Uitstekend debuut Roda junioren in hoofdklasse Nieuw Atletiek SRGL leker Voetbal /erslag lansrijke overwinning voor oda'46 in ruige wedstrijd Achterveld begint de competitie met winst Roda-zo speelt gelijk Antilopen start sterk De Groot: drie op NK Spanjaarden bezoeken korfbalclub Antilopen Roda '461 - Nederhorst 1 Sport kort Uit de bladen Stienen naar derde plaats SCHAKEN WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1990 ACHTERVELD - „Achterveld heeft zijn spel kunnen opdringen. Ik ben tevreden met deze goede start van de competitie,"zegt Dick Mulder. Hij is de trainer van Achterveld, een ploeg die afgelo pen zondag de wedstrijd tegen Utrechtse boys wint met 4-0. In de eerste helft gaan toch veel kan sen onbenut voorbij. De rust wordt ingegaan met de stand van 1-0. „Dat is een gevaarlijke stand. Wij hebben dan ook afgesproken om er keihard tegenaan te gaan en fanatieker te worden." Dat heeft geholpen, al snel is het Peter van Middelaar die scoort. De volgende punten worden alle twee door Gerard van de Breemer gemaakt. In de laatste twee minu ten van de wedstrijd krijgt Achter veld een doelpunt cadeau. Van de Breemer loopt op een diepte-pass, waarbij hij half tegen de keeper aanloopt. Er is nog mets aan de hand, totdat de keeper een trap na geeft. Dit levert een penalty en een stand van 4-0 op. (advertentie) A.s. zondag 16 september, aanvang 14.30 uur. Sportpark Burg Buining. Wedstrijdbal aangeboden Vlugt Horeca Totaal tel. 033-622941 nde ren tlnen ranta verin dei e ,Ji nvai snn van en p Or. en a Dn i ugcÈ LEUSDEN - Ook voor de Al-junio ren van Roda'46 is zaterdag het competitiegeweld met succes losgebarsten. Na een aantal ge slaagde oefenwedstrijden, waar onder winst tegen het interregio naal spelend SO Soest, was nu het Huizense Zuidvogels de eerste te genstander. Doordat Roda vorig seizoen kampioen is geworden, volgde promotie naar de hoofd klasse regionaal. Het debuut van Roda in de hoofd klasse is met goede resultaten ver lopen. Met een aantrekkelijk aan- valsspel werd Zuidvogels van be gin af aan onder druk gezet. Dit leverde direct enkele kansjes op voor de Roda voorwaartsen Jeroen Zaal, Sander Schimmel en Steffen Chang. Zuidvogels hield echter stand. In de twintigste minuut was het wel raak toen Sander Schimmel een te zacht teruggespeelde bal onderschepte en uit een bijna on mogelijke hoek fraai scoorde. De Roda-aanhang ging er eens goed voor zitten, want meer doelpunten hingen in de lucht. Niets was minder waar, want m de zesentwintigste minuut kwam Zuidvogels langszij. Nadat een on gevaarlijk lijkende aanval niet goed werd weggewerkt, kon de de linkerspits van Zuidvogels de bal achter doelman Niels Terwij kop pen. Roda liet de kop na deze te genvaller zeker niet zakken en on der aanvoering van Bart Otto vloog het tempo omhoog. Na een goede combinatie kwam Jeroen Zaal alleen voor de keeper te staan. Zijn schot belandde op de paal, maar in de rebound kon Zaal toch 1-2 voor Roda aantekenen. In de zesendertigste minuut was het alweer raak toen Bart Otto een voorzet van Jeroen van Gaal in één keer achter de Zuidvogel keeper knalde. Even later is het Sander Schimmel die een kans doeltref fend afmaakte. De rust werd ingegaan met een 1-4 voorsprong voor Roda en daar waren de mannen van trainers Ben te Brake en Cees Leijenaar zeer tevreden mee. In de tweede helft zakte het tempo en werd er wat te individueel gespeeld, waardoor het doel van de tegenstanders niet LEUSDEN Een spannende wed strijd, met een hoog tempo. Zo wil Theus van Kommer, trainer van Roda zondag, het spel omschrij ven van afgelopen zondag tegen Olympia'25. „De uitslag van 1-1 is een prima stand. Als er iemand had gewonnen, zou dat onver diend zijn geweest." In de eerste helft van de wed strijd zijn het de Leusdenaren, die domineren. Zij laten een goed spel zien. Van de viif kansen voor Roda, echt in gevaar kwam. Na vijfen twintig minuten hervond Roda zich weer en kwamen de kansen. Jeroen van Gaal brak door de Huizense defensie, waarna hij on reglementair werd gestuit. Zaal be nutte de strafschop, 1-5. Drie minu ten later kon Mustafa Hamurcu sco ren, echter wegens buitenspel werd de treffer geannuleerd. Toch werd de eindstand 1-6, Sander Zaal scoorde, na goed voorbereidend werk van Sander Schimmel, de laatste treffer. De tegenstanders van Roda wor den in het komende seizoen onder andere IJsselmeervogels, Spaken burg, SDCP en Sparta Nijkerk. wordt er één benut door Remco Bosman. In de tweede helft krijgen beide ploegen volop kansen. Na een kwartier ontstaan er problemen aan de kant van Roda. Peter Knijf verlaat de wedstrijd met een bles sure. Dit zorgt voor enige onrust en desorganisatie in de ploeg, wat di rect door Olympia gebruikt wordt. De tegenstanders maken de te gentreffer. Het vierde team van de zon dagafdeling van voetbalvere- ninging Roda'46 is in het nieuw gestoken. Voor aanvang van de eerste competitiewedstrijd tegen Olympia kreeg het team Leusdenaar Marcel Roorda sprong 7.48 meter tijdens de filiale afgelopen zondag om het Nederlands kampioen schap atletiek tweede klasse. Zijn sprong was goed voor een eerste plaats en een nieuw baanrecord. Mede dankzij sterke presta ties van een aantal Leusdena ren promoveerde Altis in Al phen aan de Rijn naar de eer ste divisie van de landelijke atletiek competitie. Bij het nummer 110 meter horden was Roorda ook snel. Hij eindigde op de tweede plaats met zijn 14.90. De Leusdense lange-af- standsloper Jaap Vallentgoed maakte eveneens deel uit van de ploeg, die in Alphen pro- moveeiue naar de A-klasse. Vallentgoed kwam uit op de 5.000 meter en noteerde een tijd van 15.54. De Leusdense lange-af- standsloper Rob de Vries heeft in een wedstrijd over 10 kilo meter in Wijk bij Duurstede afgelopen zondag de tweede plaats behaald in 32.22. Eerste werd clubgenoot Rob van We de meuwe out-tit overhandigt. Roda-4 zal het komende jaar de naam van de sponsor, Nobo, uitdragen op de shirts. Overigens slaagde het team er niet in om de sponsor in de eerste wedstrijd met een over winning te verblijden. De ont moeting met Olympia'25 ging. na een spectaculaire wed strijd, verloren met 3-5. gen, die de Leusdenaar ruim een minuut voor bleef (31.16). De wedstrijd telde mee voor het klassement van het heuvel- rugcircuit. In de algemene rangschikking na zes wedstrij den gaat daarin Leusdenaar Hans van Dijk aan de leiding. Dankzij een vijfde plaats afge lopen zondag (in 32.54) streef de Van Dijk Jaap Rijlaarsdam in het klassement voorbij. Het Squash Racket Genoot schap Leusden houdt woens dagavond 19 september een ledenvergadering om 20.00 uur in 'De Korfin Leusden. Het bestuur gaat er vanuit dat er op 1 oktober inderdaad gebruik gemaakt gaat worden van de meuwe squashbanen. Er is weinig fout gegaan. De datum is dus te halen, als de materialen allemaal maar tijdig worden aangeleverd en het weer geen al te grote spelbre ker wordt. ?end ltisd hort Zelc iter m .re t 3 '46 verliest drie spelers in de strijd tegen Velox. )bec de g et rr, mbi ISDEN - De trainer van Roda'46 zaterdag kijkt met gemeng- evoelens terug op een, volgens hem, rare wedstrijd. Daar- 'JJ3 worden twee mensen van Leusden en drie van de tegenpar- %lox uit het veld gezet. Velox heeft nog eens twee boekin- op zijn naam staan. Nico Romeyn: „Het scoreverloop was rarlijk gunstig, 5-1. De gemene overtredingen werkten erg erend. De scheidsrechter heeft wel rechtvaardig bestraft, 'aa*4r zoiets haalt het tempo uit een wedstrijd," brad mi ïn ten Dne uur te (S< ida'46 opent het spel snel, door eerste minuut met een goede al over rechts te komen. Coen Dijk maakt de voorzet van Wassink af en scoort. Even is het weer Van Dijk, die de tet van Paul Verhoeven in een junt omzet. In het eerste tier is Roda heer en meester, leeft hen het gevoel dat het wel zit. Velox komt daardoor in de buurt van het Leusdense Keeper Peter de Beer weet de lallen echter te redden, deze kleine inzinking wordt ït tweede vrouwenteam Roda kan de kans op de ker wel vergeten. Dat is te en in een wedstrijdverslag het team in het clubblad da Actueel. Vanwege de :antie en Puddingpop ren de vrouwen niet in )vorm. Bovendien had het hm last van blessures. De eerste helft speelde xia 2 bijna alleen op eigen lft, er was weinig lcontact. In het begin werd met tien speekster ivoetbald. Naar eigen ggen ging dat nog redelijk. Sn speelster werd echter gen haar enkel getrapt en nruet meer mee lethallen. De doelpuntjes voor de jenpartij vielen snel achter kaar. De ruststand was 0-5. de tweede helft waren de mes weer aangevuld tot n speelsters. Het spel ïrd meer verdeeld en er srdook meer op de dere helft gespeeld, idanks de eindstand van l blijven de dames Knnistisch. Pe eerste helft verliep vrij In de rust maakte Wil nog ft paar bijdehante opmer ken en Geert lulde de oren ht je kop, de thee was niet te ipen, dus gingen we het veld >ar weer op." Dit is een citaat Peen levendig verslag van Wa 3 tegen Veensche Boys. schrijver F. Smal vervolgt verhaal: „De kunstgebitten l steunkorsetten vlogen door 'lucht alsof het een lieve lust F Van Dijk Leusden wakker en zet de aanval weer in. Harry Kerssies en Paul Verhoeven laten hun kansen onbe nut. „De wedstrijd verliep tot zover zonder incidenten en ik vond dat het voor ons zelfs prima is gegaan," aldus Nico Romeyn. PENALTY In de tweede helft gaat het er ruiger aan toe. In de vijftiende mi nuut breekt Coen van Dijk door, wat met in een doelpunt resulteert omdat hij binnen het zestien meter gebied wordt neergehaald. De pe nalty wordt door Edwin van Ginkel benut en hij brengt de stand op 3-0. Als Van Ginkel een solo begint, wordt hij, nadat hij twee spelers van Velox voorbij speelt, ook neer- geschopt. De tweede speler van Velox moet het veld verlaten. Jack Bijkerk wordt het slachtoffer van de mentaliteit van de tegenstan ders en moet met verwondingen aan zijn voet naar het ziekenhuis. Ronald de Haas verliest na deze incidenten zijn zelfbeheersing en gaat op de vuist. Door deze domme fout moet ook een Roda speler naar de kant en de wedstrijd gaat door met tien tegen negen spelers. KERSSIES ERUIT In de vijfentwintigste minuut speelt Van Ginkel twee spelers en de keeper voorbij, hij scoort vanuit een moeilijke hoek. Frank Vissers LEUSDEN - De eerste wedstrijd is voor de korfballers van Antilopen goed verlopen. Tegen de lastige ploeg van Altius is de eindstand 14-6. In de eerste fase wordt er in een hoog tempo gespeeld. Er zijn goede combinaties en er wordt regelmatig gescoord. Trainer Wim de Bruin is tevreden over zijn ploeg. „Er is collectief goed gespeeld. Tien van de twaalf spelers hebben doelpunten gemaakt." Eddy Hendriks, Joyce Osna- Jan Costa maken de doelpunten in brugge, André Kooy en twee maal de eerste vierentwintig minuten. Korfballers in duel mei hun tegenstanders van Altius. ELST - Bij de Nederlandse don- blette-kaxnpioenschappen heeft de Leusdense jeu de boule-speler Rudolph de Groot beslag gelegd op de derde plaats. De finale van de Nederlandse kampioenschappen werd afgelo pen weekeinde in Eist gehouden. Twee teams van de Leusdense boules-vereniging 'De Hakhorst' namen daaraan deel, maar de dou- blettes Joost Jacobs/Jos Schregai- dus en Peter van Olmen/Roelof de Groot konden zich niet voor de kampioensgroep plaatsen. Rudolph de Groot, lid van De Hakhorst, die samen met Dino Naso (Aas van Bokalen, Amsterdam) speelde, kwam wel in de hoofd groep. De Groot leed slechts één nederlaag en wel tegen de uitein delijke Nederlandse kampioenen Wiese en Kremer (Midi, Delft). Het doublette De Groot werd eervol derde. Antilopen leverde een spannende wedstrijd. een strafworp uit, die tevens door Meinsma wordt benut. Paul Hendriks, Martijn Ver woerd, Maaike Geutjes en Eddy Hendriks maken de punten in de laatste tien minuten. „Wij hebben ons visitekaartje wel afgegeven met een eindstand van 14-6,"aldus een tevreden trainer. ontfermd. De training was bedoeld om de techniek bij te schaven. 's Middags werd er in twee vakken gespeeld tegen de Antilopen junioren, waarbij duidelijk werd dat het enthousiasme zeer groot was. Het schort echter nog aan de basistechnieken. Een goede begeleiding en een goede organisatie is nodig, wil Spanje mee gaan tellen als korfballand. De zondag werd verder gevuld met het verkennen van de omgeving op de fiets. Maandagochtend vertrok de Spaanse ploeg richting Tilburg, waar de club Oranje Wit hen voor vier dagen ontvangt. Daarna worden nog een aantal dagen doorgebracht bij een club in Zoetermeer en vandaar gaan de Spanjaarden weer terug naar huis. LEUSDEN - Het is goed te merken dat de zomercompetitie van de schaakvereniging Leusden bijna ten einde is. Afgelopen donder dag werden nog maar vijf partij en gespeeld. De belangrijkste ontwikkeling was daarbij dat Re- né Stienen zich verzekerde van de derde plaats. Theo Elschot, de SVL-voorzitter, zou ook nog Stienen kunnen gaan vergezellen op de derde plaats. Hij zou zelfs kans op een gedeelde eerste plaats hebben gehad, als hij een ronde meer gespeeld zou heb ben. De tien spelers voor de zomer competitie vormden donderdag zelfs een minderheid op de club avond, omdat de meesten al uitge speeld waren voor de competitie. Elf leden hielden een onderling snelschaaktoernooi. Dit werd ta- melijk verrassend gewonnen door Bert Uneken, met negen uit tien. Vooraf golden Pieter de Jager, Leo de Rijke en Shahrizadeh eerder als favoriet, maar dit drietal moest met acht uit tien de tweede plaats de len. Uitslagen zomercompetitie: Elschot-Moedl-0 G. Nijhof-Süenen 0-1 Wisman-Boogaard 0-1 Van Kleef-Bayat 1-0 Verschuur-J. Nijhof 0-1 De stand aan kop 1. Rietveld, 2. Vos, 3. Stienen, 4. Boe- maars, G. Nijhof, Uneken er. Willigen- burg. „Altius heeft dan nog maar één tegendoelpunt gemaakt. Atlius is een lastige tegenstander, als ze bij kunnen blijven. Als de afstand gro ter wordt haken ze af. Het was dus zaak om zo veel mogelijk uit te lopen," In de laatste tien minuten van de eerste helft verslapt de concentra tie aan Leusdense zijde. Er komen een aantal ongelukkige doelpunten tegen. Het tempo en de druk op de spelers worden hoger. De rust stand is 6-4, nadat Evelien van Rooyen een doorloopbal speelt. In de tweede helft gaat de stand nog een tijdje gelijk op. Jeannette Jekel scoort met een afstandschot. „Het verloopt rommelig. Aan beide kanten worden fouten gemaakt." Halverwege de tweede helft wordt het tempo hoger en blijkt dat de conditie van Antilopen beter is dan die van de tegenstanders. Antilo pen loopt uit; Koos Meinsma maakt een strafworp, wat de stand op 9-6 brengt. Evelien van Rooyen lokt LEUSDEN - Bezoekers aan het veld en kantine van de korfbalvereniging Antilopen moeten zich afgelopen weekend aan de Costa del Sol hebben gewaand. De redenis het bezoek van een groep van zestien studenten en leraren van een sportacademie in Malaga te Spanje aan Leusden. Deze studenten, die in hun pakket specialisatie korfbal hebben opgenomen, willen daarin wat praktijk opdoen in het eerste korfballand van de wereld. De studenten komen veertien Afgelopen zaterdag hielden de dagen naar Leusden, omdat zij Spanjaarden zich voornamelijk hier al bekend zijn. Zij hebben al bezig met zelf wat te korfballen een aantal jaren deel genomen en tevens te kijken naar de aan een toernooi in Marbella, wat selektie senioren- en georganiseerd werd door de juiuorenteams die moesten vonge secretaris van Antilopen, spelen. Zondagochtend kregen Kees Terol. Bovendien woont de de gasten een training van trainer secretaresse van de Europese Wim de Bruin en van Aart Pater, Studenten Korfbal commissiedie zich in internationaal verband Lydia Pater, in Leusden. over de Poolse korfballers heeft Kerssies doet ook nog een poging, maar die eindigt op de lat. Emge minuten later moet Harry Kerssies het veld verlaten. De trainer: „Het ging vol gens de regels, maar ik ben van mening dat Harry struikelde. Het was geen boze opzet. Het was ver velend dat hij eruit moest, hij hield Velox juist goed in bedwang." Harry Kerssies wordt namelijk ingehaald. Hij struikelt en neemt de tegenstander in zijn val mee. Velox scoort door middel van een penal ty. Coen van Dijk heeft hier een snel antwoord op: 5-1. „De tweede helft verliep erg rommelig. Velox speelde hard, wat veel irritatie opwekte. De volgende wedstrijd moet ik waarschijnlijk drie spelers missen; Bijkerk is ge blesseerd en Harry Kerssies en Ro nald de Haas worden geschorst."

Leusder Krant | 1990 | | pagina 9