Leusden chemisch afval naar de chemokar AUTO EEMHAVEN inspraak structuurschets start 15 oktober 5800 kilo per dag. Het milieu heefter meer dan genoeg van. verlichtingsplan Achterveld vergaderagenda actuele folders GEMEENTE EEMHAVEN met Snelle Vliet of we geen niet SOMMIGE FIRST-CLASS OCCASIONS HEBBEN VEEL EXTRA 17.950. WOENSDAG 3 OKTOBER 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 41, 3 oktober 1990 In juli besloot de raad om door het stedebouwkundig adviesbureau Zand- voort Ordening en Advies een structuurschets te laten opstellen. Daarin zal een visie worden gegeven op de in de toekomst mogelijke en gewenste ontwikkeling van de gemeente Leusden. Voorafgaand daaraan verschijnt een notitie waarin een aantal keuzemogelijkheden is uitgewerkt. Op deze zogeheten scenario's kan van maandag 15 oktober tot en met vrijdag 2 november worden ingesproken. Van 22-24 oktober komt de chemokar weer langs. U kunt dan al uw klein chemisch afval meegeven. Resten verf, schoonmaakmiddelen en batterijen zijn klein chemisch afval. Maar bijvoorbeeld ook chemische bestrijdings middelen. Ten behoeve van de inspraak is in de genoemde penode een expositie ingericht in de kelder van het ge meentehuis. Op werkdagen is de expositie geopend van 9.00 uur tot 12.00 uur, behalve vrijdags Bovendien zijn er twee avondo penstellingen: op de dinsdagen 23 en 30 oktober kan de expositie tus sen 19.30 uur en 21.30 uur worden bezocht. Voor belangstellenden is een uitvoerige samenvatting van de scenario's verkrijgbaar. Ook liggen de gebruikelijke inspraakbrieven klaar Op woensdag 24 oktober wordt over de scenario's een mformatie- en inspraakavond in het activitei tencentrum De Korf gehouden Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur De avond daarvoor, op dins dag 23 oktober, vindt een geza menlijke vergadering van de com missies OREV en SVEM plaats. De commissieleden krijgen in deze vergadering de gelegenheid een eerste, voorlopig oordeel uit te spreken over de gepresenteerde scenario's. Iedere dag gooien we met z'n allen 3800 kilo aan restjes verf weg Dat is 3800 kilo te veel. Wint in verf zitten schadelijke stoffen die het milieu langzaam maar zeker kapot maken Gooi daarom geen "lege" verl- blikjes weg, maar breng ze weg Als u niet weet waar, vraag het dan aan de reinigingsdienst van uw gemeente. Gooi chemisch afval niet weq. Maar breng 't weg. nieuw klachtennummer militair vliegverkeer De koninklijke luchtmacht heeft sinds kort voor telefonische klach ten over militair vliegverkeer bo ven Nederland een gratis 06-num- mer ter beschikking. Het nummer 06-0226033 vervangt de oude klachtenlijn waarvoor bellers nog moesten betalen. Het nieuwe nummer heeft twee lij nen die zijn aangesloten op een antwoordapparaat De banden van het antwoordapparaat worden da gelijks beluisterd door de afdeling geluidhinder van de luchtmachtstaf in Den Haag. Klagers die hun tele foonnummer opgeven worden zo snel mogelijk teruggebeld en geïn formeerd over de oorzaak van de ondervonden hinder en de geno men of te nemen maatregelen. Naast dit nieuwe centrale klachten nummer beschikt de luchtmacht over informatiecentra op al haar operationele vliegbases. Deze cen tra behandelen de klachten over het startend en landend vliegver keer van de betrokken vliegbasis Het informatiecentrum van de vliegbasis Soesterberg is te berei ken onder telefoonnummer 03404-34222 tst. 2060 weer leren Sommige mensen weten precies wat ze willen. Die vinden meestal zelf de weg wel. Anderen zouden best vooruit willen komen, iets meer willen leren. Maar wat dan precies? En waar moet je beginnen? En is dat wel te combineren met je werk? En als je dan zo'n diploma hebt, kun je er dan wel wat mee doen? In Nederland barst het van de opleidingsmogelijkhe den, voor alle soorten be roepen, op alle uren van de dag, op alle niveaus die denkbaar zijn, in elk stu dietempo dat iemand maar zou willen. Er zijn zoveel mogelijkheden dat het moeilijk is daar pre cies de weg in te vinden. Er is een folder waar al die mogelijkheden van basis educatie tot universitair onderwijs op een rij staan. In de folder zit een bon voor nog meer informatie. Leren, je weel niet half wat er allemaal kan kankercode Veel mensen willen best anders gaan leven als dat hun kans op kanker zou verminderen. Maar hoe moet dat dan? Om hen te helpen hebben kanker deskundigen uit Neder land en andere landen van het Europese gemeen schap de „Europese Kan kercode" gemaakt. Deze code vat in tien aanbeve lingen samen, hoe u zelf uw risico op kanker kunt beperken en hoe u kunt meewerken aan een vroe ge opsporing. In de folder „Minder kans op kanker" kunt u er uitgebreid over lezen. De folders zijn gratis te verkrijgen bij het bureau Voorlichting van de ge meente. Op werkdagen van 8 30 tot 12.30 kunt u bij het bureau Voorlich ting nog veel meer folders bekijken en meenemen. Er zijn veel soorten variërend van vlooienband tot spuitbus en van muizenkorrels tot mierenlokdoos. Bestrijdingsmiddelen zijn er altijd op gericht planten (bijvoorbeeld onkruid) of dieren (bijvoorbeeld insecten) te doden. Er zitten veel gevaren aan het gebruik van be strijdingsmiddelen. De kans dat je per ongeluk het gif binnen krijgt is groot. Daarnaast komt een bestrij dingsmiddel vroeg of laat in het milieu terecht. Vooral doordat veel resten zo in de vuilniszak of de gootsteen verdwijnen. Er gaan op die manier veel meer planten en dieren dood dan eigen lijk de bedoeling was. En wat dacht u van de gevolgen als de bestrijdingsmiddelen in het grond water terechtkomen0 De moge lijkheid is aanwezig dat u de stof fen weer in huis krijgt via de kraan. scheiden Resten van bestrijdingsmiddelen moet u apart houden en inleveren. Kijk eens of u in huis nog restjes van oude bestrijdingsmiddelen heeft staan. Gooi deze nooit zo maar in de vuilniszak, maar lever ze in bij de chemokar of de ge- meentewerf. Lever de middelen in de verpakking in. Want er blijven altijd restanten achter in de pot of de fles. Door chemisch afval, dus ook resten van bestrijdingsmidde len, te scheiden van het gewone huisvuil en het apart in te leveren kan het op de meest geschikte ma nier verwerkt worden. Of het kan veilig worden opgeslagen. Tegenwoordig is het met allerlei moderne technieken steeds vaker mogelijk om chemisch afval ge schikt te maken voor hergebruik. Niet alleen bestrijdingsmiddelen zijn slecht voor het milieu. U gooit vast wel eens een batterijtje, een kwikthermometer of een restje olie weg. Misschien weet u wel dat dat schadelijk is voor het milieu, maar denkt u „ach, dat beetje van mij maakt ook niet zoveel uit". Wist u dat alle Nederlandse huis houdens bij elkaar zo'n 20 miljoen kilo van dat afval weggooien? Dat gaat beetje bij beetje via de vuil niszak, de wc, de gootsteen of rechtstreeks. En dat komt uitein delijk allemaal in ons milieu te recht. Het effect laat zich raden. De gemeente heeft een onderzoek verricht naar de toestand van de openbare verlichting. Daaruit is gebleken dat deze in de wat oudere wjjken niet volledig meer aan de daaraan te stellen eisen voldoet. Om daarin verbete ring te brengen is voor iedere wijk een verlichtingsplan gemaakt. B(j de opstelling daarvan is ook rekening gehouden met wensen die vanuit de bevolking naar voren zijn gebracht. behandeling in commissie Alle wijkvcrhchtingsplannen ko men aan de orde in de commissie Openbare Werken. Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en Verkeer (OREV). Wie wensen of suggesties heeft kan deze door ge bruik te maken van het spreek recht, in deze commissie aan de orde te stellen. Voor inzage in de verlichtingsplannen of nadere in formatie daarover kan contact wor den opgenomen met de afdeling Civiel- en Bouwtechnische Werken, telefoon 961761. Achterveld Het verlichtingsplan voor Achter veld komt aan de orde in de verga dering van de commissie OREV op donderdag 4 oktober a s In het nieuwste gedeelte van Achterveld - het plan Kerkdijk - voldoet de straatverlichting aan de daaraan te stellen eisen. Op één punt is dat echter niet het geval: de haakse bocht in het voetpadgedeelte van de Kerkdijk. Daar zal een licht mast worden bijgeplaatst en twee masten worden verplaatst om zo een goede lichtspreiding te krijgen. In het oudere gedeelte van Achter veld zullen diverse maatregelen ge nomen worden om de straatver lichting op hedendaags peil te bren gen. Zo zullen langs de Hessen weg, Jan van Arkelweg en de Ko ningin Julianaweg in totaal 20 licht masten worden bijgeplaatst en langs de Verjaagde Ruiterweg en de Hendrik van Viandenstraat vijf. Op de parkeerplaats tussen de Jan van Arkelweg, Van Oldenbarne- veldstraat en de Bisschop van Dieststraat ontbrak tot nu toe ver lichting. Daarin wordt nu voorzien door de plaatsing van drie lichtmas ten. Langs het oude gedeelte van de Kerkdijk tenslotte zullen zeven masten worden bijgeplaatst. woensdag 3 oktober, commissie Sociale Zaken, Volkshuis- vesting. Emancipatie en Milieu (SVEM) In deze vergadering zal ondermeer worden gesproken over de 2e fase van het volkshuisvestingsplan, de toekom stige inrichting van het gebied tussen Valleilaan, Midden weg en Herikhof en het beleidsplan 90-94, dat een nadere uitwerking bevat van het na de raadsverkiezingen opge- stelde collegeprogramma donderdag 4 oktober, commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en Verkeer (OREV) Ook in deze vergadering komen de hierboven genoemde onderwerpen aan de orde Voorts behandelt de commissie voorstellen voor de bouw van een aula op de algemene begraafplaats „Oud-Leusden", de verbetering van de kruispunten van de Arnhemseweg met de Ooievaarshor- sterweg, Treekerweg en Maanweg, de aanpak van het verkeersplan en de aanpassing van een aantal plantsoenen in verband met het beëindigen van chemische onkruidbe-J strijding Ook komt het verlichtingsplan voor Achterveld aan de orde; elders op deze pagina wordt daar nader op ingegaan. maandag 8 oktober, commissie Financieel Beleid en Be heer (FBB) Alle voorstellen waaraan een financieel aspect zit, komen aan de orde in de commissie FBB. Dit betreft in het bijzonder de behandeling van de gemeenterekening 1989 dinsdag 9 oktober, commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken (ABZ) Evenals in de andere commissies komt het beleidsplan 90- 94 ook in de commissie ABZ aan de orde. Een ander belangrijk stuk dat in deze commissie behandeld wordt, u de rapportage over de organisatie-ontwikkeling van hei gemeentelijk apparaat. Alle hierboven genoemde vergaderingen beginnen om 20.00 uur. Ze worden gehouden in de commissiekamer van het gemeentehuis Wie vragen of opmerkingen heeft over de onderwerpen die aan de orde komen, kan gebruik maken van het spreekrecht. De volledige agenda's met bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting. Het volkshuisvestingsplan komt in de commissies SVEM OREV aan de orde (foto Janus Visser) Leusden bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Eikenlaan 47, uitbreiden bedrijfsruimte Parelduiker 8, plaatsen dakopbouw De Komenij 7, wijzigen winkelpui Hessenweg 155, bouwen woning Manënhove 5, vergroten garage Van Daatselaarhof, vergroten garage Zuiderinslag (nabij Hamersveldseweg), plaat sen kabelkast Till/Randweg, plaatsen fietsenberging diverse vergunningen Van Huiten Hollert Advocaten, het plaatsen van een (licht)reklame-installatie Hamersveld seweg 67 Leger des Heils, kollektevergunning kapvergunning Burg de Beaufortweg, kappen van een berk en 20 sparren en dennen bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 50, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunning). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage een en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen, het bouwen van een woning met garage op het perceel Tiendvrij 13 het bouwen van een berging/hobbyruimte op het perceel Pachter 45 het uitbreiden van een woning op het perceel v.d. Lagemaathof 5 het uitbreiden van een woning op het perceel Pachter 18 het verbouwen van de woning en bouwen van een garage op het perceel Maanweg 9 De tekeningen liggen van donderdag 4 oktober t/m woensdag 17 oktober 1990 op werkdagen 's morgens van 08.30 tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize, afdeling Ruimtelijke Orde ning/Algemene Zaken, kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp-(deel-) uitwerkingen ex art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. v. ZANDBRINK INST ALLATIEWERK Wilgenlaan 23a 3831 XT Leusden Tel 033-941316 verwarming - konvektorputten - rendementsmetingen - sanitair - keukens - badkamers - dakbedekking - zinkwerk - gas- en waterleidingen - onderhoudswerkzaamheden - 24-uurs service Ook in de winter biedt Snelle Vliet Reizen volop keuze uit goed verzorgde en betaalbare vakanties per luxe touringcar: Wlnter'sfeer'relzen Uniek van Snelle Vliet! 0- of 9-daagse exkursiereizen naar de sneeuw inkl uitgebreid weekprogramma Diverse bestemmingen in Tirol en hel Salzburgerland va1 575,- Winter'pendel'relzen Mei de pendelbus of eigen auto naar de populaire wintersportgebieden Keuze uit hotels in o a Auffach. Pertisau Rauris, St Johann, Zeil am See Kirchberg etc va/ 475,- Wlnter'speclals' Zoals 17 dagen naar de winterzon in Benidorm met overnachtingen op heen en terugreis en de korte 6-daagse stedentrips naar Florence 499,- en Budapest 345,- Verder in onze winterbrochure alleengaandenreizen. kerst en oud en nieuw-arrangementen en 'dichtbij bestemmingen Voor jongeren is er een aparte brochure 'Your Holiday on Snow' verkrijgbaar /7T\\ v-Vfc/y- TOYOTA FIRST-CLASS OCCASIONS EEN GREEP UIT ONS ASSORTIMENT Fiat Uno 75 SX,3-drs.,groen-met., 1988 13.950.- FordFiësta1.1 Finesse,3-drs„roodm., 1989 14.950- FordFiësta1.1iCL,3-drs.,nw.model,rood,1990 17.500.- Ford Escort 11 Laser, blauw, 1984 7.950- Ford Sierra 1.6,3-drs., Laser, wit, 1985 11.950.- Mazda 3231.3 LX Station Van, grijs, 1987 11.950.- Mazda 6261.6 LX Coupé, grijs, 1987 14.950.- Mitsubishi Colt 1.2 EXE, rood, 1988 15.500- Mitsubishi Cordia 1.6 GSL, 48.000 km!, 1985 9.950- Opel Kadett 1.6 i GT, rood, 1990 25.000.- Peugeot 4051.6 GL, beige-met.1988 21.950- Seat Marbella, wit, 56.000 km, 1987 7.450.- ToyotaStarlet 1 0GS,rood,spec.uitv., 1988 13.950.-02 Toyota Corolla 1.6 XL HB16 V, grijs, 1988 18.950 - 02 Toyota Carina 1.6 XL Sedan 16 V, rood-met., 1988 19.950.- 02 Vraag gratis onze prachtige wintergids bij uw ANVR-reisburo of bel naar Snelle Vliet Reizen, tel 01846 - 17900. Uit ons First Class Occasion bestand hebben wij een aantal auto's geselecteerd. Toppers. Dat is niet alles. Wie een First Class Occasion koopt krijgt na 5.000 km of na 3 maanden een gratis inspectiebeurt. Er is nog meer. Een aantal Toyota First Class Occasions hebben een extra pakket XTRA: speciale wiel doppen, striping en matten. XTRA! TOYOTA FIRST-CLASS OCCASIONS BEWEZEN BETROUWBAAR Uw Toyotadealer N OVERHEIDSWEG N 63 - AMERSFOORT - TELEFOON 033-631620 Lissan Bluebird 2.0 SLX HB L q-'88, 26.000i«TTg^^^^^

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4