leusder krant Dagverblijven klaar voor aanmeldingen I KJalleikanaal moet de grens blijven' ubertusjacht door bos en lommer tint en e Pieten Sint in Achterveld Vrije sectorwoningen opnieuw in aanbieding Gemeente tekent contract met Humanitas tructuurschets lokt reacties uit 'rainingspak estolen Amersfoorter veroordeeld V erlichtingscontrole Hobby's kopen op de Hobbieskoop Bedrijf zit in problemen Snelheids controle Oversteken WOENSDAG 7 NOVEMBER 1990 rghuizen geen reactie te hebben tvangen. Toch zal het dit jaar allemaal min- r worden dan in voorgaande ja- Zo zal er geen ontvangst zijn op gemeentehuis en blijft de op- it beperkt tot een optocht met Goedheiligman en zijn gevolg Zwarte Pieten, die ook voor de azikale begeleiding zullen zor- n. Daarmee is volgens Berghui- de organisatie van de intocht ler bij het punt waar het was m begin van de jaren tachtig. „Vóór de ingebruikneming van nieuwe gemeentehuis, was de meente ook met betrokken bij intocht. Op verzoek van burge- eester Rademakers hebben wij en de organisatie in handen ge- men. Dat is sindsdien altijd in erleg met de gmeente gegaan, politiek, met name Leusden '85, d daar commentaar op. Deze rtij vond het een overbodige e." Na discussies in de commissie elzijn in 1988 is er een bedrag in meerjarenbegroting opgeno- bil Daarbij istoemopgemerkt dat organisatie een gemeentelijke öviteit zou moeten zijn. In februa ri van dit jaar kregen wij signalen dat de gmeente niet meer mee zou willen doen. We zijn toch gaan praten met de gemeente, omdat wij dachten dat het op een misverstand berustte. De gemeente bleef echter bij het standpunt dat het om een commercieel gebeuren gaat." Hij geeft overigens toe dat de winkeliers het conflict bewust zo hoog hebben laten oplopen. „We moesten wel op het gemeentehuis zeggen, dat als we geen geld zou den krijgen, de intocht dit jaar niet door ons georganiseerd zou wor den." De intocht zal dit jaar dus minder groots opgezet zijn dan in andere jaren. Na de ontvangst in het be jaardenhuis 't Hamersveld om 14.00 uur gaat de Sint naar De Biezen- kamp, waar hij omstreeks 14.30 uur zal arriveren. Daarna gaat hij naar De Hamershof. Hoe laat hij daar zal aankomen, is afhankelijk van de belangstelling van het pubhek op De Biezenkamp. Buiten de intocht organiseren de winkeliers van de Hamershof nog twee feesten in De Korf. Op woens dag 21 en 28 november zijn er voor de kinderen bijeenkomsten geor ganiseerd, waarvoor gratis kaar tjes opgehaald kunnen worden bij makelaar Schoeman op zaterdag 17 en 24 november tussen 15.00 en 17.00 uur. Op zaterdag 17 novem ber en 1 december is er sin terklaasmuziek in De Hamershof. De winkeliers van de Biezenkamp bereiden ook nog speciale acties voor. ACHTERVELD - Hoewel het er eerst naar uitzag dat de kinderen van Leusden-Cen- trum dit jaar Sinterklaas niet zouden kunnen verwelko men, zal de Goedheiligman liefst tweemaal de grenzen van het Leusdense grondge bied overschrijden. Zaterdag 17 november komt de Sint in Leusden-Centrum. Een week later, op zaterdag 24 novem ber, zal hij om 14.00 uur be groet worden in huize Sint Joseph in Achterveld. Daar na maakt hij een rondgang door het dorp. De organsatie is in hamden van de Achter- veldse winkeliersvereni- lling- BUSDEN - In een sportzaak m De amershof is donderdag een 23-ja- rige Amersfoortse op heterdaad betrapt tijdens het stelen van een trainingspak. Het kledingstuk was onbetaald in een tas verdwenen. De Amersfoortse gaf 'geldnood' op als reden voor de diefstal ter waar de van 270,-. Tegen de vrouw is proces-verbaal opgemaakt. LEUSDEN - Het contract is getekend, de tekeningen zijn klaar en de ruimtes in de personeelsflat van Lisidunahof en bij peuterspeelzaal Pinkelotje kunnen worden ingericht. Het wachten is alleen nog op de aanmeldingen van werkende ouders die hun kinderen minimaal 3 halve dagen per week willen onderbrengen bij een van de twee dagverblijven van de Stichting Kinderopvang Leusden. Dat is de boodschap van Theo Okkermans en Anita Beentjes van Humanitas. Zij waren afgelopen donderdag naar Leusden gekomen, om een contract met de gemeente te tekenen. De gemeente zal de subsidie die zij van het ministerie van WVC krijgt voor kinderopvang be schikbaar stellen aan Humanitas. Deze instelling verplicht zich om te zorgen voor de inrichting en de begeleiding van de dagverblijven, waarvan de capaciteit tot 1993 moet groeien tot 43 kinderopvangplaatsen. Vanaf januari volgend jaar kunnen volgens de planning de eerste kinderen er terecht. Het woord kinderopvangplaats lijkt op het eerste gezicht mislei dend. Want het betekent met dat er slechts plaats is voor 43 kinderen (in de leeftijd van 0 tot 4 jaar). Het kunnen er meer zijn, omdat niet elk land elke dag van de werkweek opvang nodig heeft. Veel ouders, en dan gaat het voornamelijk om moeders, werken maar een deel van de week en dat betekent dat de overblijvende 'dagdelen' door an dere kinderen bezet kunnen wor den. Dat de twee dagverblijven vol zullen stromen, staat voor de initia tiefnemers buiten kijf. „We krijgen veel telefoontjes van bedrijven, die informeren, wanneer we met de kinderopvang in Leusden begin nen," zegt een ambtenaar. Ook wethouder Com Verduin, die on dermeer Emancipatie in haar por tefeuille heeft, is ervan overtuigd dat het een succes zal worden. „Ik wordt vaak door mensen op straat aangehouden, die mij vragen hoe het er mee staat," vult zij aan. „Wij zijn in zee gegaan met de meest ervaren en professionele club op dit gebied," vindt Verduin. Theo Okkermans van Humanitas vertelt dat zijn organisatie 10 jaar geleden begonnen in Zuid-Lim burg als onderdeel van de Neder landse Vereniging voor maat schappelijke Dienstverlening en Samenlevingsopbouw 'Humanitas'. „Het is ontstaan, omdat de plaatse lijke afdelingen van Humanitas zich met kinderopvang gingen bezig houden. Daarna kwam er vraag uit het bedrijfsleven." „Zo vroeg het Algemeen Burge- lijk Pensioenfonds of 'hun' kinde ren met bovenaan de wachtlijst konden komen. Er is toen bij ons een discussie geweest of wij ons moesten bezighouden met be- drijfgsgerichte kinderopvang. Er bestond bij ons de angst dat er allerelei mensen over de vloer zou den komen met ABP-petjes op. Wij hebben het toch aangedurfd en zijn verder nog in zee gegaan met CBS en DSM. Ons hoofdbestuur merkte onze activiteiten op en vroeg ons om onze vleugels te spreiden. In 1986 werd de Stichting Kinderop vang Humanitas opgericht." Met de opening van de kinder dagverblijven m Leusden heeft Hu manitas inmiddels 20 van dergelij ke faciliteiten in beheer. Daarvan zijn er 10 in opdracht van gemeen tes opgezet. De 'Leusdense' con structie is voor Humanitas wel een unieke, want hoewel de stichting elders opvang in een bejaarden huis heeft, komt de combinatie (dagverblijf/verpleeghuis) nog niet elders voor. „Op die manier kun nen we de groep bewoners van Lisidunahof bij de samenleving betrekken," zegt Verduin, hoewel ze eraan toevoegt dat de combina tie zuiver toevallig is ontstaan, om dat de ruimte bij het verpleeghuis nu eenmaal beschikbaar kwam. Het gaat overigens met alleen om de dagverblijven. Onder de vleu gels van Humanitas zullen er de komende maanden nog twee pro jecten starten. Vorige week werd bekend dat de gemeente van het ministerie van WVC een subsidie van ƒ75.000,-- kan krijgen voor buitenschoolse opvang. Het is een voorziening voor werkende ouders met kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar. De kinderen kunnen na schooltijd terecht in speciaal daar voor ingerichte ruimtes bij een van de dagverblijven. De kinderen worden daar beziggehouden en kunnen bijvoorbeeld huiswerk doen. „De opvang moet zodanig zijn dat de kinderen er zich veilig en thuis voelen. Voor de dagverblij ven en de buitenschoolse opvang worden gediplomeerde krachten ingezet," zegt de districtmanager voor Midden-Nederland van Hu manitas Anita Beentjes. Zij zal de projecten de komende maanden begeleiden. Daar hoort ook het gastouder project bij. De stichting Kinderop vang Leusden, die speciaal voor de kinderopvang is opgericht, zal daarbij een bemiddelende rol ver vullen. Ouders die werken, kunnen hun kinderen (van 0 tot 12 jaar) onderbrengen bij gezinnen, waar van één van de ouders overdag thuis is. De taak van de stichting is om 'vragers' en 'aanbieders' bij el kaar te brengen. In een kennisma kingsgesprek wordt gekeken of het 'klikt' tussen ouders en kinde ren en er worden afspraken ge maakt, ondermeer over de vergoe ding aan het gastgezin. Daarna wordt er een overeenkomst opge steld tussen de gezinnen. Als de opvang is geregeld, blijft de stich ting op de achtergrond beschik baar voor begeleiding. Ouders waarvan de kinderen bij een van de dagverblijven kunnen worden ondergebracht, betalen daarvoor een bijdrage. Deze is af hankelijk van het inkomen. Hoe groter het inkomen, hoe groter de bijdrage. De subsidie die de ge meente doorschuift naar Humani tas is mede afhankelijk van het be drag dat de ouders samen kunnen opbrengen. Als dat niet voldoende is om de dagverblijven kostendek kend te exploiteren, zal de subsidie groter zijn. Daarmee hoopt de ge meente te voorkomen dat de dag verblijven afhankelijk worden van ouders die in staat zijn de opvang volledig te betalen. Door de ge meentelijke bijdrage aan te passen aan de hoogte van de ouderbijdra ge, kunnen ook ouders met lage inkomens van de voorziening pro fiteren. Het personeel van Pinkelotje is al van werk verzekerd en kan na 1 januan bij de nieuwe stichting te recht. Er moeten nog wel enkele vacatures worden opgevuld. Het personeel zelf is in ieder geval ver zekerd van opvang voor de eigen kinderen, hetzij binnen de facilitei ten van de stichting zelf, hetzij el ders. vervolg van pagina 1 UITVAARTVERZORGING De Haan en van de Kamp Mozartweg 58 - Amersfoort - Telefoon 033-757007 I jlfSDEN - De gezamenlijke landbouworganisaties, Utrechts i mdbouw Genootschap(ULG) afdeling Leusden, Christelijk «ren en Tuinders Bond (CBTB) afdeling Amersfoort en om- reken, Aartsdiocesane Boeren en Tuinders Bond (ABTB) af- c ling Hamersveld en Achterveld, en het Actiecomité van rrontruste Stoutenburgers, reageren op de door de gemeente ontwikkelen structuurschets. Het Valleikanaal dient als na ar lij ke begrenzing overeind te blijven. b landbouworganisaties wijzen gemeente erop, dat vanuit agra- ;h oogpunt woningbouw in isden op elke locatie niet ge- mst is. 'Woningbouw plegen be kent inleveren van landbouw- ond. Van gemeentewege wordt [Wijls gezegd dat de boeren cor rect en netjes tegemoet getreden worden. Zakelijk gezien geschiedt dit meestal wel tot tevredenheid. Terugkijkend op de gedane uit breidingen van Leusden valt het op, dat bij de betrokken agrariërs, die elders een ander bedrijf zijn begonnen, er een redelijk aantal met meer of minder ernstige licha melijke of psychische gebreken is. Kortom de emotionele kant van zo'n gedwongen verhuizing is niet met geld af te kopen!' De landbouworganisaties pleiten voor het bouwen voor een beperk te eigen behoefte. 'Als kleine zelf standigen beseffen wij, dat stil stand achteruitgang betekent.' De natuurlijke begrenzing van het Valleikanaal moet naar haar me ning behouden blijven. Men verzet zich heftig tegen het voorlopig be sluit van het gemeentebestuur te kiezen voor bouwen in noord-Leus den. 'Bij overschrijding van het Valleikanaal in noordelijke richting vrezen wij een met te stuiten groei vanuit zowel Leusden alsook Hoe velaken en Amersfoort. Dit bete kent dat wij in Leusden een groot landbouwgebied kwijtraken. En juist het gebied Stoutenburg is qua ecologische richtlijn een waarde vol gebied voor boeren.' De verontruste Stoutenburgers rea geren op uitspraken van wethou der De Jong, ten aanzien van agra riërs, die moeten wijken voor wo ningbouw. 'Het is juist, dat er de laatste tien jaar een betere vergoeding wordt gegeven dan voorheen. Wanneer men echter een goed verkaveld bedrijf heeft is het zeer moeilijk elders een soortgelijk bedrijf (me' zulke ideale grond) te vinden zc der er financieel op achteruit te gaan.' Ook de Stoutenburgers stippen de problematiek rond de opvolging aan de orde. 'Vele generaties zijn van vader op zoon hier geboren en getogen en zijn zeer gehecht aan het bedrijf. Hoeveel problemen dat geeft wanneer zij voor de gemeen schap moeten wijken blijkt wel uit het feit dat van de agrariërs welke van het vroegere Hamersveld naar elders zijn vertrokken er zestig procent geestelijk of lichamelijk ziek zijn geworden. Enkelen zijn naar Stoutenburg vertrokken en zouden het dus mogelijk nog eens moeten meemaken.' Huurdeman, namens de verontrus te agrariërs, spreekt van de enor me spanningen: „Als mensen moeten wijken, niet alleen voor het algemeen belang, maar vooral voor het gemeentebelang, geeft dat in tense spanning." LEIJSDEN - De gemeente laat voor één keer de uitgangspunten van het huisvestingsbeleid los. Voor de verkoop van 10 vrije sec torwoningen in het Ruige Veld komen ook mensen in aanmer king die niet sociaal of econo misch gebonden zijn aan Leus den. De maatregel is nodig, om dat de verkoop van de woningen minder soepel verloopt dan wen selijk is. Er wordt al enige tijd geadverteerd voor de betrokken woningen, maar dat heeft niet tot het gewenste resultaat geleid. LEUSDEN - Wegens het doorrij den na een aanrijding in Leusden, alsmede voor vernieling, heeft de politierechter van Utrecht mr D. Bakker maandag een 31-jarige man veroordeeld tot een boete van 250,-. De verdachte, een inwoner van Amersfoort, ging in apnl vorig jaar aan de haal met een tractor met aanhangwagen, zonder toestem ming van de eigenaar. Toen hij m Leusden omkeek voor voorbijrij dende fietsers botste hij tegen een voor hem rijdende wagen. Hoewel de man de tegenpartij een ïdenti- teitskaartje toonde, konden zijn naam en adres niet worden geno teerd. De straf was overeenkomstig de eis va de officier van justitie, mr J. Spee. Deze vroeg de boete ook omdat de man in mei '89, vermoe delijk onder invloed van medicij nen, twee ruiten had ingegooid en een deurdranger verbogen. Ook daaraan werd de Amersfoorter maandag schuldig bevonden. LEUSDEN - De afdeling Leusden/ Achterveld van Veilig Verkeer Ne derland houdt donderdag 8 no vember van 19.00 uur tot 22.00 uur een gratis controle voor de ver lichting van auto's. Belangstellen den kunnen de hele avond terecht bij garage Buitenhuis aan de Prins Frederiklaan 2 in Leusden-Zuid om de afstelling van de verlichting te laten controleren. Alleen onderde len die vervangen dienen te wor den, moeten worden betaald. LEUSDEN - De zestiende verkoop expositie van Hobbieskoop is za terdag gehouden, van 10.30-16 uur, in basisschool 't Palet. De drie les lokalen, die waren gereserveerd voor de verschillende creatieve ui tingsvormen, konden met moeite de grote belangstelling aan. Er was van alles te bewonderen van per- gamano tot scheepsmodelbouw. Verder waren er stands met corsa ges, wenskaarten en kerstversie ringen. De informatie over minera- OP STRAAT Het dossier 'Kopie Druk' werd in het vroege voorjaar van dit jaar geopend. Ten Hove werd m april door de gemeente aangeschreven met de mededeling dat zijn bedrijf in strijd met het bestemmingsplan opereerde. Hij diende op 1 juli van dit jaar de bedrijvigheden te sta ken. Die termijn werd later, onder meer na publicaties in de media, verlengd tot 1 januari, om Ten Hove de kans te geven naar alternatieve huisvesting om te zien. Ten Hove startte zijn bedrijf in 1986, nadat hij bij een reorganisatie op straat kwam te staan. De Leus- denaar, die in de kopieerbranche werkzaam was, begon thuis voor sportverenigingen clubblaadjes te vermenigvuldigen. Daarnaast knapte Ten Hove ook tweede hands kopieermachines op voor de verkoop. Het werk nam toe en Ten Hove besloot te proberen met de kopieerwerkzaamheden een nieuw bestaan als kleine zelfstandi ge op te bouwen. Inmiddels draait het bedrijfje goed, maar nog onvol doende om de stap naar een win kelcentrum of een bedrijventerrein te kunnen maken. Hoewel ten Hove naar eigen zeg gen op het gemeentehuis infor meerde of zijn werkzaamheden in zijn woning wel konden, een vraag len, gesteenten, kantklossen en weven ging grif van de hand. Ook de aquarellen, keramiek, boet seerwerk, haak-en borduurwerk, gegraveerd glas, origamie en fili graan, poppen, beren en bloemen van zijde hadden over belangstel ling niet te klagen. Tn de modeshows, van 12.15-12.30 en 13.30-13.45 uur, werd creatieve kleding getoond. De kinderen raakten enthousiast bij de poppen kast en het maken van buttons. Een die positief beantwoord werd, con stateerde de gemeente in april dat de activiteiten niet door de beugel konden. Ironisch genoeg viel de brief met die mededeling niet veel later in de bus, dan een uitnodiging om als Leusdens bedrijf in een ge- meentegids te adverteren. Ten Hove: „Die brief was ondertekend door dezelfde mensen (burge meester en gemeentesecretaris van Leusden, red.) als de brief waarin mij te verstaan wordt gege ven op te krassen. Maar als je wordt uitgenodigd om in een ge- meentegids te adverteren, ga ik ervan uit dat het wel goed zit. Je wordt door de gemeente notabene als bedrijf erkend." WILLEKEURIG De gemeentegids werd een be langrijk wapen in de verdediging van Ten Hove. Zo betoogde advo cate Berendsen afgelopen donder dag bij de Raad van State dat Kopie Druk niet het enige bednjf-aan- huis was dat in die gids adverteer de. Ze wees de voorzitter van de afdeling rechtspraak erop, dat zelfs in de onmiddellijke nabijheid van de woning van Ten Hove nog twee bedrijven in de gemeente- gids openlijk van hun activiteiten blijk gaven. Ze vroeg zich af of de gemeente daar ook naar had geke ken en concludeerde dat er een willekeurig beleid wordt gevoerd. „En dat is strijdig met de beginse len van behoorlijk bestuur", vond Berendsen, die dat voldoende aan leiding vond het schorsingsver- zoek toe te wijzen. De woordvoerder van de ge meente, Van Nimwegen, vond de strijdigheid met het bestemmings plan echter van doorslaggevende Van 28 andere vrije sectoren zal het ontwerp aangepast en de prijs verlaagd worden. De gemeente wil in principe vast houden aan het beleid dat er m Leusden alleen voor eigen behoef te gebouwd mag worden. Volgens een woordvoerder van de ge meente blijkt echter dat de prijs van de woningen waar het om gaat, te hoog is. „Door het ontwerp aan te passen en de prijs te verlagen, den ken wij dat de woningen alsnog verkocht kunnen worden." Een deel van de woningen is overigens al verkocht. Het gaat om een hoeveelheid van 16 huizen, die deel uitmaken van 26 twee-onder- een-kapwoningen op de hoek Da- velaar/Bitterschoten. „Dit woning type valt, ondanks de hoge prijs, goed in de smaak. De markt voor deze woningen is echter beperkt," zeggen B&W. Daarom zullen de resterende 10 huizen worden aan- LEUSDEN - Bij een snelheidscon trole, die de politie woensdag tus sen 11.00 uur en 12.00 uur op de Asschatterweg hield, is zes keer proces-verbaal opgemaakt. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 75 kilometer, waar vijftig de toege stane limiet is. spannend voorleesverhaal voor kinderen van 7-10 jaar maakte het feest compleet. De manifestaüe werd muzikaal op geluisterd door het salonorkest Cli que Paruque onder leiding van Ron Gantzert, 's Middags (14 uur) speel den enkele leerlingen onder lei ding van Ada Tiggelman de sterren van de hemel, gevolgd door een optreden van de Vereniging van Huismuziek. betekenis. „Dat kunnen we niet to lereren", vond Van Nimwegen. „Bovendien hebben we hier te ma ken met een jong bedrijf, wat een risico voor toenemende overlast voor de buurt met zich meebrengt. Bovendien hebben we Ten Hove tot 1 januan uitstel verleend om hem tijd te geven naar andere huisves ting uit te kijken." Van Nimwegen bestreed ook dat er sprake was van een willekeurig beleid „Als we constateren dat een bednjf in strijd met het bestemmingsplan opereert, grijpen we in. Alleen we ten we dat met altijd en we kunnen ook niet alle zaken m één keer aanpakken." Van Nimwegen gaf overigens toe niet precies te weten welke bedrijvigheid er schuil ging achter de adressen, die Berendsen uit de gemeentegids 'Wegwijs in Leusden' citeerde. Na afloop van de behandeling van het schorsingsverzoek lichtte Berendsen toe de visie van de ge meente op de strijdigheid met het bestemmingsplan te delen. „Wij wilden alleen een redelijke termijn voor Ten Hove om elders ruimte te vinden. Daarom hebben wij de ge meente ook voorgesteld de ontrui- mingstermijn te verlengen tot 1 september 1991. Daar wilde de ge meente niet aan, omdat men al eens uitstel verleende. Ik vond alleen dat er, gezien de omstandigheden, voldoende aanleiding was de ter mijn te verlengen." De Raad van State bleek dat standpunt niet te delen. Dinsdag deed de voorzitter van de afdeling rechtspraak uitspraak en stelde de gemeente in het gelijk. Roel ten Hove zit nu in de problemen. „Ik zit bijvoorbeeld met een aantal langlo pende contracten met sportvereni gingen. Wat moet ik daar nu mee?" geboden aan mensen, die een indi recte binding met Leusden heb ben, bijvoorbeeld omdat zij voor een van de Amersfoortse zieken huizen of voor de Spoorwegen werken. De huizen moeten een be drag van rond de 300.000,- op brengen. Verder zullen er op dezelfde plek en aan het Veldschoren nog twee groepen twee-onder-een- kapwoningen (8 en 20 huizen) ge bouwd worden, waarvan het ont werp zal worden aangepast en de prijs zal worden verlaagd. De op brengst van deze huizen zal daar mee verlaagd worden tot ongeveer ƒ260.000,-. Dezelfde mensen die al eerder belangstelling voor deze woningen toonden, maar uiteinde lijk weigerden, omdat zij de prijs te hoog vonden, zullen opnieuw be naderd worden. Dat zal dan be schouwd worden als een 'her nieuwd eerste aanbod' en niet als een tweede kans. In dat geval zou weigering namelijk niet meer mo gelijk zijn, omdat kandidaten na twee weigeringen van de lijst wor den gehaald en niet meer in aan merking komen voor de koop van een dergelijke vrije sector woning in Leusden. LEUSDEN - Op de Hamersveldse- weg werd een 58-jarige man aan gereden door een automobilist uit Baarn. De man wilde met zijn fiets oversteken naar de Sint Josefkerk, toen de auto hem passeerde. Hij moest met hoofdletsel naar het Eli- sabethziekenhuis worden ge bracht. USDEN - De traditionele slip- cht, de Hubertusjacht, is zaterdag november weer in Leusden ge- ouden. De tocht leidde door het tuurgebied Den Treek. Herfstachtig weer, af en toe een buitje, zorgde voor een perfecte ambiance. De ruiters, maar meer nog de honden, deden het werk dat van hen werd verlangd. In een massasprint joegen de honden het spoor van de 'stoffen vos' na. De doordringende geur van het wild maakte de honden gulzig en de ruiters hadden alle moeite de meu te te volgen. De traditie is dit jaar opnieuw met stijl voortgezet. Volgens de organi satie en de politie is alles vlekke loos verlopen.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 3