toda (za) haalt punt uit i oelpuntloze wedstrijd lietsen, hardlopen en zwemmen voor medailles Roda'46 kansloos tegen Hertha Roda Al troeft Spakenburg af )or de zesde maal in successie Estafette-Triathlon fennen Tafeltennis Achterveld RODA '46 - DWSV Sport kort Receptie Clubaktie DEN Het duel in de hoofdklasse tegen hekkesluiter 1 uit Utrecht is voor de Roda-zaterdag op een doelpuntloos spel uitgelopen. Zowel de Leusdenaren als de Domstede- n leken na afloop tevreden met het behaalde punt. „Het teen grootse wedstrijd, maar ik ben wel blij met het gelijk aldus trainer Nico Romeyn. it landgoed Den Treek - inschoten in Leusden opent terdag 29 september haar öorten voor het vierde KNF- unpioenschap mennen sa- engesteld. De Koninklijke Nederlandse ederatie van Landelijke Rij- erenigingen organiseren het ampioenschap Mennen Sa- engesteld. Er worden dne nderdelen gepresenteerd: ressuur, een terreinrit met indernissen en een test stuur- lans kunst 'vaardigheids toef genoemd. De wedstrijd begint 's mor- ens om 9.00 uur met mennen ressuur op de terreinen van de fam. Veldhuizen, Heetvel- derweg 7 in Leusden. Het eerste team van tafelten nisclub Leusden heeft in de eerste wedstrijd van dit na- jaarsseizoen een 9-1 nederlaag geïncasseerd. Het eerte team bestaat uit Andre Snoek, Ron Hartman en Frank Kooyman. Zij speelt dit seizoen in de hoogste klasse van de afdeling. Vrijdagavond werd in Vin- keveen aangetreden tegen Vitac, dat het voorjaarsseizoen degradeerde uit de vierde di visie. Vitac bleek duidelijk een maatje te groot voor TTCL. Roda'46 5 - Limvio 5 So Soest 10 - Roda'46 6 Roda'46 7 - Achterveld 6 gen Roda zaterdag 2-Huizen 3-1 tom - Roda 3 2-4 i5-Roda4 1-3 >- Zwart-Wit 4 0-1 6-Rood-wit 1-1 1 - Cobu Boys 5 6-0 ill-Roda8 1-6 Lgen Roda zondag todes2-roda2 1-2 »n 3 SO Soest 0-1 4-SCNederhorst 2-1 t'483 - Roda 5 3-7 6-Achterveld 5 0-2 15-Roda 7 2-3 gen Roda zondag 16 september 46-Nederhorst 0-1 462-WOG2 1-0 j 3-Roda'46 3 0-0 bra's 4 - Roda'46 4 uitgesteld Uitslagen Achterveld Achterveld 2-HVC 3 4-1 AChterveld 3 - Quick 4 0-3 Baam 4 - Achterveld 4 4-1 Roda'46 6 - Achterveld 5 0-2 Achterveld 6-APWC 6 4-3 Uitslagen Handhal LHV 15/16 septem ber Heren LHV 1 - Fortissimo 2 20-13 LHV 2 - Fidelitas 2 10-15 Dames LHV1-BHC1 6-6 LHV 2 - Hijenrodes 3 2-20 Damesjunioren LHV 1-Voice 1 6-8 Meisjesaspiranten LHV 1-Fidelitas 1 0-12 Voetbal LEUSDEN - In Spakenburg win nen en nog wel van een Spaken burg in topvorm, dat is een bijzon dere prestatie. Na 2 competitie duels hadden de A1 -juniorenploe- gen van Roda en Spakenburg met ruime overwinningen de eerste twee plaatsen in de competitie in beslag genomen. Zaterdag troffen beide ploegen elkaar in Spaken burg en het werd voor veel pu bliek een sensationele wedstrijd met goed voetbal. Beide ploegen startten de wed strijd aanvallend Dit leidde al di rect tot enkele kleme kansjes voor beide doelen. Beide verdedigin gen hielden stand. Na 17 minuten legde Sander Schimmel de bal klaar voor Steffen Chang. De enorme knal verdween echter net over het doel van de 'blauwen'. Helaas kwam Roda. 5 minuten la ter, op een 1-0 achterstand De rechterspits van Spakenburg mocht in buitenspelpositie door gaan. Roda bleef echter drukken en wederom knalde Steffen Chang in de 35e minuut net over ZONDAG 30 SEPTEMBER Aanvang 14.30 uur Wedstrijdbal aangeboden door: Gerrit Valkengoed ,,Weva" installatiebureau Stoutenburg, 033-941162 na een schitterende aanval die be gon bij voorstopper Olaf Meer- veld. Kort voor rust was het bijna 2- 0, maar doelman Niels Terweij kon nog net een van dichtbij ingescho ten Spakenburgse bail afstoppen. Roda trok het spel in de tweede helft geheel naar zich toe en Spa kenburg kwam niet verder dan verdedigen In de 21e minuut werd Jeroen van Gaal even buiten het strafschopgebied onderuit ge haald. zodat Roda een directe vnje trap mocht nemen. Steffen Chang belastte zich met dit karwei en draaide de bal over de Spaken burgse muur. maar de bal stui terde onderkant lat het doel weer uit. De terugspringende bal was echter een prooi voor de oplet tende Mike Gressie en hij kopte de bal tegen de touwen, 1-1. Roda bleef na deze gelijkmaker aandringen en twee minuten later was het weer raak. Sander Schim mel bediende Jeroen van Gaal op maat. Tegen Van GaaJs schot was ook de Spakenburgse goalie niet bestand, 1-2. Roda leek de wed strijd in z'n zak te hebben, maar moest toch nog twee tegenslagen te verwerken krijgen. De eerste kwam al in de 30e minuut, toen een te zachte terugspeelbal bij de Spakenburgse spits belandde. Zijn inzet werd in eerste instantie knap gestopt door Niels Terweij, doch in de rebound scoorde Spa kenburg alsnog de gelijkmaker. In de 41e minuut viel de beslis sing. Op vrijwel dezelfde plaats als bij het eerste doelpunt, mocht Steffen Chang een vrije trap ne men. De bal werd met zoveel ef fect geschoten, dat de bal via de handen van de Spakenburge doel man in het doel belandde. Deze 2- 3 betekende tevens de eindstand. WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1990 LEUSDEN - Roda 46 was afgelopen zondag kansloos tegen Hertha. Roda miste de vechtlust en scherpte om te kannen win nen. Na de afwachtende start waarbij beide ploegen elkaar de ruimte gaven was Herta succesvol. Toen een vrije trap op de rand van het 16-metergebied perfect werd uitgevoerd, was het 1-0. Halverwege de eerste helft wordt Hans Heymen aangetikt, vervolgens legt Hans zijn tegenspeler neer, de vrije trap wordt in de muur van richting veranderd en we staan 2-0 achter. Voetbal Hierna komt er een stormloop van Herta-aanvaller op ons af met als resultaat dat een vrije man van Herta keihard op de paal schiet. In deze perioe van de wedstnjd dreigt Roda overspeelt te worden. Na 30 minuten ontworstelt Roda zich aan Herta en komt af en toe aan aanvallen. Bij een van die aan vallen komt Henk Weishaupt in balbezit en gaat het 16-meterge- bied van Herta in. De keeper houdt Henk vast, nadat hij de bal niet onder controle kon knjgen, maar de scheidsrechter laat ver volgens doorspelen. Vlak voor de rust wisselt trainer Teus Kommer Henk Weishaupt voor Frans v/d Berg en gaat met 3 spitsen spelen! Drie minuten voor de rust breekt een speler van Herta door. Memden Wugt botst tegen hem op en de Henaman valt buiten het 16-metergebied! Mein- den Vlugt is de dupe van de nieuwe spelregel en mag gaan douchen, vervolgens legt de scheidsrechter de bal op de stip: 3-0. Na de rust komt Roda '46 geladen terug in het veld, maar de ballen komen niet aan. Omstreeks de 60e minuut countert Herta prima. Hans van Bekkum mag de bal voor de 4e maal uit het net halen. Vanaf dat moment is elk geloof in eigen kun nen nu bij Roda vertrokken. Een minuut of 10 voor het einde valt Sander Verzuu geblesseerd uit en wordt vervangen door Rick Buunle. In de slotfase speelt Ed win Boog - John Jansen nog een keer vrij, maar het schot van John vliegt op de paal. stellen kennis te maken met het onderwaterduiken. Dat gebeurt al lemaal gratis en het duurt van half twee tot half zes." Ook dit jaar zal er weer een Rad van Avontuur zijn. Een nieuwigheid is dat er in totaal 25 kinderen in de leeftijd tot en met 14 jaar in het zwembad hun eigen sportattnbu- ten tentoon mogen stellen om deze te ruilen of te verkopen. Gedacht wordt aan vaantjes, bekers en der gelijke voorwerpen, die de kinde ren graag aan de man willen bren gen. PADVINDERIJ Patty Plugers, die door omstan digheden met op de foto staat, zit namens de atletiekvereniging Thriatlon in de organisatiecommis sie. Patty is weliswaar geen be stuurslid meer van genoemde ver eniging maar desondanks is zij haar werk m de commissie blijven doen. „Ze hebben mij hier gewoon een keertje naar binnen gesleept en ik ben blijven hangen!" merkt zij lachend op. Patty Plugers is de vrouw die bij de voorbereidingen een niet mis te verstane taak heeft en op de achtergrond de nodige klussen opknapt. Ook zij wijst op de geweldige vrijwillige medwer- lang van velen, waardoor het mo gelijk is dit sportevenement op touw te zetten. Patty: „Het zijn niet alleen de sportverenigingen die medewerking verlenen. Kijk eens naar de padvinders (Scouting Groep Kanoja) die geheel belan geloos een brug over de beek ma ken met hout dat zij gratis krijgen." Cor van de Most wil toen met onvermeld laten dat hij niet uitbun dig kan zijn over de spontaniteit van het Amersfoortse publiek bij sportgebeurtenissen als deze spe ciale triathlon. „Het is heel moeilijk de mensen in Amersfoort sport- minded te knjgen.De zaken man, die zijn Rotterdamse afkomst in geen enkel opzicht verloochent, vertelt van de internationale schoonspnngwedstrijden in het Torenbad, waarbij hij als kassier optrad. Slechts 60 betalende be zoekers a raison van vijf gulden de man passeerden toen zijn kassa. En dat, terwijl de grote bond duizen den guldens voor dit grote evene ment moest neerleggen. Bert Sit ters wil dat wel wat wegwuiven. „In een zwembad als het onze vinden het hele jaar door allerlei belangrij ke zwemsportevenementen plaats. Ik kan me voorstellen dat mensen na een aantal van die wedstrijden niet massaal naar de schoonspnn- gers komen kijken. Dat geldt ook voor eigen medewerkers m de ver eniging, die bij al die verschillende zwemfestiviteiten steeds meer moeten opdraven." Hoe het ook zij, op zondag 30 september is een stukje Amers foort weer het toneel van een leuk sportevenement. Fietsers, die, aan gemoedigd door hun persoonlijke aanhang, op topsnelheid over de Rubensstraat, Gasthuislaan en Hei- Ügenbergerweg racen, hardlopers die door het Randenbroekerbos snellen en zwemmers die onver saagd het bad induiken om een toptijd te realiseren. Buiten zal ge zellige muziek weerklinken, want voor dit feest zijn de Leutbroeken, dertien in getal, uitgenodigd. De boksers zullen laten zien hoeveel trainingsarbeid vereist is om een slag van een tegenstander doel treffend te pareren. Mannen en vrouwen van de Sportschool Boers- ma zullen demonstreren tot welke leuke prestaties fitness kan leiden. Op die manier zullen sporters kun nen vaststellen hoeveel conditie ei voor elk sportonderdeel nodig is om goed te kunnen presteren. Een wielrenner zal wellicht verbaasd kijken naar de zwemmer die met ogenschijnlijk groot gemak baan tjes lang achter elkaar door het water klieft. Dat is overigens de achterliggende gedachte van de organisatie: laten alle sporters uit Amersfoort aan elkaar zien wat zij kunnen en geef dat op die manier ook door aan de belangstellende toeschouwers. Cor van de Most vertelt dat op rijn eigen rappe manier en zou het iefst een spreekgestoelte beklim- rien om dit aan heel sportminnend Amersfoort duidelijk te maken. Zelf wil hij letterlijk en figuurlijk ook nog een steentje bijdragen. Cor is namelijk in zijn jonge jaren diep zeeduiker geweest en heeft in ver re oceanen en zeeën exotische schelpen en voorwerpen opgedo ken. Roda-doelman Peter de Beer lenten tonen om PVDV van de ope ningstreffer af te houden. De Utrechtse goalie had echter iets meer werk om handen. Naast een doelpoging van spits Paul Verhoe ven, waren er een paar kleme kan sen voor Coen van Dijk. Hij pareer de op slag van rust een afstandspe gel van middenvelder Klaas de Vries. Keeper Nico Romeyn; „De eerste helft was niet spectaculair. PVDV had een goede keeper en dat heeft hen ge red. Hij speelde een belangrijke rol in de wedstrijd. PVDV heeft wat kansen gekregen, maar die wer den bij de zestien meter lijn ge stopt. Het werd niet echt gevaarlijk voor ons." Na de hervatting bleven Roda en PVDV hun defensieve stellingen innemen om in ieder geval de nul vast te houden in de hoop dat bij een snelle uitbraak een treffer ge forceerd kon worden. Naarmate de wedstrijd vorderde werd duidelijk wie het eerst scoorde zo goed als zeker de pot zou pakken. Met het afronden ontbrak bij Roda echter alle precisie om aanspraak te kun nen maken op de voüe winst. „In de tweede helft kwam er meer druk van ons af, dat mocht niet baten." PVDV probeerde nog met overtuigende aanvallen te ko men, maar doelman Peter de Beer wist van geen wijken. OOk in het veld brengen van aanvaller Remco Bitterling voor laatste man Hans Nieuwenhuis, waardoor Frank Vis sers als vnje verdediger ging acte ren, had niet het gewenste effect voor Roda in de slotfase. Het was en bleef 0-0. Allebei de partijen kregen een boeking Renee van Tilburg was de man die de boeking voor Roda binnenhaalde. Toch noemde Nico Romeyn het een sportieve wedstrijd. Met een receptie vierde de korfbalclub Antilopen afgelo pen zaterdag haar vijfentwin tigjarige bestaan. Veel Leus denaren kwamen het bestuur met dit jubileum feliciteren. Vanuit Leusden waren men sen van de sportstichting aan wezig en het college van B en W werd door wethouder Vroon vertegenwoordigd. Di verse verenigingen gaven blijk van hun betrokkenheid en lieten dat vergezeld gaan met planten, ballen en enve loppen met inhoud. Vanuit de korfbalbond was de voorzitter Rien Geutjes aan wezig. Hij uitte, al filisoferend, zijn gevoelens over het reilen en zeilen van het huidige korf bal m relatie tot vroeger. In het dankwoord hoopte de voorzitter F. Ferrageau dat de komende vijfentwintig jaar een goede en sportieve periode gaat worden. Hij wil een wat meer gestroomlijnde organi satie met financiële steun uit het bedrijfsleven om Antilopen naar een hoger niveau te hel pen. Op het einde van de middag werden alle leden verwel komd om het Antilopenbe- stuur te feliciteren. De welpen overhandigden de voorzitter een welpengroepsfoto Er worden dit jaar m Achter veld weer loten verkocht voor de Grote Clubaktie. De jeugd- besturen van SV Achterveld en LTV de Eemelaar hebben de organisatie gezamelijk op zich genomen. De opbrengst van de loten gaat naar de jeugd van de voetbal- en tennisclubs in Achterveld. niet onmogelijk dat die mensen enthousiast worden en over een paar weken zelf gaan zwemmen. Het is van groot belang dat het aantal bezoekers zo groot mogelijk is. Veel hangt af van de weersge steldheid, omdat de triathlon voor het grootste gedeelte in de buiten lucht zal plaatsvinden. Als de weer goden hun sproei-installatie buiten werking steÜen en het Oranjezon netje vrolijk schijnt dan zal dat voor de mensen van de organisatie een grote opluchting betekenen. RANDGEBEUREN De mensen van de organisatie hebben intussen wel kunnen vast stellen dat het kijken alleen naar al die hardlopers, fietsers en zwem mers te weinig spectaculair is om geruime tijd te blijven boeien. Daarom is het gewenst om naast de sportieve bezigheden iets te bie den wat de bezoekers aantrekt. Cor van de Most, een marathon spreker. die zonder meer 42 km lang kan blijven praten, was de man die vorig seizoen al voor een binnengebeuren zorgde. Er werd een ruilbeurs voor sportattributen georganiseerd. Dit jaar moet er méér gebeuren, wat de bezoekers vasthoudt. Van de Most lijkt daann wel te zijn geslaagd. „Ik heb diver se mensen uit de sport bereid ge vonden om medewerking te verle nen. Zo zal de Boksclub Amersfoort van Jan Spans met een kleine boks- nng aanwezig zijn, het Amersfoorts Dam Genootschap organiseert dampartijen op een dambord van tapijttegels en ook Sportschool Boersma verleent medewerking in de vorm van sportieve demonstra ties zoals aerobic dancing. De Stadsomroep zal aanwezig zijn om interviews te maken en uit Hilver sum komt de duiksportvereniging Octopus, die in het zwembad de mensen kennis laat maken met hun specialiteit. Zij brengen 4 instruc teurs mee, die in het Sportfondsen- bad een flink aantal belangstellen den in de gelegenheid kunnen Voetbal PVDV kwam voor een punt naar Leusden, terwijl Roda, mede gelet op de personele problemen even eens de puntendeling koesterde alsof het gewonnen had. Maar liefst vijf Leusdense spelers waren afwe zig door schorsingen, blessures en andere verplichtingen. Hans Nieu wenhuis nam de positie van Harry Kerssies in, meuwkomer Rene van Tilburg maakte zijn debuut bij af wezigheid van Jack Bijkerk en Wim van de Biezen stond vanaf het begin in de basis in plaats van Harm Was- sink. „We waren nu niet op elkaar ingespeeld. De nieuwkomers zijn niet mindere voetballers, maar be paalde patronen ben je toch kwijt. Vooral Wassink en laatste man en tevens aanvoerder Kerssies nemen een centrale positie in." Voorzichtig Het basisteam was dus noodgedwongen op een aantal plaatsen gewijzigd; de Leusdena ren kwamen dan ook voorzichtig uit de startblokken. Aangezien ook PVDV een defensieve houding in nam met slechts twee vooruitge schoven spitsen, ontspon zich in de aanvangsfase voornamelijk een strijd op het overvolle middenveld af. Af en toe dreigde er voor beide doelen gevaar, maar de keepers bleven in samenwerking met hun verdedigers de situatie heer en meester. Eenmaal moest Roda- doelman Peter de Beer al zijn ta- Klaas de Vries Voor de zesde maal in successie wordt op zondag 30 september de persfoortse Estafette-Triathlon gehouden, met als centraal punt het Urtfondsenbad aan de Bisschopsweg. Zoals gewoonlijk zijn de onderde- B fietsen, hardlopen en zwemmen, in die volgorde. De Estafette-Triath- i werd zes jaar geleden voor het eerst georganiseerd toen men ter tegenheid van de opening van het Torenbad sportieve festiviteiten Ide houden. Sindsdien is deze unieke vorm van de triathlon populair jleven en heeft ze, weliswaar niet als een officieel erkende wedstrijd een vaste plaats gekregen op de kalender van het nog altijd groeiende leger van trimsporters. De vraag is hoe men er elk jaar ondanks de flinke kosten steeds weer in slaagt de begroting sluitende te krijgen en hoe men kans ziet om na veeleisende voorbereidingen dit bijzondere sportevenement vlekkeloos te laten verlopen. Wij spraken daarover met drie afgevaardigden van de organisatiecom missie, t.w. Patty Plugers namens de A.V. Triathlon en Bert Sitters en Cor van de Most namens de zwemvereniging AZ PC. Een afgevaardigde van de mede-organiserende Ren- en Toerclub Amersfoort was bij dit gesprek niet aanwezig. intussen al trio's, zoals een team uit Hoorn, die al verscheidene jaren in dezelfde traditionele combinatie acte de présence geven. In wezen gaat het om een gezellig fami lieachtig gebeuren, waarnaar va ders, moeders en buurtgenoten ko men kijken. Men betaalt 40 gulden per team om te kunnen deelnemen. De mensen achter de schermen, die al verschillende jaren de noest werkende organisatiecommissie vormen, zijn afgevaardigden van de A.V. Tnathlon, AZ PC, de Ren en Toerclub Amersfoort en van het Sportfondsenbad zelf. Directeur Cor Allers van het zwembad maakt ook deel uit van deze commissie. Intussen hebben de commissiele den alweer maanden achtereen de nodige voorbereidingen getroffen om de zaak op poten te zetten en de altijd weer terugkerende proble men op te lossen. Een probleem lijkt uiteraard ieder jaar weer hoe men de zaak kan financieren. Ze ker in een tijd als nu met de absolu te noodzaak van sponsoring speelt dit probleem een essentiële roL Toch is men bij de commissie daar over niet somber. Het tekort op de totale begroting vein 11.050,- (op zichzelf niet eens zo'n hoog be drag), zijnde een bedrag van 2.850,-, wordt door de gemeente in de vorm van een subsidie onge daan gemaakt. Bovenal gaat het om de rode draad, die als het ware door het hele Estafette-Triathlon- gebeuren heenloopt: de rode draad van de opvallend grote mate van bereidwilligheid om gratis en voor niets allerlei zaken op te knap pen, die normaal handen vol geld Cor van de Most en Bert Sitters (rechts): „Laten alle sporters uit Amersfoort aan elkaar zien wat zij kunnen." kosten. Anders gezegd: heel veel mensen zorgen er voor dat dit sportevenement kan plaatsvinden door hun kosteloze medewerking. Op de begroting staat als bad- nuur een bedrag van ƒ900,- ver meld. Dat lijkt uiteraard met „gra tis" maar eigenlijk gaat het hier om een bescheiden huur. Bert Sitters van AZ PC, wiens naam in de annalen van de nationale zwem- sportgeschiedenis nog lang niet is verbleekt, spreekt in dit verband van „verborgen sponsoring". Bert: „Die 900 gulden aan badhuur stel len eigenlijk niets voor. Men moet bedenken dat er hier in het bad op zo'n dag niets anders kan worden georganiseerd. Geen waterpolo bij voorbeeld. We gaan ook een uur eerder dicht en dat scheelt ook natuurlijk. Wü je ons bad particu lier huren dan betaal je een bedrag van 400 gulden per uur!" Die zwem baddirectie weet dat op zo'n dag diverse mensen het bad bezoeken die er normaal niet komen. Het is 1SFOORT - f zondag zal het wel druk zijn Bisschopsweg in de omge- n het Sportfondsenbad. Dan I sportieve gelegenheidstrio's in, hardlopen en zwemmen) |k hun verstandelijke vermo- p de spaarbrander en probe door familie- of vriend- nden even samengeklon- Iriehngen de tijd van hun le- >er te zetten: 24 rondjes van i meter fietsen, 6 rondjes e benenwagen over een par- van ca. 1800 meter en 20 s zo flitsend mogelijk trek- >or het subtropische zwem- van het Sportfondsenbad. f 1 uur 's middags gaan 180 lergelijke teams met tussen- h van start om op een voor het fek niet geheel overzichtelijke r de strijd om de beste tijd [kaar aan te gaan. De belo- de gemeenschappelijke ngen kunnen zij aan het van de middag in de vorm i prijs of wellicht van een lijs met de gelukzalige glim- i ware kampioenen in ont- it nemen. i hebben het over de Esta- athlon, die zondag 30 sep- r a.s. voor de zesde maal in isie in en om het Sportfond- d wordt gehouden. Voor me isporter is dat een aantrek- afsluiting van het seizoen. »r deze bijzondere triathlon mde drietallen bestaan voor lijk uit vrienden, collega's of jeleden, die ieder voor zich m jepaald onderdeel het beste [de dag kunnen komen. Er zijn

Leusder Krant | 1990 | | pagina 11