Het belichten van actualiteiten... Sint doet regen vergeten &W respecteren het Valleikanaal W irrelwarrelkampioen Ongeregeldheden bij jongerencentrum SERVA VOLVO KEISTAD B.V. Avondje alcoholvrij Leusdense dodelijk gewond Deze week in de Leusder Krant Franciskaanse jongeren Sint op herhaling ouwen binnen bestaande grenzen" Verdwijntruc BDU b.v. Afdeling Lezersservice Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden woensdag 21 november 1990 - 22e jaargang no. 30 (onijntje in De Wetering Duw SB HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV Het standpunt over de toekom stige ontwikkeling van Leusden, is binnen het college niet zonder slag of stoot tot stand gekomen. Liefst (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 1 lel 033-630154 MITSUBISHI DEALER Hogewég 45 - Amersfoort Tetetoon 033-724624 rr m I II in ir II LEUSDEN - Een avondje 'Buckler drinken' is een automobilist in de nacht van zaterdag op zondag op een rijverbod van negen uur komen te staan. De man werd 's nachts om 2.30 uur tijdens een alcoholcon trole aangehouden. Voor de blaastest werd toegepast, vertelde de bestuurder slechts alcoholvrij bier te hebben gedronken. De meet apparatuur dacht daar anders over en wees uit dat de grens van het toelaatbare verre was overschreden. Op grond van de resultaten van de ademanalye, die later op hst bureau werd gedaan, is de zaak in handen gegeven van de officier van justitie. Bij de controle, die in de nacht van zaterdag op zondag op ver schillende plaatsen in de gemeente is gehouden, zijn nog elf overtre ders, waaronder twee bromfietsers, tegen de lamp gelopen. In drie gevallen was de overtreding van dien aard, dat de overtreders meteen konden betalen. In de andere gevallen werd de afhandeling in handen van de officier van justitie gesteld. LEUSDEN - Bij een verkeers ongeval in Ede is de 22-jarige A. M. Gans-Vrengdenhil uit Leusden om het leven geko men. De Leusdense overleed op weg naar het ziekenhuis. Het ongeval vond plaats op de rijksweg A-12. De door de 24-jarige echtgenoot van het slachtoffer bestuurde perso nenauto raakte ten gevolge van aqua-planning in een slip. De auto tolde rond en kwam daarna met de achter kant tegen een boom tot stil stand. De man bleef onge deerd LEUSDEN - 'Leven vanuit de kern' is de algemene titel van het programma van het Franciskaans Jongerenwerk in het komend eerste halfjaar 1991. Tijdens diverse meerdaagse bijeenkomsten komen daarbij thema 's aan de orde als 'religieuze muziek maken'en leven vanuit je kern'. Ook zijn er samenkomsten onder het motto: 'nietsnuttenontspannen bijeen zijn om uit je 'gewone doen te raken Het vormingswerk neemt de leef- en belevingswereld van de deel nemers als uitgangspunt voor een speurtocht naar de eigen religieu ze kern. Men werkt met meditatieve methodes en in groepjes van zes tot tien volwassenen. Het jongerenwerk is specifiek bedoeld voor mensen van 21-35 jaar. Dit alles speelt zich af m Stoutenburg, m het voormalig Kasteel Stoutenburg. Meer informatie Guy Dilweg (010-476 3066). ACHTERVELD/LEUSDEN - Sint Nicolaas maakt drukke tijden mee de laatste dagen. Van hot naar her, van Groningen tot Maastricht, de Sint verschijnt overal. Komende weken gaat de Sint ook in deze omgeving op stap. Zaterdag wordt de Goedheiligman welkom geheten op het bordes van Huize Sint Joseph. De stoet maakt een rondgang door Achterveld (Hessenweg, Ruurd Visserstraat, Van Geynstraat, Rentinckstraat, Van Arkelweg, Ruiterweg, Van Oldenbarneveltstraat, Van Weede- straat, Van Amersfoortstraat, Van Viandenstraat, Ruiterweg en Hes senweg). Patrick Romeyn is sinds vorige week maker van de grootste wirrel/warrelkubus van Nederland. De 24-jange student economie en parttime werknemer bij Pim Berghuizen nam de uitdaging van de acteur Bram Biesterveld, ook wel bekend als Brammetje Horlepiep aan en maakte uit 150 stukken schuimrubber een kubus. Het record stond op 96 stukken. Het zogenaamde wirrelwarrelen is dit jaar razend populair geworden in Nederland en gezien de leeftijd van Romeyn niet alleen bij de jongste jeugd. Biesterveld daagde op een affiche mensen uit om de grootste kubus te maken en Romeyn nam die uitdaging aan. Hij kwam zelf naar Leusden om de nieuwe recordhouder te huldigen. IK ben abonnee op Leusdef Krant Naam: Adres Plaats Code en geel hierbij op als nieuwe abonnee Naam Adres Plaats Telefoon Code (i v m kontrole bezorging) De nieuwe abonnee betaalt per jaar Deze bon in open envelop opsturen naar Antwoordnummer 21 - 3770 VB Barneveld LEUSDEN - Een vechtpartij in een jongerencentrum aan de Hamersveldseweg was dit weekeinde aanleiding voor ongeregeldheden, waarbij de politie rake klappen heeft uit gedeeld. Aanleiding voor de vechtpartij, waarbij volgens schattingen van de politie cir ca vijftig jongeren betrokken waren, was een uit de hand gelopen ruzie over een meis je. Toen twee agenten in het jongerencentrum arriveer den, was de rust binnen ech ter al teruggekeerd. Omdat één van de knapen, die in het centrumgebouw had gevoch ten, zich bedreigd voelde, bo den de agenten aan de knaap onder geleide te laten ver trekken. Buiten, waar op dat moment ook een tweede politie-auto was aangekomen, had zich in middels een menigte van en kele tientallen jongeren ver zameld. Op het moment dat de jongen, die het jongerencen trum wilde verlaten in één van de politie-auto's plaats nam, kwam het tot schermut selingen. Eén van de politie auto's liep daarbij deuken op. Volgens de politie heeft min sten één van de jongeren van een agent een klap op zijn neus gehad. „De agent voelde zich in het nauw gedreven", aldus een woordvoerder van de politie. Het incident werd overigens snel gesust en na dat de politie was vertrokken is het verder rustig gebleven. Er zijn in het verleden va ker vechtpartijtjes bij de jon gerencentra geweest. Tot nu toe was de politie zeer terug houdend in het geven van in formatie over dit soort voor vallen. De bomen, die een historische waarde hebben, worden deze week door Goos van Leeuwen eens nader bekeken. Daarbij een relaas over hoe een reuzenzwam dodelijk kan zijnpag 3 Er was weer veel muziek in Leusden. In kroeg en muziekschool zetten de muzikanten de beste beentjes voor. Met wisselend succes overigens. Maar enthousiasme was er overalpag g In de Amersfoortse bios werden opnamen gemaakt voor de nieuwe filmspot ten behoeve van de bio-vakantieoorden. Voor de Leusder Krant was een meisje uit Achterveld erbij. Haar relaas op de kinder- pas™aPag. 9 I In de Klaveet gebeurt veel. Van disco tot radio-opmunen tot trekker- trekwedstrijden. De Klaveet heeft in deze een sterke regionale funktie. Betrekkkelijk onbekend is de superbingo, op deze pagina een verslag.pag. 3 j Panorama Lisiduna geeft een kunstzinnig blik op een van de vele monumenten uit Leusden. Gemeente-voorlichter Jan Jaap André bezoekt de Stenen Manp c - Het leek een droeve voorstelling te worden. Sint laas in een regenachtig Leusden, de voortekenen waren al best geweest. Gelukkig viel het allemaal erg mee. De Sint, voor een kleintje vervaard, trotseerde de regenbuien een dheiligman waardig. enkele volwassene hoorde men mopperen, maar de kinde waar een en al enthousiasme. Hun vriend was toch maar a gekomen en niet alleen met een wijs woord en een vrien- |k handje. De bagagezak van Zwarte Piet puilde uit van de eautjes. De tocht over de daken was er ook de oorzaak van dat de Sint niet alle tijd had voor de kinderen. Er moest nog een hoop werk verzet worden en zo'n lange reis gaat -zelfs de sint- niet in de koude kleren zitten. Na een welkomstwoord van het organisa tiecomité besteeg de Sint de schimmel. Op weg naar onder andere de Biezenkamp en winkelcentrum 't Hamershof werd de Sint met zijn gevolg omstuwd door de Leusdense jeugd. Een opmerking van een trouwe aanhanger vertederde de Sint, maar ook een enkele toeschouwer: „Wat voor kleur had de schimmel vroeger, want oud brood verandert toch ook van kleur?" Daarna zal gekeken worden naar de mogelijkheden om aan de westkant van Leusden extra wonin gen te bouwen. Globaal gaat het om het gebied tussen Burgemees ter De Beaufortweg en de Amhem- seweg. Het Burgemeester Bui- rungsportpark, dat in dat gebied ligt, zal daar in ieder geval blijven. Eerder sloot het college de moge lijkheid met uit om daar woningen te bouwen. Het park zou dan ver plaatst moeten worden. Een der gelijke operatie gaat echter teveel kosten, zo becijferden B&W. Over de hoeveelheid woningen die daar te bouwen zouden zijn, valt volgens De/Jongh geen goede schatting te maken. In het gebied ligt een aantal barrières, zoals het Buirungsport- park, hoofdgasleidingen en de Ponlijn, die beperkingen opleggen aan de mogelijkheden om daar te bouwen. twee wethouders maakten op on derdelen van het besluit een voor behoud. Het is voor het eerst in de bestuurlijke geschiedenis van Leusden, dat twee wethouders met een minderheidsstandpunt ten aanzien van een besluit komen. Wethouder Verduin maakt ern stig bezwaar tegen het onderzoek naar de mogelijke geschiktheid van de Pon-driehoek. Verduin stelt zich op het standpunt dat daar on der geen voorwaarde woningbouw moet komen. De wethouder is bang dat daarmee onomkeerbare ont wikkelingen in gang worden gezet, die funest kunnen zijn voor het ge bied, dat in brede kring wordt ge zien als kwetsbaar en ecologisch belangrijk. Wethouder De Jongh vindt dat er nu al gekeken moet worden naar mogelijkheden ten noorden van het Valleikanaal. Als nader onder zoek straks uitwijst, dat binnen de bestaande grenzen van de be bouwde kom niet genoeg ruimte kan worden gevonden voor de wo ningbehoefte, moet er een alterna tief zijn, is de mening van De Jongh. De Jongh staat met die mening bin nen het college alleen. Begin volgende week (maandag 26 november) zal het besluit van B& W besproken worden door de raadscommissies van ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en mi lieu. Donderdag 29 november spreekt de voltallige raad zich over het voorstel uit. ■EUSDEN - Een korfbaltrainer keek dit weekeinde lelijk op zijn neus, oen hij zaterdag na afloop van een wedstrijd in sporthal De Korf zijn lufo miste. Die had hij geparkeerd op een terrein aan de Smidse. Toen de man even later terugkeerde op het parkeerterrein, klaar om net een clubgenoot naar de politie te rijden om van de vermeende liefstal aangifte te doen, bleek het voertuig daar weer te zijn terug- lekeerd. De ventilator van de auto was nog in werking, waaruit de x>litie afleidt dat de wagen het mikpunt is geweest van joy-riders. De autosleutels, evenals de huissleutels van de korfbaltrainer zijn nog spoorloos. Die zijn waarschijnlijk in de sporthal weggenomen. Van Ie dader ontbreekt elk spoor. Ook gaat het college opnieuw onderzoeken wat de mogelijkhe den zijn om in de zogenaamde Pon-driehoek bij Leusden-Zuid woningbouw te realiseren. Het gaat daarbij om het gebied ten oosten van de Roo van Aldewereltlaan en ten noorden van de Tabakssteeg. Op basis van de beschikbare hoe veelheid grond zou daar ruimnte voor 400 tot 600 woningen gevon den kunnen worden, aldus De Jongh. Lokaties ten noorden van het Valleikanaal en in de nabije omgeving van de Schoolsteegbos jes zijn, wat het college betreft, m ieder geval tot het jaar 2000 niet aan de orde. WIRRELWARREL: t- rare kwubus" 'Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht...' Het ware beter geweest deze strofe tot werkelijkheid te maken. De Sint raakt vast snipverkouden, zo van een zonmg Spanje in een vochtig Neder- land-Pag. 5 ACHTERVELD - Eerst kijken naar de bouwmogelijk- n binnen de grenzen van de bestaande bebouwde kom. Het ikanaal en het gebied rond de Schoolsteegbosjes zijn rbij voorlopig harde grenzen. Dat is het standpunt van gemeester en wethouder over de vraag hoe Leusden in de lije toekomst (de komende tien jaar) moet groeien. Wethou- De Jongh deelde dat gisteren (dinsdagavond) mee op een enkomst van de agrarische standsorganisaties in Achter- 1 B&W zijn eerder die dag tot dat inzicht gekomen. IW hebben becijferd dat Leus- woningbouw geschikt gemaakt worden. Daar is naar verwachting ruimte voor 300 k 400 woningen. voor de eigen woningbehoefte iet jaar 2000 ruimte nodig heeft 2300 nieuwe woningen. Een lal lokaties staat bij voorbaat al Zo zullen er circa 400 wonin- gebouwd kunnen worden op lokaties in 't Ruige Veld, in en iet nieuwe gedeelte van winkel- tnim De Hamershof en op an- zoegnaamde inbreidingslo- es. Ook 't Vliet, tussen Ruige d en het Valleikanaal, zal voor Als een deel van de Liniedijk in dat gebied zou worden afgegraven, zouden dat er meer kunnen zijn. De Jongh het weten dat een bespreek bare optie te vinden. Het natuurge biedje De Amsterdamse bosjes, dat ook in 't Vliet ligt, zal waar schijnlijk ten allen tijde ontzien worden. VOORBEHOUD LEUSDEN - Op de kruising van de Heiligerbergerweg met de Groen Zoom werd dinsdagochtend om streeks 8.00 uur een 12-jarig meisje door een onbekende jongen van haar fiets geduwd. Hij reed op zijn fiets achter haar, toen hij haar bij het passeren een zet gaf. Het meis je liep door de val schaafwonden aan haar gezicht op en diverse blauwe plekken over haar hele li chaam. Ook verloor zij enkele tan den. De politie roept getuigen op, die het incident gezien hebben, zich te melden. Het gaat om een jongen van ongeveer 16 jaar, die op een groene fiets reed. Y

Leusder Krant | 1990 | | pagina 1