Leusden Chef petrèl b.v. etiketten 'n zaak van de politie én u begroting 1991 daar weet geen hond van afsluiting eerste inspraakronde GEMEENTE DEELTIJDBAAN FULL-TIME MEDEWERK(ST)ER DE BEUKEN WERKVOORBEREIDER KALKULATOR (MA/) WOENSDAG 31 OKTOBER 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 45, 31 oktober 1990 De komende maand staal in het teken van de behandeling van de gemeentebe groting behandeling in commissies en raad De komende maand staat in het teken van de behandeling van de gemeentebegroting voor 1991. De begroting is opgesteld onder ver antwoordelijkheid van burgemees ter en wethouders, maar het is de gemeenteraad die de begroting uit eindelijk vaststelt. Voordat het zo ver is, worden de begrotingsstukken besproken in de raadscommissies: op dinsdag 6 november in de com missie Welzijn en Onderwijs (W&O), op woensdag 7 november in de commissie Sociale Zaken, Volks huisvesting, Emancipatie en Mi lieu (SVEM); op donderdag 8 november in de commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken (ABZ); op maandag 12 november in de commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Economi sche Zaken en Verkeer (OREV); op dinsdag 13 november in de commissie Financieel Beleid en Beheer (FBB). Alle vergaderingen worden ge houden in de commissiekamer van het gemeentehuis en beginnen om 20.00 uur. De gemeenteraad wijdt twee ver gaderingen aan de begroting 1991, namelijk op donderdag 22 en woensdag 28 november. Deze ver gaderingen beginnen om 19.30 uur. In de eerste vergadering ge ven de in de raad vertegenwoor digde politieke partijen hun visie op de plannen van burgemeester en wethouders. Vervolgens krij gen deze de gelegenheid om op de gemaakte opmerkingen te reage ren. In de tweede vergadering wordt de begroting per onderdeel besproken en vervolgens vastge steld. De complete begrotings stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting. voorkoming autodiefstallen Diefstal van en uit auto's neemt de laatste jaren onrustbarend toe. Ook in de gemeente Leusden is er sprake van een forse staging. Bij de groep Leusden van de Rijkspolitie - waartoe ook Woudenberg en Renswoudc behoren - werd in 1986 147 maal een autodiefstal aangegeven, in 1989 was dit 206 maal. Aan deze stijging wil de politie samen met u een halt toeroepen. Sommige mensen maken het auto dieven wel erg gemakkelijk: zij sluiten hun auto onvoldoende of zelfs helemaal niet af. Wie dan op een dag tot de ontdekking komt dat haar of zijn auto is (leeg)ge- stolen, moet nauwelijks verbaasd opkijken. En dat geldt ook voor degenen, die een dure camera, een portefeuille of andere diefstalge- voelige zaken in hun auto laten slingeren. Helaas is het niet zo dat het uit de auto verwijderen van kostbaarheden en het zorgvuldig afsluiten een garantie tegen auto diefstal is, maar het vermindert de kans wel aanzienlijk. En dat doet het zeker, wanneer u bovenge noemde voorzorgsmaatregelen combineert met een simpel en goedkoop middel als het merken van autoruiten en autoradio. autoruiten graveren Om uw auto voor diefstal onaan trekkelijk te maken, kunt u in de ruiten het kenteken laten grave ren. Gestolen auto's worden meestal van een ander (vals) ken teken voorzien. Maar zo'n hande ling heeft geen zin, wanneer op alle ruiten het echte kenteken staat vermeld. Voor autodieven is zo'n gemerkte auto weinig aantrekke lijk. In samenwerking met de politie bieden drie plaatselijke garages u voor 25,- per auto de mogelijk heid om het kenteken in alle ruiten te laten graveren. Dit gebeurt door een gespecialiseerd bedrijf. Op 17 november kunt u hiervoor terecht bij garage Doornekamp, 't Koen- dert 6. Begin volgend jaar komt het graveerbedrijf opnieuw naar Leusden: op 26 januari staat het voor u gereed bij garage Van 't Klooster, Hamersveldseweg 14. In Achterveld is dit op 16 maart het geval bij garage Kleinveld, Hes senweg 116/ Noteer het vast in uw agenda. autoradio graveren Voor 7,50 is het bij de genoemde garages ook mogelijk uw autora dio te laten voorzien van uw post code en huisnummer. Op de voor portier-ruiten wordt een klein stic kertje aangebracht om potentiële dieven te waarschuwen dat uw au toradio gemerkt is. U hoeft hier mee niet te wachten: het merken van de autoradio kan iedere werk dag tijdens de gebruikelijke ope ningsuren plaatsvinden. Bij aan koop van een nieuwe autoradio gebeurt het zelfs gratis. hondenbelasting: Een hond als trouwe makker. Voor veel mensen een welkome huisge noot. Al z(jn er anderen die wel eens overlast van een hond onder vinden. Denk alleen maar aan de hondepoep. Daarom wordt er op het bezit van honden belasting ge heven. Ook Lcusden kent die hon denbelasting. Alle Leusdense hon den brengen zo 110.000 gulden in de gemeentekas. Al hebben ze er zelf geen weet van. Iedereen die een hond in huis neemt is verplicht dat binnen 14 dagen bij de gemeente te melden. Daar krijgt u een aanslagbiljet voor de hondenbelasting. De be lasting voor de eerste hond be draagt 67,- per jaar, voor de tweede hond 93,- en de derde en volgende honden 119,-. Twee honden houden kost dus 160,- per jaar. ontheffing In een aantal gevallen is het moge lijk om ontheffing te krijgen van deze belastingplicht. Als de aan slag niet kan worden betaald is gehele of gedeeltelijke kwijtschel ding mogelijk. Op honden jonger dan twee maanden wordt geen be lasting geheven evenals op blinde- geleide-honden en politiehonden. Wilt u meer informatie over de hondenbelasting dan kunt u kon- takt opnemen met de afdeling Fi nancieel Beheer en Belasting, tel. 961780. vergaderagenda dinsdag 6 november commissie Welzijn en Onderwijs (W&O) woensdag 7 november commissie Sociale Zaken, Volkshuisvesting, Emancipatie en Milieu (SVEM) In beide commissies worden het Welzijnsprogramma 1991 en de begroting 1991 behandeld. Voor wat betreft het welzijnsprogram ma zal het in de commissie W&O gaan over de subsidiëring van het ouderenwerk, de maatschappelij ke dienstverlening, allerlei vor men van kunst en cultuur zoals de muziekverenigingen. In de com missie SVEM zal de kinderopvang en het emancipatiewerk aan de orde komen. De hierboven genoemde vergade ringen beginnen om 20.00. Ze worden gehouden in de commis siekamer van het gemeentehuis. Wie vragen of opmerkingen heeft over de onderwerpen die aan de orde komen, kan gebruik maken van het spreekrecht. De volledige agenda's met bijbehorende stuk ken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting. structuurschets 1 Tot en met vrijdag 2 november bestaat de mogelijk om in te spreken op de toekomstige ontwikkeling Leusden. U kunt uw reactie zenden aan het College burgemeester en wethouders. Postbus 150 3830 Leusden. Bij bet bureau Voorlichting is een gratis samenvalt verkrijgbaar van de notitie, waarin een aantal mogeüj ontwikkelingen wordt toegelicht. De notitie zelf inzage bij het bureau Voorlichting. Op maandag 26 november bespreken de commit Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Economise Zaken en Verkeer (OREV) en Sociale Zaken, Volkshi vesting. Emancipatie en Milieu (SVEM) in een gezan* lijke vergadering een voorstel over de te kiezen ont* keling. Daarbij worden ook de inspraakreacties betro ken. Drie dagen later, op donderdag 29 november neei de gemeenteraad een besluit. In de maanden daarna vindt een nadere uitwerking van gemaakte keuze plaats. In februari 1991 volgt daaroy een tweede inspraakronde, die in maart 1991 uitmondt de vaststelling van een structuurschets. actuele folders Blessures: maak er geen sport van blessures Of je nu buiten sport of in de zaal de kans op blessures is altijd aan wezig. Van elke tien sporters moe ten er jaarlijks twee medisch be handeld worden voor sportblessu res. De kans dat je zelf een be hoorlijke blessure oploopt is 1 op 5. Ben je tussen de vijftien en vijf entwintig en doe je veel aan wed strijdsport, dan is de kans nog gro ter, omdat daar de meeste klappen vallen. Sporters hebben blesy vrijwel altijd aan zichzelf ted ken. Wil je liever geen blesy oplopen, dan heb je dat voori i, groot deel zelf in de hand H u lees je in de folder: Biessis ei maak er geen sport van. 1 lawaai Ruim 400.000 mensen dreigen de dagelijkse uitoefening van beroep langzaam maar zeker 4 tc worden. Is dat erg? Ja, lawaaidoofheid is niet te gen« Het is een verminking van hei hoor harder praten of een hoon paraat helpen niet. Gelukkig is hoorschade te voorkomen. Eri allerlei maatregelen mogelijk gevaarlijk geluid te beperken, de brochure: ,,Te veel lawaai het werk maakt doof' staat te zen welke gevaren er aan la» verbonden zijn en welke maai gelen daartegen genomen kuns worden. De hierboven genoemde brochn zijn gratis verkrijgbaar bij het reau Voorlichting. Leusden bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Zonnedauwhof 39, plaatsen dakkapel Morgenster 8, bouwen serre Rozenhaag 18, plaatsen dakkapel v.d. Lagemaathof 5, verbouwen woning Rietspinner 11verbouwen woning Ursulineweg 10a, bouwen bedrijfspand Vogelwikke 19, plaatsen dakkapellen De Grutterij 2, verbouwen winkelpand Pachter 18, verbouwen woning Beverhoeve 15, bouwen duivenhok Eikenlaan, bouwen woning Kon. Julianalaan 89, plaatsen dakkappellen diverse vergunningen M. H. C. Leusden, ontheffing sluitingsuur, dans- en muziekvereniging A.C. Restaurants B.V., drank- en horecawet- vergunning E. van Harten, ballon-opstijging kapvergunningen Karekiet 13, kappen van een Japanse kers Waverwijk 28, kappen van 4 berken bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. het bouwen van een kantoorpand op het perceel Speelkamp 24 het uitbreiden van de verdieping van het kan toor op het perceel Zwarteweg 30 De tekeningen liggen van donderdag 1 novem ber t/m woensdag 14 november 1990 op werkda gen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling Ruimtelijke Ordening/Algemene Zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-Centrum Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp-(deel-)uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. Wij vragen voor direct een voor onze groenteafdeling. Moet ervaring hebben. Aan te melden: Van den Heuvel's Supermarkt Prinses Irenelaan 9 3832 CA Leusden-Zuid. Of telefonisch 033-940465. Postbus 92, 3830 AB Leusden/Holland Aangeboden voor plm. 4 uur per week Voor het schoonhouden van ons moderne kantoor Werktijden kunnen in overleg worden vastgesteld. Inlichtingen dagelijks tussen 13.30 en 15.00 uur Tel. 033-942064 Gevraagd voor alle voorkomende werkzaamheden. Leeftijd 18-23 jaar. Sollicitaties: GROENTE FRUITZAAK De Biezenkamp 12 3831 JA Leusden Tel 033-940667 EESM Techniek bv werkt met circa 100 medewerkers. Zij ontwerpt en bouwt speciaalmachines en machinesystemen ten behoeve van bedrijfsmechanisatieprojekten. De projekten die EBM in opdracht uitvoert zijn op zichzelf staand en éénmalig. De projekten worden verworven uit een dwarsdoorsnede van de in hoofdzaak in Nederland gevestigde industrie. Binnen EBM is een viertal hoofdafdelingen aktief: het Projektburo, de Tekenkamer; het Bedrijfsburo, waaronder de machinefabriek ressorteert; de Besturingsafdeling. Ter versterking van haar Bedrijfsburo, wenst EBM op korte termijn in kontakt te komen met een Funktie-inhoud: De werkvoorbereider kalkulator is binnen een projektteam mede-verantwoordelijk voor een projekt. Zijn/haar taak zal zich voornamelijk richten op het mechanische gedeelte van de projekten, en splitst zich in dit kader toe op: - het zelfstandig kalkuleren; - het uitvoeren van voorbereidende werkzaamheden ten behoeve van de produktie; - het verzorgen van de inkoop en de uitbestedingen; - het uitvoeren van de voorgangscontroles met betrekking tot produktie, inkoop en uitbestedingen. Vereiste: - opleiding op MTS-/HTS-niveau; - ruime ervaring in een vergelijkbare funktie. Daar EBM werkt met een orderbeheersingssysteem, is ervaring op het gebied van automatisering een vereiste. Het spreekt voor zich dat goede kontaktuele eigenschappen onontbeerlijk zijn. Onze primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden zijn uitstekend te noemen Voor eventuele telefonische informatie kunt u vragen naar de heer H. W. de Smit, telefoon 03497-2514, toestel 30 Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen 2 weken richten aan de direktie van EBM Techniek bv. Postbus 13, 3925 ZG Scherpenzeel.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4