lubbele zege LHV Tennissers betalen meer door privatiseren Sport in cijfers Verlies voor BCL 1 sue K r*un Is Roda zaterdag verliest leiding aan Merino's Groot onderhoud vraagt meer contributie Waterpolo zet stijging niet verder voort Roda zo. bracht niets in tegen Celeritudo BEU r linksbinnen [Sinterklaas LfOENSDAG 7 NOVEMBER 1990 11 Sport Achterveld wordt Sin- \iklaas gewoon binnenge zet dit jaar. Daar is het een Mil, een eer om dat te doen. |j{de winkeliers daar nu wel of ri subsidie voor krijgen. In husden blijkt dat toch heel Jders te liggen. Daar heeft de meente gezegd dat het Sin- iklaasfeest een 'puur com- eiciéle aangelegenheid is' in daarom geen subsidie meer Urstrekt aan de winkehers. Volgens de winkeliers is het b cultureel feest en zij willen r niet alleen voor opdraai- Nu is voor dat laatste natuur- wel iets te zeggen, maar de andere kant is het na- rlijk ook een feit dat er heel 1 geld aan het 'kinderfeest' mdt verdiend. In Achterveld wdienen ze daar waarschijn- genoeg aan om de intocht 'te betalen. Is dat mogelijk et verschil tussen Achterveld i Leusden? Afgelopen zondag was ik in Achterveld om een voetbal- ijd te bekijken. Achter- elders doen ook wat betreft et voetbal niet zo moeilijk. 1enminste zo ervaar ik dat. Het ze niet zo veel uit waar hoe hoog zij spelen. Terwijl i Leusden de wil en de 'nood- c' aanwezig is om hoger te 'Jen. In de KNVB wel te ver- aan en tot nu toe gaat dat met Uen en opstaan (zie uitslagen ia'46 van afgelopen week- nd). Het niveau van Achterveld ag dan misschien wel niet zo zijn. Ik heb in Achterveld hel kunnen genieten van een Ispeler, die op béisis van tech niek, een aantal spelers pas- Iseert. Als toetje zette hij ook de heeper nog op het verkeerde Ibeen, terwijl hij de bal voor het IZeggen had. Een prachtig I doelpunt. Achtervelders weten wat lief is om voor Smterklaas te \ipelen. Frits Schoenmaker LEUSDEN - Roda zaterdag is gestruikeld over De Merino's. Beide ploegen stonden aan kop van de competitie. Roda'46 was de hele wedstrijd de sterkere partij, toch konden ze hun kansen niet omzetten in doelpunten. De ruststand was nog 1-1, maar de einduitslag werd een gunstig resultaat voor De Meiino's: 2-3. De wedstrijd begon niet erg spectaculair. Beide partijen moes ten in hun spel komen. Pas na tien minuten kwam Leusden met een initiatief. Roda kwam met afstand schoten op het doel van De Meri- no's. Normaal gesproken is dat op een nat veld een gevaarlijke situa tie voor de tegenstander. Na twintig minuten spelen, pro beerde ook Frank Vissers het met een afstandschot. De keeper van De Merino's stompte de bal weg. Paul Verhoeven kon deze mooi op vangen en scoorde het eerste doel punt. „Op dit moment ging het zoals we gewend zijn. Ook daarna kwam weer de voorspelbare zwakke pe riode van Roda. Wij zakten te ver terug en de tegenstander werd ge vaarlijker", aldus Nico Romeyn. Na een afgeslagen aanval van De Merino's, probeerde Roda de druk wat te verhogen. Zij kwamen met z'n allen eruit. Een tegenstander kwam toch nog alleen door. Wim van de Biezen maakte een slyding en nam op het gladde veld zijn tegenstander mee. Dit werd een penalty. De ruststand kwam zo op 1-1 te staan. Kansenfestival Roda liet het niet op zich zitten en creërde een kwartier voor de rust een kansenfestival In hoog tempo volgde de schoten van Paul Ver hoeven, Harm Wassink en Coen van Dijk zich op. „De Merino's had den niet eens zo'n goede keeper. Hij had gewoon het geluk dat hij bovenop de bal viel of de bal net kon wegtikken." Roda ging ook in de tweede helft door met het uitoefenen van pres sie. Weer waren het Van Dijk, Ver hoeven en Wassink die kansen kregen. De Merino's konden ech ter ook een paar keer snel uitval len. Peter de Beer raakte zelfs ge blesseerd tijdens een aanvaring met de voorstopper van De Meri- no's. Deze werd vrij gespeeld en ging op De Beer af. De jongen gleed door op de Leusdense kee per en kreeg daarvoor ook een boeking. Vlak daarna konden De Merino's 1-2 maken. Fake Schonewille gaf een terugspeelbal aan De Beer. Deze stompte de bal weg, terwijl hij ver uit zijn goal kwam. Ondertussen stond daar een tegenstander, die de bal over De Beer heen wist te spelen. Ook Kerssies kon de bal met meer uit het doel houden. De trainer vond het een vervelend doelpunt, maar wel verdiend. Vlak daarna namen De Merino's een corner, die aanvankelijk door een aantal spelers werd gemist. Toch kon de voorstopper inkop pen: 1-3. Op dat moment ging Leus den met vier spitsen spelen. Roda had nog twintig minuten te gaan. Wassink kon over rechts door komen. Op een meter afstand van de keeper loste hij zijn schot en dat was het tweede doelpunt voor Roda. Leusden kreeg de smaak te pakken en zette goed de aanval in. De keeper van De Merino's kon telkens Roda net even voor zijn. Verscheidene keren ontstonden er chaotische toestanden voor het Merino's goal. Paul Verhoeven schoot net naast. Het schot van Kerssies werd afgestoten en Scho newille schoot tegen de tegenstan der. In de laatste minuut passte Pe dro Pastor op Coen van Dijk. Hij kon vrij voor de keeper komen, zijn kans werd echter door de tegen stander de kop ingedrukt. Twee tegenstanders vielen Van Dijk aan. Nico Romeyn vond het spel- beeld niet terecht: „Wij zijn niet van de mat gespeeld en dat geeft hoop voor volgende week. Roda is op de juiste weg. Er wordt zeker niet slecht gevoetbald, er zitten alleen wel zwakke perioden in de wed strijd." Opstelling: Peter de Beer, Pe dro Pastor, Harry Kerssies, Wim van de Biezen, Klaas de Vries, Harm Wassink, Edwin van Gin- kel, Fake Schonewille, Frank Vis sers, Coen van Dijk en Paul Ver hoeven. Doelpunten: Wim van de Biezen en Harm Wassink Zwemmers lijden opnieuw verlies LEUSDEN - Er zal een klein wonder moeten gebeuren, wil de wedstrijdselectie van de Leusdense Zwem- Poloclub De Haaien zich in de B-afdeling van de zwemcompetitie kunnen handhaven. Zaterdag werd opnieuw verloren van de directe tegenstanders, VZC uit Veenendaal en De Rijn uit Wageningen. Wel bleek na afloop dat het verschil in punten met beide andere verenigingen sterk was teruggelopen. Er is dus nog hoop voor de Leusdense vereniging. Die hoop wordt vooral ingege ven door de prestaties van de jeug dige zwemmers en zwemsters bin nen de equipe. Zij leverden een aantal aansprekende prestaties en brachten zelfs enkele persoonlijke records op de klokken. Vooral op de 100 meter vrij gin gen een stel nieuwe gezichten bin nen de wedstrijdgroep er goed te genaan. Arjan van de Berg, Berend Plugge, Werner van de Berg en Saskia Tuyp knabbelden enkele tienden van seconden van hun tijd af, terwijl Vincent Oosterbeek en Karlijn van Stralen zelfs enkele se conden sneller gingen dan voor heen. De prestatie van Karlijn van Stra len was bovendien goed voor zilver op dat programmanummer. Wer ner van de Berg verraste met een snelle 2.53.5 op de 200 meter wis selslag, een tijd die eveneens goed voor zilver bleek te zijn, plus een persoonlijk record op de 200 meter vrije slag. Op de 200 meter vrije slag trok ken de zwemsters Xandra Ver schuur en Elwine Hermans flink van leer. Een persoonlijk record was hun beloning. Daarin slaagden ook Geert Jan Smits en Rogier Tol boom. De laatstgenoemde reali seerde op de 100 meter vlinderslag een scherpe 1.10.2, goed voor een eerste plaats. Verder brachten al leen Saskia Helsdingen, Simone Sy- brandy, Sandra van Wegen en de beide estafette ploegen eremetaal mee naar huis. Uitslagen B-competiüewedstrijd: 4 x 100 meter vrije slag: Sybrandy, Hels dingen, Van Gorkum, Ruitenberg (2e) 4.26.3. 4 x 100 meter wisselslag: Van Gorkum, Smits, Tolboom, Brienesse (2e) 5.01.6. 50 meter vrije slag. Bas Schreuder 31.7, Mare Bnenesse 30.0 100 meter rugslag Marlies Floor 1.46.9, Rozemarijn Sybrandy 1.29.0, Simone Buitelaar 1.23.9, Sandra van Wegen (3e) 1.20.0, Kim Bijleveld 1.24.0, Tim Floor 2.10.9, Arjan v.d. Berg 1.46.0, Berend Plugge 1.53.5. 100 meter schoolslag: Rozemarijn Sy brandy 1.36.3, Kim Bijleveld 1.30.0, Ma rieke Ruitenberg 1.27.4, Tamara van Gorkum 1.20.6, Eveliene Brienesse 1.41.4, Esther Hoogendoorn 1.50.5, Xandra Verschuur 1.36.2, Elwine Her mans 1.30.9. 100 meter vlinderslag Geert Jan Smits 1.18.4, Mare Brienesse 1.25.6, Ewout Paulusma 1.46.2, Jeroen Verhoeven 1.25.3, Rogier Tolboom (le) 1.10.2 100 meter vrije slag Saskia Tuyp 1.59.1, Maartje van Stralen 1.43.2, Karlijn van Stralen (2e) 1.25.4, Tim Floor 1.44.2, Be rend Plugge 1.36.S, Arjan v.d. Berg 1.32.5, Carine Kampes 1.15.7, Marjolein van Dijk 1.08.5, Saskia Helsdingen 1.07.5, Simone Sybrandy (3e) 1.06.1, Werner v.d. Berg 2.39.7, Ewout Paulus ma 2.55.7, Jeroen Verhoeven 2.35.2, Ke vin Mori 1.23.7, Vincent Oosterbeek 1.18.9, Werner v.d. Berg 1.13.3. 200 meter rugslag Mare Brienesse 3.22.7, Bas Schreuder 2.55.7, Boris van Gorkum 2.43.4, Marjolein van Dijk 2.56.5, Carine Kampes 3.14.3, Marieke Ruitenberg 2.47.5, Simone Sybrandy 2.38.4. 200 meter schoolslag Boris van Gorkum 2.52.9, Geert Jan Smits 3.02.6. 200 meter vrije slag Rogier Tolboom 2.22.7, Bas Schreuder 2.44.0, Eveline Brienesse 2.47.6, Esther Hoogendoorn 3.15.2, Xandra Verschuur 2.43.4, Elwine Hermans 2.33.3. 200 meter wisselslag Kevin Mori 3.29.9, Vincent Oosterbroek 3.07.9, Werner v.d. Berg (2e) 2.53.5, Marlies Floor 3.39.9, Simone Buitelaar 2.59.3, Kim Bij leveld 2.50.6, Sandra van Wegen 2,51.0, Jeroen Verhoeven 2.56.2, Geert Jan Smits 2.54.2, Rogier Tolboom 2.43.0. 400 meter vrije slag Maneke Ruiten berg 5.02.0, Simone Sybrandy (2e) 4.52.7, Saskia Helsdingen (3e) 4.57.6, Tamara van Gorkum 5.12.1. SDEN - Het eerste thuisoptreden in de zaal van de LHV- ndballers heeft een rijke buit opgeleverd. De vrouwen ver- rten het hoog aangeslagen Amersfoort, door na een enerve- nde wedstrijd met 11-10 aan de winnende hand te blijven. De mnen bleven in de derby met het Amersfoortse Fidelitas 2 nvoudig overeind. De promovendus uit de keistad werd met )-9 aan de kant gezet. De \rrouwenhandballers hebben ithuishal De Korf zondag goede ken gedaan in de derby met nersfoort. Evenals vorig seizoen jen de hoger aangeslagen [mersfoorters met een kater weg Leusden. Een onverkwikkelijk adent lag daar aan ten grond- j. Een op zichzelf onschuldig snd conflict tussen de keepster Amersfoort en de scheids- chter groeide uit tot een rol van jntiële betekenis voor de wed- ijd. Tot dan toe had Amersfoort de wedstrijd in de eerste vijftien minuten nadrukkelijk gedomi neerd. In no-time liepen de bezoe kers via 0-3 en 1-3 makkelijk uit naar een 1-5 voorsprong. Op dat moment kreeg LHV een strafworp te nemen. Met een schreeuw trachtte de keepster van Amers foort LHV-er Hetty Tessels uit de concentratie te halen. Met succes. Tessels schoot op de paal. De scheidsrechter liet de strafworp overnemen, waarna Tessels wel raak schoot. De keepster van Amersfoort protesteerde tegen de gang van zaken en kreeg daardoor een twee-minuten straf. Wat er toen gebeurde, bleef gedeeltelijk in het ongewisse. In ieder geval leverde de keepster langs de kant opnieuw kritiek op de leiding, die daar aanleiding in zag de speelster definitief uit te sluiten. In de com motie die rond de veel te zware straf ontstond, kon ook de coach van Amersfoort zijn biezen pakken. Het incident greep Amersfoort duidelijk aan en LHV leek de onze kerheid bij de tegenstander te voelen. Met een reserve-keepster op doel kon de Amersfoortse ploeg geen moment meer het niveau van de eerste vijftien minuten benade ren. LHV daarentegen groeide en maakte de pijnlijk ogende achter stand in het restant van het eerste bedrijf geheel ongedaan: 5-5. Ook na de pauze bleef Amers foort gebukt gaan onder het inci dent uit de eerste helft en LHV slaagde erin het initatief naar zich toe te trekken: 8-6. Toen Amers foort vier keer op rij kon scoren, leek de ploeg zich te hebben ont worsteld aan de malaise (8-10). LHV liet zich echter niet meer in de hoek zetten en beantwoordde de produktieve Amersfoortse fase met een drietal doelpunten, waar mee de ploeg vijf minuten voor tijd de touwtjes weer in handen kreeg. Uitblinkster Carla Mossel kreeg in de slotminuten nog een uitgelezen kans om de genadestoot te plaat sen, maar de LHV-er verslikte zich op het moment dat ze vrij voor de keepster kwam. Daardoor werden de laatste minuten nog hectisch, maar de Leusdense ploeg bleef overeind en pakte daarmee be langrijke punten: 11-10. competitie voor eigen publiek overtuigend begonnen. De Leus- denaren bleven tegen het gepro moveerde Fidelitas uit Amersfoort gemakkelijk overeind. Vooral dankzij een ijzersterke eerste helft konden de blauwhemden bouwen aan een hoge score. Bij 12-4 na dertig minuten was de strijd allang gestreden. De tweede helft verliep duidelijk rommeliger, aan de ene kant omdat LHV ging experimenteren met nieuwe aanvalssystemen, aan de andere kant omdat Fidelitas één van de belangrijkste spelers ver loor. De opbouwer ergerde zich dermate aan de scheidsrechter, dat het conflict in een definitieve uitsluiting resulteerde! Het incident was er mede de oorzaak van dat de Leusdenaren uiteindelijk de twintig niet eens volmaakten, maar voor de uitkomst van de wedstrijd was dat niet meer interessant: 19-9. Doelpuntenmakers LHV (vrou wen): Hetty Tessels (5x), Carla Mossel (3x), Ria Meyerink (2x) en Petra van der Heyden (lx). Doelpuntenmakers LHV (man nen): Ed Davids (4x), Willem van der Heyden (4x), Daan Bleuel (3x), René van Garderen (3x), Matthijs Jantzen (2x), Rob van de Hoek (2x), Arjan Schneiders (lx). LEUSDEN - Leden van de tennis clubs Burgemeester Buining- park, Valleipark en Kersten sportpark moeten meer contribu tie gaan betalen. De verhoging ligt tussen de f 21,- en f 26,- per lid. De gemeente wil namelijk het groot-onderhoud van de tennis banen gaan privatiseren. Het da gelijks onderhoud is al in parti culiere handen. De tennisverenigingen komen nu voor de kosten te staan van het groot-onderhoud. Zij moeten zelf onder andere zorgen voor het re noveren van de toplaag, het re noveren van de lavalaag, het ver vangen van het gaaswerk en de bijbehorende staanders. De ge meente heeft twee mogelijkheden voor de verenigingen. De eerste is dat de tennisvereni gingen verantwoordelijk worden voor de uitvoering van het groot- onderhoud. In nul daarvoor zijn zij niet meer verplicht huur voor de banen te betalen. De gemeente moet samen met de sportstichting toezicht uitoefenen op de werk zaamheden. Het voordeel is dat de vereniging meer betrokken raakt bij het complex. Er zitten ook nadelen aan deze manier. De clubs moeten het on derhoud uitbesteden aan gespe cialiseerde bedrijven, zonder dat Het slaan van een tennisballetje wordt duurder, doordat de gemeente het groot onderhoud van de banen wil privatiseren. zij toezicht kunnen houden. Bespa ring door hulp van vrijwilligers is niet mogelijk. De werkzaamheden kunnen in gevaar komen bij be- stuursproblemen m de vereniging. Bij achterstallig onderhoud moet de gemeente of de sportstichting alsnog bijspringen. Zodra er vraagstukken komen, die buiten de deskundigheid van de vereniging alsmede buiten het contract met de aannemer vallen, wordt het moeilijk. Op dat moment wordt door de sportstichting ge specialiseerde adviezen verstrekt, die daarna door de vereniging worden opgevolgd. Renovaties van velden komen voor rekening van de de gemeente. Een tweede mogelijkheid is dat de gemeente zorg draagt voor de uitvoering voor het onderhoud. De verenigingen betalen een tarief voor het gebruik van de banen. De huursom van de banaen is f 1.125,- per baan. In 1992 wordt dat f 2250,-. Deze kosten worden doorbere kend aan de leden. De gemeente kan met deze optie kosten besparen door het combi neren van een aantal projekten. Er kan ook controle en invloed wor den uitgeoefend op de dagelijkse- en voor- en najaarsonderhoud. De gemeente kan voorlopig re kenen op een financiële meevaller van f 47.250,- per jaar. Dit bedrag wordt bij het onderhoudsfonds sportterreinen gevoegd. LEUSDEN - Het eerste heren waterpolozevental van De Haaien hebben hun stijgende lijn van de laatste weken niet in een nieuwe overwinning kunnen omzetten. De uitwedstrijd te gen de Fuut uit Maarssen werd zaterdag opnieuw een neder laag. Vier de periodestanden 2-1, 1-2, 3-1, en 2-1 moesten de De Haaien de punten voor de Fuut laten liggen. Even leek het erop dat De Haaien ht de koploper nog erg moeilijk zouden gaan maken. Verwachtte De Fuut een snelle uitloop te kun nen bewerkstelligen, bleek het initiatief in de eerste twee spelpe- rioden duidelijk bij De Haaien te liggen. Het aanvankelijk hoge tempo van De Fuut werd door De Haaien vakkundig gebroken. Op eigen krachten werd er rustig op de spelopbouw gewerkt, wat via doelpunten van Gerco Renkers, Bart Borgman, Lex van Dijk en An- dré van Harten. Dit leidde tot een 3-4 voorsprong in de derde pe riode. De magische derde periode heeft De Haaien in het verleden steeds de nodige problemen gekost. Als er werd verloren, dam ontstond dit verlies over het algemeen in de derde periode. Zo ook ditmaal. In slechts dertig seconden wisten De Fuut de stand in hun voordeel te keren en De haaien op een 6-4 achterstand te zetten. Onnauw keurigheden in de afwerking van De haaienaanvallen leidde zelfs tot meer gevaarlijke situaties voor het doel van Aart van Bemmel. Goed keeperswerk aan laatstgenoemde kon score van De Fuut binnen de perken houden Nadat in de vierde periode de ba- sisploeg in het water werd inge bracht keerde het tij weer enigs zins. De Haaien moesten echter nog één tegendoelpunt incasse ren: 8-4. Langzaam trokken De Haaien het initiatief weer naar zich toe, wat slchts in een doelpunt, door Gerco Renkers tot uitdruk king werd gebracht. Spijtig voor De Haaien gaat de wedstrijd over de volle vier perio den. Had men de bewuste derig seconden in de derde periode iets voorzichtiger gespeeld dan had er mogelijk meer in gezeten. GOEDE START ÏLHV zet op de cirkel alle zeilen bij om Amersfoort het scoren te beletten. De mannen zijn de zaalhandbal- LEUSDEN - Roda zondag staat weer met beide benen op de grond. In Utrecht op een moeilijk bespeelbaar en glad veld had Roda '46 niets in te brengen. Het fysiek sterke Celeritudo won met 2-0. Beide ploegen gingen afwach tend van start. Na één klein kwar tier was het Celeritudo's linker spits die geheel vnj voor Hans van Bekkum kwam, maar zijn inzet werd door de Roda '46 doelman onschadelijk gemaakt. Celentudo werd langzaam maar zeker steeds sterker; vooral het Roodzwarte middenveld kreeg het zwaar te verduren. De ene aan val na de andere rolde op het Roda'46 doel af. Na 25 minuten trok Erik Vis aan de noodrem. Hij blokkeerde een speler nadat de bal door een middenvelder van Celeritudo werd opgepikt. Dat le verde Vis een boeking op. Na een half uur ontworstelde Roda'46 zich aan het offensief van Celeritudo. Na een goed lopende aanval opgezet door Eef v.d. Berg, zette John Jansen prima voor. Ed win Boog kwam voor zijn tegen stander en schoot fraai in. maar de doelman van Celeritudo redde knap. Dit was de enige goede aan val die Roda'46 liet zien voor de rust. Een minuut of vijf voor de rust kreeg de blauwe thuisploeg een corner. Deze werd door de Roda'46 achterhoede niet goed weggewerkt en de spits van Cele ritudo profiteerde dankbaar van deze karis en schoot zijn ploeg op 1-0. Na de rust kwam de Roda'46 ploeg geladen terug in het veld en er werd keihard gewerkt. Meteen maakte een verdediger van Cele ntudo hands in het 16 meter ge bied na een inzet van John Jansen, maar de scheidsrechter liet door spelen. Roda'46 zocht met man en macht de aanval. In de 50e minuut stormde John Jansen alleen op het Celeritudo-doel af maar hij verloor de controle over de bal en hielp zo deze karis om zeep. De speelwijze van Roda'46 hield echter ook risi co's in en na een counter van Ce leritudo bracht de paal redding voor Roda'46. Weer enkele minuten later werd een cormer voor Roda'46 geno men door Henk Weishaupt. Henk Strijbos kopte pnma in maar een verdediger trapt de bal van de doellijn. Teus Kommer gebracht omstreeks de 60e minuut Mein- dert Vlugt in de ploeg voor de ge blesseerd geraakte Erik Vis. Roda'46 bleef fanatiek de aanval zoeken en weer na een cormer van Henk Weishaupt kopte voor stopper Hans Heymen steenhard net over. Even later zorgde Hans Heymen met een afstandsschot bijna voor de gelijkmaker, maar de pnma keeper van Celeritudo tikte de bal uit de hoek. De aanvallen van Celeritudo wa ren ook gavaarlijk; Hans van Bek kum moest een aantal keren. Om streeks de 80e minuut van de wed strijd counterde Celentudo be kwaam en bracht de stand op 2-0. In de resterende minuten wist Roda'46 geen kansen meer te schegpen. LEUSDEN - Het eerste team van B.C. Leusden moest afgelopen za terdag uitspelen tegen Selby 2 in Soest. Leusden heeft voor het eerst dit seizoen verloren. Selby 2 - Leusden 1:5-3. Sweder Hormann begon als eerste heer. Ondanks dat hij in beide sets een achterstand had opgelopen, zag hij toch kans beide sets naar zich toe te trekken. Hij won met 13-15 en 17-18. Kanter Hormann had in de eerste set aanzienlijke tegenstand, 15-18. In de tweede set het hij zijn tegenstander echter niet meer in zijn spel komen en won met 3-15. Omdat Patricia Ger- nts niet kon meespelen, moest Marion Klinkenberg als eerste dame uitkomen. Zij bleek echter veel te zwak voor haar tegenstan der. Zij verloor dan ook met 11-2 en 11-1Willy van Woerkom, inval ster voor Patricia Gerrits, deed haar uiterste best, maar kon haar single ook niet in winst omzetten. Zij verloor met 11-6 en 11-4. Met een stand van 2-2 begonnen ze aan de dubbels. De herendub- bel was zeer spannend. De eerste set werd met 15-11 verloren, maar na een tactische wijziging in de speelstijl van de Leusdenaren wis ten zij de tweede en derde set te winnen met 7-15 en 10-15. Helaas bleek ook bij de damesdubbel dat de Soestenaren zeer sterk waren. Zij wonnen deze dubbel dan ook vrij gemakkelijk met 15-3 en 15-1. De eerste gemengddubbel van Marion Klinkenberg en Sweder Hormann werd ook verloren. De setstanden waren 15-8 en 15-13. De tweede gemengddubbel met invalster Willy van Woerkom en Kanter Hormann kwam geheel niet in het spel. Zij verloren dik met 15-1 en 15-5. J Voetbal I Uitslagen hoofdklasse zaterdag I Veensche Boys - SVL 4-1 P.oda'46 - De Merino's 2-3 FC Horst - SVM Boys afg. I Hulshorst - Lopik 3-4 PVDV-SWU afg. Eemnes - Velox 0-0 Stand hoofdklasse zaterdag IDe Merino's 9-12 2. Roda'46 9-11 2-Lopik 9-11 4. SVL 9-10 5. Veensche Boys 9-10 6-FC Horst 8-9 1- SVM Boys 8-9 8. Velox 9-8 9-Eemnes 9-8 10PVDV 8-6 11.Hulshorst 9-6 12.SWU 8-4 Programma hoofdklasse zaterdag 10 november D® Meiino's - Veensche Boys SVM Boys - Roda'46 topik - FC Horst SWU - Hulshorst Velox - PVDV Eemnes - SVL Voetbal Uitslagen hoofdklasse zondag Olympia'25 - Sporting70 Rivierwijkers - SC Nederhorst SV Zeist - Hertha Ultrajectum - DWSV Celeritudo - Roda'46 DEV - DSO Stand hoofdklasse zondag I.SV Zeist 2. Celeritudo 3. Rivierwijkers 4. Hertha 5. Roda'46 6. Ultrajectum 7. DEV 8. Sportmg'70 9. Olympia'25 10. SC Nederhorst II.DWSV 12.DSO Programma hoofdklasse zondag 11 november SC Nederhorst - Olympia'25 Hertha - Rivierwijkers DWSV - SV Zeist Roda'46 - Ultrajectum DSO - Celeritudo DEV - Sportmg'70 Voetbal Uitslagen tweede klasse B zondag 2-1 Schalkwijk - SV Domstad 2-1 5-0 Achterveld - 'T Goy 5-1 5-0 Austerlitz - OSM7S 0-5 1-1 Apollon - Utrechtse Boys 1-2 2-0 PVC-Patna 3-1 2-1 Stand tweede klasse B zondag 9-14 1. Achterveld 9-14 9-12 2. Schalkwijk 9-12 8-11 3. SV Domstad 9-11 8-10 4. Utrechtse Boys 9-10 9-10 S.PVC 9-10 8-8 6. TGoy 9-9 9-8 7. Austerlitz 9-9 8-6 8. OSM75 8-9 8-6 9. Apollon 8-4 9-6 lO.Patria 9-0 9-5 8-4 Korfbal stand eerste 1 1.KOAG 2.ZKC31 3. De Vinken 4. ASVD 5. Altius 6. Antilopen 7. Vriendenschaar 8. DOC 7-12 7-10 8-10 8-9 8-8 8-7 8-6 8-0 Programma tweede klasse B zondag 11 november Schal wijk - PVC Apollon - Patria Austerlitz - Utrechtse Boys Achterveld - OSM75 SV Domstad - 'T Goy (advertentie) ZONDAG 11 NOVEMBER RODA '46 - ULTRAJECTUM Aanvang 14.30 uur Wedstrijdbal aangeboden door Gerrit IJzelendoorn De Winterschilder uit Leusden-Z Tel. 033-945420 Hockey, mannen Uitslagen eerste klasse D Roden - Ares 3-3 Upward - Drienerlo 2-1 Tempo'41 - DKS 4-0 Zwolle - Leusden 1 -3 GHBS - Wageningen afg. Stand eerte klasse D 1. Upward 9-15 2. Tempo'41 9-15 3. Wageningen 8-10 4. Roden 9-10 5. Ares 8-9 6. Leusden 9-10 7. Dnenerlo 9-5 8. GHBS 7-5 9. Zwolle 8-2 10.DKS 8-1 Programma zondag 11 november Wageningen - Drienerlo Upward - DKS Tempo'41 - Leusden Zwolle - Ares GHBS - Roden Hockey, vrouwen Uitslagen tweede klasse G Lelystad - Dieren 1 -1 Leusden - Tempo'41 2-0 Haackey - Malburgen 2-0 Oosterbeek - Epe 1 -0 Apeldoorn - Dalfsen 3-1 Stand tweede klasse G 1. Leusden 9-17 2. Tempo'41 9-13 3. Oosterbeek 9-13 4. Apeldoorn 9-12 5. Dieren 9-H 6. Lelystad 9-8 7. Haackey 9.7 8. Epe 9-4 9. Dalfsen 9.3 10.Malburgen 9-2 Programma zondag 11 november Dalfsen - Tempo'41 Leusden - Malburgen Haackey - Epe Oosterbeek - dieren Apeldoorn - Lelystad Handbal, mannen Uitslagen derde klasse A Adrastea - HHC 2 5-0 Voice - BHC 2 5-0 Laren 4 - AAV 3 14-12 LHV-Fidelitas 2 19-9 Handbal, vrouwen Uitslagen eerste klasse Nijemodes - UDSV 2 LHV - Amersfoort ASV - UHV/DSO 15-7 11-10 9-11 Handbal, mannen programma weekend 10/11 novem ber Voice - Adrastea Fidelitas 2 - Laren 4 BHC 2 - AAV 3 HHC 2 - LHV Handbal, vrouwen programma weekend 10/11 novem ber BSV - HVN Attila 2 UHV/DSO - Amersfoort UDSV 2 - ASV

Leusder Krant | 1990 | | pagina 11