Programmering Flint grotendeels intact leusder krant Stadswandeling Concerten Kerststallen en kerstmarkt VW-magazine WOENSDAG 5 DECEMBER 1990 plaatselijk nieuws 12 AMERSFOORT - Het theater van De Flint is zondagochtend 25 november volledig uitgebrand. De in 1989 zo smaakvol heringe richte theaterzaal is hiermee to taal onbruikbaar geworden voor alle toneelvoorstellingen, con certen en andere evenementen die voor deze zaal waren aange kondigd. Door een goed funktionerende sprinkler-installatie is de Stadshal van De Flint gelukkig gespaard ge bleven. De theaterstraat heeft bij deze ramp bewezen meer functies te hebben dan foyer-ruimte en ge- luids-wering tussen stadshal en het theater alleen. Als brandgang heeft deze theaterstraat de schade m de Stadshal tot geringe roetaanslag kunnen beperken. De Stadshal Doordat De Stadshal geheel in tact is gebleven, gaan alle evene menten die voor deze zaal waren aangekondigd, gewoon door. En zelfs meer dan dat! Voor zover het de technische en artistieke kwali teiten van een produktie toelaat, zal er geprobeerd worden voorstellin gen die aangekondigd waren voor de theaterzaal, om te zetten naar de Stadshal Bovendien zal voor verschillen de voorstellingen en concerten een ander podium worden gezocht zo als de St. Aegtenkapel en Theater De Lieve Vrouw. Lees daarom de komende tijd goed de agenda van De Flint en volg de plaatselijke pers. RESTAURANT Afgelopen zomer is het restau rant van De Flint omgetoverd tot een „grand café. Met zwart gepolij ste tafels, nieuwe stoelen, eigen tijdse bar en speciale ontvangst ruimte voor gasten was het een ambiance geworden, waar de be zoekers, unaniem lovend op rea geerden. Gelukkig is ook het restaurant bespaard gebleven van de ver woestende werking van de brand. Na een intensieve schoonmaak beurt in de keuken en in de bezoe kers-ruimte, ziet alles daar er weer uit als nieuw. Zo kan het restaurant bij de evenementen in de Stadshal optimaal gebruikt worden en zal het er weer goed toeven zijn in de pauzes of tijdens de nazit. Naast voorstellingen die van de theaterzaal naar de Stadshal wor den verplaatst zijn er produkties die op een ander podium gaan plaatsvinden, zoals in de St. Aeg tenkapel of in Theater De Lieve Vrouw. Bij deze verplaatsing blijft de kaartverkoop voor de betreffende voorstelling bij de kassa van De Flint op de gebruikelijke kassa uren (zie verder in deze agenda) of één uur voor aanvang van de voor stelling bij de kassa van het betref- De uitgebrande theaterzaal van De Flint, waar geen voorstellingen meer gehouden kunnnen worden. Het personeel van de Flint is er echter in geslaagd het grootste deel van de voorstellingen elders onder te brengen. fende podium. Mochten hierop uit zonderingen plaatsvinden, dan wordt dit aangegeven. Voor alle werknemers van De Flint was 25 november een zwarte dag. De ontsteltenis was groot en naast het verloren gaan van de met zorg geoutilleerde theaterzaal is ook het vele werk voor het samen stellen van een theaterjaar met de vlammen verdwenen. Toch is de werksfeer in De Flint nog steeds pnma. Met man en macht wordt er voorstellingen verplaatst en over leg gevoerd. Het streven van allen is de schade voor de theater ge bruikers zo minimaal mogelijk te houden. Abonnementhouders krijgen be richt of de voorstelling waarvoor zij kaarten hebben en die in de thea terzaal zou plaatsvinden wordt af gelast of wordt verzet naar een an der podium. Zaterdag 8 Montezuma's Re venge met Volume II Zaterdag 15 Marjol Flore met „Marjol gaat vreemd" Zondag 18 Echte Mannen met „Haargrens" Maandag 17, dinsdag 18 en woensdag 19 Hoofstad Operette met „Orpheus in der Unterwelt" Kassa De Flint De Kassa van De Flint blijft bij de theateringang aan de Coninck- straat 60. Openingstijden: Maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en 12.30-17.30 uur en één uur voor aanvang van de voorstelling. Telefonisch reserve ren: maandag t/m vrijdag 14.00- 17.30 uur, tel. 033-726094. Kaartverkoop: vanaf een week voor het betreffende evenement. De kaartverkoop voor voorstellin gen op zaterdag en zondag start op de maandag eraan voorafgaande. De losse kaartverkoop voor voor stellingen, die vaker dan 1 avond achter elkaar staan, start één week voor de eerste voorstellingsdatum. Telefonisch gereserveerde kaar ten dienen een half uur voor aanvang te zijn afgehaald. Naast verkoop punt voor toegangskaarten, cultu reel jongerenpaspoort (cjp) en theaterbonnen is de kassa van De Flint tevens uw informatiebalie. Op 24 december is De Kassa ge opend tot 16.00 uur. Donderdag 6 Astrud Gilberto Band Astrud Gilberto is geboren in Braziliè en groeide op in Rio de Janeiro.'In 1963 maakte ze haar eer ste plaat: „The Girl from Ipanema" Deze haast legendarische opname maakte ze samen met Joao Gilberto en Stan Getz. Sindsdien maakte ze een stormachtige carrière en is ze bekend geworden als „The Queen of Bossa Nova." De Flint is er trots op deze grote ster op het podium van de Stadshal aan u te presente ren. Astrud Gilberto wordt bege leid door haar eigen, uit vijf leden bestaande band. 20.15 uur Stadshal. Pnjs: ƒ27,50; ƒ25,00 -p65; ƒ22,50 cjp. Vrijdag 7 Reisarrangement vanuit De Flint naar een lokatieproject van het Zuidelijk Toneel in een klooster in Breda. Vrijdag 7 Residentie Orkest, Dirigent Graeme Jenkins, Solis ten Zino Vinnikov viool en Maria Oran sopraan, Spaans program ma Voor het eerst staat het Residentie Orkest op het podium van De Flint. Een unieke gelegenheid dit orkest met een speciaal Spaans program ma hier in Amersfoort te beluiste ren. Het orkest behoort tot de oud ste orkesten van Nederland en stond onder leiding van beroemde componisten zoals Ravel, Stravins ky, Hmdemith en Maderna. In het Spaanse programma deze avond wordt voor de pauze Symphonie Espagnol van Edouart Lalo ge speeld. In dit werk vol pittige rit mes en melodieën speelt de in Rusland geboren Zino Vinnikov de vioolsoli. Na de pauze is Maria Oran de soliste in de zarzuelas. Deze, dikwijls als Spaanse operette omschreven liederen, ontlenen hun naam aan „Palacio de la Zarzuela", een kasteel dat Philips IV in 1634 liet herbouwen tot een centrum van het Spaanse theater en muziekle ven. Maria Oran geniet grote be kendheid als vertolkster van deze speciale liedkunst. 20.15 uur Stads- haL Prijs: ƒ25,00; ƒ22,50 p65; 20,00 q'p. Zondag 9 Koffietoneel Paul Clark A bohemian from 9 to 5 Of wiskunde kunst kan voort brengen wordt duidelijk in Paul Clarks nieuwste voorstelling. Een accountant maakt hierin kennis met het onstuimige leven van een kun- De ANWB organiseert op zaterdag 8 en zondag 9 decem ber een stadswandeling door Amersfoort. Het startpunt van de 6 kilo meter lange route is Petit Res taurant Station aan het Stations plein. Tussen 09.00 en 14.30 uur worden daar de routebeschrij vingen verkocht. De route voert langs de mooiste plekjes van Amers foort. U komt langs bierbrou werij De Dne Ringen. De brou werij is op beide dagen ge opend van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Speciaal voor deze wandeling heeft mu seum Flehite haar openingstij den aangepast. Het museum en de Mannenzaal zijn op za terdag van 12.00-17.00 uur ge opend en op zondag van 13.30-17.00 uur. De entreeprijs voor volwassenen bedraagt f2,50 en 1,50 voor kinderen tot en met 14 jaar. Voor dit bedrag kunnen zowel de Man nenzaal als het musuem be zocht worden. In de Koppel poort worden tussen 12.00 en 17.00 uur rondleidingen gege ven. De deelnamekosten zijn 1,50 per persoon. De routebeschrijvingen zijn voor f 5,00 verkrijgbaar bij het startpunt (voor niet-leden). Deelnemers die in het bezit zijn van het Wandel- en Fiets- bewijs kunnen gratis deelne men aan deze wandeling. ANWB-leden zonder WFB be talen voor deelname 2,50. Angelique Geutjes, Informatrice Het theaterbespreekbureau, dat u kunt vinden in het VW kan toor in Amersfoort, is geopend van maandag t/m vrijdag van 10.00-16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Voor bijna alle theaters kunt u daar reserveren en voor vrijwel alle soorten eve- W AMERSFOORT - Het Kerst feest is het feest waarop de mens heid de geboorte van de Heer Je zus gedenkt, het is ook het feest van het licht. De commissie die de jaarlijkse expositie van kerst groepen en de Kerstmarkt voor bereidt heeft in verband met het feit dat de Sint Ansfriduskerk in februari 1991 75 jaar bestaat, ge probeerd dit jaar een extra feestelijke expositie te realiseren en is er in geslaagd weer een grote collectie mooie groepen en stallen bijeen te brengen. Het is altijd weer leuk, fijn en gezellig op zo'n expositie iets nieuws te ontdekken of misschien wel weer een oude vriend of ken nis te ontmoeten en dan na afloop een lekker kopje koffie te drinken op de kerstmarkt, waar weer een keur van artikelen te koop zal zijn. De opbrengst van de expositie en van de kerstmarkt zal ten goede komen aan een tehuis voor minder bedeelde kinderen in Bolivia. Het organiserend comité hoopt dan ook dat U in groten getale zult ko men opdagen. De openingstijden van zowel de Kerstgroepen-expositie als van de Kerstmarkt zijn: Vrijdag 7 december van 19.00- 21.00 uur; zaterdag 8 december van 10.00-18.00 uur en van 20.00-21.00 uur; zondag 9 december van 12.00- 17.00 uur; maandag 10 december 10.00-21.00 uur; dinsdag 11 decem ber van 10.00-21.00 uur; woensdag 12 december van 10.00-21.00 uur; donderdag 13 december 10,00- 21.00 uur; vrijdag 14 december van 10.00-21.00 uur; zaterdag 15 decem ber van 10.00-18.00 uur en van 20.00-21.00 uur; zondag 16 decem ber van 12.00-17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt voor volwassenen 1,50; kinderen ƒ0,50. Er wordt tevens naar gestreefd tijdens de openingsuren van de ex positie levende muziek ten gehore te brengen. nementen. Indien u lid bent van de VW kunt u dit telefonisch doen. U kunt dan voor twee perso nen gratis reserveren! Wanneer u geen lid bent, dan dient u op bo venstaande tijden naar de VW balie te komen. U betaalt dan ƒ3,50 per kaartje bespreekkos- ten en 1,00 communicatiekos ten. Wist u dat u al voor 25,00 per jaar lid bengt van de VW!!!. Rotterdam, Ahoy, 21 jan. Iggy Pop, voorverkoop 8 dec. Ahoy, 22 t/m 30 dec. Kerstcircus. Ahoy, 7 febr. Robert Cray band. Heerenveen, Thialf, 21 dec. Young Christmas. Zwolle, IJsselhal, 15 dec. Young Christmas. Arnhem, Rijnhal, 18 dec. Young Christmas. Leiden, Groenenoordhal, 6 apr. AC/DC. Apeldoorn, Americahal, 20 t/m 26 dec. Wereldcircus. Utrecht, Jaarbeurs, 22 dec. Young Christmas. Vrederiburg, 16 jan. Jonathan Butler. Amsterdam, Carré, 20 dec. t/m 2 jan. Kerstcircus. Rai, 16 dec. t/m 1 jan. Musical Sneeuwwitje en de ze ven dwergen. In de maanden december, janua ri en februari is er weer genoeg te beleven. Alle evenementen, tips voor een dagje uit, weekend weg of een week vakantie staan in het meuwe VW Magazine. In dit num mer is speciaal aandacht besteed aan de wintersport in Nederland. Wilt u al plannen maken voor de zomer? Dat kan, want in het magazi ne staan 9 pagina's vol met ideeën. Het nationaal VW magazme is te koop voor 4,95 bij de VW. stenaar. Paul Clark is m staat met tal van de meest simpelste vondsten een zo groot mogelijke uitwerking te bewerkstelligen. De Volkskrant schreef: „Met zijn absurde teksten en subtiele mimiek, schetst Paul Clark een aandoenlijk beeld van een schlemiel. Door zijn stoffige regenjas heen ontwaar je de allure van een gentleman. En die van de kunstenaar, want dat is Clark voor al!" Let op! De voorstelling wordt gespeeld in Theater De Lieve Vrouw. Lieve Vrouwestraat 13. Aanvang 12 uur. Prijs: 10,00; 9,00 p65; 8,00 cjp. Woensdag 12 en donderdag 13 Het Koekoeksnest van Dale Was serman/Ken Kesey. Met Peter Faber, Petra Laseur e.a. Als toneelstuk was „Het koe koeksnest" in Amerika al een be grip vóór de film - met Jack Nichol son - zijn wereldwijde sukses ver wierf. Het is een bnljant geschre ven aanklacht tegen de (Ameri kaanse) maatschappij en de ge- zagsvormen binnen die maat schappij. „Peter Faber speelt her inneringen aan Jack Nicholson weg" en „Faber schittert in Koe koeksnest" zijn koppen boven de lovende recenties over deze pro duktie. Let op! Beide voorstellingen zijn verplaatst naar Theater De Lam- pegiet. Kerkewijk 10, Veenendaal. Reserveren vanaf 7 december: tel. 08385-40141 tussen 10-16 uur, Aan vang 20.15 uur. Prijs: 27,50; 25,00 p65; 22,50 cjp. Zondag 16 Kerstliedmiddag Voor de vijfenveertigste maal or ganiseert de Vereniging van Het Nederlandse Lied de kerstbijeen komst waar jong en oud, bekende en minder bekende liederen kun nen komen zingen en spelen. Be spelers van instrumenten worden verzocht iets eerder aanwezig te zijn en zo mogelijk een muziekstan daard mee te nemen. 14.15 uur Stadshal. Prijs: 5,00; 4,00 p65/cjp; muziekboekjes 2,50. Kaarten ver krijgbaar bij V.V.V., Muziekhandel Willemse en vanaf 10 december bij De Flint. Donderdag 20 Theater van het Oosten:_Medea van Euripides Medea gaat over een niet-Griek- se in een Griekse samenleving. Sa men met haar man Jason leeft ze als balling in Korinthe. Jason is van koninklijke bloede maar heeft geen koninkrijk. Als de koning van Korinthe, Kreon, hem aanbiedt dat hij met zijn dochter kan trouwen, is Jason bereid Medea aan de kant te zetten. Hij stemt toe dat zij opnieuw wordt verbannen. Als medea dit aan de weet komt, is haar toorn genadeloos. Gerda Havertong speelt Medea, Alexander van Hete- ren speelt zowel Jason als Kreon en Rick Nicolet speelt de min, de bode en ook Aigeus. Regie; Pink Lobo. Let op! Deze voorstelling is ver plaatst naar Theater De Lieve Vrouw. Lieve Vrouwestraat 13. Aanvang 20.30 uur. Prijs 22,50; 20,00 p65/vw-pas; 17,50 cjp. Vrijdag 21 Armando speelt en leest met het zigeunerorkest Tata Mirando Op negentienjarige leeftijd leg de de verdienstelijk spelende Ar mando abrupt de viool neer om te gaan schilderen en schrijven. Bij een toevallige ontmoeting moedig de orkestleider Tata Mirando Ar mando aan, de viool na ruim veertig jaar weer eens vast te houden. Als of er van onderbreking geen spra ke is geweest, wijdt Armando zich thans met fanatieke inzet en passie aan zijn oude nieuwe liefde. De veelzijdige kunstenaar treedt nu als „zigeuner primas" naar voren. Dit concert wordt in de Stadshal ge speeld in een afwisselend pro gramma met de New Orleans Syn- copators. De Stadshal zal voor deze gelegenheid worden omgebouwd tot een speciale ambiance, waarin Armando en het zigeunerorkest Tata Mirando en de New Orleans Syncopators korte sets na elkaar spelen. Met een feestelijke nazit in het restaurant! 20.15 uur Stadshal. Pnjs 20,00; 17,50 p65; 15,00 cjp. Vrijdag 21 New Orleans Syncopa tors. Soliste Beryl Bryden Luisteren naar de New Orleans Syncopators is als het lezen van een spannend vervolgverhaal boorde vol jeugdsentiment, om dan plotse ling goed de smoor m te krijgen, wanneer blijkt dat de volgende af levering nog moet verschijnen. Het orkest heeft niet alleen een kleur rijk verleden dat wortelt in de jaren vijftig; ook naar de toekomst weet deze dixielandband zich verzekerd van veel belangstelling, gezien de groeiende interesse in oude jazz- vormen. Soliste Beryl Bryden staat bekend als „The Queen of the washboard, blues and jazz. Zij is in haar loopbaan vele malen be kroond en met diverse titels geeerd. Dit concert wordt ge speeld in kombinatie met het con cert van Armando en het zigeuner orkest Tata Mirando. In korte sets zullen zij afwisselend een feestelijk concert geven. 20.15 uur Stadshal. Prijs 20,00; 17,50 p65/vw/pas; 15,00 cjp. Zie onder vr. 21 Arman do. Zaterdag 22 Els Buitendijk en Joke Brethouder. Je weet niet wat je hoort. Kerstprogramma Twee vakmensen, die een uniek kerstprogramma hebben samen gesteld met bekende en onbeken de kerstliederen en verhalen. U hoort harpsoli, gedichten, vertellin gen en monologen. Bijzonder is het illustratief gebruik van de concert- haip als ondersteuning van scè nes, die door Els Buitendijk worden gespeeld. 20.15 uur St. Aegtenka pel, 't Zand 37. Prijs: 15,00; 12,50 p65; 10,00 cjp. Zondag 23 en vrijdag 28 Herman Finkers. De zon gaat zinloos on der, morgen moet ze toch weer op! Het is gelukt de drie voorstellin gen die Herman Finkers zou bren gen in de theaterzaal, om te zetten naar de Stadshal. Hiervoor zijn de r< 1 data en aanvangstijden gewijzig tfi in zondag 23 december (was J cl dec.) om 20.15 uur en vnjdag 2 1 december om 20.15 uur (ongewi ac zigd) en 23.15 uur (was 29 dec. \z Finkers zal voor het brengen va zijn show in de Stadshal, enkel 1 technische wijzigingen aanbrei n gen. De kaartverkoop voor dez :di drie voorstellingen start dondei n< dag 20 december. Vanaf 7.00 uurj di de ochtend worden er die dag r< mi serveringsnummers uitgegevei n Hiermee kunnen maximaal vu t kaarten worden gekocht. De kaai ui verkoop begint om 8.30 uur. Bent tfc op het moment dat uw nummer aa jn de beurt is niet aanwezig, dan ve ist valt uw reservering. Prijs 20,0 g-c 17,50 p65; 15,00 cjp. n Donderdag 27 Weens Sylveste Concert m.m.v. het Strauss-o ar kest uit Boedapest, Marco Bal w< ker, bariton en Margret Cahi sopraan n „Ode aan Robert Stolz" is de titi van het feestelijke Sylvesterco: oc- eert, waarin naast het voltallig Strauss-orkest weer vele beroer de solisten zijn te horen. Op hi 0 programma staan werken van o. Strauss, Lehar, en natuurlijk R<e bert Stolz. 20.15 uur Stadshal. Prij 37,50; 30,00 met kortingsbo 1 AC/VD. Kaarten bij kantoren A(ez VD. n. Zaterdag 29 Candy Dulfer Foi ky Stuff Na een spraakmakend voorpri gramma bij het Madonna conce en een gastoptreden bij het conce 11 van Prince speelt Candy Dulfer mi de nieuw geformeerde Funky Stu het hele Nederlandse clubcircu 1 plat. De 20-jarige saxoforuste kleedt hiermee een riante en denswaardige positie m de landse muziekpodia. 20.15 Stadshal Pnjs 20,00; 17,50 15,00 cjp. Cultureel Centrum De Coninckstraat 60, 3811 Amersfoort, tel. 033-726094 sa); 033-758404 (info-lijn); 033 751184 (adm.).

Leusder Krant | 1990 | | pagina 12