[edereen vindt sport voor verstandelijk gehandicapten belangrijk, maar wie helpt!' Sport in cijfers ■eusder hwt mersfoortse Stichting Samen Sporten heeft hulp nodig ntilopen is beter an Vriendenschaar Haaien spelen gelijk Achterveld ondergaat eerste nederlaag Hockeysters zijn opnieuw de beste Sport 10 euel nog mg .Op zich eorganj. lee 2i]n proble- ti]d kur, lijkt me et zover IISDEN - De zes jaar geleden opgerichte Stichting Samen irten bevindt zich in een diep dal. Het laatste overgebleven ituurslid, de Leusdenaar E.H.Jansen heeft zijn enthousiasme lalniettemin behouden. „We werken voor verstandelijk ge- ,dicapten. Wie daar eenmaal aan begint, raakt er aan ver- ïgerd. De zaak zal blijven draaien, maar we kunnen in alle lichten wel wat hulp gebruiken." Hij zoekt zowel bestuursle- als begeleiders, terwijl bij alle aktiviteiten ook nieuwe elnemers welkom zijn. dat de over eld dï en moei e ik investe- igen in en m daar zullen ne- len var, park b ring vaa Jteld ej ing, da ezorgd- aan- t dat als t de ge- vervar,- ituurlijl zlubali en we s in het :h wel ies var t 9 aar yVOENSDAG 24 OKTOBER 1990 Amersfoortse Stichting Sa- Sporten wil verstandelijk ge- iicapten uit de regio Amers- in de gelegenheid stellen met 3S te sporten. Organisaties die bezig houden met sportfacili- voor lichamelijk gehandi- en zijn er genoeg. De genoem- Brganisatie is echter de enige ach richt op geestelijk gehan gen, officieel volwassenen, in iraktijk mensen vanaf een jaar stien. voor deze mensen is belang- Een verstandelijk gehandi- beweegt zich dikwijls stijf en econtroleerd, terwijl de verlei- ;en van onze vette consumptie- dê Llschappij voor hen maar moei- !e weerstaan zijn. Met alle ge- ;en voor gewicht en conditie dien. Secretaris Jansen: „Deze sen kunnen zich vaak niet aan- en bij gewone clubs. Niet al- omdat ze niet beschikken over noodzakelijke mogelijkheden, ze zijn vaak ook niet in staat de benodigde discipline op te bren gen." Bij de Stichting Samen Sporten kun nen ze meedoen aan gymnastiek, zwemmen, voetballen, zaalsport of tafeltennis. Andere mogelijkheden kunnen gerealiseerd worden zodra daar belangstelling voor blijkt te bestaan. De Stichting wordt gerund door vrijwilligers, bestaande uit particulieren voorzien van de be nodigde diploma's, stagiaires van Middeloo en begeleidende ou ders. Aan financiële bijdragen be staat geen gebrek, want vele in stellingen willen het project onder steunen. Behoefte bestaat wel aan mensen die zich zelf beschikbaar willen stellen. Jansen: „Het is niet uitsluitend onze opzet deze mensen recreatief be zig te houden. Al sluiten we wel eens af met een spelletje en moet het ontspannend zijn. Het is echt de bedoeling dat er gesport wordt. honderd sporters deel aan de ver schillende aktiviteiten. „We zou den er graag meer zien. Net als bij andere clubs kennen wij ook veel verloop. Veel deelnemers komen uit tehuizen, maar we staan ook open voor gehandicapten, die bij hun ouders of zelfstandig wonen." Baantjes zwemmen Leusdenaar Jansen: „We staan ook open voor gehandicapten, die bij hun ouders wonen." Baantjes zwemmen. Een wedstrijd spelen. Het mag best een beetje op prestatie gericht zijn." Zelf heeft hij als Rijkswaterstaat-ingenieur uit liefhebberij zijn diploma's als zwemleraar gehaald. Zijn enthousiasme verklaart hij met: ,Je krijgt er veel voor terug. Het is voor mij een belangrijke ontspan ning. Deze mensen zijn niet zielig. Voor veel mensen is het even wen nen met gehandicapten om te gaan maar daar ben je snel doorheen. Het zijn mensen met eigen moge lijkheden. Wie oog heeft voor deze mogelijkheden, beleeft er plezier aan. We voelen ons echte coaches. Je probeert ze zich te laten gedra gen als echte sporters. Je leeft in tens mee. Ze zijn ook zo ontvanke lijk voor je. Ze rekenen op je. Al is het nooit zeker hoe zij zullen reage ren. Het is steeds weer anders." Op dit moment nemen ongeveer Iedere maandagavond zijn twee groepen bezig in het Sportfondsen- bad. Een groep zwemt baantjes in het aquadroom, de andere groep is bezig in het ondiepe Vlinderbad. Op donderdag wordt gesport in een gymzaal, waarbij ook de oude re gehandicapten in bewegingen komen. Iedere zaterdag speelt het voetbalteam in samenwerking met de CJW. Zij doen ook mee m de speciale competitie van Zwolle. Daarnaast zijn er incidentele akti viteiten zoals op 17 november de speciale sport-spelinstuif in Nij- kerk. Behalve allerlei sportaktivi- teiten zal daar een skibaan staan, kan men op politiepaarden en kan met heftrucks en vrachtwagens ge reden worden en mogen de deel nemers de muziekinstrumenten van de fanfare uitproberen. Voor meer informatie over sporten, begeleiden en bestu ren; E.A.Jansen, tel. 033 - 943289 [fSDEN - De korfballers van Antilopen zijn een stapje verder, versloegen Vriendenschaar met 14-11. Trainer Wim de zag in deze wedstrijd de mogelijkheid om de slag te slaan, [ij konden deze slag niet missen en het is gelukt. De stand is neer bijelkaar komen te liggen." rij. He zet een in. Ed de De de schooi De trainer had speciaal voor Vriendenschaar een taktiek be dacht. In de ruimte moesten de vrouwen geen schot kansen weg geven en de mannen moeste steu nen door onder de korf voor de spelers te gaan staan. „Wij stonden snel in de startblokken en dat werkte goed." Koos Meinsma opende de wed strijd met een afstandschot uit een ingestudeerde vrije bal. Niet veel later was het dezelfde speler die een doorloopbal maakt vanuit een vrije bal. Paul Hendriks bracht het derde en vierde doelpunt voor An tilopen. Paul Hendnks kreeg ook twee afstandschoten tegen. Jan Coster verzilverde 5-2 door een strafworp te nemen uit een vrije bal. Vriendenschaar liet zich niet meteen uit het veld slaan en kwam met twee tegen aanvallen. Evelien van Rooyen maakte een afstandschot. Jan Coster mocht de strafworp voor Jeannette Jekel ma ken. Met 7-5 werd de rust inge gaan. Antilopen heeft de hele wed strijd voor gestaan. „Met de inzet en het veldspel werd het duidelijk dat wij de betere ploeg waren. Vriendenschaar heeft zich laten overtroeven door onze taktiek." In de tweede helft werden er punten gemaakt door Koos Meins ma en Andre Kooy. De nekslag voor Vriendenschaar kwam op het moment dat Evelien van Rooyen de stand op 10-6 bracht. Jan Coster en Koos Meinsma kwamen met straf- worpen. Nadat Jan Coster 14-9 maakte, verslapte Antilopen. Door het concentratieverlies maakten zij twee fouten. Vriendenschaar kon inlopen tot 14-11. Toch speelde Antilopen de wedstrijd goed uit. LEUSDEN - De heren waterpoloërs van De Haaien hebben in hun vierde competitiewedstrijd een 7-7 gelijkspel gehaald. In een thuiswedstrijd tegen DOK uit Amsterdam konden De Haai en op de valreep langszij komen. De wedstrijd leek in het voor deel van de Leusdenaren te wor den beslecht. In de derde periode leidden De Haaien met 5-2. Ver slapping in de concentratie zorgde er echter voor dat DOK langszij kon komen en zelfs met een doelpunt wist uit te lopen tot een 5-6 voor sprong in de vierde spelpenode. Via een afgeslagen aanval van DOC kon Harry Abbing in een snelle uitbraak met Theo de Rijk de gelijkmaker scoren. Eer. onver wacht schot vanaf de bleugel van een DOK speler verraste keeper Van Bemmel, waardoor De Haaien weet tegen een achterstand aanke ken. Een slotoffensief werd door De Haaien mgezet. Een via een schot op de paal in het spel terugkerende bal kwam voor Harry Abbing te recht, die echter voor het doel langs tikte. Een paniek reactie van een DOK verdediger leverde De Haaien een inworp op, die door Reinald Bakker enkele seconden voor het einde van de wedstrijd wist in te tikken. Hierdoor werd op de valreep een gelijkspel gehaald. Achterveld onderging zijn eerste terechte nederlaag ACHTERVELD - Na zes competitiewedstrijden is Achterveld tegen zijn eerste nederlaag opgelopen. Volkomen terecht en ook in deze hoogte verdiend namen de gasten beide punten mee naar huis. Achterveld kon geen moment zijn hoge positie op de ranglijst waarmaken en zo kon het gebeuren dat Schalkwijk met 1-4 won. Ten opzichte van het elftal van vo rige week was Rob de Vette weer terug gekeerd na een enkelbles sure, zodat trainer Mulder vrijwel compleet de wedstijd kon starten. Vanaf het begin maakte Schalk wijk duidelijk dat het zich met ge makkelijk gewonnen zou geven. Men speelde fel en geconcen treerd en dat in tegenstelling tot het team van Achterveld. Het logische gevolg was dat na 15 minuten Schalkwijk op voor sprong kwam na een goed uitge speelde aanval. Achterveld kwam daarna dicht bij de gelijkmaker toen Peter van Middelaar een voorzet net over kopte. De groot ste kans op een treffer had Schalk wijk toen de buitenspelval bij Achterveld niet goed functio neerde, Fred van de Pol kon de bal van de doellijn halen. In de rust had trainer Mulder de spelers duidelijk gemaakt dat de spelers van Schalkwijk teveel ruimte kregen. Achterveld begon feller, wat enige kansjes ople verde. Het beetje geluk wat nodig was had Schalkwijk wel toen een vrije schop doel trof. Daarna weer kansen voor Achterveld. Men kreeg een serie hoekschoppen en een paar keer kon de keeper van Schalkwijk op het laatste nippertje redden, op inzetten van Erik de Jong. Achterveld viel aan en Schalkwijk profiteerde. In de 75e minuut werd een onoplettendheid goed afgestraft: 0-3. Vnj snel daarna kwam Achterveld terug toen Harry van Dalen de bal met een kopstoot achter de kee per kreeg. Een middenvelder van Schalkwijk boorde in dezelfde mi nuut alle Achterveldse hoop de grond in door na een mooie solo de vierde en laatste treffer van Schalkwijk te maken. Na de wedstrijd constateerde trai ner Mulder dat Achterveld meer van zichzelf dan van Schalkwijk had verloren. Hoewel hij hiermee misschien de tegenstander tekort deed, gaf hij wel aan dat de instel ling volgende week anders zal moeten zijn. Opstelling: Gerard v.d. Bedum, Fred v.d. Pol, Corno Kok, Jeroen Tolboom, Henk Voorburg, Erik Hak (Marco Kalshoven), Harry van Dalen, Rob de Vette, Gerard van de Breemer, Peter van Mid delen (Jerry Houtveen), Eric de Jong. Doelpunt: Harry van Dalen. Uitslagen Roda zondag Hoogland 2 - Roda 2 2-1 Roda3-KWA2 1-1 Roda 4-LW 6 6-0 SECS-Roda 5 3-6 KWA5- Roda6 4-2 APWC6-Roda7 0-2 Uitslagen Roda vrouwen I Roda 1 - NVC 2 4-1 'T Gooi 3 - Roda 2 2-0 1 Een wederom goed gespeelde en snelle wedstrijd van Leusden- se kant waarbij Apeldoorn totaal geen kans had om wat te doen. Met twee nieuwe aanwinsten, Cathrien van Groningen en Brigit Schoemaker, beiden oud-Gro ningse studenten speelsters heeft de ploeg van Hans v.d. Lin den 14 meiden gekregen, die stuk voor stuk goed spel laten zien. Cathrien van Groningen begon in de basis als midden-midden, waardoor Letty den Besten naar de rechts midden positie schoof. Eve lien Zwart nam haar oude plaats rechts voor weer over en Brigitte Boss schoof naar de spitspositie. Patricia v.d. Flier kwam hierdoor op de linker vleugel te staan. Al na 3 minuten kreeg Leusden een stafcomer toegekend. De keepster van Apeldoorn had moeite met het harde schot van Inge Spijkman en Letty den Besten had wat moeite met de rebound. In de 13e minuut forceerde Jolanda Koopman (links-midden) een straf- corner, die via een vanant bij Cath rien van Groningen belandde. Deze aarzelde met en scoorde in de rechter hoek. 5 Minuten later onderschepte Brigitte Boss een bal van Apeldoorn en speelde via Cathrien de bal richting Patricia v.d. Flier, die de bal hard insloeg. Haar eerste schot belandde op de keepster en haar tweede inzet zag ze net van de lijn afgehaald door een snel teruggekomen verdedig ster. 4 Minuten later precies dezelf de situatie. Boss speelde de bal direkt naar v.d. Flier die dit keer niet faalde en in de rechter hoek scoorde. Apeldoorn liet dit niet op zich zitten en trok langzaam iets van het spel naar zich toe, waarbij keepster Charlotte v.d. Ven redding moest brengen. Na de rust kwam Renee Tuininga voor Bngitte Boss in het veld en Brigit Schoemaker voor Jupe Schonk. Zij nam de rechts achter positie van Charlotte Potho ven over, waardoor zij naar links achter schoof. V.d. Flier verscheen in de spits en Tuininga nam haar linker spits positie in. Leusden was constant in de aanval, met enkele uitbraken van Apeldoorn, die ach terin bij Leusden goed opgevan gen werden. In de 12e minuut een aanval van de ploeg van Leusden over de linker vleugel, welke Tui ninga naar het midden speelde, de bal van v.d. Flier terugkreeg, maar haar hoge lobje net voorlangs zag gaan. 2 Minuten later maakte zij dit goed. Een ingeschoten strafcorner werd in eerste instantie gestopt Evelien Zwart speelt de speelsters van Apeldoorn voorbij door de keepster van Apeldoorn. V.d. Flier schoot de rebound we derom op de keepster en in vierde instantie was het Tuininga die de bal in het doel wist te werken. 1 Minuut later kwam Anouk Alten burg voor Nicole Lipjes in het veld. 3 Minuten later een paar angstige momenten, waarin Charlotte v.d. Ven het druk kreeg, maar er goed uitverdedigd werd. In de 27e mi nuut was het wederom Tuininga die scoorde. V.d. Flier sloeg in eerste instantie op het goal, maar de keepster gaf een rebound weg die Tuin wist te benutten. 3 Minuten later bracht Letty den Besten haar ploeg op een 5-0 voorsprong door een strafbal wegens hakken toege kend rechts laag onderin de hoek te scoren. De keepster zat wel in de goede hoek, maar de bal was te hard om te stoppen. Charlotte v.d. Ven, Inge Spijkman, Jupe Schonk (Brigit Schoemaker), Nicole Lipjes (Anouk Altenburg), Charlotte Pot hoven, Letty den Besten, Cathrien van Groningen, Jolanda Koopman, Patricia v.d. Flier, Brigitte Boss (Re- nee Tuininga) en Evelien Zwart. MANNEN LEUSDEN - De eerste wedstrijd tegen Ares uit dat de ploeg van Leusden een punt opleverde. Dit was in de voorgeschiedenis nog niet voorgekomen. Toch begon de Leusdense ploeg met slecht hoc key. Veel balverlies met aanvallen, waardoor Ares aan hetgene kon beginnen waar het goed in was: het counteren. Door goed verdedigen van de gehele achterhoede, kwam de ploeg van Ares niet tot scoren. 6 Strafcorners tegen waren nog wel gevaarlijk, maar werden toch goed j weggewerkt. Na rust ging het steeds beter met de mannen van Leusden. Er werden redelijke kan sen gecreëerd, maar de drie spit sen Maarten Jonges, Ralph Kemps, Frank de Ruiter wisten deze niet te benutten. Leusdenkreeg 6 strafcor ners toegekend en wist daarvan één te benutten. Dit doelpunt werd echter afgekeurd, wegens het niet stilliggen van de bal bij de stick stopper. De bal werd ingeschoten door de laatste man Robert Jan Willemsen. Opstelling Leusden: keeper Gert Jan v.d. Groep, Robert Jan Willemsen, Chris Hogendoorn, Flip van Dalen, Frank Roggen- kamp, Ralph Wessel, Robert Kreikamp, Bart van Dalen, Maar ten Jonges, Frank de Ruiter en Ralph Kemps. 'hgen hoofdklasse zaterdag la'46-SVL Horst - Veensche Boys shorst - De Merino's fV-SVMBoys Mes - Lopik w-SWU n- te zij rk un ad hoofdklasse zaterdag c Horst oda'46 VMBoys VL k Merino's leensche Boys «pik lelox •VDV Hulshorst Eemnes swu Programma hoofdklasse zaterdag 27 5. Roda'46 7-8 oktober 6. Ultrajectum 7-7 3-1 Veensche Boys - Roda'46 7. Sporting'70 7-6 0-1 De Merino's - FC Horst 8. DEV 7-6 1-1 SVM Boys - Hulshorst 9. Nederhorst 7-5 1-0 Lopik - PVDV 10.Olympia'25 7-4 2-1 SVVU - Eemnes 11. DSO 7-4 7-1 SVL - Velox 12.DWSV 7-4 7-9 7-9 7-8 7-8 7-8 Voetbal Uitslagen hoofdklasse zondag Rivierwijkers - Sporting'70 2-1 SV Zeist - Olympia'25 4-1 Ultrajectum - SC Nederhorst 2-1 Celeritudo - Hertha 1-0 DEV-DWSV 1-1 DSO - Roda'46 2-4 Programma hoofdklasse zondag 28 oktober Olympia'25 - Rivierwijkers SC Nederhorst - SV Zeist Hertha - Ultrajectum DWSV - Celeritudo Roda'4C DEV Sporting'70 - DSO Stand tweede klasse B zondag 1. Achterveld 7. li 2. SV Domstad 7.10 3. PVC 7-8 4. Schalkwijk 7.8 5.'TGoy 7.8 6. Austerlitz 7-8 7. OSM75 7.7 8. Utrechtse Boys 7-6 9. Apollon 7-4 10.Patria 7.0 Programma tweede klasse B 28 okto ber SV Domstad - Achterveld 'T Goy - Austerlitz OSM75 - Apollon Utrechtse Boys - PVC Patria - Schalkwijk DOC-ASVD De Vinken - KOAG ZKC31 -Altius Stand eerste klasse D 1. KOAG 2 De Vinken 3.ASVD 4.ZKC31 5. Altius 6. Antilopen 7. Vriendenschaar 8. DOC 7-8 9-6 12-12 6-10 8-10 7-9 7-7 8-6 8-0 Programma zaterdag 27 oktober Antilopen - KOAG 7-8 Voetbal 7-7 Uitslagen tweede klass* i B zondag 7-7 Stand hoofdklasse zondag Achterveld - Schalkwijk 1-4 Hockey, mannen 7-6 Ï.Zeist 7-11 Austerlitz - SV Domstad 2-1 Uitslagen eerste klasse D 7-5 2. Hertha 7-10 Apollon - 'T Goy 1-3 Korfbal Roden - DKS 3-1 7-5 3. Rivierwijkers 6-9 PVC-OSM75 2-2 Uitslagen eerste klasse D Ares- Leusden 0-0 7-4 4. Celeritudo 7-8 Patria - Utrechtse Boys 1-2 Antilopen - Vriendenschaar 14-11 Upward-GHBS 1-0 Tempo'41 - Wageningen Zwolle - Dnenerlo Stand eerte klasse D 1. Upward 2. Tempo'41 3. Wageningen 4. Ares 5. Roden 6. Leusden 7. Dnenerlo 8.GHBS 9.Zwolle 10. DKS Programma zondag 28 oktober Ares - GHBS Leusden - Roden DKS - Zwolle Drienerlo - Tempo'41 Wageningen - Upward Hockey, vrouwen Uitslagen tweede klasse G Lelystad - Malburgen Dieren - Epe Leusden - Apeldoorn Haackey - Dalfsen 1-0 Oosterbeek - Tempo'41 1-1 5-1 Stand tweede klasse G 1. Leusden 7-13 7-11 2. Tempo'41 7-11 7-11 3. Apekioom 7-10 7-10 4. Oosterbeek 7-9 7-8 5. Dieren 7-8 7-8 6. Lelystad 7-6 7-7 7. Haackey 7-5 7-5 8. Dalfsen 7-3 7-5 9. Epe 7-3 7-2 lO.Malburgen 7-2 7-1 Programma zondag 28 oktober Dieren - Apeldoorn Epe - Lelystad Malburgen - Oosterbeek Tempo'41 - Haackey Dalfsen - Leusden Handbal stand tweede klasse A man- nen l.Fidelitas 5-10 0-1 2 Fortissimo 5-6 4-0 3. LHV 5-5 5-0 4.BSV2 5-5 2-1 5. Celentas 2 5-5 6. Baarn'70 5-5 7. Laren 2 6-0 Handbal stand eerste klasse 1. EMM 6-9 2.BSV 6-8 3.BHC 6-7 4. HVN/Atüla 6-7 5. Limvio 6-6 6. HVBS 6-5 7. LHV 6-4 8.ASV 6-2 ZONDAG 28 OKTOBER R0DA '46 DEV Aanvang 14.30 uur Wedstrijdbal aangeboden door Wout van Roomen. „Studio Rotol" Hamersveldseweg 6 033-943381. Leusden-C

Leusder Krant | 1990 | | pagina 11