„Kiezen voor beperkte groei van Leusden" ■e—s—en krant Auto-inbraken in aantal gestegen 'Postnatale depressie kwam vroeger zogenaamd niet voor' Lisiduna kampioen Vandalistische automobilist /VD buigt zich over uitbreidingsplannen leusder krenk Mevrouw Thuis- Paulussen zag bevallen veranderen. [asteel wordt ilieuklooster )e Hakhorst 00 leden Reorganisatie Waterschappen komt in gevaar Mislukte inbraakpoging Autoradio gestolen Politie start preventie-actie Aanrijding Nieuws uit de verenigingen WOENSDAG 17 OKTOBER 1990 plaatselijk nieuws EUSDEN - Het boawen van huizen voor eigen behoefte én het 111 ouwen van een aantal huizen voor een nader te bepalen deel an de regionale behoefte, is het standpunt van de WD in eusden voor de komende 25 jaar. Dit werd afgelopen donder- agavond duidelijk op een openbare discussie avond over de rovinciale nota: 'De toekomst getekend'. De bijeenkomst was eorganiseerd door de Leusdense afdeling van de WD. Gede- uteerde Cees van den Oosten, lid van de WD-fractie van pro- inciale staten, was aanwezig om het standpunt van de WD- actie van provinciale staten weer te geven. De avond werd jjgewoond door ongeveer 60 belangstellenden. DOl. plvia Brilstra, voorzitter van de VD-afdeling opende de bijeen- omst met de opmerking: ,,Ik ben ij zoveel vreemde gezichten te en, want dat is de bedoeling van eze avond. Het is de bedoeling ai u hier uw gedachten en op- erkingen over de eventuele roei van de gemeente Leusden mjtkunt." edeputeerde Cees van den osten: „Leusden is aangewezen s één van de elf plaatsen in de rovincie Utrecht waar een corn- naüe van wonen en werken kan aatsvinden. Zo proberen we de Sand tussen wonen en werken ïmtelijk zo klein mogelijk te ma in. Dit staat zowel in het streek- !an (hoofdlijnen voor tien jaar met strekking tot de ruimtelijke orde- ng) als in de nieuwe nota: 'De ekomst getekend' waarin de toekomst van het aantal woningen en arbeidsplaatsen geschetst wordt." De WD-fractie pleit volgens Van den Oosten voor: ,,de concentra tie van nieuwe woningen in de stadsgewesten. Verder vinden we dat het belangrijk is om nog meer te kijken naar de differentiatie in wijken. Er moet genoeg sociale woningbouw zijn maar ook moe ten er genoeg woningen in de koopsector (al dan niet gesubsi dieerd) bij komen, zodat er een ruimere keuze voor de kopers is. De komende 25 zouden er zo'n 65.000 huizen in de provincie Utrecht bij moeten komen. 40.000 daarvan in het stadsgewest Utrecht, 15.000 in het stadsgewest Amersfoort en 10.000 elders. Want de mogelijkheid moet er voor an dere gemeenten blijven om te bouwen voor eigen behoefte. Het gaat vanavond om uw visie over de rol van Leusden m het worung- bouw-beleid." Na Cees van den Oosten was Ton Voortman, raadslid voor de WD in Leusden, aan de beurt om de standpunten van de Leusdense WD-fractie uit één te zetten en toe te lichten Voortman begon even over de titel van de nota: 'De toekomst getekend': „Deze titel is in de voltooid verleden tijd ge steld, alsof wij 'onderdanen' van deze provincie alleen nog maar kennis kunnen nemen van alles wat door de provincie is vastge steld. Terwijl we toch nog alle in spraak hebben." Verder bena drukte Voortman: „Vanavond gaat het om de vraag willen we bou wen en voor wie. De nota vraagt om een gedegen aanpak, ook op lokaal niveau. Er zijn vier vananten mogelijk." Variant 1De bouw omschreven in het huidige streekplan; Uitsluitend de rest-capaciteit van het huidige streekplan tot 1994 benutten. Dat betekent nog maar 780 woningen bouwen, waarvan er na de bouw van het Ruige Veld nog maar een paar honderd over zijn. Dit zou be tekenen dat het inwonertal in 2015 tot z'n 20.000 inwoners gedaald zou zijn, ook omdat het aantal in woners per huis in de komende 25 jaar verder zal afnemen. Variant 2: bouwen voor eigen be hoefte. Uitsluitend bouwen voor eigen mensen. Tot 2015 zouden er dan ruim 3310 woningen bij moe ten komen, dat betekent 4 5 keer het Ruige Veld. De grenzen gaan dan niet open voor mensen van buiten af die in Leusden willen wonen. Vanant 3: bouwen voor eigen be hoefte Het bouwen van huizen voor de eigen oehoefte het bou wen van huizen voor een bepaald deel van de regio naar behoefte. Dit komt op ongeveer 5784 huizen. Variant 4: bouwen voor eigen be hoefte Het bouwen van hui zen van eigen behoefte het bou wen van huizen voor een groter deel van de regionale behoefte. Dit komt op ongeveer 8200 wonin gen. Wethouder Joost de Jongh gaf aan: „Als VVD-fractie kiezen we voor het bouwen van huizen voor de eigen behoefte en een klein deel van de regionale opvang. We zeggen niet tegen iedereen die hier wil komen wonen, kom maar. We realiseren ons dat het mis schien een niet al te liberaal stand punt is, maar we vinden dat we ook verantwoording hebben voor het landschap en het milieu." De politici konden donderdag avond nog geen mogelijke loca ties voor de te bouwen huizen ge ven. De Jongh: Morgenochtend (afgelopen vrijdag, red.) vergadert het college over de mogelijke lo caties. Daar ga ik met op vooruit lopen." Eén van de aanwezigen vroeg zich af: „Is dit dan wel de juiste avond om zo'n bijeenkomst te houden?" Sylvia Brilstra legde uit: „Ik wil het nogmaals benadrukken, het is niet de bedoeling om nu over locaties te beslissen. Vanavond gaat het om welke uitgangspunten we moeten kiezen voor de toekomst. Het gaat om wat we willen en nog niet waar we dat willen." Voormalig raadslid Lilly van Ame- rom vroeg om een duidelijke uit eenzetting van het begrip eigen behoeft. Ton Voortman legde uit: „Onder eigen behoefte verstaan we de groei door natuurlijke aan was (kinderen en kleinkinderen). Verder mensen die een sociale of economische binding met Leus den hebben, en spijtoptanten (mensen die uit Leusden zijn weg gegaan en weer terug willen ko men). Van uit de zaal wilde de heer Bouwman weten of er bij het denken aan zoveel mensen en wo ningen ook wel aan het openbaar vervoer gedacht was? Joost de Jongh vertelde: „Het openbaar vervoer in Leusden moet deel uit gaan maken van de vervoers-re- gio Eemland, slechts dan komen we tot een goed openbaar ver voer. We betrekken het dan ook bij onze plannen want je kunt met meer bouwen zonder het open baar vervoer erbij te betrekken." De heer Klein vroeg zich af of er genoeg ruimte was om te bouwen want je hebt toch immers geen rubberen gemeentes? Volgens De Jongh is Leusden inderdaad geen rubberen gemeente maar als je naar de 2 varianten van 3310 en 5748 womngen kijkt, zijn die echt in de komende 25 jaar hier, rekening houdend met de ecolo gische waarde van Leusden, nog te verwezenlijken. Michaela du Pon !R UTENBURG /ROTTERDAM Het bezinningshuis van de iciscanen in Stoutenburg (ge- mte Leusden) wordt een 'mi looster' waar een communi- >it van katholieken en protestan- n de fanciscaanse spiritualiteit robeert te verbinden met de >rg voor het milieu. it provincialaat van de orde der anciscanen heeft met het plan oor een nieuwe opzet van het looster ingestemd. Per 1 januari eemt een communiteit van ne en volwassenen en vijf kinderen aar intrek in 'kasteel' Stouten- urg. Zij „willen de zorg voor de chepping vóór leven, oefenen, erdiepen en vieren" door onder leer het omringende bos en de rote moestuin bij het gebouw op en ecologisch verantwoorde ma- ier te beheren. te franciscanen besloten een jaar eleden dat de communiteit in toutenburg zou worden opgehe- en De voornamelijk bejaarde pa ars en broeders zouden naar an- lere huizen vertrekken. Aanvan kelijk werd geprobeerd van het gebouw een conferentieoord te maken, maar toen dat onmogelijk bleek, kwam een groep personen met het idee van het klooster „een plaats te maken waar wordt ge werkt in verbondenheid met de Schepper en de schepping". Volgens de coördinator van het project, de broeder franciscaan G. Dilweg, bestaat de nieuwe com muniteit voor een deel uit francis canen. Er zijn ook enkele protes tanten bij. De conferenties die nu al in het koetshuis van het klooster worden gehouden, zullen meer op milieugroepen worden ge richt. Verscheidene van die groe pen hebben al belangstelling ge toond. De poorten staan ook open voor mensen die een week of een weekeinde in het klooster willen doorbrengen. Diverse rooms-katholieken uit Stoutenburg en Achterveld wo nen in de kapel van het klooster 's zondags de mis bij. Omdat de communiteit het contact met de 'buren' van groot belang vindt, wil zij volgens Dilweg proberen één of twee keer per maand eucharis tievieringen te houden. Op de overige zondagen komen de le den van de communiteit in oecu menische vieringen samen. SUSDEN - De Leusdense jeu de oulesclub De Hakhorst heeft het mderdste lid binnengehaald. Me- rouw Ina Bakker bleek de geluk kige te zijn. Op de valreep van het jubileumjaar -de club bestaat tien jaar- heeft de club het magische getal gehaald. Voorzitter Henk Bokhorst overhan digde mevrouw Bakker enkele joules-attributen, zoals een meter, een teller en een boek over petan- que met de woorden: „Er zit m boule meer dan je zou denken." Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke woensdag. Elndredaktle: Gerrit Jeuring. Redaktle: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp. Redaktte-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker. Inlevering kopij en advertenties: Uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur Redaktle en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsprijs Kwartaal 13,30, halfjaar 26,10, jaar 49,50. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17.30 en 18.30 uur), tel. 033-945272. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag: 03420-94206. Nabastellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (mat uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num mer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT Is een uitgave van de BDU-Krantenkomblnatle te Barneveld. LEUSDEN/UTRECHT - Als de mi nister van verkeer en waterstaat niet ingrijpt, lukt het niet om nog voor de Statenverkiezingen van volgend jaar de samenvoeging van het Gelderse Waterschap 'Gelderse Vallei' met het Utrecht se waterschap 'Vallei en Eem' te realiseren. Daarom willen Gede puteerde Staten van Utrecht de minister van verkeer en water schap om een uitspraak vragen in het geschil met Gelderland. Gelderland, Utrecht en beide waterschappen zijn het er wel over eens hoe het nieuwe waterschap eruit moet zien. De ontwerpbeslui ten voor de regeling van het kwali teitsbeheer liggen gereed. Maar GS van Gelderland wensen deze ontwerpbesluiten nog niet ter inza ge te leggen, waarmee de afron dingsprocedure in werking zou treden. Eerst moet er duidelijkheid zijn, aldus GS van Gelderland, over de toekomstige organisatie van het waterkwaliteitsbeheer in het be treffende gebied en ovcer de ter mijn waarop één en ander kan wor den gerealiseerd. LEUSDEN - Tijdens het 21-ste SDM-Topconcours van de Konink lijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen, dat afgelo pen zaterdag in de Veluwehal in Barneveld werd gehouden, is het tamboer/lyra-korps van de Leus dense muziekvereniging Neder lands kampioen geworden in de tweede afdeling, sectie A-c. Lisidu na promoveert daarmee naar de eerste afdeling. LEUSDEN - Onbekenden hebben in de nacht van maandag op dins dag pogingen gedaan een fotogra fiezaak op de Biezenkamp binnen te dringen. Er werd een baksteen tegen een ruit gegooid. Die be zweek echter niet, waarna de snoodaards zich uit de voeten maakten. De ruit werd zwaar be schadigd. De inbraak is 's nachts rond twee uur ontdekt. LEUSDEN - Bij een inbraak in een auto, die geparkeerd stond op de Terberghorst, is donderdagavond een autoradio buit gemaakt. De ra dio vertegenwoordigde een waar de van rond de zeshonderd gulden. De dieven sloegen een ruitje in om de auto binnen te komen. LEUSDEN - „Het aantal inbraken in auto's neemt schrikbarend toe." Dat concludeert de politie in een notitie over misdaadpreven tie, die speciaal gericht is op de autobezitter. Op 1 november start de politie met de actie 'Auto en preventie', die het probleem zal moeten terugdringen. In 1988 bedroeg het aantal inbra ken in Leusden, Woudenberg en Renswoude 193. De totale schade post beliep een kleine 175.000,-. In 1989 bedroeg het aantal geregi streerde auto-inbraken 206, met een geschatte schadepost van rond de 185.000,-. Daarbij zijn de ge stolen auto's niet meegerekend. Volgens preventie-coördinator Goosmann van de rijkspolitie zijn de geschatte bedragen zelfs nog aan de lage kant. Goosmann: „Wij zijn bij het vaststellen van die be dragen uitgegaan van een gemid delde schadepost van 900,-. De verzekeringsmaatschappijen han teren hogere gemiddelde bedra gen, als het erom gaat de gevolgen van een auto-inbraak financieel in kaart te brengen." Nonchalance van diverse auto bezitters blijkt van de gelegenheid nogal eens een dief te maken. Het met afsluiten van de auto en het zichtbaar achterlaten van waarde volle zaken in de wagen noden soms nadrukkelijk tot inbreken, te meer daar het over het algemeen geen enkele moeite kost om een auto open te maken. De politie denkt met een aantal maatregelen de hoeveelheid inbra ken te kunnen terugdringen. Het registreren van waardevolle ac cessoires en het graveren van kentekens in de voorruit ziet de politie als stappen in de goede nchting om de problemen het hoofd te bieden. Kostbare zaken als autoradio's en dergelijke zou den moeten worden voorzien van een merkje met postcode en huis nummer van de bezitter. Het mer ken van de waardevolle accessoi res gaat volgens de politie 7,50 kosten, het graveren van kente kens m de voorruit 25,-. Verder wil de politie de autobe zitters meer bewust gaan maken van de mogelijkheden in de pre ventieve sfeer. Ook zou volgens de politie gestimuleerd moeten wor den dat slachtoffers van auto-inbra ken en -diefstallen de misdaad aan geven. De politie gaat vanaf 1 november zes maanden actie voeren om het probleem aan te pakken. Zo zullen in de regio, waaronder Leusden, in de komende tijd stands worden ingericht in winkelcentra waar het winkelende publiek voorlichting kan krijgen over de problemen. (In Leusden is de stand op 10 novem ber en 19 januari bemand). LEUSDEN - Een 21-jarige scholier die uit balorigheid met zijn wa gen door twee voortuinen aan de Ambachtsweg in Leusden had gecrosst, is vrijdag door de Utrechtse politierechter veroor deeld tot tweehonderd gulden boete. Tijdens de eerste behandeling van de zaak had de politierechter mr S. Brauruus de verdachte, een inwoner uit Amersfoort, in de gele genheid gesteld een schaderege ling te treffen met de gedupeerde Leusdenaren. Het kwam, zo bleek vrijdag, neer op een middagje spitten. Het tweede gezin stelde inmiddels geen prijs meer op her stelwerk en beschouwde de zaak ais afgedaan. Had het aan officier van justitie mr C. Koster van Voorhout gelegen dan was de man veroordeeld tot een boete van 750,-. Voor een scholier vond de rechter dit be drag echter te hoog. Mr Brariius legde de straf op vanwege het ver keersgedrag dat de Amersfoorter had tentoongespreid en wegens het vernielen van bomen en strui ken. ACHTERVELD - Materiële schade was het gevolg van een aanrijding op de Hessenweg in Achterveld. Een automobilist uit Huizen keek bij het verlaten van een uitnt niet goed uit en botste daarna op een auto, die bestuurd werd door een Achtervelden Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. AMERSFOORT - Veertig jaar lang werkte mevrouw M.E.L. Thuis - Paulussen als verloskundige. De eerste jaren in Heer len, de laatste drieentwintig jaren in Amersfoort en Leusden. In deze gemeenten heeft ze ongeveer 4500 kinderen ter wereld geholpen. Onlangs nam ze afscheid. Na wat ze noemt 'een afkick-periode' waarin ze een collega vervangt, gaat ze heel lang met vakantie. Daarmee is een carrière afgesloten waarin de veranderingen in de maatschappij aan de basis zichtbaar werden. Mevrouw Thuis is nog aan het bekomen van de receptie, die ter gelegenheid van haar afscheid eind september plaatsvond. „Zo geweldig", zegt ze, „een echte af sluiting waarbij de herinneringen wel boven moesten komen. Er wa ren zelfs drie generaties, die ik alle drie ter wereld heb geholpen. Deze mensen waren helemaal uit Heerlen gekomen." Haar aanvan kelijke terughoudendheid om 'nog eens' te vertellen hoe het was en zo gekomen is, maakt al snel plaats voor een enthousiast en vakkundig verhaal. Er is zoveel veranderd. Ze zal de laatste zijn om het ge boorteproces te bagatelliseren. „Het is een proces. Je moet er door heen. Er komt een emd aan. Leuk is het niet, maar wel heel wezenlijk." De tegenwoordige technieken hebben veel veranderingen ge bracht. „Tegenwoordig gebeurt het allemaal veel bewuster. De vrouwen bevallen meer met him hoofd dan met hun lijf. Soms den ken ze teveel om hun lichaam op een natuurlijke manier te laten werkep. Niet dat het vroeger zo'n pretje was. Wanneer ik op mijn motor (ja de eerste jaren had ik een motor) de straat in reed kon ik aan het geschreeuw horen waar ik moest zijn. Veel vrouwen schreeuwden toen. Angstig op het krampachtige af. Knijp maar in mijn hand, zei een helpende moeder dan vaak. Verkeerd. Door dat knij pen verkrampte ze helemaal en een barende vrouw moet zich juist ontspannen." Tegenwoordig leren de vrouwen dit op zwangerschapsgymnastiek en zijn daardoor veel beter voorbe reid. „Al kun je je voor de eerste keer nooit voorstellen hoe het zal gaan. Al heb je nog zoveel verhalen gehoord en gelezen. Maar zonder meer geldt, hoe fitter je bent, hoe beter het gaat." Tegenwoordig vindt men dat je moet bevallen op de manier waar op je je het lekkerste voelt. In de afgelopen jaren hebben vele me thoden hun intrede gedaan. Psy- cho-profilactische, met behulp van Yoga, de baarkruk, op de hurken, onder water, in de schemering, thuis, in het ziekenhuis, de kraamkliniek, poliklinisch en - weer- als het even kan thuis. Hurken „Tegenwoordig kan alles. Wan neer vrouwen zich lekker voelen bij een van de technieken, moeten ze het vooral niet laten. Doe maar zoals je je voelt. Laat de oerkracht maar werken. Vroeger hadden vrouwen niets in te brengen. Moesten ze liggen en luisteren. Wanneer ze nu even bij willen ko men onder de douche of op hun hurken willen zitten, worden ze ge holpen." Bevallen werd de afgelopen jaren in toenemende mate een familie festijn. Moesten vroedvrouwen er vroeger bij, omdat mannelijke dokters zo min mogelijk met een vrouwenonderlichaam te maken wilden hebben, tegenwoordig staan hele families rondom het blo te gebeuren. „Soms vind ik dat er weieens teveel mensen om heen staan tegenwoordig. Daarom ook vond ik het jammer dat de kraamkliniek dicht moest. Vrou wen konden daar zo lekker 'ont- zwangeren'. Even weg van hun ge zin, rust, met mensen in dezelfde situatie. Tegenwoordig krijgen vrouwen nog maar weinig tijd om even met zichzelf en de baby alleen te zijn. Terwijl bevallen toch zwaar werk is." Zwangeren Thuis heeft haar beroep als 'on dergeschikte' van de huisarts zien groeien tot een gelijkwaardige. Zelf heeft ze nadrukkelijk ge streefd naar een goede samen spraak en samenwerking op ge lijkwaardig niveau. „Wij zijn de specialisten met het beste zicht op zwangeren, baren en het kraam bed." De artsen waren niet allemaal even gelukkkig met de komst van de 'verloskundigen'. Mevrouw Thuis: „Bij het woord vroedvrouw werd ten onrechte ge dacht aan wroeten en dat gaf iets ondeskundigs, Terwijl het woord afgeleid is van vroede of wel wijze vrouwen. Verloskundige geeft be ter aan waar we mee bezig zijn en past bovendien bij mannen en vrouwen." In tegenstelling tot de huisartsen doen de verloskundigen niets an ders dan bevallingen begeleiden. Daardoor verkrijgt men ervaring waarmee moeders in menig op zicht hun voordeel doen. Sinds zij op de vroedschool het vak geleerd heeft („Toen ik begon wist ik niet waaraan ik begon, maar ik heb er nooit spijt van gehad.") heeft ze heel wat bijgeleerd. Het afnemen van bloed, onderzoek van het HB- gehalte, inknippen, hechten en verdoven waren allemaal zaken die vroeger aan artsen waren voor behouden. Bovendien kwam er een indringende voorzorg en nazorg bij. Postnatale depressies kwamen vroeger zogenaamd niet voor. Een vrouw heette toen al snel overspan nen." „We hebben allang niet meer uit sluitend met de lichamelijke kant van de zaak te maken. Ook de per soonlijke omstandigheden spelen een rol. Zoals vrouwen, die ge scheiden zijn of op het punt staan te scheiden, Bom-vrouwen, onge huwde moeders, moeders uit etni sche minderheden en andere cul turen. Daar had je dertig jaar gele den niet mee te maken." „Ik heb mij altijd sterk gemaakt voor een goede samenwerking met alle disciplines. Daardoor zijn we tegenwoordig veel beter m staat tot een vroege indicatie van eventuele problemen, daardoor is veel narigheid te voorkomen." Het geen niet altijd tot een gezonde baby leidt. Dertig jaar geleden was het onvoorstelbaar dat een verlos kundige werd betrokken bij het afwegen van de beslissing een be schadigde vrucht te behouden of te aborteren. „Tegenwoordig komt het vaak voor dat vrouwen de huisarts niet meer zien tijdens de zwangerschap of bevalling. De test doen ze zelf en de verdere begeleiding ligt bij ons." De zorgvuldigheid waarop men tegenwoordig te werk gaat vereist een veelomvattender taak van de verloskundige dan vroeger. „Men wil een optimaal kind en ver eist daarvoor een optimale zorg." Een land is in tegenstelling van vroeger bijna altijd een bewuste keuze. „Daardoor kijkt men naar de geboorte uit. Is men er samen mee bezig. Beleeft men de hele zwangerschap en geboorte veel positiever, beter voorbereid en met minder zorgen. Maar het blijft een emotionele gebeurtenis. Dat merkte ik weer tijdens de receptie. Al die mensen die heel aandoenlijk hun eigen bevallingen ophaalden- ...weet U nog zeiden ze steeds weer. En daar stonden de babies. Nu vaak pubers, jonge mensen van in de twintig, soms zelf al weer met een kind. Het maakte mijn leven zo vol en daar kreeg ik nog een me daille voor ook, Ridder in 't Goud van Oranje Nassau. Het was fantas tisch." Alternatieve geneeswijzen ACHTERVELD - De afdeling Ach- terveld van de plattelandsvrou wenorganisatie KPO houdt dmsdag 23 oktober een bijeenkomst, waar op mevrouw Rebel uit Barneveld een lezing zal houden over alterna- teve geneeswijzen. Aan de orde komen onder meer de natuurge neeskunde, homeopathie en thera pie. Plaats van handeling is café Jan Voorburg en de aanvang is 20.00 uur. Ook geïnteresseerde niet-le- den van de KPO zijn welkom. Recordopbrengst kledmgbeurs LEUSDEN - De kledingbeurs, die vorige week in 't Trefpunt in Leus den-Zuid werd gehouden, heeft het recordbedrag van 4.885,- opge bracht. Het geld is bestemd voor vluchtelingen m het Midden-Oos ten, het Lotjeshuis in Suriname en de stichtmg Mensen in Nood. Jaarvergadering OVM LEUSDEN - De Onderlinge Verze keringsmaatschappij Leusden (OVM) houdt donderdag 25 okto ber de jaarlijkse algemene leden vergadering. Nadat de gebruikelij ke agendapunten zijn afgewerkt, zal ingenieur Lengkeek aanslui tend een lezing houden over het thema 'Leidt schaalvergroting in de agrarische sector automatisch tot risicoverzwanng?' De vergadering wordt gehouden in hotel De Roskam, Hessenweg 212 in Achterveld en begint om 20.00 uur. Kleding inzameling LEUSDEN - De stichting 'kleding inzameling charitatieve instellin gen' houdt vrijdag 26 oktober een kledingirizamelingsactie in de ge meente Leusden. Degenen, die oude kleding aan te bieden heb ben, worden verzocht dit 's mor gens voor 9.00 uur aan de straat te zetten. Het wordt dan opgehaald. De opbrengst komt ten goede aan doelen in Roemenië, Indonesië en Lesotho. Financiële bijdragen zijn ook welkom op giro 3367600, ten name van de stichting KICI in Den Haag, Nassau Zuilenstraat 9 (telefoon: 070-3245467).

Leusder Krant | 1990 | | pagina 3