;B4iI t: TTi QHHÜ Leusden Kijkers helpen kijkers via de kabelkrant denk aan uw paspoort rijbewijs voor 70-plussers vergaderagenda voor 100.- WINKEL WOENSDAG 12 DECEMBER 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 51. 12 december 1990 Wie van plan is een van de komende maanden naar de wintersport te gaan, doet er verstandig aan nu zijn of haar paspoort op geldigheid te controleren. Weliswaar kunt u met een (minder dan 5 jaar) verlopen paspoort naar wintersportlanden als Oostenrijk, Zwitserland, Frankrijk, Italië en Duits land gaan, maar dat kunt u dan niet gebruiken als geldig legitimatiebewijs bij het opnemen van geld bij banken en girokantoren. Wanneer u op wintersport gaat, denk dan ook aan tijdige vernieuwing van uw paspoort. Voor de Scandinavische landen moet u in het bezit zijn van een geldig paspoort of geldige toeris- tenkaart. Voor Finland en Joego slavië hebt u eveneens een geldig paspoort nodig; voor deze landen kunt u niet met een toeristenkaart volstaan. Voor de oost-europese wintersportlanden (als Polen en Tsjecho-Slowakijke) moet u be schikken over een paspoort met visum. Wanneer uw paspoort binnenkort verloopt, is het nu de tijd om een nieuwe aan te vragen. Wan neer u dat tot eind januari uitstelt, loopt u de kans met lange wachttij den te maken te krijgen. Vraag uw paspoort tenminste één maand voor de reisdatum aan. Die aanvraag moet vergezeld gaan van twee de zelfde, recente en goed gelijkende zwart-wit pasfoto's. Het is verstan dig deze foto's te laten maken door een erkende vakfotograaf. Dan bent u er zeker van dat ze aan alle vereisten voldoen. Pasfoto's ge maakt in een doe-het-zelf kabine voldoen daar in geen geval aan. Datzelfde geldt ook voor kleuren foto's, fotokopieën en eerder ge bruikte foto's. Een paspoort kost tot 1 april 1991 70,50; voor kinderen tot 16 jaar 43,50. Na 1 april stijgt de prijs naar 82,15, respectievelijk 55,15. Voor meer informatie kunt u de afdeling Burgerzaken bellen, telefoon (033) 961702. Op werkdagen is de afdeling Burgerza ken geopend van 8.30 tot 12.30 uur en bovendien op vrijdagen van 19.00 tot 20.00 uur. De vrijdag avond-openstelling is uitsluitend bedoeld voor paspoorten en rijbe wijzen. In verband met de komende feestdagen is het gemeentehuis, in clusief de afdeling Burgerzaken, ge sloten van maandag 24 december tot en met woensdag 26 december en van maandag 31 december tot woensdag 2 januari, 9.30 uur. EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF actuele folders gratis besparen Het is duidelijk dat we met onze licht- en gasknop veel meer in gang zetten dan we denken. De effec ten van ons energiege bruik op het milieu zijn niet gering. Toch ervaren velen van ons de milieu problematiek als iets van de toekomst. We denken: ,,het zal mijn tijd wel du ren". De tijd is echter aan gebroken dat we ons die gedachten niet meer kun nen veroorloven en dat het tij gekeerd moet wor den. De overheid stimu leert en bevordert bij voorbeeld het gebruik van zuinige apparatuur en de toepassing van warmte- isolatie bij bestaande en nieuwbouwwoningen Aan de andere kant wordt de industrie gestimuleerd om produkten te maken die minder energie gebrui ken. Iedereen zal zich voor energiebesparing moeten inspannen. Uw hulp is daarbij nodig. De ge meente zelf is nu gestart met een project om in het gemeentehuis het energie verbruik terug te dringen. Thuis kunt u ook energie besparende maatregelen nemen. In de brochure ,,je bespaard meer dan energie alleen" staat een bespaarwijzer voor ener gie, milieu en geld. Een voorbeeldje: een graadje lager stoken scheelt al gauw 7% op het totale gasverbruik in een cen traal verwarmd huis. Dat is dan een besparing van ca. 130 m3 gas, ofwel 65,-. De brochure is gra tis te verkrijgen bij het bu reau Voorlichting. verlenging kost extra tijd Als regel neemt het ver lengen van een rijbewijs twee tot drie weken in be slag. Voor 70-plussers is deze periode aanzienlijk langer: zo'n 6 tot 8 weken. Dat houdt verband met de tijd die het Centraal Bu reau Rijvaardigheidsbe wijzen nodig heeft om na de verplichte medische keuring een geneeskundi ge verklaring af te geven. Om als 70-plusser tijdig het rijbewijs verlengd te hebben, verdient het dus aanbeveling de aanvraag ten minste twee maanden voor het verstrijken van de geldigheidsduur aan te vragen. Voor nadere in formatie kan contact wor den opgenomen met de af deling Burgerzaken, tele foon (033) 961790. nieuwjaarsreceptie op 7 januari Op maandag 7 januari houden burgemeester en wethouders de gebruike lijke nieuwjaarsreceptie. Vanaf 19.30 uur zijn indi viduele inwoners en verte genwoordigers van plaat selijke organisaties, be drijven en instellingen van harte welkom in het ge meentehuis. Het officiële gedeelte duurt tot 20.45 uur; daar na bestaat er voor de aan wezigen gelegenheid om tot 23.00 uur informeel bij elkaar te blijven. De nieuwjaarsreceptie zal muzikaal worden opge luisterd door het Leus- dens mannenkoor ,,De Valleizangers". vandalisme is kinderachtig De laatste tijd is op de televisie een spotje te zien over vandalisme. Een paar jongens met luiers om, want zo kinderachtig is vandalisme. Een paaltje uit de grond, een steen door een ruit, een deur bekladden met verf. Dat is nu echt kinderwerk. Al dat kinderachtig gedoe, meer is het niet, kost ons een lieve duit. In septem ber en oktober bedroeg de schade bijna 30.000,-. Neem nu die paaltjes, to taal schade 8.215,-. Of die kapotte ruiten: ƒ5.190,- en die bekladde deuren kostten 2.620,-. Iets dat ook veel financië le schade veroorzaakt, is het illegaal storten van tuinvuil. In heel de ge meente zijn tuingroende- pots. Toch wordt er nog al eens lukraak afval ge dumpt. In twee maanden tijd leverde dat een scha depost op van 2.550,-. Iedere maand weer is de schade zo om en nabij de 15.000,-. Een nieuw jaar komt er aan. Tijd om goe de voornemens te maken. Stop eens met dat kinder achtig gedrag. rr-j i v In de commissie FBB van 12 december komt de begroting zwembad aan de orde. ek 3d ad :1c hr< ?r W van htt woensdag 12 december, commissie Financieel Beleid ec Beheer (FBB) Naast diverse grondverkopen komen in deze vergadering ondermeer aan de orde de begroting van het zwembad ib Octopus en de financiële aspecten van het groot onder- et houd van de tennisbanen, de bouwkundige aanpassing vaa it de p.c.-basisschool Groenthorst en het basisplan energie- besparing. Als laagste agendapunt wordt de najaarsnota- 1990 besproken, waarin een actueel overzicht wordt gege ven van de geraamde inkomsten en uitgaven in de tweede helft van dit jaar. donderdag 20 december, raadsvergadering De hierboven genoemde vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis en beginnen om 20.00 uur. De volle dige agenda van de commissie FBB ligt met de bijbehoren de stukken ter inzage bij het bureau Voorlichting. Wie vragen of opmerkingen heeft over de onderwerpen die in de commissie FBB aande orde komen, kan tijdens de vergadering gebruik maken van het spreekrecht. De agenda met bijbehorende stukken van de raadsverga dering op 20 december ligt vanaf donderdag 13 december bij het bureau Voorlichting ter inzage. Leusden bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Postweg 7, vervangen gedeelte schuur Maanweg 9, uitbreiden/verbouwen woning en bouw garage/berging Hagenouwselaan 7, bouwen wcrktuigenber- ging/jongveestal Laapeerseweg 7a. verbouwen gedeelte bedrijfs pand tot woning Viltroos 16, uitbreiden/verbouwen woning Maanweg 31, bouwen veeschuur Vlooswijkseweg/begraafplaats, bouwen aula Burg v.d. Postlaan, bouwen brandweergaragc diverse vergunningen Oranje Vereniging Leusden, Vossenjacht 1 mei 1991; Lampionoptocht 27 april 1991, reveille 30 april 1991 Van Kempen Groep B.V., (licht)reklame in stallatie Speelkamp 22 bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 50, 3830 AD Leusden inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209. telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, tele foon 961752 (kapvergunningen). verlening hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Leusden ma ken ingevolge artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat door hen onder voorschriften, welke tot strekking hebben gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 4 december 1990 een vergun ning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van. 1 de heer A. W. Brouwer, Laapeerseweg 6 te Leusden; 2. de heer H. J. Kooijman, Hessenweg 96a te Stoutenburg, 3. de heer W. G. Voskuilen, Hessenweg 104 te Achterveld. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stuk ken liggen vanaf 12 december 1990 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling mi lieu- en bouw- en woningtoezicht, 't Erf 1, op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en bovendien iedere vrijdag tussen 19.00 en 22.00 uur op de afdeling burgerzaken/bodekamer, 't Erf 1, zulks na tevoren gemaakte afspraak, telefoon 033- 961742, ter inzage Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden in gesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager, b. de betrokken adviseurs; c degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont- werp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van Stat, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhagc. verordening kinderopvang Burgemeester en wethouders van Leusden ma ken bekend, dat op 27 september 1990 de ge meenteraad een verordening op de kinderop vang heeft vastgesteld In deze verordening zijn regels opgenomen t.a.v. veiligheid en hygiëne, accommodatie en kwaliteit van kinderopvangvoorzieningen. Kin deropvang in de vorm van kinderdagverblijf, peuterspeelzaal, gastouderopvang en buiten schoolse opvang voor meer dan vier kinderen uit meerdere huishoudens vallen onder deze veror dening. De verordening en de naar aanleiding hiervan door burgemeester en wethouders vast gestelde uitvoeringsbesluiten voor kindercentra en gasthouderbureaus liggen voor een ieder op werkdagen van 08.00 uur tot 12.30 uur geduren de een termijn van drie maanden na de dag van deze afkondiging ter inzage op het gemeente huis, afdeling Voorlichting, 't Erf 1 te Leusden. De verordening treedt op de eerste dag na deze afkondiging in werking. aanvragen bouwvergunningen De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage: ëén en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen een wijziging op de verleende bouwvergunning voor het bouwen van 8 woningen aan De Pirken het bouwen van een woning met garage op het perceel Davelaak 8 het bouwen van een woning en het verbouwen van een schuur tot garage/berging op het perceel Klettersteeg la het veranderen/uitbreiden van de entree van de woning op het perceel Landweg 149 het verbouwen/uitbreiden van de woning en garage/berging op het perceel Arnhemseweg 48 het bouwen van een carport op het perceel De Pirken 20 De tekeningen liggen van donderdag 13 decem ber t/m woensdag 2 januari 1991 op werkdagen 's morgens van 8 30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize, afdeling Ruimtelijke Orde ning/Algemene Zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp-(deel-)uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. 3 OVERALLS katoenen overalls, blauw, 46f t/m 58. B^VALlST Barneveld, Achterveld, Woudenberg, Putten i v. ZANDBRINK INST ALLATIEWERK Wilgen laan 23a 3831 XT Leusden Tel 033-941346 verwarming - konvektorputten - rendementsmetingen - sanitair - keukens - badkamers - dakbedekking - zinkwerk - gas- en waterleidingen - onderhoudswerkzaamheden - 24-uurs service De regels op een rijtje voor een GRATIS annonce. (alleen voor particulieren) 1. De inhoud mag niet commercieel van aard zijn. Het onderwerp moet betrekking hebben op het verzamelen als hobby, zonder winstoogmerkt. U mag alleen iets vragen. 2. Er mogen geen prijzen worden genoemd als er geen sprake is van ruilen maar van overname tegen geld. 3. Het noemen van uw telefoonnummer in uw opgave is verplicht. Anonieme inzendingen en inzendingen zonder telefoonnummer worden uiteraard geweigerd. 4. Alleen schriftelijke opgaven worden geaccepteerd, mits de inhoud bestaande fatsoensnormen en wetten niet overschrijdt. 5. De inzender kan geen enkel recht op plaatsing laten gelden. Plaatsing is mede afhankelijk van tijdstip van binnenkomst, het totale aanbod en inhoud. Dit ter beoordeling van de redaktie. 6 De lengte van uw vraag is beperkt tot maximaal 4 kabelkrantregels (ongeveer 140 karakters, inclusief leestekens en spaties). Gebruik bij voorkeur de bon in onze bladen. BON voor opgave rubriek ..KIJKERS HELPEN KIJKERS' Naam Adres: Postcode plaats: Telefoon. Tekst: Bon volledig ingevuld retourneren naar- Redaktie BDU TV Kijkers helpen kijkers, Postbus 67, 3770 AB Barneveld.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4