O rad O Culturade: Een informatiebron «9 Verenigingen presenteren zich op zesde Culturade Informatiestand Culturele Raad Podiumprogramma Culturade Meer dan veertig deelnemers: Lijst van deelnemers Sponsors (OENSDAG 19 SEPTEMBER 1990 e De Culturade is de seizoensjaarmarkt, georganiseerd door de Culturele Raad Leusden, waar tal van verenigingen hun activi teiten voor het komende seizoen presenteren. Plaats van handeling: Activiteitencentrum De Korf. Datum: Zaterdag 22 september. Toegang: Gratis. EU •USDEN - Veel deelnemers van de Culturade 1990 ontwikke- io tijdens HuA culturele markt naast het geven van informatie over vereni- 09 of winterprogramma ook eigen activiteiten of houden monstraties. Hieronder volgt in het kort een opsomming van lenwe activiteiten, voor zover de deelnemers hierover mede dingen hebben gedaan en wordt aangegeven welke stand- oaders demonstraties geven. P de st ingi ki ruie: net gn De Alliance Frangaise uerefoort staat op de Cultura- met een eigen informatiestand ede: er de verschillende cursussen worden gehouden in Amers- >it en Hoogland. Hoewel de in- tenftirijvingen reeds zijn begonnen, iet nog mogelijk op één van deze isussen in te schrijven, die veelal de week van 24 september van art gaan. Ook geeft Alliance Fran- 'ijzc jse informatie over speciale cur- ssen 'Frans voor het bedrijfsle- die dit jaar in samenwerking et de Kamer van Koophandel en [brieken Eemland zullen worden organiseerd. Informatie: 033- 4662. Het Comité Milieuzorg Leus- n (CML) heeft verschillende erkgroepen, die actief bezig zijn et allerlei aspecten van het mi ff iu. Zo probeert de werkgroep flieu Educatie onder meer door iddel van natuurwandelingen en twjétstochten, en door lesbrieven Dor het basisonderwijs jeugd en n Tr ngeren iets te vertellen over de aarde van de natuur. Zij houdt ch ook bezig met daadwerkelijke atuurlijke' zaken, zoals het helpen de 'overzet' van padden en kik- over de Groene Zoom en nabij Schans. Via Latent Talent wordt cursus 'Natuurverkennen' sorganiseerd. Een nieuwe werk- ip is de Werkgroep Milieu-be- (er, die zich tot taak stelt allerlei iderwerpen te behandelen die et onder educatie of ruimtelijke deiung vallen. In eerste instantie igai De he: richt de aandacht van deze nieuwe werkgroep zich op het verpak kingsmateriaal. Informatie: 946009. Ook de bibliotheek is uiter aard weer van de partij op de Cul turade. Het thema Ruimte' van het CRL-winterprogramma heeft de bi bliotheek geïnspireerd tot een ac tief Culturade-programma met een kleine expositie van de tekening van de verbouwing die op dit mo ment wordt uitgevoerd, er is een .tentoonstelling van bibliotheek materialen en kunstwerken over het thema 'Ruimte'. In een rustig hoekje wordt voor gelezen aan de jeugd aan de hand van dia's en er kunnen gesproken boek-fragmenten beluisterd wor den, óók voor volwassenen. De bibliotheek biedt tegen Cul- turade-prijs geschenkbonnen aan en tenslotte wordt de uitslag be kend gemaakt van een quiz, waar aan belangstellenden vanaf één week voorafgaand aan de Cultura de kunt meedoen en op de dag zelf. Deelnameformulieren zijn in de bi bliotheken verkrijgbaar. POSTZEGELS let. Het is de bedoeling dat bij vol doende deelname dit seizoen wordt gestart met damesles. Nieuw op de Culturade is de Waar groep Lensden' een groep enthousiaste modelboten bouwers, die sinds oktober 1986 actief in Leusden is. De eigen ge bouwde modelboten worden ge test op de ijsbaanvijver aan de Ba- voortseweg (op het Jan Bannink- sportpark). De vaargroep geeft haar leden adviezen, leert ze zelf boten bouwen en hoe daar mee gevaren moet worden. Voor de liefhebbers die tot nu toe op eigen houtje bezig zijn geweest en wel eens met gelijkgestemde zielen over de boeiende hobby wil praten een prima gelegenheid. De Vrouwenraad Leasden een overkoepelend orgaan van de in Leusden actieve vrouwenvereni gingen, heeft dit jaar voor het eerst ook op de Culturade die overkoe pelende funktie. In haar extra grote standruimte biedt de Vrouwenraad onderdak aan de KPO, de NCVB- afdelingen, de Interkerkelijke Vrouwen Contactgroep, Vrouwen voor Vrede en de NBPV. Kortom, wie meer wil weten over de winter- programma's en andere activitei ten van één van deze verenigingen, kan daarvoor bij de stand van de Vrouwenraad terecht. Een overzicht van de marktkramen tijdens Culturade 1989. nen met milieu als thema en in 1986 gaven de Europese PTT's de Euro- pa-zegels van dat jaar het thema "Bescherming natuur en milieu' mee. Een gedeelte van die verza meling zomerzegels zal op de Cul turade in de stand van Lisiduna 1974 te bezichtigen zijn, maar na tuurlijk is er ook alle informatie te krijgen over de vereniging zelf. De inmiddels twaalf jaar oude Leusdense schildersclub Loysden is uiteraard present op de Culturade. De leden, die zich in hun vrije tijd actief bezig houden met tekenen en schilderen, zullen De oudste postzegelvereniging in Leusden, Lisiduna 1974 zal in haar stand veel aandacht schen ken aan de postzegel en het milieu. Lisiduna 1974 propageert het the matisch verzamelen van postzegels en zo'n onderwerp is het milieu. Er zijn heel wat postzegels versche- elangstelling voor de Amnesty International-stand, vorig jaar op de ülturade-markt. LEUSDEN - Elk jaar vormt het podium-programma van de Culturade een aantrekkelijk onderdeel van de totale activitei ten van die dag. Verschillende Leusdense muziek- en zangver enigingen, ballet- en dansgroepen brengen gedurende de hele dag op vastgestelde tijden een kort programma uit eigen reper toire. Dit jaar kan men bijdragen verwachten van de muziek vereniging Lisiduna, de volksdansgroep Sameach Gan, de bal letschool van Ilonka Bakker, de Aerobic Dancers van Ria Abels, de Kindercantorij van Marcus- en Doxpskerk, de Mu ziekschool Leusden en de Valleizangers. De mogelijkheid be staat dat dit programma wordt uitgebreid met een optreden van een regionale groep, maar dit is nog niet zeker. Het programma ziet er als volgt uit: (wijzigingen voorbehou den): ook dit jaar weer het nodige uit eigen werk laten zien. Maar dat niet alleen. Twee leden van Loysden zullen gedurende de Culturade op verzoek bezoekers portretteren. Dat is met alleen bijzonder boeiend om te zien, maar ook aardig om geïnteresseerden zelf in beeld te laten brengen. Het resultaat: een uniek persoonlijk kunstwerk. De balletschool van Ilonka Bakker heeft op de Culturade een informatiestand, waar de tien jaar oude school alle inlichtingen verstrekt over kinderballet, klas siek ballet, spitzentechiuek en wat al met meer op het gebied van bal- LEUSDEN - Tijdens de Cultu rade 1990 op zaterdag 22 sep tember in de Korf, fungeert de stand van de organiserende Stichting Culturele Raad Leusden als centrale informatiestand voor deelnemers en bezoe kers. Alle informatie over de activiteiten van de deelne mers, standnummers, het po diumprogramma en aan vangstijden voor het kinder filmprogramma zijn hier ver krijgbaar. De stand is er ook voor eventnele opgave van verloren en gevonden voor werpen, zoekgeraakte kin deren en andere problemen, die tijdens een dergelijke manifestatie kunnen ont staan. In de centrale stand van de Culturele Raad kan men ver der terecht voor informatie en opgave voor het dona teursschap van de stichting, is een zo volledig mogelijk overzicht van het uitgebrei de winterprogramma "Ruim te' beschikbaar en presen teert de stichting dit winter programma in een expositie met teksten en foto's. 11.00 uur Opening door wethou der Vroon 11.15 uur Tienerkoor Marcuskerk 11.30 uur Kindercantorij Marcus kerk 11.45 uur Prijsuitreiking affiche wedstrijd 12.05 uur Balletschool Ilonka Bak ker 12.40 uur Valleizangers 13.20 uur. Aerobic Dancing 13.50 uur Kinderkoor Muziek school 14.30 uur: Volksdansgroep Sa meach Gan 14.55 uur Prijsuitreiking biblio theek 15.05 uur Muziekvereniging Lisi duna 15.55 uur Gemengd koor Leusden 16.35 uur Optreden straatartiesten Met name de jeugdige bezoekers voelden zich aangetrokken tot de modelvhegtuigbouw. iEUSDEN - De Culturade, de jaarlijkse manifestatie van de Richting Culturele Raad Leusden, wordt dit jaar gehouden op taterdag 22 september. Er doen meer dan 40 Leusdense vereni- [ingen, groepen en individuelen aan mee. De manifestatie, die tevens de start is van het winterprogramma •an de Culturele Raad, brengt het grootste deel van het Leus dense culturele leven in beeld door middel van een culturele harkt en verschillende optredens van Leusdense muziek* tang- en dansgroepen. De Culturele Raad zelf presenteert haar nieuwe winterpro- (tamma in een expositie in de eigen centrale stand. Dit winter- itogramma staat voor het seizoen 90/91 in het teken van het hema Ruimte en bestaat voor een belangrijk deel uit activitei- tn door Leusdenaren. Vandaar ook, dat de aan het winterpro- aaroma van de Culturele Raad Leusden deelnemende Roepen eveneens aandacht zullen besteden aan hun *Ruimte-' lijdrage voor het komend seizoen. De grote sportzaal van de Korf zal geheel voor de Culturade- oUviteiten worden gebruikt plus de hal van het gebouw. Een leel van de sportzaal zal dit jaar worden ingericht als filmzaal, liet zal de Culturele Raad regelmatig een vrolijk tekenfilm- ogramma draaien voor de kinderen. De entree is gratis. Over Informatie was volop te verkrijgen bij de verschillende stands op de Culturade. de aanvangstijden kan men terecht bij de centrale informatie stand van de Culturele Raad. Evenals vorig jaar doen weer veel kunstenaarsverenigingen en groepen uit Leusden mee aan de Culturade. Zij zullen niet alleen hun werk uit het afgelopen jaar tentoonstellen, maar gaan ook actief aai het tekenen en schilderen. Zo zal er uiter aard weer de mogelijkheid zijn om zichzelf te laten portretteren door een sneltekenaar. Het podium-programma bevat zeven optredens, variërend van zang tot dans. In een bescheiden programma zullen de deelnemende Leusdenaren zich gedurende de dag kunnen presenteren. Hoewel de kas van de stichting Culturele Raad Leusden nog steeds geen vetpot is, is de Culturade gratis toegankelijk. Donateurs zijn welkom voor minimaal f.25.- per jaar en kunnen voor een bijdrage in die orde van grootte één activiteit van de Culturele Raad gratis bezoeken (naar keuze). Geldschieters ontvangen tevens gedurende het winterseizoen maandelijks een nieuwsbrief. In de grote stand van de Culturele Raad is alle informatie verkrijgbaar. De Culturade 1990 in het acti viteitencentrum de Korf bij het winkelcentrum de Hamershof, is geopend van 11 tot 17 unr. Meer dan 40 Leusdense ver enigingen, instellingen, groepen en individuelen doen op 22 september mee aan de zesde Culturade van de stichting Culturele Raad Leusden. Die deelnemers zijn (onder voorbehoud): Hanny van Witsen Zijdeschilderen 2. Cine Leusden Videofilm 3. Henny Vons, Keramiek 4. Barbara Caspers, Keramiek 5. De Zonnebloem, afd. Leusden, Informatie, verkoop 6. G.H. Raai, Sneltekenen 7. Stichting Kunstkwartier, Informatie 8. Tonny Bult Expositie, Kerstgroepen 9. Vereniging van Postzegelverzamelaars. Informatie 10. Volksdansgroep Sameach Gan, Informatie/optreden 11. Gemengd Koor Leusden, Optreden 12 Ons Schilderclubje, Expo/infor matie 13. Stichting Valleiconcerten, Informatie winter programma 14. Aerobic Dancing, Optreden 15 Speel- en recreanten vereniging Blijhof, Informatie winterprogram ma 16. Nederlandse Jeugdvereniging voor Ruimtevaart Sterrekunde, Informatie/demo's 17. Balletschool Ilonka Bakker, Informatie en optreden 18. Scoutinggroep Manitoba, Buitendemonstraties 19. Solidariteitswinkel Leusden, Verkoop kunstprodokten 20. De Vrije Kwasten, Expositie/teke nen 21. Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen (NBP), Informatie winter programma 22. Schildersclub 'Loysden', Expositie/tekenen 23. Elta Tekenclub, Informatie/ expo'tekenen 24. Werkgroep Milieu Educatie CML. Informatie 25. Atelier "De Houten Roos', Expo'in- formatie 26. Alliance Frangaise, Informatie winterprogramma 27. Unie van Vrijwilligers, Informatie 28. Openbare Bibliotheek, Informatiermatie/acti- viteiten 29. Marianne Kleuters, Zijdeschilderen 30. Kindercantorij Marcus-en Dorpskerk, Informatie/ optreden 31. Muziekvereniging Lisiduna, Optreden 32. Muziekschool Leusden, Optreden 33. Vaargroep Leusden, Modeibotenbouw/lnfor- matie 34. Valleizangers, Informatie/ optre den 35. Historische Kring Leusden, Informatie 36. Stichting Vrouwenraad Leusden, Gezamenlijke presentatie 37. Katholieke Plattelands Vrouwen (KPO), Informatie 38. NCVB afdeling 'Zuid', Informatie 39. Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, Informatie 40. NCVB afdeling 'Centrum', Informatie 41. Vrouwen voor Vrede Leusden, Informatie 42. Interkerkelijke Vrouwen Contactgroep, Informatie 43. Vrouwenontmoetingscentrum, Inf ormatie/winterprogramma 44. Kitty Vermunt, Aquarellen 45. Marianne Hulst-de Pruyssenaere, Olieverf/aquarel De Vrouwenraad presenteert haar activiteiten samen met de NCVB, KPO,NBPV, Vrouwen voor Vrede en de Interkerkelijke Vrouwen Contact groep. Verschillende Leusdense bedrijven hebben dit jaar fi nancieel bijgedragen aan de organisa tie van de Cnlturade. Dat zijn: Aako, Beco, Makelaardij van Heeteren, Aannemings bedrijf Bloemendal BV, Arag Rechtsbijstandsvexze- keringen, de Rabobank, de Knijpers van der Have Groep bv en Spitman Milieu.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 9