Leusden \zet 's een boom op actuele folders Miele Met Miele inbouwapparaten betekent vervangen verbeteren. tuingroendepots: maak er goed gebruik van er is geen betere WOENSDAG 10 OKTOBER 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 42, 10 oktober 1990 voor behoud Valleilandschap: Gelukkig zijn ze er nog, de kleine houtwallen en bospercelen in de Gelderse Vallei. Veel van dergelijke opvallende elementen in het landschap verdwij nen op een gegeven moment. Dit komt doordat het oorspronkelijke doel van veel elementen is weggevallen. Houtwallen en hagen deden vroeger dienst als veekering en als beschutting tegen regen en wind. subsidie-regeling Bomen en struiken maken het landschap aantrekkelijk, daar is ie dereen het over eens. En voor de leefomgeving van vogels, dieren en planten zijn ze van groot belang Maar het onderhoud kost tijd en geld Meestal draait alleen de eige naar daarvoor op. Daarom is er een mogelijkheid van de provincie Utrecht een subsidie te krijgen voor aanleg, herstel en onderhoud van al die kleine maar belangrijke onderdelen van het landschap. De subsidiebijdragen zijn niet kosten dekkend, maar in de eerste plaats bedoeld ter aanmoediging. Subsi die kan worden verkregen voor kleine elementen die liggen in het landelijk gebied. Als voorwaarde geldt dat de elementen voor het betrokken gebied landschappelijke en of natuurwetenschappelijke waarde (kunnen) hebben Bij het bureau Voorlichting is een brochu re over deze regeling te krijgen. U kunt natuurlijk ook kontakt opne men met de provincie. bomen tegen kostprijs U komt op dit moment alleen nog voor deze subsidie in aanmerking als u gebruik maakt van een actie van het Stichts Landschapsbeheer. Voor 1 november bestaat de mo gelijkheid om nieuwe bomen en struiken via Stichts Landschapsbe heer aan te schaffen. Het gaat daar bij om leibomen als sieraad voor de boerderij, hoogstamvruchtbomen in de boomgaard, knotbomen langs de randen van percelen of bos plantsoen op een hoekje dat toch voor niets anders wordt gebruikt. Nieuwe bomen die een bijdrage kunnen leveren aan het landschap pelijk karakter. Stichts Land schapsbeheer geeft hiermee een duidelijke stimulans omdat het plantmateriaal en de benodigde be schermingsmiddelen tegen kost prijs worden geleverd. Uw bestel ling kan thuis worden afgeleverd. Ophalen in De Bilt is echter goed koper. Natuurlijk draagt u zelf zorg voor de aanplant, bescherming en verzorging van het plantmateriaal Bij het bureau Voorlichting is een brochure te krijgen met een uitge breide beschrijving van de boom- en struiksoorten die u kunt bestel len, een instructie voor de aan plant, verzorging en bescherming tegen vraat, de leveringsvoorwaar den en een bestelformulier. Informatie bij de provincie kunt u krijgen via het telefoonnummer 030-583292. Het telefoonnummer van het Stichts Landschapsbeheer is: 030-205534. landschap is 'l waard behouden ie blijven (foto Janus Visser Voor wie een tuin heeft, levert dc herfst het nodige werk op: blad ruimen, uitgebloeide eenjarige verwijderen, vaste planten kort wieken en bomen snoeien. Tuinaf val geeft u natuurlijk niet met het huisvuil mee, maar u brengt het naar een tuingroendepot. Er is er altijd wel een bij u in de buurt In de periode van 15 oktober tot en met 18 november komen er zelfs een aantal tijdelijke bij. Tuingroendepots worden helaas met altijd gebruikt voor het doel waarvoor ze bestemd zijn. Bedspi- ralen, fietsframes, autobanden en huisvuil horen niet op een tuin groendepot thuis. Wie dat doet, is ergerlijk gemakzuchtig en milieu onvriendelijk. Sommige mensen schijnen ook te denken dat je alles wat uit de tuin komt op een tuingroendepot kunt storten. Maar voor tegels, gaas, restanten van hekken en schuttin gen en andere „onverteerbare" spullen is het tuingroendepot de verkeerde plaats. Daarmee kunt u terecht op de gemeentewerf, waar voor dat soort afval aparte contai ners staan Ook plastic zakken horen niet op het tuingroendepot thuis. Voor het transport van blad en gras zijn ze erg makkelijk. Maar neemt u alstu blieft even de moeite ze op het depot leeg te schudden en ze daar na weer naar huis mee te nemen. waar staan ze? Leusden ten noorden van de Noor- derinslag Alandsdam hoek Grienden Alpendreef* Azuriet hoek Middenweg Esdoornhof" Gagelhof. westzijde parkeerplaats Goudplevier* Kastanjelaan* Lisidunalaan, parkeerplaats De Til Lisidunalaan, toegang park Prin- cenhof Parelduiker Walstro hoek Elatinehof Walstro hoek Valleilaan Wilgenlaan hoek Arebos Zwarteweg nabij brandweergarage Leusden ten zuiden van de Noor- derinslag Beerzewijk hoek Waverwijk" Benedictijnenhove hoek Jachtpad Benedictijnenhove nabij parkeer plaats Diakenhove Berkelwijk hoek Hunzewijk Clarenburg nabij parkeerplaats* Claverenbladstraat hoek Kupers- singel De Meent Gildenburg nabij SBBO* Groenhouten-zuid hoek Karrepad Hamersveldseweg (terrein Ge meentewerf) Hertenhoeve Landjonker hoek Boswachter* Landweg hoek Vlasland Wie ricke wijk Wildenburgstraat hoek Kuperssin- gel Leusden-zuid Maanweg hoek Van Diepenheim Scheltuslaan* Prins Margrietlaan, achter Sport zaal Treekerweg nabij restaurant Ba- voort Willem de Zwijgerlaan* Achterveld Jan van Arkelweg tegenover Ver jaagde Ruiterweg Ruurd Visserstraat hoek Kerkdijk Stoutenburg Hessenweg nabij driesprong Op tuingroendepots met een mag alleen tussen 15 oktober en 18 no vember worden gestort. vergaderagenda In de periode van 10 t/m 17 oktober staan er geen vergaderingen op de agendi Vanaf maandag 15 oktober is de expositie in verband met de op te stellen struq schets geopend. Iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur, behalve vrijdags, is men kelder van het gemeentehuis welkom. Bij de expositie hoort een schriftelijke to« ting, die voor belangstellenden gratis verkrijgbaar is. Voor wie wil reageren ligg( $1 inspraakbrieven klaar. Toelichting en inspraakbrieven zijn ook verkrijgbaar b 'P* bureau Voorlichting. De toekomstige ontwikkeling van Leusden is een zaak die it ne inwoner aangaat. Laat de mogelijkheid om daarover mee te denken en mee te niet onbenut! pid w naar de vliegtuigen VmtA denk bij vertrek uit Nederland aan uw AOW AOW/AWW in het buitenland? Als u in Nederland woont, bent u bijna altijd ver plicht verzekerd voor de Algemene Ouderdoms wet (AOW) en de Alge mene Weduwen- en We zenwet (AWW). Zodra u echter buiten Nederland gaat wonen en/of werken, eindigt meestal de ver plichte AOW/AW W-ver zekering. Dit betekent dat uw AOW-pensioen niet verder wordt opgebouwd en dat het bedrag dat u vanaf uw 65ste ontvangt lager uitvalt dan wat u zou hebben gekregen als u in Nederland was blijven wonen Uw nabestaanden hebben bovendien geen recht meer op een AWW- pensioen. Gelukkig be staat de mogelijkheid om dit te voorkomen. Als u zich tijdig aanmeldt kunt u de AOW-AWW-verzeke- ring vrijwillig voortzetten. Als u naar Nederland (te- rug)komt en hier nooit eerder verplicht verze kerd bent geweest, kunt u zich ook inkopen voor de AOW. U betaalt dan als nog premie over de jaren, waarin u niet verzekerd was. L' leest er meer over in de folder „Vertrek naar het buitenland?" nationale ombudsmai Bij de Nationale man kunt u een klaciff^ dienen als u vindt niet behoorlijk berr, handeld door instani nd ambtenaren van de overheid of de poliu ht moet wel eerst de h ir' fende instantie of naar in kennis hebbe steld van uw grief e; daarmee de gelegt geven daarop te reagi De Nationale ombud stelt soms oplossi s* voor. In de folder tionale ombudsi wordt verteld wie dt tionale ombudsman wat hij wel en niet vt kan doen en wan nee hoe u een klacht kun dienen. Deze folders, en nog meer, liggen voor u bij het bureao Vooi ting. -dl J^6 ut hi w w Leusden bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen diverse vergunningen de heer G. R. Grotenhuis, Minitriathlon Amersfoortse VSO scholen Nationaal Epilepsi Fonds, kollektevergunning Nationaal Reumafonds, idem SIMAVI, idem Nat. Fonds Kinderbescherming, idem Nederlandse Hartstichting, idem St. Nat. Fonds Sport Gehandicapten, idem L.T.V Leusden/de heer Post, ontheffing slui tingsuur en muziekvergunning voor 6 en 19 ok tober 1990. St Hobbieskoop, reklameborden Hobbieskoop Evangelisatiecomm Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), standplaatsvergunning kapvergunningen Jan van Arkelweg 31, kappen van een ceder Bergroos 11kappen van een treurberk bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 150. 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209 telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). aanvragen hinderwetvergunning Op de secretarie van de gemeente Leusden. afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, 't Erf 1, ligt vanaf 10 oktober 1990 op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en bovendien iedere vrijdag tussen 19.00 en 22.00 uur op de afdeling burgerzaken/bodekamer, 't Erf 1, zulks na tevo ren gemaakte afspraak, telefoon 033-961742, gedurende een maand ter inzage een verzoek met bijlagen om een vergunning ingevolge de Hinderwet van de heer A. G M. van de Hengel voor het wijzigen van een veehouderijbedrijf gelegen aan de Hessenweg 148 te Achterveld en de heer A. G. M. Zwart voor een veehouderij bedrijf gelegen aan de Leusbroekerweg 29 te Leusden. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door eenieder gedurende een maand na de tervisielegging van deze ken nisgeving schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebestuur. Indien men dat wenst, wor den de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het ge meentebestuur worden ingediend. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Gemotiveerde bezwaren kun nen op verzoek, mondeling in persoon of bij gemachtigde worden ingebracht op een openba re zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag. Een verzoek tot het houden van bedoelde zitting kan gedaan worden tot één week voor bovenge noemde datum. Beroep tegen de op het verzoek om vergunning genomen beschikking kan later, behalve door de aanvrager en adviseurs, slechts worden inge steld door degene die binnen dc gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaren heeft inge bracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kenvijs niet m staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. aanvragen bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. het uitbreiden van de woning en het bouwen van een garage op het perceel Hamersveldseweg 38; het bouwen van een woning met garage (ter vervanging van het bestaande pand) op het per ceel Asschatterweg 70 het uitbreiden van de woning met een erker aan de voorgevel op het perceel van Hardenbroek- laan 88. De tekeningen liggen van donderdag 11 oktober t/m woensdag 24 oktober 1990 op werkdagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling Ruimtelijke Ordening/ Algemene Zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leus den-centrum Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp-(deel-) uitwerkingen ex art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend vaststelling bestemmingsplan Zwanenburg De burgemeester van Leusden brengt ter open bare kennis dat de gemeenteraad in zijn open bare vergadering van 27 september 1990 het ontwerp-bestemmingsplan „Zwanenburg 1990" ongewijzigd heeft vastgesteld. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt met ingang van maandag 15 oktober 1990, gedurende één maand, op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur. voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke orde ning en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Zij die zich tijdig met bezwaren tegen het ont werp-bestemmingsplan tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende de genoem de termijn schriftelijk bezwaar tegen het vastge stelde bestemmingsplan indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht (Postbus 18100, 3508 TH Utrecht). vaststelling bestemmingsplan Munnikhove-Bosveld De burgemeester van Leusden brengt ter open bare kennis, dat de gemeenteraad in zijn open bare vergadering van 27 september 1990 het ontwerp-bestemmingsplan Munnikhove-Bos veld 1990" ongewijzigd heeft vastgesteld. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt met ingang van maandag 15 oktober 1990, gedurende één maand, op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Zij die zich tijdig met bezwaren tegen het ont werp-bestemmingsplan tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende de genoem de termijn schriftelijk bezwaar tegen het vastge stelde bestemmingsplan indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht (Postbus 18100, 3508 TH Utrecht). 1/aarvan overtuigen wij u graag. Een goede komfortabele keuken bestaat uil twee zeer belangrijke zaken: de keukenmeubelen en de apparatuur die daarin is ingebouwd Nog veel te veel keukens voldoen niet aan het gebruikskomfort dal ervan mocht worden verwacht, omdat de apparatuur van veel mindere kwaliteit blijkt dan die ran de keukenmeubelen. Vandaar deze advertentie. Want met Miele betekent het vervangen van apparaten altijd: verbeteren. Door de genormeerde afmetingen passen Miele apparaten altijd perfekt in ieder merk keuken. Van afzuigkap tot afwasautomaat, van oven tot diepvrieskasl, van koelkast tot kook-, bak- en braadapparatuur en magnetrons, Miele biedt u een overweldigende keus in eigenschappen, designs en kleuren. Mei altijd een zeer lange levensduur op de koop toe. Vervang en verbeter daarom tegelijk. Met Miele. Dan nemen gedane zaken toch nog een goede keer Miele-Keuken-Centrum Huizenga. Montaubanstraat 241tel 03404-15750.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4