Puddingpop komt laat op gang 1 Inbrekers gepakt zakelijkheden nieuw? ™uit net bedrijfsleven leusder krant Van Ootmerssen maakt ruimte Feestprogramma rond 10 jaar Hamershof Mooie poezen in De Korf SBBO Nieuws uit de verenigingen GEEN PANIEK! j kijk op kunst WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1990 s Middags een lege tent, maar Herman Brood klasse apart 'e8S olwj nders i^USDEN - "We gaan door naar het tweede lustrum". Erg ,s d: yeel meer had organisator Frits Ringers zondagochtend om ialf twee niet te zeggen. Na de tweede zondagochtend om half wee niet te zeggen. Na de tweede toegift van Herman Brood ^as dat ook niet nodig. Ondanks nevenactiviteiten als schil den en dichten bewees deze performer met z'n Wild Ro mance nog niets aan zeggingskracht te hebben ingeboet. Brood nder» >uddjngpop '90 kwam wat moei- g vanAaarn op gang. Het zat dit keer niet gvas eht mee- De constante dreiging r de nn een gigantische plensbui ireerhielden de Amersfoorste is rock and roll en staat voor Nederlandse begrippen op een zame hoogte. The Bodie en L'Attentat speelden zaterdagmid dag voor weinig publiek in een kille tent. Magie Frankie bracht de stemming erin en Sue Chaloner deed de temperatuur verder stijgen. De verwachtingen van Angela and the Rude bleken wat te hoog gespannen. De organisatie van dit eerste lustrum was perfect. fans van the Bodie ervan te ko men. Of gaven ze er toch de voor keur aan om zanger Kees van de Bie 's avonds elders m de stand met de The Bodie te zien optre den? Ondanks deze omstandighe den ging The Bodie er stevig te genaan. De geluidstechnici wisten kennelijk geen raad met een prak tisch lege tent want het geprodu ceerde hoge volume kwam zelfs deze heavy funk niet ten goede. Aan Kees van de Bie lag het beslist met, hij gaf zich voor de volle hon derd procent. "Met deze band re peteren we elke week", ver klaarde de zanger na afloop ..Met deze jonge amateurmuzikanten mikken we op de jongerencentra met wat meer eigen composities op het repertoire." Een goede try- out voor the Bodie, een groep die we ongetwijfeld m de Geut zullen terugzien. L'Attenta maakte onder dezelfde omstandigheden zijn opwachting met lekker in het gehoor liggende muziek. De aaneenschakeling van rock-clichés, die deze Amster damse groep kenmerkt, doet het ongetwijfeld goed op dansavon den. De groep is echter met boeiend genoeg om er langer dan vijf nummers naar te luisteren en te kijken. Hoe het wel moest bewees Magie Frankie and the Blues disease. Nog voor Magie Frankie himself zijn opwachting maakte, wist the Blues disease het publiek naar zich toe te trekken. Inderdaad, met lekker in het gehoor liggende muziek en een aaneenschakeling van clichés Maar deze band swingt dan ook de pan uit, het geen ook onderkend wordt door enige darislustigen onder het pu bliek. Na een overweldigende aankondiging door de jazzy pia nist verschijnt Frankie al gitaarspe lend in de publieksingang. Ge kleed in een zwart-wit ruitjespak met hoed schrijdt hij solerend door de tent naar het podium. Dan volgt binnen de beperking van het genre een afwisselnd repertoire, dat emge maanden eerder te ho ren was in het voorprogramma van Ray Charles Maar deze muziek hoort thuis op een festival als Pud dingpop en niet in de concertzaal. Magie Frankie onderkent dat zelf ook en begeeft zich na emge tijd opnieuw tussen het enthousiaste publiek. Een beetje feest dus, waarbij Frankies voorbeeld B.B. King af en toe nadrukkelijk om de hoek komt kijken. De groep speelt en zingt vrij authentieke blues Hoewel Magie Frankie re- gelematig roept dat hij mister blues is, komt deze groep toch over als een uitgekiende act. Daar is anno 1990 niets op tegen, maar de echte blues liefhebber zal zich niet zo snel met deze groep identi ficeren, hoe goed de muzikale kwaliteit ook is. Het doorleefde gevoel wat hier bedoeld wordt is wel aanwezig bij Sue Chaloner. Haar Soul Train loopt gesmeerd, haar stem klinkt als een klok en haar presentatie is spiritueel. Hoogtepunt van haar optreden was de sfeervolle inter pretatie van Stevie Wonders "Su perstition". De wind-synthesizer van de altsa xofonist kwam het geheel met ten goede. Verer niets dan lof over deze act, die bij het pubhek zeer in de smaak viel. Dat pubhek was inmiddels zeer talrijk en de grote tent bleek geen overbodige luxe. Angela and the Rude mogen zich verheugen in de belangstelling van de Nederlandse popwereld. Een soort supergroep waarvan de verwachtingen hoog gespannen zijn. De band klinkt goed, Angela zingt misschien iets te geforceerd maar wel goed. Toch slaagt de groep er niet in om het opgefokte "We gaan het maken" imago van zich af te spelen. Angela probeert het publiek wel te pakken, maar overtuigt met echt. De stoelen bui ten op het terras blijken óók geen overbodige luxe. De groep heeft misschien wat meer tijd nodig om het repertoire te laten bezinken. Het breekbaar evenwicht tussen het ietwat vlakke stemgeluid van de zangeres en het stevig stamp werk van de band was in de tent niet optimaal. Het onbreken van een soundcheck was daar debet aan. r De organisatie had zich geen be tere uitsmijter van dit lustrumfesti- val kunnen wensen dan Herman Brood. Dit lustrum verliep in muzi kaal opzicht net zo grillig al de loopbaan van Brood. Dan is het dus na zo'n dag gewoon üjd voor recht toe recht aan rock and roll. Zelfs het tot vervelens toe ge draaide pauze bandje werd vlak voor Herman (op zijn verzoek?) ge wisseld voor de oer-rock and roll van Little Richard. En dein staan ze er ineens. Het strakke ritme tan dem van bassist Ivo Sevenjns en Roy Bakker op drums. Gitarist Da vid Hollestelle speelt en passant al zijn voorgangers de tent uit en Herman is gewoon zichzelf. Hij zingt alleen die liedjes die hij ooit op een moment in zijn leven te gek vond. Geen moeilijke gedoe, gewoon popmuziek terug naar z'n essentie: drie minuten-liedjes in een vlot tempo de tent inslinge- ren. En dan "de mazzel" en weg wezen, het publiek verbouwe reerd achterlatend. Toch zijn ze met te beroerd voor twee toegif ten, maar dan is het mooi geweest Tenminste dat vindt Herman Brood. Het publiek denkt daar an ders over en blijft vol verwachting staan. Als Frits Ringers de tent komt sluiten is het echter voor ie dereen duideljk: "Saturday-mght" is over. Zanger Kees van de Bie van de Amersfoortse groep The Bodie laat zich na zijn optreden op Puddingpop de catering welgevallen. Het pubhek het de Amersfoortse Joe Cocker een beetje in de steek. wori f 5.000,-. 'EN - Bewoners van een ,g aan de Reehoeve zijn in nacht van vrijdag op zaterdag 15.000,- bestolen. Inbre- namen geld mee, CD's, ju- len en diverse andere dure ar- ilen. De inbraak werd ontdekt de buren. De bewoners wa- op het moment van de in- niet thuis. Op het golfcomplex De Hoge ij aan de Appelweg verdween [alerdagmiddag een golftas met in houd. De bestolen eigenaar van de tas zit met een schadepost van pen weekeinde geprobeerd een woning aan de Rosmolenstraat bin nen te gaan. In een kozijn werden gaten aangetroffen, die kennelijk waren geboord om het raam te kunnen openen. Voor zover kon worden nagegaan, zijn de inbre kers niet binnen geweest. Er wordt niets vermist. Uit een geparkeerde auto aan de Ruige Velddieef verdween zon dagnacht een radio/cassetterecor der. Het apparaat vertegenwoor digt een onbekende waarde. De inbraak moet tussen 2.00 uur en 8.00 uur zijn gepleegd. Uit een geparkeerde auto op de Travertijn verdween in de nacht van zaterdag op zondag een radio/ cassetterecorder. Onbekenden hebben het afgelo- LEUSDEN - Donderdag 6 septem ber is er in de hoofdvestiging van de SBBO Midden-Nederland, Cla- renburg 1, een informatie-avond over alle opleidingen. De avond heeft ten doel diegene te informe ren die voor het komende studie jaar nog geen definitieve keuze heeft gemaakt. Alle coordinatoren- van de diverse vakrichtingen zul len aanwezig zijn. Eveneens zullen de regionaal consulenten vragen over onder andere subsidies en lonen beantwoorden. De avond be gint om 19 uur en duurt tot 21 uur. w ■celijl Collecte dierenbescherming LEUSDEN - De Nederlandse vere niging tot bescherming van dieren houdt in de week van 1 tot en met 6 oktober in de gemeente Leusden. De organisatie is in verband daar mee op zoek naar wijkhoofden en vnjwüligers, die willen collecteren. Met name in de rayons Oud Leus den, Rozendaal/Rozenboom en in Stoutenburg worden nog mensen gezocht. Belangstellenden van 16 jaar en ouder kunnen zich opgeven bij Louise Rijnders, telefoon: 946386. Kledingbeurs LEUSDEN - In het vrouwenontmoe- dngscentrum het Vooronder, Bur gemeester van de Postlaan 2, wordt dinsdag 2 oktober van 9-11.30 uur, een kledingbeurs gehouden. Ie dereen die nog goede kinderkle ding heeft liggen in de maten 74- 176 kan deze dan te koop aanbie den op de beurs. Bij inlevering wordt een rijksdaalder inschnjf- geld gevraagd. Van de opbrangst tachtig procent voor de verkoop ster. Meer informatie: telefoon 94 56 97 of 94 54 33. Cursus zieken verzorgen LEUSDEN - Het Kruiswerk in Leus den en Achterveld start maandag 17 september met een cursus Thuis een zieke verzorgen'. In de cursus zal worden ingegaan op al lerlei zaken die komen kijken bij het thuis verplegen van een zieke. De cursus wordt gegeven door een wijkverpleegkundige en een wijk ziekenverzorgende De cursus beslaat vier opeenvol gende maandagmiddagen zal (17 en 24 september en 1 en 8 oktober) van 13.30 uur tot 15.00 uur. De kos ten voor de cursus, bedragen 10,-. Deelnemers dienen lid te zijn van het Kruiswerk. Aanmelden kan voor 12 septem ber op werkdagen (van 9.00 uur tot 12.30 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur) onder telefoonnummer 948875. Puzzelrit LEUSDEN De AMBC Achterveld houdt zondag 9 september een puzzelrit over een lengte van vijfen dertig kilometer. Inschrijving vanaf 13.30 uur in café de Roskam, Hes senweg 212 te Achterveld. De ge broeders De Boer hebben de nt uitgezet. (advertentie) De Flint heeft nog een nieuw programma boekje voor u klaarliggen. Neem snel een abonnement. Bel: 033-751184. LEUSDEN De politie heeft de daders van een inbraak in ver zorgingshuis Lisidunahof, eerder deze week, gepakt. De mannen, een 29-jarige en een 33-jarige Amersfoorter, hebben inmiddels bekend. Van de bnit is niets te ruggevonden. De gestolen siera den zijn weg. Het gestolen kas geld, circa ƒ2.500,-, is besteed aan verdovende middelen. De inbraak werd in de nacht van zondag op maandag gepleegd. De inbrekers haalden een lduis in een kantoortje van het verzorgingshuis leeg. Daarnaast bezochten de on genode gasten een vakantiewo ning op het complex. De 29-jarige man werd begin deze week in de kraag gegrepen en is donderdag in staat van be schuldiging gesteld De tweede verdachte, die inmiddels ook be kend heeft, is donderdag gepakt. Een zelfportret van de schilder Van Ootmerssen. De Flint LEUSDEN - In het kader van het thema Ruimte van de Culturele Raad Leusden wordt vanaf 15 september een verkooptentoon stelling van schilderijen van de heer Van Ootmerssen gehouden. Van Ootmerssen heeft van 1937 tot 1956 in Leusden gewoond en geschilderd. De tentoonstelling vindt plaats in het Dienstencen trum Gereformeerde Kerken Ne derland, De Beaufortweg 18. Jacobus van Ootmerssen was, voordat hij zich geheel wijdde aan de schilderkunst, onderwijzer in Den Haag. Hij schilderde veel in de omgeving van -ook- Leusden. Na de vervroegde pensionering ver huisde de schilder naar Leusden, naar de Arnhemseweg tussen het centrum en Leusden-zuid. Met name deze omgeving heeft de schilder vastgelegd op het witte doek. De veelal kleine paneeltjes stam men alle uit zijn particulier bezit. Een deel van deze verzameling on gerepte Leusden is te koop. Naast de schilderijen gemaakt in Leus den zullen ook andere werken van de schilder tentoongesteld wor den. De tentoonstelling is een initiatief van de Historische Kring Leusden. De opening zal worden vemcht door de zoon van de schilder. LEUSDEN - Op 18 september 1980 werd het winkelcentrum De Hamershof officieel geopend. Ter herdenking van dat feit worden volgende week tal van aktiviteiten en evenementen gehouden. Woensdag a.s. is er een speciaal programma voor de kinde ren met een groot aantal attracties. Vrijdagmiddag en -avond is er een modeshow en zaterdag heeft de grote traditionele jaar markt plaats, waarbij weer tienduizenden bezoekers uit wijde omgeving worden verwacht. De jaarmarkt wordt omlijst met het optreden van tal van artiesten, de verkiezing van Miss Hamershof en ter afsluiting van de festiviteiten is er een groot vuurwerk aan de Burgemeester Van der Postlaan achter de Korf. Het uitgebreide festprogramma ter gelegenheid van de tiende verjaar dag van de Hamershof ziet er als volgt uit: Woensdag 12 september: kindermiddag. Van 12.00 uur af treedt op het gezelschap 'De Kloone Klup' op diverse plaatsen in het winkelcentrum. Acht jonge mensen verzorgen een geva rieerd programma met o.a. steltlopen, éénwielemjden, ballonfiguren maken en uitdelen en twee clowns schminken voorbijkomende kinderen. De kinderen worden getracteerd oip suikerspinnen en er is een spe ciale discotent met een springkussen. Vnjdag 14 september modeshow. In het hart van het winkelcentrum bij de fontein wordt driemaal een modeshow gehouden, verzorgd door twaalf Hamershofzaken. De show duurt ongeveer drie kwartier. De aanvangstijden zijn 14.00, 16.00 en 19.30 uur. Na de laatste middag- en voor de aanvang van de avondvoorstelling presenteert Josefa Pijpers van sportschool Shapely met haar leerlingen een aerobicshow. Zaterdag 15 september, jaarmarkt met tal van evenementen, waaronder verkiezing van Miss Hamershof. Het programma van die dag ziet er als volgt uit: 13.30 uur: concert van Lisiduna bij podiumwagen achter de Korf. 15.30 uur: verkiezing Miss Hamershof met een spectaculaire show van dans en muziek van Sport 2000, eveneens op de podiumwagen. 18.30 uur: aanvang avondprogramma met optreden van Maarten Peters. 19.30 uur: optreden van De Gigantjes. 20.45 uur Lori Spee met oud en nieuw repertoire. 21.45 uur: Zuidamenkaans spektakel met het trio Los Alegres. Presentatie: Harry vamn Schaik. Na afloop begint rond 22.00 uur het grote vuurwerk aan de burgemees ter Van der Postlaan achter de Korf, aangeboden door de bedrijven H-QK. Het bestuur van de jubilerende belangenvereniging De Hamershof met van links naar rechts Joop van Kersbergen. Everard van der Hengel. Pim Berghuizen. Jan Verhoeff en Werner van der Wilt. Op de voorgrond geknield Jan de Koning. Op de foto ontbreekt het bestuurshd Jan Dijkstra. Een nest jonge katjes is altijd vertederend. LEUSDEN - Op de laatste zondag in september zalm De Korf een rasclub- bijeenkomst van de mooiste Siamezen en Oosterskorthaar katten worden gehouden. Tevens zullen exemplaren van het Balmese en Javanese ras te bewonderen zijn. Op uitnodiging zal ook een aantal bekende voorouders, dat w Nederland woont, aanwezig zijn. De tentoonstellmg is opgezet om meer bekendheid te geven aan het levindige en karaktervolle ras. Er zullen ook nesten met jonge katjes te zien zijn, katten vanaf drie maanden tot de veteranen van twaalf jaar en ouder. De tentoonstelling is van 10-17 uur. Speelgoed LEUSDEN - Woensdag start speel- o-theel Hamertje Tik een 'cursus' vol informatie over spelen en speelgoed. Op zes avonden zal speelgoed-journaliste Marianne de Valck, vertellen over het onder werp speelgoed in alle vormen. Aan de orde komt onder andere 'speelgoed, spiegel van de samen leving', 'spelende kinderen leven bewust', waarop moet je letten bij aankoop' en 'speelproblemen'. In het programma is ruimte voor ei gen inbreng, de avonden zijn be doeld voor alle ouders en belang stellenden, ongeacht de leeftijd van de kinderen. Inschrijven voor de speel-o-theek is niet verplicht, sde eertse avond is op 12 septem ber, de ovenge op 19 en 26 septem ber en 3-10-17 oldober. Meer informatie: telefoon 94 41 76 of 95 04 28. Cursus Yoga LEUSDEN - De yoga-praktijk van de werkgemeenschap Eckehart start in september met een nieuwe cursus 'Hatha-yoga'. In de lessen zal aandacht besteed worden aan lichaamshoudingen, ademhalings oefeningen en ontspanningsoefe ningen. Voor meer informatie kunnen belangstellenden bellen met Nan cy van de Ven (telefoon: 941256) of Ria Abels (telefoon: 941886). Geheugentraining LEUSDEN - In oktober houdt de Vereniging Welzijn Ouderen (WOL) een tweetal cursussen ge heugentraining voorm senioren. Een cursus is gencht op Stouten burg en Achterveld en wordt in samenwerking met het verzor gingshuis St. Joseph gegevenj, de andere is bedoeld voor inwoners van Leusden. Door informatie over de werking van het geheugen en het verband tussen geheugen en ouder worden wordt de deelne mers duidelijk gemaakt, dat ver geetachtigheid vaak ten onrechte aan leeftijd wordt toegeschreven, de cursus bestaat uit tien bijeen komsten van anderhalf uur. Infor matie en aanmelden: Leusden: 94 28 01, of Achterveld: 03425-1222 of 1644. (advertentie) UITVAARTVERZORGING De Haan en van de Kamp Mozartweg 58 - Amersfoort - Telefoon 033-757007

Leusder Krant | 1990 | | pagina 5