Leusden HET BESTE NIEUWS KOMT VAN GAZELLE fietsbinn' informeer de gemeente natuurgebied in herfsttooi inspraakavond structuurschets een schoner milieu begint bij u thuis vergaderagenda GEMEENTE VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS KAMERVLOEREN OQ cn WANDTEGELS VLOERVERWARMING 1650.- DICK MEERVELD WOENSDAG 17 OKTOBER 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 43, 17 oktober 1990 verhuizen? park princenhof De herfst, een tyd waarin de natuur zich nog eenmaal kleurrijk laat zien. Wie kent ze niet de herfstkleu ren. En langzaam beginnen de bla deren te vallen. Eerst spaarzaam, maar na de eerste nachten vorst dwarrelen ze massaal naar bene den. Uit de bodem schieten op veel plaatsen paddestoelen op. Overal in de struiken spinrag, bezet met ontelbare fijne pareltjes. De herfst kunt u overigens niet alleen zien maar ook ruiken. Wandelt u daar om eens op een mooie morgen door het park Princenhof om te genieten van de herfstgeuren en van de typische, vochtige atmo sfeer die zo kenmerkend is voor deze tijd van het jaar. wandelgids De afdeling Groen heeft in samen werking met het Comité Miliezorg Leusden (CML) een gids geschre ven die u door het park Princenhof leidt. Het park is speciaal aange legd met beplanting die van nature in ons land voorkomt. Door een regelmatig beheer is er een park ontstaan met een dichte begroei ing. Ook water- en oeverplanten vinden een gunstig milieu in het park. In het park zijn paaltjes met nummers geplaatst. De gids leidt u langs deze paaltjes en geeft bij elk een uitgebreide beschrijving. Aan de hand van dit boekje krijgt u een voortreffelijke rondleiding door het ,,natuur"gebied. De gids is gra tis te verkrijgen bij het bureau Voorlichting van de gemeente Wanneer u gaat verhuizen moet er vaak in korte tijd veel worden gere geld Een van de dingen waaraan in ieder geval gedacht moet worden, is de gemeente tijdig in kennis stel len van uw verhuizing. Dat geldt zowel als u zich in Leusden vestigt of als u uit Leusden vertrekt, maar ook wanneer u binnen de gemeente verhuist. vertrek Wanneer u uit de gemeente ver trekt, moet u dat bij de afdeling Burgerzaken melden. Dat kan schriftelijk of mondeling, maar wel uiterlijk binnen vijf dagen na het vertrek. U ontvangt dan een ver huiskaart Hieraan zijn geen kos ten verbonden. vestiging Wanneer u zich in Leusden vestigt, levert u de verhuiskaart die u bij het vertrek uit uw vorige gemeente hebt ontvangen. Dij de afdeling Burgerzaken in. Dat moet binnen vijf dagen na vestiging gebeuren. Bij inlevering van de kaart ont vangt u een gemeentelijk wel komstpakket, waarin ondermeer de gemeentegids en de plattegrond zijn opgenomen. verhuizing binnen gemeente Ook als u binnen de gemeente ver huist, moet u daarvan melding ma ken bij de gemeente. U kunt vol staan met het zenden van een schriftelijke mededeling. openingstijden De afdeling Burgerzaken is op werkdagen geopend van 8.30 uur tot 12.30 uur. Voor nadere infor matie kunt u bellen (030) 961705. woensdag 24 oktober Op woensdag 24 oktober wordt er vanaf 20.00 uur in activiteitencentrum ,,De Korf' een informatie- en spraakavond gehouden over de toekomstige ontwikkelig van Leusden. Tijdens deze bijeenkomst zullen medewe kers van het stedebouwkundig adviesbureau Zandvoo !U en van de gemeente Leusden onder leiding van wethoudi De Jongh een nadere toelichting geven. Dit gebeurt ai 01 de hand van de onlangs verschenen nota Onderzoe D Ruimtelijke Scenario's, waarin voorstellen worden g n daan over het aantal in de periode 1994-2015 te bouw( woningen, over de plaatsen waar die woningen dan cvei ai tueel gebouwd zouden kunnen worden en over de ge\^ oi gen voor de werkgelegenheid, de winkels, de wegensj het verkeer en voor de overige voorzieningen. m 0 Tijdens de bijeenkomst zal er volop gelegenheid word; geboden om te reageren. Wie zich van tevoren opi hoogte wil stellen, kan de expositie in de kelder van h f1' gemeentehuis bezoeken. Daar ligt ook de volledige net |g ter inzage, waarvan een uitvoerige samenvatting meti spraakbrief eveneens daar te verkrijgen is. Voor de op ningstijden van de expositie zie de vergaderagenda eldt or op deze pagina inzameling chemisch afval Park Princenhof: een stukje natuur mid den in Leusden. Foto Janus Visser) Op maandag 22, dinsdag 23 en woensdag 24 oktober wordt er weer chemisch afval opgehaald. Een spe ciaal daarvoor ingerichte wagen - de chemokar - rijdt dan door de wijken van Leusden. In Stoutenburg en Waterloo wordt op een vaste plek ingezameld. In Achterveld rijdt de chemokar een route door het dorp en staat daarna nog een half uur lang bij De Moes pot. schadelijke stoffen Bij chemisch afval gaat het om voor het milieu schadelijke stoffen, zo als verfresten, schoonmaak- en be strijdingsmiddelen, batterijen en cosmetica. Deze week wordt huis aan huis een kaartje verspreid, waarop precies staat om welke stof fen het allemaal gaat. Wanneer deze met het gewone huisvuil wordt meegegeven, levert dat extra risico's voor het milieu op. Het is dus van groot belang, dat iedereen zoveel mogelijk aan de komende actie meedoet. Omdat het om schadelijke stoffen gaat, is het noodzakelijk dat u deze persoonlijk bij de chemokar afle vert. Aan de weg zetten is absoluut verboden. Wanneer u met thuis bent op de dag dat de chemokar bij u langskomt, vraag dan uw buren of kennissen om het afval af te ge- dinsdag 23 oktober, extra vergadering van de Com missies Openbare Werken, Ruimtelijke Or dening, Economische Za ken en Verkeer (OREV) en Sociale Zaken, Volks huisvesting, Emancipatie en Milieu (SVEM). In deze vergadering zal de nota „Onderzoek/ruim telijke scenario's" worden behandeld. Deze nota geeft de mogelijke ont wikkelingsrichtingen en bouwlokaties voor Leus den in de periode 1994- 2015 (zie ook het artikel elders op deze pagina). woensdag 23 oktober, in formatie- en inspraak avond in het activiteiten- centrum De Korf over de toekomstige ontwikkeling van Leusden donderdag 24 oktober, raadsvergadering. Alle hierboven genoemde bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. ven. Is dat ook niet mogelijk, breng het dan naar de gemeentewerfHa- mersveldseweg 105. Daar kunt u iedere werkdag terecht tussen 8.00 uur en 16.30 uur en op zaterdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur. ophaaldagen Op maandag 22 oktober staat de chemokar van 9.00 uur tot 9.30 uur bij Chalet Waterloo. Vanaf 9.45 uur rijdt de chemokar door achter eenvolgens de wijken Hamersveld, Rossenberg, Rozenboom, Rozen- daal, Alandsbeek, De Wetering en 't Ruige Veld. Op dinsdag 23 oktober haalt de chemokar vanaf 8.30 uur het che misch afval op in de kern Leusden- zuid en de wijken Claverenblad, Wildenburg, Groenhouten, Ha mershof en Akkerhoeve. Op woensdag 24 oktober begint de chemokar om 8.30 uur met ophalen in de wijk Noordwijck en vervol gens in de wijken Langenbeek, Bosveld, Munnikhove en Zwanen burg Daarna neemt de chemokar van 13.00 uur tot 14.00 uur een stand plaats in aan de Hessenweg tegen over nummer 95 in Stoutenburg. Vervolgens wordt van 14.15 uur tot 17 00 uur de ronde door Achter veld gedaan en aansluitend staat de chemokar tot 17.30 uur bij de Moespot. actuele folders vocht in huis Alle lucht bevat vocht. Ook de lucht in uw huis Alleen al door ons dou chen, koken en wassen brengen we per gezin glo baal zo'n 10 liter vocht in de lucht van ons huis. In de meeste gvallen ver dwijnt dat vocht wel weer via de normale kanalen. Maar ook al ventileren we op de juiste manier, kan kunnen er toch vochtpro- blemen ontstaan. Bij het bureau voorlichting ligt een brochure waarin staat hoe u vochtproblemen kunt herkennen en wat de oorzaken en mogelijke oplossingen zijn. Veel vochtproblemenen kunt u zelf voorkomen door klei ne ingrepen en enige op lettendheid. gas in huis Een ander probleem in huis kan veroorzaakt wor den door verbrandings processen. Geisers, gas fornuizen, haarden en cv- ketels zijn er wel in ieder huis. Maar waar vuur is, zijn ook verbrandingspro- dukten, soms zichtbaar ai rook of roet, maar va iv onzichtbaar. Welke sttfd fen dat zijn en hoev« hangt mede van uw vo; e' zorgen af. We kunnen beter maar zo min mot lijk van inademen dacht u misschien dat bi in huis alles in orde is? de brochure „gevaarlijl gassen in huis doe er v aan" staat hierover informatie. Beide folders zijn gra verkrijgbaar bij het reau Voorlichting in gemeentehuis. w Leusden bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Croessrak 29. plaatsen dakkapel Oranjelaan 9, uitbreiden woning en bouw car port Kol. van Royenweg 3, bouwen overkapping t.b.v. testinstallatie Speelkamp 28, bouwen kantoorpand Leusbroekerweg 29, verbouwen bestaande en bouw nieuwe varkensstal Beemden 9, plaatsen dakopbouw Bouwdnest 3, bouwen garage en tuinmuur Asschatterweg 48, bouwen veldschuur met mestopslag De Biezenkamp 17, vernieuwen pui en uitbrei den winkel Leusbroekerweg 23, bouwen loods Landweg 177, bouwen van een serre Walstro 64, verbouwen woning Treekerweg 18, verbouwen woning Eremietenhove 1 en 2, bouwen carport bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 50, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727. wijziging kampeerverordening Burgemeester en wethouders van Leusden ma ken bekend, dat op 27 september 1990 de ge meenteraad heeft besloten tot wijziging van de gemeentelijke Kampeerverordening. De wijziging is nodig aangezien het van belang is een aanvraag tot vergunning, ontheffing of vrij stelling eerst als ontvangen te beschouwen in dien alle benodigde bescheiden zijn ontvangen. Op deze wijze kan voorkomen worden dat dc termijn waarbinnen burgemeester en wethou ders op de aanvraag dienen te beslissen, ver loopt. Deze wijziging ligt voor een ieder op werkdagen van 8.00 tot 12.30 uur, gedurende een termijn van drie maanden na de dag van deze afkondi ging ter inzage op het gemeentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Algemene Zaken, 't Erf 1, Kamer 208. De wijziging treedt op de eerste dag na deze afkondiging in werking. wegafsluiting Burgemeester en wethouders van Leusden ma ken bekend dat op zaterdag 20 oktober 1990 voor alle verkeer zal worden afgesloten ten be hoeve van de ..Waterlooloop": van 12.45-14.15 uur: De Smidse vanaf de brug over de Kooikersgracht tot de ingang van De Spinnerij van 14.00-16.00 uur De Langesteeg vanaf de Hamersveldseweg tot de Laapeerseweg De omleidingsroutes zullen ter plaatse worden aangegeven. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning lig gen ter inzage één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen, het uitbreiden van de woning op het perceel Kon Wilhelminalaan 5 het bouwen van een schuur op het perceel Ha mersveldseweg 124 De tekeningen liggen van donderdag 18 oktober t/m woensdag 31 oktober 1990 op werkdagen 's morgens van 08.30 tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize, afdeling Ruimtelijke Ordening/ Algemene Zaken, kamer 208, 't Erf 1 te Leus den-centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp-(deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elk gewenste maat in elke gewenste kleur V.A. 25 m' PLAVUIZEN GRATIS GELEGD vanafZOaOU perm2 Nieuw in ons assortiment DE GROOTSTE K0LLEKTIE VAN NEDERLAND. 00K NATUURSTEEN! compl. aangelegd, vanaf VANAF 619,- Dealer van Raleigh, Peugeot, Puch en Gazelle rijwielen en bromfietsen. De fietsfevakma GR0ENEWIJK B.V. Amersfoort - Neptunuslein 13 - Tel. 033-755865 Zwolle - Van Karnebeekstraat 86 - Tel. 038-211684 ALLES MET GARANTIE AANGEBRACHT DOOR EIGEN GESPECIALISEERD PERSONEEL! Grutterij 13, Leusden. I Tel. 033-940005. t Ook uw adres voor reparatie.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4