Leusden Kijkers helpen kijkers via de kabelkrant openstelling aansluiting A28 informatie bijeenkomst over verkeersmaatregelen Arnhemseweg vergaderagenda begrotingsinfo verschenen Info Leusden actuele folders GEMEENTE WOENSDAG 21 NOVEMBER 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 48, 21 november 1990 De nieuwe aansluiting Van Leusden op de A-28 gezien van Amersfoortse kant (foto provincie Utrecht vrijdag 23 november, 16.00 uur Vanaf vrijdag 23 november, 16.00 uur is de nieuwe, rechtstreekse aanslui ting van Leusden op de A28, voor het verkeer opengesteld. Eerder op de middag vindt de officiële opening plaats door de gedeputeerde van verkeer van de provincie Utrecht, de heer mr. D. H. Kok en de wethouder van openbare werken, ruimtelijke ordening, economische zaken en verkeer van de gemeente Leusden, de heer J. Th. de Jongh. aanduiding Op de A28 wordt de nieuwe aan sluiting aangeduid met de naam Leusden. de naam van de aanslui ting bij de Arnhemseweg wordt ge wijzigd van Leusden/Woudenberg in Leusden-zuid/Woudenberg. Op diverse punten in Leusden zal naar de nieuwe aansluiting worden ver wezen. Daarvoor is het nodig be staande verwijzingen te wijzigen of aan te passen. Deze operatie zal in de nacht van donderdag 22 op vrij dag 23 november worden uitge voerd. Op de A28 is de nieuwe bebording al grotendeels aange bracht, zij het dat deze afgeplakt blijft tot kort voor de openstelling. carpooling Gelijktijdig met de opening wordt ook de carpoolplaats nabij de aan sluiting in gebruik genomen. De carpoolplaats biedt parkeerruimte aan 20 auto's. Bij de aanleg is ook met fietsers rekening gehouden: er is een overdekte fietsenstalling voor 26 fietsen. Bovendien is de carpoolplaats uitstekend per fiets te bereiken; het fietspad langs de Randweg is doorgetrokken tot op de carpoolplaats. Op dinsdag 27 november wordt in het verenigingsgebouw 't Trefpunt (naast de kerk aan de Arnhemseweg in Leusden-zuid) een informatie-bijeenkomst gehouden over de volgend jaar uit te voeren reconstructies op de kruispun ten Arnhemseweg-Maanweg en Arnhemscweg-Treekerweg. De avond be gint om 20.00 uur. De bewoners van de woningen in de buurt van de beide kruispunten hebben voor deze bijeenkomst een persoonlijke uitnodiging ontvangen. Op het kruispunt Arnhemseweg- Maanweg zijn de afgelopen 5 jaar 51 ongelukken gebeurd, waarvan 20 met persoonlijk letsel. Dit be trof steeds (brom-)fietsers. Om de situatie verkeersveiliger te maken zullen er verkeerslichten worden geplaatst. Ook wordt de kruising enigszins aangepast o.a. door op de Maan- weg een extra opstelstrook voor auto's te maken Bij de verkeersre geling wordt rekening gehouden met de bereikbaarheid van de wo ningen aan de Maandweg waarvan de uitritten op het kruismgsvlak uitkomen Op de kruising Arnhemseweg- Treekerweg vinden regelmatig aanrijdingen tussen auto's plaats. Deze worden in de meeste gevallen veroorzaakt door links afslaand verkeer op de Arnhemseweg. Ter voorkoming hiervan zal op de Arn hemseweg een linksafstrook wor den gemaakt. Voor overstekende fietsers en voetgangers komt er een 3 meter brede middengeleider. Tijdens de informatiebijeenkomst zullen de te nemen maatregelen aan de hand van tekeningen wor den verduidelijkt. Over de uitvoe ring ervan zal de raad in februari 1991 een besluit nemen. In de loop van april/mei kan dan met de werk zaamheden worden gestart. De verkeerslichten op de kruising Arnhemseweg-Maanweg zullen in september worden geplaatst. Wan neer alles volgens plan verloopt zijn alle werkzaamheden in de tweede helft van oktober voltooid Er is een nieuw nummer versche nen van het gemeentelijk voorlich tingsblad Info Leusden. Dit keer is de gehele inhoud gewijd aan de gemeentebegroting voor 1991. De afgelopen dagen is de begrotingsin fo huis-aan-huis bezorgd. Wie onverhoopt geen Info heeft ontvangen, kan contact opnemen met het bureau Voorlichting, tele foon 961659. Men krijgt dan alsnog een exemplaar toegezonden begroting 1991 In teken ven uitvoering college programma üulAOdhcrjdliig (bxcitnuu hand hat toorrtmlngro in »rH motvUJh - na ior|tiild](r tfatflof - och f, lomtnlfticTn 1, Irrfïro Iddcn tn LrHJktctbc-glac iindf psHnli tijdelijke tuingroendepots gesloten Er is de afgelopen periode heel wat gewerkt in de Leusdense tuinen. De tuingroendepots waren soms overvol. Dat was een goede zaak Al dat tuin- groen op deze manier apart houden scheelt weer in het afvoeren met het huisvuil, en het verbran den Dat spaart geld en het milieu. Nu de winter weer voor de deur zal er minder in de tuinen ge werkt worden. Vandaar dat een aantal tuingroen depots gesloten worden. De meeste depots zijn echter permanent te ge bruiken Denkt u er wel even om dat het alleen om groenvuil gaat en niet om bielzen, gaas, plastic zak ken e.d. Kunt u dit lezen? Een vreemde vraag, zo op het eerste gezicht. Maar wist u dat er in ons land bijna een miljoen mensen zijn die moeite hebben met lezen en schrijven. Heeft u zich wel eens ge realiseerd wat dat in houdt? Niemand even een briefje of kaartje kunnen sturen. Problemen met formulieren voor het ar beidsbureau, de gemeen te, de bank en de giro. Nergens over mee kunnen praten omdat je geen kranten, tijdschriften of boeken leest. De onderti tels bij films niet kunnen lezen. De instructies van het openbaar vervoer niet snappen. En ga zo maar door. De meeste mensen die met of nauwelijks kunnen lezen of schrijven, weten dat ze er eigenlijk wat aan zouden moeten doen maar beschouwen hun probleem ten onrechte als iets waarvoor zij zich moe ten schamen. Soms heb ben ze een klein zetje no dig in de juiste richting van aangepaste lessen Wie moet dat zetje geven Juist, u, want u kunt dit lezen. U kunt op de hoog te komen van de mogelijk heden voor deze mensen. Haal de folder maar bij het bureau Voorlichting. En voorlezen donderdag 22 november, raadsvergadering Deze vergadering staat in het teken van de begrotingsb handeling. De in de raad vertegenwoordigde partij houden de zogeheten algemene beschouwingen. Daari geven zij hun visie op de plannen van burgemeester e wethouders voor 1991. Deze krijgen in dezelfde vergad ring ook de gelegenheid op de algemene beschouwingeni reageren. maandag 26 november, commissies Openbare Werkei Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken (OREV)e Sociale Zaken, Volkshuisvesting, Emancipatie en Mikt (SVEM). In deze vergadering komt het voorstel van bis gemeester en wethouders aan de orde over de voor Ley den ontwikkelingsrichting in het kader van de op te stelle structuurschets. woensdag 28 november, raadsvergadering In deze vergadering wordt de behandeling van de begr( ting voortgezet met een nadere gedachtenwisseling tus* raad en b en w, de zogeheten re- en duplieken. Daara vindt de hoofdstuksgewijze behandeling van de begrotia plaats, uitmondend in de vaststelling ervan. donderdag 29 november, raadsvergadering. In deze vergi dering besluit de raad ondermeer over de richting waan Leusden zich in de toekomst dient te ontwikkelen. De vergaderingen op 22 en 28 november beginnen oi 19.30 uur; de vergaderingen op 26 en 29 november oi 20.00 uur. De stukken liggen op werkdagen tussen S uur en 12.30 uur ter inzage bij het bureau Voorlichting! het gemeentehuis. Leusden als badplaats? Volgens berichten zou over enige tijd Amers foort aan zee komen te liggen. Misschien is er dan ook een zomerse toe komst voor Leusden. Of zou Leusden op de zeebo dem liggen? Het lijkt heel absurd, Leusden onder water, maar toch. De re den dat men Amersfoort aan zee denkt, is het broeikaseffect. Dit effect wordt veroorzaakt door de aantasting van de dampkring. De damp kring ligt als een deken over de aarde. De kring bestaat uit een aantal gas sen. Wordt de verhouding waarin die gassen voorko men, verstoort, dan ver andert ook de werking van die deken. De deken houdt meer warmte vast, zodat de temperaturen stijgen, het poolijs gaat smelten en het water gaat stijgen. Het verstoren van de ver houding van gassen in d dampkring wordt onde andere veroorzaakt doe het kappen en niet meuw planten van bome en vooral de uitstoot \i Co-2. Dit gas komt vrij bij vei brandingen in de indu trie, electriciteitscentr les, het gemotoriseerd verkeer en dergelijke, kunnen er dus allems iets aan doen: - maak verstandig bruik van electrische a{ paraten - gebruik energiezuinig alternatieven - pak niet voor elke rite auto - maak gebruik van oj pooling - breng uw oude koelka naar de gemeentewerf Een beter milieu bij jezelf. Bij burei Voorlichting ligt de bri chure ,,Het broeikas* fect, oorzaken en oplo singen". Gratis verknjj baar Leusden bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Tiendvrij 13, bouwen woning en garage Pachter 45, bouwen berging/hobbyruimte Stijgbeugel 32, uitbreiden fietsenstalling Claverenbladstraat 115, plaatsen dakkapel Claverenbladstraat 113, plaatsen dakkapel Van Hardenbroeklaan 62, bouwen berging Maten 85, bouwen berging Wildenburgstraat 13, bouwen berging Benedictijnenhove 85, plaatsen dakkapellen Grienden 57, wijzigen gevel Kuperssingel 138, bouwen berging diverse vergunningen St. Goedegebuuren, wijziging datum bingo avond Jongerencentrum ,,De Til", ontheffing slui tingsuur 30 nov. NOVIB, kollektevergunning J. J. Voorburg, speelautomaat Reg. Org. Verkeersveiligheid, plaatsing borden Winkeliersver. Achterveld, Intocht Sint Niko- laas kapvergunningen Rossenberglaan 6, kappen van 2 Italiaanse po pulieren Morgenster 8, kappen van een lanks bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage: één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. het bouwen van een schuur op het perceel Dode- weg 23 het verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel Koolzaadland 11 het uitbreiden van de woning op het perceel Haverland 7 het verbouwen/uitbreiden van de winkel op het perceel De Brouwerij 1 het uitbreiden van de woning op de percelen Burg. de Beaufortweg 53 en Waterhoen 20 en 22 het realiseren van een asielzoekerscentrum aan de Doornseweg De tekeningen liggen van donderdag 22 novem ber t/m woensdag 5 december 1990 op werkda gen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling Ruimtelijke Ordening/Algemene Zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp-(deel-)uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. ontwerp- hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Leusden ma ken ingevolge artikel 24, tweede lid, onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend, dat vanaf 21 november 1990 gedurende twee weken ter gemeentesecretarie, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, 't Erf 1, op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en bovendien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur op de afdeling burgerzaken/bodekamer, 't Erf 1, zulks na tevoren gemaakte afspraak, telefoon 033- 961742, de ontwerp-beschikkingen ter inzage liggen op een verzoek om een vergunning inge volge de hinderwet van: 1mevrouw J. van Dijk-van Kessel, Langesteeg 7a te Leusden, voor het oprichten en in wer king hebben van een loonwerkersbedrijf met stallings-en reparatieruimte, alsmede opslag van dieselolie; 2 de heer A. G. van Roomen, Laapeerseweg 2 te Leusden, voor het wijzigen van een vee houderij met mestopslag alsmede opslag van dieselolie; 3. de heer D van de Brink, Hessenweg 135 te Stoutenburg, voor het wijzigen van een vee houderij. Wij zijn voornemens om de gevraagde vergun ningen te verlenen onder voorschriften, welke tot strekking hebben gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-be schikkingen kunnen gedurende twee weken na bekendmaking van deze openbare kennisgeving schriftelijk worden ingebracht door de aanvra ger en diegenen die reeds schriftelijk of monde ling bezwaren hebben gemaakt tegen het vezoek om vergunning en door hen, die daartoe redelij kerwijze niet of niet tijdig in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degenen die een bezwaarschrift indient niet be kend gemaakt. De regels op een rijtje voor een GRATIS annonce. (alleen voor particulieren) 1. De inhoud mag niet commercieel van aard zijn. Het moet om een hobby zonder winstoogmerk gaan U mag alleen iets vragen. 2. Er mogen geen prijzen worden genoemd als er geen sprake is van ruilen maar van overname tegen geld. 3. Het noemen van uw telefoonnummer in uw opgave is verplicht. Anonieme inzendingen en inzendingen zonder telefoonnummer worden uiteraard geweigerd. 4 Alleen schriftelijke opgaven worden geaccepteerd, mits de inhoud bestaande fatsoensnormen en wetten niet overschrijdt. 5 De inzender kan geen enkel recht op plaatsing laten gelden. Plaatsing is mede afhankelijk van tijdstip van binnenkomst, het totale aanbod en inhoud. Dit ter beoordeling van de redaktie. 6. De lengte van uw vraag is beperkt tot maximaal 4 kabelkrantregels (ongeveer 140 karakters, inclusief leestekens en spaties). Gebruik bij voorkeur de bon in onze bladen. BON voor opgave rubriek „KIJKERS HELPEN KIJKERS" Naam: Adres: Postcode plaats: Teleföon: Tekst: Bon volledig ingevuld retourneren naar; Redaktie BDU TV Kijkers helpen kijkers, Postbus 67, 3770 AB Barneveld.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4