Leusden ook uw stem wordt graag gehoord! nieuwe subsidieregeling vergaderagenda informatie-avond koopwoningen GEMEENTE WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 38, 12 september 1990 inspraak structuurschets De komende tijd zal de toekomstige ontwikkeling van Leusden volop de aandacht van gemeentebestuur èn inwoners vragen. De provincie is bezig met het voorbereiden van een nieuw streekplan en de gemeente heeft de eerste aanzet gegeven tot het maken van een structuurschets. de toekomst getekend De provinciale plannen zijn ver woord in de notitie ..De toekomst getekend". Daarin wordt onder meer het gebied ten oosten van Leusden-zuid als toekomstige wo- ningbouwlokatie genoemd. Tot 21 september is er voor het gemeente bestuur en de inwoners gelegen heid om bij de provincie reacties kenbaar te maken. In de commissie OREV van 13 september komt de gemeentelijke reactie aan de orde. Daarbij bestaat ook voor burgers de gelegenheid hun reacties ken baar te maken. Wie zeker wil zijn dat haar of zijn reactie rechtstreeks bij de provincie terecht komt, doet er verstandig aan die voor 21 sep tember te zenden aan het College van Gedeputeerde Staten, Postbus 80300. 3508 TH Utrecht. structuurschets In juli heeft de raad besloten om door het stedebouwkundig advies bureau Zandvoort Ordening en Advies een structuurschets te laten opstellen. Daarin zal een visie wor den gegeven op de in de toekomst mogelijke en gewenste ontwikke ling van de gemeente Leusden. De structuurschets komt in drie fasen tot stand. De eerste fase omvat het opstellen van een startnotitie en een plan van aanpak, in de tweede fase wordt een aantal keuzemoge lijkheden (scenario's) ontwikkeld en in de derde fase wordt het geko zen scenario nader uitgewerkt. De structuurschets zal naar verwach ting in de raadsvergadering van maart '91 kunnen worden vastge steld. inspraak q De startnotitie met daarin opgeno- men het plan van aanpak is inmid- dels gereed. Deze zal worden be- sproken in de commissie OREV - van 13 september. De notitie, die c ter inzage ligt bij het bureau Voor- S lichting, bevat de hierboven be rt schreven procedure en geeft voorts een overzicht van de op dit moment bekende gegevens en standpunten 3 over de toekomstige ontwikkeling 90 van Leusden. Half oktober ver- schijnt de notitie met de keuzemo- gelijkheden. Tegelijk verschijnt dan ook een voorlopig standpunt o van burgemeester en wethouders. Ui 5 Van maandag 15 oktober tot en 2; met vrijdag 2 november is in de expositieruimte van het gemeente re huis een expositie over de keuze- 5: mogelijkheden ingericht. Daar is dan ook in de vorm van een infor matiebrief een samenvatting van de keuzemogelijkheden beschik baar. De expositie is behalve 's woensdags op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur geopend en bo vendien op dinsdagavond 23 okto ber en dinsdagavond 30 oktober van 19.30 uur tot 21.30 uur. Op woensdag 24 oktober wordt in de Korf een informatie- en in spraakavond gehouden Vertegen- woordiges van de gemeente en het adviesbureau Zandvoort zullen op die avond de keuzemogelijkheden uitvoerig toelichten en er zal ruim schoots gelegenheid tot gedachten- wisseling zijn. Inspraakreacties moeten uiterlijk vrijdag 2 november bij de gemeen te binnen zijn. Van de ontvangen reacties wordt een mspraakverslag gemaakt, dat in een extra vergade ring van de gezamenlijke commis sies OREV en SVEM op maandag 26 november behandeld wordt, sa men met een voorstel van b en w aan de raad over de te kiezen ont wikkeling De raad neemt daar over een besluit in de vergadering van donderdag 29 november. Het is van groot belang dat de ge meente voor 1 december een stand punt bepaalt ten aanzien van de te kiezen ontwikkeling, omdat de de finitieve besluitvorming over de provinciale notitie ,,De toekomst getekend" in de maand december plaatsvindt Het gemeentelijk standpunt kan dan nog bij die be sluitvorming worden meegeno men. Het belang van een tijdige stand puntbepaling door de gemeente heeft er toe geleid dat het begin van de inspraakprocedure samenvalt met het begin van de herfstvakan tie. Aan dit bezwaar wordt echter grotendeels tegemoet gekomen, omdat ook in de daaropvolgende twee weken nog inspraak mogelijk is en het hoofdaccent van de in spraak op de periode na de herfst vakantie komt te liggen. oproep aan insprekers De gemeente Leusden staat voor een belangrijke beslissing over haar toekomstige ontwikkeling. Het is van belang dat daarover zo veel mogelijk inwoners meedenken en meepraten. Met name hoopt het ge meentebestuur op de inbreng van individuele inwoners naast de reac ties van plaatselijke organisaties en groeperingen. Dit geldt niet alleen voor de komende inspraakronde, maar ook voor de inspraakronde die in de loop van februari 1991 gehouden wordt over de uitwerking van de in de eerste fase van de struc tuurschets gemaakte keuze. inspraakkalender structuurschets maandag 15 oktober t/m vrijdag 2 november: expositie in de expo-ruimte van het gemeentehuis. Ope ningstijden: op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, behalve 's woensdags. dinsdag 23 oktober: extra-avondopenstelling van de exposi tie tussen 19.30 en 21.30 uur. woensdag 24 oktober: informatie- en inspraakavond in het activiteitencentrum ,,De Korf', aanvang 20.00 uur. dinsdag 30 oktober: extra-avondopenstelling van de exposi tie tussen 19.30 en 21.30 uur. vrijdag 2 november: sluitingsdatum inzendtermijn inspraak reacties maandag 26 november: extra-vergadering van de commis sies OREV en SVEM met behandeling van de inspraakreac ties; aanvang 20.00 uur. donderdag 29 november: raadsvergadering waarin definitief standpunt wordt bepaald ten aanzien van de te kiezen ontwikkeling. februari 1991: 2e inspraakronde over de uitwerking van de in de eerste fase van de structuurschets gemaakte keuze. maart 1991: definitieve vaststelling van de structuurschets. Zwarteweg afgesloten In verband met asfalte- ringswerkzaamheden op de kruispunten Zwarte weg - Randweg en Lariks- laan - Groene Zoom is de Zwarteweg tussen Leus den en Stoutenburg voor alle verkeer afgesloten. De afsluiting duurt van maandag 17 september tot en met vrijdag 21 septem ber. Een omleidingsroute is aangegeven. De werk zaamheden hebben te ma ken met de aansluiting van Leusden op de rijksweg A-28. In verband daarmee wordt een toename van het verkeer over de Rand weg verwacht. De kruis punten moeten daar dan ook nog op worden aange past. Na het aanbrengen van de deklaag zullen er verkeerslichten worden geplaatst. Sinds kort is het weer mogelijk subsidie te krijgen voor het isoleren van wonin gen energiebeperking in huis Na een afwezigheid van enkele jaren is er sinds kort weer een subsidieregeling voor energiebeperking in woningen van kracht. Voor subsidie komen in aanmerking: het isoleren van muren, daken, vloeren, ramen en leidingen en het installeren van energiebeperkende apparaten zoals hoge rendementske tels (HR-ketels). Als regel wordt 30% van de kosten vergoed die met de te treffen maat regelen) gemoeid zijn. Voor de aanschaf van HR-ketels en het iso leren van ramen gelden afwijkende regels. Aan het verlenen van subsi die is een aantal voorwaarden ver bonden. De belangrijkste daarvan zijn dat de woning stamt van voor 1 januari 1989, de werkzaamheden door een erkend bedrijf worden uitgevoerd en dat geen opdracht is actuele folders laat hem niet lopen Heb jij recht op studiefi nanciering? Dan heb je ook recht op een OV-stu- dentenkaart. Met deze kaart kun je in pricinipe onbeperkt gebruik maken van het openbaar vervoer in Nederland. Op 1 janua ri 1991 wordt de kaart in gevoerd. Om in aanmer king te komen voor de kaart moet je voor 1 okto ber 1990 eventuele correc ties van je geregistreerde gegevens hebben doorge geven aan de Informatise ringsbank. Voor 12 no vember krijg je dan een afhaalbericht thuis. Ontvang je nu nog geen studiefinanciering maar denk je dat op 1 januari 1991 wel te doen, vraag dan de financiering zo snel mogelijk aan. Meer infor matie over de OV-studen- tenkaart en over studiefi nanciering is te krijgen bij het bureau Voorlichting. valleikrant Leusden ligt in een fraai stukje Nederland tussen de Utrechtse Heuvelrug en de Gelderse Vallei. De Vallei is een gebied waar van oudsher de landbouw belangrijk is. Een land bouw met een geheel ei gen structuur, die zich kenmerkt door vele kleine bedrijven. Deze bedrijven hebben zich op eigen wij ze steeds aangepast aan de veranderde omstandighe den. De Vallei is tegelij kertijd een gebied met veel natuurwaarden en donderdag 13 september, commissie Openbare Werker Ruimtelijke Ordening en Verkeer (OREV) Als eerste agendapunt komen deze avond het rappo3 ,,De toekomst getekend" en de startnotitie structuu schets aan de orde. Verder staat er op de agenda voornemen om 34 abri's bij bushaltes te plaatsen. Dit voor een deel gefinancierd worden door reclame op bushokjes aan te brengen. Met uitbreiding van deze abrf is het op veel plaatsen mogelijk droog op de bus te wacfc ten. Verder aandacht vor het onderhoud van asfaltweg^ en de gemeentewerf. maandag 17 september, commissie Algemene Bestuursy ken (ABZ). Op de agenda staat onder andere een wijj ging van de kampeerverordening. dinsdag 18 september, commissie Financieel Beleid n Beheer (FBB). Hier wordt ondermeer een krediet-aa* vraag ten behoeve van een externe bestuursrapporta* over de centrale-antenne-inrichting behandeld. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur en worde gehouden in de commissiekamer van het gemeentehuis Wie vragen of opmerkingen heeft over de onderwerpt die aan de orde komen, kan gebruik maken van k spreekrecht. De volledige agenda's met bijbehorend stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting gegeven voordat subsidie is aange vraagd en toegezegd. Voor werk zaamheden die al zijn uitgevoerd of waartoe al opdracht is gegeven, wordt dus geen subsidie gegeven en evenmin voor werkzaamheden die door de bewoner zelf of door een niet-erkend bedrijf worden uitge voerd De subsidie kan worden aangevraagd door eigenaarbewo ners en door verhuurders van wo ningen. Aanvraagformulieren zijn ver krijgbaar bij de afdeling Voorlich ting van het Gasbedrijf Centraal Nederland (GCN) in Utrecht, tele foon 030-463469. Daar kunt u ook terecht voor nadere informatie. een aantrekkelijk land schap. Zowel natuur als landschap zijn in de loop van de tijd achteruit ge gaan. Er is nu een speciale commissie die zich wil in zetten voor een gezonde en duurzame landbouw in de Vallei, het verminde ren van de milieubelasting in de Vallei en het ver nieuwen en herstellen van natuur en landschap. Deze Valleicommissie heeft een speciale krant uitgegeven die te verkrij gen is bij het bureau Voorlichting. Het plan ls om 34 abri's in Leusden te plaatsen Binnenkort wordt gestart met de bouw van 44 koopwoningen in 't Ri Veld. In verband daarmee wordt op maandag 17 september een infor tie-avond gehouden voor de b(j de gemeente ingeschreven belangstelleo voor een koopwoning. Zij hebben deze week een persoonlijke uitnodig ontvangen. drie categorieën De 44 woningen zijn verdeeld over drie categorieën: 26 premiekoop woningen met een prijsindicatie van 142.000,-, 12 koopwoningen met een eenmalige bijdrage en een prijsindicatie van 169.000,- en 6 ongesubsidieerde hoekbungalettes met garage, prijsindicatie 205.000,-. Afhankelijk van het inkomen varieert het subsidiebe drag bij de 26 premie-koopwonin gen van 10.000,- tot 41.000,-; het belastbaar inkomen mag in 1989 niet hoger dan 43.500,- zijn geweest. De kopers van de 12 wo ningen met eenmalige bijdrage ma ken aanspraak op een subsidie van 5.000,-; hiervoor geldt geen inko mensgrens. voorwaarden Om voor de koop van een van de woningen in aanmerking te komen moet in ieder geval aan twee voor waarden zijn voldaan: men n bij de gemeente Leusden als ningzoekende staan ingeschre en er moet voldoende zekeri zijn dat men aan zijn financ verplichtingen kan voldoen. Er twee categorieën die voorrang aankoop hebben: woningzoel den die op de urgentielijst staar woningzoekenden die een huun ning met een huur van minder 775,- per maand vrijmaken inschrijving De informatie-avond op 17 tember is alleen toegankelijk ingeschreven woningzoeker die een uitnodiging hebben ontvi gen. Wie belangstelling heeft een koopwoning, maar nog niell de gemeente staat ingeschrevi wordt aangeraden contact op tei men met het bureau Huisvestil telefoon (033) 961684 of 961685 Leusden De Vallei een landschap met hoge natuurwaarde bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen kapvergunningen Eikenlaan 8, kappen van een levensboom en een hulst Boekweitland 29, kappen van een populier bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over bovenstaande vergun ningen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur te verkrijgen bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105 telefoon 961752 (kapvergunningen). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage: één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. het bouwen van een woning met garage op het perceel Davelaak 16 het uitbreiden van de woning op het perceel Kon. Wilhelminalaan 5 het plaatsen van een lokaal t.b.v. basisschool ,,De Holm" aan de Pelgrimshove het bouwen van een garage en tuinmuur op het perceel Bouwdriest 3 het bouwen van een bedrijfsruimte ter vervan ging van de bestaande ruimte op het perceel 't Jannendorp 7 De tekeningen liggen van donderdag 13 septem ber t/m woensdag 26 september 1990 op werkda gen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling Ruimtelijke Ordening/Algemene Zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-Centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp-(deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. verkeersmaatregelen Hamershof De burgemeester van Leusden maakt bekend, dat in de gemeente Leusden zullen worden afge sloten in beide richtingen: 1. Voor alle verkeer, met uitzondering van voetgangers op 12, 13, 14 en 15 september gedurende de uren dat de kermis mag draai en De Smidse vanaf De Blekerij tot de eerste haakse bocht naar links (De Smidse ten zuiden van de grote parkeerplaats). 2. Voor alle verkeer op zaterdag 15 september 1990 van 00.00 uur tot zondag 16 september 1990 03.00 uur of zoveel langer of korter als noodzakelijk: - de Hamersveldseweg, vanaf de Land weg tot en met de ingang tot de Dissel; - de Dafplaats; - de Eysinkplaats; - de Spijkerplaats; - De Blekerij; - De Smidse, vanaf de ingang naar de benzi nepomp tot De Blekerij; - De Spinnerij; - de Kromhoutplaats; - de parkeerplaatsen gelegen aan De Mulde- nj; - De Librije; - 't Erf; - de parkeerplaatsen gelegen aan De Smid se, - De Kuipery. 3. Op zaterdag 15 september 1990 vanaf 15.00 uur tot zondag 16 september 1990 03.00 uur of zoveel langer of korter als noodzakelijk is de Burg. Van der Postlaan vanaf de Hamers veldseweg tot de Noorderinslag in één rich- ting. 4. Dat een parkeerverbod zal gelden voor bei zijden van de Hamersveldseweg, voor zov niet afgesloten tussen de Noorderinslag enl Burg. Van der Postlaan, op zaterdag 15 tember 1990 vanaf 15.00 uur. 5. Een parkeerverbod zal worden ingestt vanaf dinsdag 11 september 1990 te OO.OOu tot en met maandag 17 september 1990 20.00 uur of zoveel korter als nodig is voori grote parkeerplaats ten zuiden van het wi keicentrum Hamershof aan De SmidseJÏ Blekerij. 6. Een parkeerverbod zal worden ingesteld zaterdag 15 september 1990 van 00.00 uurt zondag 16 september om 03.00 uur of zove korter of langer als noodzakelijk is voor: - de Eysinkplaats; - de Spijkerplaats; - alle parkeerplaatsen aan De Smidse 7. Een parkeerverbod zal worden ingestt voor de meest zuidelijke van de twee klei! parkeerplaatsen aan De Smidse op 14 se| tember 1990 van 08.00-18.30 uur of zove langer als noodzakelijk is. De omleidingsroutes zullen ter plaatse word aangegeven.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4