Leusden aan het werk met energie vergaderagenda vandalisme kost handen vol geld bel voorlichting GEMEENTE WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 37, 5 september 1990 gratis toezending van 't Erf Het is mogelijk om iedere week deze rubriek gratis thuis te krijgen. Wie niet op de Leusder Krant is geabonneerd en toch het gemeentelijk nieuws wil ontvangen kan zich daar voor melden bij het bu reau Voorlichting, Post bus 150, 3830 AD Leus den, tel. 961618. De uitgeefster, BDU uit Barneveld, zorgt er dan voor dat u iedere week de halve pagina thuis ont vangt. donderdag 6 september, inspraakavond over het welz,j programma 1991 In juli is aan alle bewoners in aanmerking komende or^ nisaties het ontwerp-welzijnsprogramma 1991 toege^ den. In dit programma wordt aangegeven hoe burger^ ter en wethouders de subsidies op gebieden als volwas neneducatie, emancipatie, kinderopvang en andery ]£\J ciaal-cultureel werk denken te verdelen. Tijdens de veel kalf i spraakavond bestaat er gelegenheid op die planntq reageren twe< Vandalisme kost nief alleen (te) veel, het doet ook afbreuk aan de leefomgeving (foto: Henk van Leest) Deze en andere nutteloze vernielingen kostten de gemeente in de eerste helft van dit jaar f 90 000,-. Het plan ligt bij het bureau Voorlichting ter inzage. Iqj, matie over het plan kunt u krijgen bij de afdeling Wek telefoon 961654. Het afgelopen half jaar laat een trieste lyst met vernielde gebouwen, straatmeubilair, verkeersborden, bruggen en dergelijke zien. Iedere maand maken verschillende afdelingen van de gemeente de balans op van de kosten die nodig waren om vernielingen te herstellen. Het eerste halfjaar #van 1990 heeft de gemeente bijna 90.000,- uitgegeven aan het herstellen van schade door vernielingen. [ere man Pudc mam echt Zuinig zijn met energie, iedereen beseft dat dèt belangrijk is. Niet alleen omdat fossiele brandstoffen zoals olie en aardgas op dreigen te raken, maar ook vanwege de eigen gas- en elektriciteitsrekening. Sinds de oliecrisis is er veel geld en moeite gestoken in onderzoek naar en ontwikkeling van andere" energiebronnen, zoals zonne en windenergie en biogas. Dat heeft geleid tot installaties, die op kleine schaal warmte en elektriciteit kunnen produceren. Verder zijn er ook apparaten geko men, die met gebruik van relatief weinig brandstof veel warmte of elektriciteit kunnen leveren; hun rendement ligt erg hoog. Warmte pompen en warmtekrachtkoppe- lings-installaties werken op deze manier. De provincie Utrecht vindt het belangrijk dat nieuwe, voor de toekomst veelbelovende, vormen van energie-opwekking een kans krijgen. Een zonnecollector vangt zonne warmte op, die kan worden aan gewend voor bijvoorbeeld het ver warmen van een boiler subsidie Een nadeel van sommige energie besparende installaties is dat zij nog duur zijn. Daarom stelt de pro vincie Utrecht geld beschikbaar aan particulieren, particuliere in stellingen en bedrijven, die zo'n installatie willen aanschaffen. Uit het aantal reacties is wel gebleken dat de belangstelling om te investe ren in andere" energie aanzien lijk is. Het is ook mogelijk een bijdrage van de provincie aan te vragen vooro.a. zonnecollectoren, windenergiemolens en biogasin stallaties voor verwarmingsdoel einden. Daarnaast kan subsidie worden verstrekt voor projekten. Tenslotte kunnen ook bejaar denoorden, bibliotheken en ande re gemeentelijke instellingen ge bruik maken van de regeling. wie het eerst komt. Samen met de energiebedrijven PUEM NV en het Gasbedrijf Cen traal Nederland heeft de provincie Utrecht een speciale subsidiepot gevormd. Bijdragen kunnen wor den toegekend zolang de pot niet leeg is. Een brochure met nadere informatie is verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting. In de brochu re is een aanvraagformulier voor subsidie opgenomen. De schade aan plantsoenen, speel- voorzieningen en sportvelden be droeg/ 18.000,- Aan gemeentelij ke gebouwen zoals scholen en sportzalen werd voor bijna 10.000,- vernield. De afdeling ge meentewerken moest voor 62.000,- schade aan bestratingen en straatmeubilair herstellen. Uit de cijfers blijkt dat het niet alleen de grote vernielingen zijn, zoals het slopen van een bruggetje (schade 6.000,-). Juist de kleine schadeposten tikken aan. Wat kost nu een straattegel zult u denken. Maar de totale kosten voor verniel de straattegels in de gemeente be draagt in zes maanden tijd bijna 18 000,-. En wat te denken van een plantje meenemen uit een plantsoen. De vernielingen aan het openbare groen bedroegen dit half jaar meer dan 6.500,-. Een post die ook de spuigaten uitloopt is die van het illegaal storten van vuil. In een paar maanden tijd kostte dat de gemeente 7.700,-. Het ver nielen van verkeersborden was goed voor een schadepost van 5.200,- en de schade aan de sport velden bedroeg 6.400,-. De scha depost aan openbare gebouwen van zo'n 9.500,- komt bijna ge heel op rekening van vernielingen aan basisscholen. Vandalisme is een vorm van zoge heten kleine criminaliteit. Zoals uit de cijfers blijkt kost vandalisme de gemeenschap handen vol geld. Een van de oorzaken kan zijn dat er onvoldoende sociale controle is. Wat doet u als u merkt dat iemand een paar straattegels verwijdert? Te gemakkelijk wordt gedacht, de gemeente zorgt wel voor herstel. Maar ,,de gemeente" zijn u en ik die de kosten voor dat herstel moe ten betalen. Het is onze gezamen lijke verantwoordelijkheid dit soort kosten zo veel mogelijk te beperken. dinsdag 11 september, commissie Welzijn en Ondei (W O) Op de agenda staat o.a. een voorstel over wijziging vaoi kampeerverordening en een voorstel tot opheffing Planadviesgroep. Ook zal gesproken worden over devan dere plannen voor wat betreft de Algemene Begraafp^ Oud-Leusden en de bouw van een aula. woensdag 12 september, commissie Sociale Zaken. V huisvesting, Emancipatie en Milieu (SVEM) De commissie zal ondermeer aandacht besteden aan verwijderen van het op de tuingroendepots ingczame tuingroen en aan de aanleg van een geluidswal langst deel van de Randweg. Ook komt een voorstel aan de om in het verpleeghuis Lisidunahof een kinderdagverf te starten. donderdag 13 september, commissie Openbare Werf Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en Verk« (OREV) Belangrijkste punt van deze vergadenng is de besprek] van een notitie, waarin een overzicht wordt gegeven de huidige stand van zaken op het gebied van de ruimlt ke ontwikkeling van Leusden en alternatieven voori dere ontwikkeling. De notitie is een eerste aanzet omj komen tot een structuurschets voor Leusden. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur en wordJ gehouden in de commissiekamer van het gemeentehui Wie vragen of opmerkingen heeft over de onderwerp! die aan de orde komen, kan gebruik maken vanh spreekrecht. De volledige agenda's met de bijbehoreal stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting I geen „wegwijs" ontvangem gemeentelijke bijdrage bij minimuminkomen De gemeenteraad besloot onlangs een bydrage te geven aan zelfstandig wonende inwoners van 23 jaar en ouder die zijn aangewezen op een inkomen dat netto per maand niet meer bedraagt dan 1.611,37 voor een gezin, 1.450,23 voor een een-oudergezin of 1.127,96 voor een alleenstaande. Voor gezinnen is de bydrage 250,- per jaar, voor alleenstaanden 100,- per jaar. Het gaat dus om een bescheiden bijdrage. Dat houdt zowel verband met de beperkingen die de regering aan de gemeente oplegt als met de financiële mogelijkheden van de gemeente zelf. De gemeentelijke bijdrage is met name bedoeld voor kosten die te maken hebben met deelname aan allerlei maatschappelijke activitei ten, zoals het lidmaatschap van een vereniging, het abonnement op een zwembad of deelname aan een cur sus. De bijdrage kan ook gebruikt worden voor het abonnement op een krant of tijdschrift, de omroep bijdrage of het vastrecht van de telefoon en dergelijke. Alle voor de bijdrage in aanmer king komende inwoners met een bijstands- of RWW-uitkering heb ben een aanvraagformulier ontvan gen. Dit moet voor 1 oktober bij de afdeling Sociale Zaken in het ge meentehuis worden ingeleverd. Wie geen aanvraagformulier heeft ontvangen, maar wel meent aan spraak op de bijdrage te kunnen maken, wordt verzocht contact op te nemen met de afdeling Sociale Zaken, telefoon (033) 961674. Eind juli, vlak voor het begin van de schoolvakan ties, is de nieuwe uitgave van de gemeentegids Wegwijs in Leusden" huis aan huis bezorgd. De bezorging is helaas niet vlekkeloos verlopen. Wie - al dan niet na terug komst van vakantie - con stateert dat er geen „Weg wijs" is bezorgd, kan con tact opnemen met het bu reau Voorlichting, tele foon 961659. Er wordt dan alsnog een exemplaar toe gezonden. d<x Wanneer deze gids mei by thuisbezorgd, zorgt hei I reau Voorlichting er\>o er alsnog een onftangl. Leusden bekendmakingen GEMEENTE aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. het bouwen van een berging op de percelen Claverenbladstraat 20 en van Daatselaarhof 14 het plaatsen van een PTT kabelkast naast Ha- mersveldseweg 124 het bouwen van een rijwielstalling t.b.v. de car pool plaats bij de Randweg het bouwen van een woning op het perceel Da- velaak 8 het bouwen van een brandweergarage op een perceel aan de Burg.v.d. Postlaan het bouwen van een bedrijfswoning met studio op een perceel aan de Ruige Velddreef De tekeningen liggen van donderdag 6 septem ber t/m woensdag 19 september 1990 op werkda gen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling Ruimtelijke Ordening/Algemene Zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp-(deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend verleende vergunningen bou w vergunningen Agnietenhove 22, plaatsen dakkapel Hessenweg 20, verbeteren hobbyruimte Hessenweg 183, bouwen woning (ter vervanging bestaande woning) Calabrië 27, uitbreiden woning Oude Rijksweg 3, het maken van een doorbraak in het pand Kon. Juhanalaan 71uitbreiden woning en bouw garage Hessenweg 363, plaatsen dakkapel Hessenweg 4, bouwen carport en tuinmuur Salamander 23, verbouwen garage en bouwen berging Eikenlaan 47, uitbreiden bedrijfsruimte diverse vergunningen de heer G. van Valkengoed, buurtfeest Schaap herder-Pachter de heerM L E. van Urk, pleinfeest Kleinhorst Carnavalsver. D' Ouwe Klomp, reklameborden carnavalsfeest A.V. Triathlon, afsluiting Langesteeg 20-10- 1990 St. De Moespot, kinderrommelmarkt 15-09- 1990 de heer H. J. Geelen, art. 38 Drank- en Horeca- wet Air Castle Evenementen, oplaten ballonnen bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). verkeersmaatregelen Hamershof De burgemeester van Leusden maakt bekend, dat in de gemeente Leusden zullen worden afge sloten in beide richtingen: 1. Voor alle verkeer, met uitzondering van voetgangers op 12, 13, 14 en 15 september gedurende de uren dat de kermis mag draai en De Smidse vanaf De Blekerij tot de eerste haakse bocht naar links (De Smidse ten zuiden van de grote parkeerplaats) 2. Voor alle verkeer op zaterdag 15 september 1990 van 00.00 uur tot zondag 16 september 1990 03.00 uur of zoveel langer of korter als noodzakelijk: - de Hamersveldseweg, vanaf de Landweg tot en met de ingang tot de Dissel; - de Dafplaats; - de Eysinkplaats; - de Spijkerplaats; - De Blekerij; - De Smidse, vanaf de ingang naar de benzi nepomp tot De Blekerij; - De Spinnerij; - de Kromhoutplaats; - de parkeerplaatsen gelegen aan De Mulde- "j; - de Librije; - 't Erf; - de parkeerplaatsen gelegen aan De Smid se; - De Kuipery. 3. Op zaterdag 15 september 1990 vanaf 15.00 uur tot zondag 16 september 1990 03.00 uur of zoveel langer of korter als noodzakelijk is de Burg. Van der Postlaan vanaf de Hamers veldseweg tot de Noorderinslag in één rich ting. 4. Dat een parkeerverbod zal gelden voor beide zijden van de Hamersveldseweg, voor zover niet afgesloten tussen de Noorderinslag en de Burg. Van der Postlaan, op zaterdag 15 sep tember 1990 vanaf 15.00 uur. 5. Een parkeerverbod zal worden ingesteld, vanaf dinsdag 11 september 1990 te 00.00 uur tot en met maandag 17 september 1990 te 20.00 uur of zoveel korter als nodig is voor de grote parkeerplaats ten zuiden van het win kelcentrum Hamershof aan De Smidse/De Blekerij. 6. Een parkeerverbod zal worden ingesteld op zaterdag 15 september 1990 van 00.00 uur tot zondag 16 september 1990 om 03.00 uur of zoveel korter of langer als noodzakeli]! voor: - de Eysinkplaats, - de Spijkerplaats; - alle parkeerplaatsen aan De Smidse. 7. Een parkeerverbod zal worden ingesfc voor de meest zuidelijke van de twee któ parkeerplaatsen aan De Smidse op 14 «1 tember 1990 van 08 00-18.30 uur of zo« langer als noodzakelijk is. De omleidingsroutes zullen ter plaatse word aangegeven. natuurbeschermingswet („Groot Zandbrink") Van 5 september tot en met 4 oktober 19901 op het gemeentehuis (kamer 208) ter inzage besluit van de Minister van Landbouw, Natu beheer en Visserij dat in overweging wordt f nomen „Groot Zandbrink" aan te wijzen beschermd natuurmonument. Dit heeft tot gevolg dat de rechtsgevolgen die' Natuurbeschermingswet verbindt aan een wijzing als beschermd natuurmonument nuf zijn ingetreden Deze rechtsgevolgen houden' te gelden, zodra de minister bij beschikÜ besluit niet tot aanwijzing over te gaan, doch' ieder geval na 24 augustus 1991tenzij voorde datum een definitieve aanwijzing volgt. Belanghebbenden kunnen binnen veertien gen na 4 oktober 1990 hun mening omtrent d;! overweging zijnde aanwijzing schriftelijk 1= baar maken aan Gedeputeerde Staten 1 Utrecht, Postbus 80300, 3508 TH Utrecht

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4