Leusden omgaan met afval begint bij u thuis gemeente verruimt blik vergaderagenda VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS -a HOVENIER 033 - 947483 't v ERSTEK LEUSDER KRANT aanvullingenblad gemeentegids Er is een nieuw blad met aanvullingen op de ge meentegids verschenen. Hierin worden alle wijzi gingen en aanvullingen vermeld die sinds de ver schijning van de uitgave 1990 bij het bureau Voor lichting zijn binnengeko men. Het aanvullingen blad is gratis verkrijgbaar bij het Bureau Voorlich ting. gratis abonnement op gemeentelijk nieuws In deze krant verschijnt wekelijks onder de titel „Van 't Erf' een halve pagina met gemeentelijke berichten en achter grondinformatie. Voor wie niet op de Leusder Krant is geabonneerd be staat de mogelijkheid ,,Van 't Erf' gratis te ont vangen. U ontvangt dan tevens alle officiële bekendmakingen van de gemeente Voor een gratis abonne ment kunt u zich opgeven bij het bureau Voorlich ting, telefonisch via num mer (033) 961659 of schrif telijk via Postbus 150, 3830 AD Leusden. De uit geefster van de Leusder Krant, de BDU in Barne- veld, zorgt er dan voor dat u voortaan wekelijks ,,Van 't Erf' ontvangt. post naar postbus Wie onnodige vertraging bij de verzending van een brief naar de gemeente wil voorkomen, gebruikt bij de adressering steeds het Postbusnummer. Het post adres van de gemeente Leusden is: Postbus 150, 3830 AD Leusden. werkzaam heden burg. van der postlaan In de maanden november en december wordt er hard gewerkt aan de Burg Van der Postlaan. En wel op het gedeelte tussen de Hamersveldseweg en de Groene Zoom. Dit ge deelte van de weg wordt door veel kinderen over gestoken als zij naar school gaan. Enige tijd geleden is er een handte keningenactie geweest en is er door de gemeente toegezegd dat de situatie bekeken zal worden. Op wegdek worden nu ver- keersdruppels aange vraagd waardoor de rij vakken met een meter worden versmald Auto mobilisten moeten daar door langzamer gaan rij den. Tijdens de werkzaamhe den kan het nodig zijn het verkeer via een rijbaan te laten rijden Er zal dan gebruik gemaakt worden van een verkeerslichtin- stallatie. De werkzaamhe den zullen tot ongeveer 21 december duren. Op diverse plaatsen worden de komende tijd beplanting weggehaald om het zicht voor het verkeer te verbeteren of de sociale veiligheid te vergroten. Op de vrijgekomen plekken wordt gras ingezaaid. Bomen zullen zo veel moge lijk worden gespaard. Leusden is - ondermeer - door het vele groen een aantrekkelijke woonplaats. Maar op sommige plaatsen is de beplanting in de loop der jaren zo groot geworden, dat er voor het verkeer gevaarlijke situa ties kunnen ontstaan, met name in de buurt van kruispunten. En waar fietspaden liggen die door een be groeide berm van de rijweg zijn gescheiden, kunnen sociaal onvei lige situaties ontstaan. De zichtverrruimende werkzaam heden worden op de volgende plaatsen uitgevoerd: Langs de Noorderinslag tussen de Groene Zoom en Groenhouten- Noord; Langs de Groene Zoom; Langs het Karrepad; en op een aantal andere plaatsen die daarvoor in aanmerking ko- woensdag 7 november, commissie Sociale Zaken, Volt huisvesting. Emancipatie en Milieu (SVEM). Aan de orde komen de gemeentebegroting 1991 en a onderdelen kinderopvang en emancipatie van het tyc zijnsprogramma 1991. donderdag 8 november, commissie Algemene en Bestuc lijke Zaken (ABZ). Ook in deze commissie wordt de begroting 1991 bespr ken. Op de agenda staat verder een notitie over de ev, tuele realisering van een buurtbus tussen Leusden Leusden-Zuid. maandag 12 november, commissie Openbare Werkt Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en Verke (OREV). De beide onderwerpen uit de commissie Afi komen eveneens aan de orde in de commissie OREl Voorts zal de commissie een notitie over het aanbeg dingsbeleid behandelen en een notitie over de gemeen; lijke reserves. dinsdag 13 november, commissie Financieel Beleid Beheer (FBB) De vergadering van deze commissie is geheel gewijd 33 de begroting 1991. De hierboven genoemde vergaderingen beginnen 20.00 uur. Ze worden gehouden in de commissiekam van het gemeentehuis. Wie vragen of opmerkingen hee over de onderwerpen die aan de orde komen, kan gebru maken van het spreekrecht. De volledige agenda's m bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het buret Voorlichting. actuele folders ken je limiet De grootste oorzaak van de verkeersongevallen in de gemeente is een te hoge snelheid. Binnen de be bouwde kom heeft u rij dend met de auto niet al leen te maken met andere automobilisten, maar ook met voetgangers en fiet sers. Het z(jn de voetgan gers en fietsers die u door te hard rijden in gevaar brengt. En zij zijn wel bin nen de bebouwde kom in de meerderheid. Op alle wegen gelden snelheidslimieten. Over het algemeen is die limiet binnen de bebouwde kom 50 kilometer Op wooner ven mag echter slechts stapvoets gereden wor den. In het verkeersregle ment staat dat u uw rij snelheid moet aanpassen aan de plaatselijke situatie en omstandigheden. On der geen beding mag u an deren in gevaar brengen. De maximum snelheden zijn dan ook de uiterste limiet. Wist u dat u met een snelheid van 50 km per uur minstens 33 meter nodig heeft om uw auto tot stilstand te brengen? En dat u bij een snelheid van 30 km per uur daar voor slechts 15 meter no dig heeft? woonerf Op een woonerf is ied? een gelijkwaardig aan kaar. Dat betekent d bijvoorbeeld een kind, pend of op een dnewielc net zoveel rechten he* als u als automobile Maar ook buiten de b bouwde kom gelden sne heidslimieten. Er zijn bi voorbeeld wegen maar 80 kilometer gei den mag worden. Allew gen buiten de bebouw kom die geen autosnelw of autoweg zijn, zijn zuli 80-wegen. Op dergelij wegen kun je te mak< krijgen met langzau voertuigen zoals tractoi Dat zorgt voor alleri problemen als u te ha: rijdt. Kunt u zich vo< stellen wat er gebeurt, er net na een bocht e tractor voor u opdoem terwijl u zo'n 95 kilomet per uur rijdt? Bovendii mogen ook fietsers bromfietsers van zul wegen gebruik make Ongeveer 50 procent het totaal aantal mens dat per jaar in het verke omkomt is betrokken een ongeval op zulke wegen. Ken daarom limiet! Bij het bureau voorlid ting is een aantal folders verkrijgen over de v schillende maximale sni heden in ons land Leusden WOENSDAG 7 NOVEMBER 1990 De gemeente onderschrijft, met de overige gemeenten uit de regio Eemland, het provinciale afvalstoffenplan. In een brief aan de provincie vraagt de gemeente wel meer aandacht voor het in de bouwverordening opnemen van het bij de bouw en sloop scheiden van vrijkomend chemisch afval. Leusden is de eerste gemeente in Nederland die dat al heeft. De centrale doelstelling van het afvalstoffenbeleid van de provincie is het zoveel mogelijk terugdringen van de afvalstroom en het afval op een verantwoorde en doelmatige manier verwijderen. Als eerste kan dat door het voorkomen van afval, daarna het hergebruik en tenslotte door verbranden of opslaan van afval. In de provincie gaat dat om grote hoeveelheden. In 1988 was er sprake van 335.000 ton huishoude lijk afval, 580.000 ton bouw- en sloopafval. 120.000 ton bedrijfsaf val en 9.000 ton agrarisch afval. Voor wat het huishoudelijke afval betreft moeten we nog meer schei den aan de bron Het is echt be langrijk dat glas en papier geschei den worden aangeboden. Ook is het belangrijk dat groente- tuin- en fruitafval apart wordt gehouden. U kunt dit aan de schillenboer meege ven of zelf composteren. De provincie wil bevorderen dat in ieder geval grote bedrijven een ei gen milieu-zorgsysteem hebben. In het gemeentehuis bijvoorbeeld wordt het papier en het chemisch afval apart ingezameld. Maar de bedrijven zouden ook glas, hout, metalen en kunststoffen zoveel mogelijk kunnen scheiden agrarisch afval Ook agrarische bedrijven hebben hun afval. Voorzover het plantaar dige deel niet bij de boer zelf een goede bestemming kan krijgen, dient het afgevoerd te worden ten behoeve van compostering Ook landbouwplastic en steenwolma- trassen dienen gescheiden te wor den ingezameld. Als je al de plannen van de provin cie leest moet je tot de conclusie komen dat in Leusden ai veel aan gescheiden inzameling gedaan wordt. Toch kan het altijd beter. Met name waar het gaat om het voorkomen van het afval. Daar moeten we met elkaar steeds alert op blijven. Want beter omgaan met afval begint bij ons thuis. Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 46, 7 november 1990 Scheiden van afval wordt met hel oog op het milieu steeds belangrijker (foto Janus Visser bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Pelgrimshove, plaatsen klaslokaal t.b.v. ,,De Holm" Langesteeg 7a, bouwen werktuigenloods Nassaulaan 11, verbouwen woning Davelaak 16, bouwen woning met garage kapvergunningen Hamersveldseweg 109, kappen van een spar Vlailand 28, kappen van een spar bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen het uitbreiden van het kantoorpand op het per ceel Kastanjelaan 2 een wijziging op het plan voor het uitbreiden van het pand op het perceel Hessenweg 164 het plaatsen van abri's op diverse plaatsen in Leusden en Achterveld. De tekeningen liggen van donderdag 8 novem ber t/m woensdag 21 november 1990 op werkda gen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize-afdeling Ruimtelijke Ordening/Algemene Zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-Centrum. Voor zover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp-(deel-)uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wet houders worden ingediend. wijziging bouwverordening Burgemeester en wethouders van Leusden ma ken bekend, dat Gedeputeerde Staten van Utrecht de door de raad vastgestelde 9e wijzi ging van de Bouwverordening bij hun besluit d.d. 9 oktober 1990, kenmerk 0351196/2030 hebben goedgekeurd. Deze wijziging en de naar aanleiding hiervan door burgemeester en wethouders vastgestelde wijziging in de „nadere regelen" behorende bij de Bouwverordening, liggen voor een ieder op werkdagen van 08.00 tot 12.30 uur gedurende een termijn van drie maanden na de dag van deze afkondiging ter inzage op het gemeente huis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Alge mene Zaken, 't Erf 1, kamer 208. Deze wijzigingen treden op de eerste dag deze afkondiging in werking. ontwerp- hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Leusden ma ken ingevolge artikel 24, tweede lid, onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend, dat vanaf 7 november 1990 gedurende twee weken ter gemeentesecretarie, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, 't Erf 1, op werkdagen van 08.30 tot 12 30 uur en bovendien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur op de afdeling burgerzaken/bodekamer, 't Erf 1, zulks na tevoren gemaakte afspraak, telefoon 033- 961742, de ontwerp-beschikkingen ter inzage liggen op een verzoek om een vergunning inge volge de Hinderwet van: 1. de heer G. H. van Valkengoed, Leusbroe- kerweg 16 te Leusden; 2. Maatschap F. en F. van de Lagemaat, Ha mersveldseweg 120 te Leusden. Wij zijn voornemens om de gevraagde vergun ning te verlenen onder voorschriften, welke tot strekking hebben gevaar, schade of,hinder voor de omgeving te ondervangen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-be schikkingen kunnen gedurende twee weken na bekendmaking van deze openbare kennisgeving schriftelijk worden ingebracht door de aanvra ger en diegenen die reeds schriftelijke of mon delinge bezwaren hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen, die daartoe redelijkerwijze niet of niet tijdig in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij burge meester en wethouders worden ingediend. In dien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degenen die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elk gewenste maat in elke gewenste kleur SIGAREN SIGARETTEN ROKERS BENODIGDHEDEN WENSKAARTEN KANTOORARTIKELEN TIJDSCHRIFTEN VERKOOP STAATSLOTEN DEPOT PALTHE STOMERIJ TABAKSSPECIALIST TUINADVIES-ONTWERP-AANLEG-ONDERHOUD VAN LOENEN LEUSDEN GROENVOORZIENINGEN-BESTRATINGEN L. van Loenen - Clarenburg 36 - 3834 BG Leusden DE BIEZENKAMP 11. LEUSDEN TEL. 033-940104 voor al uw inlijstwerk IJSTENMAKERIJ Snelle levering en ruime sortering Hamersveldseweg 40 - Leusden - Tel. 033-945675 b.g.g. 030-945895

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4