jeos-vrouwen gaan volledig onderuit Sport in cijfers MHCL vrouwen stomen naar kampioenschap erste thuisnederlaag Leos: 0-3 voor News Flash Kampioenen starten schoonspringcursus taBder knowt Linksbinnen Mini 3/4 kamp Nieuws uit de verenigingen EEN SPORTMAN OF -VROUW Sport >ie van Want 5 die in )DA i Spai as 1-1, ide K et van niet te dag rheo imuxci eroen Slecht I nog had i zijn a het De I]i haalde ROD da: teidsr te maa Ten» Hoo< Hams i/Ieerv Jan Zaal, >rt WOENSDAG 14 NOVEMBER 1990 Celezen in de Leusder grant: 'Gymnastiekvereniging Impala heeft afgelopen zater dag goede resultaten geboekt. Veenendaal werd deelge nomen aan de D-wedstrijden in Soest aan de mini 3/4 lomp.' Ik moet u eerlijk zeggen dat jjc niets van de gymnastiek- sport afweet, dus een aantal dingen begrijp ik niet. Een kenner zal misschien weten fat een D-wedstrijd is, maar zijn hoofd waarschijnlijk jreken over een 'mini 3/4 kamp'. Het moet wel een zeer korte wedstrijd zijn geweest; een driekwart kamp en dan ook nog mini Dat blijkt ook wel, want "na de brug kwam de balk'. En die werd nog regelmatig verlaten ook. Met de goede resultaten valt het ook nog wel mee: 'Geh- behaalde een negende plaats'. Oké, dat kan nog. Maar 'een negenentwintigste plaats voor Wilma' is wel een erg op timistisch goed resultaat in Veenendaal. Wacht even, die 3/4 kamp was toch in Soest. In Soest werd in ieder geval gestreden voor een fmaleplaats tegen andere (welke?) verenigingen uit rayon Eemland'. De wed strijd was zo kort dat de oefe ningen met vermeld worden. De resultaten waren hier ech ter wel echt goed. Het gaat mij niet over het verslag als zodanig, maar over hoe het in de krant komt. Dit mag toch met in een krant ver schijnen: '...werd de wedstrijd afgesloten voor de oudere meisjes. De jongeren kwamen vervolgens aan bod. Zij begon nen bij de sprong'. Daar is toch peen touw aan vast te knopen. Sport kort is leuk, maar er moet nog wel iets te lezen overbhjven. Het moet geen raadsel worden. Frits Schoenmaker De vrouwen van Leusden kunnen het scoren niet laten. Het onderaan geplaatste Malburgen had alleen de eerste 20 minu ten wat in te brengen, doordat bij Leusden het elftal niet helemaal goed op elkaar ingespeeld was. Leusden won de wedstrijd met 5-0. Een goed genomen strafcorner van Malburgen verraste keepster Charlotte v.d. Ven, maar Inge Spijkman stond haar mannetje op de doellijn en haalde koelbloedig de bal van de lijn af. De goed op dreef zijnde Patricia v.d. Flier scoorde haar zoveelste doelpunt in de competitie. Na eerst een straf corner te hebben veroorzaakt, wist zij ditmaal de rebound te verschal ken. 5 minuten later wederom een strafcorner. Mooi afgeschoven naar de volledig vrijstaande Cath- rien van Groningen die de bal on der de vallende keeper van Mal burgen doorsloeg en de voor sprong vergrootte. Na rust kwam Renee Tuininga voor Brigitte Bos in het velden nam Brigit Schoemaker de plaats in van Anke den Boer. Het eerste balcontact van Tuininga was meteen al heel gevaarlijk. In de 5e minuut was zij dichtbij een treffer. Paniek achterin bij Malburgen ver oorzaakte meerdere kansen voor de vrouwen van Leusden. Letty den Besten passeerde op snelheid op de rechtervleugel een aantal speel sters en gaf in de cirkel de bal voor. Een verdedigster van Malburgen kreeg de bal niet goed op haar stick, waardoor de bal over haar eigen keepster in het doel ver dween. Malburg kwam er in de resterende tweede helft totaal niet meer aan te pas. Een combinatie tussen Tuininga en v.d. Flier was niet bij te houden door de verde digsters van Malburgen. Patricia v.d. Flier kon de bal goed afmaken. 8 minuten voor tijd was het weder om v.d. Flier die met een schitte rend schot de keepster van Mal burgen kansloos liet. De vrouwen van Leusden stomen langzaam maar zeker op naar het kampioenschap. De tweede helft vein de competitie is nu begonnen en ze weten wat ze precies aan hun tegenstanders hebben. Toch moe ten ze het hoofd erbij houden en ervoor blijven werken. Opstelling van Leusden: Char lotte v.d. Ven, Inge Spijkman, Anke den Boer (Brigit Schoema ker), Charlotte Pothoven, Jupe Schonk, Letty den Besten, Cath- rien van Groningen, Jolanda Koopman, Brigitte Boss (Renee Tuininga), Patricia v. d. Flier, Evelien Zwart. Doelpunten: Patricia v.d. Flier (3), Cathrien van Groningen, Let ty den Besten. (advertentie) Zondag 18 november RODA '46 - RlVIERWIJKERS Aanvang 14.30 uur Wedstrijdbal aangeboden door „de Oudste Slijterij van Leusden-C" Herman v.d. Hengel Hamersveldseweg 56, 033-941259 -3. Aa sen sp e ma! bben Ro 5-4 n had om blij staan >en hfUSDEN nder slatief n de De vrouwen van Leos hebben een gevoelige eerste derlaag in een thuiswedstrijd geleden. Zij verslikten zich in kracht van News Flash/OVRA, die met een 0-3 overwinning zak terug naar Haarlem konden reizen. De bezoekers had- "J1™ in pas vier punten verzameld, maar wel tegen op papier 8 s erke tegenstanders. Leos zit momenteel duidelijk in de hoek aar de klappen vallen. De competitie lijkt er voor de Leusde en met Molenwiek/C, Dinto, Abcoude en ook News Flash et gemakkelijker op geworden. De mannen van Leos konden tegen het derde team Vollkei nieuw niet voldoende tegengas geven. De thuisclub kon de mersfoorters drie sets lang goed bijhouden, maar op de beslis- nde momenten werden de punten door de tegenpartij ge- aakt. Vollkei pakte drie belangrijke punten en passeerde larmee Leos, dat langzaam in de onderste regionen verzeild akt. I Het talrijke publiek keek afgelo- 1 n zaterdag met verbijstering ar de verrichtingen van de vrou- van Leos. Voordat men in de ten had wat er gaande was, ston- n hun favorieten al met 0-1 ach- De eerste set ging met maar (si 15 naar de Haarlemse )eg. Pas in de tweede set besefte 1 toeschouwer bij een stand van 10, dat Leos wel enige aanmoe- jmg kon gebruiken. Het leed toen echter al geschied. De nederlaag kwam hard aan. ainer Evert van Garderen kon na wedstrijd geen woorden vinden or de verpletterende nederlaag, anders zo spraakzame trainer ram niet verder dan dat hij er van aide. Volgens hem was de op- g zeer zwak en kon daardoor en druk worden opgebouwd. De service, anders altijd een ge ducht wapen van Leos, was inder daad beneden peil. Er was echter meer aan hand. Het fanatisme ont brak bij de thuisploeg en News Flash/OVRA bleek een betere te genstander dan verwacht. De Haarlemmers hadden in José Snij ders een intelligente spelverdeler, die ook in blokkering goed speel de. Zij werd daarbij bijgestaan door de boomlange Astnd Zwart, die uit kon groeien tot de uitblink ster van de wedstrijd. Zij was door haar lengte een ware plaag voor de Leusdenaren. Regelmatig wist OVRA de mid- denaanval, maar ook flank aanval te blokkeren. De eerste tempo- aanval met Liesbeth Overeem werd goed doorzien door de be zoekers en op de flanken konden Maija de Wild en Anita Visser niet imponeren. De snelle korte mid- denaanval met Astrid van Dijk ging wel goed. Zij wisselde echter goe de momenten aan het net echter af met zwakke momenten in het ach terveld. Ook aanvoerder De Wild kon de ploeg niet over het dode punt heen helpen. De enige die zich staande hield was Nadje Gijsen, die een sobere maar degelijke wedstrijd speelde. Zij maakte een aantal zeer belangrijke en moeilijke ballen, maar het werkte niet inspirerend op haar ploegmaten. In de tweede set leek het tij voor Leos te keren. Er werd een 5-1 en een 8-4 voorsprong opgebouwd, maar op beslissende momenten liet de opslag de thuisclub in de steek. De Haarlemse ploeg, ge traind door Jan Kiewiet, voelde zich steeds sterker worden en vocht voor iedere bal. De tweede set was uiteindelijk met 12-15 voor OVRA. De derde set werd 5-15 eenvoudig door de Haarlemmers gewonnen. Leos was uitgeblust en zagen de tegenstander alleen maar gToeien. In de stand is Leos (negen punten) voorbijgestoken door Abcoude met twaalf punten. De achterstand op Molenwiek en Dinto bedraagt inmiddels vijf en vier punten. Leos - News Flash/OVRA 3-15, 12-15 en 5-15. Opdrachten De mannen van Leos verloren met 0-3 van Vollkei 3, dat op twee punten achterstand stond. De Amersfoorters passeerden de Leusdenaren door de winst op de ranglijst. De thuisclub had eigenlijk in de drie sets kansen op punten te pakken. Op de beslissende mo menten werden de punten door Vollkei gemaakt. In de eerste set staakte de productie bij acht pun ten. In de tweede en derde set gebeurde dat bij twaalf punten. De bezoekers waren over het algemeen wat 'ouder' en gerouti- neerder. Trainer Rob Vooijs had voor de wedstrijd zijn spelers dan ook de opdracht meegegeven vooral rechtdoor aan te vallen. „En dat is jammer genoeg ruet gebeurd. Je ziet dat we een heel einde mee lopen met Vollkei en dan zie toch dat ze proberen om tactische bal letjes te geven. Dat hoef je tegen deze jongens niet te proberen." Vooijs was niet toch echt onte vreden. „Nee, ik had natuurlijk lie ver gehad dat we met 3-0 hadden gewonnen. De jongens hebben er kijkhard voor gewerkt en ze zijn positief tegen elkaar gebleven. Er is goed geserveerd. Ik baal er al leen van dat, op de momenten dat een opslag gewoon over het net moet, er dan in het net wordt geser veerd." Erik van Dijk speelde een zeer ongelukkige wedstrijd en werd halverwege de tweede set gewis seld om niet meer in de basis terug te komen. Leos moest daardoor aan aanvalskracht inboeten, maar dat werd redelijk goed opaevan- gen door Mark Bruin en Evert Kruyswijk. De spelverdeling lag in de eerste en tweede set in goede handen van Ronald van Doom. In de derde set moest hij samen met Mark Bruin het spel verdelen. De mannen kwamen na een 5-9 achterstand goed terug en kwa men zelfs met 12-10 voor te staan. Via een dubieuze beslissing van de scheidsrechter, hij floot Edwin Meijerman af voor een technische fout, kwam Vollkei op 12-12. Daar na deden een aantal fouten van de kant van Leos de rest. Leos - Vollkei 3 8-15, 12-15 en 12- 15. Koffieconcert LEUSDEN - In het kader van de koffieconcerten in de muziek school treedt zondag 18 november het Leusdens Vocaal Ensemble. Het koor, onder leiding van Gerard Wijnands, wordt muzikaal onder steund door Jeroen Wijnands (dwarsfluit) en Hanneke van Proos dij (piano). Het koor brengt werken van Brahms en Vaughan Williams. De toegang kost 7,50. Jeugd tot 18 jaar en CJP en 65+houders be talen 5,-. Het concert begint om 12.00 uur en kaarten zijn vanaf 11.15 uur aan de zaal 11.15 uur verkrijg baar. AMERSFOORT - Schoonspringen is te leren. Vandaar dat er in Amersfoort in het Sportfondsenhad een schoon springcursus van start is gegaan. Lissenaar Patrick van der Meer en Wessel Zimmerman uit Zoetermeer kwamen naar Amersfoort om lessen te gaan geven in het mooiste torenhad van Nederland. Beiden zijn van mening dat de duiksport veel te weinig aandacht krijgt en zeker als plezierige behendigheidssport, die tot de verbeelding van vele zwemmers kan spreken. Patrick van der Meer en Wessel Zimmerman, die in Lei den een speciale schoon- springschool oprichtten en daarmee veel succes oogsten, vonden Gerhard Onink bereid mee te werken in Amersfoort. Onink werd, evenals Zimmer man, vele malen kampioen schoonspringen in Nederland. De eerste twee lessen van een reeks van tien zijn zondag van elf tot eén uur gegeven. Een gesprek met Gerhard Onink en Wessel Zimmerman over de bijzonder cursus. Dat schoonspringen ook als ontspanning kan worden beoefend, is bij de meste zwemliefhebbers onvoldoen de bekend. Daarom zijn de be kende schoonspringers Pa trick van der Meer, intussen met wedstrijdsport gestopt, en Wessel Zimmerman in Leiden een springschool begonnen. Zimmerman: „Wij zijn twee jaar geleden met het nieuwe idee van lesgeven in schoon springen begonnen. Daarmee bedoelen we niet alleen de wedstrijdsport, maar ook lés sen in schoonspringen aan ie dereen die in dit springen geïnteresseerd is. Dat bete kent dus ook aan volwassenen en aan degenen, die nooit aan schoonspringen hebben ge daan. Omdat het in Leiden zo is aangeslagen hebben wij reden genoeg om deze lessen ook in andere steden te gaan geven. Wij vinden Amersfoort een prima stad omdat daar naar onze mening het mooiste zwembad van het land staat." De schoonspringsport was eigenlijk voor kort niet zo be kend. Maar de laatste jaren is het toch meer in het nieuws gekomen door Daphne en Ed win Jongejans. Edwin is num mer één bij de heren. Degenen die achter hem eindigen wor den nooit echt bekend. Ger hard Onink kan daarover mee praten. „Ik ben achtmaal Ne derlands kampioen geweest, maar ik had altijd de pech dat Edwin voor me zat Hij is ook net ietsje beter dan ik. Ik spring nu zo'n 15 jaar en ik heb wel 50 keer aan internationale wedstrijden meegedaan." Wie hebben er belanstelling om onder leiding van bevoeg de leraren beter te leren dui ken? „Het gaat om mensen, die het leuk vinden in het zwem bad van de kant of van de plank, misschien wel van de hoogste plank, in het v/ater te plonzen. Als er mensen zijn die dit op de juiste manier willen doen kunnen ze bij ons terecht. Als leeftijdsgrens hebben we minimaal acht jaar gesteld." al dus Zimmerman. De trainers willen mensen leren hoe ze netjes moeten dui ken, zonder hoofdpijn te krij gen en zonder over te slaan. De angst moet overwonnen worden. „Onder in het zwem bad hebben wij een speciale gymnastiekzaal met een grote trampoline met daarboven een vanggordel. Die hebben wij speciaal uit de Verenige Staten laten komen. Net als in het cir cus leren de mensen daarmee hoe ze moeten springen. Ze vallen in de vanggordel. Die sprongen kunnen ze later in het zwembad toepassen." zegt Zimmerman. Gerard Onink en Wessel Zimmerman: „Het gaat om mensen die het Jeuk vinden om in water te plonzen. 16 november een lezing aan de hand van het thema 'Tussen de vijf tiger en negentiger jaren'. Voorzit ter Warmenhoven zal het thema, aan de hand van een lezing van de Nijmeegse professor Michels, in leiden. Belangstellende 50-plussers zijn welkom om 14.30 uur in bejaarden centrum 't Hamersveld. Bijeenkomst D66 LEUSDEN - De afdeling Leusden van D66 houdt maandag 19 novem ber een thema-bijeenkomst rond de uitbreidingsplannen van Leus den. Jan Prevoo, voorzitter van de D66-statenfractie in de provincie Utrecht, zal het thema belichten vanuit een provinciale invalshoek. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en wordt gehouden in 'De Kom' aan de Hamersveldseweg 51. Lezing PCOB LEUSDEN - De afdeling Leusden van de protestants christelijke ou derenbond (PCOB) houdt vrijdag De redactie van de Leusder Krant vraagt die regelmatig een verslag wil maken van een sportevenement. In principe zal de nadruk komen te liggen op voetbalwedstrijden. Voor de werkzaamheden geldt een redelijke vergoeding. Voor meer informatie of opgave: Gerrit Jeuring (eindredacteur) 033-941495. :nse k uudö :n zate redstii sultate le call 'oorro! netbal [e. Ge) blagen hoofdklasse zaterdag Run Merino's- VeenscheBoys leregi W Boys- Roda'46 >pik- FC Horst r WJ-Hulshorst 5ioxpvDV dofnuiessvl op! it resu tor tra wd hoofdklasse zaterdag De Menno's n, Roda'46 9j U>Pik SVL Veensche Boys FC Horst SVMBoys Velox Eemnes 5UDilleiHul5horst V ^.PVDV •uynifl Do, van •SVVU 3-1 0-0 2-2 1-1 3-1 0-1 10-14 10-12 10-12 10-12 10-10 9-10 9-10 10-10 10-8 10-7 9-6 9-5 gavofl cbijees half# togramma hoofdklasse zaterdag 17 le klo Member :dt aai i/DV - SVL klere emnes - Hulshorst ilox - FC Horst moete Roda'46 ^pik - Veensche Boys Boys - De Merino's daan W Voetbal Uitslagen hoofdklasse zondag SC Nederhorst - Olympia'25 afg. Hertha - Rivierwijkers afg. DWSV-SV Zeist afg. Roda'46 - Ultrajectum 4-1 DSO - Celeritudo 0-1 DEV - Sporting'70 2-1 Stand hoofdklasse zondag I.SV Zeist 2. Celeritudo 3. Roda'46 4. Rivierwijkers 5 Hertha 6. DEV 7. Ultrajectum 8. Sporting'70 9. Olympia'25 10.SC Nederhorst II.DWSV 12.DSO Programma hoofdklasse zondag 18 november Celeritudo - Sporting'70 DEV - Ultrajectum DSO - SV Zeist Roda'46 - Rivierwijkers DWSV - Olympia'25 Hertha - SC Nederhorst Voetbal Hockey, mannen Hockey, vrouwen Handbal, mannen Uitslagen tweede klasse B zondag Uitslagen eerste klasse D Uitslagen tweede klasse G Uitslagen derde klasse A Schalwijk - PVC 1-2 Wageningen - Drienerlo 3-0 Dalfsen-Tempo'41 1-3 Voice - Adrastea 32-17 Apollon - Patria afg. Upward - DKS 6-0 Leusden - Malburgen 5-0 Fidelitas 2 - Laren 4 11-19 Austerlitz - Utrechtse Boys 1-1 Tempo'41 - Leusden 1-4 Haackey - Epe 0-0 BHC2-AAV3 12-11 Achterveld - OSM75 0-0 Zwolle - Ares 2-5 Oosterbeek - dieren 1-0 HHC2-LHV 17-15 SV Domstad - 'T Goy 5-1 GHBS - Roden afg. Apeldoorn - Lelystad 3-0 9-14 10-14 10-12 Stand tweede klasse B zondag 8-11 1. Achterveld 10-15 8-10 2. SV Domstad 10-13 10-10 3. Schalkwijk 10-12 9-8 4. PVC 10-12 9-6 5. Utrechtse Boys 10-11 8-6 6. Austerlitz 10-10 9-6 7. OSM75 9-ia 9-5 8. 'T Gov 10-9 9-4 9. Apollon 8-4 lO.Patria 9-0 Programma tweede klasse B zondag 18 november Inhaal beker Stand eerte klasse D Stand tweede klasse G 1. Upward 10-17 1. Leusden 10-19 2. Tempo'41 10-15 2. Tempo'41 10-15 3. Wageningen 9-12 3. Oosterbeek 10-15 4. Leusden 10-12 4. Apeldoorn 10-14 5. Ares 10-11 5. Dieren 10-11 6. Roden 9-10 6. Lelystad 10-8 7. Drienerlo 10-5 7. Haackey 10-8 8. GHBS 7-5 8. Epe 10-5 9. Zwolle 9-2 9. Dalfsen 10-3 10.DKS 9-1 lO.Malburgen 10-2 Programma zondag 18 november Programma zondag 18 november Roden - Zwolle Lelystad - Oosterbeek Ares - Tempo'41 Dieren - Haackey Leusden - Upward Epe - Leusden DKS - Wageningen Malburgen - Dalfsen Direnerlo - GHBS T3mpo'41 - Apeldoorn Handbal, mannen programma weekend 17/18 novem ber Fidelitas 2 - Voice Laren 4 - HHC 2 LHV - BHC 2 Handbal, vrouwen Uitslagen eerste klasse BSV - HVN Attila 2 8-6 UHV/DSO - Amersfoort 6-6 UDSV2-ASV 7-11 Handbal, vrouwen programma weekend 17/18 novem ber BSV - UDSV 2 Nijenrodes - ASV LHV - HVN Atilla 2 Uitslagen tweede divisie B vrou wen Alterno - Volendam 1-3 Amsterdam - Molenwiek/C 0-3 Leos - News Flash/OVRA 0-3 EAW 2 - Delta Lloyd/AMVJ 2 1-3 Brother/Martinus 3 - Abcou de 0-3 Dinto - Madjoe 3-2 Programma zaterdag 17 november Delta Lloyd/AMVJ 2 - Leos News Flash/'OVRA - Amsterdam Molenwiek/C - Alterno Volendam - Dinto Madjoe - Brother/Martinus 3 Abcoude - EAW 2 Stand tweede divisie B 1. Dinto 5-13 2. Molenwiek/C 5-14 3. Abcoude 5-12 4. Leos 5-9 5. EAW 2 5-6 6. Delta Lloyd/AMVJ 2 7. Volendam 8. Alterno 9. Madjoe 10.New Flash/OVRA 1 Ï.Amsterdam 12.Brother/Martinus 3 5-8 5-8 4-4 5-5 5-7 5-3 5-1 Uitslagen promotieklasse mannen Huizen 2 - Maxcom Touché 1-3 Renswouw - Brezan/SSS 3-0 Harderwijk 3 - Vollkei 2 2-3 AGAVS - Harderwijk 2 n.g. Leos - Vollkei 3 0-3 Spirit - OMS 0-3 Stand promotieklasse Programma promotieklasse Maxcom Touché - Harderwijk 3 Brezan/SSS - Spirit OMS - Huizen 2 Harderwijk 2 - Leos Vollkei 3 - Renswouw Vollei 2 - AGAVS

Leusder Krant | 1990 | | pagina 9