eusden krijgt nieuw rinderopvangcentrum Sneltekenaar moeten eerst spreken Kinderkrant komt sterk terug Bewoners en gemeenteraad Gouden echtpaar woont met plezier in Leusden Balletschool naar Iepenlaan leusder krant Zware straf geëist tegen automobilist Bej aardentehuizen krijgen kabel-tv Pastor Goes naar Apeldoorn ■orse uitbreiding opvangmogelijkheden Leusden wacht met antwoord aan provincie over woningbouw krant De Haan en van de Kamp WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1990 plaatselijk nieuws vervolg van pagina 1 (advertentie) UITVAARTVERZORGING Mozartweg 58 - Amersfoort - Telefoon 033-757007 ACHTERVELD - Bijna elf jaar is jsior A. Goed werkzaam geweest de Sint Jozephparochies van chterveld en Leusen-Hamers- ild. Onder grote belangstelling un hij zaterdag afscheid. Hij heeft i benoeming aangenomen voor parochies van de H.H. Fabianus Sebastianus in Apeldoorn en de Bonifacius te Ugchelen. Het afscheidsfeest werd een poi feest van een Priester door n inzet, zijn eenvoud en het nauw itrokken zijn bij al wat leeft in een arochie. Hij werd (in een open aardenkoets) van zijn huis afge- aald en voorafgegaan door de muziekvereniging Door Wilskracht Sterk werd het „mijn laatste reis die ik zo vaak heb gemaakt van Leus den naar Achterveld," aldus de scheldende Priester. In de Achter- veldse Kerk - die bijzonder mooi met bloemen was gesierd - droeg hij de Mis van Dankbaarheid op en werd hij hierbij geassisteerd door zijn pastorale medewerkers van de achterliggende tijd, pastoor B. ter Bekke, diaken H. v. Hattum, J. van Os en F. Overbeek. Aanwezig in de kerk waren pa rochianen, dominees, pastoors, paters, gemeentelijke overheid en meerdere genodigden. Diaken Van Hattum bracht naar voren: „Er is een gevoel van dankbaarheid, ook al is het een verlies, maar nu gaat pastoor Goes zich inzetten in Apeldoorn, zoals hij hier ook heeft gedaan. Hij brengt de Blijde Bood schap van Christus, in een gemeen schap van Geloof, van het samen onderweg zijn." In zijn slotwoord sprak pastoor B. ter Bekke: „Zonder weinig ophef heb je gewerkt en de goede woor den in de predicaties waren uitin gen van de Boodschap van de Heer." Na de H. Mis volgde er de afscheidsreceptie in ,,'d Ouwe Peerdestal" en ook hiervoor was er grote belangstelling. LEUSDEN - Wethouder Joost de Jongh nodigt met nadruk Leusde- naren uit donderdag aanwezig te zijn bij de vergadering, waarin de gemeentelijke reactie besproken wordt op de provinciale nota De toekomst getekend'. Daarin staat ondermeer dat in het zuidelijke deel van Leusden aan beide zij den van de Pon-lijn enkele dui zenden woningen gebouwd zou den kunnen worden. Bij een bij eenkomst in De Woelige Hoek af gelopen maandag, die door ver ontruste bewoners was georgani seerd, waren mensen uit Leus den-Zuid in grote getale gekomen om hun ongenoegen hierover kenbaar te maken. „Wellicht kan de inbreng van mensen op de publieke tribune nog meegenomen worden in de brief die de gemeente aan de pro vincie zal sturen," zegt een woor voerder van de gemeente. „Bezwa ren tegen de nota 'De toekomst getekend', waarin de plannen ont vouwd worden, moeten eigenlijk rechtstreeks naar de provincie ge stuurd worden. Wij willen echter ook de mogelijkheid geven aan de inwoners van Leusden om hier hun onrust kenbaar te maken." In de brief aan de provincie zegt de gemeente dat zij eigenlijk nog geen standpunt over de provincia le nota kan innemen. „Voor Leus den is op dit moment een structuur schets in voorbereiding. In dit ka der wordt onderzocht wat de ruim telijke mogelijkheden voor Leus den zijn en welke ontwikkelingsva- nant en ontwikkelingsrichting voor Leusden gewenst is," staat in het gemeentelijk schrijven. Die structuurschets wordt op dit moment samengesteld door het Utrechtse onderzoeksbureau Zandvoort. In een voorlopig rap port zegt dit bureau dat er drie mogelijkheden voor Leusden zijn. Er wordt helemaal met meer ge bouwd, er komen alleen nog maar woningen die voorzien in de eigen behoefte van Leusden of er wordt tegemoet gekomen aan de provin ciale wensen. In oktober zal er een inspraakperiode zijn van drie we ken, waarin Leusderiaren zich kun nen uitspreken over deze drie mo- gelijkheden. In de Korf zal een informatie- en inspraakavond op 24 oktober wor den gehouden. De reacties van de j Leusdense mwoners en de discus- I sies in de gemeenteraad moeten leiden tot een definitieve structuur schets, waarin wordt vastgelegd in welke richting Leusden zich de ko- mende jaren zal dienen te ontwik- kelen. Tot die tijd acht de gemeen te zich niet in staat om haar mening aan de provincie te laten weten. De gecombineerde vergade ring van de commissie OW/RO en SVEM is donderdagavond 13 sep tember om 20.00 nor in het ge meentehuis aan 1 Erf. EUSDEN - In een deel van het wrmalige zusterhuis van ver- eeghuis Lisiduna komt een kin- iropvangcentrum. Als de ge- eenteraad het eens is met het oorstel van burgemeester en rethouders, kan dit centrum be lli volgend jaar geopend wor- en. Daarmee wordt het aantal inderopvangplaatsen in Leus- en aanzienlijk uitgebreid. Het «staande centrum Pinkelotje eeft een capacitiet van 13 kind plaatsen. Met het nieuwe cen trum komt de capacitieit in 1993 op 38. Het beheer van beide centra komt in handen van de Stichting Kinder opvang Humanitas. De Stichting Leusdense kKinderopvang, de or ganisatie die nu nog Pinkelotje be stuurt, draagt het beheer en ex ploitatie van het centrum over en wordt toezichthoudend orgaan over beide centra. Humanitas krijgt de bijdrage, die het rijk aan Leus- EUSDEN - De balletschool van Bonka Bakker is verplaatst naar de wsschool aan de Iepenlaan 6. Hiermee zijn de problemen rond de uisvesting van de baan. De balletschool zat tot ongenoegen van het meentebestuur, m een lokaal van de basisschool De Heerd. Ie gemeente vindt een balletschool m een schoolgebouw niet in overeen- lemming met haar beleid. Het geven van balletlessen aan de ruim veehonderd kinderen wordt gezien als een commerciële activiteit. De alletschool betaalde aan de gemeente een lage huur. onka heeft nu besloten met ingang van het nieuwe seizoen ruimte te uren m de dansschool. „Ik ben daarmee van de hel in de hemel terecht ekomen. De huurverhoging vang ik op met een kleine verhoging van de sgelden en door les te geven bij het Instituut voor kunstzinnige vorming Zeist." Onafhankelijk Nleuwablad voor de gemeente Leuaden. Verschijnt elke woensdag. Eindredaktie: Gerrit Jeuring Redaktle: Daan Blëuel en Stefan Steenkamp. Redaktla-eecretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker. Inlevering kopij en advertentlea: Uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. den geeft, om de kinderopvang te stimuleren. Voor die bijdrage, die van 1991 tot 1993 oploopt van 160.000,-- per jaar naar 228.000,-- zal Humanitas de kin deropvangcentra draaiende moe ten houden. Verder knjgt de Stich ting een subsidie van ƒ264.000,-- om het nieuwe centrum in Lisiduna- hof in te richten en om Pinkelotje op te knappen. Het nieuwe kinderopvangcen trum in Lisidunahof zal waarschijn lijk Kummeling gaan heten, naar een serie boeken van Willem Wil mink. Kummeling is een beer, die als hoofdpersoon figureert in de serie. Van de uitgever van de boe ken moet nog toestemming worden verkregen, maar de verwachting is dat dit niet op problemen zal stui ten. Behalve de kinderopvangcen tra zal er ook nog een gastouder project worden begonnen. De coördinatie daarvan is in handen van Humanitas. Daarbij worden kinderen van werkende ouders in de leeftijdsgroep van 0 tot en met 4 jaar ondergebracht bij gastgezin nen tijdens de uren dat de ouders werken. De Stichting Kinderop vang zal daarbij bemiddelend op treden. Er zijn ook plannen voor buitenschoolse opvang, waarbij het gaat om oudere schoolgaande kinderen. De gemeente past bij als de ou derbijdrages tegenvallen. Deze zijn gebaseerd op de inkomens van de deelnemende gezinnen. Op ba sis van de ervaringen van Pinke lotje bedragen deze 6.000,-- per kind per jaar. In het voorstel van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad is voorzichtig heidshalve uitgegaan van een bij drage van 5.000,-- per jaar. Overi gens zijn de risico's van de exploi tatie van de twee kindercentra voor rekening van humanitas. Deze organisatie zal proberen een aantal kindplaatsen te verko pen aan bedrijven. Deze betalen daarvoor per jaar 12.500,-- per jaar. Lisidunahof heeft belangstel ling getoond voor twee kindplaat sen. Ook de gemeente heeft in haar begroting een bedrag opgenomen. Dat is voldoende voor de financie ring van 1 kindplaats, waarbij met wordt uitgesloten dat dit in de toe komst meer wordt. Daarvan kun nen de Leusdense ambtenaren ge bruik van maken. Er wordt vanuit gegaan dat het mogelijk is om 7 kindplaatsen te verkopen aan be drijven en instellingen. LEUSDEN - De internationaal vermaarde sneltekenaar Bram Levi kwam afgelopen zaterdag naar winkelcentrum De Hamershof om portretten te maken van belangstellende Leusdenaren. Levi was door de jubilerende Joop van Kersbergen van de gelijknamige zaak m interieurverzorging naar Leusden gehaald, om het tien-jarig bestaan van zijn zaak op te luisteren. Lensden - Eindelijkvolgende week is de Lensder Kinder krant weer in deze krant te vinden. Eén hele pagina vol nieuws voor en door kinderen. De krant wordt een beetje anders dan vorig jaar. Mooier, met een strip, een 'droomwens-rubriek' en nieuwtjes over speel goed, theatervoorstellingen en films. Maar daarvoor is jnllie hulp nodig!!! WE ZOEKEN NIEUWS De Leusder Kinder Krant is een echte krant. In een echte krant staat nieuws. In de Leusder Kinder Krant moet nieuws staan over en voor Leusdense en Achterveldse kinderen. Zodra ie mand nieuws weet, iets bijzonders heeft, doet of wil gaan doen, willen wij dat weten. Bel 941495 of 946824 of schrijf naar de Leusder Kinderkrant, Postbus 11, 3830 AA in Lensden. In het kantoor bij de Biezen- kamp ben je met je tips ook welkom. WE ZOEKEN STRIPTEKENAARS Leusdense striptekenaars tussen de zeven en (ongeveer) vijf tien jaar maken kans een zelfgemaakte strip in de krant te zien afgedrukt. De strip mag maximaal uit drie plaatjes bestaan en moet getekend zijn met een zwarte pen of penseel. Iedere week krijgt een andere striptekenaar een kans, maar je mag net zo veel en net zo vaak strips inleveren als je zelf wilt. Voorlopig kunnen we er minstens 52 gebruiken! Breng of stuur je strip, voorzien van naam, adres en telefoon nummer naar de Leusder Kinderkrant, Asschatterweg 19, (Postbus 11, 3830 AA) Leusden. WE ZOEKEN RECENSENTEN Recensenten zijn kinderen met een mening over een film, theatervoorstelling of een tentoonstelling. Wij zoeken kinderen die wel eens willen zeggen wat zij ervan vinden. Natuurlijk moet je eerst een voorstelling of een film gaan zien, voor je kunt zeggen hoe deze was. Voor de kaartjes, de plaatsbewijzen zorgen wij, jullie beloven dan een heuse recensie te maken. Wie recensent wil worden, mag het zeggen. Telefoon 946824, 941495. LEUSDEN - Tegen een 45-jarige automobilist uit Lensden, die een scholier had aangereden, is vrij dag voor de Utrechtse rechtbank twaalf maanden rijontzegging en vijftienhonderd gulden boete geëist. Het op een fietspad rijdende slachtoffer werd begin mei '88 op een T-kruising in Amersfoort door de Leusdenaar van rechts aangere den. De jongen werd de lucht inge- slingerd en belandde tegen een verkeersbord. Met breuken in voet, handen, enkel, boven- en on derbeen werd hij naar een zieken huis overgebracht. Hi) herstelde geheel van zijn verwondingen. Volgens getuigen zou de ver dachte door rood licht zijn gere- LEUSDEN - Het ziet ernaar uit dat de bewoners van de ver zorgingshuizen 't Hamersveld in Leusden-Centrum en Sint Jo seph in Achterveld eindelijk van dezelfde televisie-pro gramma's zullen kunnen ge nieten als de overige Leusde naren. De tehuizen waren nog niet aangesloten op het kabel net. De besturen stelden daar om de gemeente voor de aan leg in eigen beheer te laten verrichten. Dat zou een lager abonnenmentstarief kunnen opleveren dan wanneer de aanleg door de gemeente ge daan zou worden. De Stich tingsbesturen kregen daar voor echter geen geld van de provincie Utrecht, zodat zij zich uiteindelijk tot de ge meente Leusden wendden. Deze biedt nu aan de aanslui tingen te betalen en de ver schuldigde abonnementsgel den 189,-- per huishouden per jaar) door de besturen van de tehuizen te laten innen. Maar dan moet de gemeente wel de garantie krijgen dat 90 procent van de aansluitingen van abonnementshouders zijn. Met de operatie, die door Sie mens zal worden uitgevoerd, is een bedrag gemoeid van ruim 155.000,-. den. Onderzoek van de 33 meter lange remsporen toonde aan dat de man tenminste 89 kilometer per uur moest hebben gereden. Op de plek van het ongeval., de kruising van de Bunschoterweg met de Maatweg, is maximaal tachtig toe gestaan. De Leusdenaar schatte zijn snel heid bij het naderen van de split sing op hoogstens zestig kilometer. Het stoplicht zou op oranje hebben gestaan. Omdat de afstand tot de stopstreep te klein zou zijn geweest om verantwoord af te remmen had hij nog een dot gas gegeven. „Een verkeerde inschatting", aldus beti telde hij deze beslissing. „Maar ik ben blij dat het voor die jongen uiteindelijk toch nog goed is afge lopen." Een vnendje dat met het slachtoffer meefietste zou hem naderhand - anders dan bij de poli tie - hebben verteld dat 2e door rood licht waren gereden. WE ZOEKEN DROOMWENSEN Vorig jaar vertelde iedere week minstens een kind over zijn huisdier. Dit jaar mogen kinderen over hun droomwens praten. Wat zou je willen worden. Wat zou je willen hebben. Wat zou je willen doen. Waarom! Als jij je droomwens aan ons vertelt, zorgen wij voor een foto die daar bij past. Meld je bij de redaktie van de Leusder Kinder Krant: 941495 of 946814. Weetje iets Wil je iets.... Bel de Leusder Kinderkrant 946824/ 941495 In haar requisitoir hield officier van Justitie, mevrouw M. Timmers, de automobilist voor 'duidelijke verkeersfouten' te hebben ge maakt. De 'grote mate van onvoor zichtigheid' waarvan de man blijk zou hebben gegeven rechtvaardig de naar haar mening intrekking vsan het rijbewijs. „U moet boven dien begrijpen", zo voegde zij op de valreep daaraan toe, "dat dit misdrijven zijn waarbij je iemand zwaar lichamelijk letsel toebrengt. Dat grenst aan een levensdelict. Ik heb de indruk dat mensen zich de omvang van zo'n misdrijf niet reali seren", aldus de officier van Justitie. Uitspraak volgt op 21 september. Redaktie an administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsprijs: Kwartaal 13,30, halfjaar 26,10, jaar 49,50. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17 30 en 18.30 uur), tel. 033-945272. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206. Nabestellen foto's: De maast# In da Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (mat uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het asntal, het num- fner van da krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplasr (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste fotofe) thuis. DE LEUSDER KRANT Is een uitgave van de BDU-Krantenkomblnatle te Barneveld. nen de Leusdenaren drogistenj- artikelen in alle prijsklasses kopen. Ik zou niet weten wat Etos verder nog zou kunnen aanbieden. En dat er op het gebied van damesmode een zaak verdwijnt, vind ik jam mer." „Maar wij kunnen als gemeente ons niet overal mee bemoeien. De inbedding van 5 jaar is een prima periode. Daarbij komt dat bij recht zaken over deze problematiek ge meentes altijd verloren hebben als het gaat om hun bemoeienis met de vestiging van nieuwe bedrijven in een winkelcentrum." De Jongh geeft het voorbeeld van een ondernemer die zijn be- anjt Kan verkopen tegen een voor hem aantrekkelijke prijs. „Wat zou de gemeente dan moeten doen als zij die ondernemer toch verplicht LEUSDEN - Vitaleondernemende en vooral heel lieve mensen," zegt mevrouw Van Ziel van haar vader en moeder, het echtpaar Boer-Luppens, dat vorige week zijn 50-jarig huwelijk vierde. De heerH.A. Boer was tot zijn pensionering werkzaam als technisch hoofdambtenaar bij de gemeente Utrecht en kon in die functie bij de afdeling weg- en waterbouw zijn bijdrage leveren aan de bouw van onder andere winkelcentrum 'Hoog Catharijne'. Acht jaar geleden verhuisde het echtpaar naar Leusden om dichterbij kinderen en kleinkinderen te kunnen wonen. Zij wonen alweer volgens hun dochter met groot plezier in deze gemeente, waarde heer Boer zijn grote passie tuinieren naar hartelust kan uitleven. te verkopen aan een gegadigde binnen de eigen branche, die veel minder betaalt? Moeten wij dan het verschil bijpassen? Dan kunnen wij wel aan de gang blijven." Hij geeft wel toe dat door de handelswijze van Hilhorst het be leid, waarbij het oude deel van het centrum nieuw leven moet worden ingeblazen, in de war wordt ge schopt. „Het is de bedoeling dat gelijktijdig met de start van H2, het nieuwe deel van de Hamershof, ge keken wordt hoe het bestaande centrum beter tot zijn recht kan komen." „Daarbij zal ook gekeken wor den of het mogelijk is te schuiven met de huidige verdeling van de aanwezige winkels. Dat is nu een stuk lastiger, maar Hilhorst is nu eenmaal vrij om te doen wat hij wil." De Jongh is wel bereid om bij de verdeling van de ruimte in H2 te praten over de duur van een nieu we inbeddingsperiode. „Wij willen serieus met de winkeliers bespre ken of dit langer moet zijn dan de 5 jaar die voor het bestaande deel van het centrum gold. Ik kan niet beloven dat dit tot een langere pe riode leidt. Als ik echter voorzitter van de winkeliersvereniging was, zou ik me kunnen voorstellen dat ik dat bij de besprekingen over H2 naar voren zou brengen."

Leusder Krant | 1990 | | pagina 3