Kopie Druk moet sluiten Tank rij dt in de sloot Het belichten van actualiteiten... e Sint komt toch! OOK VOOR De mooiste tuin van Leusden SERVA VOLVO 'T IS PLANTTIJD KtlSTAB B.V. OV-studentenkaart Goldewijk intocht op het nippertje gered Evert is spekjesmonster Telefooncirkels Een huis van Goldewijk MITSUBISHI DEALER Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden BDU b.v. Afdeling Lezersservice Deze week in de Leusder Krant Konijntje in De Wetering LEUSDEN/DEN HAAG - Het Leus- dense bedrijf in kopieerwerk zaamheden 'Kopie Druk', dat in strijd met het bestemmingsplan is gevestigd in een woonhuis aan de Kuperssingel, zal zijn werk zaamheden per 1 januari moeten staken. De voorzitter van de af deling rechtspraak van de Raad van State wees dinsdag een schorsingsverzoek van de eige naar van het bedrijf, Leusdenaar Roel ten Hove, van de hand. Ten Hove richtte zich donderdag met het schorsingsverzoek tot de Raad van State om te voorkomen dat zijn zaak gesloten moet wor den, vóór het inmiddels aange spannen hoger beroep is behan deld. De behandeling van het ho ger beroep kan volgens de raads vrouw van Ten Hove, Nicolette Be- rendsen van het Leusdense advo catenkantoor Van Boven, nog wel anderhalf tot twee j aar op zich laten wachten. De Raad van State had, door het schorsingsverzoek toe te wijzen, kunnen bepalen dat Ten Hove zijn bedrijf mocht blijven voe ren tot de uitspraak in hoger be roep. Dinsdag bleek de Raad van State daar anders over te denken. Met de afwijzing van het schor singsverzoek, is het nog maar de vraag of het zinvol is het hoger beroep door te zetten. Berendsen: „Het is nu niet te overzien of het bedrijf van Ten Hove tegen die tijd überhaupt nog bestaat en zo ja in welke vorm. Als hij alternatieven vindt, is het probleem ook opge lost. We zullen ons opnieuw moe ten beraden op de zaak." Ten Hove vreest nu dat zijn be drijfje weinig kansen heeft om te overleven: „Be heb zegge en schrij ven nog zes weken de tijd om een oplossing in de vorm van betaalba re, alternatieve huisvesting te vin den. Dat is de afgelopen maanden niet gelukt en ik zie niet hoe dat nu wel zou moeten lukken. Ik heb sinds het voorjaar, toen ik werd aangeschreven om m'n bednjf te staken, van alles geprobeerd. Maar in tegenstelling tot wat de ge meente beweerd, is er elders in Leusden niets te vinden. Ik weet het niet meer." vervolg op pagina 3 AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 iel 033-630154 Groot assortiment - Tuinplanten - Coniferen Bloembollen - etc. etc. Tuincentrum Hllhorst Ursullneweg 5 Leusden Tel. 033-940593 Hogewég 45 - Amersfoort Tefcrfoon 033-724C24 fcpunls WOENSDAG 7 NOVEMBER 1990 - 22e JAARGANG NO. 28 LEUSDEN - Dinsdag is de PTT gestart met de uitgifte van 1579 OV- studentenjaarkaarten aan Leusdense leerlingen. Het personeel van het postkantoor aan De Mulderij is op haar taak voorbereid. Direc teur De Groot: „Het personeel is er klaar voor, maar het is moeihjk te voorspellen wanneer de massa komt. De meeste studenten zitten op doordeweekse dagen in de schoolbanken, dus waarschijnlijk komt de grote toeloop eind deze week. De uitreiking van de jaarkaart past in het streven van PTT nieuwe diensten en produkten voor het lokettenbedrijf aan te trekken. Landelijk moeten ruim zeshonderdduizend studenten in een periode van nauwelijks zes weken de kaart ophalen. PTT heeft daartoe zeshonderd postkantoren ingeschakeld. In Leusden hep het de eerste dag nog niet storm, slechts twee studenten zijn de kaart komen halen. Zik ben abonnee op Leusder Krant Naam: Adres Plaats Code- en geel hierbij op als nieuwe abonnee als premie ontvang ik de zaklamp Naam Adres Plaats m Telefoon (i.v m. kontrole bezorging) De nieuwe abonnee betaalt per iaar Deze bon in open envelop opsturen naar Antwoordnummer 21 - 3770 VB Barneveld LEUSDEN - Het bestuur van de afdeling Leusden van het Rode Kruis peilt de behoefte in Leusden naar het opstarten van een telefooncir kel. Op een in overleg vastgesteld tijdstip start een vrijwilhger de cirkel door de eerste deelnemer op te bellen. Een cirkel bestaat uit zes deelnemers, die elkaar dagehjks opbellen. Neemt iemand de telefoon niet op, dan wordt dit doorgegeven aan de Rode Kruis-vrijwilhger, die maatregelen zal treffen om hulp te bieden. Mensen, die beperkt zijn in hun mogehjkheden contacten te leggen en te onderhouden door bijvoorbeeld een handicap, ouder dom en mensen die door hun woonsituatie behoefte hebben aan regelmatig contact, eventueel uit veihgheidsoverwegmgen, zijn in de eerste plaats de doelgroep. Vanuit de cirkelcontacten kunnen incidenteel ook andere vormen van hulp, mits van tijdehjke hulp, worden geboden. Meer informatie is te verkrijgen bij de Rode Kruis-secretaris, M. Bremer (94 28 05), of de voorzitter, J. Bresters (94 37 52). De eerste telefooncirkel is vijftien jaar geleden opgericht. Momen teel bestaan er bijna vierhonderd van deze cirkels in Nederland. Zo'n 2500 mensen nemen reeds deel aan deze, door dertienhonderd Rode-Kruis vrijwilhgers begeleide, activiteit. Kies uit het uitgebreide programma Zowel vrij staand als helft van een dubbel v.a. 102.850.- (incl. b t.w Nijverheidsv/eg 12 Postbus 320 7000 AH Doetinch'em. Tel. 08340-34351 STOUTENBURG - Op de Hessenweg in Stoatenbarg is maandagmorgen een tank in de sloot gereden. Over de oorzaak van het ongeval tast de marechaussee nog in het duister. Het ongeval gebeurde op een plaats, waar de Hessenweg een flauwe bocht maakt. De bestuurder van de tank, die voorop reed in een kolonne, reed echter rechtuit de berm in. Na een aantal bomen omver te hebben gere den, kwam de tank in de sloot terecht. Er moest groot materieel aan te pas komen om de tank te bergen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, maar de ravage was groot. De Hessenweg is enige tijd gestremd geweest. De marechaussee weet nog niet wat de oorzaak van het ongeval is geweest. Voorlopig houdt men het op een tech nisch mankement aan de tank. Het voertuig wordt onder zocht. De kolonne was op weg naar een oefening. EUSDEN - De intocht van Sinterklaas gaat door, hoewel het er I it begin deze week naar uitzag dat de Goedheiligman Leusden it jaar links zou laten liggen. Zaterdag 17 november zal de Sint in 14.00 uur worden ontvangen in bejaardenhuis 't Hamers- eld, waarna hij de winkelcentra De Biezenkamp en De Ha- lershof zal aandoen. Wel zal het evenement soberder zijn dan andere jaren. Daarmee is een jaarlijkse traditie, die voor eusden verloren dreigde te gaan, gered. Ie Leusdense middenstand en de smeente lagen met elkaar over- oop over de financiën. Als gevolg an een bezuinigingsoperatie ver- ween het bedrag van 2500,-, dat erder als subsidie voor de intocht het Meerjaren Activiteiten Plan ras opgenomen, uit de begroting. „We zien eigenlijk liever dat an deren het feest organiseren," zegt Berghuizen, die nog steeds teleur gesteld is over de gang van zaken. „Dat zou zuiverder zijn en daarmee zou het bezwaar dat het een com merciële aangelegenheid is, uit de weg geruimd zijn. Wij als winke liers zouden dan ook onze aan dacht op onze eigen Sinterklaasac- tivieteiten kunnen richten." Berg huizen denkt daarbij aan de Cultu rele Raad, de jeugdwerker of de Oranjevereniging. Wat de midden standers betreft mag een van die organisaties volgend jaar de orga nisatie zo van hen overnemen. „Dan kan ook de Sint elk jaar er gens anders in Leusden aanko men," stelt Berghuizen voor. Volgens hem heeft de gemeente geen gelijk in haar bewering dat de winkeliers een commercieel be lang hebben bij de intocht. „Voor ons maakt het helemaal niets uit welke route de Smt volgt bi) zijn intocht. Hij mag de winkelcentra wat ons betreft gerust overslaan. Daarom zou het zo moeten zijn dat er een speciale commissie komt, die zich bezighoudt met de organi satie. Die zou dan gesubsidieerd kunnen worden door de gemeente en door de winkeliers." Dat de middenstanders het uit eindelijk toch op zich hebben ge nomen om dit jaar de intocht weer te organiseren, komt volgens Berg huizen mede door een aantal reac ties van leden van de winkeliers verenigingen op het nieuws van de dreigende afgelasting. „Mensen zeiden tegen ons: Hoe kun je dat nu maken." Van de gemeente zelf zegt Advocate Berendsen en Roel ten Hove op de stoep bij de Raad van State. Dinsdag bepaalde de Raad dat Ten Hove zijn bedrijf Kopie Druk op de Kuperssingel moet staken. (advertenties) In de Glind gebeurt veel. De komende weken staat de kinderboer derij centraal De deuren worden geopend en de dieren staan likkebaardend te wachten Pag. 13 LEUSDEN - In café De Hessenkar in Achterveld is het groot feest geweest. Zaterdag was ter ere van de geslaagde maïs-oogst van dit jaar een aantal festiviteiten georganiseerd. Een Amsterdamse zan ger zorgde voor extra verhoging van de gezelhgheid met het ten gehore brengen van onvervalste levenshedjes. Grote hilariteit ontstond bij de wedstrijden 'spekjes*proppen'. De bedoeling was zoveel mogehjk spekjes in de mond te stoppen, zonder deze door te slikken. De proptrofee is dit jaar gegaan naar het spekjesmonster Evert van Westerlaak. Evert bleek maar hefst zevenendertig spekjes in zijn mond te kunnen proppen. Willem Kok mag er ook zijn, hij bleef steken op het zesendertigste spekje. Als derde eindigde Gerbrand Blom met tweeendertig zoete spekjes. Volgend jaar is de herkansmg. ONGEVAL ,effe bijtanken" Hubertusjacht is altijd mooi voor een schitterend plaatje, de shp gin voor de fotograaf te snel Humarutas is vast van plan de kinderopvang in Leusden beter te regelen pag. 3 Vioolpedagoge Jacqueline Monné spant zich in om 'alles' uit haar leerlingen te halen pag. 5 Panorama Lisiduna toont het favoriete stekje van Hans Hermans. De gemeentevoorlichter kiest voor de landelijke weg van Leusden naar Achterveld Vrije Kwasten dartelen kwistig over het doek. Het resultaat is tijdens de jaarhjkse expositie te aanschouwen in het gemeentehuis Vogelshow. Bestaat dat nog Jawel, in De Til weet men er alles van pag. 7 Achterveld scoorde er dit weekend lustig op los. 't Goy werd de dupe en kreeg de ballen om de oren Pag. 9 Ie gemeenteraad vindt dat het interklaasfeest een puur commer- iéle aangelegenheid is geworden, iaarvan vooral de winkeliers pro- It hebben. Deze vinden op hun leurt dat het om een culturele tra- litie gaat en de winkeliersvereni- ingen weigerden in eerste instan- e om de intocht zonder de ge- leentelijke subsidie te organise- en. Ook na een gesprek met wet- ouder Vroon van Welzijn bleven Ie standpunten onveranderd. De rinkeliers zijn deze week echter iverstag gegaan, omdat zij zoals oorzitter Pim Berghuizen van de iamershof tijdens een persconfe- entie afgelopen maandag zei „niet Ie Zwarte Piet toegespeeld willen rijgen". Groene vingers, grote werklust en de nodige fantasie. Dat zijn de de dingen die nodig zijn om wirwar te worden van de jaarhjkse tuinenwedstnjd van de Koninkhjke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantenkunde (KNMPT). De tuin van de famihe Hemkamp in de Agnietenhove kreeg dinsdag het predikaat 'De mooiste tuin van Leusden'. Dat gebeurde tijdens een feestehjke bijeenkomst in de Amershofin Amersfoort. Keurmeesters van de KNMPT zijn deze zomer m de wijken Munnikhove, Bosveld en Langenbeek op zoek gegaan naar tuinen die voor de titel m aanmerking kwamen. Het resultaat mocht gezien worden, zoals uit deze foto bhjkt, die overigens enkele maanden geleden genomen is. Mensen die nieuwsgierig zijn geworden zullen er natuurhjk op voorbereid moeten zijn dat het pronkstuk van de famihe Hemkamp er nu minder mooi bijhgt, want met de herfst in vohe gang en korung Winter in aantocht verhest natuurhjk elke tuin zijn zomerse pracht.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 1