flfaterpoloclub heeft een SB linke groei ondergaan Ronde van Amersfoort '90 55 Competitie wordt zware dobber voor zwemmers van De Haaien wsmL ZATERDAG 8 SEPTEMBER Colofon eeds meer mensen sportief bezig in bassin Problematische leeftijdsopbouw zwemselectie Commissie SSD start nieuwe activiteiten Sportspecial Leusder Krant SP0RTC0RRESP0NDENTEN/ VERSLAGGEVERS BDU Leusder Krant PROGRAMMA BDU! BDU-KRANTENKOMBINATIE Sport BEKENDE PROFWIELRENNERS De commissie Stimulering Sport Deelname houdt zich bezig met het promoten van de recreatiesport in Leusden. Met hulp van de Leusden- se sportverenigingen en commer ciële sportinstellingen probeert zij een breed skala aan wekelijkse sportactiviteiten aan te bieden voor alle Leusdenaren tegen een laag tarief per keer. De aangeboden sportieve activiteiten worden, met uitzondering van het bowlen, alle maal begeleid. Naast de wekelijkse recreatie sporten organiseert de SSD ver schillende sportinformatieavon- den. Bekend zijn de informatie avonden over trimmen, fietsen en kanoën. Dit najaar worden ook de wintersporten toegelicht op infor matieavonden voor Leusdenaren over skiën, langlaufen en schaat sen. Mochten er vragen zijn over deze of andere activiteiten van de commissie SSD dan kunt u terecht bij de afdeling sportzaken van de gemeente Leusden, telefoon 961691. Eindredactie: Gerrit Jeurmg Redactie: Mant Roelfsema, Daan Bleuel, Stefan Steenkamp, Gerard Trebert. Lay-out: Theo van Hoek. Foto's: Hans Verhorst, Jan Pit, Hans Roggen. WOENSDAG S SEPTEMBER 1990 Wim van Dijk richt zich op individule prestaties van de zwemmers (advertentie) De redactie van de Leusder Krant wil, ter ver sterking van de sportredactie, op korte ter mijn in contact komen met één of meerdere op free-lance basis Van de medewerker(s) wordt verwacht, dat zij contacten onderhouden met de diverse vereni gingen en zorgdragen voor verslagen van wed strijden en ander nieuws uit de sportwereld. Het maken van interviews, reportages en achter grondverhalen kan ook deel uitmaken van het takenpakket van de nieuwe medewerker(s). Daarnaast kunnen de medewerkers worden ingezet bij sportevenementen, die een inci denteel karakter dragen. Het zwaartepunt van de werkzaamheden ligt in het weekeinde. Wij verwachten van kandidaten: een flinke dosis enthousiasme affiniteit en betrokkenheid met de sport in Leusden (met name het voetbal) een goede schriftelijke uitdrukkingsvaardig heid. Voor nadere informatie en/of sollicitaties: Asschatterweg 19, 3831 JJ Leusden Telefoon 941495 of 941494 (vragen naar Gerrit Jeuring). 'or.i iet k r Dt JSDEN - „Voordat het zwembad is afgebrand speelde heren sa jfde klasse bond. Het plan is om in dit seizoen daar weer in le li jg te komen." Helma Wanrooy, trainster van de waterpolo- jas Heren 1 en Heren 2 van de vereniging De Haaien, weet Ze wil. Ze weet echter niet of het haalbaar is. Heren 1 speelt eerste klasse district, wat betekent dat er een promotie ig is om in bond te kunnen spelen. te afeel°Pen twee iaar het 5<1 gegaan met het waterpolo m -•(en. Het eerste team heeft keer een promotie meege- ilct. „Voor de brand speelden eerste klasse knng. Nu hopen de derde klasse bond te ko- De groep spelers is sterker ions 'ant r rorden. De hele afdeling water- Aiiorirtünc flmlr nom-noiH is overigens flink gegroeid, s nien twee jaar zijn de dertig wa- oloers uitgebreid tot vijfenne- mensen. :>n< aard doo: NNEN Kr:q S is veel jeugd bijgekomen en zijn wij wel gelukkig mee,"al- voorzitter van de waterpolo- sre missie Reinald Bakker. „Als Heren 1 beter wil gaan spelen, tde aansluiting ook blijven. De p ui de leeftijd van zeven tot elf bestaat uit vijftien kinderen, -ieuxw is dat jongens en meisjes "j,en team spelen. In de leeftijd tot jaar zijn minder mensen en wel een probleem. Tot twin- name- K« kattj pT jaar gaat het weer beter, achttien man." „Het doel blijft winnen. Heren 1 moet bij de bovenste vijf kunnen komen. We spelen in een poule met tien andere ploegen in het dis trict Utrecht/Noord-Holland. Ik weet de verhoudingen nog niet precies. Het is wel moeilijk om uit een district weg te komen, omdat er zoveel ploegen beter willen gaan spelen. Als de heren in de bond gaan poloën, zou dat een op kikker voor de vereniging zijn. De Haaien kunnen dan meer naar bui ten treden.Er komt meer bekend heid,"aldus Helma Wanrooy. Een aantal spelers heeft de leef tijd van dertig bereikt. Helma Wan rooy vraagt zich af hoe lang de spelers nog blijven. „Gelukkig staat er alweer veel jeugd te trap pelen om in het eerste team te gaan spelen. Zij hebben veel geleerd in het afgelopen seizoen. De jeugd speelt al in het district, zodat de stap naar heren 1 makkelijker wordt. Heren 2 heeft zich ook op gewerkt, tot eerste klasse kring, zodat er doorstroming kan plaats vinden vanuit de achterban." Wanrooy is voor het tweede jaar trainster. Zij traint het eerste en helma Wanrooy: Wij moeten een plaatsje bij de bovenste vijf teams kunnen veroveren." tweede herenteam. „Het coachen van de eerste ploeg blijft mijn prio riteit houden. Verder ben ik hoofd- trainster van alle waterpolo- teams." De kracht van Wanrooy ligt in het feit dat zij zelf op hoog niveau waterpolo heeft gespeeld. Bij De Amer speelde zij op in de hoogste competitie. Bij Het Gooi, in Bussum, werd zij tot drie keer toe kampioen en uitverkoren voor het landelijk jeugdteam. Jaren heeft de fanatieke trainster in een zwembad gewerkt en daarbij heeft zij polocursussen gedaan. GROEI De vereniging groeit snel, vooral het waterpolo wordt belangrijker. Het begon met vier teams, maar inmiddels doen al acht teams mee aan de competitie. „We missen wel meisjes, die polo willen spelen. Er zijn vooral weinig pupillen. Er zijn nu twee damesteams, maar dames stoppen sneller. Het is juist zaak om jong met polo te beginnen. Als ze het jong leren wordt het steeds leu ker. Hoe meer je bijleert, hoe leu ker het spel wordt." Om goed met de eerste wedstrij den van de competitie te kunnen beginnen, spelen heren 1 en de jeugd een toernooi op 15 septem ber. Daarvoor komt speciaal uit En geland een poloploeg over. Selectie: Aait van Bemmel, Theo de Rijk, Lex van Dijk, Wim Burger, Harry Abbing, Andre van Harten, Bart Borgman, Carl Diep- enbroek, Gerco Renkers en Rei nald Bakker. waterpoloèrs hebben al twee keer een promotie meegemaakt. LEUSDEN - De commissie Stimulering Sport Deelname (SSD) start met nieuwe activiteiten als badminton en tennis in Ach terveld. Na de opening van de tennis- en squashhal in de Wetering wordt tevens gestart met een squash-activiteit op de woensdagochtend. DISCIPLINE De trainingen worden professio neel aangepakt. De wedstrijdse lectie, zo'n acht mensen, tramt zes keer in de week. Daarbij wordt er De wedstrijdgroep van De Haaien moet hard werken: iedere week doen de zwemmers mee aan zes trainingen. „Ik wil een brede trainingsop- bouw, dus niet te jong beginnen met een specialisatie." De trainer is van mening dat er vaak te jong wordt begonnen met zwemmen. „De opbouw moet geleidelijker gaan, anders is de jeugd gauw uit gekeken op het zwemmen. De prestatiedrang komt ook pas op latere leeftijd." LEEGLOOP Rob van Wegen, Marco Woerd man en Enk Küthe hebben de zwemvereniging verlaten voor het waterpolo. Van Dijk's eigen zoon, Jan-Willem, is naar de concurrent in Amersfoort, AZ&PC, vertrokken. Het jaar hiervoor hebben nog meer zwemmers de selectie verlaten. „Wij zijn niet de enige vereniging met die problemen. Iedereen heeft op een gegeven moment last van leegloop, bijvoorbeeld vanwege studies elders of de keuze voor waterpolo. Wij hopen er dan maar op, dat De Haaien zich kunnen handhaven omdat de andere clubs met dezelfde problemen te maken hebben. Bij de meisjes zijn er overi gens minder afgevallen. Daar gaat het beter." De wedstrijdgroep bestaat uit: Werner van de Berg, Rudy de Heer, Vincent Oosterbroek, Ewout Paulusma, Rogier Tol boom, Jeroen Verhoeven, Bas Schreuder, Boris van Gorkom, Geert Jan Smits, Erik van Bek- kum, Chester Marsman, Esther Hoogendoorn, Danielle Brienes se, El wine Hermans, X an dra Ver schuur, Linde Wilmink, Marlies Floor, Simone Lases, Rozemarijn Sybrandy, Sandra van Wegen, Kim Bijleveld, Simone Buitelaar, Tamara van Gorkom, Saskia Helsdingen, Marieke Ruiten berg, Simone Sybrandy, Carine Kampes en Marjolijn van Dijk. (advertentie) 10.45 uur: Reklame-Karavaan 11.15 uur: Junioren (60 km) 12.45 uur: Reklame-Karavaan 13.15 uur: Amateurs (80 km) 15.15 uur: Reklame-Karavaan 15.45 uur: Beroepsrenners (80 km) 17.45 uur: Huldiging beroepsrenners LEUSDEN - De wedstrijdgroep van de zwemvereniging De Haaien heeft zich het afgelopen seizoen weten te handhaven in de B-competitie. Dit jaar zal dat een zware dobber worden. Wim van Dijk heeft een smalle ploeg overgehouden, waarin vooral de leeftijdsopbouw een probleem is. „Het afgelopen seizoen was een re cord voor De Haaien. Het is nooit gelukt langer dan één jaar in de B- competitie te blijven. Nu zijn we op de twintigste plaats van de negen entwintig clubs geëindigd. Toch is er zowel individueel als collectief goed gepresteerd. Ondanks de smalle ploeg waren we succesvol. Dus ook dit jaar zullen we de huid duur verkopen. Er zijn een aantal oudere zwemmers weggegaan. Er is wel voldoende jeugd aanwezig, maar er moet een gat opgevuld worden en dat is hard werken." De trainer legt uit wat de handi cap van het komende seizoen is: „Per leeftijdscategorie zijn maar een paar mensen beschikbaar. Er moet dus meer jeugd ingezet wor den als er iemand uit mocht vallen. Soms is er in een categorie zelfs helemaal geen deelnemer." In de B-competite zijn 30 mensen nodig, die zijn er wel alleen de leeftijdsop bouw is niet goed. „De aanvulling had eerder moeten plaatsvinden." Wim van Dijk is overgebleven nadat Jules Baars is gestopt met het trainen. Het duo had een paar jaar de selectie samen onder hun hoe de. Nu kan van Dijk zelfstandig de jeugd trainen. Met de trainingen wil hij speciaal letten op individuele prestaties van de zwemmers, zowel op provinciaal als landelijk niveau. De keuze is gevallen op de twee pieken in het seizoen, namelijk de nationale winter- en zomerkam- pioenschappen. Door zich met een kleine selectie op de twee evene menten te richten, probeert van Dijk de individuele prestatie te ver beteren. Ook de minder getalen teerde is welkom, als er maar de wil is om te trainen. twee keer in de week in een zaal getraind om de zwemmers zo veel zijdig mogelijk te houden. „De al gemene fysieke ontwikkeling wordt zo beter. Daarnaast gaan we iedere week looptraining doen. De wedstrijdselectie kiest hiervoor. Ze krijgt meer faciliteiten en ik eis meer discipline." Met de harde trainingen wil Van Dijk geen toppers als de zusjes Muis proberen te creëren. „Dat zit er hier gewoon niet in. Het gaat om de kwaliteit van de training en met om de hoeveelheid. Het sociale contact van een sport is ook be langrijk. Wie meer wil trainen kan dat. Als de zwemmers hogerop willen, gaan ze veelal weg bij De Haaien." Koerst steeds weer van voren.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 23