Buiten '1 spel Sport in cijfers Roda 2 stijgt naar vierde klasse KNVB Van kleine club tot grote vereniging leusiler krant Linksbinnen Haaien fit na zomerstop Hockeyers op valreep langs Drienerlo Hockeydames nemen initiatief LTV Leusden bestaat 15 jaar Achtervelders verslaan PVC Blaren HANDBAL WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1990 U herkent het volgende vast wel. Het nieuwe sportseizoen is begonnen en de eerste trai ningen brengen je bijna tot braken. Daarnaast heb je na tuurlijk veelal spierpijn. Want de oefeningen, die je in de vakantie zou moeten doen om je conditie op peil te houden, heb je niet gedaan. Want er mets zo vervelend om in je vakantie in je eentje hard te lopen. Vroeger kreeg je geen sten cil van je trainer mee om een beetje fit aan de start van de competitie te komen. Je nam de spierpijn op de koop toe. Je trainde gewoon keihard en binnen een mum van tijd was je weer de oude. Ik weet nog wel dat ik als jonge jongen bijna geen training nodig had Con ditie had je gewoon. Nu deed ik ook niet anders dan op straat sporten. Nu ik boven de dertig begin te komen, merk je dat je zon der training steeds minder conditie krijgt. Dus ben ik na een jaartje stilstand, maar weer begonnen met sporten en de daarbij behorende trai ningen. De eerste trainingen waren een hel, want na hon derd meter loop je al te hijgen als een postpaard. Gelukkig heb ik weinig spierpijn gehad. Maar toch Ik kreeg na de eerste wed strijd een heel andere proble men. Ik kreeg last van blaren. Wat had ik gedaan. Ik had het twee jaar geleden aange schafte nieuwe paar schoenen aangetrokken. Stom natuurlijk, want je moet nooit schoenen aantrekken, die je niet vante- voren in het water hebt gezet. Door de blaren ben ik twee weken uit de roulatie geweest, want je denkt dat het vanzelf wel overgaat en je traint dus gewoon door. Met als gevolg dat je je voeten helemaal stuk loopt. Ik moest hier aan denken toen ik las dat Roda (zaterdag en zondag) en Antilopen op de tweede wedstrijddag verloren hadden. Zouden die teams, net als nieuwe schoenen, ook in gelopen moeten worden. Of moeten ze toch allemaal voor de wedstrijd in een bak met water om het vel soepel te maken. Frits Schoenmaker LEUSDEN - Het tweede team van de Leusdense voetbalvereni ging Roda'46 is opgeklommen naar de reserve vierde klasse van de KNVB. Met deze goede prestatie zijn zij het nieuwe seizoen sterk begonnen. „De wedstrijden gaan vrij goed. Er wordt wat moeilijk gescoord. Van de drie wedstrijden heeft Roda 2 er twee gelijk gespeeld en een gewonnen,"aldus de begeleider Jos Vrijhoef. Jos Vrijhoef is nu zo'n vier jaar leider van het tweede team. „Er wordt in deze klasse beter gevoet bald. Wij hebben jaren achter el kaar dezelfde tegenstanders ge had. Daar zijn we nu dan vanaf. Nu kennen we niet een tegenstander, maar wij hebben als voordeel dat ze ons ook niet kennen." Dat Roda 2 één van de betere teams is geworden, komt doordat ze bijna constant met dezelfde spelers het veld betreden. Jos Vrij hoef ziet daarin de kracht van zijn ploeg. „Vorig jaar zijn er bijna geen veranderingen in de opstelling ge weest. Er zijn met zoveel spelers geweest, die m het eerste team hebben moeten invallen. Dit jaar is er tot nu toe ook niet veel gewis seld." De sterkte zit ook in de goede achterhoede. Het team heeft vorig jaar in totaal tien doelpunten tegen gekregen. „Dit jaar gaat het ook goed. Tot nu toe hebben we nog maar een doelpunt tegen gehad. Het is een echt team, een geheel. Veel spelers kennen elkaar goed. Velen spelen al samen vanaf de jeugdteams." Teus Kommer, trainer van het eerste, traint ook dit team. De se lectie bestaat uit: Marco Oussoren (keeper), Rick Buunk, Wim Klum- per, Erik Vis, Perry Wendel. Ferrv LEUSDEN - De wedstrijdselectie van de Leusdense Zwem- en Poloclub De Haaien is, zo op het eerste gezicht, fit van vakantie teruggekeerd. De trainingen werden n' maar enkele weken geleden hervat, maar toch wisten de leden van de selectie tij dens de eerste krachtmetingen eer d figuur te slaan. De jongste zwemmers en zwemsters traden aan in Speedo-verband (onder 12 jaar), terwijl het overige deel van de equipe in Amersfoort aan de start verscheen bij Onder Toppers A'. Houtveen, Jaap Zweinenberg, Je roen van de Burgwal, Wilco Bet- tink, Tracy Hiekam, Hans Vrijhoef en Sander Verzuu. Zwemmen Tijdens die laatst genoemde ont moeting, de eerste van een serie van 8 wedstrijden waarbij het er met name om gaat een 'tijd te zet ten' op een bepaald programma- nummer. bleken de meeste Leus dense deelnemers in staat een tijd te realiseren die hun, doorgaans tijdens het vorige seizoen geves tigde persoonlijke record dicht benaderde. Daarnaast werd de wedstrijd- groep met enige zwemmers en zwemsters uitgebreid en vier van hen, Linde Wilmink, Marlies Floor, Enk van Bekkum en Geert Jan Smits, kwamen voor het eerst op de betreffende programmanum mers aan de start. Er werden in het Amersfoortse water zelfs enkele persoonlijke records gevestigd. De daarvoor benodigde goede vorm werd aan de dag gelegd door Kevin Mori, Vmcent Ooster broek en Ewout Paulusma op de 100 meter rugslag, door Tamara van Gorkom en Carine Kampes op de 200 meter vnje slag en door Bas Scheuder die naar een fraaie 1.22.7 zwom op de 100 meter vlin derslag. De meest in het oog lo pende verbetering werd echter gerealiseerd door Boris van Gor kom, die zijn persoonlijke record op de 200 meter vrije slag met ruim 15 seconden omlaag zwom. De Speedojaargangwedstnjden werden opgepakt waar ze vóór de zomer werden afgebroken. Alleen Karlijn van Stralen keerde met me dailles huiswaarts: zilver op de 100 meter vrije slag en goud op de 100 meter vlinderslag. Daarnaast bracht Maartje van Stralen, met 1.58.7, een fraai persoonlijk record op de klokken. Uitslagen zwemwedstrijd 'Onder Top pers A': 100 meter rugslag: Linde Wilmink, 1.47.5, Marlies Floor 1 44 7, Kim Bijle- veld 1.27.3, Simone Sybrandy 1.12.5, Kevin Mori 1 42.0, Rudy de Heer 1.50.8, Vincent Oosterbroek 1.27.5, Ewout Paulusma 1.34.3, Chester Marsman 1.04.0. 200 meter vrije slag: Simone Sybrandy 2.21.7, Maneke Ruitenberg 2.27.3, Ta mara van Gorkom 2.27.4, Xandra Ver schuur 2 54.4. Simone Buitelaar 2.37 7. Marjolijn van Dijk 2.35.7, Carine Kam pes 2.49.7, Erik van Bekkum 2.41.6. Geert Jan Smits 2.43.5, Bons van Gor kom 2 28.5, Jeroen Verhoeven 2.36.2, Saskia Helsdingen 1 13.0, Sadra van Wegen 1.15.2, Elwine Hermans 1.25.9, Rozemarijn Sybrandy 1.29.0, Eveline Bnenesse 1.49.8. 100 meter vlinderslag: Chester Mars man 1.01.5, Bas Schreuder 1.22.7, Ro gier Tolboom 1.12.9, Wemer v.d Berg 1.35.1. 4x 50 meter vrije slag: Sybrandy, Rui tenberg, Van Gorkom en Helsdingen 2.030, Marsman, Van Gorkom, Tol boom en Smits 1.52.0. Speedo Jaargangwedstrijd 100 meter schoolslag: Marlies Kok 1.48.8, Hanneke Voskuilen 1.51.1, Thijs Rijnbergen 1.48.9, Chnstiaan Mannaart 1.51.4. 100 meter vrije slag: Karlijn van Stralen (2e) 1.27.7 100 meter rugslag: Maartje van Stralen 1.58.7, Thijs Rijnbergen 1 42.0. 100 meter vlinderslag: Karlijn van Stra len (le) 1.58.5 Een uitwedstrijd tegen een net gepromoveerd elftal van Drienerlo. Toch kwamen de heren in eerste instantie op achter stand te staan door een doelpunt van Drienerlo. Een raar doelpunt. Van buiten de cirkel, of net bin nen de cirkel werd de bal op het doel geslagen. Daar keeper Gert Jan v. d. Groep dacht dat hij van buiten de cirkel kwam liet hij hem lopen en de scheidsrechter keurde hem goed. Robert Kreikamp was er op dit moment net uitgestuurd, daar hij commentaar op de leiding had. Hij werd door dne man van Drienerlo in de tang genomen en kwam hier bij ten val. Hij haalde zijn handen open aan het kunstgras. De scheidsrechter zag hier niks in en liet gewoon doorspelen, waardoor Kreikamp boos werd. 5 Minuten later, toen hij het veld weer in mocht, sloeg hij een lange corner buitenom aan, de bal kwam bij Ralph Kemps terecht, die de bal met een handige beweging naar Flip van Dalen speelde. Deze haal de hard uit op 3 meter afstand van de keeper en scoorde de gelijkma ker. Vein achteruit werd er goed ge speeld. De opbouw zag er goed uit en de aanvallen gingen zowel over de linker als over de rechter vleu gel. Drienerlo had zich in de verde diging teruggetrokken, waardoor er door het midden bijna geen doorkomen aan was. Door veel be weging en veel switchen kwamen er mannen vrij te staan, waardoor de aanvallen goed hepen. Leusden kreeg 5 strafcorners toegekend, die door Drienerlo een tweetal keer van de doellijn ge keerd moesten worden. Tegen het einde van de wedstrijd ontving Ro bert Kreikamp op de linker vleugel een vrije slag. Deze sprong van de keeper van Drienerlo hoog op en Frank de Ruiter kon net voor zijn huwelijksreis het winnende doel punt maken. Opstelling Leusden: Gert Jan v. d. Groep, Robert Jan Willemsen, Chns Hoogendoorn, Flip van Da len, Frank Roggenkamp, Ralph Wessel, Robert Kreikamp, Bart van Dalen, Maarten Jonges, Frank de Ruiter, Ralph Kemps. De vrouwen van Leusden moesten afgelopen zondag te gen de nummer 2 uit de poel spelen. Dit beloofde een span nende wedstrijd te worden, maar het tegendeel was waar. Al vanaf de eerste minuut was het Leusden die het initiatief nam en niet meer uit handen gaf. Het uit-verdedigen van Lelystad werd regelmatig onderschept en in de 13e minuut was het Letty den Besten die dit deed, hep mooi door de verdediging heen en speelde de bal tussen de benen van de keepster van Lelystad door, Evehen Zwart was er allert bij en scoorde. 6 minuten later wist de perfect spe lende Renee Tuininga een strafcor- ner te versieren, die Inge Spijkman hard insloeg. Het doelpunt werd afgekeurd omdat het te hoog inge slagen was. Leusden bleef druk uitoefenen op het doel van de tegenstanders. In de 21e minuut is het wederom Tuininga die aan de voorhand van een strafblad dit keer staat. In een senmmage belandt de bal op de voet van een tegenstandster en Letty den Besten scoorde dit doel punt koel en beheerst rechts on derin de hoek. 7 minuten voor rust speelde Inge Spijkman (laatste man) de bal naar de linkervleugel. Deze werd opge pakt door J o land a Koopman (links-midden) die de bal mooi langs de achterhjn naar het doel en scoorde in de korte hoek. Vlak voor rust leek de 4-0 er aan te ko men. Een mooi opgezette aanval van Spijkman met Charlotte Potho ven (rechts-achter) belandde bij Den Besten, toen de bal van rechts snoeihard net naast sloeg. Na rust begon alles een beetje rommelig. Passes kwamen niet goed aan en er werd met goed gestopt. Na 5 minuten scoorde Spijkman wederom uit een straf- corner, maar dit keer lag hij niet stil, zodat het doelpunt werd afge keurd. Dit het zij met op zich zitten en 6 minuten later verzilverde ze wel een strafcorner. In de 20e minuut kwam Anouk Altenburg voor Jolanda Koopman in het veld. Lelystad kan iets beter het spel naar zich toetrekken door fouten in het spel van Leusden. Renee Tuininga breekt in de 22e minuut door over de linkervleugel en slalomt door de verdediging van Lelystad heen alsof ze er niet ston den. Een halfhoge bal voor de keepster langs wist Brigitte Boss (rechter-spits) mooi in te tikken. 5 minuten later deed Tuininga pre cies hetzelfde, maar dit keer weet ze de bal zelf hard in de korte hoek te slaan, terwijl de keepster tegen de paal aanstond. De bal was ech ter zo hard, dat hij er gewoon tussendoor ghpte. In de laatste minuut bepaalde Patricia v.d. Flier de eindstand op 7-0 nadat rechter-spits Evehen Zwart de bal mooi naar Tuining passte, die de bal goed afschoof naar v.d. Flier. Met een hard schot wist zij de keepster te passeren. Opstelling Leusden: Charlotte v.d. Ven, Inge Spijkman, Jupe Schonk, Nicole Lipjes, Charlotte Pothoven, Evehen Zwart, Letty den Besten, Jolanda Koopman (Anouk Altenburg), Bngitte Boss, Patricia v.d. Flier en Renee Tuininga. Schaken LEUSDEN - Afgelopen donder dag waren 34 schakers present bij de eerste ronde van de nieuwe onderlinge competitie van de schaakvereniging Leusden. De strijdlust was op deze eerste avond natuurlijk buitengwoon groot en zo kon het gebeuren dat maar een van de zeventien par tijen in remise eindigde. Uitslagen eerste ronde: Uneken - Velker 0-1 Vos - v Baardewijk afgebroken Shahrizadeh - Zijlstra 1-0 Stienen - Elschot 0-1 Willigenburg - Agterberg 1-0 Boemaars - Gemts 0-1 Rietveld - J Nijhof 1-0 Eijlders - Buurlage 0-1 v. Kleef - Aghalaru 0-1 Valkenburg - v Dalen remise Zaal - v.d Tang 1-0 v.d. Wetenng - Veenendaal 1-0 G Nijhof - Wisman 1-0 de Heer - Abbas 1-0 Halkes - v.d Harst 0-1 Modiri - v. Ooik 1-0 LEUSDEN - De Amersfoortse ITA-kampioenschappen worden deze week op het terrein van de jubilerende ten nisclub LTV-Leusden gespeeld. LTV-Leusden bestaat 15 jaar. ,,Het is puur toeval dat ons lustrum en de kampioen schappen samenvallen. Dit kampioenschap wordt per toerbeurt georganiseerd door de verenigingen die bij de ITA zijn aangesloten. Het is natuurlijk wel heel leuk dat onze beurt samen valt met het 15-jarig bestaan," aldus Joop van Loenen, vice-voorzitter van LTV-Leusden. De lustrumcommissie heeft besloten dit derde lustrum te vieren met allerlei activiteiten door het hele seizoen heen. Joop van Loenen: „Zo zijn we in maart begonnen met een puzzeltocht. Verder waren er vooral recreatieve activitei ten, zoals een ouder/kind- toernooi. Er was ook een lu strumbeker; de winnaar van een evenement mocht de be ker houden totdat het vol gende evenement plaats vond. Tijdens de kampioen schappen deze week wordt in het kader van de lustrumfesti- viteiten een demonstratie wedstrijd rolstoeltenrus gege ven. Onder andere de Neder landse dubbelkampioenen: Hennie Hol en Jaap Lodder zijn zaterdag 29 september van 2 tot 3 uur van de partij. LTV-Leusden heeft zich tij dens haar 15-jarig bestaan warm gemaakt voor rolstoel- tennis. Joop van Loenen: „We hebben nu 4 leden die aan rolstoeltennis doen. We pro beren deze leden zoveel mo gelijk te laten integreren. Tij dens onze gezelligheidstoer- nooien bijvoorbeeld, spelen de rolstoeltennissers samen met andere leden. We heb ben, omdat onze accommoda tie goed met rolstoelen te be reiken is, al twee keer de Ne derlandse kampioenschap pen rolstoeltennis hier ge had." Op zes oktober vindt de laatste activiteit van de lu strumcommissie plaats. Dan wordt de officiële receptie gehouden. Joop van Loenen: „We hebben onder andere onze collega-sportverenigin gen en de Leusdense burge meester en wethouders uitge nodigd voor de receptie. Voor onze eigen leden is er die avond nog een borrel om 15 jaar LTV-Leusden te vieren." Joop van Loenen, die zelf bij de oprichting van de ver eniging betrokken is ge weest, heeft alle veranderin gen meegemaakt: „Ik weet nog dat we heel eenvoudig zijn begonnen met twee ten- nisbaantjes en twee legerten ten als kleedlokalen. Al gauw daarna kwam er een oude bouwkeet waarin we met z'n allen om een oliekachel zaten. Dat was een uiterst gezellige penode waarin we een klein en knus clubje waren. In 1979 hebben we als vereniging twee verharde banen aan la ten leggen. We groeiden toen heel snel en we hadden be hoefte aan meer banen. Intern hebben we toen al gezegd: We laten ze zo maken dat ze ooit overdekt kunnen wor den. Het is heel leuk dat dit nu ruim tien jaar later dan ook ge beurt." Op dit moment wordt de laat ste hand gelegd aan de bouw van een binnenaccommoda- tie, waar naast de tennisclub ook het squash rackets ge- nootschap Leusden gebruik van gaat maken. Joop van Loe nen: „We hadden echt be hoefte aan een overdekte voorziening. De denk dat je als vereniging, wil je behoorlijk bestaansrecht hebben in de tennissport, kwaliteit moei kunnen bieden. Je moet je le- den ook in de winter vok doende speelgelegenheid kunnen geven. Die faciliteiten krijgen we met deze tennis- hal. We hadden trouwens nog even gehoopt dat de tennis hal op zes oktober bij onze of ficiële lustrumreceptie klaai zou zijn, maar dat is echt niet haalbaar. De aannemer en zijn werknemers werken namelijk al keihard. De officiële ope ning van de tennishal vindt op drie november plaats. Verdei verandert er op één oktober nog iets in de club. Op die dag valt het beheer van he' complex in handen van Henk Post. Dit betekent dat er op de tijden dat de banen bespeel baar zijn altijd iemand aanwe zig is en we ons ook niet meei druk hoeven maken over de bardiensten. Dit is een luxe waar we echt heel blij mee zijn. Wij zijn in die 15 jaar echt van een klein en primitief clubje uitgegroeid tot een grote vereniging met 860 le den en een gigantische ac commodatie." ACHTERVELD - Het Achterveld- se team heeft PVC in een thuis wedstrijd met 1-0 verslagen. Met deze eindstand heeft Achterveld nog geen één doelpunt in het ei gen goal gekregen. Trainer Dick Mulder zegt: „Wij waren wat ze nuwachtig, wat totaal niet nodig is, omdat wij voldoende kwaliteit in huis hebben. De tegenstanders waren ook bang voor Achterveld. Dit geheel leverde een wat be houden spel op." In de eerste helft ging de strijd gelijk op. Er waren voor beide ploegen weinig kansen om een doelpunt te maken. Er werd wat simpel gespeeld, wat geen enkel gevaarlijk moment opleverde. De ruststand was dan ook 0-0. In de tweede helft verscheen er een ander Achterveld tegenover PVC. Achterveld werd een stuk beter en wist meer mogelijkheden te creëren. Peter Middelaar! man, die het doelpunt voor ploeg maakt. Hij maakt de va af, die door Erik Hak werd g ven. „In de tweede helft wist PVC meer waar zij aan toe waren hebben ook wel kansen late: gen, dat is jammer. De afwei was niet altijd optimaal,'"aldus I Mulder. Voetbal Uitslagen hoofdklasse zaterdag FC Horst - Hulshorst 1-1 Roda'46-PVDV 0-0 Veensche Boys - Eemnes 4-0 De Merino's - Velox 4-1 SVM Boys - SWU 4-1 SVL-Lopik 2-1 Standen SVL 36 FC Horst 35 SWU 33 Lopik 33 Roda'46 33 Hulshorst 33 Veensche Boys 33 SVMBoys 33 Eemnes 3 2 Velox 32 PVDV 31 De Menno's 3 0 Programma hoofdklasse zaterdag 29 september FC Horst - SVL Hulshorst - Roda'46 PVDV - Veensche Boys Eemnes - De Menno's Velox - SVM Boys SWU- Lopik Voetbal Uitslagen hoofdklasse zondag SV Zeist - Ultrajectum 3-1 Rivierwijkers - Celeritudo 1-1 Olympia'25 - DEV 1-1 Sc Neder horst - DSO 1 -2 Hertha - Roda'46 4-0 Sporting70 - DWSV 2-0 Standen Hertha 3 5 Zeist 35 Rivierwijkers 3 4 Sporting70 3 4 DSO 23 Nederhorst 33 Olympia'25 3 2 Celentudo 3 2 DEV 32 Ultrajectum 3 2 DWSV 31 Roda'46 31 Programma hoofdklasse zondag 30 september SV Zeist - Sporting'70 Ultrajectum - Rivierwijkers Celeritudo - 01ympia'2S DEV - SC Nederhorst DSO - Hertha Roda'46 - DWSV Voetbal Uitslagen tweede klasse B zondag Austerlitz - Apollon 4-1 Achterveld - PVC 1-0 SV Domstad - Patria 4-0 't Goy - Utrechtse Boys 0-1 Schalkwijk - OSM75 4-1 Standen Achterveld 36 SV Domstad 3 5 Austerlitz 3 4 PVC 34 OSM75 33 Schalkwijk 33 Apollon 3 2 Utrechtse Boys 3 2 'TGoy 31 Patria 30 Programma tweede klasse B 30 sep tember Austerlitz - Schalkwijk Apollon - Patna PVC - SV Domstad Patna - 'T Goy Utrechtse Boys - OSM75 Korfbal Uitslagen eerste klasse D ASVD - Vnendenschaar DOC - Aldus De Vinken - ZKC31 Standen KOAG Vnendenschaar Altius De Vinken Antilopen ZKC'31 ASVD DOC 7-9 6-11 7-7 36 46 44 44 33 33 32 40 Programma weekend 29/30 septem ber Altius - ASVD De Vinken - Antilopen Vriendenschaar - KOAG ZKC31 - DOC Hockey, mannen Uitslagen eerste klasse D Drienerlo - Leusden 1-2 Wageningen - Ares 3-1 Upward - Roden 2-2 Tempo'41 - Zwolle 2-0 GHBS-DKS 1-1 Programma 30 september Roden - Wageningen Ares - Dnenerlo Leusden - DKS Tempo'41 - GHBS Zwolle - Upward Hockey, vrouwen, Uitslagen tweede klasse G Leusden - Lelystad 7-0 Tempo'41-Epe 3-0 Dalfsen - Dieren 2-5 Haackey - Oosterbeek 1-1 Apeldoorn - Malburgen 1-0 Programma 30 september Lelystad - Dalfsen Dieren - Tempo'41 Epe - Malburgen Haackey - Apeldoorn Oosterbeek Leusden Handbal, vrouwen Uitslagen eerste klasse BS-LHV ASV -Limvio BHC-EMM HVN-Attila - BSV 9-7 6-8 4-6 5-5 Programma weekend 29/30 septem ber BS - BSV Limvio - EMM BHC - ASV LHV - HVN-Attila Hanrfha^ mannen Uitslagen tweede klasse A SDO-LHV Fortissimo 2 - Baarn'70 Laren 2 - BSV 2 Celeritas 2 - Fidelitas Programma weekend 29/30 i ber Fidelitas - Fortissimo 2 Baarn'70 - Celeritas 2 BSV 2 - SDO LHV - Laren 2

Leusder Krant | 1990 | | pagina 12