„Dan rijd ik later in een Ferrari!" Waar kan Jantje Beton Leusden mee helpen? Hero Quest: Een spannend, maar ingewikkeld avontuur UR mijn zin krijg... Strip van de week Publiek gezocht Jeugdfondscollecte in Leusden (enbeurs op [imrakker Als jij je zin krijgt.... L0OKTOBER 1990 13 lens Heb je let» voor de kinderkrant? Schrijf of bel! Lensder Kinderkrant Postbus 11 3830 AA Lensden Telefoon; 033-941495 033-946824 Ferrari's sparen is 'in'. Behalve de jongen die we no Konings (7) reageerden nog twee autobezitters. 1(11) Boersma en Arno (13) Snellenberg hebben even- wak voor dat ene merk dat iets bijzonders heeft. De (niet alleen snel, ze hebben een gestroomlijnde Ita- ngeving en ze zijn (meestal) rood. Feirari's. Tot nu (nog (schaal)modellen. |mijn zin krijg", droomt lersma, „en eventjes, 5, liefst een beetje lang, arossa 1957 zou mogen udan ga ik door mijn n bol. Oh, dat zou hele- zijn." Maarten heeft Ihoop een beetje op zijn ft gesteld. Mark is twintig ings zijn rijbewijs ge- |heeft beloofd om Maar- I nemen naar een winkel waar Ferrari's ver- [den. Daar zijn ze niet al- t echt' te bewonderen Kaan te raken. Voor een I voelt Maarten wel. Hij weieens van: „Dan |dat m'n broer aan komt Vn prachtige rode Ferra- fhij dan die auto aan mij |<g moet hij het met zijn i doen. Hij heeft ruim Jo's. Allemaal rood, alle- tet zelfde merk, alleen de I grootte verschillen. Zijn Omdat het Kinder- jek is wordt op vrijdag- 12 oktober, in basis- j Klimrakker een boe- Ji georganiseerd.. Alleen Kvan deze school kannen iken kopen en verkopen. fcen is het idee aardig ge- I overgenomen te worden lere scholen. Want nie- beft geld mee te nemen. |die mee wil doen, bekijkt n die hij of zij thuis heeft, goed. Sommige boeken «de vrienden. Daarvan j je geen afstand doen. [bijna iedereen heeft ook 6 misschien goede vrien- I andere kinderen kunnen Die boeken kunnen naar p. Een groot mens met een stand van boeken, be is wat meegenomen wordt. It hoeveel het boek waard ii één waardebon zijn, of Inteer. Met de waardebon- I je krijgt tegen inlevering •eken, is het mogelijk an- sken op de beurs te kopen, s is best een beetje span- int een boek dat jij 'waar rond kan nou precies HET [nwaar een ander dolgeluk- 6 is. Het kan de mogelijk- t om een heel oud maar )ek te verwerven of een |van een serie dat je ooit kte. Bovendien krijg je bij jken van al de ingeleverde [een aardig indruk van wat li op een bepaalde leeftijd elezen hebben en gaan le en voordelig inslaan, li investering voor de toe vensterbank staat vol en voor de grootsten is een plank ingeruimd. „Ik heb altijd belangstelling voor auto's gehad", vertelt Maarten. „Ferrari's zijn net ongetwijfeld de mooiste auto's die er bestaan." Hij weet er heel wat van af. Behalve de (schaal)modellen heeft hij posters, petten, een dekbed èn boeken met en van Ferrari. Hij spuit uit de losse pols wat kennis. „De Ferrari-auto's zijn ontworpen door Enzo Ferrari. Deze man werd geboren in 1898 in Italié. Hij was een racer die eerst voor andere autofabrikanten werkten voor hij zijn eigen auto's ging ontwerpen. Zowel race-auto's als sportauto's. Hij vond rood de mooiste kleur voor zijn modellen. Daarom spaar ik alleen rode Ferra ri's, hoewel ze ook wel in andere kleuren gemaakt worden." De al- Maarten Boersma (11) spaart Ferrari's.... lermooiste auto vindt hij de Testa- rossa van 1957 alhoewel die van 1984 er ook mag wezen. „Die heeft een boxermotor met 12 cylinders, 48 kleppen en kan 291 kilometer per uur." Arno Snellenbergs mteresse werd vier jaar geleden gewekt door het computerspelletje 'Test drive'. Daann haalt een Ferrari fraaie kunsten uit. „Ik vond dat een gave auto en heb er een schaalmo del van gekocht." Dat werd het be gin van zijn verzameling. Hij heeft er 'ongeveer twintig', precies zegt hij het met te weten. Ze staan op zijn ..Arno Snellenberg (13) ook. Als jij je zin zou krijgen. Wat dan? Heb je een mening, een wens, wil je iets?...weet je iets? Bel 946824 Marianne de Valck, of 941495 de Leusder Krant. bureau zodat hij er tijdens het huis werk maken naar kan kijken. Hij kijkt er graag naar. Behalve de rode heeft hij twee zwarte en een gele. „Maar die vind ik eigenlijk niet zo mooi. Ferrari's moeten ge woon rood zijn. Ik weet niet waar om. Rode Ferrari's hebben gewoon wat speciaals." Ook Arno zou 'later' best een echte willen hebben „Maar ja de goedkoopste kost geloof ik twee ton. Maar die rijdt dan wel 250 kilo meter per uur!" En daarop bedacht zaam. „Het milieu is belangrijk na tuurlijk. Dus ik hoop dat ze tegen die tijd een auto kunnen maken die rijdt op electriciteit." Hij heeft ze in Frankrijk wel eens zien rijden maar er nog nooit een van dichtbij ge zien. Laat staan dat hij er ooit in gezeten heeft. Bij een grote ten toonstelling van sportauto's stond zijn ideaal onbereikbaar achter hekken. Arno spaart vooral Ferra- ri-modellen 'die zo echt mogelijk moeten lijken." Hij heeft er bijvoor beeld een met een gedetailleerd dashbord. De technische kant inte resseert hem minder. Het gaat hem vooral om het mooie. „O ja, als ik mijn zin knjg, zat ik gelijk in een Ferrari." Arno Konings (7) is al eens naar DE winkel in Hilversum geweest. Samen met zijn vader heeft hij zijn neus tegen de etalage ruit gedrukt. Want m die winkel stonden de Fer rari's op ware grootte. Ze glommen. Arno mocht binnenkomen. Hij had eerst een bnef geschreven naar de Nederlandse importeur van Ferra ri. Daann had hij uitgelegd hoeveel waardering hij voor dit automerk had en hoeveel modellen hij al had. Arno Konings is net zeven jaar maar bezit wel al tien Ferran's thuis, negen rode en een blauwe, plus een flinke stapel kranten- en tijdschriftenknipsels en een van zijn zakgeld hoogst persoonlijk aangeschaft 'schilderij'. Het schil derij is een poster m een lijst, ach ter glas. De importeur raakte over tuigd door de brief. Arno mocht binnenkomen. Dat mag niet ieder een. Wanneer de dealer alle men sen zou binnenlaten die 'even' aan en liefst in een Ferran willen zitten zou de winkel teveel op een pret park gaan lijken. Zelfs Arno mocht niet in één van de auto's zitten. Hij mocht ze wel, heel voorzichtig, aan raken en zijn vader nam foto's toen hij erbij stond. Samen met zijn potvmdbue.\ Dennis de Graaff 12) wil later ma troos worden. Het liefste bij de ma rine. Of hij dan van plan is om op zijn arm dan wel brede matroze- borst een strip figuur te tekenen, weet hij nog met. In ieder geval werd hij door klasgenoten aange wezen als een uitstekend stripteke naar. Ze hadden gelijk. Wie zorgt voor de volgende strip! Zwart-wit, maximaal dne plaatjes, inleveren bij de Leusder Krant. (Doorgeven van een naam van een goede maar bescheiden striptekenaar, mag ook! 941495) vnenden Patrick, Frank en Paul die al even gek zijn op auto's, werkt hij aan zijn eigen verzameling. Het mooiste exemplaar dat op zijn ka mertje staat is een rode F40. Daar van kunnen de deuren èn de lich ten open. Op de kilometerteller staat als maximumsnelheid 350 ki lometer aangegeven. Als Arno zijn zin zou krijgen, zou hij uitproberen of die snelheid gehaald kan wor den. Heel eventjes maar. En Arno Konings (7) is ook gek op Ferrari's. LEUSDEN - Zaterdag 13 okto ber is voor minstens tien kin deren een belangrijke dag. Vanaf kwart over vijf 's mid dags zwemmen zij in de Spee- do-limietwedstrijden. Deze zijn georganiseerd door de Leusdense Haaien in het zwembad Octopus. De beste zwemmers en zwemsters uit heel de regio-Utrecht doen daaraan mee. Daarbij zitten de volgende Leusdense deel nemers en deelneemsters: Liesbeth Haasnoot (12), Sandrijn van Roemburg (11), Nils Appels (11), Jolijn Broek huizen (10), Lorette van Hul- sen (11) en de volgende Haai en: bij de elfjarigen Hanneke Voskuilen, Kristiaan Plugg, Thijs Rijnbergen, Christian Mannaart. De tienjarigen, Karlijn van Stralen, Tim Floor, Berend Plugge en Ar jan van de Berg en de negen jarigen Maartje van Stralen, Gerben Bontekoe, Sakia Tuyp en Ingeborg Zigtennan. Aanmoedigen kan, maar kost 1,50. LEUSDEN/UTRECHT - Van 12 tot 18 november wordt, ook in Leusden, weer de nationale jeugdcollecte van Jantje Beton gehouden. Jantje Beton is het figuurtje waaraan het Nationaal Jeugdfonds te herkennen is. Met de opbrengst van de collecte worden allerlei speelvoorzieningen gesubsidieerd. Tenminste wanneer mensen aan het Nationaal Jeugdfonds laten weten dat ze iets zouden willen in hun buurt maar daar geen geld voor hebben. Niemand in Leusden heeft een bijdrage gevraagd. Hebben we in Leusden dan genoeg voor kinderen? Nog veel meer dan met de op brengst van de kinderpostzegels het geval is, kunnen kinderen dankzij het Nationaal Jeugdfonds weer spelen. Niet in een orkest maar buiten of binnen. Sinds buiten spelen niet overal meer kan, zijn er vaak met bijdragen van Jantje Be ton allerlei speelvoorzieningen in Nederland gemaakt. Zoals speel tuinen, speelpleinen met nieuwe speeltoestellen, kinderboerderij en, speel-o-theken, jeugdcircus- sen, jeugdgebouwen en kinder vakantiekampen. In Leusden kreeg speel-o-theek Hamertje-tik in 1987 van het Nationaal Jeugd fonds 10.000 gulden om meuw speelgoed aan te schaffen. Maar om speeltuinen en de rest te ma ken, zal een groep mensen zich daar druk voor moeten maken. Daarvoor moet men begrijpen hoe belangrijk het is dat kinderen lek ker op een veilige plek kunnen spelen. Ongeacht of dit kind nu drie of veertien jaar is. Daardoor kreeg Badhoevedorp bijvoorbeeld vorig jaar een nieuwe speeltuin. Niet zo'n stuk gras met een hek eromheen en een paar stalen schommels, wippen en glijbanen. Veel mooier. Zonder hek, met speeltoestellen waarop jonge zo wel als oudere kinderen plezier kunnen maken. De aanvraag kwam van buurtbewoners die ook hiel pen het terrein in te richten. Of een 'clubhuis' zoals in de Betuwe ont stond, waar kinderen na schooltijd van alles en nog wat kunnen doen. Van huiswerk maken tot en met video spelletjes. Niet alleen omdat ze dan niet alleen thuis hoeven te zitten of op straat moeten spelen omdat hun ouders werken, ook om dat je wel eens ergens binnen wilt spelen zonder altijd op visite te moeten. Dit jaar collecteren de scout- groepen en de Antilopen in Leus den voor het Nationaal Jeugd fonds. Vijftig procent van de op brengst is voor de groepen die bereid zijn te collecteren. Van de landelijke opbrengst komt dit jaar verder niets in Leusden te recht. Schrijf of bel eens of jullie dit jammer vinden. Of jullie in Leusden en Achterveld, genoeg voorzieningen voor kinderen hebben of dat jullie nog iets mis sen. Zo nee, waarom niet. Zo ja, wat zouden jullie willen zien ont staan. Schrijf naar Postbus 11, 3830 AA Leusden, of Marianne de Valck 946824, redaktie Leus der Krant 941495. )EN - Eindelijk weer eens spel voor kinderen vanaf of tien. We hebben het fijf maal moeten spelen voor I helemaal begrepen maar oorlopig niet uitgespeeld. Quest van MB is voor echte lierspelers niet helemaal Het spel kent een computer- Het plotseling opdoemen lerlei gevaren is op de com- irusschien verrassender, de igheid om met vier of vijf dgenoten over een bord ge- i le zitten kan daar niet tegen- Quest zit in een bomvolle Bijna alle onderdelen zijn bij- of hebben bijzondere mo- heden. Het speelbord bij- Beeld kan door het steeds op todere manier in te richten, likt worden op verschillende Bmn. Bij het speelbord horen ®Ueen de vier avonturiers die ®chten moeten uitvoeren (een een elf, een barbaar en een 'aar) maar ook allerlei meu- leger monsters in allerlei for- r® en ingewikkelde speel- Fflen. De meubels moeten bij de Hero Queste: Een nieuw, spannend spel van MB. eerste keer in elkaar gezet worden. Daarvoor moet jewel een uur uit trekken. Maar dan heb je ook een prachtige pijnbank, een chemieta- fel, een graftombe, een wapenrek, een open haard en een tiental kas ten, tafels en kisten. Tel daarbij nog een half uur om de orks, kobolden, fimirs, magiërs, gedrochten, ske letten, zombies, mummies en ratten uit elkaar te leren houden en je kunt aan het spelregelboekje beginnen. Behalve dit boek is er een boek waarin de opdrachten omschreven staan. Dit laatste boek blijft in han den van Mentor, de mysterieuze oude magiër. Hij voert met behulp van de vier helden, strijd tegen Chaos de leider van de duistere machten. Degene die de rol van Mentor op zich neemt 'stuurt' het spel. Plaatst de valkuilen, de ge drochten en de meubels, zodra ze in het zicht van de andere spelers komen. Hij heeft het daar druk mee. In de spelregels staat dat dit spel gespeeld kan worden door minimaal twee en maximaal vijf spelers. Het kan aan ons liggen maar wij hadden echt vijf spelers nodig. Mijn mening We speelden het spel met Bram (13), Ernst (12), Timo (12), Ot (13) en Tijs 11). Allemaal waren ze enthou siast. Niet allemaal deden ze alle keren mee. Eigenlijk had dit wel gemoeten want je moet het spel leren spelen. De opdrachten worden steeds moeilijker en mgewikkelder. Bo vendien heb je om ze tot een goede einde te kunnen brengen, dingen nodig die je kunt kopen met geld dat je in vonge opdrachten hebt gevonden of verdiend. We hebben een beetje gesmokkeld. De eerste keer was het alleen al leuk om het spel in elkaar te zetten. Vooral Tijs had moeite om zijn nieuwsgierig heid te bedwingen. Veel attributen waren pas nodig in de vierde of vijfde opdracht. Dan staat de grondplaat vol. Tijs had het üefst daarmee willen beginnen. Ook la ter toen hij het spel alleen met vriendje Eelco wilde spelen, pro beerde hij een paar opdrachten over te slaan en ontdekte dat dat beslist niet lukte. Spelen met z'n tweeen was toch moeilijk. Iedere speler moet dan de rol van minstens twee helden op zich nemen en ook nog rekening houden met de zetten van de grote Magiër die niet kan winnen of ver liezen. Dat is teveel van het goede. Voor dit spel moet je niet alleen een groep spelers verzamelen, je moet er ook tijd voor uittrekken. Op dracht na opdracht leer je beter, handiger en slimmer omgaan met de vuur, aarde, water en luchtbe- zweringskaarten en wordt het ge heim van de magische schatkaar ten duidelijker. Een leuk begin vonden de spelers het maken van je persoorüijk wapen op je schild en het maken van een leus. Wij gebruikten geheimzinnige tekens op de schilden, Ot en Tijs hebben een Anker m hun achternaam en iemand anders een trotse Valk (die snel dood was, dat wel.) We ge bruikten leuzen als „Liever er op als eronder", „don't worry, be hap py" en „één voor allen, allen voor mij.Zelfs na een paar maal spelen was ons een paar dingen met dui delijk. Bijvoorbeeld waar we open en waar we gesloten deuren neer moesten zetten en hoe we de schat kaarten (met soms onaangename verrassingen) tegen konden ko men. Hoewel we nu alle opdrach ten een keer gespeeld hebben, zijn we nog lang met uitgespeeld. Ie dere keer ontdekken we nieuwe mogehjkheden, krijgen we meer inzicht in strategische mogelijkhe den en loopt het toch weer anders dan de vorige keren. Alle kinderen met wie wij het spel speelden wa ren enthousiast. Maar eerlijk is eerhjk. Dat waren kinderen die wel van een spelletje hielden en het geduld konden opbrengen soms twee uur boven het spel te hangen en er dan nog niet uit te komen. Andere spelliefhebbers kunnen zich nog melden. Er zijn nog ge noeg spelletjes om uit te proberen. Maar of ze allemaal even span nend, ingewikkeld en leuk zijn als Hero Quest kan ik niet beloven. Hero Quest* is een avonturen- spel, volgens MB voor jongens, vanaf 9 jaar. Het kost ongeveer 80,-.In het voorjaar van 1991 komt er een aanvullingsset met nieuwe opdrachten.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 13