Zakennieuws Complete presentatie van top tot teen loe gigantisch druk het was en hoe gezellig leusder hrnnt jiroom Ellen Warnar 19) wordt werkelijkheid I,J liss-verkiezing trekt veel publiek Pizzeria Bianca bakt betaalbaar Donatie Nagelbijters naar Studio Janita Miss Hamershof op reis Afrodite's praktijk voor huidverzorging door jonge, maar rijpe modellen lende jaarmarkt Hamershof opnieuw succes De Haan en van de Kamp Keuken uitgebrand Stoom afblazen WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1990 plaatselijk nieuws 'SDEN - Ellen Warnar werd zaterdagmiddag unaniem geko- 6 tot Miss Hamershof 1990. Ook het publiek was het met haar iverkiezing eens. Vanaf haar eerste verschijnen op het po- i was Ellen bij velen favoriet. De negentienjarige Leusden- BO-studente met Recreatie, Toeristisme en Cultuur in haar kenpakket, was blij met haar uitverkiezing. Na de tradio- tranen kwam de spontaniteit snel terug. eerste Miss Hamershofver- ig begon grinnikend. Op het ttkeerterrein naast het gemeen- huis dromden vooral pubers aar- iend samen. De jongens leken Bh vooral te verheugen op een ppakkenshow. Ze kregen, op I» bikini na, geen badpak te zien. J meisjes in het publiek leken loral te gniffelen. „Nou ja, weet jij fe er ook mee doet!" gevolgd ..Nou ik niet hoor, ik zou me Ir met meer durven te vertonen." k vielen er minder lovende op- rkingen te noteren. Krachtige zinnen, die in een rubriek over varkenshandel niet zouden mis- an. Toen Harry van Schaik na ns de winkeliersvereniging de 'kiezing introduceerde stonden jeschat amper honderd mensen wachten. De meeste Leusdena- bij de Miss-verlaezing gal voorkeur aan Ellen ren keken liever eerst de kat uit de boom. Bij zo iets moet je natuurlijk niet te happig, vijf minuten te vroeg vooraan staan. Direct na aanvang stroomde het publiek toe. Minstens vijfhonderd bij de eerste ronde, waarschijnlijk het viervoudige aan het slot. Zodra het feest begonnen was, veranderde de stemming lang zaam maar zeker. De ongegeneer de nieuwsgierigheid naar de li- chaamsverhoudingen, en de lichte afkeuring op voorhand tegen deze 'markt' veranderde onmiskenbaar in sympathie voor die zes meiden. Ze durfden het spel te spelen. Ze deden het voor zichzelf. Wat Harry van Schaik als vertegenwoordiger van de winkeliersvereniging, jury lid en vrouwenbewonderaar ook probeerde, niet voor de Hamers hof. Alle zes de kandidaten waren amateurs. Alleen de uiteindelijke tweede had regionale miss-erva- ring. Wie het voor de lol deed en wie met hoge verwachtingen kwam, was duidelijk afleesbaar. Ze waren geen 'filmsterren' en hadden niet allemaal een even goede smaak, maar ze waren bloedner veus. Bij bijna iedereen ging wel wat mis. Daar kreeg je het als toe schouwer mee te doen. Daaruit bleek niet alleen waartoe Sportschool 2000 in staat is. Een paar Leusdense danseressen zou den wanneer ze hadden meege daan aan de verkiezing, het de kan didaten knap moeilijk hebben ge maakt. Doorslaggevend bleek de laatste ronde. Na een verrassend debuut van danseres Silvia Samson als zangeres, werd de spreekvaar digheid van de kandidaat-missen getest. Miss Hamershof moet wel eens een toespraak houden. De kandidaten moesten daartoe in staat zijn. De meeste bleken dit niet. Zenuwen bezorgden de mei den of giechelbuien, een spraak waterval waar met doorheen te prikken leek of bewezen, dat ze liever zichzelf presenteerden dan de Hamershof. Winnares Ellen begreep, samen met de als tweede eindigende Mi riam, het beste wat er van haar verlangd werd. Zij had de meeste, spontane, uitstraling. Een gezellige leuke meid die zich er uit weet te redden. Haar studie heeft tenslotte wel iets met public relations te ma ken. Ellen Warnar mocht, zoals het hoorde in tranen, de sjerp en de beker m ontvangst nemen. Plus een weekend naar Parijs boeken. De als tweede geeindigde Mirjam kreeg een make-up set, terwijl Sheila voor honderdvijftig gulden kleding mag gaan uitzoeken. Na afloop bleek Ellen zeer ge lukkig. Ze verklaarde meegedaan te hebben voor de lol. Hoewel al snel een dieper liggend verlangen werd opgebiecht. Ooit terecht ko men in de modewereld met mo dellen en foto's leek haar toch wel leuker dan achter de balie van een VW-kantoor te zitten. Vier jaar geleden had ze haar eerste en tot zaterdag toe enige poging om Miss te worden in Spanje ondernomen. Ook daar eindigde ze als eerste. Haar trotse moeder attendeerde met zorg op haar goede opleiding en sportieve instelling. De bood schap was duidelijk. De eerste Miss Hamershof is meer dan mooi en lenig. Ze mag vanaf nu gezien worden. De kersverse miss kreeg uit handen van de gezamenlijke reisbureau's uit Leusden een trip naar Panjs aangeboden. Miss Ellen Hamershof 1990. Nog beduusd van de prijsuitreiking hjkt de negentienjarige nu al weg te dromenWellicht grootse planne, maar komend jaar staat het winkelcentrum voor haar centraal. (advertentie) UITVAARTVERZORGING Mozartweg 58 - Amersfoort - Telefoon 033-757007 Een belangrijke rol speelde daar bij ongetwijfeld winnares Ellen Warnar. Zij spotte met haar eerste presentatie met alle verwachtingen die mensen bij het mooie vrouwen uitzoeken spuien. In tegenstelling tot haar voorgangsters deed ze geen playback-mimmer, geen bo dybuilding-act in fel rose bikini en geen dansnummer met sensule borst-heupbewegingen maar een clownsnummer. In plaats van veel uit, had ze het een en ander extra aangetrokken. Met oranje pruik, geschminkt, een oranje blouse en rode nopjesrok moest ze jurylid Ans de Koning van 't Klerenwinkel- tje wel bekoren. Terecht vroeg Casper Lapré, de presentator, die uit heldere ogen en witte tanden leek te bestaan, zich af hoe deze kandidaat er in avondjurk uit zou gaan zien. Net als vijf mededingsters in het zwart. Al leen 'indiase' Sheila was in het paars. Sheila bleek heel gelukkig met haar bovenlichaam. Tot drie keer toe liet ze geen gelegenheid voorbij gaan het publiek te laten zien hoe drie-dimensionaal ze ge bouwd was. Gezien haar uiteinde lijke derde plaats bleek men dit te waarderen. De meisjes verschenen in drie ron den. Eerst met een eigen act, dan in zelfgekozen avondkleding en ten slotte voor 'het interview'. Na ie dere drie potentiële missen volg den een optreden van aerobicdan sers onder leiding van Mart ine Silvana, dan wel showdancers op geleid door presentator Casper La- pré. Beide groepen zorgden voor goed verzorgde presentaties. LEUSDEN - Een kapot koffiezetap paraat is de vermoedelijke oorzaak geweest van een keukenbrand in een woning aan het Vlasland. De keuken brandde donderdag om streeks 11.00 uur volledig uit. Het enige dat de brandweer kon doen, was voorkomen dat het vuur zich verspreidde naar de rest van de woning. LEUSDEN - Ondanks de drin gende oproep van wethouder Joost de Jongh aan alle belang hebbenden om naar het ge meentehuis te komen, was de publieke tnbune vorige week bij de bespreking van de ge meentelijke reactie op de pro vinciale nota 'De toekomst ge tekend' niet erg vol. Niet meer dan 20 mensen hadden de moeite genomen om de dis cussie van de raadsleden over het antwoord van de gemeente op de provinciale nota te vol gen. Het ging daarbij vooral over de passage in de nota, waarin Leusden en met name het zuidelijke 'deel van de ge meente wordt genoemd als mogelijk gebied om enkele duizenden woningen te bou wen. Enkele dagen daarvoor wa ren nog honderden mensen naai de Woelige Hoek in Leus- den-Zuid gekomen, om hun ongenoegen te uiten over de provinciale plannen. De Jongh wilde aan dezelfde mensen de mogelijkheid geven om ook op het gemeentehuis stoom af te blazen. Meer dan dat kon het niet zijn, want bezwaren tegen de nota moeten rechtstreeks bij de provincie gedeponeerd worden. De vergadering van donderdagavond was dan ook niet meer dan de voorlopige eerste reactie van de ge meente Leusden over 'De toe komst getekend'. Die reactie komt er op neer, dat Leusden nog geen standpunt wil inne men over de plannen, omdat de gemeente eerst zelf aan het uitzoeken is welke kant het op moet met Leusden. In oktober moet dat onderzoek, dat door het Utrechtse bureau Zand- voort wordt uitgevoerd, afge rond zijn en dan kunnen de Leusdenaren hun mening ge ven. de inwendige mens niet werd vergeten bewijst deze foto van de Na alle muzikale klanken van de diverse artiesten ging er goed in. Voor een deel van de muzikale klanken was het bovenstaande orkest, Trio Los Alegros, verantwoordelijk. De exotisch getinte muziek viel in Leusden goed, hier en daar werd zelfs een voorzichtig 'swingetje' gemaakt. LEUSDEN - Tijdens een receptie, ter gelegenheid van de opening van het rueuwe kantoor van Van Heteren, Qumt en Kole, hebben bezoekers vijfduizend gulden bijeen gebracht voor het Wereld Natuurfonds. Maan dagmiddag is een cheque ter waarde van 5.000,- overhandigt aan voor zitter Stiel en penningmeester Enthoven van het WNF-comité Amersfoort en omstreken. Van Heteren, Quint en Kole, makelaars en assurantiekantoor, nodigden bezoekers van de receptie uit een donatie te geven ten behoeve van het WNF, m plaats van de gebruikehjke bloemen Tijdens de plechtigheid werd tevens de prijs uitgereikt van de prijs vraag, die Van Heteren had uitgeschreven rond de feestelijke opening van de nieuwe behuizing. De heer L. Herwig uit Leusden kreeg een weekend Parijs aangeboden. (Foto: Foto Muns). LEUSDEN - Zaterdag houdt Vera Jasperse aan de Heggerank 25 een open huis van haar praktijk voor huidverzorging, mesnen kunnen een kijkje achter de schermen komen nemen. Er zijn demonstraties van huidreim- ging, epileren, gezichtsmasker, verven en dergehjke. De prijzen voor gezichtbehandelingen variëren vanaf dertig gulden. Er is keuze uit dne behandelingen; volledig, kort of een gel-lifting. Vanaf de openingsdag tot begin december geeft Vera vijf procent korting op de eerste twee behan delingen. Ook de Hamershofmarkt mocht zich in een brede belangstelling verheu gen. Uiteraard ging veel aandacht naar de standwerkers. Met een praatje de spullen aan de vrouw en man brengen bhjft een amusante vertoning. LEUSDEN - Vrijdag opent de heer Denas een pizzeria aan de Biezenkamp met vijfendertig zitplaatsen. Hij heeft zijn derde zaak genoemd naar zijn enige dochter. De andere zaken staan in Amersfoort en Nijkerk. In alle dne zaken is ook een uitgebreide meeneemkaart. De pizzena leven ook aan bednjven mits er van te voren even wordt gebeld. Zijn succesformule Momschrijft Derias alsvolgt„Goede kwaliteit tegen betaalbare prijzen." prijs, kwaliteiten en zelf bijzonder heden werd met gerept. Dat bijvoorbeeld een broekrok aan de voorkant verrassend voor zien was van een geplisseerde overslag, waardoor het letterlijk een broek-rok werd, moest men in de winkel gaan ontdekken. Erg veel winkels in de Hamers hof hebben een bijdrage geleverd. Naast de vanzelfsprekende mede werking van de modezaken, ook de wolwinkel, de opticien en de sieraden van de giftshop en de ju welier. De 'goedkopere' winkels zoals Hema en Zeeman ontbraken bij de presentatie. Nieuw, in verge lijking tot andere jaren waren ook de mannelijke en zeer jeugdige mannequins. Alleen de kinderen waren van Leusdense afkomst. Zij deden aan de twee shows na schooltijd mee. Lekker zoals het hoort een prachtig winterjack over de grond meeslepen om je trui te kunnen laten zien en banjeren met je handen op je rug. De kinderen zorgden voor een ontspannende doorbreking van wat verder per fect was. De shows waren in vergelijking tot een paar jaar geleden, toen de modellen nog werden gevonden in het Vrouwenontmoetingscentrum, professioneel geworden zowel m presentatie als met hetgeen gepre senteerd werd. Alleen de speaker graag de volgende keer iets min der welbespraakt. LEUSDEN - Mevrouw Stilkenboom, gediplomeerd nagelstyliste, heeft aan de Hamersveldseweg 6B een nagelstudio annex zonnecentmm Voor de verstokte nagelbijters bestaat de mogehjkheid op een verantwoorde manier van deze marue af te komen. Studio Janita stelt een individueel behandelingsplan op, waarbij een keuze wordt gemaakt uit de methoden lamplight (tips met gel voorlange nagels), daylight (gel voor reparaties) of hars (acryl, bij uitstek voor de bijters). Voor het aflakken wordt sihconen- lak gebruikt. In de ruime studio kan ook een zonnekuur worden genomen. Twee cabines, straks uitgebreid tot drie, staan ultra moderne professionele zonnebanken. Studio Janita is aangesloten bij de vereniging Verantwoord Zonnen', zodat er een verantwoorde opbouw plaatsvindt. „Zonnen met verstand en nauwlettend het huidtype m de gaten houden betekent dat bij ons vrijwel alle risico's worden vermeden. Kinderen onder de zeventien jaar bijvoorbeeld komen hier niet op de bank, dat is onverantwoord door de jeugdkankerrisico's. De hygiene staat hier ook voorop, niets zo onaan genaam dan zonnen op een bank die onvoldoende is schoongemaakt. Manicure en pedicurebehandelmgen behoren ook tot de dagehjkse werkzaamheden. Studio Janita is open van dinsdag tot en met vrijdag van 10-21 uur en op zaterdag van 10-14 uur. sche spekverkoper plasucsios na plastictas vol met spekken. Op een gegeven moment viel bij een nj kraampjes langs de Hamers veldseweg opeens het licht uit. De stoppen bleken gesprongen. Dit wekte enige ergernis bij sommige verkopers. Een man achter een pik-donkere stand met truien ver zuchtte: „Zo kan ik m'n truien met verkopen. Ik kan toch niet roepen: „Prachtige truien, helaas ziet u ze met maar koop ze toch maar." Er steeg dan ook een gejuich op on der de verkopers toen het licht na ongeveer een kwartier weer aan sprong. Van veraf was al muziek te horen maar hoe dichter je bij de Korf kwam hoe harder de muziek werd en hoe dichter de mensen op el kaar gepakt stonden. Ergens ver weg zag je op grote afstand een klein poppetje met zwart haar staan zingen. „Is dat Sandra Reemer", vroeg een iets oudere man vertwij feld. Het bleek echter Lon Spee te zijn die haar oude hit „how many times" zong. Naast Lori Spee gaven ook het trio Los Alegres en de Gi- gantjes op het lustrumfeest van de Hamershof een optreden. Wie na een schuifeltocht tussen de menigte mensen langs de kraampjes en één van de optre dens nog puf over had, kon zich gaan uitleven m de botsautootjes, de draaimolen of de twister op de aan de jaarmarkt grenzende ker mis. LEUSDEN - De kersverse Miss Hamershof, Ellen Warnar, wordt gefêteerd door vertegenwoordigers van de twee reisbureau's in Leusden. De heren Verdouw (links) en Kuipers maakten het mogehjk dat de Leusdense schone een trip naar Panjs kan maken. (Foto: Fotografie Jan Verhoeff). SDEN - De modeshows in de lershof, afgelopen vrijdag ren het bekijken waard. De fessionele modellen lieten hoe de winkeliers in de Ha rshof met elkaar in staat zijn klant van top tot teen te kle in uitstekende mode. De laker was de enige dissonant, ?raatte wel erg veel en maak- aarbij enkele rare uitglijders. Het weer werkte uitstekend mee. Ruim een kwartier voor de show op vrijdagmiddag begon, nestelde het publiek zich op het terras van de broodjeswinkel. Een slimme kleine handelaar stalde zijn waren razendsnel aan de voet van het podium uit. Zodra de muziek aangaf dat de show ging beginnen bleek een groot deel van het win kelend publiek slechts wachtend heen-en weer gedraald te hebben om zich op dit moment van een plaatsje vooraan te verzekeren. De modellen van het Apeldoorn- se bedrijf Visage werden door de speaker aangekondigd met „Jong en rijp. Een beetje vermoeid maar een extra laag make-up bedekt de sporen. Zo werkt dat bij dames." De man dacht behalve de modellen ook de Leusdense dames te kun nen kenschetsen, gezien de vol gende opmerking: „En dit is een ideale combinatie voor U, Leusden se vrouwen. Nadat U zes uur ges- quashed heeft en een rueuwe rela tie bent aangegaan." De kletspraat weerhield de man van het geven van informatie over hetgeen op een voortreffelijke manier werd ge showd. Zijn gegevens strekten niet verder dan het voortdurend verwij zen naar de zaken, die de kleding en accessoires leverden. Over jflSDEN - Voetje voor voetje oifelende massa's mensen ij de jaarmarkt. Zich verga- daan de meer dan 250 aanwe- t kraampjes. „Roep jij even er een bommelding is", zei jongen tegen zijn vriendje D de mensenmassa even stil- |i „Hoe kom je hier ooit langs eg iemand zich af. „Je moet er niet langs, je moet je gewoon Ie stroom mee laten voeren", je weer een ander de tactiek Afgelopen zaterdag vierde de oershof met de jaarmarkt, een mis, enkele optredens en een ankelend vuurwerk haar (jarig bestaan. e verkoper van een kraampje i gekke t-shirts en slips ver- ht werden, trok erg de aan- ht. Gehuld in een t-shirt met de it: „Zachtaardig konijntje zoekt konijntje om mee in het bos te pen." En de jongen met een jaslip over z'n spijkerbroek „Wippen, wippen, wippen in e heerlijke tangaslippen." uden, vijf slippen voor een tje neem ze mee voor je vriend- Ike verkoper probeerde op zijn jn wijze z'n spullen kwijt te ra ken. Zo riep een Belgische verko per bij een stand vol met kamer planten: „één, twee, dne vier, vijf, zes kamerplanten voor dertig gul den en dan krijgt u er ook nog een tas van slangeleer om heen." Tegen een aarzelende mevrouw die voor de derde keer vroeg: „Hoeveel planten kreeg je nou voor een tien tje en voor twintig gulden," ver zuchtte de Belg in rap Vlaams: „Ach mevrouwtje als u het nu nog een keer vraagt schiet ik u hard- stikke dood hoor". Waarna de vrouw verschrikt dertig gulden in zijn handen duwde en haar armen vol liet laden met kamerplanten. Bij één van de kraampjes was een hele uitstalling van verpakte kadootjes opgestapeld om in te grabbelen. Een klein jongetje die al een kwar tier lang alle pakjes had bevoeld en er uiteindelijk eentje uit haalde, werd wel hevig teleurgesteld toen bleek dat er een popje in zat! Ge lukkig kon het vooruitzicht op een ijsje hem een beetje troosten. Kraampjes met etenswaren, wa ren er namelijk ook dit jaar weer in overvloed. Van de Vietnamese loempia's en de hamburgertenten tot de ijscokarren en de poffertjes kraam. Allemaal hadden ze het gi Hoezo druk tijdens het Hamershof-jubileumfeest?! Een mensenmassa bewoog zich schuifelend, voetje voor voetje door het winkelcentrum. Met enig geduld bleek het echter toch mogehjk overal een kijkje te nemen. gantisch druk. Bij de poffertjes kraam vertelde de kok terwijl hij gestaag door bleef werken: „Ik ben al vanaf het begin onafgebro ken aan het bakken." En bij de hamburgertent meldde een hard bakkende man: „Ik heb niet eens de tijd om u antwoord te geven misschien zegt dat al genoeg over hoe m'n verkoop gaat." Minder tevreden over de ver koop was een nors kijkende verko per die achter een stand met plas tic speelgoed stond. Hij deelde mee: „Ik ben helemaal van uit het noorden gekomen. Maar ja op zo'n avond jaarmarkt, verkoopt speel goed niet zo hard hè. Nou ja ik moet toch iets verdienen vandaar dat ik toch maar gekomen ben." Zoals het op een echte jaarmarkt hoort was er ook een standwerker, die een speciale glansshampoo en was voor de auto demonstreerde. Nadat de man had laten zien hoe goed z'n shampoo werkte, gooide hij spintus op de motorkap en stak dit aan. Om daarna de lelijke plek die was ontstaan met was weer glanzend te poetsen. Zijn optreden maakte induk en om alles nog aan trekkelijker te maken riep de man: „Ik geef nog garantie ook. Niet goed is geld terug m'n naam en adres staan op de fles. „Mensen, mensen Belgische spekken. Mevrouw houdt u die tas eens open, dan gooien wij er voor zes gulden spekken in. Van die lekkere lange kokos spekken, van die spekken waar Marco van Bas ten zo van houdt. En deze met cho cola. Kijk eens wat een hoeveel heid. Ja dit zijn echte perestrojka spekken. Een hele plastic zak voor zes gulden en nog twee om nu te proeven." Met een rauwe, schor wordende stem laadde de Belgi

Leusder Krant | 1990 | | pagina 3