Dertiende Batavus- toertocht: Regen en minder deelnemers Matige seizoenstart hockeyers Leusden Panorama Lisiduna Irene Beaumont jeugdkampioen LTV Lockhorst Roda en SVA bekeren voort I leus-en krant Red Caps besluiten seizoen met winst „Een constante inspiratiebron" WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1990 Sport 9 LEUSDEN - Met regenpakken aan en plastic zakken om hun ichoenen begaven twee fietsers zich in de stromende regen 0?ar de inschrijvingsstand van de fietstoertocht, in restaurant de Hal^iorst. Al dertien jaar wordt omstreeks deze tijd de Batavus-toertocht voor midden Nederland vanuit Leusden ver reden. Vanaf het begin van Leusden tot aan de start van de toertocht bij restaurant de Hakhorst waren oranje borden met pijlen en de tekst „start Batavus toertocht" te vinden. Dat was volgens Bep Meeuwsen, één van de organisato ren van de toertocht wel nodig, want „Er komen ieder jaar mensen vanuit het hele land hierheen om mee te doen. Er zijn zelfs deelne mers die alle dertien toertochten al meegereden hebben." Een fiets toertocht is echt voor mensen die als ontspanning een stuk willen fietsen. Bep Meeuwsen: „Er wor den drie afstanden verreden, de 150 kilometer, de 85 kilometer en de 40 kilometer. Op de langere afstanden zijn de deelnemers meestal wel in het bezit van een race- of toerfiets maar bij de 40 kilometer doen er ook hele gezin nen en mensen op omafietsen mee die er een gezellig dagje uit van maken." Om te benadrukken dat het om een ontspannen tocht gaat, mogen de deelnemers niet te hard rijden. ,Je hebt altijd mensen, die een soort waas voor hun ogen krij gen en als gekken zo snel mogelijk die tocht uit willen rijden. Wij wil len dat voorkomen, daarom heb ben we tijdcontroleposten, die de snelheid moeten controleren. Als er een fietser voor de aangegeven tijd binnenkomt moet hij wachten, voordat hij z'n stempel krijgt en door kan rijden. De mensen mogen natuurlijk wel later aankomen dan de aangegeven tijd. Het is alleen wel de bedoeling dat iedereen om vijf uur vanmiddag de finish bereikt heeft. Na vijf uur gaan de service wagens fungeren als bezemwa gens, ze rijden de achterblijvers achterna en geven via de mobilo foon aan ons door waar die zich bevinden. Wij wachten dan altijd keurig tot alle deelnemers aange komen zijn." De inschrijvingsstand in het res taurant fungeerde ook als alarm centrale. Elke deelnemer krijgt een kaart met dat telefoonnummer er op mee. Terwijl de deelnemers LEUSDEN- De gestaag neerdruisende regen drukte de interesse voor de Batavustoertocht. De dertiende bracht de organisatie weinig voorspoed. editie voor de 40 kilometertocht lang zaam binnen druppelen belt één van de deelnemers aan de 150 kilo metertocht op vanuit een cafe. Hij staat met een kapot wiel dat hij zelf niet kan repareren. Bep Meeuwsen geeft het meteen door aan één van de service-wagens en vertelt: „Rij wielhandelaar Gerrit Blom uit Leus den njdt bij deze tocht met vijf ser vice-wagens rond om allerlei repa raties ter plekke tijdens de tocht te kunnen uitvoeren. Het is echt fijn dat die reparatiewagens rondrij den want het zou toch sneu zijn ais iemand vanuit Den Bosch hierheen komt om de tocht te njden en dan door pech onderweg niet verder zou kunnen." Waren er jaren dat er vierdui zend mensen naar Leusden kwa men voor de Batavus toertocht, dit jaar waren het er volgens Bep Meeuwsen niet meer dan anderhalf duizend: „Omdat het regent is het dit jaar niet echt druk. Iemand zei al tegen me: „Het is ook de dertiende toertocht. De regen is de onvermij delijke „ongeluks" factor van deze dertiende keer." Een trouwe deel neemster wist echter opgewekt te melden: „Vorig jaar regende het nog veel harder dus het valt nu nog wel mee." Er worden ieder jaar tientallen toertochten uitgeschreven. De Ba tavus toertocht voor midden Ne derland mag met z'n dertien vene den tochten bij het njtje van klas siekers gevoegd worden. Batavus sponsort naast deze toertocht ook nog een toertocht die altijd in juni vanuit Heerenveen verreden wordt. Na zich in het restaurant, met een kopje kofie moed in te hebben ge dronken, stapten de deelnemers goed ingepakt tegen de regen op hun fiets. Óm de vele kilometers te gaan afleggen op weg naar de fi nish waar een drankje en een me daille op hen wacht...! LEUSDEN - Afgelopen week werden op de banen van tennis vereniging LTV Lockhorst de jeugdclubkampioenschappen enkel gehouden. De wedstrijdleiding, bestaande uit Amoud Knoop, Jasmijn Wagenaar en Ronald Klinkenberg, moesten in totaal voor ca. 100 jeugdigen 180 partijen plannen. De voorronden werden afge werkt in poules, waarbij telkens de beste twee van iedere poule door gingen in een afvalschema. Er werd gespeeld in vier verschillen de leeftijdscategorieën: t/m 17; t/m 14; t/m 11 en een beginnerspoule. In verband met de regen en de concurrentie van de Amersfoortse jeugdkampioenschappen werden de finales op zondag in plaats van op de geplande zaterdag afge werkt. In de hoogste categorie ging het clubkampioenschap bij de meisjes naar de 13-jarige Irene Beaumont, die in de finale Marjolein de Hooge wist te kloppen. Hiermee behaalde Irene haar tweede sukses bij LTV Lockhorst, want al eerder dit sei zoen werd zij clubkampioen bij de senioren. Bij de jongens ging het kam pioenschap voor de tweede ach tereenvolgende keer naar de even eens 13-jarige Michiel Tijmensen, die in een spannende en goede wedstrijd Ronald Klinkenberg de baas bleef. Voor Michiel was dit trouwens een bijzonder suksesvol weekend, want op zaterdag werd hij ook al Amersfoorts kampioen t/m 14 jaar. Uitslagen: Jongens enkel 1: 1/2 finale: Michiel Tijmensen - Bart Jan Sirre 6-2/6-3Ronald Klinkenberg - Mei vin Engelbert 6-2/7-5. Finale: Michiel Tijmensen - Ronald Klinkenberg 6-3/6- 7/6-2. Jongens enkel 2: 1/2 finale: Wilbert Schutrups - Robin Rijnders 6-1/6-0; Roald Scholten - Ma- chiel de Munnik 6-3/6-3. Finale: Wilbert Schutrups - Roald Scholten 6-4/6-4. Jongens enkel 3: Finale: Peter Paul Buring - Maarten Pietr van Harten 6-3/6-2. Jongens enkel 4: Finale: Pieter Salverda - Jorn Prinsen 21-13 (minitennis) Meisjes enkel 1: 1/2 finale: Irene Beaumont - Lisette Schutrups 6-3/6-4; Marella Tijmensen - Marjolein de Hooge 6-2/6-1. Finale: Ire ne Beaumont - Marjolein de Hooge 6-2/ 6-2. Meisjes enkel 2: 1/2 finale: Carina van Deemter - Mas ha Sine 6-1/6-1; Esther Peperkamp - Mar- loes Blaauw 6-1/7-6. Finale. Carina van Deemter - Marloes Blaauw 6-3/7-5. Meisjes enklel 3: Finale: Anouk Albers - Suzanne de Rambelje 6-1/6-4. Meisjes enkel 4: Finale: Yoyce Putters - Judith Snel 1-6/ 6-4/6-3. LEUSDEN - Een matige start van de competitie onder leiding van nieuwe coach Sjaak van Dorrestein (hiervoor hulptrainer van SCHC) viel de hockeyende mannen van Leusden ten deel. De Leusdenaren verloren de eerste thuisontmoeting met 1-2 van Tempo '41. Al meteen na het eerste fluitsig naal moesten de mannen van Leus den aan de noodrem trekken. Kee per Gert Jan v.d. Groep moest tot dne keer toe redding brengen, na foutief uitverdedigen. Na de ne gende minuut kon Leusden wat meer grip op de wedstrijd krijgen, wat resulteerde in beter overspel. De druk op Tempo '41 werd ver hoogd en de spitsen zetten de ach terhoede al vast, zodat er haast geen doorkomen aan was. Na 15 minuten de eerste straf cor ner van Leusden, welke via een variant door Robert Kreikamp (midden-midden) net over gepus- hed werd. Vijf minuten later werd een strafcorner van Tempo afge keurd wegens te hoog ingeslagen. Negen minuten voor rust kwam Leusden op voorsprong via een mooie combinatie tussen Kreikamp en de gebroeders Bart en Flip van Dalen, waarbij de laatste de bal links in de cirkel ontving. Hij sneed de bal halfhoog over de uitkomen de liggende keeper heen. Nog geen vier minuten later kregen de Leusder mannen de kans de voor sprong uit te breiden via een straf corner, maar deze bal werd afge keurd wegens het niet stilliggen van de bal bij het stoppen. Weder om was dit een variant, die twee minuten later weer werd gepro beerd, maar Ralph Wessel (rechts-midden) zag zijn inzet in het zijnet gaan. Na rust probeerde het elftal van Leusden op dezelfde voet door te gaan. Ondanks een aantal mooie aanvallen werd er niet gescoord. In de 10e minuut kreeg Tempo een strafcorner toegekend, die half hoog ingepushed werd en keeper Van de Groep net via zijn lichaam in het doel ziet schampen. Tempo ging hierna tempo maken wat leidde tot rommelig spel van Leus den. Elf minuten voor tijd werd Ri chard Knoppien (rechts-achter) vervangen door Frank Roggen- kamp. Tempo '41 kon een aanval over de rechtervleugel opbouwen en de bal hard voorlangs slaan. De inge lopen man op de tweede paal wist de bal langs de kansloze Van de Groep heen te werken. Hierna leek het of de mannen van Leusden wakker geschud werden. De druk op het doel van Tempo was onge lofelijk en met handen en voeten wist deze verdediging de bal weg te werken. In de laatste minuten wist Leusden nog 3 strafcorners naar zich toe te trekken, maar de eerste ziet laatste man Robert Jan Willemsen, die de bal snoeihard insloeg, op de lijn gekeerd. De an dere twee mochten ook niet meer baten, waardoor Tempo met de twee punten er vandoor ging. Opstelling Leasden: Gert Jan v.d. Groep, Robert Jan Willemsen, Ri chard Knoppien (Frank Roggen- kamp), Bart van Dalen, Chris Hoogendoorn, Ralph Wessel, Ro bert Kreikamp, Flip van Dalen, Ralph Kemps, Frank de Raiter, Sander Greve. Daar de vrouwen van Leusden dit seizoen in het oosten zijn inge deeld, zullen zij een aantal keren een eind moeten reizen, zo ook zondag. Het begin der competitie met een maar weinig veranderd elftal, drie nieuwe speelsters com pleteren de 14 speelsters. Brigitte Boss maakte haar debuut en deed dit met onverdienstelijk. Meteen al in de tweede minuut was het deze spits die na een schitterende voor zet van links achter Jupe Schonk de bal in het doel kon deponeren. Toch werd er hierna rommelig gespeeld en kreeg Malburgen in de 9e minuut een gevaarlijke kans die afgeslagen werd en meteen de tegenaanval hierop volgend kon door Boss net niet goed afgemaakt worden. Hierna bleef het rommelig en pas 8 minuten voor rust wist rech terspits Evelien Zwart over de rechtervleugel door te breken en te scoren, maar dit doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel van linkerspits Patncia v.d. Flier. Uit blinkster Jupe Schonk brak vlak voor rust nog een keer door en schoof de bal nchting v.d. Flier, die het karwei met kon klaren. Na rust werd Iris Herder, terug gekeerd na een lange blessure, vervangen op de rechter-achter plaats door Anke den Boer. Schonk liet na 5 minuten wederom zien dat ze best kan hockeyen en kwam helemaal alleen opzetten over de linker vleugel, speelde de bal mooi over de liggende keepster heen, maar zag haar inzet op de paal belanden. Hierna kwamen de vrou wen van Leusden steeds beter in het spel, maar in de cirkel van de tegenpartij werd er veel te zenuw achtig gespeeld. Aanval op aanval volgde en mooie combinaties be landden net naast de goal. Negen minuten voor tijd kwam links-mid- LEUSDEN - In een regenachtig duel hebben de Lensdense honk ballers van The Red Caps The Falcons uit Lelystad met 9-0 ver slagen. Aanvankelijk was het een echt pitchersduel; beide werpers zorg den ervoor dat er vlot dne slag mannen werden uitgemaakt. De stand bleef dan ook 3 innings lang 0-0. Even zakte de werper uit Lely stad wat in en gaf in de vierde inning Jacques Knopf een vrije loop: 4 wijd. Edwin Verdonk deel de vervolgens de eerste (mentale) klap uit, een verre twee-honkslag zorgde voor het eerste Red Caps punt. Ook de volgende inning kon gescoord worden door een honk- slag van Jacques Knopf, 2-0. Laatst genoemde speler was toch al erg dominant aanwezig. Als werper wist hij 6 inrungs lang de thuisplaat „schoon" te houden. Hij scoorde daarmee zijn 2e „no-run" zegen van dit seizoen. Ondertussen kreeg The Red Caps de laatste slagbeurt. De wer per uit Lelystad kreeg problemen met de door regen steeds zwaar der wordende bal. Enkele malen 4 wijd, geraakt werpen en 3 honksla- gen, zorgde voor de ietwat geflat teerde uitslag. Beste slagman van dit seizoen is Nick v. Vulpen geworden. Hij had een slaggemiddelde van 0,394. Beste veldspelers zijn de gebroe ders Hakvoort geworden; Theo, 1,000 en André 0,955. De Leusdense honkballers kun nen terugkijken op een prima sei zoen. Nadat vong seizoen de pro motie naar de le klasse rayon is behaald, werd er nu beslag gelegd op een verdiende 4e plaats. den Jolanda Koopman opzetten. Haar inzet vanaf de cirkelrand be landde eveneens naast de goal. De niet goed uitgenomen bal na deze kans, werd opgevangen door rechts-midden Charlotte Pothoven die de bal in de stick van Koopman deponeerde en deze keer bleef de keepster van Malburgen kansloos. Zes minuten voor tijd werd de uitgeputte Patricia v.d. Flier ver vangen door Renee Tuininga. De wedstrijd werd rustig uitgespeeld. Opstelling Leasden: Charlotte v.d. Ven, Inge Spijkman, Iris Her der (Anke den Boer), Nicole Lip jes, Jnpe Schonk, Jolanda Koop man, Letty den Besten, Charlotte Pothoven, Evelien Zwart, Brigitte Bos, Patricia v.d. Flier (Renee Tuininga). AW - Roda '46 (zo.) 0-4 LEUSDEN/ACHTERVELD - Roda (zondag) opende het seizoen zaterdag met de bekerwedstrijd tegen Allen Weerbaar uit Bussum. De Leusdenaren bekeren na een eenvoudige overwinning op de derdeldasser verder. „Het was een gezapige wedstrijd. Het tempo was veel te laag. Er werd door AW uit Bussum geen enkele kans gecreëerd, "aldus trainer Teus van Kommer van Roda-zondag. In de eerste helft scoorde Remco Bosman met een volley. In de tweede helft was John Bosman twee keer snel achter elkaar succesvol. Een kwartier voor tijd was het weer John Bosman, die de stand op 0-4 bracht. „Roda heeft nog te weinig doelpunten gemaakt. De tegenstander was van een ander kaliber, ze waren niet veel waard. Er is door ons niet slecht gevoetbald. Over het veldspel ben ik dan ook redehjk tevreden. Over het afronden van de kansen ben ik ontevreden. Het hadden minstens achttien goals moeten zijn. Dof a - Achterveld 1-3 Dick Mulder, trainer Achterveld, noemt de eerste helft tegen DOFA uit Utrecht ronduit slecht. In de vijftiende minuut scoort Gerard van de Breemer 0-1. Tien minuten later begint Achterveld er te gemakkelijk over denken en de tegenstanders krijgen de kans de stand op 1-1 te brengen. Dit is overigens de enige aan val in de eerste helft „Inde tweede helft speelden wij twee klasses beter.Gerard van de Breemer scoort in de tweede helft. Peter van Middelaar is de man, die 1-3 maakt in het laatste kwartier van de wedstrijd. „Van ons uit was het een slechte wedstrijd, maar we hebben er wat van geleerd. Zulke tegenstanders kunnen we in de competitie ook verwach ten. De klasse is er, nu nog de overtuiging dat we het af kunnen maken, "aldus Dick Mulder Roda'46 (za.) - SEC 6-1 Roda heeft afgelopen zaterdag de wedstrijd tegen SEC glansrijk gewonnen. Toch vindt de trainer, Nico Romeyn, de eindstand van 6-1 een flauwe afspiegeling van de wedstrijd. In de eerste helft laten de Leusdenaren veel kansen onbenut. „Er zijn in de eerste helft totaal twaalf echte doelkansen geweest. Daarvan ging de bal tot twee keer toe op de paal en twee keer op de lat. Het was een waar kansenfestival. Dat is nieuw voor Roda, dat zijn wij niet gewend." De stand tot de rust is 1-0, met een doelpunt van Ed Steenbeek. In de tweede helft zijn het Paul Verhoeven, Klaas Verhoeven en Koen van Dijk, die de goals maken. In de achtendertigste minuut verdwijnt even de organisatie in de Roda achterhoede. SEC maakt het eruge tegendoelpunt van de wedstrijd. „SEC speelt tweede klasse onderafdeling. Door dom uitverdedigen vanuit het centrum hebben zij ook kunnen scoren en dat zit me niet lekker. SEC is een duidelijk mindere ploeg. In de competitie zal het met zo gemakkehjk gaan.Klaas Verhoeven scoort voor de tweede keer en brengt de stand op 5-1. Edwin van Ginkel maakt het laatste doelpunt uit een penalty. Nico Romeyn vindt het veldspel redehjk tot goed te noemen „Er werd goed gecombineerd en snel gespeeld. Voetbal technisch zijn wij er dit seizoen niet slechter op geworden. Naam: T. Uilenbroek Beroep: Gepensioneerd kok Bekend van: Voorzitter van amateurschildervereniging 'Loys- den' Favoriete plek: „Het Valleikanaal bij Nieuw Hagenauwe" We wonen hier vlakbij en gaan daarom nogal eens wandelen met de hond. Bovendien vind ik het hier erg mooi, schilderachtig, met die bosjes, het kanaal en de boerderijen. Klem Hagenauwe, Nieuw Hagenauwe van Van der Salm, Midden Hagenauwe en Groot Hagenauwe. Maar dit is bepaald niet de enige plek in Leusden die me aanspreekt. Er zijn er zoveel. En dit is er gewoon één van de velen." „Ik ben in Rotterdam geboren, maar ben m het tweedejaar van de oorlog naar Leusden gekomen voor m'n opleiding aan Don Bosco bij de paters Salesianen. Die opleidmg heb ik met horten en stoten afgemaakt, omdat de school door de SS werd gesloten en verplaatst naar Ugbelen op de Meluwe. Uit die tijd hennner ik mij nog wel heel goed de Hertenkop aan de kruising Arnhemseweg Lockhorsterweg. Daar stond toen een prachtig groot houten huis. Het is nu weg, alleen een bijgebouwtje op het complex staat er nog en wordt geloof ik nog bewoond. Nu wordt ik in die buurt nog altijd getroffen door een klein boerderijtje, dat aan de Lockhorsterweg bij de spoorwegovergang staat. Dat wil ik dolgraag nog eens aquarelleren. „Een ander favonet plekje is wat mij betreft het Zwanenwater, met die prachtig gerestaureerde oude duiventil. Als je vandaar uit de Burgemeester de Beaufortweg volgt in de richting van Leusden-Centrum hgt daar aan de rechterkant van de weg weer een prachtig boerderijtje. Maar ook de voormahge smidse van Tolboom aan de Hamersveldseweg is een schitterend stukje oud Hamersveld. En verder vind ik de plaats waar Valleikanaal en Modderbeek samenkomen een prachtige plek. Er zouden daar op enkele beschaduwde plaatsen bankjes neergezet moeten worden, waar je lekker kan uitrusten en genieten van de omgeving. „Na de bevrijding ben ik weer in Leusden teruggekeerd en heb ik als kok op Don Bosco gewerkt. Ik ben echter nooit ingetreden en heb later in Den Helder gewerkt als brood- en banketbakker. Ik woonde toen in Alkmaar, waar ik ook getrouwd ben. Al die tijd ben ik echter wel bevriend gebleven met Don Bosco. En toen ik werkloos werd en er hier een baantje vrij kwam, ben ik weer teruggekeerd naar Leusden. Tot ik arbeidsongeschikt werd ben ik hier hoofd van de keuken geweest. „In de tijd dat ik in de WAOzat, en later tijdens m'n pensionenng, ben ik veel gaan schilderen. Datdeed ik overigens al sinds m'n jeugd. Ik heb al heel wat fraaie Leusdense plekjes op papier vastgelegd. De jomgeving van Leusden vormt voor mij als schilder en tekenaar een constante inspiratiebron.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 9