aangespeeld. Zelf heeft Dorresteyn twee eerste klasse in het eerste gehockeyd, bij de club 'Voordaj 'in Groenekan. Als trainer was i werkzaam bij SCHC. De funktieii sport technisch kader functions werd bij 'Voordaan' uitgeoefa „Tweeënhalf jaar heb ik me met' begeleiding en organisatie vanfc hockeyen bezig gehouden." Het nieuwe seizoen start zond de geroutineerde spelers Joep?, senboom en Diederik Merke- Ook Wijnand Jansen, volgens Dj resteyn een talentvolle jong-; heeft de selectie verlaten, voor in de plaats zijn een ai- nieuwelingen: Chris Hoogendoo: Bart van Daale en Richard Knqj pien, allen afkomstig uit het tweed team van MHCL. Frank de R® komt terug van de club "Be Fai waar hij ooit samen met Weers na toe ging. Selectie: Gert-Jan van de Groj (keeper), Flip van Dalen, Ba van Dalen, Sander Greve, Maa ten Jonges, Ralph Kemps, 4' chard Knoppien, Robert Kn kamp, Frank Roggenkanj Frank de Ruiter, Ralp Wesst Robert-Jan Willemsen, Chii Hoogendoorn en Michiel Zelle. De verbeterde mentaliteit van de hockeyers zal hun spel ten goede komen. LEUSDEN - Zowel in de zaalcompetitie, als op het veld kam pioen worden. Dat is de wens van Antilopentrainer Wim de Bruin. „De korfbalploeg gaat in ieder geval met de top mee draaien. Om kampioen te worden moet er niet alleen goed worden gespeeld, maar blessures moeten ook uit blijven, de scheidsrechters moeten meewerken en het geluk moet worden afgedwongen." Wim de Bruin heeft alle vertrouwen in zijn team: „Wij zijn sterker geworden." De oefenperiode voor de com petitie is goed verlopen voor de korfballers. Zij spelen voor het der de jaar in de landelijke eerste klas se, samen met acht teams. Maar zelfs m een wedstrijd tegen een ploeg uit de overgangsklasse, DVD uit Amsterdam, heeft Antilopen de winst naar zich toe weten te halen met een stand van 8-6. Ook de wed strijd tegen Achilles uit Den Haag, die tot de top van de eerste klasse behoort, is door de Leusdenaren gewonnen. „De mogelijkheden zijn zeker aanwezig." „Vorig seizoen zijn beide com- petitie's wisselvalig verlopen. Er waren goede wedstrijden bij, maar „De routine is weer terug in de ploeg. Het evenwicht is hersteld, aldus trainer Wim de Brum slechte. Er was in ieder geva geen evenwicht in het niveau. In het begin deed het team nog mee voor de bovenste plaatsen, door het ge brek aan routine werden de weds- tijden slechter. Gelukkig bestond er voor ons geen degradatie ge vaar." Margaret Versteeg, Frans te Maten en Nancy Lahey hebben de selectie verlaten. De spelers Koos Meinsma, Eddy Hendriks en André Kooy zijn teruggekomen naar het korfbal in Leusden. Zij hebben al len eerder in het eerste team van Antilopen gespeeld. Wim de Bruin is zeker blij met de terugkomst van de oude spelers. „De routine is weer terug in het team. Deze spe lers herstellen het evenwicht Doordat we vaak de routine misten, konden we net dat kleine beetje verlies, vaak maar 1 punt verschil, niet omzetten in winst. De afwisse ling jeugd en routine maakt ons sterk. Vanuit de jeugd zijn twee nieuwe speelsters toeqevoead. Maaike Geutjes en Irene Veenen- daal. Het hele team is vnj jong, de gemiddelde leeftijd van de spelers is twintig jaar." Wim de Brum heeft zelf negen jaar hoofdklasse korfbal gespeeld Antilopenploeg heeft goede mogelijkheden. Dat heeft de oefenperiode al enigszins bewezen. bij de club Swift in Amsterdam. Ook heeft hij in het Nederlands jeugdteam gekorfbald. „Er is ver schil in kwaliteit tussen de hoofd klasse en de eerste klasse zoals die m Leusden wordt gespeeld. Men sen in de hoofdklasse hebben meer talent en ze hebben meer voor hun sport over, er wordt vaker getraind." De Bruin is voor het tweede jaar trainer van Antilopen. Daarvoor heeft hij de clubs De Meeuwen in Putten, Sk in Veenen- daal en Odik in Barneveld getraind. Ook deze teams speelden eerste klasse. De voorbereiding op de komen de wedstrijden bestaat natuurlijk uit het trainen op de conditie. Ver der gaat De Bruin vooral aandacht besteden aan de taktiek. „De ploeg moet een wedstrijdmentaliteit krij gen. De spelers moeten de hele wedstrijd scherp geconcentreerd zijn. De wil om te winnen moet aan wezig zijn. Dit kun je bewerkstelli gen door veel partijtjes te oefenen. Het is een combinatie van snelheid en overzicht in het spel." Speler Koos Meinsma is terugge komen van DVO in Bennekom, waar hij hoofdklasse heeft ge speeld. „Het leukste korfbal wordt in de hoofklasse gespeeld. Drie keer in de week trainen en dan nog een wedstrijd spelen werd mij echter teveel naast school. Het was leuk, maar voor mij niet meer te doen. Er zijn grenzen aan wat je voor een sport over hebt." Twee jaar geleden verliet Koos Meinsma Antilopen omdat hij het er een rommeltje vond. „De club functioneerde niet goed. Toen Kees van Buren weg ging, ben ik ook gegaan. Ik had er geen ver trouwen meer in. Het is sindsdien twee seizoenen ook met goed ge gaan met Antilopen. Nu zie ik weer een stijgende lijn." „Ik heb gegokt op DVO. Zij had den kans in de hoofdklasse te ko men. Dat is ook gebeurd. In des speelden we overgangsklasse, t twee keer toe net geen kampioe geworden."Op het veld speeÜ DVO voor het eerste seizoen ii hoofdklasse. Daar hebben ze a weten te handhaven. Het team kan gemak hebben de ervaring van Meinsma. Deze a m Leusden 'binnen de lijnen' beter team staan, wat mogelijk.^ den biedt voor een kampioe schap. Voor Meinsma zijn de strijden wat makkelijker gewi den. „De tegenstanders zijn ff wat minder. Je denkt hier eerÈ het lukt toch wel. Er hoeft met prestatie geleverd te worden als: de hoofdklasse." Selectie Antilopen Vrouwen: Maaike Geutjes, liö Veenendaal, Evelien van i Rooyen, Joyce Osnabrugge, D ther Versteeg en Jeannette Jekt! Mannen: Jan Coster, Koos Mei# ma, Martijn Verwoert, And.' Kooy, Paul Hendriks en E<tö Hendriks. Koos Meinsma is weer terug

Leusder Krant | 1990 | | pagina 22