O* Ongeloof en verbazing over woningbouwplannen op sportpark Roda Al Roda'46 verslaat SVL Roda zondag behaalt twee punten op DSO Peperkamp beste schaker Sport kort Volleybal Boules-finale Klaverjassen RODA '46 A1 - SEASTUM A1 Springwedstrijd Schaatsen Voetbal Tennis m WOENSDAG 24 OKTOBER 1990 10 LEUSDEN - Verbazing alom in de Leusdense sportgemeen- schap, voor zover die haar domicilie heeft verkregen in het omvangrijke, multifunctionele Burgemeester Buiningpark en daar sinds jaar en dag haar aktiviteiten ten behoeve van de duizenden bij de talrijke verenigingen aangesloten leden ont wikkelt bij het vernemen van de recente publikaties over de verplaatsing van het sportpark ten behoeve van de woning bouw. De reakties bij de diverse sportbestuurderen lopen uit een van ongeloof (Antilopen) tot kapitaalvernietiging (LTV Lookhorst). Niemand in de kringen van de betrokken vereni gingsbestuurders wenst voorshands de suggesties serieus te nemen. Waar en wat is het alternatief, zo stelt men in het algemeen. Er is toch elders in de gemeente voldoende ruimte voor woningbouw? Waarom moet dat dan ten koste gaan van de sportbeleving, die toch al met de nodige problemen heeft te kampen wat betreft ruimte en accommodaties? Het gaat allemaal om de blijk baar noodzakelijk geworden uit breiding van de woningbouw in het kader van het door de provinciale overheid verlangd standpunt met betrekking tot de ontwikkeling van de gemeente in de komende de cennia. Waar moet er worden ge bouwd om in de komende tiental len jaren aan de behoefte aan hui zen te kunnen voldoen en welke lokaties zijn er dan wel voor die (duizenden!) woningen? Om een antwoord op die vraag te krijgen heeft de gemeente het ad viesbureau voor ordening Zand- voort in Utrecht in de arm genomen en dat heeft op grond van een in ventarisatie en op basis van een prognose met betrekking tot de bevolkingsgroei een aantal voor stellen geproduceerd. De conclusies zijn bekend: Om met name het natuurgebied van de Schoolsteegbosjes te beschermen wordt'woningbouw m de richting van Leusden-Zuid niet acceptabel geacht. Daarom gaan - ook bij het college van burgemeester en wet houders mede op basis van de ad viezen van het bureau Zandvoort en de daarbij behorende conclusies de gedachten uit naar woningbouw in westelijke en noordelijke rich ting. En dan zou volgens de teke ningen langs de Groene Zoom moeten worden gebouwd met op offering - lees 'verplaatsing' van het Burgemeester Buiningpark. 'ONZINNIG' Een inventarisatie van de menin gen van de clubbestuurders, die al tal van jaren gebruik maken van de diverse accommodaties van het sportpark leert dat nauwelijks ge loof wordt gehecht aan de ernstige bedoelingen van de door het bu reau op tafel gelegde conclusies en adviezen. De belangrijkste 'bewo ner' van het Buiningpark is de voet balvereniging Roda '46 met haar zaterdag- en zondagafdelingen en haar gigantische jeugdafdeling, wellicht een van de omvangrijkste in den lande. Voorzitter Pim Bos man: 'Hier is sprake van een onzin nig idee, dat durf ik gerust te stel len. Als ik reeel moet zijn zeg ik: het park is vol. We breiden nog altijd regelmatig uit; we groeien en dat betekent dat er sprake is van een te krappe behuizing. We hebben in feite te weinig velden, dus als er een nieuw park moet komen zeg ik: alles is bespreekbaar. Maar nu hebben we een prachtig sportpark, zeer centraal gelegen.dus een perfekte lokatie, ook al ten opzich te van Leusden-Zuid. Dus wij als Roda hebben geen behoefte om te verkassen. We hebben zelf erg veel geld en energie gestoken in verbetering van onze totale accom modatie, denk alleen maar eens aan het clubhuis. En als de ge meente ons en alle andere clubs wil laten verhuizen praat je toch over miljoenen guldens. Nee hoor, we zijn zeer tevreden met het park en bovendien, er is toch m de ge meente Leusden voldoende ruimte en gelegenheid voor het bouwen van woningen'. Nic Laheij, vice-voorzitter van de korfbalvereniging Antilopen, die bovendien belast is met de algeme ne zaken van de club met haar eveneens zeer grote jeugdafde ling, reageert fel op de mogelijk heid van het verplaatsen van het sportpark. 'Ik vind het je reinste flauwe kul; ik kan me niet voorstel len dat dit alles serieus is. Als zoiets gebeurt hier in Leusden kan men spreken van kapitaalvernietiging en dat gaat dan alle perken te bui ten. Het vervelende is dan ook nog dat wij alle plannen met betrekking tot de eventuele bouw van een sporthal - en dan spreek ik over een eigen kantine en verbetering van de kleedaccommodaties - in de diepvries kunnen zetten. Ik weet niet of ik wel of moet zou moeten reageren op dit ogenblik. Wat gebeurt er bijvoorbeeld met het zwembad? Moet dat wel of niet blijven? Als dat wel het geval is wordt het meten met twee maten. Eén ding staat voor mij vast: we moeten in ieder geval doorgaan met onze plannen voor een sport hal. Maar ja, andere kant heb ik dan ook weer mijn vraagtekens'. Inderdaad: het zwembad. Ab Noordkamp, voorzitter van de ten nisvereniging LTV Lockhorst, ook al prominent bespeler van het sportpark, denkt iets meer in die richting te kunnen melden. 'Ik heb de tekeningen gezien, ben er ook niet echt veel wijzer van geworden. Maar voor zover ik heb kunnen vaststellen valt ons tennispark en het zwembad buiten het woning bouwplan. Het moet toch onmoge lijk zijn om onze club vervangende accommodatie aan te bieden'. Hij herhaalt wat Nic Laheij van de korfbalvereniging Antilopen eer der verklaarde: 'Hier zou toch spra ke zijn van een gigantische kapi taalvernietiging. Het gaat om mil joenen. We hebben zelf acht ton gestoken in een vernieuwd club huis en er zouden negen nieuwe tennisbanen moeten worden aan gelegd. Neen, wij als bestuur van de LTV Lockhorst hebben ons tot op dit moment nog niet echt serieus zorfen gemaakt over deze affaire'. 'KNAP SPELLETJE' Een ontzettend knap spelletje. Daarvan getuigt woordvoerder Hans Kluit van de volleybalvereni ging LEOS als hem naar zijn reaktie wordt gevraagd. 'Kijk, in feite is onze club een indirekt bespeler. Maar met een aantal andetre ver enigingen, waaronder de handbal vereniging LHV, Roda en Antilo pen, wilden we graag komen tot de bouw van een hal in het park. Maar ik heb altijd al de indruk gehad dat de gemeente niet stond te dringen om ons de nodige steun en facili teiten te verlenen. En als je dan dit hoort en leest kunnen we het wat die hal betreft wel vergeten. De gemeente heeft zich altijd al weinig doortastend getoond en dan denk ik nu: weg met dat Buiningpark, een knap spelletje'. LEOS zit aan alle kanten vast, meldt Hans Kluit. 'We hebben zo'n hal voor onze trainingen alleen al hard nodig; er is een tekort aan ruimte. We komen eenvoudig in Leusden een hal tekort. Maar als die plannen doorgaan ben ik bang dat we het wel kunnen vergeten'. Eén van de kleinere verenigin gen, die gebruik maken van het Burgemeester Buiningpark, is de Leusder Handbal Vereniging (LHV). Voorzitter Daan Bleuel ziet een opheffing van het park nog ruei één-twee-drie gebeuren. „Op zi^ zou, gezien de ruimteproblemen in de huidige situatie, een reorgarj. satie niet eens zo'n gek idee zijn. Een meuwe lokatie zou die proble men voor eens en voor altijd kun. nen oplossen. Maar het lijkt me praktisch uitgesloten dat het zove: zal komen." „Overigens hoop ik wel dat de politiek zich snel en duidelijk ovq de toekomst van het Buiningpaifc zal uitspreken. Bijvoorbeeld ds woningbouw hier uitgesloten moei worden geacht. Anders zie ik hei ervan komen dat bepaalde mveste- ringsplannen noodgedwongen de ijskast zullen verdwijnen en in dat geval ben ik bang dat wij daai bijvoorbeeld de dupe van zullen worden." Rob Hendrikx, sprekende ru mens de tafeltennisclub 'Leusdei heeft de recente ontwikkelingen rond de mogelijke perikelen var. het Burgemeester Buiningpark u de jongste bestuurvergadering var de TTCL aan de orde gesteld en meldt vanuit die besprekimng, da er sprake was van grote verbazing 'Ja, er was wel de nodige bezorgd heid, maar we hebben eigenlijk nauwelijks meer gedaan dan de de hele zaak voor kennisgeving aan genomen. We gaan er vanuit dat ab het eenmaal zover komt dat de ge meente wel zal zorgen voor vervan gende accommodatie. Natuurlijk betekent dat ook voor een club ab de onze de nodige problemen er, rompslomp, maar daar komen we ook wel weer over heen'. Het mag duidelijk zijn: voetbal lers hebben grotere ruimtelijke problemen dan tafeltennissen Maar toch, voor alle sporters in het Buiningpark moet het toch wel even vreemd zijn als op advies vai outsiders een streep wordt gezet onder een stuk nostalgie. En een eind wordt gemaakt aar jeugd-(en ouder-)sentiment. Gerard Trebert LEUSDEN - Roda zaterdag staat samen met FC Horst aan kop van de competitie. Dit is een feit na de wedstrijd tegen SVL, die de Leusdenaren met 3-1 hebben gewonnen. „Ik ben wel blij, dat we aan kop staan, maar de rangorde kan volgende week al weer zijn veranderd. Het is een vreemde competitie," aldus trainer Nico Romeyn. Afgelopen zaterdag hebben alle ploegen aan kop hun wedstrijd verloren, zodoende zijn de punten dich terbij elkaar komen te liggen. In de spannende wedstrijd maakte Roda'46 een goede start. Zij namen meteen het initiatief in han den. Koen van Dijk kon over rechts alleen doorbreken en een diago naal schot op de goal lossen. De SVL keeper hield de bal echter tegen. Het eerste doelpunt viel na een kwartier spelen. De voorzet kwam van Koen van Dijk vanaf de rechter kant. Paul Verhoeven deed een po ging tot koppen, wat mislukte. Fake Schonewille kon de bal onder controle knjgen en het doelpunt maken. Een paar minuten later werd een bal van rechts niet goed door de SVL achterhoede weggewerkt. Paul Verhoeven stond met zijn rug naar de goal, maar hij in de draai ging de bal hard in de kruising. Dit ging via een tegenstander, die te vergeefs probeerde weg te kop pen. „Een bekend verschijnsel sloeg ook nu weer toe. Bij een voor sprong van twee doelputne zakte Roda wat terug. Er werd wat panie kerig gespeeld. Toch bleef Roda de betere ploeg." SVL begon druk uit te oefenen, wat resulteerde in een paar kansen. Tijdens een hoekschop stond een aanvaller on gedekt in het strafschopgebied. Als hij, tijdens een duel met Wim van de Biezen, richting de goal wil gaan, komt hij ten vaL De straf schop brengt de stand op 2-1. SVL, uit Langebroek, staat be kend om de mentaliteit, die de spelers hebben. Ze zijn erg fana- In de herfstvakantie kon de Leusdense jeugd voor de zes tiende keer meedoen aan een mini-schoolvolleybal toernooi. Vanaf negen uur 's ochtends streden achtenenveertig teams tegen elkaar. In de vier poules waren de kampioenen: Meisjes groep 5 en 6: De Bon gerd 2. Jongens groep 5 en 6: De Bongerd 2. Meisjes groep 7 en 8: Gereformeerde Basis school 1. Jongens groep 7 en 8: Hobbit 1. Ook in Achterveld werd ge volleybald. Met een klem ver schil in punten is de Sint Jozef school 7 op de derde plaats, Startblok 6 op de tweede plaats en de Smt Jozefschool 5 op de eerste plaats geëindigd. De tripletten-competitie van de Leusdense jeu de boulesve- reninging De Hakhorst krijgt nog een spannend slot. Donde- radavond 25 oktober wordt de finale gespeeld tuyssen de tri pletten Joost Jacobs-Emile Es- kenazi en Johanneke Bok- horst-Rudolph de Groot-Bauke Bokhorst. Deze wedstrijd begint om acht uur op de Leusdense ba nen. Er worden twee sets ge speeld. In deze wedstrijd spe len vijf spelers mee, die op landelijk niveau in de hoogste klasse uitkomen. Korfbalclub Antilopen organi seert vrijdag 26 oktober een klaveijasavond voor verschil lende verenigingen. Dit ge beurt in het kader van het vijf entwintigjarig bestaan van An tilopen. De verenigingen, die hun aktiviteiten op het Burge meester Buiningpark hebben, doen aan de avond mee. De handebal-, tafeltennis-, voet bal-, duivensport- en korfbal vereniging zullen proberen in dne rondes als de beste uit de bus te komen. De avond is in de Antilopenkantine en begint om 20.00 uur. tiek en dat is moeilijk voetballen voor de tegenpartij. Vlak na het doelpunt werd de stand dan ook bijna gelijk doordat de linkshalf van SVL een schot loste. Peter de Beer was de redding van de pa- mek. Vlak voor de rust kreeg Roda meer greep op de wedstrijd. Zij konden hun eigen spel rustig uit spelen. In de tweede helft werd SVL wat sterker. Zij konden veel kansen maken. Toch waren de mogelijk heden voor de elf van Romeyn be ter. Na een kwartier speelde Fake Schonewille op Edwin van Ginkel, die goed vrij stond. Deze speelde naar Harm Wassink, die vanaf rechts schuin in schoot. „SVL bleeft redelijk ongevaar lijk. Toch hadden ze een redelijke achterhoede en een goede linker spits, die Pedro Pastor een lastige middag bezorgde." Het bleef rustig totdat Harm Wassink werd neerge- schopt. Dit gebeurde op eigen helft, net voorbij de middenlijn, ter wijl de bal niet in de buurt was. De scheidsrechter had dit echter niet in de gaten. Ondertussen kreeg Leusden een hoekschop tegen en SVL kopte in. De scheidsrechter maakte er een penalty van omdat Harry Kerssies de bal wegsloeg. Tijdens de aan loop, maakte de SVL-er een schij- beweging. Dit is de reden voor de scheidsrechter om het doelpunt af te keuren: het is geen ononderbro ken beweging. De trainer van SVL beweerde dat deze speler al vijf jaar zo de penalty's neemt en dat ze nog nooit zijn afgekeurd. Het enigszins gedemoraliseerde SVL probeerde nog een maal een voorzet in te koppen, maar Peter de Beer stond op zijn post. Opstelling: Peter de Beer, Pe dro Pastor, Harry Kerssies, Wim van de Biezen, Klaas de Vries, Harm Wassink, Edwin van Gin kel, Fake Schonewille, Frank Vis sers, Coen van Dijk en Paul Ver hoeven. Doelpunten: Faice Schonewille, Paul Verhoeven en Harm Was sink. Roda liet een spectaculaire wedstrijd zien tegen de Langbroekers LEUSDEN - Roda zondag heeft verdiend gewonnen van DSO. Roda beschikte over voldoende veerkracht om tot twee keer toe uit achterstand terug te komen. zorgen. Koda '46 schrok echter di- Voetbal Het thuisspelende DSO trok met een fel van leer en nam bezit van het middenveld. De ene aanval na de andere rolde op het door Hans van Bekkum bekwaam verde digde Roda '46 doel af Ten koste van 'n aantal comers wist de Roda '46 verdediging verder onheil te voorkomen. In de twintigste mi nuut van de wedstrijd mocht DSO een vrije trap nemen op dertig meter van het Roda '46 doel. De laag ingeschoten bal werd door Bob Schoordijk gemist en de spits van DSO kon gemakkelijk voor 1-0 rekt wakker en nam gelijk het ini tiatief van DSO over Omstreeks de vijfentwintigste minuut werd John Jansen op zo'n vijfendertig meter van het vijandelijke doel on deruit gehaald. De toegekende vnje trap werd door Henk Stnjbos hard op de kruising van paal en lat geschoten. Roda bleef doorgaan en enkele minuten later was er een vlot lo pende combinatie van Henk Weishaupt en Eef v/d Berg, die door Henk Stnjbos afdraaiend werd voorgezet. Remco Bosman nam de bal direkt uit de lucht vol op zijn slof en schoot Roda '46 op LEUSDEN - Na de vijfde ronde van de onderlinge competitie van de Schaakvereniging Leusden lijkt Arnold Peperkamp voorlopig de kop te zullen gaan nemen. In zijn afgebroken partij tegen Shah- rizadeh staat hij wel twee lichte stukken achter, maar een vnjpion op de zevende nj is niet meer van promotie af te houden, waardoor de winst voor wit verzekerd lijkt. Egbert Moed klom naar de derde plaats door te profiteren van een blunder in het eindspel door Jan van Baardewijk. Leo de Rijke en Bert Uneken tekenden al heel snel de vrede, maar Dick Willigenburg en Carel Vos hielden elkaar de hele avond in een positionele strijd bezig. Als er in de afgebro ken stelling iemand winstkansen heeft is het zwart, maar of hij zijn pluspion inderdaad tot gelding kan brengen is nog een open vraag Zaterdag a.s. 14.30 uur Wedstrijdbal aangeboden door Advies- en Administratieburo Verhoeve LEUSDEN - De uitwedstrijd van RODA'46 A-l tegen Hoevela ken leek bij voorbaat een moeilijke klus te worden. Hoevela ken, wat op 3 punten achterstand op RODA op de ranglijst stond, mocht niet verliezen om de aansluiting met de koplopers kwijt te raken. Het werd een boeiend gevecht waarbij beide ploegen de extra reservekrachten veelvuldig moesten aanspre ken. RODA startte zeer goed, want na 4 minuten spelen stond het 0-1 voor de Leusdenaren. Een geweldig schot van 25 meter van Olaf Meer- veld belandde via de binnenkant paal achter de kansloze Hoevela kense doelman. Hoevelaken kwam echter sterk te rug. In de 8e minuut kroop RODA nog door het oog van de naald toen een misverstand in de defen sie net niet door Hoevelaken werd afgerond. De 15e minuut zou voor RODA echter een noodlottige worden. Door een allerlaatste krachtinspanning voorkwam Mike Gressie ten koste van een hoek schop de gelijkmaker. RODA ging echter met bij de pak ken neerzitten en trok weer ten aanval. Bijna scoorde invaller Alex Vendeville nog voor RODA, maar zijn inzet werd van de doellijn ge haald Deze 1-1 betekende ook de ruststand. Direkt na het beginsig- naal van de scheidsrechter nam RODA het initiatief. Dit leverde ook kansen op, de RODA-voor- waartsen faalden. De grootste kans ging echter in de 12e minuut verloren, toen Steffan Chang in de rebound een schot van Sander Zaal wat de paal raakte, van dicht bij hoog overschoot. In de 14e minuut mikte dezelfde Chang weer net iets te hoog, na dat Jeroen van Gaal de bal fraai had voorgezet. In de 20e minuut kwam Hoevelaken tegen de ver houding in op een 2-1 voorsprong. De handige spits van Hoevelaken omzeilde de RODA-defensie en bracht zijn ploeg aan de leiding. Enkele minuten later leek het zelfs 3-1 te worden, maar doelman Niels Terweij behoedde zijn ploeg voor een grotere achterstand. RODA ging weer fel in de aanval Zo verving B-l speler Michel Bes- seling de andere invaller Alex Vendeville en ging voorstopper Olaf Meerveld in de spits spelen. De spanning steeg en daarmee ook de emotie. Toch kreeg RODA loon naar werken. In de 44e mi nuut belandde de bal in een klu wen spelers voor de voeten van Sander Schimmel. Met een schui ver scoorde hij RODA's gelijkma ker en tekende ook de eindstand hiermee aan. De opstelling: Niels Terweij, Ro nald Hoogerbrugge, Mark Boog, Olaf Meerveld, Mike Gressie (Alex Vendeville/Michel Besse- ling), Jeroen van Gaal, Bart Otto, Sander Zaal, Sander Schimmel, Jeroen Zaal, Steffen Chang. 1-1 De ploeg van Teus van Kom mer bleef de aanval zoeken en een minuut of vijf voor de rust brak John Jansen op snelheid door de DSO-verdediging heen. Zijn schot werd echter door de doelman van DSO onschadelijk gemaakt. Op slag van rust kwam er dan een aan val van DSO. De hele Roda '46 de fensie stond te slapen, en de Utrechtse ploeg zorgde met een simpel doelpunt voor 2-1. Roda '46 kwam voor de 2e keer deze wed strijd op achterstand. Na de rust kwam de Roda '46 ploeg herboren uit de kleedka mers. Zij gingen direkt energiek aan het werk om de achterstand ongedaan te maken. Na een niet goed weggewerkte corner van Roda '46 schoot John Jansen in de uiterste benedenhoek de gelijk maker binnen. Vervolgens kwam er een rustige periode in de wed strijd waarbij beide ploegen beur telings de aanval zochten, maar hieruit ontstonden geen echt ge vaarlijke situaties voor beide doe len. Een kwartier voor tijd kwam er weer leven m de brouwerij He: middenveld van Roda '46 zet eea goed opgebouwde aanval in Ed win Boog haalde vervolgens de achterlijn en zette hoog voor. De keeper van DSO ging onder de bal door, en John Jansen schoo; Roda '46 op voorsprong 3-2. Maar DSO is nog lang niet versie gen en zoekt met man en mack de aanval. De Roda '46 defensie, met aan het hoofd Erik Vis, ga! geen krimp. In de 88e nunuis counterde Roda '46 nog 'n keet Een verdediger van DSO onder schepte de bal, maar opgejaagd door Henk Strijbos speelde hij hoog door de lucht terug op ap eigen doelman, die echter te v« voor zijn doel stond en met eet fraaie boog ging de bal in het nel 4-2. Opstelling: Hans van Bekkum - Sander Verzuu - Erik Vis - Hans Heymen - Bob Schoordijk - Eel v/d Berg - Henk Weishaupt - Remco Bosman - John Jansen - Henk Strijbos - Edwin Boog. Doelpunten: Remco Bosman, John Jansen (2), Henk Strijbos. De ruiters van Ponyclub en Rij- vereniging Nieuw Hagenauwe hebben zaterdag 20 oktober een onderlinge springwed strijd verreden. Het was hun laatste wedstrijd van dit sei zoen. De uitslag bij het L par cours: 1. Annelies Keizer. 2. Louise Keddeman. Bij het B parcours: 1. Nicole de Ruiter. 2. Margot Spreuper. 3. Marco Verbeek en Ronald van de Ho- Het bestuur van jongerenver eniging JUID organiseert zon dag 28 oktober een schaats- dag. Als voorloper op de win ter kan iedereeen vanaf veer tien jaar mee naar Thialf. De kosten zijn f17.50 per persoon. Het vertrek is per bus om 11.30 uur vanaf het winkelcentrum De Bieshaar in Leusden-Zuid. Inschrijven kan nog op tele foonnummer 033-951012 en 033-946848. heeft 16, 17 en 18 oktober dubbelclubkampioenschap- pen gespeeld. De meisjesdub bel A werd door Marjolein de Hooge en Irene Beaumont ge wonnen. In de mixed wedstrijd wonnen Michiel Tijmensen en Irene Beaumont met 6-2, 3-6 en 6-4 van Ronald Klinkenberg en Marella Tijmensen. Een span nende strijd werd in de fonale jongensdubbel A geleverd door Rondald Klinkeberg/ Bart-Jan Sine en Michiel Tij- mensen/Melvin Engelbert. De jeugd van LTV Lockhorst Het waren de dames voetbal lers van Odijk er alles aan ge legen het bezoekende Achter veld de eerste nederlaag toe te brengen. Maar mede dank zij het sterke verdedigingswerk van Mirjam van Dijk kwam Odijk niet aan een doelpunt toe. Achterveld won tenslotte met 2-0. De Achterveldse dames- voetballers hebben hun zeven de overwinning m de compe titie behaald. Judith Steenbeek en Gitte Vos konden de punten maken in de wedstrijd. ad Cf cd VN VL Fotograaf Hans Verhorst geeft een sfeervol beeld van het Burgemeester Buiningpark.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 10