Dubbele draw LHV Vlekkeloze start LEOS Achterveld houdt de spanning erin treffer afgekeurd Roda zondag kan niet van Sporting winnen VOLLEYBAL RODA '46 - SV ZEIST Sport kort Voetbal toernooi Schaken Sport kort SVA aan kop School- volleybal Tafeltennis ZONDAG 14 OKTOBER Aanvang 14.30 uur. Wedstrijdbal aangeboden door Timo van de Belt Bouwonderneming Tel. 033-942052 WOENSDAG 10 OKTOBER 1990 Het eerste jeugdteam van Roda gaat niet door naar de volgende ronde. Tijdens het jublileumtoernooi, dat door de KNVB voor alle selectie elftal len in Hoogland werd gehou den, struikelde Al over Hoog land. De Hooglanders wonnen de wedstrijd, na het nemen van strafschoppen. De overige uitslagen waren: Roda'46 Al - Veensche Boys Al 3-1, AFC Quick Al - Roda'46 Al 0-14. De Leusdense elftallen BI, Cl, Dl en F1 plaat sten zich wel voor de volgende ronde. Bij de derde ronde van de on derlinge competitie van de schaakvereniging Leusden waren opvallend veel kans hebbers afwezig. Voor de eer ste keer viel een hoog remise percentage te noteren, wat nog kan toenemen als wit in het topduel Shahrizadeh - Van Tuyll door de aktieven positie van zijn stukken inderdaad voldoende compensatie voor twee minuspionnen heeft. Erg sensationele uitslagen waren er in de derde ronde met. Stand aan kop: 1. Velker 1730 2. Van Baarde- wijk en A. Peperkamp 1715 4. H. Peperkamp, De Rijke, Van Tuyll en Vos 1700. IUSDEN - De eerste competitiewedstrijd hebben de vrouwen Leos succesvol ingezet. Het lastige Brother Martinus werd et 3-0 aan de kant gezet. Alleen in de tweede set leek het erop it de Amstelveners het de thuisclub moeilijk zouden kunnen alten. Bij een 7-12 achterstand kwam nieuwelinge Nelleke robben in het veld en zij sloeg met haar harde opslag de hoop Er wordt dit seizoen veel van de -vrouwen verwacht. In de eer wedstrijd hebben zij laten zien zij er klaar voor zijn. Brother/ De vrouwenvoetballers van het Achterveldse SVA hebben hun vijfde overwinning be haald, via een 0-1 zege op het tweede elftal van Houten. Het doelpunt werd gemaakt door Rina Herder, die een corner van Linda van Hamersveld in kopte. Daardoor gaan de Ach- tervelders nu ongeslagen en alleen aan de leiding in hun klasse. De wedstrijd kostte wel slachtoffers: Christel van Dijk werd met een gebroken scheenbeen van het veld afge voerd. Volleybalvereniging LEOS or ganiseert voor de zestiende keer een nunivolleybaltoer- nooi voor de Leusdense basis scholen. Zo'n tweehonderd dertig leerlingen van zeven scholen gaan in de herfst vakantie, op dinsdag 16 okto ber, de stnjd met elkaar aan. De derde wedstrijd van het eerste team van tafeltennis club Leusden tegen SVE mt Utrecht is geëindigd in een 7-3 nederlaag voor de Leusdena- ren. SVE het er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Andre Snoek, Ron Hartman en Frank Kooijman verloren alle drie hun eerste partijen. Het eerste punt voor TTCL kwam uit het dubbel van Hartman en Snoek. Na de pauze hep SVE uit naar 7-1. Toen kon Leusden pas wat terug doen. Hartman en Kooijman wonnen hun laat ste partijen zodat de eindstand 7-3 werd. Martinus 3 kreeg in sporthal De Meent geen poot aan de grond. Vorig seizoen wonnen de Amstel veners hun thuiswedstrijd van Leos met 3-2 en in Leusden snoepten zij nog één set mee. Deze keer was Leos echter gewoon te sterk. Er gingen stemmen op dat de thuisclub door het wegvallen van Rona de Koning, Mia van 't Klooster en Marjan van Engelenhoven (voorlopig uitgeschakeld door een blessure) verzwakt zou zijn. Maar Astnd van Dijk had vorig jaar nog geen basisplaats, nu wel. De nieuwkomers Lia Keus en Nelleke Grobben, beide gestart op de bank, heten zien dat zij moeiteloos m het team ingepast kunnen wor den. De pas 18-jarige Grobben en spelverdeler Keus werden op een moeilijk moment door trainer Evert van Garderen m de wedstrijd ge bracht. In de tweede set keek de thuisclub tegen een 7-12 achter stand aan. Keus verving Erna Boon- zaaijer en gaf haar team net even VERDEDIGING FC Horst kwam met een sterke ploeg naar Leusden. Vooral de rechtsbuiten was levensgevaarlijk en pakte deze competitie al de no dige treffers mee. Dat bleek al snel na de rust. De Roda vleugelverde diger dekte niet kort genoeg, waar de stevige tegenstander gebruik van maakte door de bal in de krui sing in te koppen. „Dat is altijd een vervelend moment. Vlak na rust en als we voor staan. De dekking klopte niet. De spits stond helemaal vrij en dat kan natuurlijk niet. Het gaat wel steeds beter, maar als we wat fanatieker verdedigen dan hebben we een prima ploeg," aldus Nico Romeyn. Roda-doelman Peter de Beer kreeg nog enkele aanvallen van FC Horst te verwerken, wat hij goed wist te houden. Ook Roda kreeg kansen, maar die werden niet afge maakt. Roda maakte zelfs 3-1. Koen van Dijk schoot in, maar het doel punt werd afgekeurd. Aan de kant van Roda bestonden twijfels over deze afkeuring, omdat de speler zich achter de bal bevond en niet buitenspel kon staan. De grens rechter oordeelde echter anders en de scheidsrechter zag geen aanleiding de beslissing van zijn confrater in twijfel te trekken. Ro- meyn:„Dat is jammer en dat moet de ploeg eerst te boven komen." Roda begon een stuk minder te voetballen en FC Horst maakte daar dankbaar gebruik van. On danks dat Harm Wassink en Remco Bitterling nog goed door de verde diging konden komen, was en bleef de eindstand 2-2. „Roda heeft zoals in elke wed- da zaterdag speelde wisselvallig, maar had zeker goede momenten. LEUSDEN - De mannenhandballers van LHV hebben zondag in Bunnik voor de poorten van de hel een gelijkspel tegen Celeri- tas uit het vuur gesleept. De Leusdenaren, die in de eerste helft tegen een 9-1 achterstand aankeken, kwamen na een imposan te inhaalrace nog op 15-15 uit. De vrouwen herstelden zich goed van de forse nederlaag, een week eerder tegen HVN/Attila. Bij BSV uit Blaricum, dat hoog in de eerste klasse meedraait, kwamen de Leusdenaren met een 10-10 gelijkspel verdienstelijk weg. De mannen van LHV zijn zondag in Bunnik met de schrik vrij geko men. dE Leusdenaren, die m de eerste twintig minuten wanhopig naar de juiste vorm liepen te zoe ken, werden door de gastheren van Celeritas 2 hard met de neus op de feiten gedrukt. Niet alleen aan vallend liet LHV het erbij zitten, ook de defensie vertoonde meermalen sterke overeenkomsten met een Emmenthaler gatenkaas. Nadat Re- né van Garderen de score voor de Leusdenaren nog had geopend, kwamen de blauwhemden er lange tijd absoluut niet aan te pas. Met geraffineerd aanvalsspel ontrafel de het op routine drijvende Celeri tas de Leusder verdediging kin derlijk eenvoudig. Dat resulteerde in een desastreus ogende 9-1 ach terstand. Onder leiding van routinier Daan Bleuel, die vier keer scoorde, kwam LHV in de laatste tien minu ten van het eerste bedrijf nog dich terbij. Via 2-10 werd een groot deel van de schade in die fase nog gere pareerd. Bij de pauze gaf het score bord met 6-10 de achterstand een draaglijker aanzien. Na de veldwisseling pakte LHV de draad weer op en in een omme zien werd het laatste gat gedicht: 10-10. Vancif dat moment werd de wedstrijd nerveuzer, wann Celeri tas toch lange tijd het dichtst bij een zege was (12-10, 13-11, 15-13). De Leusdenaren beten zich echter in hun tegenstander vast en maakten het verschil tot drie keer toe ook weer ongedaan. In de slotfase had de bezoekende ploeg de wedstrijd zelfs nog in eigen voordeel kunnen beslissen, als de break-out met iets meer overleg was gehanteerd. Ook scheidsrechterlijke dwalingen, die LHV zeker twee strafworpen kos ten, werkten met in het voordeel van de Leusdenaren. Desalniette min mocht LHV met het gelijke spel uiteindelijk het meest tevreden zijn. Door het gelijke spel zijn de Leusdenaren in de rangschikking opgeklommen naar een tweede plaats in de tweede klasse A. Die plaats geeft mogelijk aan het eind van het seizoen nog recht op het spelen van een promotiewedstrijd. Overigens moeten de Leusdenaren die plaats delen met BSV 2 (dat verrassend verloor van Fortissimo: 21-14) en Celentas 2, dat een wed strijd meer speelde. De verschillen zijn nog erg klein. Alleen koploper Fidelitas is drie punten los, evenals hekkesluiter Laren, dat drie punten achter ligt op nummer voorlaatst. Verder zijn de verschillen tussen de nummer 2 en de nummer zes niet groter dan twee punten. Doelpuntenmakers LHV: Daan Bleuel (5x), René van Garderen (4x), Willem van der Heyden (2x), Ed Davids (2x), Matthijs Jantzen (2x). VEERKRACHT In de eerste klasse bij de vrou wen zijn de verschillen na vijf com petitieronden nog zeer klein. Al leen EMM, dat nog maar één punt liet liggen, heeft zich licht afge scheiden van de rest van het veld. De middenmoot begint eigenlijk al bij nummer twee BSV, dat drie ver- liespunten incasseerde. LHV slikte er drie meer, maar heeft deson danks de aansluiting met de groep achtervolgers nog niet verloren. ASV, dat na vijf wedstrijden nog puntloos is, moet nu al voor de toe komst vrezen. LHV moest zondag op bezoek bij het uit de derde divisie gedegra deerde BSV uit Blaricum en dat op weg leek het verloren terrein te willen inhalen. Na de fors uitgeval len 13-5 nederlaag, die LHV vorige week te slikken kreeg, leek de Leusdense ploeg een perfecte te genstander voor de Blaricummers om de race met EMM vol te hou den. Die zienswijze bleek echter voorbarig. LHV toonde aan over voldoende veerkracht te beschik ken om de teleurstelling goed te verwerken. De thuisploeg kreeg een zware kluif en hield na afloop dan ook niet meer dan één punt over. LHV nam zelfs het initiatief en kwam via Ria Meyerink en Carla Mossel op een 0-2 voorsprong. Daarna raakte de ploeg de kluts even kwijt, waarvan BSV handig profiteerde door de score om te draaien: 3-2. Tot de pauze ging de strijd daarna gelijk op: 5-5. Na de pauze maakte LHV op nieuw een inzinking door en dit maal leek BSV de wedstrijd voortij dig te beslissen. De gastvrouwen liepen uit naar 9-6. LHV wenste zich echter nog niet gewonnen te geven en met hernieuwd elan zette de ploeg zich aan de klus om de ach terstand te dichten. Dat lukte voor treffelijk en vlak vor het emde leid de de ploeg zelfs met 9-10. Een tegentreffer in de slotfase bepaal de de eindstand echter op 10-10. Doelpuntenmakers LHV: Carla Mossel (3x), Hetty Tessels (3x),Ria Meyerink (2x), Petra van der Heyden (lx), Tonnie Davids (lx). rebound kon De Jong de bal echter niet afmaken. Austerlitz werd enigszins wakker geschud en kwam beter m zijn speL Technisch gezien bleef Achterveld toch de betere ploeg. Austerlitz compenseerde het met een goede werkhouding. De enige kans voor Austerlitz kwam na een verkeerde terugspeelbal van Achterveld. Gerard van de Bedem stond op zijn post en hield de bal. Achterveld kon de ruststand op 2-0 brengen met een schot van Enk de Jong. In de tweede helft werd Rob de Vette gewisseld voor Jerry Hout veen. Deze had een enkelblessure opgelopen in een botsing met een Austerlitz speler. Achterveld had een veldoverwicht, alleen dat werd met in doelpunten omgezet. Aus terlitz kwam dichterbij toen een penalty werd ingeschoten. Gerard van de Breemer zorgde voor een stand van 3-1. Achterveld dacht de buit binnen te hebben en werd onzorgvuldig. Austerlitz kon door de achterhoede stoten en dat bracht de eindstand op 3-2. Opstelling: Gerard van de Be dem, Fred van de Pol, Corno Kok, Jeroen Tolboom, Henk Voorburg, Harrie van Dalen, (Voskuilen), Rob de Vette, (Jerry Houtveen), Erik Hak, Erik de Jong, Gerard van de Breemer en Peter van Rui tenbeek. strijd nogal wisselvallig gespeeld. Nico Romeyn wil wel zijn twee spit sen complimenteren. „Koen van Dijk en Paul Verhoeven hebben hard gewerkt." Het niveau van Roda verschilt nog steeds van wed strijd tot wedstrijd. De trainer ver klaart dit met het feit dat het een heel ander team is dan vorig jaar. „Wij willen een hoog tempo, met weinig balcontacten, spelen. Dat is in alle opzichten een moeilijk spel. Er moet zowel conditie als inzicht als techniek in de ploeg aanwezig zijn. Toch denk ik dat Roda dat zeker heeft." FC Horst speelde met vier spit sen. Dit risicovolle systeem leverde hen wel het tweede doelpunt op. „Zij weten wat ze kunnen. Op die manier hebben ze ook tegen Eem- nes gespeeld." Opstelling: Peter de Beer (kee per), Pedro Pastor, Harry Kers- sies, Wim van de Biezen, Klaas de Vries, Harm Wassink, Edwin van Ginkel, Frank Vissers, Fake Schonewiile, Koen van Dijk en Paul Verhoeven. Doelpunten: Koen van Dijk en Paul Verhoeven. lend." Trainer Nico Romeyn ty peert hiermee de wedstrijd. De ploegen gunden elkaar de punten niet en ook op de zijlijn voerden de beide trainers discussies. Roda startte goed. In de eerste vijf minuten bereikte een steek pass van Frank Vissers door het centrum Paul Verhoeven. Deze schoot de bal perfect in het FC Horst doel. Ook Koen van Dijk speelde een goede partij ondanks zijn blessure van vorige week. Hij maakte het tweede doelpunt voor Roda. Edwin van Ginkel kreeg nog een kans. Hij kwam voor de kee per, niemand kwam echter mee en de keeper stopte de bal. van Martinus letterlijk en figuurlijk aan flarden. De derde set werd eenvoudig door Leusdenaren met 15-4 binnengehaald. De mannen waren in hun eerste wedstrijd volstrekt kansloos tegen het geroutineerde Harderwijk, dat met 0-3 won. De jonge Leusdenaren zullen keihard moeten werken om dit seizoen in de promotieklasse te blijven. LEUSDEN - Roda'46 startte afgelopen zondag flitsend. In de zelfde opstelling als vorige week, met drie spitsen, speelde Roda'46 2-2 tegen Sporting '70. In de eerste minuten speelde Edwin Boog zijn direkte tegenstander voorbij en de af draaiende voorzet werd door Henk Strijbos ingeschoten. ACHTERVELD - Achterveld behaalde afgelopen zondag de volle winst tegen Austerlitz. De spanning blijft lang in de wedstrijd, maar uiteindelijk kon Achterveld met 3-2 de winst naar zich toe trekken. SV Achterveld heeft een nieuw clubre cord gevestigd. Vorige week kreeg Gerard Bedem zijn eerste tegendoelpunten in deze competitie te verwerken. In de tweede minuut van de wed strijd tegen Austerlitz kon invaller Gerard van de Breemer meteen al goed uit de hoek komen. Na een snel genomen vrije trap kon Fred van de Pol door stomen tot de ach terlijn en zijn voorzet werd rustig door Gerard van de Breemer inge kopt. Vijf minuten later kreeg Erik de Jong een geweldige kans, na een schot van Harry van Dalen. In de Achterveld wachtte lang voordat er werd gescoord. - Roda'46 heeft zaterdag een punt uit de wedstrijd de koploper FC Horst gehaald. Roda bewijst hiermee bij ploegen in de hoofdklasse te horen. Met een stand 2-2 werd de wedstrijd afgesloten. Een afgekeurd doelpunt de reden dat de Leusdenaren niet de wedstrijd met winst afsluiten. eindstand geeft wel goed De manier waarop die tot stand hoe de verhoudingen waren, kwam vond ik echter wel verve- de oppepper die het nodig had. Zij voorzag haar teamgenoten van en kele goede set-ups. Bij 10-12 kwam Boonzaaijer met meer zelfvertrou wen terug dan daarvoor, want de set verliep tot haar vervanging niet zoals zij wilde. Grobben maakte met haar hard en diepgeslagen opslag uiteinde lijk een einde aan de tweede set 15-12. Met een weer volledig fitte Van Engelenhoven beschikt trai ner Van Garderen over een brede selectie. Het verzet van Martinus was m de derde set volledige gebroken: 15-4. Aanstaande zaterdag treedt Leos aan tegen Madjoe in Enkhui zen, dat de eerste wedstrijd met 3-0 verloor van EAW 2. LEOS - Brother/Martinus 3: 15-8, 15-12 en 15-4. ENTHOUSIASME De mannen van Leos zijn met Direkt na de aftrap van Sporting '70 werd de bal afgejaagd door de fel spelende middenvelders van Roda'46 en Sporting '70 moest te rug naar het eigen 16-meterge- bied. Via een tweetal corners wis ten ze verder onheil te voorko men. Na een klein kwartier slipt de bal door de verdediging van Sporting '70 en Henk Stnjbos en schoot Roda'46 naar 2-0; een lek kere opsteker voor de ploeg van Teus Kommer. Halverwege de eerste helft kwam Sporting '70 toch wat beter in vorm. Roda'46 moest op het mid denveld omstreeks de 25e minuut aan de noodrem trekken en Sport- ing'70 kreeg een vnje trap toege wezen op zo'n 25 meter van het Roda'46-doel. Hans van Bekkum houdt de ingeschoten bal met beide vuisten uit zijn doel. Roda'46 was direkt weer wakker en via diverse aanvallen kregen John Jansen, Henk Strijbos en Ed win Boog doelnjpe kansen, maar Roda'46 wist het overwicht niet in doelpunten om te zetten. Een mi nuut of vijf voor de rust werd in de Roda'46-verdediging de bal niet goed weggewerkt. Bob Schoor dijk speelde de bal te zacht terug op Hans van Bekkum waarbij hij de rechterspits van Sporting '70 over het hoofd zag. Deze speler stift de bal over Hans van Bekkum in het Roda'46-doel en 2-1 stond op het bord. Na de rust gaan beide ploegen weer fel en fanatiek van start, wat hernieuwd enthousiasme aan de start van de competitie versche nen. Zij gaven Harderwijk 3 vooral in de eerste set goed partij. Uitein delijk won de ervaring het van het jeudige enthousiasme: einstand 0- 3. Bij Leos verliepen combinaties nog met altijd vlekkeloos en daar zal hard op getraind moeten wor den. In de eerste set gaven de Leus denaren het ervaren Harderwijk 3 goed partij. Zij kwamen zelfs op een 8-4 voorsprong. Die konden zij echter niet vasthouden, doordat de geroutineerde bezoekers de pun ten wel maakten die thuisclub lie ten liggen. De eerste set ging met 11-15 naar Harderwijk. Trainer Rob Vooijs daarover: „Dat was het grote verschil tussen de twee ploegen. Zij maakten de punten wel. Wij hebben naar ver mogen gespeeld, maar met zo'n jonge ploeg kom je tekort tegen zo'n stel routiniers. Voor het overi ge ben ik tevreden over het spel. Alleen werden de opdrachten door de jongens nog te vaak vergeten. Ja, inderderdaad, daar zullen we hard op moeten trainen." Vooijs startte met Meijerman, Kruiswijk, Hutten, Van Doorn, Van Dijk en Bruin in de basis. Mark Bruin was spelverdeler, die regel matig door Ronald van Doorn werd afgelost. In de tweede set liep de bezoekende club snel uit naar 0-9 en was het verzet van Leos gebro ken. Edwin Meijerman ging als routinier ten onder in zijn ijver het goed te willen doen. Vooijs bracht Jan-Albert Kootstra en Roalt Dijk stra in de ploeg. Tegen het eind van die set maakte hij ook zelf nog zijn opwachting, maar het mocht alle maal niet baten. De tweede set was met 5-15 voor de bezoekers. De derde set gaf iets meer strijd te zien, maar Harderwijk bleef de thuisclub onder druk houden. Met 8-15 werd uiteindelijk de 0-3 zege binnengehaald. Voor Leos rest de moeilijk taak vanavond tegen Tou ché '86 te pogen de eerste punten binnen te halen. De club mt Baarn verloor afgelopen zaterdag met 3-1 van AGAVS. LEOS - Harderwijk 3: 11-15, 5-15 en 8-15. na 50 minuten resulteerde m een verre ingooi van Sporting '70. die werd genomen door de spits Hans van Bekkum tikte de inge schoten bal stijlvol over. Roda'46 zat echter ook niet stil en via een vlotte aanval die over diverse schijven werd uitgevoerd schoot Henk Weishaupt net naast. In de 85e minuut van de wedstrijd ging een middenvelder van Sport ing '70 met de bal aan zijn voet het 16-metergebied van Roda'46 bin nen. Remco Bosman schoot de te ver vooruitgespeelde bal weg. vervolgens viel deze middenvel der. Tot verbazing van vriend en vijand floot de scheidsrechter voor een penalty. Na heftige pro testen van Roda'46-spelers, waar bij de scheidsrechter verklaarde als enige een uitgestoken been te hebben gezien van Remco Bos man, werd deze penalty door de aanvoerder van Sporting'70 inge schoten. Roda'46 ging echter van de aftrap af meteen weer vol in de aanval John Jansen werd door Eef van de Berg in stelling gebracht maar de harde inzet vloog net naast het Sporting '70-doel. Opstelling: Hans van Bekkum - Sander Verzuu - Meindert Vlugt - Hans Heymen (75e Perry Wen- del) Bob Schoordijk - Eef v/d Berg - Henk Weishaupt - Remco Bosman - John Jansen - Henk Strijbos - Edwin Boog. Doelpunten: Henk Strijbos (2).

Leusder Krant | 1990 | | pagina 9